Yerkoopiagen Boeihnizen enz. «IE» UT KR OMTREK. REINS UIT USSE s. t. UIT DE ZAANSTREEK. Uit Holland's Noorderkwartier Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage. Kerknieuws. Rechtszaken ONDERWIJS. 406de ^iaefsiokersji Scheepvaartberichten. haarlemmerliede C.A. zaandam. GEVONDEN VQORW.ERPEN. Van ons laisiongepeuhf. 553 764 1093 1423 1892 2064 2539 2840 3163 3497 3760 3994 43*21 4518 1681 4954 5474 5898 6279 6661 684*2 6954 7161 7408 7945. 8166 8600 9116 9881 10144, 10464 10657Ï 1829 3345 xumen ais is geschied. Eerst do heer Niemöller, omdat hij *t meest om persoonlijke qualiteiten int aanmerking kwam en daarna de anderen. Van de belangstelling van de moderne vak organisatie, voor 't fonds is alleen in den nllerlaatsten tijd iets gebleken. De heer .TOOSTEN, acht, dat indien waar ds 't geen de heer Modoo zeade, 't fondsbestuur ©ene fout beging. Op voorstel van den heer VAN STYRUM wordt besloten nu de discussie te sluiten. Overgegaan wordt tot stemming. Daarbij verkrijgen: Niemöller 16, Van der Hors* 5 en Duim 7 stemmen, zoodat do heer O. Nie möller is benoemd. Rondvraag. De .heer v. d. BERG releveert, dat op (Cenige plaatsen in do gemeente de bestra ting al heel slecht is, o.m. op de Bakenesser- gracht, en op dien hoek van 't Spanrno en de Kaasmarkt. Vooral op de laatste plaats is de toestand gevaarlijk. Spr. vraagt daarom in te voorzien. De VOORZITTER, zegt, dat hij de zaak in 't collego van B. en W. zal bespreken. De heer NAGTZAAM informeert of men spoedig aan de orde kan stellen de zaak van een voorschot voor woningbouw aan de Wo ningbouwvereeniging van gemeentewerklie den. Verder zegt spr. dab 't liein leed doet dat niet op da agenda voorkwam 't adres van ©enige organisaties tot verhooging van de uit- keering uit 't werkloosheidsfonds, een zaak die inderdaad urgent is. Volgens hem is de ui thee ring uit 't fonds van f 6 absoluut te weinig. Honderden lijden nu, volgens hem honger, omdat de meesten van de f 6 ook nog huishuur betalen. En dat zijn juist mensehen die 't meest voor steun in aanmerking kwamen, omdat zij er zelf voor contribueerden. De VOORZITTER zegt, dat in verband met 't tijdstip van inkomen van 't advies van 't bestuur van 't werkloosheidsfonds de zaak nu nog niet aan 'de orde kan worden gesteld. De heer KLEIJNENBERG doet opmerken, dat ©en onderzoek dat 't fondsbestuur moest instellen, veel tijd in beslag ham. Eerst Don derdag was men daarmede klaar. Spr. had nog aan den voorzitter verzocht om vandaag de zaak nog op de agenda te plaatsen, maar hij had ingezien, dat dit niet kon. Inmiddels hoopt spr. dat men de zaak spoe dig zal kunnen behandelen, des noods in oen extra vergadering daarvoor. Dat honderden honger zouden lijden is on juist. De heer DE BREUK antwoordt op de eer ste vraag van den heer Nagtzaam, dat, zal 't plan der bedoelde Woningbouw vereen igirtg, zooals dat nu is, kunnen worden behandeld eerst de raad zal moeten besluiten tot een wijziging in 't reeds vastgestelde uitbreidings plan. De lieer NAGTZAAM, dringt aan opspoed met indiening van een voorstel 'tot wijziging- van 't uitbreidingsplan, opdat met de zaak voortgang kan worden gemaakt. De heer DE BREUK zegt dat de plan nen der Woningbouwvereeniging in verschil lende oommissien zijn geweest en dat nu de Directeur van openbare werken in opdracht- heeft