Moopingen Boelhuizen enz- Laatste Nieuws. I I Uii ticiisnds noüitówartier Ingezonden Mededeeling. Hu komt het er op aan. NltUWS Uil UHh UiiiMK. ScQiale Berichten. Kerknieuws, bt?ten*üeneraa$, Le^er en Vloot. Rechtszaken Aanbestedingen. Letteren en Kunst. Telegrafisch Weeroericht iflarlctnieuws» Ad vertent iën. Oiignteisje f p' Tfr aW-J" ,Mr- J' T" B w- J- B- bezoldiging aan ambtenaren in de koloniën, ver der om de buitenlandsche ambtenaren, die al daar in Nederlandschen staatsdienst zijn, het Nederlandsch te doen machtig worden. De heer Jhr. Sandberg wil aan dit verzoek een verdere strekking geven, nl. om aan te drin gen, dat die buitenlandsche ambtenaren ten spoedigste genaturaliseerd zullen worden. Dit verzoek wordt als derde voorstel bijge- votgd en de vergadering vereenigt zich eveneens diet deze voorstellen, alsmede met een van den Peer Crouain, dat de oude afrekeningswijze weer lngevoerd wordt, die het rechtvaardigste is te genover alie afdeelingen van het Verbond. «Weldadigheid naar vermogen". Van 25 December 1914 tot 7 Januari 1915 berden de volgende extra-giften ontvangen: Mevr. wed. Mr. N. G. C. K. f 200.mej. S. W. de K. f 150.—, N. N., A. van R., L. U., mei. H. F. v. L., A. S., ieder i 100.—; H. H. B. 5 60.— dames K, W. ieder f 50.mevr. H. <fe P., mevr. wed. B. j. W., B. G. t. B. ieder Dr- k p- i Jhr. F. T, v. B., M. A. C, Jhr. Mr. J. onze vereeniging krachtig te Nu moest de voorzitter de onaangename j mededeeling brengen, dat de heer Gonnet, die! aan de beurt van aftreden was, wegens hoogen leeftijd zich niet meer herkiesbaar stelde. De voorzitter bracht een zeer hartelijk woord van dank en drukte tevens zijn spijt uit over dit be sluit, dat wij moesten eerbiedigen. Hij stelde de vergadering voor een brief van dankzegging te zenden aan den heer Gonnet, waarmee de ver-I gadering onder applaus instemde. Daar er nu drie vacatures waren in het be stuur, stelde de voorzitter voor den secretaris en den penningmeester den volgenden keer te kiezen en nu alleen maar te voorzien in de vacature Lohman. Deze werd met algemeene stemmen I herkozen en nam de benoeming aan. De heeren van Zon en v. Leeuwen gaven nu ieder een kleine voordracht ten beste, die zeer in den smaak vielen. Drie nieuwe leden werden opgegeven en na de gebruikelijke rondvraag werd de verga dering met gebed gesloten. W. G. B. v. H, 2?evr- dotiair.' Jhr. J. C. t. v. B mevr. wed. de W., nievr. wed. Ds. H. S G. J. v. W., R A. v. d. M., mej. C. A. v. W. mevr. douair. H., mevr. wed. M. C. de F., L. PB., C- D. v. d. V., ieder f 25.A. de C, Mr. A. A. v. d. M., Jkvr. W. A. J. H., ieder 20.— L. K. 12.—; M. v. P., N. N., mevr. wed. W. A. van V., W. J. P., A. D. v. d. M. O., mevr. wed. A. M. R„ Mr. A. M. P., mevr. wed. P. C. A. d. 1. P., mevr. wed. Prof. A., mevr. J. W. A., G. J. D. Jr., C. D., J. C. J., M. E J., A. J. K., Mr. A. A. P., mevr. P. II., J. R., M. W. S., L. S. de S., mevr. douair. S., A. W., H. van W., J. A. W.. me/r. M. C. H, mevr. wed. Mr. J. d. C. v. W„ J. XV. XV, F. XV. bar. T. v. S., J. C. J., mevr. G. B., J. A. F., mevr. wed. K.. E. V., Dr. W. p. M., p. F. v. v.. mej. L. C. B. M., Mr. J. A. R., iéder 10.—mevr. .wed S. S. R., mevr. v. r* A- B- J- Ph. J. P. C, mevr. wed. P. G. Dz., mevr. wed. W. G., mevr. wed. W. v. H., mejuffi. L. M, C. A. v. H., g- L- J- v,R., H. D M. B, G. J. P., Jhr. H. H. R., Dr. A. P v. d. L., Mr. A. A. mevr. M E. E. T., Mr. J. N. J. E. H. T, H. D. Tj. W. jr., J. IE w de B., H. W., Mr. Dr. J. XV.. mevr. wed. R. V., G. S. de C., Dr. L. C. K, Dr. C. G v R., J. L. T, J. V., mevr. wed. H. H. v. W., B. C, mevr. wed. A. K., Mr. A. H. J. M., mevr. B., W. F. K, ieder f 5.