Nagekomen Berichten Haarlemsche Paardenmarkt, mm UIT LISSE e.i. Nagekomen Advertenties NIEUWS Uil DEN MEK. ingezonden üededeeiing. NEERLANDIA'sBiilgaarcclieYOBHURT STADSNIEUWS. MAANDAG I MAAKT 1915. DE OORLOG. krachtigen toon uiten moest. Getroffen bleef H. M. weer staan, tot de laat ste tonen verklonken, groette nog eens naar alle zijden en verliet dan, onder 't luide hoerageroep der soldaten, de zaal der vereeniging, begeleid door den Z. E. hoofdaalmoezenier, en den Eerw. Directeur, dezen vóór 't bestijgen van den auto nog eens verzekerend, hoe hoog Zij 't werk der Militairen Tehuizen waardeerde en hoe aange name en blijde oogenblikken Zij er had door gebracht. Daarna brachi H. M. de Koningin een bezoek aan de afdeeling der R. K. Militairen-Vereeni- ging in de St. Vincentiusschool, Da Costastraaf. Ook daar gewerd H. M. eene warme huldebe tuiging. UIT DE STAATSCOURANT. Bü Kon. besl. van C Februari i» benoemd tot griffier bij bet kantongerecht te Gouda, mr. J. W. R. van Eeten, thans in gelijke betrekking te Lemmer. HET INTER N'GSDEPOT TE BERGEN. Naar men vesrneemt, beeft de gepension- aeerde luitenant-kolonel W. H. dc Lutsanet ie la Sablonière verzocht, om te worden ont heven uit zijue betrekking vau commandant van het interneeringsdepot te Bergen (N.-H.) HET COMlló VOOR DE BELGISCHE SLACHTOFFERS. Naar wij ver..o...on, heeft de heer B. J. Veldhuis, lid en 2e secretaris der Centrale Regecringseoinnrissie voor de vluchtelingen te 'sGravcnhage en die tevens vau de op-' richting af van het Nederlandseh Comité tot steun van Belgische en andere slachtof fers te Amsterdam als lid en secretaris van het Dagelijkscb Bestuur van dit comité weikzaam was, zijn ontslag genomen in laatstgenoemde, kwaliteit. liet Dagelijksch Bestuur van het Nederi. Comité heeft den heer Veidhuis het geno men ont3lag verleend met waardeering voor de vele bemoeiingen en den grooten ijver, i door hem bij de verzorging der vluchtelingen aan den dag gelegd, en de uitmuntende wij ze, waarop hij dc administratie heeft ge voerd. Hot secretariaat van het comité, tót heden gevestigd ten kantore van deu heer Veld huis, Kalverstraat 64 te Amsterdam, is thans Heerengracht 404. Mejuffrouw A. JB. Visse ring zal als mede-secretaris optreden. NEDERLAND EN DE PAUS. Over de hoffelijke afwijzing van de vraag om herstel van het Nederlandseh gezantschap bij den Paus door onze regeering (Zaterdag reeds door ons medegedeeld) schrijft „Het Centrum" het volgende: Wel is waar wordt het herstel niet onvoor waardelijk afgewezen en zegt de Minister, dat hel brengen yan een verandering op dit oogen- Mik in de buitenlandsche vertegenwoordiging tot gevolgtrekkingen aanleiding zou kunnen geven, welke niet in overeenstemming zijn met de bedoeling der Regeering. Maar lo. is het voor niemand duidelijk, dat het herstel der Missie bij den H. Stoel gevolg trekkingen zou kunnen uitlokken, welke nadee- lig zouden zijn voor onze regeering en voor ons land. En vervolgens mist men noode in het boven staande 'n woord van erkenning voor de betee- kenis van een regelmatige verstandhouding met den H. Stoel, waarop andere regeeringen met terdaad hebben getoond hoogen prijs te stellen, tn onder de huidige omstandigheden èn reeds ïroeger. SOCIALISTISCHE HEETHOOFDEN. Over de anti-neutrale uitlatingen, nu weei van den socialist van Kol, schrijft de bezadigde