om met 't Bestuur der vereeniging* te overleggen of do plannen niet zoodanig kun nen worden gewijzigd, dat 't niet noodig is oen verandering in 'fc uitbreidingsplan aan te brengen. Op die manier tracht men de Uitvoering der plannen van de vereeniging te bespoedi gen. De heer NAGTZAAM verklaart: Bij be langhebbenden is daarvan niets bekend. De heer POPPE merkt op, dat hem een ge val is bekend van iemand, wiens kind van de school is weggezonden, omdat na een aan maning geen betaling van schoolgeld was gevolgd. Te meer betreurt hij dat omdat 't 'een kind van do achterlijke school was. Hij meent, dat 't onderwijs op de gemeente schelen voor alle kinderen moet toegankelijk zijn cr#dat men niet een kind van de school mag wegzenden. Verder informeert spr.'wanneer aan de orde zal komen 't voorstel der soo. dem. tot ver hooging der opcenten op de belasting en ein delijk of is te verwachten een spoedige be handeling van een adres van N. Z. H. T. personeel inzake door de Directie te weinig- betaald loo n De heer KRUSEMAN antwoordt, dat de raacl indertijd besloot om van de belasting kwesties de opeentenkwestie eerst in de laat ste plaats aan do orde te stellen en dat 't nu niet kan geschieden in verband met do tijds omstandigheden. Do heer LOOSJES merkt aan, dat een ieder een kind op do school kosteloos kan geplaatst krijgen, indien dat wordt aangevraagd, maar dat is in dit geval Verzuimd. De heer POPPE herhaald dat hij 't onge hoord vindt dat een kind van de school wordt weggezonden omdat de ouders geen schoolgeld kunnen betalen. Op een Woensdag en op een Zaterdag kwa men de ouders ten stadhuize om den Wet houder te spreken, maar deze was toen niet te spreken. Do heer LOOSJES herneemt "dat indien ouders 't schoolgeld niet kunnen betalen, zij zich om kostelooze plaatsing- hunner kinderen moeten aanmelden. In 't onderhavige gó val is dat niet geschied. De heer NAGTZAAM verklaart, dat indien geen vrijstelling van betaling van schoolgeld is Verleend, men dan een kind nog niet v»n school mag wegzenden. Dat i.,, meent spr. onwettig, en in niet Penige verordening wordt er van gerept, dat om die reden ecu kind kan worden verwijderd van de school. Hij concludeert, dat kinderen niet de dupe van de nalatigheid of van 't onvermogen hun ner ouders mogen worden en dat men zo om die reuen niet van de school mag ver wijderen. De VOORZITTER, antwoordt op de vraag van den heer Poppe inzake 't adres van N. Z. D. T.-personeel, dat dienaangaande bij B. ©n W. eenige rapporten zijn ingekomen. Daarna wordt de vergadering gesloten. LIJK V ER BRANDING. Tegen dé vonnissen der rechtbank alhier, waarbij iu booger beroep dr. Plh. K. Van Ltesa en mr. M. J. Meijer, heiden te 's Gravenhage, zij ontslagen van rechtsvervolging, is door den heer Officier van Justitie alhier cassatie aangeteekend. HAARLEM. Notitie van do perceelen, die verkocht zullen worden in ,,'t Notarishuig," Bilderdijkstraat 1, b.d. Zijlweg, alhier op Za terdag 31 October 1914, des avonds na 6 uur. Notaris P. E. de Bordes. No. 1. Een winkel- en woonhuis met bak kerij en open plaats te Haarlem, aan de Jans- straat, op den hoek van- en met uitgang in do Kort Jansstraat. Get. No. 21, Kad. Setcie D No. 4912, groot 1 are, 9 centiaren. Notaris J. A. Wilkens. No. 2. Een huis met afzonderlijk opgaande Bovenwoning, erf