De Raadsverkiezing in Velsen, UIT DE PROVINCIE UIT LISSE e.o. i SPORT EN WEDSTRIJDEN NAGEKOMEN BERICHTEN STADSNIEUWS Dinsdag a.s. is de raadsverkiezing in de gemeente Velsen. Dat deze van groot belang is moge blij ken uit het volgende: Voor de 6 zetels stelden de afd. der S. D. A. P. 6 candidates zij willen dus, als 't kan, de 8' zetels wel hebben! Zooals u tiet, overvragen doen ze niet!... Aftredend is in district III de heer R. Brink. De recht sche kie'svereenigiugen stelden tegen over dezen aftredenden sociaal-demo craat geen candidaat, willende de S. D. A. P. dus dezen zetel laten. De vrijzinnigen ech ter stelden hier wel 2 candidaten. Trou wens, ook zij hebben 6 candidaten gesteld en zullen er alles op zetten oin rechts af breuk te doen. Of het hun zal gelukken? Men vreest van wel en er is eenige grond voor die vrees Voor 6 jaar was de gemeente nog niet verdeeld in kiesdistricten. Later is dit ge schied en toen moesten de raadsleden 1 o- t e n voor welk kiesdistrict zij zitting zou den nemen. Zoo lootten de heeren Koele- meij en Vermeulen voor District I (Velsen en Santpoort) dat algemeen als vast rechtsch geldt en waarvoor dan nu ook 6 rechtscke leden zitting hebben. Echter lootte de heer ,W. Baron van Tuijll voor district II (IJmuiden). De heer van Tuijll nu was voor 6 jaar naar wij meenen de eenige, die bij eerste stemming met groote meerderheid werd ge kozen. Eu de heer van Tuijll echter voor IJ muiden zit, vreest men dat hij wel eens kon vallen, of althans het niet verder brengt dan herstemming. IJmuiden toch geldt als liet vaste vrijzinnige district. De heer Ger ritsen is er in 1913 meer bij verrassing ge kozen. Gelijk met dezen vaardigde het toen ueu heer Netscher weder af! Toch gelooven wij dat het zeer te betreu ren zou zijn ais de heer van Tuijll niet her kozen werd. Weinig raadsleden zijn, bij wie dan ook, zoo gezien als hij' vooral om zijn onkreukbare eerlijkheid. Ai is de lieer van Tuijll geen schitterend spreker, hij is een degelijk raadslid. Hij was het, die altijd ijverde voor openbare aanbesteding, die ja ren lang pleitte voor de instelling eener Tinancicele Commissie. Het vorig jaar kwam deze commissie er en zag de heer v. Tuijll de vei-vulling zijner wenschen. Nu reeds wordt het werk dezer commissie, zeer ge waardeerd! Zat de heer van .Tuijll voor District I (Velsen en Santpoort) in welk district hij zijn woonplaats heeft, hij kwam er zonder herstemming. Dat gelooft een ieder] Maar de Cliristelijk-Historischen hebben in den heer Sluiters reeds hun afgevaardigde in dit district en de Anti-Revolutionairen en de Katholieken hebben daar ook recht op hunne zeteLs. De Anti-Revoiutionairen wil len er den heer Vermeulen, onzen wethou der, weder in brengen en de katholieken komen voor den zetel van den heer Koele- meij (die geen herverkiezing wenschte) met den heer M. Uitendaal. Dat is een naam, die in heel de gemeente en vooral in I een goeden klank heeft. .Wij denken dan dade lijk aan den algemeen beminden heer L. Uitendaal, den vroegeren wethouder. .Wel nu, de lieer M. .Uitendaal is een zoon van den oud-wethouder. De kiezers stellen er dus een eer in den heer' Uitendaal af te vaardigen 1 De heeren Vermeulen en .Uitendaal zullen er in 1 zeker wel komen. Natuurlijk jnoet dit bij eerste stemming. Komt er herstem ming dan gaan Vrijzinnig en S.D.A.P. (on danks dat de Vrijzinnigen den zetel van de S.D.A.P. in Velseroord bestrijden!) wel sa men. De Vrijzinnigen mogen in I al den heer Kruimel gesteld hebben, er is geen één rechtsche arbeider der papierfabriek, die daarom zijn directeur stemt! En I is bijna voor de helft Roomsch. 