1 v NIEUWS UIT DEN OMTREK. NIEUWS BIT LISSE Nieuws uit Schsgon PD Omstreken. „Dure Roomboter!* P. de Gruyter Zoon. Nagekomen kerkbericht is thans de gegronde klacht van iedere huismoeder. Het antwoord is: Koopt uitsluitend De Gruyters hoogfijne Melange a 60, 50, 45 en 40 ct of Planten boter a 50 en 45 ct. per pond en U iult in ieder opzicht voldaan zijn. Alleen verkrijgbaar in de bekende winkels van O directie een getuigschrift in eiken lijst én een enveloppe met inhoud. Verder ontving de jubi laris vele bloemen. BENNEBUORK. srahx wegens Tre Bdffardë UjasomsraHrngife- den en ook wegens de mislukking van den oogst van het vorige jaar. 8.0, hage, f 5113; S. Koning, f 4897; Meulevlïdi f 4<687; j. Keesman, f 4399; J. Roemer, MedeitV blik, f 4383. De gunning werd nog aangehouden .Grót gF L«t op den rcciamoeoupsn in «nst voigand* annoneai dezen melkrijder werd vervoerd, kwam ener nog telkens gevallen van typhus voor en was iet opvallend, dat in d-e gezinnen waar de ziekte optrad, de melk hetzij direet, bet- fcij indirect geleverd werd dooi* een persoon, die ir^ de plaat® van den meergenoemden melkrijder de melk vervoerde. Het vermoe den was dan ook gerechtigd, dat d» buseen nog steeds in het besmette perceel werden gereinigd, betgeen ook bevestigd weird door een onderzoek ter plaatse. Hij dit onderzoek bleek, dat' wel ie wi rar een regenbak aanwezig was, maar dat bet bewuGo perceel zoo door slooten omringd was, dat met vrij grooto zekerheid mociu worden aangenomen, dat ook wei slootwa ter voor het reinigen zou worden gebruis!. Wanneer men in aanmerking noemt dat do faeces en urine in den eersten tijd niet wer den ontsmet en dat ei- zeer goede gelegenheid bestond voor afwatering van den. mesthoop naar de slooten, dan was eene besmetting door slootwater niet alleen denkbaar, maar lelis zeer waarschijnlijk. Intusscben waren In het gezin nog twee gevallen voorgekomen en gelukte het eindelijk de patiënten naar een der Haarlemsche ziekenhuizen te krijgen. Door medewerking van den inspecteur van Volksgezondheid werd toen niet alleen het perceel ontsmet, maar ook Ibet slootwater onschadelijk gemaakt. Dit laaiste geschied de onder toezicht van een ambtenaar van het laboratorium voor pethologischo bacte riologie door middel van chloorkalk, nadat de slodten waren afgedamd. Nadat deze maatregelen waren genomen, hebben zich geen nieuwe gevallen van typhus voorge daan, die met de leverantie van nu 9, van dezen rijder in verband waren te br< ngen. Het behoeft wel geen betoog, a het gezin van den melkslijter te Haarlem- èa het gezin van den melkrijder bacteriologisch on derzocht zijn om na te gaan of onder de hnisgenooten ook bacildragers schu lden. In het eerste gezin werd een persoon gevonden, die als verdacht moest worden beschouwd en uit het gezin verwijderd werd. In het geheel zijn te Haarlem aangcgovea 7 gevallen, waarbij de besmetting met groote waarschijnlijkheid moet worden toegeschre ven aan het gebrnik van besmette melk. Be halve in het gezin van den melkrijder, waar 4 gevallen voorkwamen, werd nog een geval in een naburig dorp waargenomen. In dit gezin was eveneens de melk door denzelfden melkrijder geleverd. Het bovenstaande is opnieuw een .bewijs hoe noodig het is, dat bij ieder voorkomend geval van typhus onmiddellijk getracht wordt een oorzaak van besmetting op te spo ren, wil men een verbreiding voorkom em Het behoeft toch wel geen betoog, dat het N> ven vermeld slootwater een zeer ernstige >ron van besmettmg had knnnen worden, !ie gemimen tijd gevaar zou hebben kunnen ^leveren. V KI-SEN Gemeenteraad. Gemeenteraad. In do Donderdagavond voortgezette raadsvergadering van 18 dezer waren de heeren Polderman en Sant afwe zig. De Voorzitter doet allereerst mededeeling van een ingekomen bericht der Amsterdam- sch-e Bank over door de gemeente bij haar belegd geld. 