üewroken- laatste Nieuws, BINNENLAND. ÜIEÜWS UIT DEN OMTREK. Ëe Oorlog. STADSNIEUWS ^Rechtszaken" wonden, verre van hun vaderland een toe vluchtsoord te vinden, waar uitsluitend en or edele wijze slechts vrede en barmhartig heid heerscben!'' Hierop volgen de 37 handteekeningen. Te Berlijn liggen voor eiken vreemdeling ter inzage fotografische afdrukken van een serie brieven van zoowel Fransehe als En- gelsche gevangenen uit het lazaret in Sckwe- rin, die allen de goede verpleging en de uit stekende behandeling roemen. De Minister van Buiienlandsche Zaken brengt 111 de St.Ct. ter kennis van alle Ne derlanders, die zich aan boord van eenig schip op zee willen begeven, dat liet onder Ce tegenwoordige omstandigheden niet ge wen it is zulks te doen zonder voorzien re zijn van een Nederlandsch buitenlundsch paspoort. Treurig ongeluk. Te Bergen-op-Zoom heeft een treurig ongeval plaats gehad. Een zekere B., timmerman, wonende aan de Bóschstra-at, maakte met twee kinderen een wandeling over dén Antwerpschen straat wee. Tengevolge van de duisternis, liad hij niet een rijtuig hooren aankomen, zoodat nij werd aangereden, met het gevolg, dat het rij tuig hem over de borst ging. Direct werd geestelijke hulp ingeroepen, maar het was reeds te laat, daar de levensgeesten waren geweken. Te voet uit België. Een zangeres, ver bonden aan de Eransche opera te den Haag, is dezer dagen met liaar gezin te voet uit Belgis naar Den Haag gekomen, de bagage, e a en op een karretje, werd door een ezel getrokken. De kieiue karavaan kwam op tijd aan, zoodat de artiste haar verbintenis om op een bepaalden datum op te treden, kon nakomen. Een tekort in kas. De lieer C. B., vroeger betaalmeester der marktvereeniging ,Pe Tuinbouw" gevestigd te Grootebroek, is, nadat de justitie liem een verhoor liad afgenomen, overgebracht naar Alkmaar in verband met een tekort van ruitn f 7000 in de kas van bovengenoemde vereeniging. Bedriegelijke bankbreuk. Te Assen is gevankelijk binnengebracht de landbouwer - "to Ubbcna, gemeente Vries, be schuldigd van bedriegelijke bankbreuk. De politie heeft in zijn schuur in den grond een bedrag aan geld verborgen ge vonden. Slachtoffer van hulpvaardigheid. De 68- jarige landbouwer Geurls, wonende aan de Kliugelbeek onder Arnhem, liep Maandag middag op den Klingelbeekschen weg, toen bij een man ontmoette, die een koe aan een touw leidde. Plotseling rukte de koe zich los en sloeg op hol. fleuris deed pogingen om het dier tegen te bonden, doeh de koe stiet hem met d< horens, zoodat de man met het ach terhoofd op den trottoirband sloeg. Per rij wielbrancard van bet Roode Kruis werd de bewust elooze man naar het gemeentezieken huis vervoerd, waar hij enkele uren na het ongeval is overleden. Typhus onder de geïnterneerden Onder de te Harderwijk geïnterneerde Belgische militairen zijn twee gevallen van typhus ge constateerd. Ten einde verdere uitbreidiug der ziekte te voorkomen, is de bevolking het nemen van de grootst mogelijke voorzorgs maatregelen aanbevolen. Een minder aangename begroeting. Iemand die een bezoek bracht bij een bewo ner van den Springweg te Utrecht, werd door diens bond op een verre van aangename vvijze begroet. Het dier vloog namelijk plotse ling tegen den bezoeker op en heet bean vrij ernstig in de lippen. De man moest in de Rijksklinieken verbonden worden. VaLsehe munt. De Anisterdamsche poli tie beeft gisteren een goede vangst