't Kan dus zonder herstemming best. ,Wat nu district II (IJmuiden) betreft, de heer Mulder (R.K.) wenschte hier óók geen )herverkiezing. En in III (Velseroord) de heer van Rhijn (A. R.) eveneens niet. Eu meenen wij dat het jammer is dat men den heer van Tuijll niet in Velseroord heeft candidaat gesteld. Deze had o.i. daar een zeer goeden kans gemaakt. Velseroord (met Oostelijk-IJmuiden) is het wisselval lige district. Daar zitten twee rooden, twee vrijzinnigen en een rechtsche voor. De An ti-Revolutionairen nu hebben in Velseroord den heer J. van der Steen gesteld. Deze is secretaris-penningmeester der afd. IJmui den en tevens propagandist van den .Christ. Zeemansbond. Had inen den heer van Tuijll in Velseroord en den heer van der Steen in Umuiden (zijn woonplaats) gesteld, wij ge looven dat voor beiden de kansen beter had den gestaan. Maar, gedane zaken nemen geen keer. Nu zal men zich echter enorm moeten in spannen. De heer van Tuijll is nu eenmaal candidaat in II. Hij heeft zich de caudida- tuur weer laten welgevallen, nu moet Umui den het zich plicht achten den heer van Tuijll weer in den raad te brengen! Naast hem staat (voor de vacature Mulder) de candidaat der R.K. Kiesvereeniging, de heer Th. G. C. van der Klauw. Deze woont in IJ muiden en is een geziene persoonlijkheid. De heer van der Klauw zal in iden raad de be jegen van den visehhandel voortreffelijk kunnen behartigen. Onlangs was hij ook candidaat voor de Kamer van Koophandel en toen moeten zelfs verscheidene vrijzin nigen hun stem op hem hebben uitgebracht. Voor den tweeden zetel heeft men in Vel seroord geen candidaat gesteld. Nog eens, gedane zaken nemen geen keer, maar waar om naast den heer van der Steen den heer van Tuijll niet gesteld? jWil men dien zetel aan de S.D.A.P. laten? Terwijl deze bij kans nergens van een bestand willen weten, dan in Zaandam, waar zij de meerderheid hebben!... Als het aan hen iag, zouden zij hier gaarne alle zes de zetels verove ren. Nu zal men zich moeten onthouden, of den aftredenden heer Brink stemmen, of een her beide vrijzinnige candidaten. Hoe 't zij, aan het parool der kiesver eeniging moeten wij ons houden, en dus: de rechtsche kiezers in Velsen brengen op Dinsdag 13 Juli a.s. hun stem op de heeren: P. VERMEULEN cn M. UITENDAAL ia District I; de heeren: TH. G. O. VAN DER KLAUW, en ,W. BARON VAN TÜYLL' fW SEROOSKERKEN in district H: op den heer J. ,VAN DER STEEN in district III. En alle krachten worden inge spannen, om deze mannen in den Raad te brengen1 E VELSEN. Ons Steuncomité. Ons plaatselijk Steuncomité vergaderde gistermorgen ten raadhuize. Aller eerst werd door den voorzitter, Jhr. Mr. Boreel van Hogelanden, meegedeeld dat de secretaresse, Jonkvr. M. baronesse van Tuyll wegens gezond heidsredenen als zoodanig ontslag wenscht te nemen. De voorzitter zeide dat de leden dit zeker, evenals hijzelf, zouden betreuren. Met grooten ijver heeft .de secretaresse steeds haar taak ver vuld. De leden stemmen hiermede door applaus in. Verder deelt de voorzitter mede dat de secre taris van het Kon. Nat. Steuncomité, de heer H. A. van IJsselstein, den wensch had uitgespro ken onze vergadering bij te wonen, wat door ons zeker op hoogen prijs wordt gesteld. Ook