DINSDAG 29 MAART 1915, Uil DE PROVINCIE KERKNIEUWS STATEN-GENERAAL. MARKTNIEUW3 Advertentie», Het makei van een ijzeren bet net twee deerte. Openbare aanbesteding, 408e StastsEotepij, JONGEN h hillegom. bennebroek. INGEZONDEN. Voor de inhoud dezer rubriek stelt de Be» dactie zich niet aansprakelijk. Eerste klasse. Tweede lijst. HOOGE PRIJZEN. f 5000; 14983. 'f 1500: 17641 en 19658. 400: 12979 en 20625. 200: 8825 16444. 100: 4709 12962 16202 15479 18072 19535 20516. TELEGRAFISCH WEERBERICHT J. TH. SMIT en J. TH. SMIT-KRAAN, Haarlem, 22 Maart Anegang IA. Terstond gevraagd een flinke voor de Drukkerij. Leeftijd ongeveer V4 jaar. Aanmelding in pers. Kinderhuisvest 29-33. Het Gemeentebestuur van SCHOTEN zal op v. m. 11 uur ten Raadhuize in het open» baar AAB BESTEDEIi Zaterdag 21 Maart ba ten Gemeeutehuize aldaar, de$ voormiddags 11 ure aanbesteden: Het bouwen van zet ar» belderswoHiiigen aldaar. Bestek met teekening tegen betaling) van f 1.50 verkrijgbaar ter Secretarie aldaar en bij den Gemeen iearchitecA L.. TU1JNMAN, Kampe."rW IS» tQ Haarlem. '?n tQ de vergaderin- tr^n 0ntwikkelen, ook' op "er kiesvereeniging. 'jj: eiJ slotte zeide spr. er van overtuigd te nip 1 door den oorlog èn de natie èn de sonen meer tot een nauwgezet geloofsle- Up l ,ZOudei1 komen. Moge, eindigde hij, door c 1 Godsvrede in onze haiten meer en meer .0|Beu de vrede Gods en dat vruchten af- verPea ter eere van God en ter nadere ^iking van 't doel, dat wij ons als po- ieke partij voor oogen stellen. (Applaus), fyulat daarna de jaarverslagen, waren uit- «ebracht, werd de heer mr. A, Bruch als ,v°orzit.ter en werden de heeren D. van Ber- en H. Selle als Bestuursleden herkozen. de plaats van den heer W. IF. van 1 die om gezondheidsredenen had be- 'ftokt en wien de voorzitter warmen dank '''acht voor 't geen inj een aantal jaren bestuurslid had geaaan, werd gekozen jfO heer G. Wolzak. Allen aanvaardden de Venoeming. Hierna hield de heer iW. F. Beeremans Je no lezing over „Vaderlandsliefde en de jociaal-democratie". Na een woord van in- fciding en na zich te hebben gekant tegen de idee van internationale broederschap die, ftchttu spr., nimmer een waarachtige is kun nen. zijn, een die was voos in haar grond- slag- en in haar wezen, strijdig met den wil Hods en met de Goddelijke ordonnantie, be toogde spr., dat de zorg voor des lands defensie en voor 't in goeden staat zijn van die defensie do eerste plicht van iedere re- geeriug is. Hij zette verder uiteen, dat *t de plicht der volksvertegenwoordiging is daaraan haar algeheele medewerking te verleenen cn dat het begrip natie in zich sluit zorg voor de defensie als een harer eerste levensvoor waarden. En in dit verband zeide hij, dat het liberalisme jaren lang de defensie had verwaarloosd, doch dat twee ministeries van 'e"hts hadden zorg gedragen, dat de leven de en de doode weermiddelen in goeden ®taat kwamen. Onder applaus der vergade ring bracht spi\ een eeresaluut aan die twee ministeries daarvoor en meer inzonderhe.d aan minister Colijn. Breedvoerig ging spr. na, aanhalende do Hamerdebatten, hoe hij deze aangelegenhe den de houding der soc. dem. eene onvader landslievende is geweest en zette hij uiteen Wat minister Colijn met diens legerorgani- «atie beoogde en waarom die noodig was. Ha de houding der eoc. dem. in vroegere ja- 1 en, toen de regeering had vooropgesteld, dat het haar plicht is om maatregelen te nemen lot beveiliging onzer onafhankelijkheid en dat die plicht door vaderlandsliefde wordt Voorgeschreven, aan critiek te hebben on derworpen, stond spr. stil bij de houding die de soc. dem. nu aannemen. Hij deed daarbij