Haagsche briefschrijver van „De Tijd", het vol gende: „De heer van Kol is niet lang geleden in opdracht der Regeering naar Japan geweesi tn schijnt, wederom in opdracht der regeering. daarheen weldra terug te keeren. Het is nu en altijd eenigszins gevaarlijk, naar eên land in oorlog, zooals japan is, een regeeringsvertegen- woordiger te zenaen, maar zou het niet onverant woordelijk zijn, wanneer men in dezen tijd naar zulk een land een man zou gaan afvaardigen, die zoo kort te voren nog heeft getoond, niet te weten wanneer hij moet spreken en wanneer zwij gen? Men wachte dan ten minste, tot de oorlog voorbij is." DE*UITVOER VAN GESLACHT VEE! In verband met'een adres van de afdeeling Haarlem van den Ned. R.K. Volksbond tot den Minister van Landbouw enz. heeft de Minister aan deze afdeeling bericht gezon den, dat hij, gehoord het advies der com missie voor de voeding van mensch en dier, voorloopig geene wijziging wenschelijk acht in de thans bestaande bepalingen ten aan- :ien van deu uitvoer van levende en ge-' 3lach:e runderen en varkeus, spek, runder- vet en vaikensvet. Zou het nu niet tijd worden, dat eon on zer Nai .rieden in dezen de koe eens bij de horen aanpakte, om te trachten te bewerken, dat de uitvoer van vee in geslachten toe stand niet langer wordt toegestaan? Een gevecht met smokkelaars. Men schrijft uit Eersel: De Biadolsche marechaussees P, en R. waren Zaterdagnacht op surveillance langs de grenzen, om op smokkelaars te letten. In een boschje werd R. plotseling door een smokkelaar, die petroleum meevoërde, aan gevallen. R. kreeg een hevigen slag op het hoofd met een scherp voorwerp en viel be wusteloos. Daarop ontving hij nog een ge vaarlijken steek- in de borst. De smokkelaars wisten door de bossqhen te ontkomen. Een ronselaar -aangehouden. Op grond van overtreding van art. 100 W. v. S. heeft de 'l'ilburgsche politie aangehouden een Belgischen grensbewoner, die er in deu laat- sten tijd zijn werk van maakte op georgani seerde wijze Belgen van dienstplichtigen teeltijd over de Rijksgrenzen te helpen en hun reis over .Tilburg en omstreken via Vlis- singon—Engeland naar het front in Frank rijk bevorderde. De man is aan de justitie overgeleverd. Ernstige mishandeling. Te Nijmegen is Zondagmiddag de bierbottelaarsknecht Meeuwsen bij hot verlaten van een café aan het Wintersoord door den soldaat der infan terie De S. op verschillende plaatsen in den nek gestoken. M. is in bedenkelijken toe stand naar liet li.lv. ziekenhuis vervoerd. l)e dader werd Zondagnacht aangehouden. Overreden en gedood. Een treurig on geluk heeft plaats gehad te St. Michielsge stel. Door de laatste tram uit 's Hertogen bosch werd B. v. Gr lens ven, die per flets was en wilde uitwijken voor een auto, over reden en op slag gedood. De man viel van zijn fiets op de rails, terwijl de tram in volle vaart aankwam. De machinist, die uit alle macht remde, kon het ongeluk niet meer voorkomen. Stakings-herrie. Eenige, dagen geleden brak bij de Maatschappij Amsterdamech Goe derenvervoer te Amsterdam een staking uit, daar de werklieden, belast met bet steenko len vervoer, een looosverhooging wensohten. De loönsverhopging vera Ju tor toegestaan, doch niet alle werklieden, die gestaakt had den, weder in dienst genomen, De werklieden, die aan den arbeid togen, worden „gepost'' door de ontslagenen en naar