hier mede betuigen de leden hunne instemming. Nadat de notulen gelezen waren, vraagt de heer van IJsselstein het woord en zegt dat hij uit de notulen verneemt dat een der leden betreurde dat door de Regeering het Plaatselijk Steun comité was gepasseerd. Dit nu was geenszins het geval. Het onderhoud, door de commissie uit de vakorganisaties aangevraagd, werd toegestaan. Hulp werd toen toegezegd, maar dadelijk is daarvan aan het Velsensche Comité bericht ge zonden. De voorzitter wil nog opmerken dat na een conferentie met de commissie uit de vakorganisa ties het Bestuur zich tot het Kon. Nat. Steun comité wendde en dat het daarop de toezegging ontving dat 75 pCt. der uitkeeringen aan de opvarenden der trawlers door het Kon. Nat. Steuncomité werden gewaarborgd. Een schrijven van de Commissie uit de Vak organisaties was ingekomen, waarin deze opkomt tegen het beweren dal zij inzake de steunverlee- ning een voorstel zou aanhangig maken bij de sub-comités. De heer Visser meent hieruit te bevestigen dat er dienaangaande een misverstand heerscht. De voorzitter zegt dat dit bij het bestuur abso luut niet het geval is. Ds. Creutzberg merkt op dat thans bijna alle schepen weer naar zee zijn en dat anderhalve vergadering tevergeefs aan deze zaak is besteed. De commissie, benoemd om de zaken te Velser oord te onderzoeken, bestaande uit mevr. Polder- man-Luchsinger en Ds. Creutzberg, adviseert te Velseroord geen nieuw sub-comité te vormen. De voorstellen van den heer Visser, om de uitkeeringen aan leden van vakorganisaties dooi de besturen te laten uitbetalen en om de inder tijd gemaakte bepaling dat schippers, stuurlie den, machinisten, vischlossers enz. geen uitkee- ring kunnen ontvangen, te schrappen, komen thans in behandeling. Het eerste wordt, als zijn de door alle sub-comité's- verworpen, door den heer Visser ingetrokken. Over het tweede wordt uitvoerig gedebatteerd. De heer Handgraaf dient namens Santpoort een amendement in, dat aan het voorstel tegemoet wil komen. De heer van IJsselstein raadt aan ieder geval op zichzelf te onderzoeken. Menschen, die vree zen uit te varen, kunnen steun ontvangen. Kan men deze menschen tijdelijk werk verschaffen, dan zou de heer van IJsselstein dit toejuichen. In dezen geest wordt besloten, nadat de heer Handgraaf had verklaard het amendement nu te kunnen intrekken. Inzake Velseroord wordt besloten hiervoor een vaste commissie te benoemen, waartoe aangewe zen worden mevr. Polderman en Ds. Creutzberg, die zich inlichtingen zullen verschaffen van de vakorganisaties en anderen. De uitbetalingen blijven te Velsen plaats hebben De heer Vermeulen brengt bij de rondvraag ter sprake de kwestie van steunverleefling aan de nagelaten betrekkingen der omgekomenen van de 4 stoomtreilers. Het zal nog wel 3 of 4 maanden duren aleer de verzekeringsuitkeering afkomt. Kan het Kon. Nat. Steuncomité zich het lot dezer menschen niet aantrekken? De heer van IJsselstein raadt aan dat het Plaatselijk Steuncomité deze menschen zal hel pen. Indien ook de reeders het hunne willen doen, zal het Kon. Nat. Steuncomité zich niet onbetuigd laten. Aldus wordt besloten en zullen deze gevallen worden onderzocht. Hiema werd de vergadering gesloten. (Wegens plaatsgebrek gisteren niet geplaatst.) DE A.S. Raaus ekKIEZLXG."' Het bestuur der R. K. Kiesvereeniging heeft tegen a.s. Maandagavond S uur een buiten gewone vergadering uitgeschreven .toegan