gedaan. Reeds herhaaldelijk werden valsche guldens op de verschillende politiebureaus gedepo neerd. en hoe listig de beambten 'hun strik ken ook uitzetten, de daders bleven tot nu toe op vrije voeten. Tot gisteren zoo meldt de Tel. een man op heeterdaad betrapt werd toen 'hij een valsche gulden wilde uitgeven. Terstond werd die persoon gearresteerd en naar het politie bureau aan de Lauriergracht gevoerd. Het bleek, dat hij in gezelschap van zeke- Ten Willem V., en een derden persoon, in enkele café's in de Kinkerstraat zijn con sumptie met valsch geld had betaald. De politie meent aanwijzingen in handen te hebben, die doen vermoeden, dat genoemde Willem V. de vervaardiger is der valsche guldenstukken. Tot nu toe kon men de beide laatste personen niet op het spoor komen: SfTIOTEN. Diefstal. Van een blok in aanbouw zijnde huizen staande aan de Sc-li alkburger ka- FEUILLETO N 2) Een diepe basstem klonk door de gelag kamer: Goeden avond samen. Mag ik binnen komen? De kastelein kwam met uitgestoken hand tegemoet en riep: Zoo Jean, zijt gij daar? Waarop hij zich tot zijn gasten wendde mot de woorden: Daar is Jean Cottercau, bijgenaamd de Bosclikau algemen heekend ouder de boeren van Le Main en Neder-Normandiü. een vriend, burgers, eeu goede, ware en oprechte patriot, voor wien ik insta als voor mijzelf. De man, die nu de herberg binnentrad, na de deur achter zicb gesloten te hebben, heet te inderdaad Jean Cottereau en zijn bijnaam dankte hij aan zijn bedrevenheid in het na bootsen van het geluid eener bosehkat, waar mee HL» zün komst bij zijn klanten aankon digde. want hij was een smokkelaar. Toen hij de gelagkamer binnentrad, wis selde hij mei Gouray een veelbeteekenenden blik. Dekastelein zeide daarop luid tot hem: Ik had u al spoediger liier verwacht. de alhier, zijn verschillende zinken afvoer pijpen ontvreemd. Ne d. R. K. Volksbond. Zondag hield onze afdeeling haar Patroonfeest. Des mor gens was het Generale Communie, waarvan vele leden gebruik maakten. Ruim 120 leden naderden tot de ET. Tafel. Des avonds half 8 was er feestvergadering in ons gebouw. De zaal was geheel gevuld. De tweede voorzitter riep tillen een woord van wel kom tóe inzonderheid onzen Zeereerw. Ad viseur Pastoor Pieterse, die als spreker zou optreden. De zangvereeniging St. Cecilia, zong op ver dienstelijke wijze het Bondslied, gal' nog een nummer ten beste en daarna betrad de Z.Eerw. Adviseur den katheder. Op geestdriftige wij ze gaf de Eenv. redenaar een schets van clen H. Willibrord. Hij schetste allereerst de jeugd van den H. Willibrord zijn reis nr ons Vaderland, hoe de H. met zijn gezellen hier predikte om het Heidendom uit te weren; verder de groote c;te en bezwaren welke deze Hei- lige moest overwinnen. Kof torn de Eenv. redenaar gaf een levens geschiedenis op een wijze die allen boeiden en de aandacht gespannen hield. Bij het einde weerklonk een daverend applaus. De 2de voorzitter was de tolk van de ge- heele vergadering met zijn welgemeende dank. Na de Pauze betrad de heer Loerakker, vrij gestelde der Bloemistarbeiders nog een oo- genblik den katheder om in welgekozen woor den vooral de dames uit te noodigen hun man nen aan te sporen lid te worden der onder- afdeeling. Nu was nog het woord aan de heeren Re derijkers en Zangers welke de aanwezigen nog een poos vermaakten, waarna de voor zitter, de feestvergadering met een woord van dank aan allen sloot- De eerste cursusavond zal Woensdag a.s. des avonds 8 uur worden gehouden door den Weleerw. Heer Bosch, kapelaan onzer Pa rochie. VELSEN. Te n gevolge van t ongeluk o ver- leden. Naar wij vernemen is de werk man J. Koeman, die zoo ernstig gebrand werd bij het ongeluk aan de papierfabriek, reeds overleden. Hij was pas 3-1 jaar en laat een vrouw met 2 kinderen achter. 