NIEUWS UIT DEN OIIKEI. Berichten reeds geplaatst in onza vorign nplagn. Uit Holland's Noorderkwartier STA ns NIEUWS. HET JÜBILé VAN HET KRUIS- VERBOND. DE REVOLUTIE IN PORTUGAL. GENERAAL PAU NAAR RUSLAND. koloniën met uitzondering die van Australië geïnterneerd worden. Als gevolg daarvan zijn 60 Engelsolien uit Eugelsehe koloniën afkomstig uit Hamburg, naar het kamp van Ruhleben overgebracht. ZeerEerw. voorzitter sprak den leden woordet toe van hartelijken dank en Van aanmoediging om 't volgende jaar met evenveel ijver de H Diensten op te luisteren. De Zangvereeniging mocht er zich in verheu gen 4 nieuwe werkende leden aan te kunnen nemen. Onze beste wenschen voor het hoewel kleine, toch dappere zangkoor. Burgerlijke Stand. Gehuwd: Frans Grootes en Antje Kater. boeren, die, na de kerk beaoeht te hebben te 'sHeerenhoek, huiswaarts Voden, kwamen achter elkaar een oprit afrijden, toen plotse ling een bond, onder een kar gespannen, blaffende naar het achterste rijtuig sprong. Het paard voor dit rijtuig schrikte en sloeg op hol. De achterste tilbury botste tegen de voor ste, en het volgende oogenblik lagen beide voertuigen met de inzittenden (in beide za ten man én vrouw) in de sloot, evenals de paarden, aan de eene zijde van den weg het, eene, aan den anderen kant het tweede gerij, met inzittenden en paard. Spoedig waren helpers bij de hand, die de drenkelingen op het droge brachten. De landbouwer A. B. en zijn vronw waren ernstig gekwelst, vooral aan het gelaat, oo,k de vronw van den heer M. van 't W. was gewond, doch deze zelf kwam met een nat pak vrij. De tilbury van eerstgenoemde was geheel aan stukken, terwij] van de andere slechts een der boomen was gebroken. Dit laatste is hieraan te danken, dat het paard voor dit voertuig gemakkelijk op den kant Xon springen, daar een der strengen was losgeschoten en het beest toen kalm bleef staan. Het andere paard was weggehold, een wei de in, waar het later weid gegrepen. Moord. In den afgeloopen nacht heeft in de Kamp te Leiden zekere Weely den 26- jarigen Van Gemert met een revolver dood geschoten. Een droevig drama. Omtrent het bericht, lat de landweerman J. R. uit Watergraafsmeer, gedetacheerd in het fort Nigtevecht, te Nigte- vecht zijn echtgenoote met een revolverschot ran het leven heeft beroofd, Valt na onderzoek mede te deelen, dat hier van een moord geen sprake is. De landweerman R. was aan de ttrfel bezig zijn revolver schoon te maken, toen onverwacht, de revolver afging. De kogel trof zijn vrouw, die bij het raam stond, in den mond, waarop «4j doodelijk getroffen ineenzakte. Dr. Callenfels uit Nigtevecht, die een der eerst aanwezigen was, moest met geweld den radeloozen echtgenoot van het lijk zijner vrouw wegtrekken. De heer R. was door het voorgevallene waan zinnig van smart. Het eerste is hij gebracht naar de ziekenzaal te Abcoude, vanwaar hij naar het militaire hospitaal te Amsterdam is overgebracht, wijl zijn geestestoestand zeer overspannen is. HAARLEM. PERSONALIA. De heer F. de Koninek, onderdirecteur van 't telegraafkantoor alhier, die hier jarenlang is werkzaam geweest en thans, naar wij reeds meldden, benoemd is als directeur van het tele- j graaf kantoor te Tilburg, is door 't pehsoneel van den telegraaf- en den telefoondienst bij zijn vertrek naar daar als aandenken aangeboden een wandelstok met zilveren knop.Natuurlijk was de heer De Koninek