i s van de Openbare Godsdienstoefeningen in de R.-K, Kerken te Haarlem en Omliggende plaatsen Maar één keer. KERKBERICHTEN Dit n u in nier behoort bü de „Nienwe Haarl Conrant" Tan 17 April 1915. De nadrnk Tas de berichten en mededeelinden in dit blad is Terboden. TWEEDE ZONDAG NA PASCHEN. ï-es uit den eersten brief van den H. Apostel Petrus, II, 21—25. Zeer geliefden! Christus heeft voor one geleden, u een voorbeeld nalatend, opdat gij zijne voetstappen zoudt volgen, Hij die geene Zonden gedaan heeft en in Wiens mond geen bedrog gevonden werd, die, toen Hij geschol den werd, niet wedersehold, toen Hij leed, niet dreigde, maar Ziefh overgaf aan die Hem onrechtvaardig oordeelde; die Zelf onze zon den in Zijn li oh aam gedragen heeft op het bout, opdat wij, der zouden afgestorven, der gerechtigheid zouden leven; door Wiens striemen gij genezen zi.it. Want gij waart als dwalende schapen; doch nu zijt gij bekeerd lot den Herder en Opziener uwer zielen. Rvang. volgens den H. Joannes; X, 11l<b In dien tijd sprak Jesus tot de Pharizeën: Ik hen de goede Herder. De goede herder geeft zijn leven voor zijne schapen. De huur ling echter en die geen herder is, wiens eigene schapen het niet zijn, ziet den wolf komen en verlaat de schapen en neemt de vlucht; en de wolf rooft en verstrooit de schapen. De huurling nu vlucht, omdat hij eeu huurling is, en de schapen hem niet ter harte gauu. Ik ben de goede Herder; en Ik ken de Mijnen, en de Mijnen kennen Mij, Se" Hik de Vader Mij kent, en Ik dei^Vader keu; en Ik geef Mijn leven voor Mijne schapen. Nog andere schapen heb Ik, die niet van de zen schaapstal zijn; ook die moet Ik toevoe- l'0T1; en-zij zullen Mijne stem booren, en het zal Worden ééne kudde en één Herder. EVANGELIE-VERKLARING TWEEDE ZONDAG NA PASCHEN. In het Oude Verhond werden velen her ders van Gods volk genoemd. Wij wijzen slechts op Mozes en Aaron, Jessie en David. Doch zij allen waren slechts voorafbeeldin gen van den grooten, den eenigen waren Herder, Jesus Christus. Als Herder van Gods uitgelezen kudde was Hij voorspeld door de Profeten, Herder ook noemde Hij dikwijls Zichzelven in het Evangelie. En in het Evangelie van dezen Zondag verklaart Jesus met lioeyeel reöbt Hij Zich den waren, den eenigen, den Goddelijken Herder noemt, tegenover de Pbariseën, die ook herder® van Gods volk moesten zijn, zich ook zoo noem den, maar in waarheid niets anders waren dan huurlingen, die slechts hun eigen be lang zochten, en in oogenblikken van ge vaar, als wolven hunne kudde aanvielen, de «ohapen alleen lieten, ten prooi aan de woe ste der wolven. p..D|e eerste karaktertrek, waardoor Jesus 'leh als den volmaakten Herder doet keni- 1e0, geeft Hij in deze woorden aan: „Ik ken de Mijne en de Mijne kennen Mij." Die ken nis is volkomen en tegelijk vruchtbaar. Elke •schaapherder kent zijne schapen, hij weet eenige teekenen aan te geven, die anderen schier niet kunnen opmerken; z'n dagelijkscli toezicht stelt hem in staat met juistheid zijn schapen van vreemde te onderscheiden. Nog veel omvattender is de kennis, die Jesus van Zijne kudde bezit. Zijne kennis bepaalt zich "iet bij bet uiterlijke. Zijn oog dringt door tot in het binnenste, tot in de diepste schuil hoeken des harten. Niets ontsnapt aan Zijn blik; Hij kent de neigingen, de bedoelingen, de zwakheden der Zijnen. Als Jesus blik wlierp en doordringend, niet minder mede lijdend en tot weldoen geneigd, is Zijn be minnelijk Hart. Mij kent