—; F. C., nievr. wed. P. G. v. D., Ds. H. de L., Ds. J. C. T., mejuffr. W. v. B., A. C. S., ieder f 3. Mgr. N. P., mejuffr. G. S. M. S., C W A. d. I. Pdames B., W. B. Czumejuffr. E. Ii. J. B., Dr. H. J. C., Dr. A. H. G., J. A G., mej. L. H. E. G., B. H., mevr. wed F G. N. H. M, F. v. H, C. H., C. M. J. v. d H R., C. 11. H., L. M. J. I„ D. C. K., Mr. J. L., *V. L., mejuffr. G. C. v. R., Mr. Dr H R! R., A. S. v; L., mevr. wed. C A. T., J. P. T:, L. W, C. L. w- v. IJ., mejuffr. A. d. C. v. \VJ. C. F., mevr. wed. Dr. A G D., J. M. II., Mr. J. w. K., Mr. A. S. M mevr. J. P d V J R ES'vA VB' |Z V mCiïffr J' J" K> mejuffr.' m! M R u Z Mr W C v" B" J-. H- J ieder V o Weu" Mr- J" F- F" v' D S vd;peV- d'.L" G- J" J" N mcvi:' I u'»' S w S. L. C. D. v. T, mevr. G. M. M J. D. R v d. L.. ieder f 2.— G. J. J. G mejuffr. j. h. K., k. v. d. L Ir G. P. de B, ieder f 1.50; T. C. N, mejuffr. J. B., J. H. B., J. B„ Ds. J C. B., G. W. B., mevr. wed. F. H. D, G J. van G., P. van T., W. B. V. Az., dames U, mejuffr. J. P. A. B., J. D Sr. J. E. S., mevr. wed. M. S., ;edcr 1.— doctors-busjer f 034. totaal f 2258.34. Bovendien ontving W. n. V. van de „Ned. Naaiwerk-Vereeniginf" te 's-Gravenhage 100 stuks kleedingstukken, van 't „Jonge Vrouwen gilde, afdeeling Haarlem, 54 stuks kleedingstuk ken, van P en C. eene hoeveelheid jongens^ en mannen-kleedingsttikken en van verschillende personen 290 Vincennus-bons. Van de 1500 Kerstmis-kaarten ziin thans 177 terugontvangen. 1323 kaarten ontbreken nog. De opbrengst der giften is tot nu toe f 532.34 minder dan op denzelfden datum van het vorige jaar. Aan de ingezetenen van Haarlem en omstre- vriendelijk verzocht het goede ^*oor- ecid dei milde gevers en geefsters te volgen en hunne ingevulde kaarten of giften s. v. p aan den penningmeester, den heer S. Crommclin Staten Bolwerk 5, te zenden VOOR HET STEUNCOMITé. In de etalage van den kunstmetaalbewerker den heer A. Peddemors (Zijlvest 7), prijkt een zeer moderne uit de hand gedreven wandschotel en een gouden collier. De bedoeling ia om deze voorwerpen aan den meest biedende te veikoopen en de opbrengst ervan geheel aan het Steuncomité af te dragen De heer P. meent dat ieder magazijnhouder of winkelier wel een paar voorwerpen uit zijn voor raad missen kan, en dat op deze manier ook door anderen zal worden gehandeld. KRU1SVERBOND. Gisterenavond had het Kruisverbond zijn laarvergadering in St. Bavo. Na de Nieuwjaars- wensch van den voorzitter en de lezing der notulen, werden twee nieuwe leden geïnstalleerd als G. O. Na de mededeeling van den voorzitter, dat de heer Willemse om financiëele redenen als pen ningmeester had bedank, waarbij eenige waar- deerende woorden aan zijn adres gesproken wer den, kwamen de mededeelingen omtrent den feestavond aan de beurt. Deze zal gehouden worden op. Vrijdag 5 Febr. in de Kroon, waar toe hunne medewerking hebben toegezegd de tooneelclub van den R. K. Kring, het Dames- en Heerenkoor v. d. Volkszang en voor het muzi kale gedeelte de heer Ots. Verder zal Pater Bor- romaeus de feestredenaar zijn en zal er als ver rassing door een der leden een gedicht worden gezongen op het 10-jarig bestaan van het Kruis verbond. Daar de secretaris niet aanwezig kon zijn, zou het jaarverslag tot de volgende vergadering worden uitgesteld, echter deelde de voorzitter al vast mede, dat dit jaar het ledental