hierdoor aangenaam verrast. Met hem verlaat een zeer welwillend ambtenaar onze gemeente. POGING TOT OPLICHTING. Op twee plaatsen in onze gemeente ia een poging tot oplichting gepleegd; echter zon der succes! Vrijdagmiddag kwam in den winkel van den heer Holzhaus in de Groote Houtstraat iemand, die opgaf Smit te heeten en te wo nen Koninginneweg 12. Hij zoclit uit een koffer van 29.50 en een hagedislederen garnituur van 56 Den koffer verzocht hij aan het door hem opgegeven adres te laten bezorgen en het garnituur zou hij mede- nemen. Wanneer de koffer thuis werd bezorgd, dan zou alles worden betaald. De heer H. die de zaak niet vertrouwde, zeide, dat da delijk moeat worden betaald. S. werd daar over kwaad en verliet de zaak. Een oogen blik later kwam hij terug en verklaarde dat hij dan maar van den koop afzag. Natuur lijk was de heer Holzhaus daar niet rouwig oml Bij een onderzoek bleek hem. dat cp den Koninginneweg niet een zekere Smit woonde. De heer Holzhaus gaf van 't gebeurde bij de politie kennis. Deze ging daarna op on derzoek uit. Daarbij bleek, dat in den win kel van den heer J. S. P. Oliviers iemand was geweest wiene signalement overeen kwam met dat van den persoon, dien ge tracht had den beer Holzhaus beet te nemen. Daar was men er evenmin ingevlogen! Bij den heer, Oliviers had hij opgegeven Wijsmuller te heeten en te wonen Erama- straat 77. Hier had hij uitgezocht een kof fer voor 19.30 en verder andere voorwer pen ter waarde van 48.23. welke laatste hij dan zou betalen ale de koffer werd thuis bezorgd. De heer Oliviers, die door den heer Holzhaus was gewaarschuwd, weigerde het. De heer P. Seveke, die toevallig in den winkel van den heer O. was, ging den man achterna en op zijne aanwijzing werd hij op bet Stationsplein door een politie agent aan gehouden. De aangehoudene bekende de po gingen tot oplichting gepleegd te hebben. Tegen hem is deswege proces-verbaal opge maakt. Het is de 26-jarige M. B. een dia mantbewerker, wonende Vrolikstraat 38 te Amsterdam. Men zü dus op zijn hoede! REDE VAN Dr. G. WISSE. Vanwege een comité voor winterlezingen, dat zich hier uit de anti rev. Kiesvereeni- ging „Nederland en Oranje" heeft gevormd, is Vrijdagavond dr. G. Wisse van Bodegra ven, als spreker opgetreden. Spr. ging na hoe men in het lieht der christelijke levensbeschouwing het wereld gebeuren van dezen tijd heeft te bezien en gaf te kennen, dat in de genialiteit waar mede de kryg nu wordt gevoerd, is te ont waren, dat de mensch. als een koning ge boren, nn een onttroonde koiiing ie, be- beerscht als hij Ï6 door de zonde; die echter als zoodanig nog iets openbaart van zijn oorspronkelijke heerlijkheid, maar dan in omgekeerden zin. Hij oordeelde dat van den huldigen oorlog nitgaat een roepstem Gods tot bekeering, .vooral tot de zich noemende christelijke mensehheid en christen volken. De van God afgevallen menseh dient, zeide hii, weder voor God, zijn Schepper, te buigen en daar toe zendt God Zijn gerichten op aarde. En verder achtte hij, dat in het wereld gebeuren dezer dagen al meer is te zien een vervulling van hetgeen volgens Christus de voleinding dezer wereld moet voorafgaan. In dit verband wekte spr. met grooten ernst op om acht te geven op de teekenen der tijden en dies de drie christelijke deugden: geloof, hoop en liefde tot een rijker ont plooiing te brengen. Spr. eindigde zijn rede, die door