DE VIOOLSPELER BINNENLAND. Berichten reeds geplaatst in onze vorine oplage. Be Oorlog. NIEUWS UIT DEK Üffi tKtft. FEUILLETON. 23) EEN ZEESLAG OP DE NOORDZEE. EEN ENGELSCHE ONDERZEEëR GEZONKEN. (e- v.) UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit van 3 Nov. is benoemd tot 1 griffier van den Hoogen Raad der Nederlan den, jhr. mr, U. W. F. van Panhuys, thans substituut-griffier bij gemeld college. Bij Kon. besluit van 2 Nov. is, met ingang van 1 Januari 1915, aan W. van der Molen, op verzoek, eervol ontslag verleend als leer- aar aan de Rijk6 "boogere burgerschool te Helder. MINISTER POSTHUMA. De nieuwbenoemde minister van Landbouw, Handel en Nijverheid, de heer Posthuma, vertoeft de laatste dagen geregeld op zijn Departement, teneinde zicih in te werken in bet bejieer daarvan en zich op de hoogte te stellen van de loopende zaken, opdat hij in staat zal kunnen zijn, indien nog vóór de behandeling der Staatsbegrooting de wets ontwerpen moehten zijn aangenomen die ver band houden met de overbrenging van de afdeeling arbeidersverzekering en de uitvoe ring der Beurswet naar het Departement van Financiën, terstond zijn functie te aanvaar den en persoonlijk de begrooting van zijn Departement in de Kamer te verdedigen. GIFTEN VAN II. M. DE KONINGIN MOEDER. H. M. de Koningin-Moeder heeft aan de ach terblijvende betrekkingen van de Markers, die mot de VL 40 tp 2/ October j.l. zijn omgeko men, honderd gulden geschonken. DE OORLOGSLEENING. Naar wordt vernomen, wordt in par lementaire kringen de oppositie tegen de plan nen der regeering, om een leening uit te schrij ven over een vrij groet termijn, tot dekking van de oorlogslasten, steeds grooter. Niet alleen de soe.-democraten en do vrijz.- democraten, doch ook de groote meerderheid van de Liberale Unie en van de Kath. Staats partij voelen zich, aldus meldt men, meer aange trokken tot, een door dr. Bos geopperde plan, pin door het heffen van een oorlogsbelasting, die over enkele jaren zou kunnen worden be paald, uit de financieele moeilijkheden te ge raken. Er zal, naar verluidt door de ver- vinnige Kamerleden in deze richting worden gewerkt. Daar de plannen der regeering nog niet geheel vaststaau, acht men het .niet on waarschijnlijk, dat deze pogingen eenigen in vloed zullen hebben. TARWEBLOEM. Naar de Msb. verneemt, mogen de meelfabrie ken met ingang van heden, van de 'baar dooi de Regeering verstrekte tarwe 50 pet. onge- build en 50 pet. gebuild vermalen en aan de bakkers afleveren, om hierdoor te voorzien in de schaarsc-hte aan tarwebloem, noodig voor de bereiding van wittebrood. EIEREN. Men deelt aan het Hbld. mede, dat sedert het uitbreken van den oorlog gisteren de eer ste wagon eieren uit Galicië per Hollandsehe spoor te Amsterdam is aangevoerd, en dat deze zending binnenkort door meer gevolgd zal 'worden. VALSCHÈ ZILVERBONS. De Minister van Financiën brengt ter ken nis, dat eenige valsche zilverbons van 2.50 zijn aangetroffen, dragende als serienummer 345. Bij vergelijking van deze valsche bons met do echte stukken van 2.50 springt het verschil terstond in het oog. De voornaamste kenmer ken, welke de bons op het eerste gezicht als valsch doen herkennen, zijn de volgende. Do handteekeningen van den Minister van Financiën zijn uit de had met de peu aange bracht en dientengevolge veel grover en min der scherp dan op de echte stukken. Voorts is de aan den voet van de bons voorkomende strafbepaling met aanmerkelijk grooter letter type gedrukt dan op de echte bons, zoodat die bepaling op de nagemaakte stukken 3 regels inneemt tegen 2regel op de echte. Eindelijk is in den tweeden regel van die straf- liepaling, zooals zij op de valsche bons voor komt inplaats van het, op de echte bons in den eersten regel opgenomen woordje „om" (met