UITBREIDING 0NGELUKKENVERZEKER1NG. De Administratie, 3E LANOBOUWBAHK H. C. VAN MEEUWEN, SAFE-DEPOSIT. Madonna. Nu komt het er op aan Levensverzekering-Maatschappij „PIËTAS". "TSSi?"?" INSECTEN- EN GLYCERINESPUITEN. F. LOS, Oameskapper. DE SPAARME-BANK STADSNIEUWS KERKNIEUWS RECHTSZAKEN. Ingezonden Meaeaeeung Billroth Bittist, Hospltaaidaek. Windsels, Watten enz. oez. F- KLINK8P00R, AP8T8E6SEII-ASSiSTEMT Portland-Cement „Byckerhofff", Nieuwe Gracht 98 HAARLEM, FEUILLETON tlngevolge onze voorloopige aankondiging van Maandag j,l. berlchlen wij, dat de uitkeeringen onzer Ongelukken-Verzekering telgeijk met de pi*ijsv8i*hooging der courant als vogt worden geregeld De uitkeering- bij levenslange ongeschiktheid wordt verhoogd van f 1000 op f 4000a De uitkeering bij overlijden wordt verhoogd van ff 400 op f500- Bovendien zal in het vervolg bij fereuk van een arm off been tengevolge van een ongeluk een uitkeering van ff 75 geschieden. Eindelijk wordt bepaald dat bij ongelukken, die men beloopt als passagier reizende, bij een spoor-, boot- ot tram ongeluk; het dubbele van de gewone uitkeeringen wordt betaald, met uitzondering alleen van de uitkeering bij levenslange ongeschiktheid. Hiermede wordt onze ongelukken-verzekering de boogste van alle couranten-verzekeringen in Nederland. Dezer dagen zal in de courant een formeele verklaring omtrent deze verhoogde uitkeeringen worden geplaatst, die uitgeknipt en aan de polis gehecht moet worden. rttiwerfenfiën. te UTRECHT FAMILIE TARIEF. 1 wordt op strenge keur geleverd door Harmenjansweg 11, Haarlem. Warmoesstraat 26, zicih wel eens afvragen, of al die kleursels en watertjes wel door den beugel kunnen uit een hygiënisch oogpunt en of niet tal van vergiften daardoor in onze huishouding ingevoerd kunnen worden. En inderdaad geldt het hier een gezondheidsbelang, waar op met nadruk: de aandacht gevestigd moet worden, vooral indien goed geconstateerde vergiftigingsgevallen daarvoor allen grond geven. In een der laatste afleveringen van het „Zeitschrift des Allgem. Oesterr. Apotheker- verein" wordt nu weder melding gemaakt van een ernstig vergiftigingsgeval te Wee- nen door een loodhoudende haarverf, welke een belangrijke huidontsteking voor de hoofdhuid, vergezeld van uitslag in het ge laat, bij een dame (met name genoemd) ver oorzaakt had. De fabrikant, Haarsicher ge naamd, werd tot een zware boete veroor deeld. Wij gelooven, dat het hekend maken van dergelijke feiten, het publiek allicht terug ,zal houden van den aankoon van tal van verlokkend uitziende, doch gevaarlijke kleu ring- en „schoonheids'-middelen. Een in grijpen van den wetgever achten wij, in na volging van hetgeen in deze in zeer vele landen geschiedt, heslist noodzakelijk. 19e gevallen van vergiftiging door schadelijke .toiletmiddelen wbrden niet altijd herkend, en vooral het chronische van dergelijke ziektegevallen is gevaarlijk te achten. Me nig grijsaard met „jeugdigen" haardos heeft aan vergiftige kosmetisehe middelen een of andere kwaal te danken, waarvan some te vergeefs de ware oorzaak vermoed wordt door den geneeskundige. Vandaar dat een verbod van vergiftige toiletmiddelen alles zins gemotiveerd is." Dat was niet te verwonderen. De land bouwer S. te Leerbroek merkte dat een rund slecht at en voortdurend magerder werd. Bij onderzoek kwam men tot de ontdekking dat er een voorwerp dwars achter in den hek zat. Met een nijptang werd het er uit gehaald en het bleek een tafelvork te zij'n. Het dier knapt nu weer op. In de vlammen omgekomen. Te Heel (Limb.) is gisterennacht de woning van den landbouwer Janssen afgebrand. Zijn 17-ja rige dochter is in de vlammen omgekomen. Ook