velen met groote aandacht was gevolgd met aan te dringen om de werelddrama's van thans te gaan beschouwen in het licht der eeuwig heid en op Christus vertrouwend, geloovig de toekomst af te wachten. Men schrijft ons: Zooals wij reeds vroeger mededeelden, on men ook in de advertentiekolommen van ons blad kan lezen, viert Haarlem's Kruis- verbond óp Vrijdag 5 Februari a.s. zijn tien jarig bestaan met een feestavond in de Kroon, die in velerlei opzicht te genieten zal geven. Wij kunnen het dan ook best be grijpen dat er veel animo bestaat bij de Krnisverbonders en andere ingezeteuen van Haarlem en omstreken, om dit tweede lus trum eener zoo schoone en nuttige veree- niging, aan welker oprichting de namen van Beijnes, Gonnet en Lomeijer z.g. verbonden zijn, waarvoor dr. Brom zooveel heeft ge ijverd, op zulk een waardige en vroolijke wijze te herdenken als het ons getoonde smaakvol uitgevoerde programma vermeldt. Waardig wordt de viering in hooge mate door do medewerking van den Weleerw. Pater Borromaeus de Groeve, dien onver- moeiden drankbestrijder, die zijn schoonste redenaarstriomfen pleegt te vieren, juist dan als hii spreken en strijden mag voor deze bem zoo dierbare zaak; waardig ook door de medewerking van kunstenaars als den heer Ote, solo-violist en leeraar aaji de Rijkskweekschool, en door ons Propaganda- koor voor Volkszang tevens. Doch een niet minder rijk aandeel neemt dit koor in het meer vroolijke deel van den avond. Ook aan den R K. Kring is hier een plaats ingeruimd, door zijn leden zal een aardig blijspel opgevoerd worden en zal ook dit gedeelte van het programma voor velen een aansporing te meer zijn om zich zoo spoedig mogelijk van een plaatsbewijs te voorzien, want waar de tooneelclub van den R. K. KriDg zijne medewerking verleent, mag men zeker op succes vertrouwen. Moge allen die in de gelegenheid zijn, Alle standen, niet het minst ook de middenstand en de eerwaarde geestelijkheid, nn eens op recht gulle wijze van hunne hartelijke ge zindheid doen blijken, en dezen feestavond dcor talrijke opkomst in elk opzicht doen slagen. Spoedig komt de stille tijd, waarin men niet meer „feesten" mag, zelfs niet op waardige wijze als deze. VOOR ONS STEUNCOMITé. Nieuwe giften. Ingekomen; personeel Eigen Halp 8.84; werklieden H. IJ. S. M. Gentr. Werkplaats 428.88; personeel Haarl. Brood- en Meel fabriek 11.20; pers. As®. Mij. de 'Nederlan den van 1845 19.70; pers. firma. M. School meester 5; Keur en Personeel 12; Gem- werklieden 8.68; Amsterd. Kwartier-comité 23.29; personeel Enschedé en Zn. 26.5914; verloting vruchtenmand 3; personeel fir ma Beynes 73.24; personeel 5 Chr. scholen 56.70; Ver. Haerlem 50; rechercheurs van politie 4; Schoenmakerspatroonsver. 4.75; N. Z. H. T. M. 1.02; personeel Hoender dos 2.25; collecte Ned. Herv. Gem. 1.—; personeel N. V. Garenvrengd 5.22; pers. Werf Huhertina 10.37; pers. De Eendracht 4.57; damespersoneel Telef. Mij. 14.25; personeel Telef. Mij. 3; Kamers van Ar beid voor Bouwbedrijven 8. DE FE EST UIT V O E Ui .N G VAN DEN R.K. KRING. 