hun arbeid vervoerd door omuibussen die vroeger voor de post werden gebruikt, doch als zoodanig geen dienst meer doen en eigendom der Maatschappij zijn. Toen deze omnibussen gistermorgen vroeg wederom achter de vrachtkarren aanreden om de werklieden aan de gasfabrieken steen kolen te doen balen die voor particuliere rekening gebracht worden naar de buizen van wien zé kochten, kwamen er eenige ont slagenen aan, die de ruiten van de omnibus insloegen. Een controleur der Maatschappij werd bo vendien geslagen door een van hen. De da der werd gegrepen en naar het bureau War moesstraat gebracht. De karren en oifini- bussen rijden nu voortaan onder toezicht van bereden agenten naar de gasfabriek an en de particuliere huizen. Diefstal. Te Delft is de werkman V. gearresteerd, die uit de jas van zijn patroon een portefeuille met een inhoud van 7Ö0 gul den bad gestolen. De Hanze. De afdeeling van. de R. K. Middenstandsvereeniging „de Hanze", hield gisteravond in de benedenzaal van de „Wit te Zwaan." een propagandavergadering toe gankelijk voor alle R.K. Middenstanders. De zaal was flink bezet. De voorzitter opende de vergadering met den christelijken groet en heette allen welkom in 't bijzonder den Eerw. Adviseur en den heer Snijders uit Alkmaar die kwam spreken pver liet fonds Cf. B. O, Het U". B. O. is in de Hanzozeker niet de minst nuttige instelling. Men betaalt ternauwernood de helft b(j deze instelling van wat men bij de bestaande verzekerings maatschappijen op dit gebied-betaald. Alle functies immers worden gratis waargenomen, kele levensverzekeringsmaatschappijen en Spreker gaf een kostenberekening van en- stelde daartegenover de voordeelige condi ties bij het fonds .U. BT O. Spreker gaf een overzicht van de solide .werking van het fonds. De uitkeering is onvervreemdbaar. Ook de vrouwen der leden kunnen zich bij dit fonds verzekeren evenzoo de kinderen boven een zekeren leeftijd. Spr. gaf pakken de voorbeelden ervan wat door onderlinge samenwerking kan worden verkregen. Allen moeten medewerken, ook de kapitaalkrach tig© middenstander 1 De heer Snijders liad het genoegen veie leden bij het fonds te mogen inschrijven. De heer Perquin uit Amsterdam zou ko men spreken over de Coöperatieve Midden- standscredietbank, maar was niet aanwezig. De voorzitter installeerde den correspondent van deze Bank, den heer F. Dankelman en hoopte dat de middenstanders een de gelijk gebruik zouden maken van het cor respondentschap. De Geestelijke Adviseur besprak* in een slotwoord de noodzakelijkheid van yereeni- gen pp Katholieken grondslag volgens den uitdrukkelijken wonsch van Z. H- den Paus en spoorde allen aan die nog geen lid zijn, ich aan te sluiten en' vooral de vergaderin gen te bezoeken en evenzoo ook de verga deringen van de Debatingclub, omdat ont wikkeling nog zoo hoog noodig is. Spr. spoor de aan steeds propagandist te zijn voor zijn vereeniging en zich .ook op dit gebied katholiek van de daad te toonen. De herbesteding voor „Volksbelang". Gister avond Jiad in het hotel „De Witte Zwaan" de iierbesteding plaats van den bouw van 59 wo ningen benevens het maken van straten, enz., voor rekening van de Woningvereeniging „Volksbelang". Perceel I omvat 34 woningen en II 25 woningen. Ingeschreven werd door M. de Graaf, te Voor burg, voor perc. I f 56.937.-- en. II f 34950.