de behoeften en nooden der Zijnen en Zijn liefde vindt er be hagen in daarin te voorzien. Hii verdedigt ken tegen roofzieke wolven, en geen geweld of list kan hen deeren, als zij van Zijne zijde "iet afdwalen. Om ons een zoo volkomen mogelijk denkbeeld te geven van de weder- keerige kennis, die tusschen Hem en Zijne «cliapen bestaat, gebruikt Jesus deze diep zinnige vergelijking: „Ik ken de Mijne en 'jc Mijue kon "en Mij, gelijk de Vader Mij «ent en i* den Vader ken". De betrékkiug „ks tusscben den Herder en Ziine schapen "eeft groote overeenkomst met die, welke ken Zoon Gods met Zijnen Hemclsdben Va der vereenigt. Gelijk de God-mensch den Jfemelschen Vader kent, en in de kennis Hem liefheeft, wordt Hij ook door Zijnen Vader gekend en bemind; eveneens kent de doelde/]jjko Herder Zijne schapen en bemint •hen, iiuiar zal ook door Zijne ware volgelin gen gekend, on naarmate zij Hem beter ken nen, te meer bemind worden. Een tweede karaktertrek, waardoor Jesus Zicli als 'te ware Herder doet kennen, is: dat Hij Zijn leven geeft voor Zijne schapen. Dat doet de huurling niet; die vlucht in oogenblikken van gevaar en laat zijne scha pen onverzorgd en onverdedigd achter. Zon der dat het noodig is, daarop uitdrukkelijk Ie wijzen, volgt uit Jesus' woorden vanzelf een dubbele plicht voor Zijne schapen: naar Zijne stem te booren en zich altiid aan Hem te houden. Maar zoovelen, èn van degenen die Hem hoorden, èn van dé latere geslach ten, wilden niet naar Zijne 6teip luisteren, "en scheidden zich af van Zijne kudde. Ook 'ij worden door Hem nog niet geheel verla ten, maar door Zijne genade steeds geroe pen en getrokken. „Ik heb nog andere scha pen, die niet van deze schaapskooi zijn, ook "«ze moet Ik toeleidcn, en het zal één kudde gorden en één herder Blijde voorspelling, Jme zeker eenmaal vervuld zal worden. Al- 5*n. Joden, heidenen, ketters, allen zijn ge- 'oepen tot de kudde van Christus, en zullen Vernaai aan die roepstem gehoor geven. Daten wij God vurig bidden, dat vooral 'oovelen van onze afgedwaalde broeders in vaderland die roepstem spoedig mogen °oren en terugkeeren tot den waren schaap- al, dien zij verlaten hadden, dat zij den ■Voven Herder hunner zielen mogen "on r>.. rinnr /;;nc luisteren, opdat fcij allen met ons toe de eedwige zaligheid tmogen gevoerd worden- Mag ik eens een avond uit mijn leven ver halen Ik heb slechts éénmaal mijn fortuin beproefd, dat was op mijn eerste reis naar Baden. Mijn portémonnaie was in die dagen mijner jeugd nog niet erg gespekt, maar men had mij gezegd, dat ik op mijn goed gesternte moest vertrouwen als ik voor de eerste maal met het spel mijn geluk eens zou beproeven. Ik zou het eens voor een enkele maal probeeren. De eerste maal van mijn leven. En met een haast bijgeloovig vertrouwen heb ik toen een gouden Napoleon op de speel tafel gewaagd en het nummer gekozen dat ik op de kostschool gehad had, nummer 5. En als ik zou verliezen, dat had ik mij voor genomen, zou ik nooit meer spelen. Ik was overtuigd dat mijn goudstuk bliksem snel door de hark van den bankhouder naar zidi toe zou gehaald worden en vei dwijnen zou onder den berg goud die voor hem lag opgestapeld op het groene kleed. Maar stel u mijn verbazing voor, toen het bal letje van de roulette op het cijfer 5 bleef liggen! Mijn schoolnuramer had mij fortuin aangebracht en de bankhouder schoof mij wel dertig maal mijn inzet toe. Ik stond verbaasd en was met mijzelf verlegen. Ik werd