prettig! Een jongmenech uit Den Haag, dat zich oefende in het meedoen aan een afstandsmarsch, zooale dat in den laat- sten tijd gebruikelijk is, werd gistermiddag, n&dat hij in de hue hij Oud-Roozenburg te Loosduinen een brief gedaan had, door den politie-agent D. aangehouden en gedwongen mee te gaan naar het krankzinnigengesticht Oud-Rozenburg, daar de agent meende dat hij van daar ontvlucht was, ook nog toen hij door het laten zien van brieven enz. tracht te aan te toonen dat hij daar niet thuis hoorde. De directeur, die den jongeman niet als patiënt kende, gaf den agent den raad. hem maar spoedig weer ziin wandeltocht te laten voortzetten Een mooie vangst. Herhaaldelijk kwa men er, vooral in den laatsten tijd, hij do Haagsche politie klachten in, dat op markt dagen aan marktbezoekers op do Groote Markt of Rrinsegraeht aldaar bandta&chjes ol' mandjes, welke op een kraam waren ge legd of aan een kinderwagen waren gehan gen, waren ontstolen. Een speciale politie dienst werd ingesteld, maar dit hielp niet. Maandagavond is echter een 47-jarige onge huwde vrouw op heeterdaad betrapt door eenige burgers. De politie heeft in haar wo ning verscheidene damestaschjes, rieten mandjes, portemonnaies, sleutels enz. ge vonden. Onder de taschjes was er één, dat een uur vóór de aanhouding van de vrouw aan een marktbezoekster was ontfutseld. De aangehoudene is ter beschikking van de jus titie gesteld. Bier-uitvoer naar Dnitschland. Men schrijft van de Duitsche grens aan het N v. a. D.s Het eigenaardig veramiynsel doet zich thans voor, dat de Limburgsche brou wers hier uitvoeren naar Dnitschland, dat in normale tijden zulke enorme hoeveelhe den hier naar Holland exporteert. De oor zaak ligt hierin, dat de moutproducten in Dnitschland zoo hoog gestegen ziin, dat de Rijnlandsche brouwers hun bierprijzen moes ten verhoogen, zelfs tien mark per H.L., tot groote ontevredenheid der herbergiers. De Duitschers willen nu gaarne flinke prijzen betalen voor ons Hollandsoh hier, dat nu ook naar België wordt doorgezonden, waar de Beiersche soldaten 't zonder hun biertje niet kunnen stellen. POSTKANTOOR TE HAARLEM. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand Juni 1915. Brieven (Binnenland). J. Blombergen, (Wijk aan Zee, Ohiffre no. '173 if Deimun, Zandvoort; J. Dernison, Overveerilaan; O, van Dijk, Amsterdam; P. Engelenberg, Haar lem; J. van Eijk, Amsterdam; N. de Graaff, IJmuiden; Haarl. Dagblad, Haarlem; P. Koopmans, Beverwijk; Kuijken, Amster dam; H- J. v. Lange veld, Z. Schalkwijk; Jac. v. d. Maas, Haarlem; 2e klasse matroos, Hellevoetsluis; Mej. A. Messehaert, Hoorn; Mies van Riedt, Amsterdam; mevr. A. Smit, Rotterdam; H. N. Mul, Haarlem; Stads-Edi- tie, Haarlem; P. J. Stap, Rotterdam; J. V. Vollenhoven, Zöeterwoede; Mej. O. JFuijstee, Amsterdam. Briefkaarten (Binnenland). Mej. J. Alta, Amsterdam; Van Beem, Amsterdam; H. Bloemendaal, Tilburg; Blomsma, Amster dam; Rika Bosman, Bos v. d. Vijver, Breda; Braun Bennide, Hoofddorp; J. v. d. Bunt, den Haag; M. Oohen (Wilburg, Zand voort; S. Dinsdag, Tilburg en Eindhoven; J. Fortgens, Rotterdam; wed. Franken, Am sterdam; M. Galin, id.; Mej. Gouverneur, id.; J. .0. Hamelink, Hendriks, Nijme gen; J. Halfrich, Amsterdam; wed. Hof man, Utrecht; O. P. v. Houten, Huijs- ken Schraffer, Amsterdam; |W. H. Jansen, Stratum; Kieft, Haarlem; N. Klein, Amster dam; Kabun-'Ankrïnga, Leiden: Mèj. Kui pers, Bergen N. H-; Ch. Landzaat, (Haar lem; Locher, Zutphen; A. Martens, Haar lem; D. Meijer, Amsterdam; Joh. Mulder, den Haag; firma A. J. Polak, Deventer; Mej. J. Hemman, Haarlem; B. Steur, Til burg; N. Stuurop, Amsterdam; (Willem