met onge veer 30 was vooruitgegaan. Uit het jaarverslag van den penningmeester, dat door den 2cn secr. werd voorgelezen, bleek het batig saldo f 2.53 y2 ie bedragenals commissieleden voor de controle Werden benoemd de heeren Tigchelaar en van Hoogwerff De Eerw. Adviseur sprak nu van zijn kant een Nieuwjaarsrede uit, er op wijzend, dat daar de vreeselijke gevolgen van den oorlog en van het alcoholisme zoo veel op elkander gelijken, wij dit een vruchtbaren bodem zullen vinden om HEEMSTEDE. Zakkenrollerij- Ben juffrouw uit Heemstede, die gisteren in do Kalverstraat te Amsterdam aan het winkelen was, verdiepte zieli dermate in de beschouwing van het vele moois, hetwelk zij tegen lage prijzen uitgestald zag, dat'zij niet eens bemerkte hoe een vingervlugge dief zich meesier maakte van haar portemonnaie, geborgen in haar handtaschje. Toen zij in den winkel een en ander had ge kocht en dit zou gaan betalen, bleek haar eerst dat zjj haar portemonnaie kwijt was. Haar ge heel hebben en houden, dat zjj bij zich had, ruim 25 aan geld en een tienrittenkaartje der Haarlemsche tram, had de dief meegeno men. HALFWEG. H. K. Fröbelschool. Na ongeveer 3 maanden gesloten te zijn geweest wegens het verblijf der Belgische vluchtelingen in de R. K. Fröbel school in liet St. Jozefsgebouw alhier heden weer geopend. SASSEN HEIM. Aanbesteding. De uitslag der door B. en W. gehouden aanbesteding van het rioleeren van de Hoofdstraat, van de Hortuslaan, door de Teylingerlaan tot de Teylingersloot, is als volgt Th. Haring, Schipluiden, 4225; C. Warffe- mitis. den Haag, 3600; W. Visser, den Haag, f 557C. van Bemmel, Katwijk aan den Rijn, f 3360; Th. Reeuwijk, G. J. Riebert, Sassen- heim, f 2975; Joh. Potman, Haarlemmermeer, f 2970; P. Kooyman Purmerend, f 2797. WHBC - ruwi—wmiiw iihiw. mm hmbiiiihm—ii ALKMAAR. Van ons Steuncomité. De kas van het plaatse lijk steuncomité alhier is zoo wordt aan dé N. Ct. gemeld nagenoeg uitgeput. Op de eerste aanvrage, in Augustus 1.1., kwam nagenoeg 12,000 ia. Half December werd op nieuw een beroep op de burgerij gedaan, doch de opbrengst viel toen geducht tegen, zoodat het comité op 23 Januari aa. haar arbeid zal moe ten stop zetten. Wat dan? XVckelijks is f 1100 a 1200 noodig. SCHAGIiN. Burgerlijke Stand Ondertrouwd r Frans Grootes en Antje Kater. Vp«*ioeüïng «tan gezuinert der militie- en lamhveerplielitigen. Op de schriftelijke vraag van den heer K. ter Laan, betrekkelijk verheuging van de maxima der vergoedingen aan de huisgezin nen der militie- en landweerplicihtigen en betrekkelijk de wijze van toekenning dier' vergoedingen, hebben de Ministers van Ma rine en van Oorlog het volgende geantwoord: I. Het ligt iu het voornemen om in de eerlang ij» te dienen voorstellen tot wijzi ging van de Militie- en van de LamVweervvel; eenzelfde maximum vergoedingsbedrag we gens den werkelijken dienst van militieplieh- tigen en van land weei-pilichtigen op te nemen. Tot welk bedrag dit maximum zal wordeu gesteld, maakt nog eon punt. van overwe ging uit. II. In gewone tijden berust de toekenning van 'de vergoedingen bij de militaire depar tementen. Hierdoor wordt een gelijkmatige toepassing zooveel doenlijk verzekerd. In buitengewone omstandigheden als die van thans, is echter de toekenning in handen gelegd van de burgemeesters. Niet te ontkennen yaj^ (j,lt dientengevolge de maatstaf welke bij de vaststelling der vergoedingsbedragen W01.dt nangelegd, niet overal geluk Js. Jen einde hierin verbetering (e brengen, wordt de riiedewe.rking ingeroe pen van tie yommisfiariSScil der Koningin in de provinciën. beNoemingen. 