l' f- H II Q»»r»aze Jaagus ta mei sjt$ STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE STAÏEN-GENERAAL. LEGER EN VLOOT SOCIALE BERICHTEN Landbouw en Visscherii LETTEREN en kunst UIT ONZE OOST RECHTSZAKEN. FINANCIEELE BERICHTEN Beste vriendje* en vriendinnetjes I EEN GROOTSCH CONCERT TEN BATE 28 April. H. de Vroom Pz., handelaar in tabak en gedistilleerd, Wijk bij Duurstede, Peperstraat. BURGERLIJKE STAND 9 f I u e a o n i a a m w n m i Inbraak in eon kazerne. Zaterdagnacht is ingebroken in de cavalarie-kazerne te Tilburg, 1 waarbij een bedrag van 600 werd ontvreemd. De daders zijn onbekend. BASEN. In het Douche badhuis aan hot Leidseiieplein zijn in de afgeloopen week 1650 en in dat aan den Kouden Horn 1361 baden genomen. EEN FEESTNUMMER. Van het Maandblad der Ilaarlemscbe -Ton- gelingsvereeniging Pred. 12:1a is een ieest- nummer verschenen tor gelegenheid van het 60-jarig bestaan der vereeniging. Het bq- helst een bijdrage in poëzie met een portret van den oud-directeur der vereeniging, den emeritus-predikant P. J. Moeton, de heriu- neringsrede door den (huldigen directeur Ds. C. Veen op eene dezer dagen gehouden ver gadering en verder eenige bijdragen van personen, die op een of andere manier in betrekking tot de vereeniging staan of ston- den. E.-K. TIMMERLIEDEN. Aan het twaalfde jaarverslag vam don Ned. 11.-K. Timmerliedembond St. Joseph, ontleenen wij wat aangaat de afdeeling Haarlem het navolgende: Te Haarlem openbaart zich, evenals in verschillend© andere afdeelingen, eon goed geleide en krachtige actie; tengevolge daar van is het ledental gestegen van 111 tot 166 Het collectief contract, hetwelk 31 Decem ber 1914 was afgeloopen, is met het oog op de crisis van maand tot maand verlengd. Bij het begin der crisis werd door de ge huwde leden 25 cent en door de ongehuwde leden 50 cent per week extra betaald om de werkloozen een uitkeering toe te kennen, boven dt gewone werkloozen-uitkeering; odk werd de eerste week dor werkloosheid eene uitkeering verstrekt. De vedhoogde contributie is, tengevolge van de vrij algemeen doorgevoerde vermin dering van werktijd, teruggebracht op 10 ct. per week. Bij het 25-jarig bestaan van de afdeeling Haarlem van den Ned. R.-K. Volksbond werd een tentoonstelling georganiseerd door de verschillende afdeelingen welke in den Volksbond bestaan; op deze tentoonstelling verwierf deze een zilveren medaille, voor het inzenden van een tochtpui. Na afloop der tentoonstelling werd deze tochtpui aan het afdeelingsbestuur geschon ken, om deze te doen plaatsen in het eigen gebouw. Het vervaardigen der pui is geschied voor rekening der leden, waardoor de offervaar digheid van onze leden weer duidelijk is ge bleken. Direct na de mobilisatie begon men met het verzamelen van statistische gegevens, waardoor belangrijk materiaal werd verkre gen om aan te dringen op toeslag op de uit- keeringen en het verkrijgen van kuurbons. Met succes is bij vorschilldene patroons aangedrongen op verkorting van arbeids duur en werd personeel aan het werk ge houden dat aüders zou zijn ontslagen. EXAMENS BURGER-AVONDSCHOOL 1915.' Van de Ie klasse naar de 2e klasse zijn over gegaan C. Bak, H. E. v. Beaumont, C. Bol, C. Dekker, B