UITBREIDING ONGELUKKENVERZEKERING. De Administratie» LEGER EN VLOOT Ingevolge onze voorloopige aankondiging van Maandag j,l. berichten wij, dat de uitkeeringen onzer Ongelukken-Verzekering tegelijk met de prijsverhooging dei* courant ais volgt worden geregeld De uitkeering bij levenslange ongeschiktheid wordt verhoogd van f IOOO op f 4000. De uitkeering bij overlijden wordt verhoogd van f 40O op f500. Bovendien zal in het vervolg bij breuk van een arm of been tengevolge van een ongeluk een uitkeering van ff 75 geschieden. Eindelijk wordt bepaald dat bij ongelukken, die men beloopt als passagier reizende, bij een spoor-, boot- of tramongeluk, het dubbele van de gewone uitkeeringen wordt betaald, met uitzondering alleen van de uitkeering bij levenslange ongeschiktheid. Hiermede wordt onze ongelukken-verzekering de hoogsto van alle couranten-verzekeringen in Nederland. Dezer dagen zal in de courant een formeele'verklaring omtrent deze verhoogde uitkeeringen worden geplaatst, die uitgeknipt en aan de polis gehecht moet worden. STATf IN-GENEBAAL. RECHTSZAKEN. viui uw voorstel, gedurende de nog restee- rendo 2 ik 3 zomermaanden, een onmiddellijk voordeel geeft, wat zeker niet verwaarloosd mag worden en tegelijkertijd een proefne ming is, waardoor alle gegevens uit de piac- lijk worden vorkregen en waarop verdere Missingen kunnen worden gebasseerd." Ons dunkt, liet Kolenbureau zou een goed werk doen door dezen bezuinigingsmaatregel onder de aandacht van de Regeering te brengen. Maar het doe het dan spoedig. Voorgelezen door den heer Van Lookeren Campagne tijdens het debat in do Mij, van Nijverheid. HET VERGAAN DER MARINESLOEP. De opperbevelhebber van land- en zee macht, generaal Snijders, heeft aan de naas te familieledèn van de omgekomenen bij het vergaan van de defensiesloep der marine in het Brielsche zeegat, een telegram van deel neming gezonden. Tot heden is slechts één lijk gevonden, n.L dat van den matroos le klasse der marine-reserve W. Spanjer. Op verzoek van de weduwe, zal dit lijk met een torpedoboot vervoerd worden naar zijn woonplaa.s Terschelling. Hedenochtend werd het stoffelijk over schot met militaire honneurs, aan den Hoek van Holland aan boord van dd torpedoboot gebracht. Op Terschelling heeft de overbrenging naar de begraafplaats eveneens met mili taire honneurs plaats. Uit Den Briel meldt men aan Üe N. R. Ct. Het is voor den eenig overgeblevene van de vergane marinesloep een heele torn ge weest, door de branding naar den vasten wal te worstelen. Zooals hij mededeelde, was omstreeks 7 uur het gat iu het vaar tuig geslagen. Het water klom binnenboord al hooger en hooger, hoe men zijn best ook deed om het door uithoozen te bestrijden; het klom tot de knieën en bleef wassen en de woeste golven sloegen over het vaartuig heen. Een kameraad had aan A. Botbijl zoo heet de eenig overgeblevene ge vraagd, wat hij er van dacht, of men zich door zwemmen zou kunnen redden, maar hij haalde de schouders op, want het land was een zicht ver. Voor alle zekerheid had ech ter Botbijl alvast zijn schoenen uitgedaan en hij nam een van de hoefijzervormige red dinggordels, waaraan men, gelijk hij zeide, echter weinig heeft, indien men niet goed zwemmen kan. Het zal ongeveer halfnegen zijn geweest, toen Botbijl overboord sloeg. Zijn bedaard heid verloor hij echter niet. 