en tuin aan de Paul Kruger- straat to Schoten. Get. No. 40 zwart en rood, groot 85 centiaren. DE WIJDING VAN MG1L HOPMANS. Do wijding- van Mgr. P. Hopmans zal a.s. Zon dag te 9 uur ©©beginnen. Op uitdrukkelijk ver langen van Z. D. H. zal de plechtigheid uitslui tend kerkelijk gevierd worden. Zelfs wordt ver zocht niet te vlaggen. Dezo maatregelen zijn ge troffen met het- oog- op dc tijdsomstandigheden. VAN ELDERS. FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard 26 Oct. M. W. Wieke, Oude Molstraat 28, 'e Gravenhage. 27 Oct. J. van der Oord, palfrenier en win kelier in dameshoeden. Utrecht. Geëindigd door het verbindend worden der uitdeelingslijst de faillissementen van J. L. van Voorst, schoenwinkeliei\ Haarlem. D. Bórsboom, winkelier in sigaren. Vlaardin- gen. D. de Wti, winkelier, in huist), arti kelen, Bennebroek. Bouw- en Expl. Mij. Wcteri ng-, Amsterdam. VERGIFTIGING. De 5e kamer der Amsterdamsche rechtbank is gisteren begonnen* met de behandeling der destijds zeer geruchtmakende vergiftigings zaak aan,den Koninginneweg te Amsterdam, waarbij II. C. J. W. beschuldigd werd op zijn aldaar wonende moeder, broeder en zuster een poging tot moord (vergiftiging) te heb ben gepleegd. Bekl. was beschuldigd iu een flesch met melk en iu eeu waterkaraf een hoeveelheid eyaankaliuin te hebben gedaan. De bedoelde personen hadden er wel*van genuttigd, maai bij 'hen had dat geen doodelijk gevolg teweeg gebracht. Van de zijde van liet O. M. zijn gedagvaard 27 getuigen, onder wie 5 tevens als deskun dige)!: de verdediging lieeft 3 getuigen a dé charge, onder wie één als deskundige, doen dagvaarden. De belangstelling van het publiek was' zeer groot. Ook de particuliere tribune was ge bed bezet. Toen de beklaagde in do zaal werd binnengevoerd, deed bij blijkbaar de grootste moeite om zijn zenuwen te behoerschen en volkomen kalm te schijnen. Bij 't plaatsnemen van zijn moeder, zuster en broeder op de getuigenbank, stond bekl. op en begroette hen met goedendag-knikken en een armzwaai. Nadat bekl. en eenigeu der getuigen waren gehoord, werd de verdere behandeling dei- zaak tot Vrijdag verdaagd. HOOGLEERAARSBENOEMING TE AMSTERDAM. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gis teren benoemd tot gewoon hoogleeraar in het Staatsrecht, liet Administratief recht, he,t Volkerenrecht en de Reebtsphilosoplhie aan de Gemeente-universiteit, mr. dr. R. Kranen burg, rechter in de arvondtesemouts-recht- bank te Utrecht. NIEUWE STOOMVAARTDIENST. Naar de Scheepvaart meldt, zal de Stoom vaartmaatschappij Nederland, te Amsterdam, gezamenlijk met de Eotterdamscbe Lloyd te Rotterdam een nieuwe dag-dienst openen tns- sehen New-York en Ned. Ooet-Indië, met .14- daagsche afvaarten. Het eerste stoomschip zal de Palembang zijn, di© 25 dezer van New- York vertrok, het tweede is de Bavean. Of deze nieuwe dienst na den oorlog be stendigd zal worden, kan nog niet worden medegedeeld. I VELSEN. Steuncomité. Het algemeen Steuncomité in onze gemeente mocht tot dusver een bedrag van ruim 8000 ontvangen. Aanbesteding. B. en W. van deze gemeente hebben aanbesteed: bet rioleeren en bestra ten der Corverslaan. Ingekomen waren 12 bil jetten: P. van 't Veer, alhier, f 6929: O. de Mayer te IJmuiden, 6320; wed. P. v. Heyst, alhier, J 6793; Flip B. Schram, te Beverwijk, J ©190; firma