DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. P. W. TWEEHUIJSEN, Kindephuisvest 29-31-33, Haai-tom EERSTE BLAD De Dijit-lnkoosteebilutieg, Propaganda-Vergadering Kniobes diermsps BINNENLAND STADSNIEUWS ZATERDAGAVOND- NIEUWS ZAT EU DAG 24 AP AIL 1915 40ste Jaargang Mo« 87 0 Baraaiix *a« Reilaotle an Administratis Intercommunaal Telefoonnummer 1426» Dit nummer bestaat uit uijf bladen waaronder de Officieele Kerklijst en het Geïllustreerd Zondagsblad in acht bladzijden. <8«r B.K. ^iddcutiVep. St. Joseph Mr. Cf. JAN VAN BEST Lid der Tweede Kamer Stslen öeneraal. komt «preken op Maandag 26 April la St. Bavo P.'ima sLeöeree voorkomen het slijten dor Ktusen. 8ARTELJUf(IS»Yi$AAT 27 PROV. BOND VAN R. K. KIESVEHEENI- GINGEN. Haarlemsche Aiïetiasies. no. 1004. EEN MOOI SUCCES 1 Bij de herstemming voor leden-werklieden van de Kamer van Arbeid voor de Confectiebedrijven hebben onze mannen een mooi succes behaald. MUZIEK Ons even goed. ABONNEMENTSPRIJS» Per 8 maanden voor Haarlem ƒ1.35 Voor de plaatsen, waar een agent Is gevestigd (kom der gem) - 135 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post 1-80 Afzonderlijke nnmmers PIUJS DER ADVEHTENTWNi Van I6 regels 60 cent (contant 50 cent). Iedere regel meer 10 et Bniten Haarlem en de Agentschappen 15 ct. per regel. Buiten!. 20 ct. Dienstaanbiedingen 25 ct. (6 regels), driemaal voor 50 ot. contant). AGENDA. 25 APRIL. fcjebouwburg Jansweg 8 uur Kon. Ver. „Het Ned. Tooneel" Simon Laeskin. Schouwburg Do Kroon 8 uur N.V. Ned. Opera en Operette Mignon. BEOLMENDAAL iibdega on Lunchroom „Rmthoek" Matinée. AGENDA. 26 APRIL. Oebouw St. Bavo Propagandaver- gadering der R. K. Middenstandsvereeni- ging. Spreker Mr. Dr. Jan van Best. Gebouw SL Bavo K. K. Volksbond Ondersteuningsfond». Vergadering der Sdhoemnakers. Gecombineerde Vakbestu ren. Schouwburg Jansweg 8 uur N. V. Het Tooneel De heks van Haarlem. Bisschoppelijk Mussurn Ja nest raai 79 geopend elkon dag van 105 uur tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zater dagen en B. K. feestdagen. si. i J 1.8. Zaterdag vandaag over een week treedt de nieuwe Rijks-inkomsteubelaa- ting in werking. Het blijkt one, uit gesprekken en ook uit vragen om inlichtingen die zich op onze sdbrüftafel hebben opgehoopt, dat er over ieze nieuwe belasting nog heel embryonale denkbeelden rondzwerven, duidelijker ge zegd: dat er nog heel wat mensehen zijn, die er géén goeden kijk op hebben en die ook nog niet weten, hoe ze er nu na 1 Mei zullen voorstaan. Hoewel we herhaaldelijk in artikelen en beriehton allerlei bizonderheden hebben ge geven, willen we aan den vooravond der in voering van de nieuwe belasting nog eens duidelijk een en ander uiteenzetten. De nieuwe Rijks-inkomstenbelasting ve-r- vangt de bedrijfsbelasting, en wordt saawgekoppeld aan een nieuwe ver mogensbelasting, waardoor de bestaande van dien naam komt te vervallen. Dit vooraf ter verduidelijking. Belastingplichtig is iedereen, wionL inkomen berekend volgens de wetsbepa lingen en (eventueel), verminderd wegons het hebben van kinderen bedraagt 650 per jaar, of meer. Onder inkomen verstaat de wet de op brengst van le. onroerende goederen; 2e. roe rend kapitaal; 3e. onderneming of arbeid; 4e. lijfrente, pensioen enz. Bedoeld is natuurlijk in de wet het zui vere inkomen: de kosten, noodig voor de uitoefening van een beroep of bedrijf, renten en belastingen die op bet beroep of bedrijf drukken, kosten van verzekering en onder hond van onroerende goederen enz. worden afgetrokken. bedraagt dan 5000. Voor ieder minderjarig eigen- of stiefkind of pleegkind (mits dit laatste als eigen kind wordt opgevoed) wordt afgetrokken 50. Iemand dus met 3000 belastbaar inkomen (als afgetrokken zijn de bedragen voor ren ten, promies enz.) die vijf minderjarige kin deren heeft, welke zelf niet zün aangesla gen in de belasting (deze voorwaarde hoort er bij) trekt af vijfmaal 50.