het oogmerk OM) gedrukt „oi" (met het oog merk OI.) Het ligt voorshands niet ia de bedoeling van Rijkswege te weigeren voor de valsche bons vergoeding te geven aan hen, die blijkbaar te goeder trouw in het bezit daarvan zijn geko men. Aangezien echter de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat hierop moet worden terugge komen, zal het publiek in zijn eigen belang goed doen op de hem aangeboden bons toe te zien en deze, indien zij de bovenomschreven kenmerken vertoonen te weigeren, of wel zooveel mogelijk met inlichtingen omtrent de herkomst bij den Agent van het Ministerie van Financiën te De reus knikte toestemmend. Een goed idee! bromde hij. Heeft iemand uwer iet lied bij de hand? Hier is bet! riep een stem, trok een vuil, verfrommeld stuk papier uit den zak en bood liet Chcrubini aan, terwijl hij er grinnekend bijvoegde: Lees bet, burger, en dan componeer het dadelijk wij zullen er op wachten. Hoe, moet ik dat dadelijk doen? Onmo gelijk! riep Cherubini, terwijl hij het stuk papier aannam en open deed. Kom, kom, lacihte Etienne,. het zijn drie versjes, wij hebben maar muziek voor het eerste noodig, Voor een man van genie, zoo- als gij zijt, is dat maar een bagatel. Men heeft raij hier in mijne woning overvallen ik ben ontsteld ik kan on mogelijk denken. m - Goed, zeide de reusachtige Frossard tot den componist, en zich daarna tot zijne mak kers, wendende, sprak hü: Wij kunnen hem er wel twee dagen tijd toe laten, een onzer kan het bij gelegenheid Amsterdam of bij -den betaalmeester aan te bieden. FAMILIEBEZOEK AAN GEÏNTER NEERDEN. De gemeenteraad van Harderwijk heeft op voorstel van B. en W. besloten, passantenhui zen in te richten voor de familieleden van ge- interneerden aldaar, aan wie zij een bezoek brengen. Aan B. en W. werd krediet van /'3000 verleend om twee huizen in de stad te huren, een voor vrouwen en een voor mannen, en bij het station een loods te bouwen, voornamelijk voor hen, die des avonds laat van den trein komen en voor wie de toclit naar de stad be zwaar zou opleveren. In den regel zal er voor niet langer dan twee nachten logies worden verstrekt en zoo mogelijk tegen betaling. WITTEBROOD VOOR DE VLUCHTE LINGEN. Dinsdagmiddag werd in cfe kampen op Plein XIII en Kijk in de Pot te Bergen op Zoom aan de vluchtelingen een groote pari ij wittebrood namens Engejsche kiesreöhtvrou- wen uitgedeeld. Zware brand. Dinsdagnacht beeft een zware brand alle bouten loodsen op het groote bouwterrein van hel llijkskrankzinnigerige sticht te Woensel bij Eindhoven, verwoest. Eeu aantal stapels bout, afgewerkte kozijnen eu verschillende machinerieën .werden mede een prooi der vlammen. Alleen de direetiekeet, waarin de plannen en teekeningen geborgen waren, ie gespaard gebleven. 's Nachts waren soldaten genoodzaakt eeni ge hoornen om te kappen, teneinde te voor komen, dat de vlam over zou slaan naar de aangrenzende deunenbossobeu. De schade, dié aangericht is. wordt op 10 a 15,000 gulden geschat. De werklieden wer den gisterenmorgen, toen ze op het werk ver schenen, naar huis gezonden. Een ongeoorloofde naani? Onlangs werd door ons gemeld, dat de vader van eeu to Apeldoorn geboren kind, ter herinnering aan de mobilisatie, dit kind in de registers van den Burgerlijken Stand deed inschrijven met den voornaam „Mobilia." De Gemeentestem vraagt of de ambtenaar van den Burgerlijken Stand, die dezen voor naam in de geboorte-acte opnam, wel gedacht heeft aan de wet van 11 Germinal, an IX, die alleen toelaat de namen in de onderschei dene almanakken en die van bekende perso- nen uit de oude geschiedenis. Het „eigen fabrikaat" is toch hier wel zéér duidelijk! Een wagen met stroo in brand. Van de firma Caron te Eindhoven strookulzen- fabriek reed gisterenmiddag te 2 uur eeu wagen niet