kelijk voor alle Roomsch katholieken. Leze vergadering zal worden geüouden in de groote zaai van het gebouw, .van <Jen Ned, g. K, Volksbond. Als spreker treedt op de heer J, A- ide Lobei uit Haarlem. Zijn onderwerp zai gewijd zijn aan de stemming voor de gemeenteraad van Liusdag 13 Juli. l>e populairiteit van den spreker, die zich hier op sociaal terrein veie vrienden heeft verworven doet verwachten dat de zaal propvol zal loopen en het dus zaak zal zijn te zorgen dat men zich intijds van een piaats voorziet. Bovendien zal elk iid der R. K. Kiesvereeniging en hij, die be lang stelt in de Roomsche organisatie mede werken en vrienden en bekenden aansporen vcoral deze .vergadering te bezoeken, Het lijkt ons werkelijk een goede, propa gandistische gedachte van het bestuur der R. K. kiesvereeniging aan den vooravoud van den stemmingsdag te vergaderen; het geeft hiermede blijk dat het zijn uiterste best doet de besluiten der vergadering zoo flink moge lijk uitgevoerd te krijgen. Én daar is •zeker geen krimp voor mei zulke uitnemende can didaten als de heer J. Pijnacker en A. H. Schrama. Dat de leden het actieve bestuur hierin krachtig zullen steunen is ain geen twijfel onderhevig. Niet alleen de propagnnla- club, die hier meer speciaal voor geroepen is, doch ieder iid zij propagandadist en sporen ieder Katholiek aan èn om deze vergadering te bezoeken èn Dinsdag te stemmen op PIJN ACKER, SCHRAMA en KRöSSCIIELL. Zorgen we dus allen dat deze vergadering slaagt dan, daar zijn we zeker van, zul en de door de Rechtsche Kiesvereeniging en ge stelde candidaten zegevierend uit de pus komen met een reuzen-meerderheid van sfern- men, Propagandisten aan 't werk 'dus! Goede vangst. Melden we onlangs dat de .werkman J. door 't uitwerpen van een „stek" een snoek aan een paling had gevan gen, thans heeft de werkman T. K. het bui tenkansje dat hij eveneens aan een „stek een paling aan een paling, en wel een van twee pond, heeft gevangen. Een boffer ron den we zoo zeggen. BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK. Ondertrouwd: H. Hoek en E. J. Dierks. Overleden: S. P. .Veenboer, 1 j. J. M, de Goede, 14 j. BENNEBROEK. Overleden: A. J. van Roode, 10 jaar. HAARLEMMERMEER. Geboren: z. van L- Burgersdijk en B. J. J. Lagendijk. d. van C. Mienis en P. M. Bogaerds. z, van P. van Tol en A. Gijzenberg. d. van ,W. Steenks en K. Stoffijn. d, van E, Luke en P, .0. van Velzen. Overleden: N„ 14 m., d. van G. van Laar en H, .0. .Vermeulen; G. ,Vernooij, 66 j., A. Meerkerk, 36 j. J. Meijer, 18 j. Wj. van Tienderen, 84 j. LISSE. Geboren: d. van A. van de Rotten en van M. J. Auddiffred. z. van P. J. Schoone en van E. Steenvoorden. z. van Th. van Djjk en van G. Zoet. d. van N, E. van Roojjen en van H. M. G. Heerens. Overleden: M. van Drunen, echtg. van B. Moerkerken, 26 j. M. E. F. Hiemenz, 13 j. M. A. van de Rotten, 2 dagen, SASSENHEIM. Geboren: d. van iJVj. A. Sluijmer en G. Schaap, Ondertrouwd: T. v, 'd. Bijl en K'. G, v. d. Voort. ALKMAAR. Geboren: z. van ffi. Zwager en N. Mandersloot. Overleden: A. Beemster, geh. met .0. Er- kamp, 61 j. ALKMAAR. Ondertrouwd: 8 Juli. J, F. Hoekman en B. Blankers. J, Kalf en A. Melker. P. K Raat en O. J. (Burgeriug. Geboren: 9 Juli, d. .van M. Reemsteiboei en „W. C, Leek, i CRICKET, het programma voor morgen. Eerste Klasse. Haarlem, Rood en Wit—V. R. A'. Hilversum, Hilversum—Hermes, Tweede K la sse. Rotterdam, ,V. O. C.