't [Was alsof het hem gezegd werd, dat hij er wel komen zou. Nu moest hij door een wilde, onstuime zee en veel malen dwars door een nijdige bran ding. Daar schoot het hem te binnen, dat, wil de hij eenige kans op redding maken, hij ^ich zooveel mogelijk van zijn ondergoed moest ontdoen. Dat is een heele toer ge weest. Van één been ging dat voorspoedig, maar daarop bleef alles aan het andere been hangen en een bandje was maar niet los te kragen of los te rukken. Dat heeft zeker wei, terwijl de strijd om het tegen de gol ven uit te houden, voortduurde, een half uur geduurd. Een wonder is het, dat Botbijl niet door den sterken stroom, die langs de kust gaat, is meegesleept. Maar hij heeft in zijn kinder jaren in Den Briel uitnemend zwemmen geleerd. Het lastigst was, dat, toen hij grond on der de voeten kreeg, dadelijk daarop weer diepe putten volgden. Doch hij werd niet moedeloos. Len oogenblik toch ontstelde hij. Een groo ve, ronde kop, als met menschenoogen rees op eenigen afstand voor hem op. Het was een zeehond, en dat beest keek me zoo vuil aan, zei hij, dat ik er niet van op mijn ge mak was. Even daarna dook het beest weg om evenwel eenige oogenblikken later, doch op wat grooter afstand weer op te duiken, altijd met zijn droefgeestige oogendien zwemmenden man gade slaande. Nog een poos en voor de tweede maal look het beest onder, om nu voorgoed te verdwijnen. Eindelijk, het zal ruim .11 uur gewêest zijn, bereikte Botbijl het veilige strand. Hij cwam daar bijna ontkleed aan. Maar dade lijk wilde hij verder om de menschen te waarschuwen, dat ginder zijn kameraden in doodsnood verkeerden. Hij wilde voortgaan, maar zonk in elkaar van oververmoeidheid. Zijn sterken wil tri- >mfeerde echter over deze lichaamszwak heid, en nu ging het er van door, hoe lan ger hoe sneller, tot hij ongeveer half twaalf jij L. Hector in den Scheurpolder terecht :wam, waar hij liefderijk en met de meest nogelijke hartelijkheid werd opgenomen, en vaar dadelijk de pogingen begonnen om och zoo spoedig mogelijk de reddingboot te loen waarschuwen en andere middelen tot edding in het werk te doen stellen. Helaas, dat heeft voor zijn makkers niet neer mogen baten. JOOP. VER. „EERSTE NED. COÖPERA TIEVE MEELFABRIEKEN." Maandag had in ,Xivoli" te Utrecht de ergadering van bovengenoemde .Vereeniging ■laats, waarin commissarissen en direeten en gekozen werden, en mededeelingen ge- .aan aangaande den voorloopigen koop, eener urwemeel-fabriek. Ee heer Ered. 'C. Stahle presideerde en gaf en overzicht van den stand van zaken, en eelde mede dat behoudens de goedkeuring an den Raad van Commissarissen der Coöpe. :eve Vereeniging als eerste Meelfabriek die cr firma H. Bruyelle te Den Bosch' is aan- ekocht, waarna de verkiezing van commis. issen plaats had. Als zoodanig werden buiten de leden 'ge- ozen de h'eeren mr. J. 3. Blaupot tea Gate, en Haag, L. II. Bruyelle. Tilburg, J3. Reyn- aan te Amsterdam, O. A. P. van Sfolk te otterdam en H. A. Vosman te Leeuwarden, r uit de leden J. F. H. Wilmink, Amster- im, A. A. Stuurman, Deventer, Fred. C. able, Amsterdam, L. Gantvport, Deventer W. Ninteman, Groningen, enn G. F. Svvil- ;na te I/eeuwarden. Daarna werd overgegaan tot het benoemen m de directie, en werden als zoodanig bij clamatie benoemd do hoeren J. li. Col- rnon. bedrijfsleider der firma H. Bruyelle Den Bosch en J. K. E. Kraan, chef do. bureau 'der N, V. Stöommeelfabriek „Hol land" te Amsterdam. Baar door een der aanwezigen over de uit. sluiting der coöperatieve bakkerijen 'gespro ken werd, naar aanleiding van het bericht dat hij daarover in verschillende bladen gelezen had, deelde de voorzitter mede, ofschoon de uitsluiting niet de syrppathie van de Voorloo- pige Commissie had, dat dit niet van den mis- sten invloed was geweest op den gad'g van zaken. Immers, die coöperaties, die bezoekers, die met de vertegenwoordigers van coöpe ratieve bakkerijen heengingen, nadat het be sluit genomen was om geen coöperaties toe te laten, hadden allen tezamen 21 aandeden genomen, vertegenwoordigende het kap daal van f 2100. Daartegenover staat, dat in diezelfde verga dering