pl.xn. 3500 pond stroo over den Geklropscheweg, in Stratum, toen een 12-ja- rige knaap, N. genaamd, een brandenden lu cifer in liet stroo wierp. In een oogwenk laaiden de vlammen op en kon slechts met veel moeite en gevaar het paard worden gered, waarbij de voerman braudwouden opliep. De pas nieuwe wagen verbrandde geheel, niettegenstaande vele handen, naast de brandweer, zich weerden om het vuur meester te worden. Aan de politie moet de schuldige verklaart hebben, dat hij per ongeluk de lucifer op het stroo wierp na een sigaar te hebben aan gestoken. Het geval wekte in de dicht be woonde straat een ware paniek. Verduistering van effecten. Op last van den officier van justitie is gisterenmiddag door een inspecteur van politie in zijn* wo ning aan de Keizersgracht tc Amsterdam, zoo meldt bet Hbld., aangehouden een koop man, die verdacht wordt van het verduiste ren van een belangrijk bedrag aan effecten, bleu spreekt van een totaal van meer dan drie ton. Do aangehoudene is naar het Huis van Bewaring overgebracht. Een kranig militair. Onlangs w ord ge meld, dat de korporaal der rijdende artillerie Borsboom te Katwijk 'de hollende paarden van een batterij wist tot staan te brengen door zo te paard na te rennen, iu te halen en er zich vlak voor te plaatsen.. Algemeen acht men dat daardoor groot© ongelukken voor komen zijn. Met verbazing leest men nu in „De Maas bode" een ingezonden stuk van den vader van den korporaal, waarin hij meldt, dat aan zijn zoon opgelegd is14 dagen arrest, om dat zooals de kapitein beweerde niet naar belmoren was opgetreden en hij had moeten zorgen, dat de stukrijders bij hun paardenwa ren gebleven. „Maar een mensoh zoo schrijft de vader heeft maar één lichaam, dus kan hij niet overal tegelijk zijn en onze korporaal was juist tor'hoogte van 't 5e of 6© 'stuk, toen het ongeval zich voordeed. Het verdere verloop kon men lezen in 't blad van 31 October. Mocht nu onzen zoon zulk eeu behandeling aangedaan worden: had de kapitein niet een andere belooning voor hem gehad? Wij, ouders, wenschen, dat zoo iets H. M. bij hem gaan balen. Thans moeten wij onze vrienden nog vragen of zij de vluchtelinge nog hebben kunnen pakken, en dan spoed maken, anders komen wij bij de galavoorstel ling van de guillotine te laat, Gedurende dezo opmerking verscheel) de .sansculotte, die aan de trapdeur wacht had gehouden. Wat is er, Pierre? vroeg Frossard hem. De kameraden zijn reeds vertrokken, ant woordde Pierre: zij hebben boven insgelijks geen spoor van de vluchtelinge gevonden, waarom zullen we dan nog langer hier blij ven Waarlijk, men zou zeggen, dat. wij iliet druk hadden 1 riep Etienne. Wat verzuimen wij dan? Gelooft intusschen maar niet, dat wij tijds genoeg zullen komen, om de kunst vaardigheid van meester Guillottine te kun nen bewonderen; voor vandaag gaat het niet meer, want de vent kijkt op een minuut. Wees echter niet ongerust, meester Guillot tine eet morgen weer, en zoo alle dagen; het is ook niet noodig, dat wij juist altijd tegen woordig zijn bjj hare voeding. Ik weet- iets beters voor ons, vrienden de faubourg du Temple heeft ons op een feestje uitgenoodigd uien zal aan het Chateau d'eau bijeenkomen, laat; ons dus daarheen gaanl Bravo! schreeuwden de sansculotten. Vooruit naar Chateau d'eau! Halt. vrienden, ik heb nog niet alles tie Koningin ter oore komt, (laar het Mr. Ms. wensch is, dal. nimmer iemand eeni'g oiireciit worde aangedaan." De pseuflo-vliichtelinge. Men leest in de Maasbode: 'Ze was nu al veer tien dagen bij die oude mevrouw gelogeerd, een struisehe gezonde meid van een iets te opval lend Belgisch type. De oude vrouw had haar aan liet station getroffen en vol deernis met het lot van baar wier man in het Belgische leger voor zijn klein vaderland aan het strijden