—H. B. S. Den Haag, 's-Gr. C. C. IIHermes II. Zaandam, Albion—Haarlem. Amsterdam, ,V. R. A. Ha—R. en ,W. II. Amsterdam, V. V, V.—V. R. A. Ilb. BUITENLAND. FRANSCH LEGERBERICHT. PARIJS, 10 Juli. (Officieel.) Communiqué van 11 uur: De dag ging betrekkelijk kalm voorbij. Er hadden geen infanterie-acties plaats. De vijand ging voort met het bombardeeren van Atrecht met zwaar geschut. Op andere plaatsen hadden levendige artilleriegevechten plaat». DE RUSSISCHE BEVELVOERING. BERLIJN. 10 Juli. (Part.) Uit St. Peters burg wordt geseind, dat generaal Russky, die bij grootvorst Nicolaas in ongenade was geval len, door den Czaar met buitengewone volmach ten is benoemd tot tweede opperbevelhebber! Het Russische opperbevel heeft de gedeeltelijke ont ruiming van Warschau bevolen. ZUID-WEST-AFRIKA. LONDEN, 10 Juli. De Duitsche strijdmacht die in Zuid-West-Afrika zich heeft overgegeven, bestaat uit 204 officieren, 3166 soldaten, 37 veldkanonnen en 22 mitrailleurs. De Engelsche bladen spreken van „groote geestdrift voor Botha" in Kaapstad en heel'Zuid-Afrika! Dat zal wel alleen onder de Engelschen zijn! Jï GPRES AILLEM AATREGELEN. BERLIJN, 9 Juli- De Nordid. Allg. Ztg. schrijft volgens Wolff's bureau: Een Duitsche cavaleriepatrouille, bestaan de uit luitenant Von Sehierstedt, graaf Slipchwitz, twee onderofficieren en twee mansclhappen raakten tijdens den 6lag aan de Mai-ne achter het Fran6che front en re- quireerde gedurende drie weken de voor levensonderhoud hoogstnoodzakelijke levens middelen en dat wel voor zoover mogelijk tegen contante betaling. Toen zij tenslotte niet meer voort konden, besloten zij zich oT-er te geven. Aangezien luitenant Von Sehierstedt aan het heen gewond was, werd bij een boer paard en wagen genomen, waar na men zich hij de dichtstbijzijnde Fraasche troepen meldde. Op grond van dit voorval is Von Sehier stedt door een Franschen krijgsraad ver oordeeld tot vijf jaar dwangarbeid; de ove rigen kregen 5 jaar tuchthuisstraf, terwijl officieren en onderofficieren tot degradatie veroordeeld werden wegens „plundering in gewapende bende". De Duitsche regeering eischte onmiddel lijk opheldering omtrent het voorval dooi de Franscbe regeering en behield zich voor bij een onbevredigend antwoord tot verdere maatregelen over te gaan. Uit het van den Franschen krijgsraad ontvangen vonnis bleek niet waarop het college eigenlijk zijn oordeel grondde. De Duitsche regeering kon derhalve in het vonnis sleclhts de bevesti ging zien van haar opvatting, n.l. dat het optreden van de patrouille volkomen in overeenstemming was met de oorlogsge- bruiken. De voortdurende bemoeiingen vau de Duit sche regeering het onrechtvaardige vonnis te doen herroepen, leidden niet tot het doel. Na groote moeilijkheden mocht eindelijk een ]id van de volksvertegenwoordiging van een neutrale mogendheid de gevangenen in Avignon bezoeken. Deze constateerde, dat de officieren en mansclieppeu wel is waar afzonderlijk en afgescheiden van do Franscbe gestraften waren ondergebracht, maar dat zij zich met dezen in dezelfde binnenplaats moesten ver treden en op dezelfde wijze als deze werden behandeld en verpleegd- l Yon Sehierstedt Kreeg ten gevolge van deze onverdier.de vernederende behandeling een ernstige zenuwziekte en werd onlangs naar en speciale inrichting overgebracht. Niettemin bleven alle pogingen om hem wegens onbruikbaarheid voor den dienst vrij te krijgen vruchteloos. De Duitsche regee ring meende