B. Dangendijb, te Beverwijk, 7347; C. Hoen te Sloterdijk 9192; A. Spek en J. Boere te Sliedrecht, 8336; F. Beenhak ker te IJmuiden, 6386; Gebr. C. eu J. Smit, te Nauwerna gem. Assendelft, 7240; W. Aafges en W. Veenis, te Assendeltf, 6698; B. Bos te Sloten 7687; A. Sonneveld te Haarlem, 7650. De gunning- is aangehouden. •Bezoldiging ambtenaren van den B. S. Ge deputeerde Staten der provincie Noordkol- laud hebben de bezoldiging der ambtenaren van den Burgerlijken Stand in deze gemeente gewijzigd- als volgt: a. voor den ambtenaar aan wien 'b-et ver richten van alle werkzaamheden, met uit zondering van de huwelijksvoltrekkingen is opgedragen op 300 per jaar; b. voor drie ambtenaren die den sub a genoemden zoo noodig- vervangen op 100 per jaar voor ieder. Door hen is verder bepaald dat de drie ambtenaren te wier overstaan huwelijken worden voltrokken, zullen zijn onbezoldigd; dat bet bedrag der bezoldiging voorloopig den pensioensgrondslag zal uitmaken en dat dit besluit in werking zal treden op 1 Octo ber 1914. BEVERWIJK. De gemeenteraad vergadert op Vrijdag 30 October 1914 des voormiddags te 954 uur. Punten van behandeling: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. 2. Voorstel tot aan koop van het perceel Breestraat no. 32. 3. Voorstel «luiten overeenkomst betreffende exploitatie eléctrisok bedrijf. 4. Vooi-etel tot liet aanvragen van concessie aan H. M. dc Koningin voor den aanleg en exploitatie van eleetrische werken. 5. Voorstel opnieuw aan besteden ophalen liaardïiséh en vuilnis) '1 Belastingrecht mes. ZAND VOORT. Gemeenteraad. Vergadering van den ge meenteraad op Vrijdag 30 October, des na middags te 7 Yi ure. Onderwerpen ter behan deling: Ingekomen stukken en mededeeliu- gen. Benoeming onderwijzend personeel her- balingsomterwijs. Gratificatie rijksveldwach ter. Subsidie aanvrage Burg. Armbestuur 1915. Begrooting Burg. Armbestuur 1916. Sup- pletoire begrooting 1914. Rekwest strandpa©li ters ontheffing pacht. Geineentebegrooting 1915. Bouw arbeiderswoningen. Stemming voorstel inzake pacht uitzichttoren. Personalia. Tot adjunct-commies ter ger méeiite-secretario alhier is benoemd de lieer F. Kehrer, thans ambtenaar ter secretarie te Stad Doetiuchem. HEEMSTEDE. Begrafenis mr. H. S. van Lennep. Gisteren middag is alhier ter aarde besteld bet stoffelijk overschot van wijlen mr. H. S. van Lennep, oud lid van den raad te Amsterdam. Aanwezig war ren o.m. de commissaris der Koningin in Noord- Holland, de burgemeester van Heemstede en tal van corporaties. De slippen van het lijk kleed werden gedragen door leerlingen van de Kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam. Op de kist lag slecht 1 palmtak. Aan de groeve herdacht een aantal sprekers de verdiensten van den overledene. Dc gemeenteraad vergadert op Zaterdag 31 October, des voormiddags te 10 uur, lei- be handeling van een 17-tal agendapunten, o.a. de aanvrage woningbouwvereeniging Zwa nenburg, voorschot voor bouwen van 28 ar beiderswoningen, (aangehouden in de vorige vergadering). Op avontuur uit. Dezer dagen zijn de ge broeders J. en K. N., uit deze gemeente, res pectievelijk 13 en 11 jaar oud, gezamenlijk de wijde wereld ingetrokken, in gezelschap van den 12-jarigen S., en tol heden nog niet teruggekeerd. Zij zijn bet laaist gezien in de richting van Hillegom. H A