met afgunst aangestaard en streek het goud op zonder het te tellen. Als werktuigelijk zette ik nog eenmaal en waarachtig ik won weer. Ik raakte de kluts kwijt maar hoorde toch zeg gen „Hoe nu, alweer hij"„Wat een geluks vogel." Ik speelde nog eens en nog eens en ver loor weder, maar slechts een klein gedeelte van mijn winst en toen hield ik op, tot mij zeiven zeggend, dat nu de fortuin mij in den steek be gon te laten, ik er moest uitscheiden. Toen ik mij naar mijn hotel „het Hof van Darmstadt" begaf, had ik nog mijn zakken vol met goud'. Mijn kameraden benijdden mij. Onbe kenden vroegen mij geld tc leen. Een was er die mij eenige Napoleons vroeg en zijn gouden man- chetknoopen in pand wilde geven. Ik was royaal, ik leende en gaf zelfs weg. Ik dacht, dat mijn schat onuitputtelijk was. Ik had mijn winst niet berekend, maar aan een paar makkers bood ik een reisje langs den Rijn aan. Toen schreef ik aan mijn ouders dat ik gewonnen had, veel, veel goud, maar dat ik nu mijn heele leven niet meer spelen zou. Nooit meer. En ik maakte al plannen om voor al mijn huis- genooten mooie geschenken te koopen, kostbare dingen, die ik mij nu veroorloven kon en waar mede ik ouders, broers en zusters blij zou maken. En nadat ik mijn schat goed achter slot gebor gen had in mijn kast, ging ik wandelen in de heerlijke omstreken tot het avond werd. Er was dien avond in de groote zaal van Lodewijk XIV komedieuitvoering en ik ging er heen. In de pauze ging ik er uit en trad werktuigelijk de sociëteit binnen, waar vreemdelingen s'teeds entree hebben. Daar was een speelzaal en ik trad er even binnen en wierp voor tijdpasseering nog eens een enkelen Napoleon op het groene laken. Een enkele Napoleon beteekent toch niets voor een jongmensch, die door een glimlachje van de fortuin een man van geld geworden is. Ver loren was mijn Napoleon. Een tweede moest de eerste terughalen. Èn anderen werden gewaagd om de twee eersten weer uit de handen van den bankhouder te bevrijden. Tien, twintig volgden, ik weet niet hoeveel. Ik verloor alles wat ik bij mij had. Is 't niet dwaas, niet dom, om weer te gaan verliezen wat men gewonnen heeft i Ik voelde in mijn zakken, ze waren leeg. Ja, daar ginds in mijn hotel, in mijn kast, daar waren nog andere Napoleons, als zooveel patro nen die ik in een nieuw gevecht tegen de bank kon afvuren, 't Hotel was niet ver afgelegen. Ik er heen. Ik nam een gedeelte van mijn winst. Men moet wat in reserve houden, een appeltje voor den dorst. En ik keerde naar de speelzaal terug om den strijd te hervatten, om, zooals men zegt, weer in mijn geld te komen. Jawel, in een paar minuten was alles gewaagd en.... ver loren. Is 't mogelijk? Neen, 'f zal niet zijn dat ik mij zoo maar laat ontnemen wat de fortuin mij geschonken heeft. Ik ging naar mijn hotel terug, nam de rest van mijn fortuin en keerde naar mijn slagveld terug. 't Duurde niet lang en de laatste Napoleon was met bliksemsnelheid op den goudstapel van den bankhouder verdwenen. En ik ging heen, gebroken en ontnuchterd en keerde weer naar mijn plaats in de komedie terug, waar ik het slot bijwoonde van een stuk, getiteld: „Vreugde maakt bevreesd." Ik kreeg daar een lesje, maar te laat. In mijn hotel keerde ik des avonds terug met e'en leeg hart en leege zakken. Wat waren de mij nog restende dagen in Ba den vol somberheid. Ik had geen oog meer voor het schoone en dwaalde in de omstreken rond, vol wrevel en spijt en vol van de gedachte