't Is een prachtig-geslaagde feestavond geweest vrijdagavond in de Kroon, dien de R.K. Kring alhier gegeven heelt. We zeggen dat, omdat zulks onze oprech te meening is, die, daar zijn wij zeker van, door allen welke de uitvoering hebben me degemaakt, zal gedeeld worden. We durven zelfs zeggen, na wat we in de zaal hier en daar mochten opvangen, dat we liet zeker weten, dat die meer dan vierhonderd toe schouwers en toehoordei's, die op de „Kring"- uitvoering geweest zijn, zich van kwart over acht tot kwart voor twaalf kostelijk hebben geamuseerd! Na het kranige welkomstwoord van den voorzitter hebben de aanwezigen in bewon dering gestaan voor de uitnemend geslaagde apotheose aan de onzijdigheid van Neder land. De drager van het Nederlatidsclie wa pen staat in het „tableau vivant" op een troon, omgeven door militairen van de ver schillende wapens van het Nederlandsclie leger, waarvóór jongetjes in de verschillen de nationale kleederdrachten. Dc bustes van II. M. de Koningin en Z. K. II. Prins Hen drik waren aan weerszijden geplaatst. Op den voorgrond een Franseh en Duitsch sol daat; het geheel was uiterst fraai met pal men en planten versierd. Het was inderdaad een hulde aan dè neutraliteit van ons Nederland 1 Toen het „Wien Neerlandseh Bloed" was gezongen en liet doek opging, raakte het publiek een oogenblik in geestdrift en aan het applaus kwam schier geen einde! Het zat ook prach tig in elkaar en de costuums waren zeer mooi. Thans begon het humoristische gedeel te van den avond. En alles wat we van de leden van de reciteer-afdeeling gezien hebben, schonk ons de overtuiging dat er veel, heel veel goede krachten schuilen onder deze dilettanten. De bekende komische schets „Keiniekelin- gen en Jurriaonen' oi' de Noord-Brabantsclie wedstrijdkoorts" werd door den heer G. Nie- len op de vereischte komische wijze voor gedragen, zooals hij alleen dat kan: onver beterlijk komiek; het publiek schaterde het onderhand uit. Ook in ,,'n Verwarde Zaak," een oorspron kelijk blijspel in 2 bedrijven, hebben de Roomsche tooneelisten iets gegeven meer dan goedl Laten we ons niet wagen aan een navertelling van de geschiedenis, want in deze verwarde zaak zouden wij licht ook verward rakenl Genoeg zij het te zeggen, dat alle spelenden zonder uitzondering goed werk geleverd hebben. Dat er duidelijk werd gesproken, en nooit plat, dat de gebaren steeds goed waren; de grimeering, de costu mes en de aankleeding puik in orde. We ver helen eenige fouten en vergissingen niet, maar we moeten zeggen dat de reciteer-af deeling meer heeft gegeven dan we verwach ten! En wat was des publieks meening? Het geestdriftige applaus laat ons voorzeker geen twijfel hieromtrent! De vijf Kringleden, „the Ragtime Bro thers" hebben de geanimeerde feestelijke stemming er prachtig ingehouden. In goed gekozen, en goed verzorgde costumes zongen ze voor de pauze twee bekende Engelsche liedjes; de geweldig lange weg naar „Tippe- rary" moesten ze nog een» afleggenzóó groot was het succes en zóó langdurig wa ren det oejuichingen! Na de pauze optre dend als „gentlemen" met weer een En- gelsch liedje, mochten zij er volkomen in slagen de gewenschte stemming er weer in te brengen, als die er door de rust al mocht zijn uitgeraakt En eindelijk kwam als laatste nummer van het welvoorziene program 'n éénbedrijvig kluchtspel uit het Hoogduitscli door J. A. Holtrop. Al was het 't laatst, het was echter niet het minst. „Die verwènschte eerepostjes" aldus was het getiteld. Kluchtig van inhoud als het was en voortreffelijk als het gespeeld werd, kon het niet anders, of van de lachspieren van de aanwezige dames en heeren zou veel worden gevergd. En er is dan ook hartelijk en uitbundig gelachen. Om den