't Blijkt dat de banken in deze tijden niet al het belegde kunnen dekken met schatkistbiljetten of obligaliën, waarom de bank garantie zoekt bij een collega. De Voorzitter zegt dat B. en W. voorstel len hier genoegen mee te nemen. Onz>i rela- tiën met deze Bank zijn uitstekend. Ook de gemeente Haarlem heeft alcfus gehandeld. Op een vraag van den heer Netscher ant woordt de Voorzitter dat bij de Amst. Bank nog een bedrag berust tusechen 1 en 2 ton. Precies west hij het niet. De raad legt zich hierbij neer. De heer Vermeulen zegt dat ineen vorige vergadering vergeten is mede te deelen dat van de benoodigde steenen (1.500.000) voor de Volkshuisvesting reeds twee derde ge reed zijn. Spreker zegt dat met de vervaar diging zal worden doorgegaan. De heer Brink deelt mede dat intusscben de loonen aan de Hoogeberg verminderd zijn. Kunnen B. en W. daar niets aan doen? De heer Vermeulen antwoordt, dat waar het hier een opdracht geldt, dit moeilijk zal gaan. De heer Netscher vraagt of de steenen door het bewaren in de open lucht niet min derwaardig worden. En waar het hier werk verschaffing door de gemeente geldt neemt spreker geen genoegen met die mindere loo nen. De heer Vermeulen zegt dat de aanbeste ding der woningen waarschijnlijk spoedig ia te wachten. Goedgekeurd wordt het voorstel om aan de Woningbouwvereeniging Velsen gronden erfpacht te geven: aan de de Rnpstraat en wuiem Barendszstraat te IJmuiden 8 perceelen tegen een jaar lij ksche erfpachts canon van 1272.44 en aan den Velierdui- nerbuurtweg, de geprojecteerde Zanders- Straat ea twee geprojecteerde zijstraten daar van te Velseroord 5 .perceelen tegen kan kemëu. Dit wordt bestreden door den Voorzitter en den heer Vermeulen. De heer van Tuijll steunt het voorstel. Het wordt aangenomen. Tegen de heeren Huijg, Handgraaf, de Boer, Vermeulen en Brink. De vergadering wordt te elf uur geschorst tot de volgende week Donderdag. UITGEEST. Hanze-vergadering. Deze vergadering weid geopend door den heer A. Bakkum, daar de voor zitter nog niet tegenwoordig was. De opkomst was uu juist niet schitterend te noemen. De heer H. Twaalfhoven bracht een keurig jaarverslag uit, waaruit bleek dat de afdeeling 38 leden telde op 1 Jan. 1915. Het Fonds U. B. bloeit, telde aanvankelijk 8 leden, is thans even- we! al verdubbeld. Bij de verkiezing wegens periodieke aftreding wei den eerst herkozen de heeren H. Twaalfhoven en D. Krom. De laatste evenwel volhardde bij zijn genomen besluit om geen herbenoeming te aanvaarden; dit had tengevolge dat in diens plaats werd gekozen de heer W. v. d. Eng. In middels verscheen de voorzitter ter vergadering en nam de leiding over. De heer J. de Goede bracht verslag uit van zijn gehouden financiëel beheer. Het batig saldo bedroeg f 27.81 Daarna bracht de heer J. C. Merz, correspon dent der Hanzebank, een kort verslag uit en ver strekte enkele nuttige inlichtingen. De rondvraag leverde weinig belangrijks op. Na dank voor de opkomst werd de vergadering gesloten. Diefstal van lijnzaadkoeken. Alhier is door de gemeentepolitie beslag gelegd op een partij lijn zaadkoeken en een partij rijst van 13 balen, af komstig van diefstal bij de firma Pruis te Wor- merveer. De politie zet haar onderzoek voort, ter wijl twee van de vermoedelijke daders in 'voor- loopigc hechtenis zijn genomen. Jubileum Koppenol. De heer Koppenol her dacht zijn 25-jarig ambtsjubileum bij