aan eigen dwaasheid, aan het vele dat ik verloren had, aan miin beloften die ik jegens mijne vrien den niet kon nakomen, aan de beloofde geschen ken bij mijn thuiskomst, waarvan niets meer komen kon. Het fortuin, dat mij den rug toegekeerd had, had mij echter toch een enkele verrassing be waard. Een der onbekenden, wien ik eenige Na poleons geleend had die welke mij zijn man- chetknoopen in pand had willen geven bracht mij 200 francs terug en zeide verheugd: «Gij geluksvogel, hebt mij fortuin aangebracht. Ik zit er nu weer warmpjes in." Ik kon nu weer fatsoenlijk thuiskomen en ik ben heengegaan van Baden, een duren eed zwe rend dat ik in mijn leven niet meer spelen zou. En ik heb woord gehouden. Nooit heb ik meer een kaart aangeraakt. Op één dag rijk en weer arm, dat was een emotie die zoo diep had ingeslagen, dat ik de dure les nooit vergeten heb. Moge dit onopgesmukt verhaal ook anderen tot een les zijn IHgzn.) o. S. M. Auteursrecht voorbehouden. Kathedrale kerk St. Bavo. ZONDAG, de H.H. Missen om 6, 8 9 uur, en om half li de plechtige Hoogmis, waarna de lofzang „Te Deum," tot sluiting van den Paaschtijd. Half 7 plechtig Lof waaronder uitreikingj der diploma's aan hei die 2 jaren na hun plechtige H. Communie trouw: de Catechismus bezocht hebben. MAANDAG, 7 uur Lof met Rozenhoedje voor de geloovige zielen. ZATERDAG, 8 uur gezongen H. Mis bij gelegenheid van een zilveren huwelijksfeest; 7 uur Rozenhoedje in de Mariakapel. Deze weck de 1ste H. Mis om 7 uur, be halve Woensdag en Zaterdag. Deze week 's avonds vaa ,7—half 9 gelegenheid om te biechten. Parochiekerk van den H. Joseph, ZONDAG, de H.H. Missen te 7 uur cn half 9, te half 11 de Hoogmis; to 1 uur leering; half 5 Congregatie eu te 7. uur lof met Ro zenhoedje. DINSDAG,7 uur Congregatie. WOENSDAG, half-9 Maria-Lof als lid der Broederschap van de H-H. Mart. yan Gorcum. DONDERDAG, half 8 Lof met gebeden voor den vrede. ZATERDAG, te half 9 H. Mis voor do be- keering der zondaren in de kapel van het Mirac. Mariabeeld; 'g nam. van 510 uur ge legenheid om te biechten; te half 8 Lof met gebeden voor den yrede. De Catechismus voor dc kinderen van den leeftijd van 6 jaar of ouder, die nog niet hunne eerste H. Communie gedaan hebben, wordt gehouden des Maandags 12 uur voor do meisjes- eu des Donderdags- 12 uur voor de jongens. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. ZONDAG, te half 6, ,7 uur eii half 9 de gelc-zcn H.H. Missen; te half 11 de Hoogmis waarna de lofzang „Te Deum" tot sluiting van den Paaschtijd. 's Namiddags te half ,4 de Vespers. DINSDAG, 2o Dinsdag der Novene, te 8 uur gezongen JET. Mis ter 'eere van den H, Antonius voor de levende en overl. leden der Broederschap, 's Avonds te half 8 Lof, predicatie en vergadering der Broederschap waaronder de gebeden dér Novene. WOENSDAG, feest van den H. Joseph, Bruidegom der Allerli. Maagd en Patroon der H. Kerk, te 8 uur gezongen H. Mis. 's Av. te half 8 het Lof. DONDERDAG, te half 8 en 8 uur de H.H. Missen voor Mej. Gertruda Kerkvliet geb. Dorbek, en mede te 8 uur en half 9 voor mej. van Leeuwen geb. Hoff, als leden der Broedersch. van den H. Kruisweg. VRIJDAG, te 8 uur gezongen H. Mis voor de Leden der Broederschap „Haarl. Proc. naar, Kevelaer", te half 9 de H. Mis voor Maria van 't Hof als Lid van bovengen. Broederschap, 's Avonds te half 8 Lof en oefening van den H. Kruisweg. ZONDAG, 25 April de Hoogmis te half 11 voor de Leden der 8e Orde van den H. Franciseus. 