2. D. Hi de Aarubisscihop van Utrecht heeft ben<>eiil tot kapelaan te Westervoort den weleerw. heer Bietenaar; tot ka- jjelaan te aC6e en Mamier den weleerw. heer F. oehoemaker. Iweer fe nets tenen. 't Is zeker meer dan liard noodig. Nog steeds stijgen de levensmiddelen, zoodat er I in sommige gezinnen volslagen armoede j heersckt. Ook de werkloosheid neemt toe en 1 we kunnen nu eens. zien, wat het voor som mige werkgevers beteeken t, toen z beweer- 'deu minder loon te moeten geven om de mensehen aan het werk te kunnen bonden. Overal neemt de organisatie echter nog toe, wat hij al de narigheid toch nog een reden tot vertrouwen geeft. Onze mannen in de bollenstreek bewijzen tegen een stootje te kunnen; 't moge sommige werkgevers ge lukt zijn ons loon te verkorten, de organisa tie een knak t.e geven hebben zii niet knnnen bereiken integendeel. Hadden onze mannen daar niet voor ge zorgd. vuren wo wellicht jaren achteruit geweest. Blijven we gespaard voor den oor log. dan kunnen we althans met vertrouwen de toekomst tegemoet zien en ook nu reeds kunnen we zeggen, dat we zonder organi satie nog ongelukkiger waren geweest. De heer van Grieken te Lisse gaf weer een deel van 't achterstallige, de firma Top per Zoon te Hillegjom weer „vol." 't Gaat langzaam, maar het gaat toch. Ook werden reeds verschillende processen om achterstallig loon gewonnen. Waar blijven sommige der groote werk gevers, kunnen die 't nog langer aanzien dat bij deze geweldige duurte bun arbeiders ge brek lijden f uw weerstandsvermogen te bewaren en uw zenuwkraebten te versterken. Er wordt veel van uw kracht gevergd in dezen zwaren tijd en bij velen komen reeds de verschijnselen van zenuwzwakte, neurasthenie en zenuw achtigheid. Slapeloosheid, vermoeidheid, moe deloosheid, hoofdpijn, angst zonder bepaalde oorzaak, gebrek aan lust en aan energie zijn zoovele verschijnselen die dikwijls de voor boden zijn van erger. Nu komt het er dus op aan, in tijds het eerste middel te kiezen, dat deze beginnende neurasthenie niet ver der laat voortwoekeren. Met vertrouwen ra den we U de SANGUINOSE aan, die door honderden doktoren en leeken bevonden is een uitnemend versterkingsmiddel bij bloed armoede en algemeene verslapping. SANGUINOSE kost 1.50 de flacon; 6 fl, 8.-, 12 fl. 15. Tweemaal per dag een eetlepel is vol doende. Probeer het en gij zult spoedig de gun stige gevolgen bespeuren. Houd het vol, en de gevreesde, ondermijnende neurasthenie wordt overwonnen. Gij wordt flink en le venslustig als voorheen! WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co. de Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Verkrijgbaar bij apothekers en Drogisten. DE EERSTE KAMER. In eene gisterenavond gebonden bijeen komst der Eerste Kamer is besloten heden om 11. uur in de afdeelingen de wetsontwer pen te onderzoeken, welke de Eerste Kamer den 81en December hebben bereikt. De VOORZITTER deelde mede. dat daar onder twee van spoedeischenden aard zijn en dat bovendien een wetsontwerp, dat in de Tweede Kamer den 14den 'dezer wordt be handeld, spoed vereischt. In verband met een en ander is liet des voorzitters voornemen de leden 26 dezer we derom in openbare vergadering bijeen te doen komen en wel des avonds om half ne gen, alsdan het ontwerp wijziging der Kies wet te behandelen en vervolgens de andere spoedeischende ontwerpen, opdat alle den 31 sten Januari iu werking knnnen treden. GEWISSELDE