—, blijft een belastbaar inkomen van 2750. Een ander voorbeeld: iemand met 800 inkomen, heeft drie minderjarige kinderen en levens verzekeringspremie van 50 per jaar. Hij trekt af 3 X 50 50 200, blijft 600 inkomen: hij is dus vrij van de belas ting, omdat hij beneden Ihet minimum be lastbaar inkomen 650) blijft. Het bedrag dér belasting wordt berekend volgens een tabel, die progressief oploopt. Voor iemand met een inkomen van 650— 700 gulden (700 niet ingesloten) bedraagt de be lasting per jaar 1-25. Met elke 50 gld. in komen vermeerdert de belasting met 0.75 tot 1300. Dén gaat de vermeerdering mét 1.— per 50 inkomen tot j 1500. Eenige voorbeelden zullen dit duidelijk maken. Iemand met 850 belastbaar inkomen be taalt 4.25 (zuivere belasting); met 1180 inkomen (dus van 1150—1200) betaalt 8.75; met 1480 inkomen 14. Van 1500—1600 wordt betaald 15.—van 1600-1700 17.—, van 1700 af tot f 2100 stijgt de belasting met 2.— per 100, en hooger op wordt de progressie nog sterker. Een paar voorbeelden nog: iemand met 1820 inkomen zal betalen, 21.— zuivere belasting; met 2650 inkomen 43.—, met 3500 f 70.—; met 4600 zuiver inkomen 103; met 5400 zuiver inkomen 127 zui vere belasting. Bij al deze inkomen» moet natuurlijk de aftrek wegens kinderen enz. te voren ge schied zijn- Bovendien moet worden betaald, als men een vermogen heeft van 16,000 waarde of meer 1.— van elke 1000 vermogen bo ven de 15.000. Dus van 16.000 tot 16.999 een belasting van f L—Deze tabel loopt met 1.— op tot en met 30.00fr-30.909 15) en stijgt vervolgens met 0.50 voor iedere volle som van 1000 meer. Ten slotte worden gelieven 33 opcenten op bet volle bedrag, dat wil zeggen: de belas ting wordt voor iedereen (en dat alvast drie jaron lang) «le een present wegens de oor logskosten met 0.33 voor eiken gulden die men moet betalen, verhoogd. Voorbeeld; wio van 2500 belastbaar in komen moet betalen 40.krijgt er nog 13.20 opcenten bij» zoodat zijn aanslag zal worden 53.20. Wij gelooven hiermede het voornaamste uit deze belasting zoo helder mogelijk te hebben uiteengezet. Voor eventueele vragen om inlichtingen zijn wij (in de Vragen bus) nog gaarne bereid antwoord te verschaffen, als ons dat moge lijk is. echepeu van de Maatschappij Zeeland van \lissingen naar Engeland, de verzending van de post uit Nederland naar Engeland Zondag 25 dezer, ea voorts om den anderen vier leden-werklieden der Kamor van Ar beid voor de Confectiebedrijven te Haarlem en Heemstede. Te Haarlem werden uitgebracht 176 stem men. Daarvan verkregen: JH. J. M. Blom 99, G. A. J. Gekssler 67, H. J. H. J. Goddijn 87, M. J. Keizer 104, A. Knol 63, O. Th. Ra demaker 76, W. J. Reiningh 83, J. W. A. Vlasman 90 stemmen en er waren 2 van onwaarde. Te Heemstede waren go stemmen uitge bracht op de lieeren Blom, Goddijn, Keizer en Vlasman. Mitsdien zyn gekozen de can TELEFOON 1770. dag zoo mogelijk zal plaats, vinden met de didaten der katholieken Blom, Goddijn, ICoi- boot, weJke 8 uur voorin, van Hoek van Hol land naar Harwich vertrekt. Indien de omstandigheden dit medebren gen, zal van andere gelegenheden, welke zicli daarvoor aanbieden, gebruik worden gemaakt» Belanglhêbbenden die bepaald ver langen dat lijinne brieven alleen langs een bepaalden weg zullen worden verzonden, moeten die# weg duidelijk op het adres ver melden» DE „ZEVENBERGEN", Zooals bekend, heeft de Nederlandsche ge zant op 25 Maart j.l. aan de Duitsche regee- zer en