de II. S. M. Van het personeel ontving hij ais blijk van 8yTOp<\tVl\C een Vi-AJr>stoc'. met A «ioclen, van de ALKMAAR. Personalia. Te Utrecht zijn geslaagd voor ibet examen nuttige handwerken mei. M. M. van Dijk van hier, en mcj. C. J. Verbey, van Bergen. „Tabitha." Woensdagmiddag werd de jaar vergadering gehouden der U.K. Naaiveree- niging „Tabitha" in het R.K. Vereenigings- gebouw onder presidium van den Z.Eerw. heer Pastoor. Bij monde der directrice werd een keurig jaarverslag uitgebracht, waaraan wij hel; volgende ontleenen: Het getal der leden van verdienste, die jaarlijks f 1 be talen, en der contribueerende leden, die maandelijks 5 ets. bijdragen, "bleef-stationair Het getal der dames-werkende leden was gestegen tot vijftien. Dc inkomsten varrl914 hadden f 71.39 en de uitgaven f 70.14. Be halve een stel communiedwalen en 14 stel gordijnen voor het kerkbestuur waren 134 stuks lijfgoederen genaaid en aan behoef tige gezinnen der parochie uitgedeeld. Eéns had een onvrijwillige werkstaking gedreigd. De geheele voorraad goederen was verwerkt en geen geld meer aanwezig om nieuwen voor raad te koopen. Toen jujst kwam een gift, van f 20, waardoor weer nieuwen inslag kon gedaan en het Werk voortgezet worden. Door deze gift sloot nu de kas met een batig saldo van f 1.25. Dezelfde bestuursleden, die periodiek af traden, werden herbenoemd voor dezeltdc functies behalve mej. E. van Iaerop, die lie. 2de penningmeesterschap overnam-van xnej. B. van Riek, die bedankt hau. Bij hot slot der vergadering dankte dc Zeereerw. heer Pastoor de dames werkende leden voor al het goede dat zij hadden ge daan voor zijn behoeftig® parochie en pa rociiianon, en sprak den wensch uit, dat zij voort zouden gaan met denzelfden ijver, en zoo mVgelijk nog meer leden van verdienste en contribueerende leden zouden trachten aan te werven. NOORD WIJK EHHOUT. Verscherpt politietoezicht noodig? Men schrijft ons: Dat hier in Noord wij kerliout nog at iets plaats vindt dat menig eerzaam burger met schrik en vrees yoor de toe- a do gronden eens vrijkomen, de komst vervult, getuige het onderstaand lijst- weg van Santpoort naar 't station daarvooï 'je van gepleegde diefstallen en baldadigho- jaarlijkschcn erfpachtscanon van f 1114.80. De heer Vooren had naar goedkoopcre woningen gevraagd, doch de heer Vermeu len verzocht daar nu niet meer op in te gaan. I Bij de behandeling van het adres der Com- missie van Toezicht over het gesticht Mce- renberg. om vrijstelling van het bepaalde bij art. 2 der Bouwverordening voerden vele heeren het woord. De Gezondheidscommissie en B. en W. stelden voor afwijzend te be schikken. Nadat do heer de Boer nog heeft gezegd dat het protest gaat tegen Gedeputeerde Staten, die hier, geheel overbodig, hun eigen verordening krachteloos willen maken, werd het afwijzend praeadvies met algemeenc stemmen aangenomen. Ook werd op voor stel van B. en W. beslóten niet toe te treden als lid van den Ned. Bond voor Werkver schaffing. Tegen waren de heeren Netscher, Brink en Landeweerd. I Op verzoek van de commandanten der 3e en 4e Comp. Bat. D. der Infanterie om gebruik van schoollokalen (in school A. en Burgeravondschool) wordt goedgunstig be schikt. I De heer Netscher bespreekt hierbij nog maals de wenschelijkheid dat school A. nu zoo spoedig door do militairen ontruimd wordt. De Voorzitter zegt dat B. cn W. al 't mo gelijke doen om de school vrij te krijgen. I Naar aanleiding van een adres van den J onderwijzer K. Jansen wordt besloten do I gehuwde onderwijzers van de beta'ing der te veel uitgekeerde salarissen te ontheffen 'over een-tijdvak van .1 