kwasterigen edelman, den dorpschen loco-burgemeester, den knecht van dien, den bakker, den schilder... ja, om allen! Voor het laatst klonk een daverend ap plaus door de zaal, dat den kranigen spe lenden beloonde voor hun keurig werk en na een kernachtig slotwoord van den voorzitter, waarin dezen de voorwaarden en voordeelen van het lidmaatschap wees en krachtig op wekte leden aan te werven, ging ieder ten hoogste voldaan over de'prestaties van on zen R. K. Kring, die dezen avond geheel met eigen krachten had ineengezet en uit gevoerd, huistoe! VAN DE BELGISCHE VLUCHTELINGEN. Ouderwijs aan volwassenen. Het Haarlemsche Comité hoopt Woensdag A-s. een leergang te doen beginnen voor die Belgische mannen en vrouwen, boven de 16 jaar, die niet of zeer onvoldoende kunnen lezen en schrijven. De lessen worden gehouden in het gebouw Sint Bavo in de Smedestraat van 4J45% uur en wel voor de mannen op Maandag, Donder dag en Zaterdag en voor de vrouwen, Dinsdag, Woensdag en Vrijdag. Het onderwijs is kosteloos en wordt gegeven door Belgische onderwijzers en onderwijze ressen. Aangifte Woensdag a.s. te 4Vi uur voor de mannen en Donderdag a.s. voor de vrouwen. Wanneer door een voldoende aantal Belgen den wensch wordt geuit ook onderwijs in, of leiding bij andere vakken te ontvangen, hoopt het Comité ook later in die behoeften te kunnen voorzien. Voor de deelneming' lian bovenvermelden leergang voor volwassenen hoopt het Comité op den steun van alle Haarlemmers, die in hun kring Belgen gehuisvest hebben die in aanmer king zouden komen voor een dergelijken cursus. VOETBALLEN OP STRAAT! Tal van jongens zijn bekeurd wegens het voetballen op straat. Weten de jongelui dan nóg niet, dat bet niet mag? DE VOETBRUG OVER DE LEIDSCHE- VAART. De bouw van een trapjes-voetbrug over de Eeidschevaart tegenover de Eindenhoutstraat, waarover vooraf in de Heemsteedscbe raads vergadering nog al van gedachten werd gewis seld ie gereed gekomen. Er is daarvan al dade lijk door menigeen eebruik gemaakt. Het werk werd uitgevoerd door den aannemer Granneman. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: 156 timmerlieden, 7 machi nale houtbewerkers, 2 wagenmakers, 14 meu belmakers, 37 metselaars, 43 opperlieden, 38 stucadoors, 6 witters, 8 machinebankwer kers, 1 monteur, 24 grofbankwerkers, 4 me taaldraaiers, 3 vuurwerkers, 3 ketelmakers, 4 burgersmeden, 3 machinisten, 6 stokers, 5 electriciens, 1 koperbankwerker, 5 koper slagers, 1 loodgieter, 4 schoenmakers, 1 za delmaker, 25 kleermakers, 130 schilders, 9 behangers, 5 stoffeerders, 38 bloemisten, 11 tuinbeden, 58 grondwerkers, 5 bakkers, 5 kellners, 15 magazijnknechts, 39 loopknechts 2 huisknechts, 13 kantoorbedienden, 7 boek drukkers, 5 letterzetters, 1 binder, 163 losse werklieden, 5 dienstboden, 33 werksters, 109 naaisters, 2 kooksters, 4 huishoudsters, 4 vrouwelijke kantoorbedienden, 8 slothou wers, 25 koetsiers en voerlieden, 7 voegers, 24 foto-chornigrafen, 2 winkeljuffrouwen, 4 kinderjuffrouwen, 1 strijker, 1 slager. VERGUNNING DRANK v/ET. Ingekomen is een verzoekschrift van P. J. M. van Tetering om vergunning tot het ver- koopen van sterken drank in het klein voor gebruik elders dan ter plaatse van verkoop in den winkel van het perceel aan de Groote Markt no. 4. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: D. Hoolwerf, Oranje straat 66, een dameshorloge; W. Grandia, Nas- saulaan 14, een fantasie knoop; P. W. Wartnen- dam, Korte Begijnstraat 11,120 premie-bewijs; J. Langeveld, Kousebandlaan 4 E, een vulpen houder; E. P. Koks, Maerten v. Heemskerk- straat 45, een damesbandschoenW. Kraaij, Glasblazerstraat 17, een reticule, BI HGI HI I.IKK SI AND Geboren: 29 Jan. d. van A. NeijConzij. 30 Jan. d. van P. N. Maerten—v. d. Hart. Overleden: 28 Jan. J. M. 21 maand, z. van A. P. Niemann, Bannesteeg. 29 Jan. J. 8 maand, d. van A. P. Niemann. Banne- sieeg. L. A. 1 maand, z. van C. Harmse, van der Vinnestraat. F. Tuim-tra, 19 jaar, Kinderhuisstraat. 30 Jan. W. Meeuwig, 67 jaar, Korte Pocllaan, \MADRID, 80 Jan. (part.) De „Impartial" be vat een telegram uit Badajoz waarin het ge rucht wordt medegedeeld, dat Ex Koning Ma nuel bij Orise aan de Spaanaehe grens 't Portu- geesoh gebied zou hebben betreden. De Generale staf van de Monarchisten waaronder do Secre taris van Ex Koning Manuel. Homen Christo en andere personen bevinden zich in de provin cie Zamera nabij de grens en wachten de ver dere gebeurtenissen af. In Portugal namen de gevallen van muiterij en arrestaties toe. In Madrid houdt men dc bin- nenlandsche toestand van Portugal voor beden kelijk. SENSATIEBERICHTJES UIT DE LONDENSCHE BLADEN. LONDEN, 80 Jan. (Part.) De Londensche bladen gaan ijverig voort het eene sensatiebe- richt na het andere te verspreiden. Zoo vertelt nu de „Daily Mail" uit Innsbrück te vernemen, dat daar berichten zijn ontvangen, die melden, dat Keizer Frans Jozef te kennen heeft gegeven, dat hy er aan denkt af te treden. De keizer zou over militaire aangelegenheden ernstig verschil van meening hebbep met den Duitschen keizer en zijn eigen raadslieden. De reis van den troonopvolger van Burian naar Berlijn, zou met deze aangelegenheid in ver band staan. De militaire medewerker van de „Times" heeft een verhaal dat niet zoo tastbaar onwaar is dan het bovenstaande, doch ook met veel reserve moet worden opgenomen. Hij zegt, na een beschouwing over de vermoedelijke sterkte van de Duitsche legers op het oostelijke en wes telijke oorlogstooneel, dat de bondgenooten in het westen erop kunnen rekenen, dat binnen kort de geharde Duitsche troepen op het west front zullen worden teruggenomen en vervan gen door minder geoefende troepen en dat groote massa's van die beproefde troepen op een of meer punten van het front zullen worden geconcentreerd, waarna „een laatste, beslissen de aanval" zal worden aangezet. De militaire medewerker verwacht deze „laatste poging" in Februari of Maart. FRANKFORT, 30 Jan. (Part.) Volgens de Frankf. Ztg. melden de Fransche bladen dat het eigenlijke doel van de reis van generaal Pau naar Rusland niet is het overbrengen van de verleende ordeteekeuen aan Groo-t vorst Nicolajewitch, doeh dat generaal Pau het bevel van een Russisch leger in Poten op zich zal nemen. DE KEIZER BIJ SOISSONS. BERLIJN, 80 Jan. (Part.) Gemeld wordt dat de Keizer zich gedurende het gevecht bij Soissons in het meest moorddadige vuur is aanwezig geweest. Hij wensch te slechts na dringende verzoeken van personen uit zijne omgeving, zijn gevaarlijke plaats te verlaten. REVANCHE-MAATREGELEN. BERLIJN 30 Jan. (Particulier). Ingevolge een besluit van den plaatsvervangende!] chef van den generalen staf moeten ook de m Duitecliland aanwezige En^clecben uit de SANTPOORT. Vreemdelingenverkeer. In Hotel de Wijman is de jaarvergadering