's Namiddags te half 4 Vergade ring en vernieuwing vau Beloften. Dien dag in het gesticht St. Joannes de Deo na het Lof yan half 8 Predikatie voor de Doofstommen door den Eerw. Pater van den Boezem. Kerk van het Allerheiligste Hart. (Kleverparkweg.) ZONDAG, 9 uur de stille H. Mis, te half 11 uur de Hoogmis, waarna de lofzang Te Deum tot sluiting van den Paaschtijd; des nam. 4 uur Lof en Rozenhoedje. DINSDAG, te half 8 gez. H. Mis ter eere van den H. Antonius. Het H. Sacrament blijft ter aanbidding uitgesteld tot half 10. Te 7 uur Lof; van half 8—half 9 gel. tot het verkrijgen van Katholieke lectuur. VRIJDAG, te half 8 gez. H. Mis ter eere van het H. Hart, 7 uur Lof. ZATERDAG, 'sav. van 5—half .10 gele genheid om te biechten. In de week de H-H. Missen te half 8 en 9 uur. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. ZONDAG, de H.H. Missen te half G, 7 en 9 uur en te half 11 de Hoogmis. Te 12 uur Catechismus voor de meisjes en te 1 uur voor de jongens, dio 2e Paaschdag liun pi. H. Communie deden, namelijk dé meis jes te 12 uur en de jongens te 1 uur. 's Av te 7 uur Lof. MAANDAG, te kwart over 8 en 9 uur Uitvaartdiensten voor de ziel van zaliger Corneiis Rutte, waarvan de H- klis te 9 uur zal gezongen worden. Maandag- en Woensdagavond te ha!f-S Lof. Aartsbroederschap der H. Familie. VRIJDAG, gedenkdag, waarop onze Vcr- eeniging tot Aartsbroederschap is verheven, te verdienen volle ailaat voor alle leden. De vergadering wordt iederen Zondag te half 5 gehouden in de parochiekerk aan het Spaarne. Vóór de vergadering bestaat er gelegenheid zich op te geven als lid der H. Familie en van „Voor Eer en Deugd." Parochiekerk van do H.H. Elisabeth en Barbara, (schoterkwartier.) ZOND/G, sluiting van 1> t tig-nen- gebed- de HH. Missen om half-6, kwart- over-7, 9 uur en half-ll de Plechtige Hoog mis, gelieeL den dag a nted ng; des avonds haiw p cm, I of met fecsteredicatie door den weleevw. z"ergcl. heer E. Itengs, Pro cessie en To Deum. DINSDAG, om half 8 Lof ter eere van clen H. Aruonius en geboden vÖör den vrede. DONDERDAG, 9 uur H. Mis voor de leden der Broedersch. van O. L. Vr. v. Altijdd. Bijstand, 's A v. half 8 Lof ter. eere van het Allerh. Sacr. en gebeden voor den vrede. "ur H. Mis voor mevr. M. Verkieij als lid der Br. van 0.-L,-Vr. van Al'iijdd, Bijstand. Parochiekerk Sint Jan. (Amsterdamstraat.) ZONDAG, heden 7 uur plechtige H. Com munie, om 7 uur en half 9 stille H.H. Missen half 11 de Hoogmis, 2 uur Catechismus, A uur plechtig Lof met yitdeeling der prijzcti en diploma's. DINSDAG,-'s av. hall 8 Lof ter eere van den H. Antoniug. DONDERDAG, 's av. half 8 Lof ter eere v. h. H. Sacrament. VRIJDAG, n.m. van lialf 5hall 6 gel. om tc biechten voor de kinderen. ZATERDAG, n.m. van 4—half 10 gel. om te biechten. Dinsdag en Woensdag de gew. Catechismus, Donderdag, Vrijdag en Zater dag 12 uur oefeningen voor dc kinderen die |a.s. Zondag worden aangenomen. A.s. Zondag le H. .Communie voor de kleine kinderen. Woensdag- en Vrijdagmorgen wordt de kerk om 6 uur geopend, kwarl: over 6 de TI. Communie uitgereikt. HEEMSTEDE. ZONDAG, 6 en 7 uur Stille II. Missen, haif-'J Gez. II. Mis waaronder de Plechtige H. Communie der Kinderen, 11 uur Stille H. Mis, half-4 Plechtig Lof met de oefeningen en plechtigheden. MAANDAG eu volgende dagen uitreiking der H. Communie óók kwart vóór 7. WOENSDAG, 7 uur H. Mis waaronder de le H. Communie der Kinderen; 's avonds half-8 Lof. DONDERDAG, half-8 Gez. H. Mis ter eere van het H. Sacrament; des avonds half-8 Lof.