'tls juist ongeveer een jaar geleden, dat de werkman Lusthuis op zulke droevige wijze het leven verloor; terwijl ongeveer 7 jaar geleden een dergelijk ongeluk bij die kook- ketels plaats had. Aanbesteding. Dinsdagmiddag had er ten gemeentehuize plaats do aanbesteding betreffende het bouwen van een Directiege bouw, fittergebouw en metergebouwtjes met bijkomende werken voor de Gemeentelijke Waterleiding alhier. Vóór dat de biljetten geopend werden, wer den eerst de bepalingen nog eens voorgelezen, naar welke de aannemers moeten handelen en welke dan ook door hen geteekend moeten worden. Niemand wilde deze echter teekenen, daar er nog een artikel aan toe was gevoegd hetwelk niet. in de voorwaarden was opge nomen, en waartegen men bezwaar had. Tegen dit artikel protesteerden alle aan nemers, door middel van eenigen hunner, die er sterk tegen opkwamen en zeiden, dat de voorwaarden zoodoende vervalscht waren. Na een lange, weinig inhoudende rede van den burgemeester werd het artikel geschrapt, waarna de, inschrijvingsbiljetten werden ge opend. De uitslag was als volgt: J. Hennemati. Heemskerk f 25,300; Lastdrager, den Hel der f 25,363; Langedijk, Beverwijk f25.450; N. Rol, Uitgeest f 26.100; Dunnebier, IJ- muiden f26.358; P. v. 't Veer, Velsen f 26.589; O. de Mayer, IJmuiden f 26.800; J. G. ten Broeke, Velseroord f27.000; Wed. P. v. Heijst, Velsen, f27.509; Bakker, Alkmaar f27.500; de Vries, Wijk aan Zee f 28.590; Lindhous en de Waard, IJmuiden f28.905; P. v. Duuren Haarlem, f28.990; J. G. Blüm, Amsterdam, f29.500; Brusserker, Schoten f29.570; Vlas winkel, f 29.750v. Wageningen, Spaarn- dam, f 30.100; Zwaan, Alkmaar, f30.240; J. en J. H. Fransen, Hilversum f30.300; van Doornik, Baarn f30.330. De gunning is aangehouden. VREDESVOORSTELLEN VAN DUITSCH- LAND? LONDEN, 11 Nov. De Morning Post ver neemt nit Rome uit betrouwbare bron, dat 'net succes van Rusland zulk een indruk op Duitschland heeft gemaakt, dat dit land aan Rusland vredesvoorstellen heeft gedaan, welke de Russische regeering echter heeft afgewezen. UIT TURKIJE KQNSTA.NTIN O PEL. 10 Nov. Door Wolfs Bureau wordt gemeld: Van waar komt gij? Van Arranches. Dat is toch de weg niet, die van Le Mai ne voert. Neen, maar ki hen dikwijls gedwongen omwegen te maken. De gendarmen maken jacht op mij als op een wild dier en men kent mijn signalement wel 20 mijlen in den omtrek. Hij wierp een blik naar de twaalf burgers van Lamballe en zeide met eenige stemver heffing: Mijns inziens zouden zü beter doen zich mot do ontevredenen beaig ie houden, die hun republiek den bals wel zouden willen omdraaien, dan een armen drommel van een smokkelaar, zooals ik, zoo achter zün vodden te zitten. Bovendien hebben zij toch al hun moeite vergeefs gedaan, want ik ben toch hier gekomen, al ging het niet gemakkelyk. Waar hebt ge uw muilezels gelaten? In het monnikenbosch, nabü Trégomar. Ik !heb daar een vriend, die er wel voor zor gen zal, dat het hun aan niets ontbreekt. Hij trok zijn wijde oliejas uit, die druipnat was en waaraan nog kluiten modder kleef den en vertoonde nu een gestalte zoo mager als van ecu wolf, die in de sneeuw verhon gert. Zijn lange beenen werden beschermd door lederen slopkousen, die ook geheel beslijkt, waren. Hel gelaat van den man was minstens in Te Smyrna zijn drie Engelsehe stoomsche pen, drie Fransehe sleepbooten en andere vreemde vaartuigen in beslag genomen en de equipages krijgsgevangen gemaakt. De Belgische gezant heeft zijn pas outvan- ggen en is vertrokken. I)E COMMANDANT VAN DE „EMDEN." LONDEN. 