Vlasman piet een flinke moerder- held. Onder lien die uitvielen waren de af tredenden Radomaker en Reiningh. Een mooi succes op hon die van deze Karner eeu roodgetiut lichaam wenschteu to maken. (Slot.) Nog had plaats de verkiezing van 4 bestuurs leden wegens periodieke aftreding der lieeren: Al onze candidaten werden gekozen, zooda nu alleen katholieke leden-werklieden in de Kamer zullen zitten. Een leelijke streep door de rekening van onzt tegenstanders, wier drijven was de Kamer uit sluitend uit hunne mannen te doen bestaan. Niet alleen vielen hun nieuwe candidaten uit, ug de bedenkingen: van die van Nederland j Hey van Haarlemmermeer en H. L. J kenbaar gemaakt wegens het in gevaar brengen van bet stoomschip „Zevenbergen", in de nabijheid van welk schip twee bom men waren neergeworpen uit Oen vliegtuig, voerende de Duitsche oorlogstvag'. Naar wij vernemen, lieeft, de Duitsche re- geerüig aan de Nederlandsche regeering be- ,_,UUC1 „J1L.V, «v»» mw™ reide betreffende liet op haren benoeming weder te willen aanvaarden. Hij last ingesteld onderzoek overgelegd. l)e daarin vermelde gegevens, omtrent de werd door den voorzitter met zijne herkiezing omstandigheden, waaronder 'een Duitech va° har^ geIu,k gewe,nscit P. Bos te Hoorn, J. M. Goes te Oastricum, W. maai' ook ,de aftredende leden hunnerzijds. Zi J. Reyners van Bussuin, van wie, krachtens 't regtement alleen do heer Bos herkiesbaar is. Herkozen werd de heer P. Bos en gekozen werden de lieerenC. J. L. Alders van Hilver sum, J. J. Bisschop van Beverwijk en O. G. J. Maas van Zwaagdijk. Onder applaus deelde do heer BOS mede do vliegtuig op genoemden datvim zich in de Noordzee in de nabijheid van eeu Neder- Van de andere gekozen Bestuursleden was alleen do heer Maas aanwezig, die eveneens lnmlsHu stoomschip heeft bevonden, zijn ech- do benoeming aanvaardde. De anderen zullen van hunne benoeming bericht ontvangen. Nadat do rekening door de commissie acooord was bevonden zooals do heer Snel mede- ter zoo verschillend van die, welke de „Ze venbergen" betreffen, dat do Nederlandsche regeering onder aanwijzing der verschilpun ten thans als hare meeniug heeft doen ken nen, dat het Duitsche rapport geen betrek king kon hebben op het vliegtuig, .dat de bommen in de nabijheid van de „Zevenber gen" heeft geworpen. Zij (beeft mitsdien do Duitsche regeering verzocht om een nader onderzoek in te stellen. GEEN DULRTETOESLAG. Hot Gomité van Uitvoering, vertegenwoor digende de doelde, werd den penningmeester décharge ver leend. Wat aangaat do rode van den. heer Heerkens Tkijssan vermelden wij nog, dat deze meermalen door applaus bij zeer pakkende gedeelten werd onderbroken. Zoo, waar de spr. herinnerde aan de groote beteekenis van den Paus en diens ijveren voor horstel van den vrede en hulde bracht aan den "'s»""» u*>samenwerkende organisaties van ambtenaren tot het verkrijgen van een duur- j oud""!lnls Colpn, te-toeslag, deelt aan „De Belastingambtcvj Ook, waar hu aandrong op handhaving van naar" mee, dat van den raad van ministers den eed- ^'n na des sl'reke_T8 schitterende pero- bericht is ontvangen; ratie die zoo'n machtigen indruk maakte, klonk dut er gom voldoende redenen zijn óm aan1 een lang aanhoudend- applaus. bet verzoek te voldoen, maar dat op andere wijze getracht wordt de nadeoleiu uit stij ging van prijzen voor eerste levensbehoef ten voortvloeiende, te verminderen. DE ENGELSCHE POST. belasting wordt berekend naar den toe- Londensche correspondent van het op 1 Mei. .xlbld. seint, dat, naar hy verneemt, voor- De stand UJK - Renten van beleende gelden, levensverze-'®opjg tweemaal per week mails naar Ne- ke rings pre mi es tot