ook uitkomen welk een t'Ouzeni'iasco de internationale had geleden en gaf eenige leerzame citaten uit het vlug schrift van mr. Troelstra, waarbij hij be- t oogde, hoe déze nu het historisch mate rialisme afzweert en het historisch mate rialisme verlaat als grondslag van het socia- ll«tisch denken, Spr. idndigde met op te rt'ekken om waakzaam te zijn en het kruit T 'h SV/\TT-V, ^1 I vo'*?8 te houden, met 't geweer aan den tQ «taan om, indien de. nood aan den n«t*Mk|biddéfl wij ook God, besloot spr., dat tij ons land bij den vrede bewaren als tot 4iCu6Il; Cl3h liJJ steune <ie Koningin en onze Regeering. Zoo is onze plicht, zeide hij, als £oede anti-rev. die vaderland en .vorsten huis lief hebben, die ook getoond hebben hls politieke partij de belangen van's lands defensie te willen behartigen, er aan te Wil- 'pn medewerken, dat ons volk een weerbaar ^.°lk zij en dat in tegenstelling inet de "nkerzijde, wie minister Colijn in de Tweede Hamerzitting van 30 April 1913 er een grief van maakte, dat zij, ook als er een eigen kabinet is, niet de Begeéring in zaken van de defensie steunt. Hij concludeerde, dat feitelijk alleen bij do partijen van rechts 's lands defensie in Peilige handen is, naar onder de ministeries van rechts is gebleken. Een reden te meer, hierkto spr. op, om, ook uit een oogpunt van te ijveren voor de zegepraal de Si?Tn ,v,an de beginselen aan nnlhn.i j rechts gemeen. Ondanks 't h"'Hiek bestand daartoe dan aan den arbeidI verflauwen wij niet in 't propageeren onzer beginselen. En God Almachtig schenke daar op Zijn zegen in 't belang van ons dierbaar Vaderland! Na de met applaus begroette rede, werden 'Wee coupletten van het Wilhelmus staande gezongen. Daarna was gelegenheid tot ge- dachteuwlsseling. Een vijftal aanwezigen braakten daarvan gebruik, die allen uitvoerig door den inleider werden beantwoord. Spr. had daarbij gelegenheid om zich te verkla gen tegen een aansluiting bij den anti-oor- 'ogsraad, om de wijze waarop namens dezen haad zijne beginselen worden gepropageerd. en om andere redenen. Met gebed werd daarop de vergadering ge sloten. VREEMDELINGENVERKEER. De vereeniging tot verfraaiing van Haarlem en omliggende gemeenten en tot bevordering van het vreemdelingenverkeer hield bij „Brink maan" gisterenavond haar vergadering, onder leiding van den voorzitter, den. heer A ftossum. Do secretaris de heer J. H. Visser bracht bet jaarverslag uit. In dat verslag zegt het bestuur o.m. Groote verwachtingen hadden wij voor het jaar 1914. Immers met grond kon worden ver trouwd, dat de vele" reclame in 1913 ter gele genheid van do viering der Onafhankeiyklioids- teesten gemankt, en waarbij aan Nederland ®n zijne vele bezienswaardigheden alom be kendheid was gegeven, gunstig zoude werken. JP het vreemde]ingenbezoek in het algemeen, '°rwyl bovendien het hier te houden Taal- en letterkundig Congres deed verwachten, dat h't alle streken van ons land zoowel als van het uiteuland, tal van geleerden en belangstellen- hen naar Haarlem zouden komen. -Deze verwachtingen zijn helaas niet verwe- 'ij kt. >(De vreeseJjjke wereldoorlog maakte het rei- t0r! ,m°®''Ük, zoo" niet onmogelijk, zoodat van j '«me geen sprake meer was. Hjh Uist bij het begin der maand Augustus, de hlkènr- waarin de vacanties aanvangen en het reissei"—Hegint, werd de oorlog verklaard, zoodat, hoewel dit verslag loopt over het geheele jaar, eigenlijk slechts van zeven maanden werkzaamheid aprake is. - In aamenwerking met onze zustervereni gingen Bloemendaal en Heemstede, werd aan de jaarlijksche gids bijzondere zorg gewijd. De wandelkaart werd met de nieuw aangeleg de wegen bijgewerkt, en door meer uitgebreide bechrijvingen van het in de omliggende ge meenten bestaande natuurschoon de tekst be langrijk uitgebreid en de oplaag verdubbeld. Een woord van dank wordt gebracht aan hen, die door het jaarlijks plaatsen van een adver tentie de vereeniging steunden en de uitgaaf van de gids mogelijk maakten. Evenals vorige jaren werd aan de versprei ding der gids groote zorg besteed. Door bemiddeling van het bureau werden een aantal buitenlanders in hotels en pensions ondergebracht. 