niet langer te mogen toestaan dat dappere Duitsche officieren en soldaten die hun plidht. als militair trouw hadden vervuld, tegen het volkenrecht als misdadi gers werden behandeld, en liet daarom aan de Franscbe regeering den eisch stallen, dat de leden van de patrouille onmiddellijk naar een krijgsgevangenkamp zouden worden overgebracht en daar met ongestrafte krijgs gevangenen van hun rang zouden wordeh gehuisvest. Aangezien aan den eisch niet voldaan werd, worden nu op aanwijzing van 't Duit sche legerbestuur 6 krijgsgevangenen Fran scbe officieren naar de militaire gevange nis te Spandau overgebradht, waar zij op dezelfde wijze als patrouillerijders zullen worden gehuisvest en behandeld, verscher ping van den toestand der Duitsche gevan genen zal onmiddellijk aanleiding zijn tot verscherping vair den toestand der zes Franschen. BINNENLAND. SLUWE OPLICHTEND. Men seint ons uit Amsterdam: Bij een bakker in de Nes vervoegde zich gisterenavond een man met een schrijven waarin bedoelden bakker werd bevolen nog dieuzelfden avond bjj den officier .van Jus titie te komen. ,Van deze ontbieding was aan vorenbedoelden justitieambtenaar echter niets bekend. Tijdens nu de bakker naar den Offi cier van Justitie was, had zich .wederom een persoon aan diens woning vervoegd, en aan diens vrouw, onder mededeeling dat hij bode was aan het Gerechtshof, afgifte ver zocht van een ijzeren geldkistje. Hij toonde daarbij een schrijven van den Minister van Buitenlandsche Zaken en den Rechtcr-com- missaris alhier en gaf de vrouw het kistje Üat circa f 250 bevatte, tegen afgifte van --oren- bedoeld schrijven mede. Later is door een agent van politie een man als verdacht zich aan deze oplichting te hebben schuldig ge maakt, aan het politiebureau geleid. Aange zien hij echter door den bajeker en diens vrouw niet herkend werd, is hij weder heen gezonden, DE HOTELDIEF. Men meldt ons uit Amsterdam: „De vreemde gast" die gedurende de laat ste dagen bij verschillende hotelhouders hier ter stede o.a, aan het Damrak en Weesper- plein een kamer besprak om vervolgens even later met medeneming van eenige voorwer pen uit de kamer, het hotel .weder te verlaten, onder voorwendsel nog eenige offerte? te gaan halen, is gisterenavond op aatwijzi- ging van den eigenaar van Hotel „Riieiii- scher Hof" Warmoesstraat waar hij even eens waarschijnlijk met dezelfde bedoelingen zich vervoegd had, aangehouden. Bij den aan gehoudene de man is hotelgids, cn hier te lande woonachtig werd een briofje van een particulieren bank van leening gevon den, waarop twee dekens beleend waren voor een waarde van f 4. De man heeft bekend zich aan de hem ten laste gelegde feiten to heb ben schuldig gemaakt. Waarschijnlijk heeft hij echter nog een medeplichtige, daar de aanwijzingen omtrent het uiterlijk van den „vreemden gast" niet geheel met eikander overeenstemmen. PERSONALIA. Te Utrecht behaalden bij het examen M. U. L. O. diploma A de heeren H. J. B. van Santé, F. Ch. Hage en G. Molenaar, allen van hier. CREDIETVERSOHAFFING AAN BLOEM BOLLENHANDELAREN, De heeren Ernest H. Krelage, W. G. Droog jen G. Kruijff deelen in het Weekblad voor Bloemenbollencultuur mede Op initiatief van den Nederlandschen Tuin- bouwraad is een plan ontworpen om, indien zal blijken dat daaraan behoefte bestaat, onzen vak- genooten, op gunstige voorwaarden en met hun bollehkraam als onderpand, een bedrijfscrediet te verschaffen dat