Augustus tot 81 December 1914. De Voorzitter deelt mede dat ecu adres van gelijke strekking is ingekomen van de heeren G. Klein, P. v. d. Werf en J. C. Jan sen te IJmuiden. Hierover zullen B. en W. i in een volgende vergadering iiraeadvics uit» brengen. j De financieetc besluiten worden volgens <Ie concepten goedgekeurd. Tot lid der Oomin. van Toezie lit op de Burgeravondschool wordt benoemd de heer J. K. G. Möller te IJmuiden en tot lid der Comm. tot Wering van Schoolverzuim te Velseroord de heer A. de Wit, no. 2 dei- voordracht. No. 1 der voordracht, de heer D. P. G. Schilling, verkreeg 6 stemmen. In behandeling komt nu de Bouwverorde ning. Do voorzitter doelt mede dat nu nog een aantal amendementen zijn ingediend, 't Gaat niet aan deze nu nog brj de verorde ning te behandelen. De heer van Tuijll wijst er den voorzitter op dat het Reglement van Orde zulks toelaat. De Voorzitter wii de behandeling dan uit stellen, waartegen de heer Netscher opkomt. Eerst worden algemecno beschouwingen gehouden, die door den heer Sluiters worden geopend. Hoewel spreker de verordening met- genoegen heeft gelezen, heeft hij toch be zwaren. Spreker had gaarne gezien dat er meer deskundigen aan de verordening had den gewerkt, die onze gemeente kenden. Nu is ze te veel afgekeken en ook te groot- steedsch opgezet. Spreker heeft lof voor wat de heeren Hart- mans en Mr. Hudig hebben gepresteerd, doch hij had andere verwachtingen gekoesterd. Zoo als de verordening daar ligt, zal ze oor zaak geven tot veel twist in de gemeente. De heer Landeweerd prijst de verordening. De heer Sluiters za! hem niet bekeeren, of 't moest bij de beha:;de'ing der artikelen zijn. Do heer Vermeulen weerlegt de argumen ten van den heer Sluiters. Naar de groote steden hebben wij juist niet gezien, veel hebben wij uit de verordening der gemeente Bussum. Het Bureau voor sociale adviezen assimileerde zich b-kwamo deskundigen, die_ de heer Sluiters zeker zou prijzen. Waar de (heer Sluiters de eenige deskundige in den» raad is, had spreker verwacht dat de heer Sluiters een aantal belangrijke amendemen ten zou indienen. De heer. van Tuijll heeft ook eenige grie ven. De verordening zal zeer omslachtig werken. De bouwers zullen nog meer dan anders naar het Bouwbureau moeten loopen. Dan zegt spr. dat particulieren bij Woning bouwverenigingen achter staan. De heer Vermeulen wee legt dit. Enkole leden zeggen niet dezen avond te willeu beslissen welke wegen voor villa- bouw worden aangewezen. De heer Netscher vindt, als do geschikt. j Begonnen wordt nu met artibolsgewijze behandeling. Bij artikel 1 trekt de heer van Tuijll zijn amendement in, doch handhaaft dit bij alinea 3 van art. 1 (uitbreidingen ook goed te keu ren door B. en W.). Het amendement wordt verworpe n. Bij art. 7 merkt de heer Netscher op dat de bepaling van voortuintjes duren grond aankoop verplicht, terwijl de heer Sluiters do bepaling omtrent do achterrooilijn wil schrappen. De Voorzitter teekent een schets en zegt den heer Sluiters dat dit noodig i8. Bij artikel 22 stelt de heer Netscher voor dat hiervan kan worden afgeweken, opdat h.Y. on winkelhuizen wel een boymwonmcmiiimi h» je van gep den we ke hier in de laatste maanden heb ben plaatsgevonden. Was liet andere jaren slechts de gewoon te om bij een enkelen burger die het ver korven had de ruiten in te werpen, nu moes ten het de ruiten ontgelden van een twaalf tal ingezetenen, die zich van geen schuld bewust waren. Ook de verfraaiing van den tuin van het raadhuis scheen niet een ie ders sympathie te hebben, want nauwelijks was het jeugdig geboomte geplant of reeds den volgenden