v. d. Vaart, Haarlem; .0. Vasbinder, R. H. Voorstra, Haarlem; Mej. D. de .Vries, id. Brieven (Buitenland). Ch. v. d. Broeck, Bruxelles; Ch. de Creeft, id.; Mej. M. Dela- xliecin, Anvers; Dansart de Baiillieucourt, Bruxelles; Dambret Fortui, id.; G. vanDree- len, Laeken; Maria v. Gooi, Bruxelles; (Ber- the Haemers, Schaerbeek; van Holsbeek, Haeren bij Brussel; Mrs. Langloir, Londen; L. Luighen, Bargerhout; Mme S. Oh. Muller, Antwerpen; Augusta Peten, id., Mme Phi lips, Anvers; Lison von Pott, Watermael-; A. Rothuissen, U. S. A.; Jos. Bouret, Bus- siva Manene; Nieuwenhuizen, Schaerbeek; v. d. Smissen, Bruxelles; van Soust, id.; Pierre Stroobant, Sivere lez. Brussel; Tassel, id.; Joseph Tomlors, id.; Van de Oapela, id.; Mme Vve Wassan, Liége; Rosa iWil- lekens, Bruxelles; van Zeebroeck, id., (dne Huks). Briefkaart e.n (Buitenland). P. A.Dek- ker, Londen; Mathilde Delalieux, Anvers; J. Mulder, Munster i. Wi.; J. da Rooijy Herst i. W,; D. C. van Zwieten, Duist?111-?' Naar wij vernemen, is Mgr. dr. A. 0. M« Schaepman, president van het groot-semi narie .„Rijsenburg" te Driebergen, benoemd tot Huisprelaat van Z. H. den Paus. ZILVEREN PRIESTERJUBILEA. Men meldt ons uit .Urmond d.d. 6 Juli! Heden herdachten in het klooster der E.E. P.P. Minderbroeders-Conventueelen te Urmond, de zeereerw. pater Guardiaan Do- minicus Berx en de weleerw. pater Fer- dinandus Eussen, den dag waarop zij vóór 25 jaar de H. Priesterwijding ontvingen. De plechtige II. Mis van dankzegging werd opgedragen door den zeereerw. pater Guar diaan, waarbij hem assistentie verleenden de weleerw. pater Servatius Moors als pres- byter-assistens, als diaken de weleerw. pa ter Valentinus van den Bergh, als subdiaken de weleerw. pater Placidus Hoogenboom. Tegelijkertijd droeg aan een der zij-alta ren de weleerw. pater Ferdinandus Eussen een stille H. Mis van dankzegging op. .Wegens de droeve tijdsomstandigheden werd het feest slechts kerkelijk gevierd. EEN WOESTELING. Beschuldigd van mishandeling van een jacht opziener te Noordwijkerhout. was voor de Haag sche rechtbank gedagvaard de los-werkman W> C. v. d. Z., te Noordwijk. Bekl. die niet versche nen was, heeft reeds tal van vonnissen gehad en staat ongunstig bekend. Toen de jachtopziener van jhr. Boreel heffl bekeurde wegens het loopen over verboden grond, sloeg hij dezen met de vuist in het aangezicht, zoodat het bloed hem over het gelaat stroomde. Het O. M. vorderde veroordeeling tot 3 maan den gevangenisstraf. FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard: 28 Juni. J. Jansen, vroeger aannemer te Ter- neuzen, thans hoofd openb. lagere school te Zaamslag 2 Juli. G. H. Dekking firma J. H. den Ouden Zn., Frederiksplein 45, Amsterdam. uw weerstandsvermogen te bewaren en uw ze nuwkrachten te versterken. Er wordt veel van uw krachten gevergd in dezen zwaren tijd en bij velen komen reeds de verschijnselen van zenuw zwakte, neurasthenie en zenuwachtigheid. Slape loosheid, vermoeidheid, moedeloosheid, hoofd pijn, angst zonder bepaalde oorzaak, gebrek aan lust en energie, zijn zoovele verschijnselen, die dikwijls de voorboden zijn van erger. Nu komt het er dus op aan, in tijds het echte middel te kiezen, dat deze beginnende neurasthenie niet verder laat voortwoekeren. Met vertrouwen raden we U de SANOUINOSE aan, die door honder den, doktoren en leeken, bevonden is een uitne mend versterkingsmiddel bij bloedarmoede efl algemeene verslapping. SANGUINOSE kost f 1.50 de flacon; 6 fl. f 8.—, 12 fl. f 15.