11 Nov. De bladen sproken vol gens Reuter op zeer waardeerende wijze over den commandant van de Einden, en prijzen zijn koelbloedigheid, durf en gentlemanlike optreden. Er heerschte groote geestdrift bij Lloyds, toen do vernietiging van do Einden bekend werd, maar hoewel de door de stroop tochten van de Einden veroorzaakte verlie zen wel op vier millioen y.st. worden geschat, spraken de assuradeurs toeli allen de hoop uit, dat de commandant gered moge zijn. Als hij ooit naar Londen komt, zeiden ze, zullen we hem toejuichen als een uitmuntend sportsman! HET ENGELSCHE LEGER. LONDEN. 11 Nov. Te Londen meldden zich gisteren tweeduizend recruten aan en men verwacht dat dit getal weldra verdub beld zal zün. Iu de laatste drie weken zün te Newcastle zeven bataljons gevormd. Zoo kwam Vrijdag de vergunning 0m een derde Schotseh bataljon te vormen en Maandag was dat reeds voltallig, zoo Reuter mededeelt. VAN ELDERS. EEN INBRAAK UIT DE OUDE DOOS! Men seint ons uit AMSTERDAM: In den nacht van 7 op 8 Augustus 1909 werd ingebroken in een schuur te Heemstede. De daders werden gestoord; de lessenaar bleek echter opengebroken te zijn. Aangehouden werd een 30-jarig mijnwer ker, recidivist. De rechtbank te Haarlem sprak hem op 1 October 1909 vrij, dodh het gerechtshof legde in liooger beroep hem op 4 Januari 1910 bij verstek VA jaar gevange nisstraf op. Tegen dit arrest kwam bekl. in verzet. He den diende de zaak andermaal. Bekl. ontkende aanvankeliik het feit te hebben gepleegd; wel was hii in beschonken toestand in de schuur geweest, doch om een ander, die met misdadige bedoeling daar binnen was gegaan, er uit te halen. Later echter bekende bij. De advocaat-généraal Mr. baron Van der Feltz, requireerde bevestiging van 'sHofs arrest. PERSONALIA. Te Amsterdam slaagden voor bet examen vrije- en ordeoefeningen de heeren A. van dei- Laan, D. G. Neven en A. Olie, allen van hiei*. VAN DE BELGISCHE VLUCHTELINGEN. Spaarnwouderstraat- ereeniging. Tn de gisteren gehouden bestuursvergade ring is besloten op aanvraag van het Steun comité wederom de gelden, die deze week 24.70 hebben opgebracht, te besteden tot liet repareeren van pl.m. 20 paar schoenen van de vluchtelingen. In een schrijven van het Comité biï het be stuur ingekomen bleek, dat het werken der Spaarnwonderstraatbewoners zeer op prijs wordt gesteld. Terugkeer naar België. Het vervoer van vluchtelingen naar België is weder begonnen. Vandaag vertrokken van hier 53 personen. VOOR ONS STEUNCOMlTé. Afgedragen is door het bestellend perso neel van het postkantoor Haarlem, als vrij willige büdragen 11.95, d, i. met de vorige opgaaf van 159,90, te zamen 171-85. NIJVERHEID'. In een huishoudelijke vergadering van het Haarlemsche departement der Maats, van Nij verheid is Dinsdagavond een levendige ge- dachtenwisseling gehouden over het wetsont werp op de uitvoerrechten. Dr. J. Dekker, directeur van het Koloniaal Museum, gaf daarna een uiteenzetting van de