morgen was het plantsoen weder uit den grond verwijderd, zoodat de tuinman, die van elders kwam, door een bijgeloovigen schrik bevangen werd. Ook op het .gebied van stelen is men niet kieskeurig: zoo werden bij een tweetal bloe out las t T>lj een vijftal tuinders hef land van de winterprovisie als kooi en dergelijke ont daan. Ook de appel- en pereboomen moesten het bij een viertal ingezetenen ontgelden; chocolade, spek, vleesch, boonen, moei, kip pen en konijnen, ja zelfs levende varkens werden met de grootste brutaliteit gestolen, zonder dat het onze politie gelukken mocht de daders op te sporen en aan te houden! R.K. Kiesvereeni^ing. De vergadering on zer R.K. kies ver eemging word wegens ziekte van den voorzitter door den heer L. M. van Noort gepresideerd. De heer P. Verdegaal zond bericht, dat hij bij de periodieke verkiezing voor lid van het Centraal Bestuur niet meer in aanmer king wensohtc te komen. Als lid werd nu gekozen de heer G. Bulten, die de benoe ming aannam. Hierdoor was de verkiezing van een nieuwen afgevaardigde noodzake lijk. Als zoodanig werd gekozen de heer E. Oostdam Jz. Het Bestuur deed mededeeling dat, wegens verhindering van den heer A. J. de Ig>bel als spreker, de reeds eerder uitgeschreven vergadering tot in het najaar moes£ worden uitgesteld. Tevens stelt liet bestuur de ver gadering in kennis van de Bestuurshande lingen in zake een voorstel tot reglements wijziging van den bond yan kiesvereni gingen. Bij de rondvraag brengt de heer C. v. d. Klauw de kwestie d$r werkoloosheid ter sprake. Hierover volgt een uitvoerig debat, dat geen vrucht had bij gebrek aan eenig voorstel. Ter sprake kwam eveneens de wij ziging van het reglement in betrekking tot candidaatstelling van den Gemeenteraad. De ze punten werden tot bevrediging beant woord. Gemeenteraad. De Donderdag gehouden ge meenteraadszitting werd door den voorzit ter geopend met een korte toespraak, waar in hij den wensch uitte, dat dit jaar voor de gemeente een voorspoedige moge zijn. Verder deelde dc voorzitter mede dat in zake de hangende kwestie van het harde pad, liet gerechtshof in overeenstemming met de conclusie, genomen door den Procureur- Generaal, ongunstig voor de Gemeente heeft beslist. Overeenkomstig het advies van den Rechtskundigen adviseur stellen B. en iW. voor van dit arrest in cassatie te gaan. Hier toe wordt besloten. De heer Verdegaal zegt uit betrouwbare bron te hebben vernomen, dat de firma Gul- demond niet ongenegen zou zijn, om een schikking tet reffen. De Burgemeester, de heeren. van Noort cn Heemskerk meenen, dat de houding van de t'irma van dien aard js geweest, dat schik king in deze moeilijk van de Gemeente kan uitgaan. De heer Oostdam verklaart zich voor een schikking. Op voorstel van den heer van Noort wordt besloten do discussie betref fende dit punt in eene besloten- vergadering te ter volgen. Aan de orde is een adres van de Tuin» dersvereeniging „de Eensgezindheid" de al- lossing te waarborgen van oene leuning groot f 8000 door de vereeniging aan te gaan, ten einde hare leden in staat te stellen tot aan koop van mest voor de cultuur van het vol gend seizoen. V erschilleudc leden v»ijn hiertoe xviot In De Burgemeester zegt: B. en iW. advi- seeren op dit adres gunstig te beslissen, uit overweging dat het in het belang der Ge meente is, dat deze etaml geholpen wordt. Dit collego wenscht er do volgende voor waarden aan verbonden te zien: 1. dat niet anders dan aan ingezetenen der gemeente voorschotten zullen worden verleend. 