een bedrag van hoog- dei land zuilen verzonden worden per Eu- stone honderd gulden, verschuldigde perio dieke uitkecringen, aflossingen enz. beboe ren niet tot het zuivere inkomen en worden dus van het belastbaar bedrag afgetrokken. Iemand b.v. die 2500 inkomen heeft, GO. levensverzekeringspremie betaalt en 100 aan renten van geleend kapitaal moet af doen, trekt die 160 van zijn belastbaar in- komen af en moet dus belasting betalen voor een sora van 2340. Voorts is in deze belasting ook de kinder aftrek opgenomen, doch alléén voor die per sonen, wier belastbaar inkomen niet méér geleeke scheepsaangelegenlheid. Niemand weet hoe lang de dienst gestaakt zal blijven. Vele Nederlanders, die naar het vaderland wilden terugkeeren, zijin „ge- strand". Te Vlissingen ie gisteren binnengeko men het Engelsche stoomschip „Copenha gen" met de Engeksche post aan boord. 's Middags is het sehip met de Holland- adhe post weder naar Engeland vertrokken. De directeur-generaal der posterijen en telegraphic maakt bekend, dat wegens tijde- Uijko opheffing van den dienst der stoom- Bloedvergiftiging. Te Kwintebeul had mej. A. K. de onvoorzichtigheid een puistje De tweede voorzitter bracht aan den heer Heerkens Tbijsson een woord van. dank voor diens leerzame en nuttige rede, waarmede hij hoopte, dat men winst zou doen. De VOORZITTER bracht vertkr woorden van warmen dank aan do afgetreden Be stuursleden inzonderheid aan de heeren Goes verloren alzoo alles en kwamen geheel en al falikant uit. Men ziet 't meerwie 't onderste uit de kan wil hebben, krijgt 't lid op den neus. Zóó verging het ook hier aan onze tegenstanders!. Eenige „neutrale kiezers" hadden nog ge tracht de kiezers op een dwaalspoor te brengen door twee der katholieke candidaten en twee der aftredenden aan te bevelen, om zoo te trachten laatstbedoelden gekozen te krijgen. 't Was een slim bedacht plan om te reddet wat te redden viel. Ook in onze courant adver teerden die „neutralenMaar onze mannen begrepen uit welken hoek de wind woei, ze waren waakzaam, op hun hoede en vlogen er niet in. De vlieger van die „neutralen" ging niet opi Alleen kregen de door hen aanbevolen aftreden de leden een paar stemmen meer dan de ander» twee niet-katholieke candidaten!.-... Diegenen die van de Kamer een rood-getim lichaam wenschten te maken, kregen leelijk d« kous op den kop. Een woord van hulde aan onze mannen, die zoo flink bij deze verkiezing, die anders gemeen lijk zoo kalm verloopt, hebben gewerkt Ze behaalden een mooi succes, maar tevens een dat welverdiend was, omdat ze zoo hun best et voor hadden gedaan. Onze tegenstanders kregen een bitteren pil te slikken, doch 't was louter en alleen hun eigen schuld achter het oor open te krabben en er kloos-en de Hey die van de oprichting van den Bond terbalsem op te smeren. Na enkele uren zwol 't hoofd erg op en de inmiddels onbtoden ge neesheer constateerde bloedvergiftiging. De ongelukkige is na bevig lijden aan de hei- komen vergiftiging bezweken. Overleden. Het dochtertje van den heer O. H. te Hazcrswoude, dat een maand gele den door een auto overreden is, is thans in het Acad. ziekenhuis te Leiden aan de ge volg?» overleden. Inwisseling van oude zilverbons. Bij Kon: besl. is thans bepaald, dat tot en met 31 December 1915 de ingetrokken zilverbon.» van 1.2.50 en 5.ion kantore van het agentschap var. het ministerie van fi nanciën te Amsterdam tegen wettig betaal middel zullen kunnen worden ingewisseld. KAMER VAN ARBEID VOOR DE CONFEC TIEBEDRIJVEN. Gisteren had plaats de herstemming voor Toezicht W. F. Wallekers. In plaats van den heer P. St.rij bis werd als lid van den R. v. T. gekozen de heer O. Petrie. Tot