inrichting van het Koloniaal Instittuut, naar aanleiding van de daarvoor pas verschenen bouwplannen. EEN GOUDEN RINGETJE GESTOLEN. Eenige dagen geleden vermiste een winkel juffrouw uit de Kindervriend in de Groote Houtstraat een gouden ringetje uit de por- tiemonnaie, die in Kaar mantelzak zat. Thans is gebleken, dat 't ringetje is ge- j kaapt door een 18-jarigen loopjongen, A. J. de B. die een paar uur voor een aricferen jongen het werk had waargenomen. Dp het ringetje is beslag gelegd en'tegen cfe'n jongen is proces-verbaal opgemaakt. ONZE STRAATVERLICHTING Kennelijk is men niet meer bevreesd voor den steenkolenvoorraad aan onze gemeente lichtfabrieken en is deze nu voldoende, zoo dat; maatregelen van voorzorg niet. meer noo- dig zijn. Tenminste onze straatlantaarns wor den niet meer om 10 uur uitgedraaid, maar geen drie weken geschoren en vertoonde daardoor een stoppelbaard, die de woeste uit drukking ervan nog verhoogde en elk die den man maar even aanzag, moest tot zichzelf zeggen: Dat is er een die voor niets terugdeinst. En zoo was het ook. Nog meer dan het voordeel, trok het ge vaar, dat aan het smokkelen was verbonden, Jean Cottereau tot dit beroep aan. Toch was de smokkelhandel zeer voordee- lig- en vooral die in zout, waarmee Cottereau zich in hoofdzaak bezighield. In Brétagne, een vrijhandelsland, koelte het zout nog geen stuiver per pond. Jean Cottereau bracht het naar La Mayen- ne en Neder-Normandië. waar de hoeren er 13 stuivers voor betalen moesten aan de agen- teu der regeering. Hij en zij verdienden goecl geld op die ma nier. Alleen de Staat verloor er bij. Deze was woedend over de verliezen, welke liern werden toegebracht en maakte met de smokkelaars kort proces, maar alleen natuur lijk met die welke in zün handen vielen, en nu was het den gendarmen nog nooit ge lukt, de hand van Jean Cottereau te leggen. Ofschoon hij een gehecle kudde van muil ezels voerde, was liij onbereikbaar cn wist aan alle vervolgingen te ontkomen, alle ver volgers zijn spoor bijster te maken. Geen. Bretaguer uit de omstreken van Reu- nes of Guingamp, geen Normandiër uit die weder '(als vóór dén oorlogstoestand om balt '12 uur. Het ziet er nu in de stlad na 1.0 uur Ijange na zoo doodsch niet meer uit. ROODKAPJE EN DE WOLF. Mevr. N. C. HopmanKwast zal, op vrien delijk verzoek, alhier nog ééne voorstelling- geven van hare succes-operette „Roodkapje en de wolf' en wel op Zondag 15 dezer, des namiddags ten 2 uur in den schouwburg, Jansweg. BACH. Op 17 November is in de Sociëteit Veree niging het tweede (buitengewoon) Bac'hcon- cert, door het Residentie-orkest, ouder lei ding van Mr. Henri Viotta. dat uitvoert: Ouverture „Anakreon" van L. Cherubini. Symphonic no. 4 (Bes gr. t.) van L. van Beethoven en Don Juan, Tondiehtung naar Nic. Lenau (op. 20) R. Strauss. Soliste is mej. Claire Dux, zangeres, die de aria uit „Le Nozze di Figaro'' van Mozart zingt, en drie liederen met orkest: Morgen, van Strauss, Liebesfeier, van Weingiirtner, en Wiegenlied, van Humperdinck. MISDAAD OF ZIEKTE? In een gezin in het Schoterkwartier is eeu kindje van bet echtpaar D. gestorven, zon der onder geneeskundige behandeling te zijn geweest. Men betwijfelt, of het aan een natuurlijken dood is gestorven. Op last der justitie is daarom het lijkje in beslag genomen om door den aangewezen geneesheer voor den door belhouw gerechtelijk te worden ge schouwd. ERNSTIG ONGELUK BIJ EEN