A RLE M M ERM E E R. Gelukkige redding. Eert kleine jongen van den werkman K. aan den ringdijk, viel al spelende te water in den ringvaart. .Tuist passeerde -een stoomboot en door de zuiging dreef het. knaapje onmiddellijk naar lh©t mid den en verdween in de diepte. Een schipper, die achter de stoomboot voer met zijn schip, sprong in een roeiboot en na een inspannen de poging waarbij de schipper zich zelf nog te water begaf, m-oebt bet hem gelukken de kleine te redden. Het was werkelijk op bet kantje af of het kind zou verdronken zijn. UITGEEST, Raadsvergadering. In de te houden Raadsver gadering op Vrijdag 80 Oct. a.s. zal behandeld worden: lo. Ingekomen stukken, 2o. Begroo ting Burgerlijk Armbestuur Marken-Binnen 1915. 3. Suppletoire begrooting 1914. 4o. Be- grooting 1915. 5o. Suppletoir kohier II. O. Benoeming personeel herhalingsschool. Apologetische Cursus. De Apologetische Cur sus Dinsdag geopend, was zeer slecht bezocht. Jammer, want zij die er niet waren hebben veel gemist. Duidelijk behandelde Z.Eerw. boe de kenmerken onze 1L Kerk van andore kerk genootschappen doet onderscheiden en wijdde breedvoerig uit over het eerste kenmerk der H. Kerk, n.l. zijn eenheid. Een daverend applaus beloonde ZijnEerw. voor zijn glasheldere uiteen zetting. VOORHOUT. Brand. Woensdagmiddag brak alhier brand uit in de woning van Ren heer P. van der- Lans, vermoedelijk door het omvallen van een petroleumstel. De bovenverdieping en een naastbijstaande bouten bollenschuur 5» geheel verbrand. De inboedel te voor het grootste gedeelte gered. Brand. Gistermiddag zijn aan den Looster- weg, op de grens der gemeenten Lisse en Voorhoudt, door onbekende oorzaak de bloembollenschuur en het woonhuis van den 'heer P. van der Lans afgebrand. KROMMENIE. Werkverschaffing. Op eeno vergadering der Vereeniging tot werkverschaffing aan min vermogenden zijn de aftredende bestuursle den de heeren E. van Leijden, J. G. Boaken- oogen, G. Mooij, M. J. Keiser en W. van Straten allen herkozen. Baatte- en wethoudorsvacature. De Katholieke wethouder de beer O. Th. Kaïnpliuys, heeft om gezondheidsredenen ontslag als wethouder en raadslid genomen. Besmettelijke ziekten. Volgens opgave in de Staatscourant zijn in den loop der week van 21 tot en met 27 October te Zaandam 2 ge vallen van roodvonk voorgekomen. SCHAGEN. Geen polsmoffen. De schoolopziener in het arrondissement Helder, heeft zich met het plan om in onze gemeenteschool in de hand- werkuren pelsmoffen voor dc soldaten te breien, niet kunnen vereenigen. Ilij vindt zulks in strijd met het leerplan. Volgens zijn opvatting schiet er voor dc meisjes genoeg tijd over, om dit werk in de avonduren te doen. ALKMAAR. Gemeenteraad. De gemeenteraad heeft in do plaats van den lieer Boelmans ter Spill, die om gezondhidsredenen had bedankt, benoemd tot wethouder den lieer J. F. Lubbe, die de b nocming aanvaardde. Genoemde heer had reeds tenigen tijd de functie tijdelijk waargenomen. JAN BRONNER, Bij Kon. besl. van 23 October ie benoemd tot hoogleeraar aan de Rijks-academie van Beeldende Kunsten te Amsterdam, de lieer Jan Bronner, alhier. Onze gelukwensdhen aan don benoemde, den ontwerper van 't Hildebrand-monument. Terug te bekomen bij: A. Herman, Velserstraat 23, een bril; M. Schreuder, Kerkhofstraat 6rood, een ^xirte- monnaie; L. Schoolings, Rustenburgerlaan 