- Twee maal per dag een eetlepel is voldoende. Probeer het en gij zult spoedig de gun stige gevolgen bespeuren. Houd het vol, en de gevreesde ondermijnende neurasthenie wordt overwonnen. Gij wordt flink en levenslustig als voorheen. WACHT U VOOR NAMAAK! VAN DAM Co., de Riemerstraat 2c/4. den Haag. bij Verkrijgbaar Haarlem bij en K. van Eede, Spaarrie. - Apothekers en Drogisten. Te Haarlem bij J. J. Göppinger, Gr. Houtstraat, verstrekt op gemakkelijke voorwaarden gelden ter leen aan landbouwers neringdoen den en anderen. Vertegenwoordigd door den Heer L. J. VALLENTGOED Gemt-Ontvanger te Halfua^g Bij wien schriftelijk of monde ling nadere inlichtingen zijn te verkrijgen. Gevestigd te Utrecht. Leeftijd verzekerde 25 jaar. Uitkeering f 10.000 na 35 jaar. Bij vroeger overlijden eindigt premiebetaling, Uit keering aan de erven: Je onmiddellijk f5000. 2e jaarlijks f 500 tot het einde van het contract en dan 3e nogmaals f 5000. Jaarpremie f 255.60. rj<- Kampepsinnel, hoek Stamnerstraat, Bouwmaterialenhandel. EN GROS. EN DETAIL. Interc. Telephoon 1653. Telet. 883. Haarwarker en haargolver met NESTLE'8 permanent (electriach werkend) gokapparaat, wslker haarpolf ia «esren re<»en. Kapitaal f 1.000.000.—Geplaatst en volgestort 1500.000.— Rekening-Courant, W.ssels, Effecten, Coupons, Vreemd Bankpapier, Incasseeringen, Deposito's, Assurantiën enz, Naar de roman van W. COLLINS. (Uit het Engelsch.) Zij is eenvoudig en netjes gekleed. Haar japon is lichtgrijs van kleur, van voren be dekt door eenzwarten boezelaar, om den hals een geplooid kraagje; de mouwen zijn bij bet armsgat zeer nauwsluitend, en ein digen bij de hand in manchetten van echte kant, die bet eenige sieraad van haar toilet uitmaken. Het is onmogelijk om de bekoorlijke zacht heid, de liefelijkheid en de frischiheid van dit jonge meisje te beschrijven. Zij vormde een treffend contrast met de vuile wanorde van het atelier, waarin zij zich thans be weegt. De scherpe opmerker, die haar nu op dit oogenblik gadesloeg, zou in haar gelaat of haar voorkomen, haar manieren of haar kleeding niets hebben ontdekt, dat in het minst zweemde naar een ondoordringbaar geheim of een onherstelbaar ongeluk. En focb je zij de persoon, op wie de nieuwsgie rige blikken gericht zijn, wanneer zij uit- zame, hartelijke en kleine kunstkooper, die gaat; wier bestaan alleen reeds den buren in alle opzichten een zeer goede vriend van aanleiding geeft tot schouderophalen, zuch- Valentijn was; daar hadt ge den heer Gim- ten en medejljjdende hlikken en wier „gevrl" ble, die verklaarde openlijk dat haar voor- altijd als eerP?,ongelukkig geval" wordt be- naamste bekoorlijkheid in haar gestalte lag, schouwd, wanneer er sprake van is dat in haai fraaie, bevallige gestalte, welke te nog al een» voorkomt bij diners en thee- schilderen, hij voor alle .levendie schilders partijen in de nieuwe buitenwijk. j ondoenlijk achtte, hoe hoog zij ook in (bun Het maatschappelijke leven kunnen wij in kunst stonden, deze wereld in twee klassen verdeelen, ten- Dan was er de douairière gravin van minste het beschaafde gedeelte. Zoo er niet Brandbledown, de vroolijke, oude aristocra- over ons gesproken wordt, dan is het zeker tische dame, die algemeen voor een weinig dat wy over de anderen spreken. (onnoozel gehouden werd, en die het atelier De jonge dame, die het atelier van den van den heer Blyth druk bezocht. Eens had heer Blyth binnentreedt, behoort tot de eer- zij hem den last opgedragen om haar kaka- ste categorie. toe, haar zeldzaam Japansclh theeservies, en Het was haar noodlot om voortdurend het haar geliefkoosde mof, allen in eene groep, onderwerp te wezen van alle gesprekken te schilderen; maar zij was het volstrekt van haar inedemenschen. Het gelaat reeds niet eenr met den kunstkooper. „Wel, kom- alleen, hoe eenvoudig ook, was voortdurend aan", riep de oude dame