BRAND. By het brandje, dat- Vrijdagavond in een timmermanswerkplaats in de Olieslagerslaan heeft plaats gehad, is een der brandblns- schers, de heer J. van R., sergeant bij spuit 10, een bekend en ijvervol lid van het Haar- lemsch Vrij. brandweerkorps een ernstig on geluk overkomen. Bij het inslaan van een ruit werd zyn linkeroog ernstig- ge troffen door de bijl, toen een der spuitgas ten daarmede achteruit sloeg. Zijn oogappel werd versplinterd. Met een lid van het Roode Kruis ging van R. dadelijk naar dr. Waller Zeper; thans is bij aan het oog geopereerd in het Diaconessen huis, met, bet gevolg dat hij het linkeroog voor goed moet missen-. AANBESTEDING. Bij de door B. en W. gehouden aanbeste ding van bet maken van den bovenbouw met bijbebooreude werken, voor uitbreiding van het turbinegebouw van liet gemeente-electri- eiteitsbedrijf op het terrein van de gemeente- lichtfabrieken in den Veerpolder alhier, wa ren ingekomen 7 biljetten. Minste inschrijver was de heer J. W. van Santo, voor 20,6777. PROGRAMMA van de orgelbespeling in de Groote of Snit Bavokerk op Donderdag 12 Nov ember liK-f, des namiddags van 2—3 uur, door den heer Louis Robert: 1. Prealndiuin et Fuga a kl. t. J. S. Baeli, 2. Andante Religiose. Fr. Liszt. 3. Sonate op. 13, M. H. van 't Kruüs: a. Al legro vivace; b. Adagio; c. Intermezzo (An dante); d. Allegro. 4. Melodie. Tb. Sa lomé. 5. Final, Alex. Guilmant. GEjVONDEN VOOR WERPEN. Terug té bekomen bij: .J. Moérkerk, 8&en- 1'ed.aui,straat 72i-ood, een. hondje; O. Klaver, Oost-Indische kade 10, een mesje;' ,T. Bon- ker, Ripperda,steeg BE, een hondje; J. Mük- riugen, God. Oude Gracht 17, een pakje met inhoud; -I. Ruitenschild, Nassaustraat 23,een album; J. de Vries, Spaamc 48rood, een por temonnee; IJ'. Heeranans, Oranjestraat 8, een boek; Bureau van Politie, 2 huissleutels; J. H. Babends, We,ster gr acht 37rood, een porte- monnaie; W, H. Smit, A. L. D'yserinckslraat 114, twee zilverbons; J. Nieuwenhof, Teding van Berkhout-straat 6, ccn sleutel; J. Witte- man, Kolkstraat 20, een zak; P. Egging, N. Raamstraat 5, een haarlint. Man niasrSosagtMresiht. (Zitting- van heden.) Allerleitjes. Eone boerenvrouw heeft kippetjes. Dat komt moer voor. Maar dat ze die kippetjes op een weg laat rondscharrelen, dat is nu iets wat- niet, inoc'ht voorkomen. En daarom maakte de veldwachter Lokerse van Haarlemmerliede en Spaarnwoude proces-verbaal op tegen de vrouw, tegen wie nu 2 boete werd geëisclit. Een motorwielryder had te Velsen zoo hard gereden, dat hij niet alleen over openge broken straten vloog-, maar en passant ook den straatmaker meenam, waardoor deze vrij ern stige verwondingen bekwam. De ambtenaar vorderde 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Ook werden verschillende zaken van melkvervalsching behandeld. Als gviuige-deskundige trad op dr. Borst Pouwels. Tégen beklaagden werden geldboeten van 25 en van 5 subs. 5 dagen hechtenis gevorderd. Een melkventer had zieb liefst niet ontzien om melk te verkoope.ii, waarop. het, kroos van Arranches, geen Ma ine r uit Ernée of Evrou kende oo goed als hij de holle wegen, de verborgen paden, de ondoordringbare bos tellen en de holen in de rotsen, waar de gen darmen der drie provincies zich niet in durfden wagen, uit vrees in een hinderlaag- te vallen, waaruit de smokkelaars lien zou den overrompelen. Zijn muilezels waren schrandere dieren, ge hard tegen alle vermoeienissen en ontberin