- O VERVEEN. ZONDAG, de H.H. Missen te 7 uur en te half 9, 10 uur de Hoogmis. Te 3 u. Vesper. ZATERDAG, 's. avonds te 7 uur Lof. Gedurende de week de H.H. Missen te 7 hiur ,en half 9. SCHOTEN. (St. L\.-.-o.) ZONDAG, de Vroegmis om half 8 en om 10 uur de Hoogmis, 's Middags om 12 uur Catechismus en om 3 uur Vespers, vooraf gegaan door een Rozenhoedje voor den vrede DINSDAG, om kwart voor 9 gez. St. An- toniusmis. DONDERDAG, kwart-voor-9 Gez. II. Mis van Requiem voor alle overleden parochianen. VRIJDAG, 's avonds om 7 uur Lof ter eere van liet Goddel. Hart van Jezus met Litanie. ZATERDAG, 's middags van 4—9 uur ge legenheid om te biechten. HA ANLEMMËKLLEDE. ZONDAG, 7 uur Vroegmis, 9 uur Catechis mus; 10 uur Hoogmis ;half-3 Vespers. MAANDAG, 9 uur Gez. Jaargetijde voor Clasina Burghout, wed. van Gijsb. v. d. Peet; des avonds 57 uur Catechismus voor Aan- neemskinderen, 78 uur biechtgelegenheid. DINSDAG, 8 uur Gez. II. Mis, waaronder Plechtige Aanneming der Kinderendes avonds 7 uur Lof met Vernieuwing der Doop beloften en Opdracht a. d. H. Maagd. DONDERDAG en VRIJDAG, half-9 Cate chismus. VRIJDAG, 8 uur Gez. H. Mis; de kinderen, die 7 jaar zijn en nog niet hun le H. Comm. gedaan hebben, moeten om half-9 in de kerk zijn. ZATERDAG, biechthooren 's morgens na de H. Missen tot 11 uur en 's middags van 3—8 uur. BENNEIIROEK. ZONDAG, half 8 Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Catechismus, 3 uur Maandelijksch Aanbiddingsuur. MAANDAG, kwart-over-8 H. Mis. DINSDAG, half-9 uitreiking der H. Com munie en 9 uur Gez. Maandstond voor Rei- nier Nelis; 's avonds half-8 Lof voor don vrede. WOENSDAG, kwart-over-8 H. Mis. DONDERDAG, kwart-over-8 H. Mis en des avonds nalf-8 Lof voor den vrede. VRIJDAG, kwart over 8 H. Mis. ZATERDAG, kwart over 8 H. Mis en des middags van 4—8 uur biechtgelegenheid. Iederen morgen wordt te kwart voor 7 de 1-1. Communie uitgereikt. De gebeden worden verzocht voor Reiiier Nelis en de eerw. Zuster Anastasio Hulalic Chapel, die in den Heer zijn over leden. VOGELENZANG. ZONDAG, half 8 Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 's middags half 2 Catechismus; half 3 oefening ter eere van O. L. Vr. van Altijdd. Bijstand. AiAANDAG, de H.H. Missen te 7 uur en half 8. DINSDAG, te half 9 en 9 uur voor Theo- dorus Venings, te 9 uur gez. Maandstond. WOENSDAG, en volgende dagen de H.H. Missen te half 8 en 8 uur. Woensdagavond te hall' 8 Lof. De Catechismus voor de le H. Communie: dagelijks om 8 uur uitgenomen Dinsdag: om half 8. De gewone Catechismus W<>en3cia£> en ^a* terdag om half 12. HA A RLEM MERMEER. (Aan de Lijnden.) ZONDAG, 7 uur Vroegmis voor Maria Selionhage geb. Moerman, 10 uur Hoogmis; des namiddags 3 uur Lof met Rozenhoedje MAANDAG, kwart-over-8 Nicolaas van Eks en Maria Stokman. DINSDAG, kwart-over-8 H. Mis ter eere van den H. Antonius voor den welstand onder, het vee en de vruchten der aarde. WOENSDAG, kwart over - 8 tot zekere intentie. DONDERDAG, kwart-over-8 Wed. Maria Laan geb. Van der Goes, als lid van de Broe derschap van den Brielle. -VRIJDAG, kwurt-over-8 Arie Stokman cn Maria Schoort. ZATERDAG, kwart-over-8 Wed. Clasias Blom. De gebeden worden verzocht voor Helena llijke geb. Ivlaassen, die met de laatste H.H. Sacramenten del Stervenden zijn voorzien en voor .Wed. Maria Sehouhage geb. Aioerman en wed. Maria Laan geb. v. d. Goës, die in den lieer zijn overleden. HOOFDDORP. ZONDAG, 