gramstorig uit, daaropl leder gentleman, mijnheer, in mijne jeugd, en toen waren het gentlemen zou van geluk mogen spreken, als hij haar had kunnen schaken, om hare oogen alleen, en wat meer zegt, hij zou met iedereen om haar hebben geduelleerd, Gestalte! wel, well mijnheer Gimble! Ik zal u eens een gestalte toonen, den volgenden keer, als ik in uw galerij hen. Kom, neem een snuifje, Blyth en herbaal in mijn hijzijn noooit weer zul- ken onzin." woonde'evenals alle arme menschen met groote huisgezinnen, die beter buiten dan in deze wereld er aan toe zouden geweest zijn. Daar was deze zadht sprekende, mede lijdende en steeds snuivende graveur, die eens in het publiek waagde te zeggen, dat de jongedame ongetwijfeld het liefste we zentje was, dat hij kende; daarop vroeg men hem terstond wat hij het meest in haar be wonderde, en hij antwoordde dat het haar haren waren, die zulk een mooie lichtbruine nep 'n onderwerp van gesprek, zelfs onder Valen- to ei men haar eens het oordeel van den heer tijn's vrierden, die haar allen goed kenden, Gimble mededeelde. „De man mag iets we- In proza prees de hartstochtelijk© Bullivant en veel van (haar hielden! Het was een zon- ten van schilderijen, maar blijkbaar is hij steeds dat gedeelte van het gelaat der jön- derling geval, en nimmer kon de een met een ezel wat het punt van vrouwen betreft, ge dame en plaagde haar, en den heer Blyth den ander het eens worden (behalve in een Haar gestalte, het is wat moois. Ik kan een en iedereen is het huis zoolang, tot men er Daar hebt ge nog den lieer Bullivant, dien kleur hadden, en ook misschien om de wijze opgewonden jongen beeldhouwer, met zijn waarop zij haar hoofd hield; en inderdaad, vlasblonde lokken en zijn bol geel gelaat; toen hij eenmaal zoover was gegaan, duitde die verzen schreef en in verschillende son- hij nog een weinig lager ook en ziin oomee netten betoogde dat hij in geenen deele de zeggen over den vorm van haar schouders, opinie van de douarière gravin van Bram-Maar zijn meening en hij werd vuurrood bledowne noch die van den heer Gimble was had, wanneer het 6maak betrof, niets to toegedaan. Deze heer zong zeer welluidend j zeggen en moest maar weder vergeten wor- op papier soms koos hij een term uit zijn j den, zoodra hij ze uitgesproken had. Als_ u €igoti vrIt op haar o^iKm+Aiiri l waardico eraveur zoo ovor zijn oorcioo opzicht, reedis vermeld), welke van hare be- even bevallige gestalte aannemen, (wij oude koorlijkheden het eerst moest worden ge- dames zijn schilders op onze eigen manier, noemd, of aangewezen tot staving van haar Blyth). Zeg mij niets van haar gestalte, récht op de bewondering van allen die de het zijn hare oogen, haar onvergelijkelijke schoonheid huldigen. Hiervan drie voorheelden: Daar hadt ge den lieer Gimble, de miu- blauwe cogen, die den jongelieden uit mijn tijd het hoofd op hol zouden gebracht heb ben op hol, ik geef je mijn woord van eer in toestemde, dat hij er geen afgietsel van mocht maken. Eindelijk had men ook nog mevrouw Blyth's vader, een minzaam en bescheiden oud man, die steeds in ziin hoofd verkou den was, die op wonderbaar zuinige wijze in het yerslverwijderde gedeelte der stad gebeiteld mondje". waardige graveur zoo over zyn oord dadbt, dan deed hij zichzelf onrecht: want. indien de vader van acht dochters niet doof ondervinding een goed heooreelaar vaU vrouwen was geworden, wie zon het daü kunnen zijn! Maar er was toch een punt, waarin d heer Gimble, mevrouw Brambledown, ('a heer Bullivant, mevrouw Blyth's vader» vrienden en bekenden het zender eenige ui zondering eens waren. (Word! vervolgd)-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 6