2. dat de mest voor de tuinders be- noodigd, zal worden betaald door do veree niging; 3. dat do voorschotten niet anders zullen mogen worden verleend, dan onder controle vanwege het gemeentebestuur. De heer van Noort acht het wenscheüjk aan de voorwaarden toe te voegen, dat de voorschotnemers te zamen aansprakelijk zijn voor die voorschotten, welke eventueel niet afgelost zouden worden. De Burgemeester vindt dit niet noodig, omdat de tuinders hun oogst voor de terug betaling van het voorschot moeten aanspra kelijk stellen en de Gemeente dan slechts in naam garantie stelt. De heeren Bouwmeester, Verdegaal, Heemskerk van Seliie verklaren zich voor het voorstel van Noort. Het voorstel van B- en M zoo gewijzigd door den Voorzit®1', dat de voorschotnemers Prorata parto aansprakelijk zijn voor niet binnen komende ai lossingen, doch wanneer buitengewone omstandigheden zich voor doen op tie welwillendheid der gemeente kan gerekend worden, wordt aangenomen jnet o tegen 1 stem, terwnl 1 lid zich buiten stemming houdt.' Tot leden der commissie belast met het houden van controle op de te verieeneu voorschotten, worden genoemd do voorzitter en de heeren van Noort en Verdegaal. De Burgemeester deelt eerder mede dat het pensioenfonds voor Burgerlijke ambte naren in beginsel bereid is do benoodigde som te ieeneu tegen een rente van 5Va pCt. Op voors.tel van den heer van Noort wordt besloten aan de arbeiders, die tijdelijk voor de gemeente hebben gewerkt en daarmede minder verdienste hebben dan f 1.25, het aan dit bedrag ontbrekende alsnog te doen uitbetalen, verder wijst spreker er op, dat ie Langeveldsche weg en de Schulpweg nog noodig eenige verbeteringen behoeven. De heer postdam vindt het noodig dat de rekeningen van de ambachtslieden spoedig betaald worden. De Burgemeester antwoordt Jat de verschillende rekeningen nog niel ingekomen jjijn. i>o heer Verdegaal acht het wenschelyk oene verordening te maken, zooals te Mij- jrecht, bepalende dat honden alleen over dag mogen losloopen. De Burgemeester acht dit niet noodig, wijl een ieder, honden^ die schade doen, zal trachten onschadelijk te maken ook zon der verordening. Hierna wordtin besloten vergadering de discussie voortgezet betreffende eene even- tueeie schikking met de firma Guldemond. SLOTEN. Personalia. Te Utrecht iegeslaagd voor het examen nuttige handwerken mej. C. Pal®tra, .van hi ar NOORDWIJK Bloembollencultuur. De aid. Noordwijk van Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur is altijd nogal een actieve. liet bestuur meende dezen winter op andere wijze het leven er wat te moeten inhouden. Daarom organiseerde zij vergaderingen met lezingen. Gisterenavond trad de heer j. Beumerv op voor de afdeeling in de zaal van café „Het Fortuin" met het onderwerp: „Bemesting bolge wassen'. Deze lezing werd niet veel aandacht gevolgd. Het Groene Kruis. Gisteravond hield boven genoemde Vereeniging hare jaarvergadering ifl het Hotel „de Witte Zwaan", onder voorzitter schap van Dr. Blok. Uit liet jaarverslag van den secretaris, den heer F. K. Dankelman, bleek o. a. dat door zuster Koster 3210 bezoeken waren afgelegd en door de Ecnv, zuster Pia 288. Voorts bleek uit de rekening en verantwoording van den penningmeester dat de gezamenlijke ontvangsten hadden bedragen f 1337.51 en de uitgaven f 1102.97, een batig saldo aldus van f 234.57. De begrooting voor het jaar 1915 werd vast gesteld tot een bedrag van f 1165. Aan de beurt van aftreding waren de bestuurs leden dr. F. G. M. Haase en J. C. Zaneveld. Eerstgenoemde werd herkozen, maar in de plaats van den heer Zaneveld werd gekozen de heer G. C. Tromp. Ten slotte werd nog besloten om een adres te richten aan den Gemeenteraad met het