was en wier eigen huls en hof door dc Duitsclie barbaren was plat gebrand geworden, had zij de vrouw in liuis genomen. Ze scheen er onder den indruk van den jam mer in haar land, want, ze bleef maar aldoor iu huis en wildé van liet gewoel der bui ten- wereld als het ware ni.ets weten. Lang, zeer lang bracht ze 's morgens in liakr slaapkamer door, het eten liet zij zich duchtig smaken, liet, een zoowel als het andere, ge volgen van de doorgestane vermoeienis en ge leden ontbering, meende do' goede oude me vrouw. Maar dc anisetteflesch was opvallend gauw leeg, den iaatsten tijd, en de bierman bracht wel driemaal zooveel fiesschen als anders ig de week. Enfin dat was zoo'n beetje Belgische gewoon te.' excuseerde mevrouw zelf de logee met d'r groeten dorst. Maar van uitgaan wilde zij absoluut niet weten. Tot wandelen was zij vooreerst nog niet in staat zoo moe al zij zich nog voelde. Tocli had mevrouw wel graag met haar do lucht eens in gewild. Nu was het gisteren voorjaarsachtig zacht de lucht blauw als een 'Mariakleëd, en het herftszoniietje stoofde alles zoó heerlijk warm. Mevrouw redeneerde dat de vluchtelinge i nu toch eens met haar 'n klein wandelingetje kon maken. En de logee liet zicli overhalen. 'Preuts stapte zc naast hét oude mevrouwke voort, tot opeens in de volte van de Hoogstraat oen koffiemeid van v. Nolle, met een lange boezelaar voor en een liooge dot haai' op liét hoofd, met, van verbazing opengespalkte oogen voor liet drentelend tweetal kwam te staan, en met een pretstein de straat volgierde: „Wel, Marie, waar liep jij toch gezeten. Woon jij niet meer in den 'Vogelenzang?" -Frauduleuze uitvoer. De landbouwer Z. te Zwartenberg (Dr.) is in verzekerde bewa ring gesteld wegens verboden uitvoer van aard appelen. 1 BUITENLAND, INTERVENTIE TOT EEN WAPENSTIL STAND OP KOMST? BÈÉLLTN, 4 'Novéinber, De „Vorwarts" meldt: De Zwitserscbe Soc. Democratische fractie van den Bondsraad wendde zich tot den president van den Zwiterschen Bond met het verzoek om interventie bij de oorlogvoerende mogendheden. De president gaf toezegging tol; het inleiden van een gemeenschappelijke actio dooi' de neutralen tot het, verkrijgen vaii een wapenstilstand. LONDEN, 4 Nov. (Fart.) Gisteren heeft vlak bij de Engclsche kust op de hoogte van Lowertoft een zeeslag plaats gehad. De Duit- schers deden één Engelschen onderzeeër zinken, en brachten verschillende andere schepen be, langrijke schade toe. LONDEN, 4 Nov. Telegrammen van de oost kust brengen volgens een Reuterberieht bij zonderheden over het gevecht in de Noordzee. De bevolking van Yarmouth werd vroeg in den morgen gewekt door het geluid van hevig ge schutvuur in den dikken mist op tien mijl van de stad vuurden Duitsclie schepen op een Britsch schip. Dc huizen schudden, de ramen kletterden, zelfs werden do ruiten van een hotel rerbryzeld. De projectielen vielen in zee op nog geen mijl van de kust. Toen het seliip snel in de richting van Gorleston naar de kust stoomde, vielen de granaten dichter bij de kust, vier of vijf projectielen kwamen zelfs op onge veer 500 meter van het einde van de pier te recht. Hét lichtschip werd bijna getroffen, Tijdens 't. gevecht vreesde de militaire overheid blijkbaar een landingspoging, want de troepen moesten aantreden, kregen scherpe patronen en gezegd, riep Etienne opnieuw eu over schreeuwde met. zijne krijechende steun liet lawaai, dat. ontstaan was. Gelooft ge dan, dat wij hier niet zoolang kunnen wachten, totdat burger Clierubini ons lied op muziek beeft gezet zie maar, hij bestudeert reeds het gekrabbel, dat jammer geuoeg bijna onlees- baar is ik geloof dat zijne muze reeds ge noeg in extase is, als wij maar een beetje geduld hebben. Het zou toch heel aardig zijn, als wij nu met, liet nieuwe liedje voor den