gen en die hem op zijn wenken gehoorzaam den. Wanneer zij met hun zakken zout, op den rug voorzichtig over de moeilijk begaanbare wegen voortliepen, was één teeken van bun meester voldoende om hen te doen ver spreiden in liet kreupelhout of een schuil plaats te doen zoeken in de rotskloven en wanneer dan, nadat het gevaar geweken was, het geschreeuw der bosehkat weerklonk, dat de dieren zoo goed kenden» kwamen zy van alle kanten toegeloopon en verzamelden zich weer. Wat Cottereau ook zoo onbereikbaar maak te voor de douanen en gendarmen, was de omstandigheid, dat hij overal waar hij heen ging, zijn vrienden had. Al zijn klanten waren bondgenooten en helpers, bereid om hem te verbergen en zijn vervolgers van zijn spoor te brengen. Jean Cottereau was niet alleen een smok kelaar, maar bij deed ook aan politiek. Avontuurlijk van aard en bezield met een dreef. Dio was dus bij een boerensloot tereéliï gekomen om zijn melk aan te lengen, 't Is we) j praqhtig. UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uitspraken gedaan: H. H. te Beverwijk, overtreding Veilig heidswet, tweemaal 25 boete of tweemaal 10 dagen h.; S. A te Beverwijk, oveit reding Hinderwet, 3 boeie of 3 lager: h.i J D te Heemskerk, overtreding Woningnet L- boete of 1 dag h.; P. L:>. te lira era Lüvver- treding Drankwet, 4 boete e! dagen h.. G. P. B. te Beverwijk en 2 anderen, overtre ding Arbeidswet, 5 boete of 5 dagen n en negenmaal 3 en driemaal f 2 boe:» of ne- genniaal 3 d. en driemaal 2 dager: J. G. te W ijk aan Zee en Duin en C. van 11. tc Heemskerk, overtreding Trekhondenwot. no. 1 1 boete of 1 dag h.; no. 2 viermaal 0.50 boete of viermaal 1 dag h.; II. de B tc Vel sen en 2 anderen, overtreding Leerplichtwet. 3 boete of 3 dagen h. en 2 boete of 2 da gen h.; C. de G. en M. D. beiden te Velsen. overtreding Spoorweg no. 1 15 boete of 10 dagen h.; no. 2 teruggeven aan de ouders zon der toepassing van eenige straf; C. S. te Wijk aan Zee en Duin en 6 anderen, overtredina jachtwet, 30 boete of 8 dagen h.; 20 boete of 8 dagen In; 15 boete of 4 dagen 'li. en 10 boete of 4 dagen li.; A. W. J. te Velsen en 4 anderen, overtreding verkeersverordening Wijk aan Zee en Duin. alleii 1 boete of 1 dag b.; A. G. de M. M. te Haarlem, overtre ding- motor verordening Haarlem, 1 boete of 1 dag li.; J. de W. te Haarlem en 2 ande ren, overtreding politieverordening Haarlem. 1. boete o.f 1 dag li. en tweemaal 1 boete of tweemaal 1. dag E: J. van V. te Velsen en 4 anderen, overtreding politieverordening Velsen, 1 boete of 1 dag li.; 2 boete of 1. dag h. en 2 boete of 2 dagen h.; J. G. te Alkmaar en 3 anderen, overtreding politie verordening Zandvoort, allen 1 boete of 1 dag h.; J. F. te Heemskerk en 15 anderen, overtreding politieverordening Beverwijk, 2 boete of 2 dagen li.: driemaal 4 boete of driemaal 2 dagen li.; 2 en tweemaal 1 boete of driemaal 1 dag n.: 1 boete of 1 dag- li.; 6 boete of 5 dagen h.; 5 boete of 2 dagen h. en 2 'boete oi' 1 dag h.; J. de H. te Wyk aan Zee en Duin eii 3 anderen, over treding politieverordening Wijk aan Zee en Duin, 0.50 boete of 1 dag h.; 1 boete of 1 dag b. en 2 boete of 1 dag h.; H. V. te Heemskerk, overtreding politieverordening Heemskerk, 2 boete of 2 dagen h.; D. G. te Beverwijk en 2 anderen, straatschenderij. 