1060 mondelinge information werden, ver strekt of 783 minder dan in 1913. 753 schrifte lijke inlichtingen werden verstrekt. 250 Fransehe, 200 Duitsche en 350 Engelseli gidsen werden uitgereikt. Aan het Oentraal-bureau in ï^en Haag, door de regeering aangezocht zitting te nemen in de Oentralo commissie voor hulp en bijstand aan. Belgische vluchtelingèn, verleende de vereeni ging medewerking door omtrent een veertig tal gezinnen, dat zich in Haarlem had opgege ven, ten einde de Belgen gratis of tegen matige vergoeding logies te verleenen, uitgebreide in- formatiën te verstrekken. 100 werd bijgedragen tot behoud van het mooie Oud-Hollandsche geveltje van het per ceel hoek Gedempte Oude Gracht en «Tacobijne- straat; 100 voor de instandhouding van het Stede lijk Muziekcorps, onder directie van den heer Ch. P. Kriens; 100 voor de totstandkoming van den auto busdienst HaarlemHeemstede; 50 aan de vereeniging „Kunst na Arbeid," bij gelegenheid van haar 25-jarig bestaan, tot aankoop van medailles; één zilveren plaque aan de Kynologenclub voor een door haar te houden Hondententoon stelling in het Brongebouw op 4 en 5 April; één verguld zilveren plaque aan den R. K. Volkshond voor zijn te houden tentoonstellin gen, bij gelegenheid van zijn 25-jarig bestaan. Het. Informatiebureau werd met 400 ge steund. Het ledental ging alweder achteruit, vooral tijdons de mobilisatie; 88 leden bedankten, waarvan 58 in Haarlem en 30 elders woonach tig, terwijl 61 nieuwe leden toetraden, waar van slechts 25 uit Haarlem, zoodat het aan tal thans 585 bedraagt. Een eigenaardig verschijnsel is het, dat van do nieuwe toegetreden leden de niet-Haarlem- mers in do meerderheid zijn. Daaruit blijkt, dat voor velen de vrije wandeling op de ver schillende buitens de reden der toetreding is. Een woord van dank wordt gebracht aan hen, die door het verleenen van vrije wande ling op hun buitens honderden van veel na tuurschoon deden profiteeren en het lidmaat schap der vereeniging aantrekkelijk maakten. Moge in liet jaar 1915 zoo besluit het verslag spoedig de vredesjubel klinken, op dat ook onze vereeniging weer onder normale omstandigheden kunne werken aan haar doel: het vreemdelingenverkeer te bevorderen in bet belang van Haarlem en zijn schoone omgeving. Het jaarverslag wordt onder dank goedge keurd. Het verslag van den penningmeester ver meldt: Ontvangsten 2575,84 terwijl de uit gaven 1218,16% bedroegen en het saldo dus 1357,07M groot was. De commissie van verificatie adviseerde tot goedkeuring van het verslag, waartoe de ver gadering besloot onder dank aan den penning meester. Bij de nu volgende bestuursverkiezing wer- den de periodiek aftredende leden, de eeten A. v. Eossuni, J. C. Burkens en E» W. van Someren-Greve herkozen, die deze lierhenoe- ming aanvaardden.- Do rekening van het Informatie-bureau was nagezien door den heer Bosman en keurig in orde bevonden, zoodat ook deze werd goedge keurd. Bij de rondvraag klaagde de heer Meyer er over dat de Hollandsche spoor hij inwisseling van vreemd geld met name Dultsch en Bel gisch, te weinig uitbetaalde, en vroeg hij of het bestuur hiertegen iets zou trachten te doen wat toegezegd werd. Vervolgens werd de vergadering gesloten. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. In geschreven: 103 timmerlieden, 3 madhi- nale houtbewerkers, 1 wagenmaker, 9 meu belmakers, 58 metselaars, 38 opperlieden, 23 stucadoors, 4 machinebankwerkers, 16 grof- bank werkers, 1 metaaldraaier, 1 vuurwerker, 3 ketelmakers, 1 bnrgersmid, 2'machinisten, 7 stokers, 1 koperbankwerker, 4 koperslagers, 4 loodgieters, 4 schoenmakers, 2 zadelmakers, 10 kleermakers, 49 schilders, 3 behangers, 4 stoffeerders, 29 bloemisten, 6 tuinlieden, 32 grondwerkers, 2 bakkers, 1 kruideniersbe diende, 2 kellners, 18 magazijiikneehte, 20 loopknechts, 1G kantoorbedienden, 5 boek drukkers, 4 letterzetters, 2 binders, 110 losse werklieden, 5 dienstboden, 40 werksters, 57 naaisters, 1 kookster, 3 huishoudsters, 5 vrou welijke kantoorbedienden, 3 steenhouwers, 18 koetsiers en voerlieden, 2 voegers, 18 cbemi- grafen, 5 winkeljuffrouwen, 2 kinderjuffrou wen, 1 strijkster, 1 slager, 3 huisknechts. SCHOTEN. Kiezerslijst. Op de suppletoire kiezerslijst zooals die thans is vastgesteld, komen 380 namen van personen voor. Van de kiezers lijst 1914-1915 zijn 147 personen afgevoerd. Bell goederen. De koop van de beltgoede ren der gemeente is, bij inschrijving ge gund aan den eenigen inschrijver, firma 8. de Jong, te Amsterdam. HALFWEG. Baldadigheid. Zondagnacht j.L hebben eenige brood ronken jongelieden te Zwanen burg zieh aan ergerlijke baldadigheid schul dig gemaakt Niet genoeg hij sommige inge zetenen de rasters en heggen vernield te hebben, ook de petroleumlantaarns moesten het ontgelden. Van enkele seeft men zelfs de peer uit de lantaarns ontvreemd. Het is te hopen, dat de politie, die inmid dels een streng onderzoek instelt, de schul digen moge opsporen, opdat zij hnn gerech te straf niet ontgaan. HEEMSTEDE. Gemeentezaken. B. en W. stellen den Raad voor Aan H. M. de Koningin te verzoeken het maxi mum aantal vergunningen voor den verkoop van sterken drank in het klein voor deze gemeente met ingang van 1 Januari 1916 vast te stellen op 20. Te besluiten het molenweitje in Groenendaal, felegen ten oosten van de Molenlaan, groot H.A., tot 1 Januari 1917 ondershands te verhuren aan J. C. Korthof voor f 55 per jaar. Hen te machtigen ondershands te verhuren tot Kerstmis 1915 aai' C. J Kragtwijk een per ceel grond aan de Wippervaart, groot 2 H.A., 2 A. en 40 cA., voor f 150. Afwijzend te beschikken op een adres van de Vereeniging van werklieden der gemeente Heem stede „Door Eendracht sterk", om een huurtoe- slag. R. K. Spoor- en '1 ramwegpersoneel. De verga dering der afd. van St. Raphaël werd door den voorzitter, den heer C. W. v. Maris, geopend met den christelijken groet. Hij heet verder de aanwezigen welkomde notulen worden voor gelezen en goedgekeurd. Twee nieuwe leden wor den geïnstalleerd, en met een opwekkend woord door den voorzitter toegesproken. De ingekomen stukken werden behandeld. Betreffende den duur- tetoeslag op het loon zouden de wenken, in het .schrijven genoemd, worden opgevolgd. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten waren over het laatste half jaar f 14.26, en de uitgaven f 32.24, alzoo een'na- deelig saldo van f 18.08. Daarna kwam in behandeling een voorstel tot versterking van het Steunfonds, dit werd door den voorzitter toe gelicht en de noodzakelijkheid hiervan aange toond; besloten werd, door de aanwezigen om jaarlijks f 0.50 te storten in het Steunfonds; een lid, dat wegens dienst verhinderd was, had kennis gegeven dat hij een gelijk bedrag wilde storten. Den niet aanwezige leden zouden ge vraagd