dag konden komen. Waarlijk, gij hebt gelijk! riepen allo ke rels eenstemmig. Komaan, burger, maak voort! Cherubini had inlusschen een gedeelte dei- verzen gelezen, welke zeer slecht en vol fou ten op het vuile papier geklad waren. De componist las niet verder. Een vluch tig rood verscheen op zijne wangen. Hij rimpelde het voorhoofd en legde het papier op de tafel, welke voor liem stond. Terwijl hij zich geweld aandeed om zijn gevoel te vermeesteren, zei de hü: Dat kan ik niet componeeren! Waarom niet? vroeg Frossard. Waarom niet! herhaalde de bende. Ik wil niet hopen,"dat het u niet. bevalt! voegde de reus er dreigend bii. Indien Oherubini op dat oogenblik geant woord had: „Mijn gevoel verzet zidhi er te gen om deze schandelijke en onroerige woov- hezetten üp wegen, die van de kust naar de stad leiden m NADERE BI ZON DERHEDEN. LONDEN, 4 Nov. Reuter seint oijfieieel de volgende Engelsehc lezing van dezen strijdGis- terenochtend vroeg werd de kanonneerboot „Halcyon," die langs dc kust patrouilleerde, aangevallen door een Duitsch eskader. Eén man werd gewond. Daar de ..Halcyon" dezen overval signaleerde, werden verschillende maritieme manoeuvres uitgevoerd, die tengevolge hadden dat het eskader 'zich snel terugtrok. Ofschoon eenige Britsche lichte kruisers liet onmiddel lijk volgden, konden zij, voor do avond viel, het eskader niet tot een gevecht dwingen. De Duitscho kruiser-, die het achterste vaar tuig van het eskader vormde, strooide geduren de dén terugtocht een aantal mijnen, waarvan écu den Engelschen onderzeeër D 5, die langs de oppervlakte vau het water opstoomde, in den grond boorde. Slechts twee officieren en twee leden der bemanning, die zich op de brug be vonden, konden gered worden, de anderen ver dronken. DE DUITSCHE VLOOT IN ZEE? LONDEN, 4 November. Een part. telegram uit Londen aan het A. H. brengt het* bericht, dat een visseher vertelt gisterenmorgen ter hoogte van Yarmouth zeven of acht Duitsclie schepen to hebben gezien, die naar zijn schat ting ongeveer 120 schoten losten. Ie Dover is uit Duinkerken bericht ontvan gen dat vier slagschepen en vier kruisers van Kiel uit zee hebben gekozen. BINNENLAND. MOORD. Men seint ons uit ROTTERDAM: Om twee uur hedennacht verschafte een inbreker zich door het openschuiven van eeu raam toegang- tot het huis van den 60-jarigeu boerenarbeider K. IL op de grens der ge meente Rotterdam staande^ Toen de inbre ker bezig was een kast open te breken, ont waakte H. en sprong uit bed, waarbij een worsteling ontstond, met het gevolg dat de dader wist te ontkomen door het raam. Daarna loste hij van de 6traat af twee sclho- ten op H„ die door het tweede schot doode- Hjk getroffen werd in de bartel reek. In de kamer vond men een horloge, waar in gegraveerd: A. v. H„ 28 April 1909. De dader wist te ontkomen. Het Rik van H. is naar het ziekenhuis vervoerd om ge rechtelijk geschouwd te worden. HAARLEM DE BELGISCHE VLUCHTELINGEN. Comité Kampei-singel enz. Men meldt ons: Dank zü de offervaardigheid der bewoners van Kampei-singel, Kampervest, Gasthuissin gel en Gasthuis vest, is bet Comité dier buurt nog steeds in staat de 18 Belgische vluchte lingen in het perceel Spaarne 74 te huisves ten en van het noodige te voorzien. Het comité meent in den geest der bewo ners te handelen door den vluchtelingen be hulpzaam te zijn bij hef inwimiëh van infor mation omtrent hunne woonsteden en wan neer het zulks in het belang- der gezinnen geraden acht, te trachten door besprekingen en ontvangen mededeelingen den angst voor den terugkeer naar België te overwinnen. Het comité vertrouwt dan ook ten volle dat de bewoners dit werk, met zooveel naas tenliefde begonnen, tot eeu goed einde zullen brengen en het comité daartoe in de gele genheid stellen door hun finantieelen, waar