door de propagandisten 68 dhudeelen van f 100 of f 6800 werden ingeleverd van bakkers, die hun lidmaatschap afhankelijk hadden gesteld van de ai of niet toelating van coöperaties, terwijl na dien dag zeer velen hun inteekenbillet inzonden, als 'gevolg van dit besluit en dit er bij vermeldden. Deze mededeeling werd met applaus begroet Hierna werd de vergadering, die een 'ge animeerd verloop had, door den heer St.'ihlo met een woord vaa dank vóór 'de grooto opkomst gesloten. Een middel om geld te maken. Men schrijft aan de Nieuwe Ct. Het is mogelijk niet kwaad om het Haagsche publiek attent te maken op een paar praktijken, welke in den laatsten tijd worden uitgehaald om de tot liefdadigheid gezinden te ontlasten van eenig geld, hetwelk allicht in dezen tijd van nood beter geplaatst zou kunnen worden. De eene betreft een zekeren P. D. uit Am sterdam afkomstig, die langs allerlei wegen adressen traebt machtig te worden van gods dienstig aangelegde, bemiddelde personen en dan onder het voorwendsel van in den gods dienst hulp te willen zoeken toegang tot deze personen .weet te krijgen. Alsdan deelt hij mede, teneinde in staat te zijn met andere personen té kunnen overleggen, wat men voor hen kan doen. In de meeste gevallen laten dan de op lichters niets meer van zich hooren, dan wel loopen ze boos en scheldend het huis uit. Maatregelen tegen de stofplaag. Door de Ned. Centrale Vereeniging tot bestrijding der tuberculose is een adres'gericht tot den Minis ter van Waterstaat, om te wijzen op het zeer ernstig stofgevaar op rij- en wandelwegen, door het steeds toenemend automobielenverkeer, met verzoek aan den Minister, maatregelen te willen treffen, om dezen voor de gezondheid nadeeligen toestand zooveel mogelijk tegen te gaan of althans te beperken. Het spoorwegongeluk te Hattumerbroek. De militairen B. Groenveld en K. Vos, die rês- pectievelijk don linkervoet en het linkerbeen boven de knie afgezet zagen na de spoorweg ramp te Hattumerbroek en die in 't Sophia- ziekenhuïs te Zwolle worden verpleegd, maken het naar omstandigheden goed. Wandbeschilderingen. In het pand Nieuwe haven 63 te Dordrecht zijn meldt de D. Ct. in een paar kamers achter behangsel wand- beschilderingen voor den dag gekomen. Wel is waar zijn zij belangrijk beschadigd door ver tering, beplakking en spijkeren, maar voor zoover zij tbans van alle papier ontdaan zijn, toonen zij decoratief schilderwerk, voorstel lende tafereelen uit de Bijbelsche geschiedenis, o.a. Jezus en de Samaritaansche vrouw, Joseph en de vrouw van Putiphar. Meester werken zijn het wel niet, maar toch wel opmer kelijk van teekening en proportiën. nandeld, ia de Kamer uiteen gegaan, ver moedelijk tot hetlaatste van deze maand. GEWISSELDE STUKKEN. Een school voor monteurs. Bij Nota van Wijziging heeft de Minister van Marine voorgesteld om in het w.o. tot verlhooging van de Marinebegrooting voor 1915 alsnog in te voegen een postkan 70,000 vcor onderhoud, herstelling en. wijziging van dokken en van alle gehouwen en marine- werken in art. 25 bedoeld, en aanschaffing van de daarvoor benoodigde materialen, kos ten van vervoer, toezicht en beproeving. Uit' 'sMinisters toelichting blijkt, dat deze som van 70,000 benoodigd is voor het bouwen van een geheel nieuwe school voor monteurs te Amsterdam op den zuidwestelijken hoek van het Werfterrein, met front naar de Prins Hdenrikkade te Amsterdam. EINDEXAMEN VAN DEN HOOFD CURSUS TE KAMPEN. De uitslag van het eindexamen van den hoofdcursus te Kampen is, dat geslaagd zijn: Infanterie hier te lande: W. R. Bartelds, INGEZONDEN. Voor den inbond dezer rubriek stelt de Be- dactie zich niet aansprakelijk. LISSE, 7 Juli 1915. DE ECHTE ANTI-OORLOGSRAAD. Christus super omnia! Onlangs