—, te zamen f 91.887.J. Witzenburg, te Lisse, voor I f 58510.=- en II f 39950.—, in massa voor f 98250.Schier Carman te Bodegra ven, in massa voor f 98.500.— J. den Boer, le Hillegom, voor l 60 389.— en II f 40.740, te zamen f 101.129..dezelfde voor het tim merwerk van I f 23.950 en II f 17.000. J. Suijkerland, te Lisse in massa f 103 000.— A. F. Bruinsina te Amsterdam, in massa voor f 108.365.G. J. Smit, te Heemstede, in massa 104.790.Leleijveld van der Pol, te Hillegom, voor I f 61.850 en II f 42.495.—, in massa f 103.645.— - J. Seisener, te Hille gom, voor het metselwerk van I f 28 684.en II f 18.857.J. Witzenburg, te Lisse, voor het metselwerk van I f 26 990.—, en II f 18.185.A. Tibboel, te Lisse, voor het be- hangerswerk van 1 f 504 33 en II f 358.92.- Gebrs. Schouten ,te Lisse, voor het smidswerk in massa f 1585.10. v. L\ f 10.39, V. 2.50, M. 100, v. H.'T 50", Vereen „Ex Animo" i 24, mevr. Z. v. R. f 2.50, eenige ingezetenen van Heemstede f 15, als weke- lijksche bijdragen van: de Vereen van Gemeente werklieden „Door Eendracht Sterk" f 27 85, het personeel van den Part. Nachtveiligheidsdienst f 4, Dr. P. f 12.50. mevr. J. f 15, mevr. A f 15, mevr. v. W. f 18, E. f 2 50, v. B. V. f 20; als maandelijksche bijdragen van. het personeel der E. N. E. T. f 212 34, het personeel der Haarl. Machinefabriek v/h. Gebr. Figée f 29 14, het personeel der H. S. M. Centrale Werkplaats f 14.45, het personeel der H. S. M. Afd. Ver voer f 5.30, mevr. S. I f 10, mevr. L. f 1, Ds. B. f 2, mevr. R. B. f 5, Mr V. f 15, Mr. B. f 100, Mr. R. f 5, I f 5, T. D. i 5, J. f 5. Nadat het over 1914 opgemaakte verslag door de vriendelijke tusschenkomst van de redacties in de te Haarlem verschijnende dagbladen open baar was. gemaakt, mocht het Comité enkele ruime giften ontvangen. Het Comité hoopt dat na het verschijnen van het verslag over Januari vele ingezetenen van Heemstede giften of bijdra gen zullen zenden. Giften of bijdragen zullen gaarne in ont vangst worden genomen door de leden van het Steuncomité: Jhr. Mr. D. E. van Lennep, eere voorzitter; Jhr. Dr. C. G. S. Sandberg, voorzit ter, Spruitenboschstraat 18; P. van Teutem, van Merlenlaan 14; F. H. Jonker, Meer en Bosch; F. H. de Koek van Leeuwen, Bronsteeweg 70, G. Goossens, Drieheerenlaan 6, K. Ingennan, secretaris, Boekenrodestraat 1C J. Blok, pen ningmeester, Eindenhoutstraat 3. bloementuil. Gevonden voorwerpen. Gevonden en terug te hekomen bij: Kramer, Kleverlaan 8, Bloe- mendaal, een stuk kinderspeelgoed (aapje); G, A. van Huider, Hoogewoerdstraat 11, te Schoten, oen langharige herdershond; Voor» derhake, Zijlstraat 10 te Haarlem, een zweep; W. van Delft te Aerdenhout, een gouden broche; J. van Mierlo, Zijl weg te Overveen, een zwarte ceintuur; E. Oskam. Rollands pad 19 te Overveen, een zakmes; aan de pas torie te Overveen een zilveren armbandje; K. F. Meijer, Maerten van Heemskerkstraat 48rood, te Haarlem, een gouden oorbel; O. Roozen, Rollandspad 87 te Overveen, een fietsbel en een eponsdoos; aan het bureau van politie te Overveen. een voegspijker, een tabakspijp, een baarspeldje en een grijze handschoen. Verloren: een handschoen, een atlas, een sleutel van de posterijen, een deken, school- tasch met inhoud. het Volkerenrecht bekend zijn ,welk"e Enge land in den laatsten tijd heeft uitgewerkt. Het betreft het voornemen van Engeland om de neutraliteit van