2, een ceintuur; E. v. d. Stad, Leegwaterstraat 2, een tafelkleedje; A. v. d. Vato, Riouwstraat 18, Schoten, een portemomiaie; H. Peel, Ivle- verparkweg 5, een halsketting; A. Medemblik, Teij terstraat 20, een bril; O. Warnig, Bak kerstraat 52, een muts; N. Ia Court. Zoete- straat 21, een étui; Bur. van Politie, een gouden armband; T. v. Maris, Raamgracht 57, een portemonnaie; E. Souwei-, Linschoten- straat 20rood, een broek; P. Dieben, Gr. UITSPRAKEN. Heden werden dc navolgende uitspraken gedaan: G. W. S. "te Haarlem, overtreding Hinderwet, 4 boete of 4 dagen h.; G. van der B. te Haarlem en 4 anderen, overtreding Arbeidswet, 3 boete of 3 d. li. en 4 boete of 4 dagen h.; A. F. R. te Haarlem en 3 an deren, overtreding trekhonden wet, 0.50 boe te of 1 dag- h.; 1 boete of 1 dag li.; 3 boete of 3 dagen h.«en 5 en 3 boete oJ' tweemaal 3 dagen b.; G. A. van G. Ie Haarlem, over treding Wapenwet, 3 boete ol' 3 dagen h.; P. Z. te Schoten, overtreding Jachtwet, 30 boete of 8 dagen li.; P. van der P. te Haar lem en 6 anderen, overtreding Leerplichtwet, 2 boete of 2 dagen h.; 8 boete of 8 dagen li.; 1.50 boete of 2 dagen li.; 1 boete of 1 dag b.; G. L. P. van der H. te Haarlem, overtreding motorverordening Haarlem, 1 boete of 1 dag h.; O. F. S. te Haarlem, en 6 anderen, overtreding motor- en rijwielver- ordening Heemstede, 2 boete of 2 dagen h. en 1 boete ol' 1 dag- h.; J. L. te Haarlem en 2 anderen, overtreding motor- on riiwielver- ordening Bloemendaal, 1 boete of 1 dag b: en 2 boete of 2 dagen to.; J. U. H. te Haar lem en E. L. B. te Hilversum, overtreding vei-keersverordenin'g, Bloemendaal. ietier 1 boete of 1 dag h.; B. M. te Haarlem en 3 anderen, overtr. politieverordening Haarlem, 1 boete of 1 dag h., en 2 boete of 2 dagen h.; ,J. V. te Haarlem en 9 anderen, overtre ding politieverordening Velsen, 4 boete of p dagen b., 4 boete of 4 dagen h., 3 boete of 3 dagen h., 4 boete of 4 dagen b„ en 6 boete of 5 dagen li.; L. P. O. Ie Haarlem, over treding politieverordening Zandvoord en mo tor- eu rijwielreglement, 2 en 1 boete of tweemaal 2 dagen h.; H. G. te Haarlem en 7 anderen, overtreding politieverordening Zand voort, 1 boete of 1 dag b., en 2 boete of 2 dagen li.; J. J. te Haarlem, als getuige opgeroepen wederrechtelijk wegblijven 1. boete of 1 dag b.; P. A, van B. te Haarlem, nachtrumoer verwekken, 2 boete of 2 dagen IrAA. S. te Schoten en 6 anderen, loopeu op een weiland en loopen op verboden grond, 3 boete of 3 dagen h.; 4 boete of 3 dagen h. en 1..50 boete of 2 dagen h.; W. P. V. en H. A. V., beiden te Haarlem, overtreding mo tor- en rijwielwet, 5 boete of 5 dagen li. en 2 boete of 2 dagen h.; J. G. S. te Haarlem, overtreding motorkenteeken-besluit, vrijge sproken; J. S.* te Amsterdam, overtreding motor- en rijwielreglement, ontslagen van rechtsvervolging; G. van der L. on L. L., bei den te Haarlem, rijden zonder lioht en val- scken naam opgeven, ieder I en 10 boeto of 1 dag en 10 dagen b.; J. F, van der B. te Amsterdam en 14 anderen, overtreding mo tor- en rijwielreglement 2 boete of 2 dagen li).1 boete of 1 dag b.; 3 boete of 3 d. h.; 1.50 boete of 2 dagen b. GEMEENTERAAD. Iu de raadszitting van heden (waarvan bet verslag wegens plaatsgebrek niet kan wor den opgenomen), deelde de BURGEMEES TER het volgende mede: „In de