worden voor hoeveel zij hierin bij wilden dragende bijdrage is geheel vrijwillig. Ver gaderen op Zondag werd afgestemd. Bij de rondvraag deden enkele leden vragen, welke aan het hoofdbestuur zullen worden toegezonden. Hierna sluiting met den christelijken groet. Het 25-jarig Priesterfeest van Pastoor M. J. Kabel. Maandag was het 25 jaar geleden, dat de beminde Herder der parochie in Bennebroek de heilige priesterwijding ontving. Boomseh Bennebroek zou blijken gegeven hebben ervan, hoe het zijn pastoor hoogschat en bemint en hoe Z.Eerw. bij de parochianen gezien is, had niet de oorlog alle plannen in duigen doen vallen; zoo ging, tengevolge van de ongunstige tijdsomstandigheden, de dag zelf ongemerkt voorbij. Op tweeden Paaschdag evenwel zai het priesterjubileum kerkelijk worden gevierd; dan zal er ook gelegenheid zijn den jubilaris te eomplimenteeren. Toch zal menigeen Zondag of Maandag zijn pastoor al wel in een hartelijk gebed hebben herdacht eu op de hier aangekondigde re ceptie, op 5 April a.s. dus, zal zeker niemand ontbreken 1 kiesgerechtigden tot üe landweer oehoorende en zoo ja of de Minister dan bereid is te bevorderen, dat deze schorsing zonder ge volgen blijft. I De Minister heeft nu geantwoord, dat er i inderdaad onder d? opgaven die ter voldoe- j ning aan artikel 24, eerste lid, der Kieswet worden verstrekt, voorkomen welke ook om vatten landweerplichtigen. Aan do gemeentebesturen, welke ten deze inlichting vroegen is reeds te kennen ge geven, dat opgaven betreffende landweer plichtigen ter zijde behooren te worden ge legd. De Minister stelt zich voor te allen over vloede alsnog de aandacht van de gemeente- besturen op deze aangelegenheid te vesti- gen bij wege van circulaire. Overigens kan, ingevolge het tweede lid van art. 35, hij die zich door de schorsing bezwaard gevoelt, herstel verzoeken bij het gemeentebestuur. HET ZILVEREN PRIESTERFEEST VAN RECTOR STROOMER. Het zilveren Priesterfeest van den Zeer- Eerw. Heer Hector van het St. Bernardus Gesticht te Amsterdam is gisteren in allen eenvoud en stilto gevierd. Gistermorgen officieerde de jubilaris, daarbij geassisteerd door dc Weleerw, hee ren J. Eoben en Van Dijk, kapelaans der parochie van de H. Maria Magdalena, als dia keu en sub-diaken. I Na den H. Dienst sprak de jubilaris do Eerw. Zusters en verpleegden toe, om hun te wijzen op de verhevenheid van het H. Priesterschap. j De priester behoort dankbaar te zijn voor de groote genade hem in het H. Priester schap geschonken, doch ook de geloovigen moeten God danken voor de weldaden, welke zij van Hem uit de handen des priesters ont vangen. Hij toch dient hun de HVSacramen- ten toe. De priester staat aan het begin en het einde van ieder menschenleven als de :van God gezonden helper. Na het slot zijner predikatie hraeht spr. op bijzondere wijze dank aan God, die hem in de jaren van zijn priesterlijk leven im- mev in de gelegenheid had gesteld om da gelijks de H. Mis te kunnen opdragen. Nim mer had spr. zulks behoeven te verzuimen, j In den loop van den ochtend reeds kwa men tal van Eerw. Heeren Geestelijken, uit de stad en van daarbuiten den jubilaris hunne gelukwenscheu aanbieden. Ook kwamen van allo oorden des lands felicitatie-telegramüien in. Niettegenstaande Reetor Stroomer het ver- langen had te kennen gegeven, hem geen bloemenhulde te brengen, bleek men toch voor ditmaal eens geen rekening te hebben gehouden met zijn woorden. De Regentenkamer van het Gestieht, wel ke van twee tot vier uur des namiddags als receptiezaal dienst deed, was door talrijke bloemstukken in een waren lusthof her schapen. Van de gelegenheid om den jubilaris ge durende deze uren te complimenteeren, werd door tal van personen gebruik gemaakt. Natuurlijk in de eerste plaats door de or ganisaties, welke het voorrecht hebben Rec tor Stroomer hun geestelijken adviseur te kunnen noemen, zooals de Ned. R. K. Volks bond, de R.