STUKKEN. Intrekking tijdelijke hefï'ng uitvoerrechten. De minister van Financiën heeft, na be komen machtiging van H. M. de Koningin, ingetrokken bet wetsontwerp tot tijdelijke heffing van uitvoerrechten. INLIJVING LICHTING 1915. De dienstplichtigen der lichting van 1915, toegewezen aan de vestingartillerie zullen worden ingelijfd ui de tijdvakken 1-5 Maart en I67-2Ü Uctober 19i5_ Alleen om zeer ge wichtige redenen waaronder in dit geval ook stndiebelangeh kunnen worden gerekend kan voorloopig alleen 'aan de dienstplich tigen die bestemd zijn om in het tijdvak van 1—5 Maart te worden ingelijfd, uitstel van éërete-oefenmg worden verleend, indien zij daartoe alsnog ten spoedigste zelf bun ver langen bij 0,l8eze.geld) verzoekschrift aan den Minister van Oorlog te kennen geven, met overlegging van een deugdelijk bewijs stuk omtrent het Werkelijk .bestaan van de reden der aanvrage. De dienstplichtigen zullen echter rekening moeten honden met de mogelijkheid, dat het uitstel wordt inge trokken zoodra de omstandigheden daartoe aanleiding mochten geven. VAN ELDERS. MISHANDELING VAN EEN ARRES TANT. ,I)e reehjbank te Arnhem 'beeft den chef veldwachter te Ede veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf wegens vrijheids- berooving en mishandeling van een arres tant. Geëiseht was zes maanden gevangenis straf. FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard: 7 Jan. C. Bern twen, caféhouder en bierhandelaar te Si 1 volde. 11 Jan. Ch. H. van der Straten, kuiper en koffiehuishouder, Utrecht, Bemuurde Weerd no. 41. Mr. E. H. Pb. Boschloo, cassier en oom- inissionnair in effecten te Heerenveen, han delende aldaar en te Steenwiik onder de fir ma Boschloo en PoUbaur. Geëindigd door het verbindend worden der uitdeelingslijst, de faillissementen van: J. J. Verstappen, destijds drogist en koopman te 's Gravenhage. Zach. Pot ma, handel in rij wielen en omaillewaren te Leeuwarden. firma D. Berger en 0°- Rotterdam. KI. de Vogel, houtexpediteur te Rotterdam. Failliet verklaard: 5 Jan. A. C. Boon, tim merman, Dongen. 7 Jan. Tli Flennmnks, koopman in meubelen, Nijmegen, Achter Valburg 5. 8 Jan. L. H. J- Etmans, koopman in meu belen, Amsterdam, l'e Spaarndammerstraat 73. L. Staais, smid, Heeze. Geëindigd, door het verbindend worden der uitdeelingslijst, de faillissementen van: mej. E. P. C. Baaiman, gehandeld hebb. onder de fa. J. en E. Baaiman, te Amsterdam; A. Hes, le Amsterdam; N. Baas. vroeger te Bodegraven, thans te den Haag Mach iel, arbeider te GasselternijveenW. Muiwig, caféhouder te Groningen. Geëindigd door Int verbindend worden van het vonnis van homologatie het faillissement van B. Kannegieter, drukker en winkelier, te Kam pen. DRANKBESTRIJDING. De Nat. R. K. Vereeniging van geheelont houders onder Ned- Spoor- en Trumwegv personeel, welke reeds 9 afdeelingen telt en 50 correspondentschappen met een ledental van 255, houdt Zondag 17 Januari haar jaar vergadering te Nijmegen in den R. K. Volks bond. 's Morgens half twaalf wordt de dag begonnen met een H Mig ;u de kapel der Eerw, Broeders, Keltkemsbosch 19, waarna om half één aanvang der yergajering. Behalve de bestuursverkiezing zijn verschil lende belangrijke punten aan orde. Op de agenda komt voor: Lezing dooi' den wel eerw. Bondsadviseur, pater-Iklefonsns, over: Drank en Oorlog. De vergadering is voor alle Roomsehe spoor- en tram mannen toegankelijk. UIT DE BOLLENSTREEK. De R- K. Landarbeider eebrijft: Wij ontvingen weer tijding van eenige werkgevers, die weer ie