Fransen, C. v. Gelder, prijs, C. A. v. Heems kerk, J. Jansen, voorw., P. Kabel, M. v. Mars bergen, prijs, J. Polderman, prijs, N. Rooijers, A. ter horst, J. v. Veen, W. v. Wel, prijs, M. Bakker, voorw., J. Bierboom, J. Beenders, C. Dek ker, K. Demison, J. Eisen, F. Heeremans, van Hengel, J. de Jong, A. Langenbacii, prijs, J. Mes, J. Vethoff, li. Kobin, C. Schouten, W. Ver steeg, J. Veldmcijer, W. v. d. Werff, W. v. Brede- rode, A. Broekman, J. Dommelaar, prijs, P. Ex tra, P. Groot, J. v. Kordelaar, K. Metz, H. Muller, prijs, C. de Munnik, H. Rompelman, C. Snellens, J. G. Tromp, prijs, C. Willemse, J. Winnuóst, H. Zwertbroek, J. v. Brugge, J. Busé, A. Cosier, H. Dorrepaal, C. Dreijer, Dijkstra, W. Hos, G. Houtkamp, B. ten Hove, C. Hulshoff, H. Kreijt, H. Kwant, K. Overbeek, J. Schotman, J. Spierdijk, J. v. d. Steeg, F. Strijbosch, J. Toe set, j. Wubbe. Van de 2e naar de 3e klasse: A. v. Arum, C. Baars, prijs, C. j. H. Bakker, rijs, li. Bernhotter, J. v. Lgmond, H. Heems- ;erk, voorw., W. C. Jansen, prijs, p. H. Jansen, J. P. Jurrens, A. Kerkhoff, prijs, J. Keupe, P. J. Mazurel, J. Rodenburg A. Valbracht, A. Wap- 6tra, L. A. Witlam, voorw., B. v. d. Bosch, voorw., G. A. de Braai, J. Huijsman, B. Joche- mus, j. Joosten, voorw., A. Koopman, K. Las- schuit, W. Metz, W. de Nijs, C. Pet, J. Roest, P. v. Stijn, H. Suman, voorw., W. Vermeulen, H. Vooges, H. Vos, J. v. Wijk, J. Wijkhuijzen, J. de Wijs, prijs, A. v. Zeeland, W. v. Zon. Van de 3e naar de 4e klasse: J. v. d. Bent, prijs, J. A. Berg, J. Boogaert, voorw., J. C. v. d. Veen, prijs, v. d. Haak, H. v. d. Heuvel, W. Kaulbach, prijs, E. v. Konij nenburg, P. Ottolini, J. Rieden, C. v. Schagen, J. Veldhoven, prijs, G. Watzema, J. v. Waveren, J. Aerts, G. Boogaard, J. v. d. Boogaardt, G. v. Kooten, J. Meijer, prijs, W. Rozenheek, prijs, F. Souwer, E. v. d. Wal, J. Wensing, G. Boxs, j. de Braak J. Bruinier, voorw., P. Brummelaar, voorw J. Corbeel, B. v. Huizen, F. Kroonsberg, P. Miesyerus, voorw., C. Mooijman, W. v. d. Steeg, N. luninga, j. Vreem, prijs, A. Wild schut, N. J. v. Zijp, prijs. Eindexamen Burger-avondschool 1915. Einddiploma aan: H. W. Beekman, J. M. Beenhakker, J. Braa- kenburg, J. C. Claassen, C. B. H. Gegengack, F. J. Kimman, W. v. Konijnenberg, W. v. Leeu wen, D. G. de Ridder, J: W. Veerman, J. h. v. Overman, B. Voetberg, F. Wiersma, J. j. Wild schut, A. de Zwaan, H, Th. Jantz, W. G. Zomer dijk. Vervolgcursussen, van cursus I naar II. Vervolgcursus Werktuigkunde. Cursus I. H. Botti, K. Kaan, O. Paauw, A. Scheen, F. de Vries. Vervolgcursus B. Bouwk. Cursus 1. J. G. Duiveman, J. Lanser, H. Lucas, T. M. Melissen, D. Schornagel, M. J. de Vries. Einddiploma's Vervolgcursus Werktuigkunde: J. v. d. Bosch, Th. J. Kloet, H. Pijpers, P. W. Mazurel, J. A. de Nijs, J. J. Ruiter, A. Wen- dag. Vervolgcursus El. Techniek' D. J. Bosse, C. v. Eek, j. p. Griffioen, R. (Bchnitzer. Vervolgcursus Burg. Bouwkunde; f. M. H. v. d. Wateren, HAARLEMME SMEER. Gevonden en verloren voorwerpen. Ter se cretarie is kennis gegeven dat tusschcn U- weg en Hoofddorp is verloren een brons kleurige fietsjekker en dat op den IJweg, lusschen Zwanetiburgerdijk en Spaarnwou- derweg is gevonden een damestaschje met inhoud en een portemonnaie. HALFWEG, Prinses Juliana-dag. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Ju liana werden alhier verschillende muziek uitvoeringen gegeven. De muziekvereeuiging „Eensgezindheid" gaf een uitvoering in haar schitterend, ver lichte tent aan de Kluft. Door het mooie weer was de belangstel ling van de zijde van het publiek buitenge woon groot. Ook in het St. Jozefsgebouw en het Chris telijk Tehuis voor militairen werden mu- ziekuitvoeringen gegeven. Een paard op hoL Vrijdagavond ging een paard, gespannen voor een vierwieligen wa gen, tusschen Slbterdijk en Halfweg op hol. Het dier rende den Amsterdamschen straatweg langs in do. richting Halfweg. Ter hoogte van de Duikereloot ging het de spoorbrug der E. S. M, over. doch door dat de wagen achter het hek dier brug bleef haken, sloeg het paard van de brug af en viel in 't water. Doch daar Bruin waarschijnlijk niet veel zin had in 't zilte nat, deed zij al dadelijk pogingen om uit het water te komen, maar door den wagen weiden die pogingen belem merd. De veldwachter Lokerse arriveerde echter op de plaats des onheils. trok zijn zwaard en hakte de strengen door. waardoor het paard uit zijn netelige positie word be vrijd. Het arme beest had verwondingen en ont vellingen aan de pooten bekomen. De wagen is tusschen de twee kademuren blijven hangen en werd tot Zaterdagmorgen daaruit verwijderd. De voerman, welk© van den bok was ge slagen, bekwam wonder boven wonder geen letsel. Serenade aan een gouden echtpaar. Dezer dagen is door de muziekvereeuiging „Eens gezindheid" een serenade gebracht aan het gouden echtpaard Cornellssens te Houtrak- polder. UITGEEST. Raadsvergadering. Afwezig wegens onge steldheid de heeren M. Roos en J. Kabel. De heer H. Zonjee was na lange ongesteld heid voor 't eerst wederom in functie als wethouder. De notulen werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Van den heer J. Kabel was een schrijven ontvangen dat hij wegens voortdurende ongesteldheid, als lid van den Raad wenscht af te treden. Van mej. P. van .Walraven was een ver zoek ontvangen, haar salaris als bewaar- sehoolonderwijzeres to verlioogen. B. on W. stelden voor f 100 verhooging. De heer J. Zonjee stelt eene verhooging van f 50 voor, daar hfj f 100 te voel acht. Zoodoende ojit- staan twee voorstellen. Het voorstel van B. en W, wordt verworpen met 2 tegen 3 stemmen. Tegen sternden do heeren Groot, Zonneveld en Zonjee. Het voorstel J. Zonjee wordt aangenomen met vier tegen een stem. Tegen stemde do heer N. Zonjee. Vervolgens bracht de heer P. Bcsse, rekening en ver antwoording uit van het Burgerlijk Armbe stuur. De rekening werd nagezien door de heeren L. Zonneveld en J. Zonjee on goed- keurd met aan ontvangsten en uitgaven van f 1900.23. Een batig saldo ad f 697,87 werd op de nieuwe rekening overgeboekt. Even eens werd goedgekeurd de rekening van het Lulhersche Fonds met aan ontvangsten en uitgaven f 101,99V» en een batig saldo van f 46.99l/h De heer L. Zonneveld merkt op, dat wegens het overlijden van den heer P. Brandjes, een vacature voor armmeester is ontstaan. De heer P. Besse ontvangt daarna den dank