af- gevaardigde naar de algem. verg. werd go- kozen de hoer ,W. van Lieshout. De rentevoet voor spaargelden en voor schotten werd niet gewijzigd en bleef be paald op 4 pCt. voor spaargelden en 5 pCt, voor voorschotten. Besloten werd het maximum-jiassief te verhoogen tot f 100.000. KLICKA. Er wordt voor harpsolospel wetnlg goed» gecomponeerd en de beroemde Boheomschft virtuoos Klicka deed pok alleen bewerkin gen hooren. Maar .wat 't ook zij, we kunnen er toch door hooren, hoe prachtig de klank van een harp is als solo-instrument. Het heeft ons voortdurend geboeid en we kun nen den virtuoos yan harte dankbaar zijn voor de origiueele muzikale schoonheden die Daar niemand meer iets voor de rondvraag hy heeft geopenbaard. ,Wat wij Lebben ge- hoord, was een klank wee kle, een kleuren spel, dat in de mooiste oogenblikken voor al fantastisch was. af in 't bestuur hadden zitting gehad. Slochts zeer noode nam epr. van deze flinke werkers afscheid, maar 't reglement noopt daar toe. Hij hoopte, dat zij ook verder veel nog ten bate van ons katholieke kezersvolk mochten doen. Ten slott© dankte de heer HAZEVOET van Amsterdam VIII clen voorzitter voor do verwelkoming en huldigde hij dezen voor diens krachtige leiding en sympathieke activi teit, die hadden gemaakt, dat Amsterdam VTII zich bij den Bond had aangesloten, had sloot verolgens de VOORZITTER de verga dering met den Christel'ijken groet. DE BOERENLEENBANK. Op eene vergadering der Boerenleenbank alhier is de rekening en verantwoording goedgekeurd. Als Bestuursleden werden herkozen de De harp doet ons hoo ren welk een bijzondere stemming er kaa zijn in één klank, in één enkele toon zelfs. En zóóveel gebroken accoorden zouden op elk ander instrument een banaal gebrul ver oorzaken, maar zijn pp de harp schitteren- heeren J. W. y. d. Berg, G. v. Lieshout en 'de, levende kleuren, altijd aesthetisch, meer- O. v. Stejnen en als lid van den Raad van malen prachtig van uiterlijk. .Wat een rijk- XXX VII. WEEKPRAATJE. ,V00r de belastingbetalers zal de komende ^eek al» de loopende berichten waar zijn een prettige week zijnl Niet dat er sprake zo» wezen van ver- laging I O, neen. Wie durft daaraan denken in ®ezen tijd? Maar tooh zal er iet» aangenaam» ko men. Do belaatingbetalenden tooh, nooit goed ge humeurd als ze dat officieele biljet heel plech- tig hebben ontvangen, waarop het Rijk idem Oooveel voor de brandka»t vraagt, die be laatingbetalenden kwamen steeds in slechter «temming, als ze ln dat duffe, benauwde •tekje aan de KI. Houtstraat arriveerden om daar te-uit-en-te-na te wachten tot z'e •en de beurt kwamen om het offer aan Minister Bertling of later aan Minister .Treub te brengen. De weinig aangename tocht werd *oo een zware lijdensweg En er werd geklaagd en weer geklaagd, aar het bleef benauwd en altijd dubbel ««prettig. Maar we kregen toezegging van oen nieuw -autoor- Dat hielp al veel. Langzaam kwamen we verder; de aan besteding kwam, de bouw en alles ging goed; thans is er de voltooiing. Het nieuwe Rijks- belastingkantoor is in de Spaarnestad .ver rezen 1 Hot is een feit van belang voor de belasting- betalenden. Nu ga je in alle geval niet met het vooruitzicht,, dat je kans op, een flauwte krijgt. Want het nieuwe gebouw. het staat aan het Klein Heiligland ziet er al van buiten flink én mooi uit, maar de hoofdzaak, ruim te, licht en lucht van binnen, is hier dan ook niet vergeten. Het werd immers tijd, dat iemand, die dubbeltojs komt brengen voor de schatkist van het land, vriendelijk, althans behoorlijk en netjes ontvangen werd. Daar is nu de gelegenheid voor. De wachtkamers want het wachten zal natuurlijk altijd blijven zijn flink ge nomen. Op de benedenverdieping worden de pen ningen van Haarlem's ingezetenen en de bui- tengemeentelijke gelden in ontvangst geno men. Op de bovenverdieping, de eerste étage, zetelt o.m. de Inspeoteur en ijveren klerken in alle stiptheid om noch u, noch het Rijk ook maar een halve cent tekort te doen! Wie wachten wil of moet, of met een van 'sRijks beambten confereeren wil, vindt ook hier een ruime wachtkamer. 