Raadsvergadering van 1 April j.l. maakte ik mijn plan kenbaar om weldra een enkele, aanvulling van de op 18 Maart vast gestelde verordening-, regelende de bezoldi ging van de agenten van. politie in de ver gadering van Burgemeester eu Wethouders ter sprake te brengen, ten einde bovengenoem de verordening weder aanbangig te krijgen in den Raad en dus de gelegenheid tot bet indienen van amendementen te geven. „Tegen de oorspronkelijk door mij bedoel de aanvulling bleken echter bij overweging in het. College van Burgemeester en Wethou ders bezwaren te bestaan, die ik moest er kennen. „De mogelijkheid voor mij om de verorde ning weder in den Raad te brengen, bleef echter bestaan, in verband met, de omstan digheid, dat ik naar aanleiding van een voor stel van den Commissaris van politie om de vierde klasse af te schaffen en den diensttijd te verkorten, in overweging heb genomen de invoering van een drieploegenstelsel. „Waar de bijzondere omstandigheden óók voor deze aangelegenheid uitstel eiscben, kan ik voorloopig aan mijn in de vergadering van 1 April geuit voornemen geen gevolg geven." TWEEDE KAMER. (Zitting van lieden. Per telegraaf). Indische begTooting. Om 11.40 kwam de Kamer bijeen. Aan de orde zijn do algemeeno beschou wingen over de Indische, begrooting. De beer TYDEMAN verzekerde geen par tij-verschillen te zullen aanroeren; spreker bracht hulde aan de Indische regeer-ing voor wat ze in deze tijden deed en a oh tie bel een I geruststelling, dat de Gouverneur-Generaal op zijn post blijft. Hij mëende, dat de bui ten- I gewone uitgaven meer bezuinigd hadden kun nen worden. De keer DE STUERS vraagt hoe bet staat met dc organisatie van het militair bewind in Atjeh en bet burger bewind. De beer FOCK brengt hulde aan de Regee ring voor baar maatregelen in dezen oorlogs toestand genomen. De lieer SCHEURER verheugt zich over bet aanblijven van den G.-G. en dringt aan op spoed bij den bouw van de twee in aan bouw zijnde onderzeeërs. (De vergadering duurt voort). BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: *28 Oct. W. Molenaar en M. de Reus. P. J. v. Nimwegen en P. Verha gen. J. I. v. Dijk en M. W. H. Hetem. P. Balk en W. H. Eden. H. A. C. M. Vrins en H. W. Kampei?. H. R. J. A. v. Thienen en O. J. A. Bondrager. P. van Til en M. 11. Memelink. A. Westerman en II. Diemeer. E. A. Veuger en H. Hen driks. P. van Andel en E. Jonk. Getrouwd: 28 Oct. J. Koeman en J. O. Dee. O. Koning cji P. M. v. Mook. J. C. Tegelaar eu W. Berendrecht. A. Verzeil- berg en H. J. Smit. F. de Laat en H Leeraar. G. v. Meer veld en J. v. Almkerk. J. Pull en H. Brij der. M. J. Spitz en M. M. Siervcld. P. T. A. Bruinzeel en G. O. v. W«veren. C. F. Arnold en M. E. Trantmann. Geboren: 24 Oct. z. van A. C. Nelis— Bruinier. 27 Oct. z. van F. H. Croese- v. Dorp. 28 Oet. d. van H. B. Boers- broekLangenberg. Overleden: 27 Oct.. A. A. Moser 46 jaar Vooruitgangstraat. 28 Oct. D. Toepoel 65 j., Korte Lakenstraat. 5e Klasse. 3e Lijst. HOOGE PRIJZEN. 1006: 16777 en 17579. 400: 3023 16993 200: 227 1819 6395 12015 17812 100 4056 4688 5166 5222 5884 6339 .17958 19520 Prijzen van 70. 