des burgervaders voor zijn prompt beheer on flink verslag. Bij stemming wor den voor lid der schattingscommissie voor de inkomstenbelasting, waarvan de Inspec teur zelf voorzitter is, aangewezen, de hee ren A. van Lith. J. Zonjee, L. Zonneveld en Koopman. Tot plaatsvervangend voor zitter van het stembureau wordt benoemd de heer N. Zonjee en tot leden de heeren: S. Koopman cn L. Zonneveld en tot plaatsver vangende leden de heeren: J. Zonjee en P. Groot. Bij do rondvraag vraagt de heer L. Zonneveld of door het bedanken van den heer J. Kabel nog een verkiezing moet ge houden worden vóór de periodieke verkie zing in Juli. Deze vraag wordt door den voorzitter bevestigend beantwoord. Daarom handhaaft de heer Zonneveld dan ook zijn bedanken als gemeenteraadslid, zoodat na 15 Mei, wanneer de verkiezingslijst van kracht is geworden, èr twee leden voor den gemeenteraad moeten gekozen worden en wel wegens bedanken van den heer J. Kabel en Ij. Zonneveld. Aanbesteding. Het werk, aanbesteed door het Witte Kruis, alhier op 23 April is ge gund aan den laagsten inschrijver, den heer A. van der Eng voor f 99.99. Emnia-bloempje. Alhier werden door eeni ge jongedames alle 800 Emma-bloempjes ver kocht, welke tezamen f 31.40 opbrachten. t koolfeestcomiuissio. Op de gehouden ver- gac ering van genoemde commissie werd een verzoek ontvangen van den heer J. Kabel om ontslag als penningmeester. Daar de heer Kabel zijn beheer niet correct aan de com missie heeft overgelegd, werd hem een be paalden tijd toegestaan om een en ander als nog in juiste orde te brengen, waarna de commissie opnieuw zal bijeenkomen^ om te beraadslagen over eventueele schoolfeesten. Tot sub-penningmeester werd nog gekozen de heer A. van Eek. ingenomen, met de indiening van het wetsont werp houdende bepalingen betreffende de staatszorg voor de paardenfokkerij. Men vroeg of de van de ontworpen regeling verwacht wor dende gunstige invloed op de paardenfokkerij zich ook zal uitstrekken tot die fokkerij, waar bij in het bijzonder het legerbestuur belang heeft, met het oog op de voorziening in de be hoefte aan legerpaarden. Terwijl liet voorgestelde systeem, met betrek king tot de hengstonkeuring, ook met locale keuringen door tusschenkomst van de stam- boekvereeuigingen, in het algemeen veel sym pathie vond, herinnerden enkele leden, als oen bezwaar daartegen, aan de groote macht die zoodoende wordt toegekend aan zuiver particu liere vereenigingen. Ook werd de aandacht gevestigd op de be zwaren in een adres van de Regeringscommis sie voor de paardenfokkerij te Groningen go- uit, inzonderheid tegen de geldigheid van een door een Rijkscommissie verrichte keuring voor het gclieele land. Men vroeg 's ministers oordeel over den in houd van het bedoelde adres. Anderzijds werd do verwachting uitgespro ken, dat de keuringen door de rijkscommissie over het geheele land in de praktijk wel weinig zullen verschillen van de thans plaats vindende keuringen provinciesgewjjs en dat dus het ge vaar dat de Groninger regeerings-eommissie vreest (dat het verschil in de fokbelangen der verschillende streken des lands, ook waar het hetzelfdo soort paarden betreft, te zeer wordt miskend), in