't Is er zoo deftig, nu, dat je voor je plezier belasting betalen gaat! De documenten zijn er gewichtiger dan die van een belastingkantoor 'l worden op. zolder bewaard. Men zou donken, dat een zolder niets geen plaats voor dergelijk ge wichtigs is. Evenwel, de mededeeling, dat in de onmiddelijko nabijheid de conciërge woning is ingericht, stelt ons gerust. Het Haarlemsche Rijksbelastingarchief is daar goed bewaard? Het meuwe Rijksbelastingkantoor is er dus. Maandag zal het worden opengesteld, zoo mon verneemt. Dat gaat blijkbbaar zonder ceremonieel of officieele plechtigheid. Geen speechen, geen minister, noch eere wijn of huldedichten. Het Rijk acht het den tijd niet voor offi cieele pretjes of vindt de zaak niet van zoo groot belang. Het gaat nu zeker heel gewoon; de opening Destaat denkelijk eenvoudig in het ontsluiten van de deur, eh het openzetten van die. He ambtenaar zal alleen met een sierlijke zwaai de buitenpoort van het nieuwe geld- huis openen. Dan roept bij alle belastingbetalers toe: „Welkom, gij Earts en Symens; welkom in mijn nieuw kantoor. Treedt binnen; open wijd uw neusvleugelen en haalt met flinke teugen de frisscho gezonde- lucht van mijn' nieuw, ruim kantoor op. Thans geen gedrang, geen flauwtjes, geen gemopper meer. Treedt bin nen enbetaal! OORLOGSDAGBOEK. f i (van 17 'Lot 24 April) 17 April. Een Duitsch vliegtuig werpt bommen op plaatsen in het graafschap Kont. Franscha vliegeraanval op do kruitfabriek te Rottweill. Maiziëres iu de buurt van Motz uit de lucht gebombardeerd. .Voortgezet de beschieting van de Earda- nellen; Russische, actie tegen .Turksche rust plaatsen. 18 A p r i 1. Melding van een grens-incident tusschan Oostenrijk en Italië. Vier Nederlandsche trawlers naar Cux- haven opgebracht. Hét Grieksche stoomschip „Ellis Pontos" op de Noordzee in den grond geboord. Groote actie aan de Dardenellen. 19 April. De Engelscho onderzeeër E 15 tot zinken gebracht. Het Engelsche transport schip „Manitou" aangevallen door de Turken, 100 Èngelschen verdronken; do Turksche aan vallei', de „Trinoer Hassar" in de lucht ge vlogen. Hot Zweedsche stoomschip „Foike" door een mijn gezonken. Zes Nederlandsche stoom trawlers door de Duitschers opgebracht. 20 April. Havas bericht van het afbreken der onderhandelingen tusschen Italië en Oos- tenrijk-Buitschland; besliste tegenspraak van dit bericht van Duitscho zijde. Casablanca door de Marokanen veroverd; Algiors en Tunis in oorlogstoestand verklaard De Engelsche trawler „Vanilla" getorpedeerd. Het Ned. s.s. „Olanda" op een mijn gestooten en vergaan. Geruststellende, bevredigende verklaring van Duitsche zijde inzake de „Kat wijk." 21 Apri 1. Engelsch succes bij Yperen iu België. Do vesting Eolfort gebombardeerd door Duitsche vliegers. Do Frarische vlieger Gar ros door de Duitschers gevangen genomen, 22 A p r i 1. Mgr. Dr. Nolens naar Rome ver trokken met een opdracht der Nederlandsche Regeering betreffende de pogiugon voor den vrede. De Duitscho admiraliteit maakf hei z'nï.ca van een Engelsche duikboot bekend. 23 April. Het scheepvaartverkeer tus schen Nederland en Engeland stopgezel. 1' Belgische grenzen afgesloten. f Wordt vei'voiüd.l

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 1