verzoek een keuring op eet- en drinkwaren te willen in stellen. De afdeeling van de R. K. Middenstandsver' eeniging „de Hanze" houdt a.s. Maandagavond te half acht een vergadering, waar als spreker zal optreden de heer Perquin, van Amsterdam; over de Coöp. Centr. Middenstandscredietbanfc' SCHAOEN. De St. Lodewijks-vereenigin%< Op de vergadering der St. Lodewijks-Vereeniging bracht de commissie tot 't nazien der rekening en verantwoording over 1914 haar rapport uit. Een en ander was door haar accoord bevonden. Als bestuurslid werd de heer A. Schut herkozen. Benoemd werden in de commissie tot 't nazien der rekening over 1915 de heeren G. Dorbeck, P. Henneman en P. Snel Azn. Daar de K. S. A. in geldelijken nood verkeert werd besloten daarvoor uit de kas 10 cents per jaar en per lid te trekken. Nadat nog eenige leden opmerkingen hadden gemaakt, die door 't bestuur werden beantwoord, volgde sluiting der vergadering door den eere- voorz., den Z.Eerw. Heer Deken Schrandt. De Z. Eerw. spreker getuigde van zijn ingenomenheid met de Vereeniging en wekte op om de H. Mis sen voor de overledenen getrouw bij te wonen. SCHAGEN. Uitslag van de aanbesteding van het dempen der sloot langs Oosterstraat en Sta tionsweg, voor rekening der gemeente Schagen. Kooiman f 6969; S. Overtoom f 5960; Droog, Kolhorn 5925; de Groot, Barsingerhom, 5889; P. Voorman, f 5884; J. B. Vlamilïgi f 5-400; Blaatrwborr, f 5188; Laan, Lambert» UITGEEST. ZONDAG, de H.H. Missen te half 8 en 10 uur de Hoogmis; half 2 Catechismus; half 3 Vespers en Rozenhoedje; 7 uur Lof en Lijdensmeditatie. MAANDAG en volgende dagen de H. Mis sen te half 8 en half 9. 's Av. 7 uur Lof ter eero vau den H. I Joseph. WOENSDAG, 's av. 7 uur Lof ter eere van' den. H. Joseph. DONDERDAG, half 9 gezongen H. Mis ter eere van het H. Sacrament. Van 68 uur gelegenheid om te Biechten» VRIJDAG, half 9 gezongen IT. Mis; 7 UU* oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG, 's middags 4 uur geles°nhc*~ om te biechten; 7 uur Lof ter eere der H» Maagd. mm** De gebeden worden verzocht yoor Petrus Brandjes, Maarljo Huijpèn, die met de laatste H.H. Sacramenten de* Stervc Ion zijn voorzien en voor Engel de Goede Jacoba Blankert, hvr. v. Jacob Cornelias® die in den heer zijn overleden. BURGERLIJKE STAND ALKMAAR. Oijdertrouwd25 Febr. F. Jongman en J. Geurs. J. B. Schanstra ell J. Riet. Geboren: 26 Febr. z. van A. Schenk eö E. Speets. Overleden: 2ö Febr. O. W. van Diggelen, gehuwd met M. Preijer, 62 jaar. LISSE. Getrouwd: J. Maltha ©n N. Slegt' kamp. Geboren: z. van P. Overduin en M. J. w> Noort. z. van A. Buurman en P. Onos- Overleden: P. van Velzen, wed. van A. J. Sirre, 70 jaar. A. J. de Jonge, 4J" va« I NOORDWIJK. Geboren; 22 Febr- P. Wijuamis en Tb- Steenvoorden. A. Geer ling f" Vaa de.,V! Febr. a. van J. Duyndam en E. ter BeeJP overleden: 22 Febr. C. van der Luijt, j. 23 Febr. N. Regeer, 66 jaar. HAARLEMMERLIEDE c.a. Geboren: z. van N. Vriesckoop en E. W. Dijkzeul. Overleden: P. Spruijt, 27 jaar. H. Tv> Groene wegen, 2 j. G. de Bruinde Ha»^ 71 jaar. M. W. M. Stokman, 12 maandeö' J. Witte, 69 jaar. UITGEEST. Geboren - D. van B. Hoekstra C. Vrouwe. Z. van A. Vooren en P. Vlotte D. van P. Vrouwe en M. Admiraal. HAARLEM. Geboren: 25 Febr. z. van C. Broek lm' Geerling. z. van P. Lammerde—Zon<R buis. 26 Febr. d. van M. Spoor—Niii"®^ Overleden: 25 Febr. A. C. 1 maand, ®- v-:j, H. Hartog, Verwulft. H. C. Ncele- 54 jaar, Spaarnwouderstraat. T. —Schaap, 80 jaar, Janeetroat M. 1 veld—Oppenheimer, 62 jaar, Gasthnisves 26 Febr. A. M, Bolleinan, 90 jaar, ScJjo singel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 2