werkelijkheid niet is te duchten., GEWISSELDE STUKKEN. Paardenfokkerij. Blijkens het voorloopig verslag der Tweede Kamer vorldaardo men zich vrij algemeen zeer, VERLOVEN. Door den opperbevelhebber van land- en zee macht is bepaald dat, onvoorziene omstandig heden voorbehouden: aan ieder militair der Landmacht, die in het tijdvak van 9 Mei tot 9 Juni a.s. op zijn beurt met verlof gaat, volgens de regelen door mij vastgesteld bij order van 24 September 1914 B. L. No. 4790, éénmaal in genoemd tijdvak 24 uur langer verlof kan worden verleend, dan volgens genoemde regelen het geval zou zijn. Van deze gunstige bepalingen zijn uitgezon derd: zij, die na 5 April 1915 ingevolge bijzondere beschikking van den Minister van Oorlog of van mij een buitengewoon verlof (of verloven) van langeren duur (of gezamenlijken duur) van 4 dagen genieten of genoten hebben; zij, die sedert 5 April 1915, wegens verval- sohing van bewijzen van vervoer per spoor of wegens eigenmachtig langer uit blijven met verlof dan was toegestaan, óf eindelijk wegens het zich zonder verlof eigendunkelijk uit het garnizoen of kantonnement verwijderen zijn ge straft geworden; de Israëlitische militairen voor wie bijzon dere bepalingen zijn getroffen ten aanzien van het Israëlietische Pinksterfeest op 19 en 20 MeL De korpscommandauten en hoogere autori teiten zijn gemachtigd bij do uitvoering van bedoelde bepalingen zoodanige beperkingen toe te passen, nla door de oiyelion van den dienst of door de veiligheid bepaaldelijk gevorderd worden. Het wordt hun overgelaten, voor zoo ver als met bedoelde eisehen te vereenigen is, be bevorderen, dat de extra-verlofdag zooveel mogelijk op Hemelvaartdag of op een der beide Pinksterdagen wordt genoten. Door den opperbevelhebber is voorts be paald, dat aan de recruten en het daarbij inge deelde instructie-kader, zoomede aan de leer lingen van de militaire onder wijs-inrichtingen en de bijzondere cursussen, welke tlian3 in gang zijn, alsmede aan het daarbij dienstdoende per soneel voor zoover de belangen van den dienst dit gedoogen verlof kan worden verleend van Zaterdag 22 Mei, na afloop van den voor- middagdienst, tot Dinsdag 25 Mei (eerste reis gelegenheid). Verder heeft de opperbevelhebber op verlan gen van den Minister van Oorlog bepaald, dat de gemobiliseerde arbeiders van nijverheid en landbouw die levensmiddelen ten gebruik© van hun gezinnen verbouwen, in deze maand hief reeds vóór Pinksteren verlengde verlof aan één stuk zullen genieten, verlengd met één dag voor den 15 Mei. De verloven der overige gemo- biliseerden zullen zich daarnaar regelen. Het gevolg daarvan is dat de kleine landbezitters bovenbedoeld 5 dagen tijd hebben om hun grond tfe bewerken. Bij K. B. is verleend de titulaire rang van majoor aan den kapitein op nonactiviteit van het wapen dier infanterie L. F. Duymaer van Twist, lid van de Tweede Kamor der Staten- Generaal. GEBREK AAN GRONDSTOFFEN. Do vloertegelfabriek te Maastricht, de ee- nigo inrichting van dien aard in den lande heeft ongeveer twee derde van haar werk volk ontslagen wegens gebrek aan grond stoffen, waardoor de hardgebakken tegelfa- bricago niet meer kan geschieden. Deze grondstof moet