beklaagde zich de Anti oorlogs raad, dat haar streven niet genoeg steun en algemeene waardeering ondervond, dat er nog maar al te velen in den lande zich niet hij baar aansloten. „Vox populi, vox Dei" zegt een oud Latijnsch spreekwoord. Zonder in het minst de goede bedoelingen van genoemde vereeniging te willen betwij felen, geloof ik niet, dat zij ons den zoo zeer gewensohten vrede brengen zal. Zou de echte antioorlogsraad niet deze zijn: „Sluit Schiedam in deze benarde tij den, waarin meer dan ooit alles wat verhit, alles wat het hoofd minder helder, het hart minder edel maakt, uit onze omgeving hoort verbannen te worden?" Alle oorlogvoerende landen hebben te vens den oorlog verklaard aan den alcohol: Rusland aan de spits en zelfs Frankrijk, tot dat hij door herhaalde ziekte zijner vrouw al zijn bezittingen heeft moeten verkoopen, waar onder een goed-beklante wasch- en strijkinrich- ting. Hij is nu door vermogende vrienden reeds bijna aan een nieuwe inrichting geholpen, doch er ontbreken hem nog 25 voor den aankoop van eenige tonnen, om 't bedrijf dadelijk te kun nen beginnen. Zoo is de man nu reeds maanden lang bezig en leeft er allergemakkelijkst van Eenige personen, die zich te zijnen huize ver voegden om te informeeren of de waschinrich- ting haast compleet was, kwam tot de erva ring, dat ze zich in de luren hadden laten leg gen. De politie heeft er zich ook al mede be moeid, daar het echtpaar reeds meer achter de tralies heeft gezeten en dus geen onbekende voor haar is, doch de menschen zijn te glad en weten telkens door de mazen van het net te glippen, door voor te wenden, dat ze al het ont vangen geld hebben opgespaard om een st rijk inrichting te openen, zoodra ze genoeg bijeen hebben. Een andere praktijk betreft die van een per soon, die zich uitgeeft voor doctor in de oude letteren en langs dezen weg eenige kuustig na gemaakte medaillonprenten aan den man tracht te brengen. De prentjes, die geen dubbeltje waard zijn, worden met een zucht van de hand gedaan voor één rijksdaalder, omdat in dezen tijd van oorlog do kunst geheel stop is gezet. Daar de politie ook hier machteloos tegen over staat, kan het publiek zichzelf het beste beschermen door nooit aan dergelijke personen iets te geven. Blijven deze aanhouden, dan vraagt men hen om hun adres en hun antece denten nauwkeurig en schrifteliik op te geven,. C. Blok, C. H. Boer, J. C. S. de Boer, S. A. S. de Boer, J. A. W. Bor, J- H, Claus, L. A. J. van der Dy ft, C. W. Ekkart. J. H. Eus- sèn, J. J. van Haaien, S. M. C. J. Hamer, C. Honig, W. C. Hoogeboom, H. S. J. Kame- vaar, J. L. C. Kruijne, B. Mulder. J. J. Rape, A. W. de Ruyter van Stevemnk. W. G. A. Schoenmakers, E. P. H- Stijns, M. Verhoe ven, S. H. M. van der Weijden, en R. B. M. Wirtz. Infanterie Ned.-Ind. leger: H. R. A. Ber- noster, R. G. W. Farret Jen tink, W. te Hen- nepe, C. H. R. Landouw, S. H. Landzaat, J. Lion, J. Mansvelt Beck, G. U. Roy, W. J. van Hobbe, A. J. van der Wal. Administratie hier te lande: W. J. P. Duijne, B. J. Jonker, B. W- F- M. Kloppen- borg, G. L. P. Muntjewerf, E. Pinto. Administratie Ned.-Ind. leger: W. van der Bos, J. J. Ensinck, F. A. Gits, H. W. Gor dijn, A. Mulder, J. H. M. Rauwendaal, A. G. Satoor de Rootas. MILITAIRE VERLOVEN, ENZ, Ten opzichte van de verzoeken vait mili tairen om verlof, overplaatsing of dckichée- ring is een legerorder verschenen, waarbij bepaald is, dat deze verzoeken voortaan moe ten gericht worden tot den opperbevelhebber, terwijl deze ingediend moeten worden bij de corpscommandanten. Een andere wijze van bet indienen van dergelijke verzoeken heeft geen waarde. Zij worden tor zijde gelegd. DE EERSTE KAMER. Nadat de Este Kamer de in oii.j vorig nummer xèvid .de