7 uur de H. Mis voor het Gees telijk en tijdelijk welzijn der Parochie; 9 uur de Catechismus, 10 uur voor Geertruida GroenlandPielkens; 3 uur Vespers. MAANDAG, kwart over 8 Jaargetij voor Jhr. Petrus Maria Georges von Fisenne. El ders tot zekere intentie. DINSDAG, kwart voor 9 voor .Clara Pe- tronella van Schooten—Heemskerk. Elders tot zekere intentie. WOENSDAG, kwart voor 8 voor Simon Kok; kwart over 8 voor Cornelia van Kroe zenv. Walsteijn. DONDERDAG, kwart voor 8 voor Marga- retlia van Diemcn—van "Vlaardingen; kwart over 8 voor Maria de JongKlerk. VRIJDAG, kwart voor 8 voor .Wouter van den Elshout; kwart over 8 tot zekere inten tie ter eere van den H. Jozef. ZATERDAG, kwart voor 8 voor Nicolaas Eks en Maria Stokman; kwart over 8 voor Joanna Venbert—Breek. Do gebeden worden verzocht voor Nicolaas Waasdorp, Gerardus Grooteman Andries Lammers Maria KóckhovenBus, en Dauiël Robijn, die met de laatste H.H. Sacramenten Ier Stervenden zijn voorzien en voor Epke de Lange Simon' Thuis, Cornelia Kroezevau Walstein die in den Heer ziju overleden. NIEUW-VENNEP. ZONDAG, 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoog mis, 3 uur Lof ter eere van de H. Maagd met Rozenkransgebed. In de week Cat. naar gewoonte. De gelieden wei den verzoe ,t voor Cornelia Bijk wed. Gerardus v. Diemen, Cornells Kortekaa3 en Joanna Sjjcor hvr. vau Ba.tnasser Reijf gersberg. die met de laatste H.H. Sa i mtcn der Stervenden zijn voorzien en voor. Henricus Klück, die in den Heer overleden. RHLLEÜUH. ZONDAG, de H.H. Missen te half 7, 8 en 9 uur en te half-ll Hoogmis; des middags 2 uur catechismus, 6 uur Vespers. DINSDAG, 's avonds 7 uur Jaof voor den vredo. WOENSDAG, beschermfeest van den H. H. Jozef, met Octaaf; Gezongen H. Mis; des avonds 7 uur Lof voor den vrede. DONDERDAG, 's av. 8 uur Congregatie y, d. H. Familie. VRIJDAG, 'sav. van half 5G uur biecht gelegenheid voor de meisjes. ZATERDAG, 's morgens te half 12—1 uur biechtgelegenheid voor de jongens, 's Midr dags van 4 uur af. 's Avonds te 7 uur Lol voor deu vrede. De gebeden worden verzocht voor; Anna Vink, hvr. v. Jacous do Brabander, Catherina Braakman, hvr. v. Willem v. Hou ten. Wed. Maria Groot, geb. Innevcld, Leonardus Schram a, Anna van Rooden, Antonius Waasdorp, Anna Margaretha Derlinde, Amelia Cornelia de Die le Clerque Wed. E. Spreeuw, Cornelia van Veen, wed. v. Petr. v. Lierop, wed. Warmerdam, Martlia de Groot, wed. Stroom bergen, Petrus Huigsloot, Anna van Sauzen, h.vr. van Jac. de Grootj Andreas Gregorius de Wolf, die met de laatste H.H. Sacramenten deb Stervenden zijn voorzien. LISSë. ZONDAG, te 7 uur en half 9 de gelezen HH. Missen met Onderrichting; te 10 uur Hoogmis met predicatie, onder de HH. Missen collecte voor het Gesticht „De Goede Herder'' de Tehuizen voor Meisjes; des namiddaga( half-2 catechismus en te half-3 Vespers waar onder de litanie van Alle Heiligen zal ge beden worden. MAANDAG, slechts twee H. Missen te» half 8 en half 9. DINSDAG, DONDERDAG en ZAT.EïU DAG 's avonds 7 uur Lof, waaronder dej rozenkrans zal gebeden worden. ZATERDAG, des middags vanaf 3 uur ge4 tegenheid om te biechten. NOORDWIJK. ZONDAG, de H.H. Missen te 7, half 9 eq 10 uur, half 3 Catechismus, 8 uur Vespers^ lialf-7 Lof met rozenhoedje en gebed van den Paus. 1 MAANDAG en volgende dagen der wc Jp de H.H. Missen te 7 uur, half 8 en halt' A DONDERDAG, 'sav. 7 n" '- A!lcc* KERKLIJST

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 13