-K. Middenstandsvereeniging, de R.-K. Dioo. Vrouwenbond enz. HET SCHOTENSCHE STEUNCOMlTé. Dames I Het Steuncomité 1e Schoten voelt zicth go. drongen aan hen, die uit liefde der zaak zoo vele malen (sommigen reeds van 11 Augus tus af) 's wekelijks met onverflauwden ijver aan de huizen der ingezetenen eollecteeren, om mede het moeilijke werk, dat het gedu rende een 30-tal weken verricht, mogelijk te maken, daarvoor zijn hartgrondigen dank te brengen. Het spreekt de hoop uit, dat U het Steun comité wilt blijven steunen met uwe zoo zeer gewaardeerde hulp- Toch komt (het feit moet helaas geconsta teerd worden), langzamerhand «en tekort aan dames-collectanten. De lange duur der crisis, huiselijke omstandigheden, gebrek aan tijd wegens arbeid, zijn enkele oorzaken, die daartoe meewerken. En heusch, het Steun, comité kan de hulp der dames nog niet mis sen: de nood vraagt veel leniging en elk penningske wordt daarvoor dankbaar aange nomen. Het Steuncomité doet daarom een krach tig beroep op de welwillendheid en den ijver der Schotensobo dames, om zich voor het wekelijksch collecteeren beschikbaar te wil len stellen. Wanneer velen aan deze roep stem gehoor geven, zal die arbeid weinig tüd- roovend zijn. Om deze zaak nader ouder de oogen te zien, noodigt het Steuncomité de dames-col lectanten en hen, die het gaarne wenschen te worden, beleefd uit tot een samenkomst in het Gymnastieklokaal van school B in de S oendas tra at op Donderdag as, 's avonds te 8 uur. Dames, komt in grooten getale op, bereid het werk van ons Comité te willen 6teunenl Het Hoofdcomité: Th. G. C. Hooy, voor zitter; H. van Leeuwen, secretaris; A. Rijs, penningmeester. Het sub-comité voor financiën: J. F. H. Pruschen, voorzitter; N. H. Schuurman, se cretaris; H. Pieterse, M. G. Blauw, W. van Schie, C. J. Bredius, C. de Quaastenier, R. Hoogland. Schie, C. J. Bredius, C. de Quaesteniet, R. Schoten, 22 Maart 1915. SCHORSING VAN KIESRECHT. De heer Albarda vroeg 17 dezer, of het den Minister van Biunenlandsche Zaken be kend is, dat in een aantal gemeenten de schorsing bedoeld in art. 6 der Kieswet, be* halve op personen vallende in de temen van ''at artikel, ook wordt toegepast op Prijzen van 20. 85 131 143 172 175 205 268 804 852 867 427 430 476 628 638 712 713 912 921 940 947 987 999 1035 1047 1068 1073 1111 1134 1181 1235 1307 1318 1840 1344 1374 1465 1471 1474 1494 1529 1548 1578 1583 1630 1657 1873 1918 1963 1975 1976 2085 2111 2188 2148 2154 2161 2324 2475 2487 2497 2518 2581 2611 2649 2665 2706 2737 2759 2769 2818 28 2916 2951 2987 8033 3118 3174 8199 8200 8250 3255 8257 8260 8290 3341 3363 3368 8369 3455 8456 3457 3462 8465 3492 3540 8551 3594 3630 3672 3679 3709 3730 3741 3816 3841 3912 3996 4200 4205 4247 4308 4349 4385 4437 4485 4507 4512 4557 4619 4715 4727 4808 4855 4873 4892 4911 5000 5070 5078 5099 5146 5147 5210 5213 5274 5304 5356 5360 5387 5419 5458 5468 5574 5653 5705 5762 5768 5789 5810 6006 6009 6055 6117 6168 6180 6187 6197 6277 6345 6357 6382 6464 6527 6550 6551 6748 6784 6887 68% 6918 6920 6952 7012 7273 7397 7441 7492 7540 7590 7604 7606 7640 7808 7898 7951 7981 8039 8178 8224 8229 8292 8402 8410 8462 8562 8612 8613 8638 8666 8681 8794 8795 8850 8869 8904 9014 9034 9074 9132 9215 9257 9264 9298 9325 9385 9415 9465 9581 9609 9625 9736 9824 9862 9874 9909 9960 10122 10139 10184 10306 10336 10344 10367 