gehouden der Vereeni- ging tot bevordering van het Vreemdelingen verkeer alhier. Uit het jaarverslag bleek, dat de stand der geldmiddelen gunstig is hoewel bet ledental eerder af- dan toeneemt. De rustbanken die met den winter zijn weg genomen, zullen na opgeschilderd te zijn, in het voorjaar worden herplaats, vermeerderd met een aan den Rijksstraatweg naar Velsen, voor de plaatsing waarvan door den Commissaris der Koningin toestemming moest worden ver leend, hetgeen onder een aantal waarborgen is geschied. Besloten is niet te treden in een ingekomen verzoèk tot aansluiting by den Anti-Oorlogs raad, maar wel om éen bedrag beschikbaar te stellen tot het houden van een lezing door Jhr. van Suchtelen over een Europeeschen Staten bond. De Vereeniging ia in 1914 aangesloten by den Nationalen Bond voor Vreemdelingenver keer in Nederland. VET,SEN. De Kamer van Koophandel. De Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier beeft tot voor zitter gekozen den heer H. Sant, die reeds vroe ger als zoodanig fungeerde en tot ondervoerzit. ter den heer J. C. Slis. Den heer J. Kostelijk, die onlangs eervol ont slag vroeg als secretaris der Kamer, heeft deze ontslagannvrago ingetrokken. BEVERWIJK. Aanbesteding. Bij de in Hotel „de Zon" ge houden aanbesteding van het gebouw der Vrye groenten en fruitveiling werd als volgt inge schreven: P. v. Veer Velsen 8479; Boots 7900; W. Sprengers 7480; fa. P. Dangen- dijk 7093K Rol 7038 en O. de Maijer TJmuiden 6940. De begrooting bedroeg 7200. Het R. K. Ziekenfonds. In de gehouden jaar vergadering van liet R. K- Ziekenfonds, werd na eenig debat besloten, zioh by do afdeeling van de K. S. A. aan te sluiten. Wijkverpleging. Op het afgeloopen jaar 1914 vallen over deze uitnemende instelling de vol gende mededeelingen te doen. Door Zuster Duinker werden in het afge- looneu jaar 4992 bezoeken gebracht, waarvan 1728 gratis. Het geheele jaar werden ledikanten met toe- behooren en verscheidene artikelen uitge leend. Wegens de treurigen tijdsomstandigheden konden de collecten voor de melkbedeeling niet worden gehouden; tooh heeft het be#tu#W zooveel mogelijk in de behoeften der liekw voorzien. HAARLEMMERMEER. Burgmeester contra wethouder. „De Meer' bode" verneemt, dat do officier van Justitie tt Haarlem geen termen heeft gevonden, om ia do zaak van den burgemeester van Heerleni- mermeer contra den wethouder Evelein, in t."ko het „vervalschen" van stukken, betrekking hebbende op de inkwarttiering en het aannem«»j van een valsche hoedanigheid, n.l. die va# wnarn. burgemeester van Haarlemmermeer, tot een vervolging over to gaan. Eén viert»! op deze zaken beirekking hebben pvocea-verba len is terzy'de gelegd. SLOTEN. Personalia, Tot secretaris-penningmeeste» van do Sloter polders is benoemd de heer Ö-, Th. H. vermeer, commies ter geineente-secrss tarie van Amsterdam. ALKMAAR. Personalia. Bij Koninklijk besluit van 28 Jan. is, met ingang van 1 April, benoemd tot directeur van het telegraafkantoor te Leiden, PC. Uittenbogaard, thans in gelijke betre*~ king alhier. Een paardendief aangehouden. Door de ge* meentepolitie te Purmerend is Zaterdagmorgen bij aankomst van de tram van half elf van hief aangehouden M. v. d. S., die den vorigen nach' te Callantsoog een paara had gestolen. Het paard had hij reeds alhier verkocht voor f 90 Hij is aldaar ter beschikking gesteld vat» den commissaris van