uit België betrokken wor den docli do Duitsche autoriteiten bevorde ren geenszins den aanvoer pm een geregel de fabricage te verzekeren. DE KERSEN IN BLOEI? Men schrijft uit Andelst aan „De Geld. De kersenboomgaarden gerakon volgende week in vollen bloei. Zoowel de Meikersen als de latere soorten, alsmede alle soorten peretij beloven een zeer. overvloedig gewas. VAN HET ALG. STEUNCOMITÉ! De grootste instrumentale muziek-uitvoe- ring, die ooit ia Amsterdam gegeven werd, zal door welwillende medewerking ;van rnnn 59 No or (T-Iïbll anefsefie vereenigingen, kunnen gehouden worden pp Zondag 80 Mei e.k., in het Stadion. Het aantal •werkend© leden bedraagt ruim 1600! De netto-opbrengst ia besteed ten bate van het Alg. Steuncomité. EEN TIJGER GESCHOTEN. Men schrijft aan De Loc. uit Pekalongan: De heer B. H„ geëmployeerde der thee onderneming „Djolotigo", heeft, laatst op jacht zijnde, het geluk gehad een prachtigen tijger te ontmoeten. Hij schoot het beest op korten afstand midden tusschen de oogen en 't was natuurlijk met dit pradhtschot da delijk dood. Hoewel hij het dier heel onver wachts zag, behield hij zijn tegenwoordig heid van geest en maakte hij zich niet bang of zenuwachtig. Nu behoort deze jager ook tot een der koenate, die vroeger op Tj andi-Sarn ara n g, waar hij woonde, de schrik was van het wild in den omtrek. De inlanders, die hem vergezelden, haddenJ het hazenpad gekozen en met hen de drijf honden, vóórdat d© jager goed wiet wat er aan de hand was. Ze riepen samen de heer R. H. met een paar inlanders door een 6tuk bosch een kidangspoor na. Zooals gewoonlijk, was do schutter een eind vooruit met de honden. Bü eou ravijntje gekomen, begroeid met struikgewas :en glagah (hoog gras), begon nen do honden angstig te worden en liepen ze jankend, met den staart tusschen do poo ten, naar den jager terug. Deze vermoedde dadelijk de tegenwoordig heid van een tijger. Zonder op de menscheii te wachten, ging hij in het kreupelbosch, in de richting vanwaar de honden de lucht roe ken. Hij was al een eind liet struikgewas in, toen de inlanders ineens begonnen te schreeuwen „simo simo doro wótan sampean simo!" Hij koek die richting uit eu waar achtig, daar loerde het prachtige dier, waar schijnlijk gereed tot een sprong, want de ja ger was geen 10 meter van den tijger af. Kalm en bedaard haalde R. H. den haan van zijn geweer over en mikte-op den kop.. Een oogenblik later knalde het schot en met een rolde het dier over den grond en had opgebonden te leven. De honden, uit instinkt, zeker van het scliot huns meesters^ renden hem weer na Konèe, een der moedigste, ging er dadelijk op af en „pang" daar kreeg die nog een klap in zijn nek, welke echter niet goed aankwam, te oordeelen naar de ondiep© wond; waar schijnlijk dus een laatste inspanning van den tijger. Een oogenblik later werd het beest in triomf naar de besaran (adminisdratearewo- ning) gebracht, waar „de baas" den geëm ployeerde verwelkomde en een ©ere saluut maakte voor zijn scherpschutterstalenten: „In dezen oorlog zou j© goud waard wezen, kerel!" FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard: P. W. van Reekum, lood- en zinkwerker, Rotterdam, Adrianastraat no. 8a. 29 April. E. R. Mutschke, tandtechnicus, en zijne huisvr. E. Bock, gew. hebb. te 's-Graven- liage, Oranjeplein 48. 