10370 10376 10412 10474 10487 10545 10596 10606 10670 10678 10719 10769 10798 10816 10874 10939 11030 11429 11584 11619 11715 11808 11819 11822 11875 11901 11945 11980 12075 12181 12252 12286 12366 12448 12496 12561 12599 12699 12841 12924 12943 12973 13051 13054 13141 13159 13227 13278 13293 13309 13323 "13371 18383 13384 13396 13474 13539 13551 13565 13576 13613 13646 13649 13674 13706 13748 13749 13752 13766 13773 13821 13835 13844 13855 13949 13967 13977 13978 13991 13992 14017 14111 14141 14204 14274 14310 14440 14507 14539 14614 14617 14677 14682 14734 14795 14803 14816 14935 14942 14964 14976 15099 15126 15197 16200 15318 15457 15463 15466 15489 16495 16536 15557 15577 15582 15637 15678 15782 15858 15899 16022 16127 16126 16145 16157 16178 16199 16209 16259 16272 16342 16370 16508 16541 16549 16574 16591 16646 16697 16729 16746 16749 16753 16759 16760 16797 16842 16853 16900 16957 16963 16986 17038 17043 17059 17126 17132 17175 17207 17377 17400 17446 17455 17Ï83 17535 17544 17552 17659 17562 17701 17708 17762 17910 17992 17998 18010 18019 18022 18046 18088 18134 18143 18222 18246 18282 18298.18307 J8312 18373 18434 18468 18513 18518 18585 18571 1868{ 18633 18718 18726 18813 18845 18846 1388fi 18962 19021 19039 19056 19120 19128 1916| 19224 19245 19252 19294 19374 19418 19430 19434 19439 19447 19516 19589 19566 19678 19626 19651 19685 19725 19746 19762 1Ö800 19868 19914 19923 19988 £0024 20039 20068 20109 20326 20368 20371 20481 20483 20555 20613 20631 20749 20783 20823 20940 le klasse le lijst: 9309 m.z. 10309; 9311 ul* 10311; 17892 mz. met f 100. naar waarnemingen verricht in den rmu goa van Dinsdag 23 Maart. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor», logisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: Breslsn 770.1. Laagste barometerstand: Haparanda 757.1 Verwachting van den avond var. Dinsdag tot den avond van Woensdag; Mneest matige zuidoostelijke tot zuidwestelijke «riud; betrok ken tot zwaarbewolkt met tijdelijke opkla ring; waarschijnlijk eenige regen. Zelfde tem peratuur. ALKMAAR, 22 Maart. Aangevoerd 7 koeien en ossen 140300; 16 vette kalveren 50 a 112.50. per kilo 1—120; 281 nuchtere kalveren 18—20; 41 magere schapen 30 A 42; 158 vette varkens 6094 cent per kilo. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten, onze innig geliefde Echtgeaoote en der kinderen zorgvolle Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mejuf frouw MARIA SCHOORL, Geb. KUYPER, in den ouderdom van bijna 76 jaren. Haarlem. A. SCHOORL. J. M. v. BRUNSCHOT- SCHOORL. J. v. BRUNSCHOT en Kinderen. A. SCHOORL Jr C. M. SCHOO R L-V E R KOOIJ en Kinderen. TH. J. SCHOORL. C. M. SCHOORI.-TUMAN en Kinderen. Tilburg. E. M. v. LUNENBURG- SCHOORL. J. P. v. LUNENBURG en Kinderen. Haarlem, Leidschc straat 45. De Uitvaartdiensten zullen plaats hebben op Donderdag 25 Maart in de Kathedrale kerk Sint Bavo, ten half 8 en ten 8 ure. S&, yüÉAwilMg Heden overleed tot mijne diepe droefheid, na voorzien te zijn ge weest der laatste H.H. Sacramen ten, mijn geliefde Echtgenoot: JOHANNES GERARDUS OUT, in den ouderdom van 28 jaar. Wed. OUT-TIEBIE. Heemstede, 22 Maart 1915. Leidsche Vaartweg 225 rood. GEBOREN: THEODORUS JOHANNES MAR/A, Zoon van Ml 4 dienende tot afscheiding van een aan te leggen plantsoen. Bestek en teekening zijn tegen beta» ling van f 0.50 verkrijgbaar ter gt meentesecretarie Inlichtingen verstrekt de Gemeente' architect ten Raadhuize op werkdageik tusschen 11 en 12 uur v.m. Schoten, 20 Maart 1915. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van SPAARNDAM ïullen op

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 3