evenwel een bedrag van ver moedelijk 2500 niet te boven zal gaan. Voor en aleer dat plan nader uit te werken, is het noodig te weten of de behoefte bestaat en hulp begeerd wordt. Het is daarom dat on- dergeteekenden, leden van het Centraal Be stuur vanden Ned. Tuinbouwraad voor de bloementeelt, belanghebbenden uitnoodigen, eventueel vóór 15 Juli a.s. aan een hunner ken nis te geven van hunne finantieele behoefte, liefst met vermelding van het bedrag dat noo dig geacht wordt voor instandhouding van het bedrijf. Geheimhouding dezer mededeel in gen wordt verzekerd. REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKELINGEN. In de bovenzaal van de Kroon hield de heer A. J. Meijerink gisterenavond een lezing met lichtbeelden over de organisatie en het werk der reddingsbrigade voor drenkelingen. Er was veel belangstelling en duidelijk bleek 't met dezer reddingsbrigade. WIELRIJDERS OPGEPAST! Er schijnt weder een „zwijntjes"dief rond te loopen. Gisterenmiddag is weder van iemand, die zijn rijwiel even onbeheerd had laten staan voor 't gebouw der Haarlemsche Bank in de Zijlstraat, dat ontvreemd. Dit is nu al 't tweede geval binnen een paar dagen tijds. DE R. K. FIETSCLUB NAAR HEILOO. De R. K. Fietsclub van hier vertrekt morgen ochtend om 10 uur van het Kennemerplein naar Heiloo,, om daar het genadeoord van Maria te bezoeken. Onderweg zullen zich anderen bij den fietstocht kunnen aansluiten er zeer welkom zijn. Om 6 uur denkt men weer hier terug te wezen. „UITKEERING BIJ OVERLIJDEN". Dit fonds van den Haarlemschen Hanze-bond, houdt een algemeene vergadering op Woensdag 14 Juli 1915, 's nam. 2 uur, in de tuinzaal van Café Brinkmanri, Groote Markt alhier. De punten van behandeling zijn: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen. 4. Jaarverslag van den secretaris. 5. Rekening en verantwoo ding van den penningmeester. 6. Rapport va commissarissen. 7. Verkiezing van een bestuur lid wegens periodieke aftreding van den hei C. H. Schneiders (herkiesbaar). 8. Verkiezlc. van een commissaris, wegens periodieke ftfti ding van den heer J. J. Bosse te Hoorn (volger reglement niet herkiesbaar). 9. Rondvraag, li Sluiting. HET REOEERINGSBROOD. -Deze week meldden zich 500 personen vo< een broodkaart aan. Gebleken Is nu, dat la k geheel 400 personen zich twee keer hadden oj, gegeven. EEN FLINKE DAAD. Gisterenmiddag 5 uur vie! een klein meisje r het water van den Heerensingel, nabij de Kwi kelbrug. Een voorbijrijdende fietser, J. Kok, b< dacht zich snel, sprong te water, en redde c kleine uit haar gevaarlijke positie. K. gaf öa&co het meisje terug aan haar geleiders, waaiaa ze ontsnapt was, en reed toen meteen door, zot der een dankwoord af te wachten, Hulde aan de bescheiden redder. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID. In de Rotonde van het Museum van K'ui.stïii verheid zullen morgen tentoongesteld zijn d inzendingen betrekking hebbende op de vrouw* lijkts haudwerken, welke werden ingezoruien. o. de prijsvraag, uitgeschreven door de M«u' schappij van Nijverheid in verband met he Tliieme fonds, waaronder zich hoog*i belang rijke naaldwerken bevinden, liet- Museum i» gc- opend van 10 tot 4 uur. VAN ONZE GROENTENMARKT. Gisteren is alhier door den tuinder A Peetoom, wonende te Heemstede, de eerst savooiekool aan de groentenmarkt gebracht ze zijn door den commissionair R. Hooge boem verkocht aan E. Bos te Zandvoort ei P. M. Hoes, wonende