agenda-punten had afge- aan den huidigen krijg wars van alle drank bestrijding, begint ook bet alcoholg -bruik te beperken. Gods barmhartigheid verhoede, dat ons land door den oorlog gedwongen worde, om krachtig in te grijpen, maar moge onze Regeering intijds de oogen ge opend worden om een der grootste kwalen, die het geestelijk en tijdelijk welzijn van- ons volk ernstig bedreigen, met heilrijk ge volg te bestrijden. Men roept van alle kanten om vrede, maar vergeet maar ai te zeer in onzen lichtzin- ui gen tijd, dat offer en gebed Gods toorn moeten stillen. Heeft onze H. Vader de Paus, de groote Vredesijveraar, niet nog onlangs verzocht, drie vastendagen te hou den in streng lcerkelijken zin? En zou het offer der drankbestrijding nog niet het ge wone vasten hierin overtreffen, (men be hoort zich natuurlijk ook 6tipt te houden aan de Kerkelijke vastenwet), dat men zich dan onthoudt van hetgeen voor ziel en li chaam schadelijk is? Hoe juist begreep dit de zwaarbeproefde Kerkvorst van Mecbelen, Kardinaal Mer- cier, die zijn biechtelingen in plaats van de gewone penitentie, het derven van een li keurtje of ander alcoholgenotmiddel opleg de. Hoe zwaar heeft het arme België het moeten boeten, dat menige familie te vepl sterken drank, bier of wijn in huis had, die de Duitschers tot dronken muitelingen maakte, voor wier niemand of niets meer heilig en veilig was. Nog maar al te veel mensclien beschouwen den alcohol veel on schuldiger, veel minder gevaarlijk dan liij in werkelijkheid is. Ze vergeten, dat hij de bron is van o, zooveel zonden, de oorzaak van o, zooveel onheilen en hierbij heb ik met juist alleen den dronkaard op het oog- Hoeveel kwaad richt ook op het oogenblik do drank' bier incluis, onder geïnterneerden en gemc biliseerden aan? Voor die menschen is elk® overprikkeling in hun abnormalen toestaD'l gevaarlijk, zoo ooit voor iemand, ie het n" voor hen zeker zaak, het hoofd koel te bro den. Ook nit economisch oogpunt is liet ai®' te verklaren, dat de Regeering bet zoo hooSI noodige graan, men denke maar eens aau den stijgenden broodprijs, in Schiedam ka'1 laten vermorsen. Dit klopt toeh niet met da rede van Minister Treub, door Z.Exc. bii het begin van den oorlog uitgesproken, dat niets van hetgeen eetbaar is, mag verloren gaan. Onze tijd 6taat in het teeken der drankbestrijding en de Regeering, die dit het best zal inzien, zal het volk een bron van geluk en welvaart opeDon. Waar de al cohol vrij den scepter zwaait, is geen be stendige en werkelijke welvaart denkbaar- Vooral ook in het belang der jeugd, de hoop der toekomst, die in deze dagen de strijd tegen den alcohol aangebonden, want hoe menig kind draagt zijn leven lang de ramp zalige gevolêen van de drankzucht zijner ouders! Daarom is het ook zeker te hopen, dat meer onderwijzeis en onderwijzeressen ziel) onder het schoone vaandel der drankbestrij ding scharen. Mogen ze weldra voor ons dierbaar Vaderland terugkeereu: de schoone dagen van het oude Ninive, waarin koning en volk, ja de dieren zelfs, zie hdoor alge meene boete voor God vernederden en a lduf voor wis verderf bleven gespaard. Daarorü juist zou ik in onzen veelbewogen tijd een voorloopig algemeen verbod van alcoholi sche dranken zoo passend vinden en wie weet, wat heerlijke rol daardoor aan de drankbestrijding werd opgelegd. Moge de Onbevlekte Moedermaagd, Zij, die bij Haar verschijning te Lourdes aan Bernadette Sou- birous,, driemaal het woord: „boetvaardig heid" herhaalde, onze Regeering verlichten om met de plannen der Voorzienigheid ook in het voorname punt der drankbestrijding mee te werken. Verkrijge ons de Onbevlekte Ontvangene, Die met Haar maagdelijken voet den kop van het helscb serpent nog steeds verplet, dat de veelvuldige ,ja dago- lijksche Communie aan degeli.jke drankbe strijding gepaard, ons dierbaar Vaderland beware voor den vreeselijken oorlogsdemoii en het tot waren bloei en grootheid breng» Mogen spoedig velen meer kunnen uitroe pen: „Lof en dank aan God en de Onbevlek te Moedermaagd/dat ik katholiek en drank- beetrijder(ster) ben!" J. MARIE E. R-, Onderwijzeres. KERMIS EN WINKELiEuS. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleidiug van het besluit van der- Raad, inzake de afschaffing of het tic door gaan van de kermis, zou ik met «leze de aaauacht willen vestigen van ue Huariem- scue winkeliers op hel volgende: jüaaa'er in den laatsten tiju naus. geen ko-.p lust in de burgerij zit, zou ik de nerhig menden aanraden, deze mooie gelegenheid u c t voor bij te laten gaan. Organiseert, winkeliers, in die bewuste kerimsiveek nu een \v i n k e l- w e e k, en ik zou denken, dal ge meer succes zult hebben als met de vorige. Eu als de Kermis misschien wel nooit meer kuait, wel nu, dan elk jaar op hetzelfde tijcLup dm- kermisweek zoo iets gedaan 1 Ik ge mijn opmerking in overweging, misschien zijn er die met mijn voorstel accoord gaan au ln> initiatief willen nemen. U, mijnheer de Redacteur, dankend voof de plaatsruimte, EEN WINKELIER. LOT1S1CO-PROCES3EN. Het Gerechtshof te Den Haag heefi arresi gewezen in vier zaken van Lotisico, aanh tn gig gemaakt tegen prijswinuers, aan wie dt Haagsche rechtbank hun vorderingen hal toe gewezen, met verwerping van het verweer van Lotisico, dat de polis zou zijn geconver teerd in een obligatielening, doordat de trek king van de Staatsloterij in Augustus eenigen tijd heeft stilgestaan. Ook het gerechtshof oordeelde dat verweer ongegrond en beves tigde de vonnissen der rechtbank. POSTUIEFSTAL. Het Gerechtshof to Amsterdam heeft gü< teren het hooger beroep behandeld van den 26-jarigen koopman O. de B., die bij vonnis van 20 Mei 1915 door de vierde kam ;r der Rechtbank te Amsterdam is veroordeeld tol twee jaren en zes maanden gevangenisstraf terzake van oplichting van een postzak en een posttrommel op 21 December 1914 in het hoofdpostkantoor te Amsterdam. De proc.-generaal. mr. baron Baud, vroeg veroordeeling tot dezelfde straf als in den eersten aanleg opgelegd, nl. twee ja-en en zes maanden, met vernietiging van het vonnii der Rechtbank op formeele gronden. FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard: 2 Juli,-E. Postmus, Wei, Nobach, winkelierster, Doezum; 6 Juli, J. H. Huisjes, landbouwer, B rog ter Opslagen. n ÜTtXOTÏNGEN oostenrijksChe ROODE KRUIS. PREMIELOTEN 1882. Trekking op 1 Juli 1915. Premiën. Serie 9892 no. 26 Kr. 30,000; serie 1487 no. 13 Kr. 2000; eerie 207 nr. 10 Kr. 1000; seria 11983 nr. 1 Kr. 1000. De volgende nummers met Kr. 200: Serie 1288 nr. 16, eerie 1403 no. 23, eerie 2053 nr. 15, serie 5118 nr. 35, serie 5483 nr. 25* serie 5972 nr. 13, eerie 6124 nr. 17, sor. 6991 nr. 40, eerie 10375 nr. 34, eerie 11432 nr. 3L lie volgende nummers met Kr. 100: Serie 941 nr. 7, serie 1503 nr. 3, eerie 1791 nr. 30, serie 1865 nr. 45, 6erie 2822 nr. 11, eerie 4621 nr. 15, eerie 5801 nr. 22. eerie 8603 nr. 47, serie 8853 nr. 21, eerie 9124 nr. 29, sefie 0131 nr. 19, eerie 9445 nr. 47, eeye 10184 nr. 42, serie 10250 nr. 8, eerie 10795 nr. 8, seria 10803 nr. 20, eerie 10809 nr. 29, serie 11562 nr. 36, serie 11805 nr. 34, serie 11820 nr. 13. Ter amortisatie, seriën: 624 706 996 1263 1361 1535 1871 1966 1997 2107 2147 2180 2375 2392 8463 3599 3O90 4331 4485 4556 4636 4678 4825 4936 4902 5109 5124 5311 5664 5716 5775 663! 7255 7278 7446 7479 7508 7601 7709 812^ 8174 8179 8434 8558 8861 9192 9312 9426 9805 9918 10442 10887 11141 11907

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 8