Nederland te schen den en door troepenlandingen aan de Hol- landsche kust de Duitschers in België in den rug afan te vallen. Tot dit doel waren de groote Engelsche troepentransporten in wer kelijkheid bestemd die, zooals was aangege ven, voor versterking van het Engelsch- Fransche front moesten gelden. Het blad voegt hieraan toe dat hieruit dan ook verklaard lean worden de berichten no pens sterke beveiligingsmaatregelen in Ant werpen, terwijl, gaat het blad voort, thans ook duidelijk worden de anders raadselachti ge mededeeiingen van den Hollandschen Mi nister van Buitenlandsche Zaken in de Ned. Kamer die op de vraag waarom Holland zijn leger mobiliseert, antwoordde niet in staat te zijn op dit punt inlichtingen te geven. (Met dit Laatste bedoelt het blad blijk baar de verklaring van den Minister van Binnenl. Zaken dat de regeering geen mede- deelingen kon doen waarom zij het noodza kelijk achtte het Ned. leger op volle sterkte te houden. Red.) HET DUITSCUE COMMÜNIQUé. BERLIJN, 9 Febr. (Officieel). Het Groote Hoofdkwartier meldt: Van het .Westelijk oor» logstooneel is niets bijzonders te melden. Aan de Oost-Pruisische grens werden we der eenige plaatselijke successen behaald. Overigens is de toestand onveranderd. HEEMSTEDE. Voor ons Steuncomité. In Januari 1915 werd ontvangen door giften f 204, door wekelijksche bijdragen f 114 en doo' maandelijksche bijdra gen 414; aan ondersteuningen in geld, levens middelen of brandstoffen werd uitgegeven f 160 en aan loonen voor arbeid in het Wandelbosch Groenendaal f 2246 Op Groenendaal werkten gemiddeld 68 man per dag, eenige weduwen werden geregeld onder steund, aau verschillende personen werden le vensmiddelen, brandstoffen of kleedingstukken verstrekt. Als giften werden ontvangen van: 2 jongeb H. M. DE KONINGIN TE KATWIJK AAN ZEE. Uit Katwijk aan Zee meldt men ons: Reeds vóór 7 uur hedenmorgen arriveer de de Koningin in de Noordduinen te Kat wijk aan Zee om aldaar de militaire oefenin gen bij te wonen. Niettegenstaande het vroe ge uur waren al spoedig vele belangstellen den aanwezig die H. M. hartelijk toejuichten. Om 8 uur vertrok H. M. de Koningin in de richting don Haag. KONSTANTIN'OPEL, 9 Febr. Bijzondere correspondent en van het agentschap Miili in Bagdad en Amara melden, volgens het Wolfbureau, dat Turksche troepen, door Arabische strijders versterkt, een belangrij ke stelling' bij Havietsj ten noorden van Mohammere hebben bezet, waar zich voor uitgeschoven Engelsche posten bevonden. Dit succes heelt grooten indruk gemaakt op de stammen in de omgeving, die evenals die in het nabijgelegen Perzische gebied, zich aansluiten bij de Turksche troe pen. De troepen en stammen rukken op. te gen Bassorah. IN DE KARPATHEN. BUDAPEST, 9 Febr. (Part.) De .oorlogs correspondenten van de bladen melden, dat de hevige gevechten op het geheeie Kar- pathenfront voortduren. Aan de troepen wor den zeer liooge eischen gesteld, doch on danks de vijandelijke overmacht en de bit tere koude strijden de Oostenrijksch-Hon- gaarsche Duitsche troepen met veel élan. De Russen lijden groote verliezen. OP EEN ENGELSCH TROEPENTRANS PORTSCHIP GESCHOTEN. MILAAN, 9 Febr. (Part.) Uit .Cairo wordt aan de „Secoio" geseind, dat in het Suezka- naal een leeg Engelsch troepentransport schip door twee Turksche mortierschoten getroffen is. EEN WAPENSTILSTAND? MILAAN, 9 