te van het achter stallige betaald hebben en van eenige die weer bet volle loon betalen. De firma Rozenkrantz Zn. heeft er een gulden. lier week bij gedaan, zoodat deze thans 10.uitbetaalt. Tr Lisee zullen onze mannen ook weer alle krachten inspannen om te trachten het loon AAN TE BESTEDEN. Donderdag 14 Januari. HAARLEM. Gebouw Provinciaal Be stuur 11'uur door Ged. Staten van N. Holland. le. het onderhouden van en het do§n van herstellingen aan de gebouwen der Rjjks- boogere burgerschool te Helder, gedurende de jaren 1915 eu 1916. Raming 2100. 2e. het onderhouden van en het doen van herstellingen aan de gebouwen der Rijksaca demie van Beeldende Kunsten te Amsterdam, gedurende de jaren 1915 en 1918. Raming 2500. 3e. liet onderhouden van en het doen van herstellingen aan het gebouw der Rijkskweek school voor vroedvrouwen te Amsterdam, ge durende de jaren 1015 en 1916. Raming 3400, 4e. het onderhouden van en het doen van herstellingen aan de gebouwen genaamd „do Trippenhuizen" te Amsterdam, gedurende de jaren 1915 en 1918. Raming 3800. öe. het onderhouden van en het doen van herstellingen aan de gebouwen van het pavil joen „Welgelegen" te Haarlem, gedurende de jaren 1915 eu 1918. lkaming 4400. SCHOTEN tten Raadhuize v.m. 11 uur door B. en W. le. het weghalen van een partij lompen, metalen, beenderen, glas enz. gedurende het jaar 1915 in te zamelen op de belt der gemeen te Schoten. 2e. het maken van ijzerwerken, als inrijhek- ken met zijdeur. TE VERKOOPEN. Donderdag 14 Januari. BLOEM ENDAAL op „Dennenheuvel" voorm. 10 uur Not. J. A. Wilkens, Hout- verkooping (Sparren en Dennen). 14—30 per stuk; 346 vette varken» WTè per kilo; 11 magere varkens 12—25; 1H biggen 9—13; 1005 schapen 35—52; kip eieren 7—8 per 100; 45 zak appelen 2.50—1 per zak; 25 zak peren 2—2.50 jier zak; vett» koeien prijeh.; handel matig. 78- 96 cent per kilo; geldekoeien priisih. handel matig, 190 a 325; vette kalveren handel matig; nuch tere kalveren handel vlug; vette varken», handel ving; magere varkens matig; biggel handel matig; schapen prijeh. matig. OLST. Eiermarkt Aanvoer 4000 «tuks. Hoogste prijs 9.50; laagste prijs f 8.ge middeld f 9. DE KATHOLIEKE ILLUSTRATIE van deze week bevat de volgende PLATEN: Van het oorlogeterrein iu Oost en West (2). De Malthezer-orde en liet Rood* Kruis (3). Een windmolen als uitkijkpost. Een motorwagen-veldkeuken. Het Engelscbe slagechip „Formidable." De trein uit Hol land te Antwerpen. Wilde treinen in België. Kardinaal Mereier. Een episode uit den 'strijd. Einde van de „Einden." Van het oor- ilogsveld in Z. W. België (2). Paardenverzor- (ging. De Engeleeftie onderzeeër E 8. H. M de Koningin aan de Brabantscbe grens. De koning van Engeland in Noord-Frankrijk. De koning te Aldersbot. Koffiezetten op een affuit. Roode-Krui6-treinen (2). Een oogen- blik vrede op het slagveld. Het nieuwe depar tement van Binnenlandsche Zaken. Kiekjes uit N'eder.-Indië (5). Twee trouwe dienstba ren. J. W. Klaare. In het oefeningskamp. TEKST: De Malibezer-onde en het Roode Kruis. Van het oorlogsveld. Aan den rand van den afgrond (vervolg). Freule Iris. De schrik van den Oceaan (vervolg). Levens- ruïnen. Aan onze abonné's. IN BELGlö. TURNHOUT, 12 Jan. (Part.) Groote zen dingen kleederen zijn hier gelost voor de Duitsche militairen. Er zijn prachtige jassen bij, die geheel uit schapenvel zijn samenge steld. Hier worden zes wagons leeggeladen voor de manschappen in de omgeving. Groote partijen gaan door naar Antwerpen. HET LAATSTE FRANSCHE BERICHT. r IARIJS, 12 Jan. Communiqué van elf uur. Ten Noorden en ten Oosten van Soisaons heeft de vijand den geheelen nacht de stellingen van het plateau Perrieres en heuvel 132 be schoten. De vijand deed heden opnieuw een hevigen aanval om laatstgenoemd punt te her overen. Het resultaat is nog niet bekend. Overigens niets nieuws. naar waarnemingen verricht in den morgen van Woensdag 13 Januari. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoro logisch Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand: Karlsruhe 769.6. "Laagste barometerstand: Memel en Hapa- randa 757.3. Verwachting van den avond van Woens dag tot den avond van Donderdag: meest matige zuidelijke tot westelijke wind; hl- trokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk regenbuien; iets zachter. HAARLEM, 18 Jan. Veemarkt. Aange voerd en verkocht: 18 nuchtere kalveren, 12—16; 4 paarden. AAISTERDAM, 13 Jan. Veemarkt van he den. (Per telegraaf). Aangevoerd 191 vette kalveren le kw. 1.14—1.18; 2e kw. 1.10; 3e kw. 1.34 nuchtere kalveren f 1218; 754 vette varkens, Holl. lo kw. 6769 cent; 2e en 3e kw. 65—67 cent. Geen overzeesche en geen Geldereche. LEIDEN, 12 Jan. Vette varhensmarkt. Aangevoerd 311 vette varkens 70—71 cent per kilo; licht soort 108, 62- 64 eent per kilo. Handel matig. PURMEREND, 12 Jan. Aangevoerd 64 sta pels kaas. 22 stapels ïabriekfikaas 38; 40 stapels boerenkaas J 38; 2 stapels middelbare kaas 3 36.50; 772 L kilo boter 1.70—1.75; ge middeld 1.7234 per kilo; 422 runderen, waar onder 186 vette en 225 melk- engeldekoeien en 11 stieren; 31 paarden; 49 vette kalveren 1.051.25 per kilo; 337 nuchtere kalveren Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, in het St Elisabeth-Gesticht te Lei den, onze geliefde Moeder en Be- huwdmoeder, Mejuffrouw MARIA LAGERBERG, Geb. VAN SANTEN, in den ouderdom van 63 jaren. A. M. BRINKMAN— LAGERBERG. J. J. BRINKMAN. Haarlem, 11 Jan. 1915. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed n'a een langdu- - rig lijden zacht en kalm, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder GEERTRUIDA DE GRAAFF, Geb. VAN GASTEREN, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 85 jaar. ELISABETH TORRINGA— DE GRAAFF. RE1NDER TORRINGA en Kleinkinderen. ANNA DE GRAAFF. Haarlem, 13 Jan. 1915. Koudenhom 60. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht u kennis te geven van het overlijden van onzen ge liefden Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader, den Heer EDUARD JACOB MARIE KRAETZER, na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van ruim 71 jaar. Heemstede. M. KRAETZER-COELEN. 's-Graven/iage. M. B. H. STEGER- KRAETZER. ALPH. STEGER en Kinderen. Mill-Hill. W. P. M. KRAETZER. Heemstede. H. A. E. M. KRAETZER. Enstone. A. H. M. KRAETZER. Heemstede. A. P. M. KRAETZER. Heemstede, 12 Jan. 1915. Raadhuisplein 13. De begrafenis zal plaats hebben in fut familiegraf te Haarlem, op het oude R. K. Kerkhof St. Bavo, op Vrijdag 15 Jan. te uur. Heden overleed na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sa cramenten der Stervenden, onze geliefde Vader, de Heer JOHANNES BERNAKDUS BURGERING. weduwnaar wan wijlen Mejuf frouw ANTJE HUIGE. in den ouderdom van 58 jaren. Namens de kinderen: E. BURGERING eu Verloofde. D. A. BURGERING. Haarlem, 12 Januari 1915. Kennemerstraat 24. Verzoeke van rouwbeklag ver schoond te blijven. I Gevraagd een net ▼oor halve degen. Adres: Vredenhof» stiaat no. 19 by Oranj»plein.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 3