schijnlijk nog korten tijd benoodigden steun. De Spaarnwoudcvstraat- vereeniging. Op dc gisteren gehouden bestuursvergade ring der Spaai-nwouderstraatvereeniging is beslot en de gelden welke deze week door de bewoners dier straat waren büeengebraeht ten bedrage van 30.55, weder te besteden tot het repareeren van schoenen van de vluch telingen. De vorige week was de opbrengst 27.70. Ook toen is dat geld besteed tot het repa- reeren van schoenen. De gezamenlüke schoenmakers.uit de straat hebben die week 30 paar schoenen gerepa reerd. DE HILDEBKAND-TENTOONSTELLING, Wij vestigen nog eens de aandacht op de tentoonstelling van de plannen voor -het Hil- debrand-monument en van de kunstwerken van leden van het teekencollege „Kunst zij ons Doel", die in de oude Museumzaal van ons stadhuis wordt gehouden. Deze tentoonstelling is inderdaad heel be langwekkend en een bezoek overwaard. Wie er eens een kijkje neemt, verzuime joiet een lootje van 1.— te koopen ten bate van ons Haarlemsck Steuncomité, dat zooveel gekl kan gebruiken. Gaarne wekken wii daartoe op. (Tm^enjjnetJMfiaiu^ den op muziek te brengen in weerwil dei- ovatie, welke hem zooeven ten deel was ge vallen, zou men hem zoowel als de vrouwen vermoord hebben. Hij antwoordde daarom evenals te voren, doeh nu meer beslist: Dat kan ik mi et componeeren! Nu niet, maar later, bromde Frossard. Later ook nietl Dit antwoord deed het wantrouwen van Etienne weer ontwaken. Hü trad naar de ta fel eu sloeg er met de vuist op. Hoel riep hij boosaardig lachende. En gü aarzelt een reden op te geven voor uwe weigering? Jnist nu moet ge het lied compo neeren, in onze tegenwoordigheid, want gij moet ons nog het bewijs leveren, dat gü ons niet bedrogen hebt, dat gij inderdaad degene zijt, waarvoor gij u uitgeeft! Cherubini zag den spreker verachtelijk aan en antwoordde: Dat kan ik u elk oogenblik uit mijne papieren bewijzen. Maar wat zou het baten, voegde hij er bij, ter-wijl zijn duistere blik den kring sansculotten monsterde, al schrijf uk ook een melodie op het, papier voor.... uw lied. Daar gü zeker geen van allen noten kunt lezen, zoo zult ge ook niet in staat zijn van het geschreven papier te zingen. Alle sansculotten zagen elkander aan, doch Etienne liet zich niet tot; zwijgen brengen. Spotachtig lachend «rijnode bij; dag geopende tentoonstelling door 635 beta lende personen bezocht, terwijl tot, dien da tum 400 loten werden verkocht. Wel een bewijs, dat deze tentoonstelling de aandacht; trekt, die ze dan ook verdient! DE GEHUWD EONDERWÏJZERES. Naar wij vernemen hebben Ged. Staten van Noord-Holland hun goedkeuring onthou den aan het Raadsbesluit van deze gemeente, waarbij ontslag werd verleend aan een on derwijzeres die in liet huwelijk was getreden. VEEBODEN UITVOER. Maandag- a.s. zal voor do rechtbank alhier een belangrijke zaak worden behandeld: ver boden uitvoer van goederen uit de stelling A msterdani. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 4 Nov. C. A. Martin en D G. Plevier. J. F. dc Zwart en J H. Dun sel'. J. G. van Leuven en M. Krom. G. P. Lammerse en P. Zonderhuis. A. J. can Leenweu en A. Vogelsang. L. P. Eerhart eu M. Peetoom. J. Baars en A. van Gorsel. B. Hildesheim en G. Floor. C. G. Steen bakker en M. C. Kors. A. C. Jacobs en H. J. Zwart. Getrouwd: J. van Dijk en H. van der Sloot. J. de Kruif en IL Blanket. J. H. Hab- rfecht eu W. P. van Egmond. J. Captü'n en D. v, d. Berg. P. v. d. Mark en W. J. Zonneveld. J. L. Plasman en E. S Lans- beer. Geboren: 4 Nov. d. van E, Teeuwenvan der Putten. 2 Nov. z. van C. van Dam— Dekker. Overleden: 2 Nov. IL 12 jaar, z. van G. J van 't Vlie, Zuidpolderstraat. 