16 376 397 455 524 540 869 1054 1603 162*2 1781 1923 2177 22282 2372 268*2 2907 2974 3134 3274 3316 3457 3481 3527 3705 3713 3833 3840 3913 4004 4089 4114 4167 4179 4180 4228 4245 4392 4418 4680 4843 4925 5500 5589 5607 5700 5841 6071 6141 6857 6863 6942 6985 6998 7455 7524 7837 8128 8169 8180 8193 8224 8302 8356 8365 8464 8468 8597 8639 8669 8700 8709 8912 9026 9089 9110 9402 (i-.Qf: <Cr>7 10163 102*20 10280 10329 10440 10477 10758 10879 10938 100970 11046 11337 11718 12357 12493 12542 12607 12715 12872 13687 13799 13863 14110 14282 14804 14849 14870 15065 15389 15451 15550 15716 16270 16558 16596 16733 17329 17343 17415 17425 17500 17563 17588 17589 1.7630 17751 17841 17867 17976 18219 18439 18849 18926 19181 19272 19442 19480 19602 19820 19928 20018 20131 200139 20172 20273 *20425 20546 20595 '20808 20843 20987 13504 894 2327 3381 3856 4215 5009 6750 7741 8350 8696 9578 1054$ 11694 12852 14537 15517 16951 17927 19258 19971 2052" NIETEN. 6 109 110 168 406 419 458 574 578 622 677 680 7*22 752 789 793 818 838 848 926 1018 1107 1172 1218 1253 1*267 1387 1413 1501 1538 1539 1558 1595 1741 1784 1911 1934 1942 1969 200*2 2016 *2058 2109 213*2 2199 2266 *2340 2355 2500 2600 2601 2706 2734 2751 2759 2837 2845 2912 2918 2950 3075 3107 3125 3187 3241 3314 3325 3418 8423 3441 3586 3587 3616 3620 3636 3754 3755 3773 3846 3849 3886 3916 3951 3975 3997 4035 4060 4100 4190 4267 4279 4327 4341 4378 4398 4419 4437 4482 4531 4571 4604 4641 4642 4643 4652 4725 4785 4811 4816 4854 4857 4905 5020 5047 513*2 5220 5239 5304 5306 5514 5542 5624 5627 5666 5778 5831 5915 5983 5986 6005 6097 6144 6187 6346 637 6379 6399 6504 6520 6629 6666 6706 6730 6740 6751 6831 6836 6854 6879 6902 6905 6924 6937 6943 7023 7055 7083 7086 7115 7136 7136 7168 7169 7176 7187 7267 7289 7339 7479 7573 7589 7630 7681 7777 7936 7954 8001 8026 8052 806.1 8121 8129 8189 8204 8295 8386 8423 8498 8575 8630 8756 8780 8788 9006 9055 9067 9449 9544 9573 9669 9675 9821 9850 9928 9960 9970 9996 10050 10054 lUOoa j.00/5 1009i 10112 10150 10174 10219 J023G 10367 10414 10499 10556 10574 10598 10615 10655 10731 10740 10770 10893 11020 11064 11113 1.1274 11285 11286 11287 11355 11397 11400 11418 11429 11488 11500 11601 11708 11738 11755 11785 11885 12009 12013 12164 121.83 12282 12304 12325 12334 12370 12571 12574 12581 12616 12628 12659 12673 127J4 12753. 12842 12935 13042 13064 13070 13105 13138 13218 13219 13242 13292 13349 13369 13376 13426 13440 13528 13556 136-16 13736 13760 13843 13849 13898 14003 14267 14317. 14321 1-4348 14636 14795 1.4802 14837 14851 14924 14983 15059 15068 15087 15179 15250 15263 15306 15323 15339 15318 15371 15474 1.5524 15548 15575 15607 15616 15633 15648 15684 15703 15748 15751 1 .>810 15839 16919 15933 15937 16007 16040 16226 16215 16*244 16366 16511 1.6587 16697 16710 16720 16759 16873 16874 16953 17007 17023 17069 17179 17188 17258 17275 17326 17472 17475 17495 17581 17596 17659 17750 17795 17820 17959 18018 18051 18195 18226 1828!) 18318 18533 18536 18565 18579 18590 18600 18606 18611 18614 18674 18690 18827. 18828 18842 18864 18869 1891*2 18953 18988 19001 19015 19021 19038 19102 1917*2 19186 19225 19242 19331 19353 19464 19365 19397 19401 19530 19559 19572 19606 19668 19674 19708 19737 19811 19822 19890 19896 19924 20080 20128 *20118 20160 20196 20*246 20274 20347 20358.20365 20150 20603 20657 20662 20700 20701 20729 .20757 2071.) 20868 20966 5e Klasse 2e Lijst: 2345 niet 70. m.z 2687 m.z. 2689; 7190 m.z. met 70.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 3