politie alhier, die de aafl" houding had gevraagd. SC HA GEN. AAN ONZE ABONNé'S TE SCHAGEN EN OMSTREKEN. Onze abonné's in Noord-Holtend's Noorder kwartier hebben waarschijnlijk de courant vaö Zaterdag met belangrijke vertraging ontvangen-, De oorzaak hiervan is dat wij des Zaterdag* met het- pakket voor Schagen en omstrek K slechts met de grootste moeite en sems zelfe in het geheel niet den trein kunnen halen die 2.31 uit Haarlem vertrekt. In gewone omstandigheden is dat niet erg, t. want dan is er aansluiting naar Schagen op den trein die 4.21 uit Haarlem naar het Noor- j den gaat. Die trein is echter tijdens de „mobilisatie' uitgevallen, wat ons grooten last bezorgt efl onzen abonné's een enkele maal de onaangenaam heid van een late courant. We hopen dat de treinverbinding spoedig weer in orde komt! De Administratie. Personatia. De heer Stuivenberg, van Barne- veld, wordt als opzichter der H. S. M. hierheef overgeplaatst. Mej. J. Veltman, alhier, is benoemd tot tijde lijk onderwijzeres aan de R. K. School te Grot» tebroek. Sint Oregorius Zangvereen. Vrijdagavond hield in het Vereenigingsgebouw de St. Gr^" ritts-Zangvereeniging liaar jaarvergadering. L" SCHAGEN. Aanbesteding lijnkoeken. Ten be hoeve van de leden der Tweede Coöperatieve Vereeniging tot aankoop van veevoeder is aan besteed de levering van pl.m. 40,000 K G. mur we lijnkoeken. De commissie is gegund tegen f 15.36 de 100 K.G. Garantie: 28»/2 pCt. eiwit, vet, liy2 pCt. met voldoende zuiverheid. (Schager Courant.) 7IJPE. Burgerlijke Stand. Overleden: Vrouwtje d* Leeuw, 6 j., d. van D. de Leeuw en N. Del ver J. Z. Bierman, 49 j., echtg. van Ch. Sluis- A. Leeuw, 84 jaar, wed. van J. Veter Bruin, 65 j., wedn. van A. BiaattW. MUZIEKVEREENIGING „CRESCENDO" (SPOORCORPS.) Dezer dagen hield bovengenoemde Muzieb- vereeniging haar le halfjaarlyksche Vergade ring. Na opening door den vice-voorzitter werd een overzicht gegeven van hetgeen door „Crescendo*" gedurende 1914 waa verricht en een dankbare herinnering gebracht aan de 4 in het afgeloopen jaar overleden leden. Notulen van de vorige vergadering wer den gelezen en onder dankzegging goedgekeurd. Vervolgens werd verslag uitgebracht aa»- gaande de werkzaamheden van het Muziekcorp» over het jaar 1914, waaruit bleek, dat „Cres cendo" niettegenstaande de. alom heersehend® benarde omstandigheden, zich in groote mocht verheugen, en steeds welwillende mede werking van autoriteiten en het Haarlem®0^' publiek mocht ondervinden. Verschillend© serenades en concerten werdeo gegeven en belangelooze deelneming verleend aan feesten ten bate van Steun-Comité's e.»* Met groot succes werd onder de energieke leiding van haren bekwamen directeur, da# heer H. W. Hofmeester deelgenomen aan 9 concoursen met het resultaat, dat „Crescendo 3 zilveren lauwertakken en 4 medailles, waar onder een van H. M. de Koningin, als hoogst* onderscheiding, aan haar vaandel mocht heob- ten. Op 1 Januari 1915 telde het muziekcorps werkende leden, terwijl het aantal donaten7' en kunstlievende leden steeds vooruitgaande Blijkens het verslag van de finantieele Co missie tot nazien der bescheiden van den P® ningmeester werd diens beheerd in uitsteken toestand bevonden en onder dankzeg# décharge verleend. Gsu!' De verkiezing van het bestuur had tot r taat dat inplaats van wijlen don voorz,ttcr

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 2