3 Nov. H. de Boer, 64 jaar Groote Houtstraat. SCHOTEN. Ontvreemd. Ten nadeele van den rijwiel handelaar Pigge alhier, is uit zijn winkel aan de Kloosterstraat uit de étalage een zilveren horloge ontvreemd. Vecht pa rij. Jusschen de beide ar beiders v. II. en K., alhier, die al een tijd op gespannen voet leefden, kwam het deze week al 'n paar maal tot botsingen. Woens dagmiddag' in de Scheeperstraat echter was het erger. Onze correspondent meldt ons, dat v. H.„ Woensdagmorgen niet. ging werken, eu zijn krachten verzamelde om zijn tegenstander 's middags goed te ontvangen i Van II. werd toen door K. evenwel duchtig bewerkt met de vuisten, waarbij zelf.s bloed vloeide en een „blauw oog" aan een der strijdenden ten deel viel. Omstanders heb ben do vechtenden tenslotte gescheiden. In den vooravond kwam de oorlogszuchtige v. IL, die „mét z'n tijd wilde meegaan") l) niet een bondgenoot "alweer op het strijdtoo- neel, doch K. had zich de besehermende hulp der politie verzekerd, waarop v. II. wijse lijk „den slag" ontweek.... UMCLDEK Behouden binnengekomen. De sloep Voor lichter, uit Middelharnis. waarover men zich hier erg ongerust maakte, daar dit vaartuig reeds Zondag had moeten binnen rijn, is gis terenavond behouden gearriveerd. De Voor lichter was gelijk met nog eenige sloepen van do visscherijplaats vertrokken en. deze waren Maandagmorgen reeds hier aangekomen. Dt 'sloep was echter door den storm uit den koei geraakt, Vandaar de vertraging in het bin nenkomeu. Beslag gelegd. Even voor het vertrek naai zee is op order eener Amsterdamsche firma beslag gelegd op de motorlogger K. W. 160, voor een vordering van 3000 gulden ALKMAAR. Personalia. Bij het gehouden vergelijkend examen voor surnumerair bij den Indischen Post-, Telegraaf- en Telefoondienst is geslaagd de heer P. Leemeü'er, alhier. Op verzoek is eervol ontslagen als hulp-tele grafiste bij de telegrafie, alhier, M. A. Zwart ZUID-SCHALK WIJK In verband met de inbraken die in deu Iaatsten tijd alhier hebben plaats gehad, heb ben de bewoners van deze afdeeling der ge meente Haarlemmorliede en Spaarnwoude op initiatief der hoeren H- Hartgerink en Mesman besloten voor gezamenlijke reke ning een nachtwaker aan te stellen. Büna zonder uitzondering hebben alle bewoners iliunne medewerking toegezegd. Wel een be wijs, hoezeer aan dezen veiligheidsmaatregel behoefte bestond. Behoudens goedkeuring van den bui-genieester is reeds een functionaris benoemd. HALFWEG. Berucht drietal gearresteerd. Dinsdagmid dag zijn op den Rijksstraatweg door den ge meente-veldwachter P Lokerse aangehouden een drietal beruchte individuen rijdende met een hondenkar, bespannen met een tweetal honden welke zij van een 16-jarigen jongen te Halfweg- op sluwe en laaghartige wijze hadden afhandig gemaald. Wel, wel, en nu gelooft gü ons allen overbluft te hebben? Gelooft, gij dat inderdaad burger? Hola.! wii weten ons te helpen! Ga zitten eu schrijf een fraaie en populaire me lodie neer; als dat gebeurd is, dan speelt gij ze ons op de piano voor, wij zingen u allen na en zullen het goed doen, want wij hebben een goed gehoor. En hangt daar niet een viool aan den muur? Als de burger zijn taa volbracht heeft, dan neemt, hij zijn viool en vergezelt ons. Bravo! Ja, zoo moet het gaan! schreeuw den alle sansculotten door elkaar. Maak voort, burger. Cherubini nam een weigerende houding aan. Het dierlijk geschreeuw van het gepeu pel maakte het hem onmogelijk om eer woord te spreken. Cécile klemde zich aan de comtesse vasi die donker voor zich keek. Nu. gij hebt het gehoord, burger, nep Frossard ruw. Gij zult uw talent voor het volk veil hebben, en ik hoop, dat ge dit als een eer zult "beschouwen. Wij zullen er plei- zier hebben, en wel maken, dat ge dubbe, over ons tevreden rijt. De componist ontwaakte uit zun doofheid. Ik doe bet niet gaarne, zeide bij. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 2