1.50 boete of 1 dag- li. en 2 boete of 2 dagen li.; G, Th. te Haarlem, eeu trekdier onbeheerd laten staan, 2 boete of 2 dagen li. 8. van D, en N. B.. beiden te Velsen, zonder verlóf van het bevoegd gezag een opneming gedaan van eenig militair werk, openbaar maken, ieder f 0.50 boete of 1 dag hechte nis; P. B. te Haarlem en 26 andereu, Joopen over een hooiland, over verboden grond en rij den over verboden grond, f 1.50 boete of 1 d.h., 1' 1 boet© of 2 d. h., f 5 boete of 3 d. h., f 4 boete óf 3 d. h„ f 15 boete oL' 3 "d. lx., f 10 boete of 3 d. h., I' '2 boete of 2 d. li., cn 1' 8 boete of 3 d. h.M. A. B. te Haarlem en 30 anderen, overtreding Motor en Rywielrèg'lemeüt, f 2 boete, of 2 d. h:, f 1.50 boete of 1 d., f 1 boete of 1 d. k. en f 3 boete of 3 (1. hechtenis. (Voorts werden er nog 9 personen veroor deeld wegens openbare dronkenschap tot 5 dagen hechtenis, f 10 bqeto of 3 d. h., f 5 boete, of 3 dagen hechtenis,-f 12 boete of 3 d. li. en f 3 boette of 3 d. li. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 11 Nov. W. Noordenbosch en A. E. do Gelder.. H. Konings en B. T. van Wees. M. Hi v. d. Vossen en C. C. Hijnsbergen. \y. Luiten on A. M. Jansen. H. Hirs en A. Marchancl. Getrouwd: W. Molenaar en M. de Reus. P. J. v. Nimwegen en P. Verhagen. J. S. van Dijk en M. W. H. Hefcem. H. A. C. M. Vrins en TL W. Kampes. P. Balk en W. TI. Eden. H. R, J. A. v. Thienen en O. J. A. Bondrager. P. van Til en M. H. Memelink. A. Westerman en H. Die- meer. E. A. Veuger en H. Hendriks. P. v. Andel en B. Jonk. Geboren: 9 Nov. z. van A. SikkenmJon ker.» Overleden: 9 Nov. A. F. Koeleveld. 75 j., Minnebroedersteeg. C. E. FaaseZwart- jens, 77 j., Nassaulaan. *11 Nov. P. Schip per, 48 j., Hazepaterslaan. Gemeeniebegroofing. i. Uitgaven. B. en W. deeleu mede, dat h. i. de proef met het vervaardigen van een officieel raads- verslag als geslaagd kan worden bes ;houwd, redenen waarom zij voorstellen om met de vervaardiging van het verslag voort te gaan. Töt heden genoot de vervaardiger van het verslag do heer A. L. d'Oliveira een beloo ning van f 3y per vergadering, voor zoover die op één dag afloopt. Deze opdracht zouden B. en W. wenschen te bestendigen en wel tegen een bedrag van grooten drang- naar vrylieid, had hü het ko ningschap, dat-het volk verdrukte, vurig ge haat en in de eerste dagen der revolutie was hij een barer meest verknochte aanhanger» geweest, maar het verdere verloop der gebeur tenissen had hem geleerd dat Ibet volk met de revolutie slechts van tyrannen had ge wisseld en dat de mannen der Conventie niets beter waren dan de aristocraten vau weleer. De dood van Lodewijk XVI en het droe vige lot van Marie-Antoinette, tot wier dood ook reeds was besloten, de slachtingen in Sep tember en de guillotine, die bij voor zijn oogen bad zien werken te Laval en Le Mans, hadden een groote ommekeer in zijn denk beelden teweeg gebracht en in de dorpen waar hij kwam, onder de menschen die allo zün vrienden en helpers waren, predikte hij nu het verzet tegen de Conventie en de Ja- eohynen met even vaste overtuiging, als hij vroeger het verzet tegen de aristocraten had gepredikt, maar hij was niet alleen moedig, doch ook voorzichtig en wanneer bet nbodig was, wist bü zijn wenschen en zyn haat, zyn plannen en zün eerzucht op bewonderens waardige wijze le verbergen. Op de tafel in de herberg de Gouden Leeuw, waaraan Cottei-ean had plaats genomen, zette Gouray een flesckje wijn neer, een brood en een stuk gerookt spek. (Wordt vervolgd.) - -m juLmmm

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 2