Febr. (Part.) De „Unione" meldt, dat Z. H. den Paus voor de Heilige week zijn voorstel tot het sluiten van een driedaagschen wapenstilstand zaL hernieu wen. ONDERSCHEIDINGEN- BERLIJN, 9 Febr. (Part.) Uit Ronstanti- nopel wordt geseind dat de Sultan aan Ad miraal van Tirpitz, Minister van Marine en aan von Falkenhayn de groote gouden dap- perheidsmedaille heeft verleend. EEN OOSTENEIJKSCHE PRINS geboren. WEENEN, 9 Febr. Aartshertogin Zita, ge malin van den troonopvolger Kar.1 Franz Joseph heeft Maandagavond te Schönbrunn het leven geschonken aan een zoon. EEN SENSATIE-N 1EU WTJ E Volledigheidshalve en onder nadrukkelijke verklaring dat wij in geen enkel opzicht voor de geloofwaardigheid willen instaan, maken wij melding van het navolgende be richt WEÉNEN, 9 Febr. De half-ambtclijke „Wiener Allgemcine Zeitung" verneemt uit Berlijn dat in politieke kringen aldaar on weerlegbare berichten over een breuk van Heden bereikte ons de treurige tijding, dat geheel onverwachte onze trouwe opzichter, de heer PETRUS SCHOTTEN, na een kortstondige nekte, voor zien van de laatste H.H. Sacra menten, te Roelofa rende veen ie overleden, in den ouderdom van 30 jaren De Architecten, O. L. M. ROBBERS. WILLEM ROBBERS. Haarlem, 8 Febr. 1915. GEBRUIKT Een licht verteerbaar melkpraeparaat wordt door tal van doctoren aanbevolen. In flacons van VA, 12 en 20 cent, Vi.RüEL's Melkinrichting Spakstraat Klairerpark aal. 91. Tel. 480 IN ONZEN SCHOUWBURG. De VioÜers, tragi komedie in 4 bedrijven, door de N. V. Het Tooneel. Dit welbekende, graag-geziene stuk van wijlen Willem Schürmann, beleefde in onzen schouwburg gisterenavond zijn 214e opvoe ring onder de bekwame regie van Willem Royaards. De hoofdrol van Mark Violier, die andere door Royaards zelf gespeeld wordt, vervulde Jan Museh thans en Ihij deed dat zonder twijfel even goed en vastberaden als zijn regisseur' Uitvoerig terugkomen op de uitvoering, lag evenwel niet in onze bedoeling, temeer daar we reeds verschillende malen de vio lier recenseerden. Geconstateerd ma» worden en met alle recht dat, uitgezonderd dan eenige min- gelukkige momenten van Maurits van Keu len, die wat onvast leek, Royaards' gezel, schap door het prachtige spel den stamp- vollen schouwburg een genotvollen avond 'bezorgd heeft en dat bet zóó opnieuw eene mooie hulde gebracht heeft aan den versohei den auteur, die zijn stuk zoo schitterend tot in 'de kleinste kleinigheden heeft uitgewerkt. Ook de Haarlemmers hebben aan deze hul de door hun groote opkomst loffelijk mee gedaan. En' de aanwezigen hebben herhaal delijk en zeer langdurig geapplaudiseerd om de spelenden voor hun keurg werk te be danken. HAARLEM'S MUZIEKKORPS. De Coneertvereeniging Haarlem's Muziek korps geeft een concert op Woensdag 10 Fe- Vereeniging; met medewerking van mevr. N. van den Houten—Sino, zang, Rotterdam, en mejuffrouw Marie Van Hove, pianiste, Haarlem. Het programma vermeldt: 1. Ouverture Ruy bias, F. Mendelssohn. 2. Coneert-aria voor sopraan, F. Mendelssohn. (Te zingen door mevr. van den HoutenSino). 8. Eerste Symphonie, Ph. Loots: a. Adagia non troppo; Allegro molto; b. Adagio; c. Scherzo vivo e leggiero; d. Finale allegro maestosco e ani- moso. (Deze Symphonie wordt door het or kest voor het eeret uitgevoerd onder leiding van den componist). 4. Ouverture Euryanthe, C. M. von Weber. 