30 April. A. de Vries, koopman, Leeuwarden, Heerenwaltje 14 boven. Geëindigd, door het verbindend worden dei' uitdeelingslijst, de faillissementen van J. Joëls, koopman, Spui 97, te 's-Gravenhage, en van de N. V. „Sneeker Graanhandel en Veevoederfa briek, voorheen J. Zwart Co." te Sueek. van der Wie en J. Boer. Maria Catharina, d. van C. Mesman en A. M. van Doorn. - Anthonij, z. van A. C. Kloot en C. Imanse. - Teunis Hermanus, z. van G. T. J. Kiep efl C. van Westerhuizen. levenl. z. van J. Kluck en I. H. van Saaze. Pieter, z. van P. Loddema en P. Buis. Ondertrouwd: H. van Meel en H. M. Boer. C. P. Keesseu en E. Hulsbos. L. van Doorn en A. M. Opstal. Getrouwd: P. Janssen eu C. Bax. W. vaa Huizen en A. W. Smit. T. Los en van defl Heuvel. Overleden: Ida Hendrina van Saaze, 45 jr.. geh. met J. Kluck. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: z. van A de1 Winter en K. Smit. z. van N. Dui venvoorden en A van Stijn. Overleden: L. E. van Etten, 29 jaar, Delft. Getrouwd: L. do Groot, Stomp wijk, en C. A, Oostdam, alhier. ALKMAAR. Goboren: d. van P. Coster on J. van Diepen. d. van F. de Mulder ©n P. J. Janssen©, wonende te Antwerpeh, d» van H. van dm Wissel en G. van Deventer. Overleden: J. Muijs, 70 jaar. J, A Bee- rends, 61 jaar. J. A Slapman, 86 jaar. D. Kat, 37 jaar'. .VOORHOUT. Geboren: d. van W. J. van Ondertrouwd: N. van der Krocht en O. M. dea Burg-van Deursen. z. van B. van dei Geerlings. LISSE. Ondertrouwd: H. Hijzelendoorn ea G. van Eeuwen. Goboren: z. van G. J. Mak en van O. P. van Waveren. - z. van M. de Zwart en van A. E. van Ruiten. z. van S. H. Slootbeek en van A. van Stü'u. z. van J .H. do Wilde en van L. van Duin. d. van J. J. Lamboo en van H. Schoorl. z. van G. L. Meijer en van D. J. Bak ker. d. van H. Groenewegen en van E. Rena- man. v Overleden: T. Kuipera, 1 jaar. F. M. van Westering, wedr., 74 j. A. Kesrbergen, 75 j. ALKMAAR. Ondertrouwd: 29 April. D. Koe man en G. Wannigen. P. Bruin en T. Leek. H. J. Elfring en N. Eregman. H. W. Ver- heijden en A. Spruit. P. Beek en M. E. Va©- binder. K. F. W. Wernecke en A. M. Schip per. O. Kooij en J. Houtkooper. J. van der Klooster, wedn. van N. Langenberg en W. Dekker. Geboren: 20 April, d. v. W. Molenaar 'en li Soera. Overleden: 30 April. A. Hes, 71 jaar. UITGEEST. Geboren: D. van A. Deijle en P, Meijne, Z. van P. Buur en M. Groot Overleden: Z. van P. P. Molenaar, 1 Va jaar. Ondertrouwd: C. Kramer en T. Koel. Vermeulen en A. Klinkers. LOTEN ANTWERPEN. Het VI. Nieuws meldt: Iu 't kort zal een uitgifte gedaan worden van kasbons voor een gezameiitlijke waarde van 4,000,000 francs. Zij zullen dienen tot uitbeta ling van de interestcoupons der stadsleening van 1887, welke reeds sedert 1 Januari vervallen wa ren en nog niet uitbetaald werden. Het gemeente bestuur heeft met een Bank onzer stad een over eenkomst getroffen en alzoo zullen van 1 Mei af de coupons worden uitbetaald. HEEMSTEDE. Ondertrouwd: O. v. Morra en O. Soesan. Geboren: d. van O. A. M. Heua-de Jongh. z. van A. M. Van den Berg-Dobbe van Bergen. z. van Th. Leuvdn-van Ekeren. Overleden: M. E. Benraadt, Cl j. A. W. Daniels, 20 m. BLOEMENDAAL. Goboren: 2 *z. van W. KapteinOfficier. z. van G. ZomerWil lemse. Ondertrouwd: B. G. Koning en A. M. J. Iloozcn. M. J. WieiBcma en A C. Zwart. Getrouwd: H. J. Casse© en V. Blom. Overleden: M. Gieling, 74 jaar. A. Klomp, 60 jaar. A. Blom, 71 jaar. W. »M. E. Hekkenborg, 85 jaar. J. Keijser, 49 jaar. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARN- WOUDE. Ondertrouwd: A. van Geldorp ea A. O. Bulters. Getrouwd: L. G.' van Gammeren en B. Bon- kerk. Goboren: d. v. A. M. Kolk-Weijers, z. y. O. Formanoy-Schcnke. HEEMSKERK. Geboren: d. van J. Schuur man-Zonneveld. z. van D. v. d. Outenaar- Slikker. d. v. IJ. Schuyt-de Ruyter. Getrouwd: Th. Willems en N. Verduin. Ondertrouwd: C. Floris en P. Limmen. N. Limmen en G. M. Kuyer. J. A. Dijkman en G. Dijkstra. A .Huisman en A. Rinses. Overleden: J. van Tuncn, 74 j. HAARLEMMERMEER. GeborenElisabeth, d. van C. Sandifort en J. Sandifort. Jacob, z. van C. van Muijden en L. Cardol. Jan Hen drik, z. van J. Dekker en P. H. Evers. Elisa beth Johanna Maria, d. van Th. Straathof en C. M. J, Ruigrok. Jan, z. van O. Schreu de ra en G, Boesveld, «s Beatrig Johauoa, d. yan Kt Ziehier de oplossingen; 1. Schuit Brik - Bea Brief Beschuitfabriek. 2. Dom Hit Meet Doetiehem, fi. Wie zich aan een ander spiegelt, spiegelt zich zacht. Aan da vrucht kent men den boom. NIEUWE OPGAVEN. 4. Ik ben. een heel gevaarlijk instrument, 1, 2, 8 ia een aardig, klein diertje. 4, 3, 2, 1 is een drank. 6, 7, 3, 4 is een verzameling van huizen. Gij leest dikwijls van mij in d© krant. 2. Als ge dit leest, is het waarschijnlijk de door geheel Nederland bekend».... Het woord, dat hier ingevuld moet worden, bestaat uit 2» volgende letters dolba gneL 8. Uit deze zinnen eigennamen zoeken t Wij lieten hem maar doen. Hadden wij er maar iets van geweten! Ga met de kan naar moeder. 4, Ik besta uit negen letters en verschaf, veel goed aan hen, die mij in goede gesteltenjf doen. 5, 7, 0 houdt vloeistof in. 4. 5, 6 is een meisjesnaam. 1, 2, 3 is een meubel. 6, 7, 6 groeit op het veld. 5. Eén bus heeft uwe moeder vast. Nog nooit gehad in hare kast. Gij zelf hebt licht, maar niet als ete» Als kruiderij Of snoeperij Een poos in zulk een bus gezeten. Ik vraag u dus Welk is die bus? 6. I h S I l J m in ge nu oens netjes rangschikken moet in vijf woorden. Die vijf woorden zijn allemaal meisjes-1 namen, die ook al weer jn bepaalde volgorcW moeten staan, omdat zij dien naam vormen vari iemand, die u allen dierbaar is en omdat ge hef anders te spoedig zoudt gevonden hebben, zal ik er hier maar niet bjj zeggen, met welke lettel het eerste woord begint. Zoek nu maar eens. 7. Ik weet, dat ge allen bolleboozen zijt i» kunstjes met lucifersstokjes en daarom heb i> eens een heel moeilijk vraagstuk/voor u opg©^ zocht. Ge neemt twaalf stokjes en vormt daar van het woord: Voet. Dat is nu toch niet moei©' rijk. Goed! Maar nu moet ge van diezelfd© twaalf stokje© een ander lichaamsdeel zien vormen, ook van vier letters, maar «een enk©' stokje breken, hoorl 8. Ik besta uit vijf letters en ik ben net "l u vandaan gegaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 6