5. a.' Die Georgine, Rich. Strauss; b. Wie sollten wir geheim sie hal ten, Rich. Strauss; e. Ik ben in eenzaamheid niet meer alleen, Alph. Diepenbrook; d. 't Ie de Mandel, L. Mortelmans; e. Het jonge jaar, L. Mortelmans; (te zingen door mevr, van den Houten—Sino). 6. Sylvia, suite de ballet, L. Delibes: a. Prelude les chasseresses; b. In termezzo et valse lente; c. Pizzicato: d. Cor-- tège de Baehus. ALWEER INGEBROKEN I Hedennacht ontdekte een politieagent om streeks half 3 dat de tuindeur van de per- ceelen in de Spaarnwouderstraat, waarin is gevestigd de zuivelfabriek van den Coöpera tieven Veehouders bond „Gemeenschappelijk Belang" openstond. Bij een onderzoek bleek, dat was ingebroken. Men had zich toegang tot Üe fabriek ver schaft door aan de zijde van de Beeksteeg een muur van 2(/2 Meter over te klimmen en daarna aan de achterzijde van de fabriek van een raam een glasruit uit te snijden, waarop men aan de binnenzijde een boom kon wegduwen en zoo door openschuiving van het raam naar binnen kwam. Eenmaal in de fabriek zijnde, wist men weder door uitsnijding van een glasruit uit een raam in het kantoor te komen. Daar werd alles doorzocht en een gesloten kastje opengebroken, waaruit een bedrag van 15 is ontvreemd. De inbraak had plaats tusschen gisteren avond 9 uur en vannacht half 3, Weder om' een brutaal stukje 1 NAAILES VOOR BELGISCHE VROUWEN EN MEISJES. Het comité voor de Belgische vluchtelin- ge& opent voor de Belgische vrouwen en meisjes alhier de gelegenheid om to leeren naaien en verstellen en wel iederen Woens dag en Zaterdag van 24 uur. Aanmelding voor dezen cursus Woensdag 10 l'ebr. a,s. vóór 2 uur aan het Bureau van Arbeid, Ged. Oude Gracht 82. BIJTIJDS NOG INGEREKEND! Gisterenmiddag is aangehouden C. D. een los werkman, wonende in de Haarlemmer- liedestraat, wiens aanhouding door den offi cier van justitie was verzocht. De man bekende onlangs in een winkel op den Harmenjansweg een toonbanklade te hebben gelicht. Na opgemaakt proces-ver- BURGEMEESTER eu WET HOUDERS van Haarlem doen te weten, dat de eerstvolgende paarden markt in deze gemeente op de Dreef zal worden gehouden op De paarden, bestemd voor die markt, zullen niet eerder worden toegelaten dan deB morgens ten zeven ure en uitsluitend mogen worden aangevoerd langs het Plein en langs het tegenovergestelde einde van de Dreef. Marktgeld f 0.25 per paard. Haarlem, 9 Februari 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. SANDBERG. - De Secretaris, WYTEMA GRATIS BROOD EN KOFFIE. Heden is ontvangen voor de gratis brood- en koffieuitdeeliug: by den heer H. Lon don van B. II. en B. f 0.75; bij den heer A. v. d. Vaart van Kees en An< nie f 3; bij den heer W. Guskens van het personeel Emrik en Binger f 7.40 en van de dames N. N. f 11. EEN DRIFTIG HEER! Gisterenmiddag ontstond in het Schoterkwar tier tusschen den heer A. en een zijner werk lieden, over werkzaamheden een woordentwist De heer A maakte zich zeer driftig en dien de zijn knecht eenige slagen toe, die daarop de fabriek uitvluchtte en zich naar de politie begaf om van het gebeurde aangifte te deen. DE KAT IN EEN VREEMD PAKHUIS. In een bericht van onzen collega de O. H. C. „de Heilige Mis gelezen." Men behoeft natuurlijk niet te veronderstellen dat onze niet-katholieke collega's van Roomschi zaken altijd op de hoogte zijn, maar wat drom mel. waarom informeeren ze dan eens niet? Zóó is het te gek! VOOR HET STEUNCOMITé. De collecte die Zaterdagavond gehouden is buiten de Amsterdamsche poort, heeft f 23.67 opgebracht. VOOR HET FRANSCHE ROODE KRUIS. Naar ons wordt medegedeeld zal de heei Etienne Gizau, predikant bij de Waalsche Ge meente te Amsterdam, op Donderdag 25 Fe bruari alhier eene voordracht houden ten bat" van het Fransche Roode Kruis-Comité. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij A. v. de Bijl, Pres Steynstraat 73. Schoten,' een armband; J. Knop, Oude Groenmarkt 20,. eet' broche; Jansen, Kenaupark 2, een griffelkokeH P. p. Rieüort, Gierstraat 44, een handtaschjé met inhoud; M. Pollé, Rozenprieelstraat 46, een dainestaschje niet inhoud; N. de Jong, Z. B Spaarae 60, een kinderschortje; P. A. van Zon neveld, Leidscheplein 37 zw., een brocheL. Sib man, Koningstraat 38, een boekentaschC. Ver maas, Zuid-Brouwersstraat 43, een medaillon met twee portrettenL. v. d. Veldt, Oranjeboom- straat 72, een rozenkrans; M. Bos, Rustenbur gerlaan 27a, een damestaschje; A. Meerman, Spaarnwouderstraat 164 rood, een fotographie M. van Schagen, Amsterdamsche Vaart 60, een ceintuur met gesp; P. Boogaard, SpaarnwoU' derstraat no. 9 C rood, een kinderbontje; W. var den Bosch, Gen. Joubertstraat 14, een duimstok en een sigarenknipper; A. A. Schouten, Fabri* ciusstraat 8, een sigarenpijpje. FAILLISSEMENTEN. Door de Arr. Rechtbank alhier zijn bi/ vonnis van heden in staat van failb"asemen* verklaard: J. W. Graftdijk, houthandelaar, wonend* te Koog aan de Zaan. Curator mr. G. Bakker N. Sprengere, aannemer en bloemist Velsen. Curator mr. G. A. Feïts. L. Kat, timmerman te Pnoneiw^ gcia Hpendam. Curator mr. P- Barbas. Door de Arr. Bechtbafft alhier is by vom nis van heden opgeheven het faillissement j van H. Humping, tuinier, wonende te Be' verwijk, welk faillissement was uitgesp-.'O'j ken deu 26 Januari jl. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 9 Febr. VV. F. de Dood etf M. H. Engel blik. Geboren: 6 Febr. d. van J. Seliornagt" Boéch. 7 Febr. d. van C. J. Seheeling^' Snoeke. 8 Febr. d. van J. Barend»-Wk bak. 9 Febr. d. van IJ. P. Snoek—'Ti®0 stra. Overleden: 8 Febr. W. G. J. 9 jaar, v# H. M. Arts, Bilderdijkstraat. L. C. vJL Steenwijk, 52 jaar. Hazepaterslaan. J. C. de Graaff, 30 jaar, Frans Halsstraat. ON 1W1KKELINGS AVOND. „e» baal is hij ter beschikking van den officier 9 Febr. 'C. E. Bouwhuis, 59 jaar, Janest^ van justitie gesteld. De aanhouding geschiedde op het station. Een paar rechercheure zouden naar Ameter- dam gaan om daar voor een andere zaak een onderzoek in te stellen, toen zü D. in den trein aantroffen. Nog juist bijtijd» konden zü Ihem alzoo inrekenen- De ontwikkelingsavond gisterenavond Schoterkwartier gehouden in de catec kamer in de Gen. de la Reijstraat w bezocht. A van Nadat de voorzitter, de heer H- Dooi enkele leden werden naar aanleiding der gehouden rede vragen gesteld en door spreker afdoende beantwoord. De voorzitter spoorde de leden aan zich aan te sluiten bij het U. B. O. terwijl hij de niet-Ieden aanspoorde iid te worden van de Hanze om alzoo van haar .voordeden te kunnen profiteeren. I5KN OVERWINNING! DEIt TOKKEN. "bruari. avonds adbt tuur» in cl'e JSodieteit lezen we heel ernstig: jjKarchnnal oourne heeft heden tweemaal uG V» i auiij uv juui m. - i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 2