Rnsteuhurgerlaan, al hier,, en door den commissionair P. Bus< zijn de eerste jonge bieten aan de groon tenmarkt gebracht; ze zijn opgekocht doo H. v. d. Broeke, Harmenjansweg, alhier. BADEN. In het douchebadhuis aan liet Leidsdhi plein zijn in de afgeloopen week genomei 1535 baden; in dat aan den Koudehhorn 1145 HINDERWET. Door B. en W. is vergunning verleend: le. aan G. A. Nijssen tot oprichting vai eene kleerenwasscherij en -drogerij met strijkeri in het perceel aan de Brouwersvaart No. 61 waarbij als beweegkracht zal worden aangewent een stoomketel van 6 vierk. M. verwarmend op pervlak met stoommachine van 4 P.K., tot he aandrijven van werktuigen. 2e. aan het Bestuur der Coöperatiev Broodbakkerij en Verbruiksvereenlging „De Een dracht", tot uitbreiding van de bakkerij, geves tigd in het perceel aan het Donkere Spaarn No. 42, door het bijplaatsen van een dubbelei heeteluchtoven in het bij te bouwen gedeelte oj den grond van perceel No. 44. AANBESTEED. Het verbouwen van het perceel Groote Hout straat 74 is opgedragen aan den aannemer G J. Smit Thzn., te Heemstede. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij A. Polderman, Rozen priëelstraat 75, een bril; E. Kievit, N. Gelde loozepad 52, een zweep; M. v. d. Voort, Mo rinnesteeg 21, een speld; B. Witkamp, Gasthuis straat 9, een kinderzak met inhoudE. van Ame rongen, Kamperstraat 21, een handtaschje me inhoud; F. van Luijken. Anegang 8, postzegels mevr. Smit, Koninginneweg 85, een portemon naie met inhoud; Bureau Smedestraat, een por temonnaie met inhoud; B. Vester, Koudenhon 46, een broche; J. v. d. Wateren, Oranjestraa 97, een taschje met inhoud; P. Bos, Voorzorg straat 56, een bril in étui; J. Poelenjee, Amp zingstraat 84, een dameshorloge; J. Giliam Rozenpriëelstraat 35, een koortsthermometer juffr. Bakker, Brouwerskade 1, een abonnemen E. N. E. T.; W. Fransen, A. L. Dyserinckstraa 67, een medaillon met portretten; R. Remmé Gierstraat 76, een stempel. PROGRAMMA vau de muziekvereeniging in den Hout op Zon dag 11 Juli des middags half 3: 1. Mit Sehwert und Lance MarscH, Starke 2. Ouverture Preciosa, Weber, 3. Geschichtec aus dem Wiener Wald. Walzer, Strauss. 4. Fan taisie uit de Russische opéra; het leven vooi den Keizer, Glenka. 5. Italiaansche ouverture Perdotti. 6. Valse uit de Symphoni Fantastique Berlioz. 7. Fantaisie a. d. operette Prin» Me thusalem, Straus». Van het concert der concertvereeniginï Haarl. Muziekkorps op Zondag 11 Juli 's avonds acht uur in den tuin van het Bron gebouw 1. „The Picadore," marsch, Sousa. 2. Ouver ture „Der Wassertrager", Cherubini. 3. Para phrase über das Lied „Verlassen bini", Reindel 4. Laura Walzer aus der Operette „Der Bettel student", Millöcker. 6. Grande fantaisie dt l'opéra „Hérodiade", Massenet-Coenen. 8 Ouverture „Zampa", Hérold. 7. Lied an de; Abenstern aus der Oper „Tannhauser". 8. Wal zer aus der Operette „Ein Walzertraum" Strauss. 9. Grande fantaisie de l'opéra „Li Traviata", Verdi. Van het concert in de Sociëteit „Trou moe Blycken", op Zondag 11 Juli 1915, 's avond; sy* uur, te geven door de muziekvereeniging „Harmonie," directeur: de heer O. F. W Wernecke. 1. Marche Militaire, L. H. Blankenburg. 2 Ouverture „Die Zigeunerin", W= Balfe. 8 „Immer odor nimmer," Walzer, E. VV aldteufel 4. Fantaisie de 1' opéra „Tannhauser', R W ag, ner. 5. Ouverture „Le roi d' un jour", Ad Rinckardt. 6. „Früblingskinder," Walzer, E WaldteufeJ. 7. „Die Mühle im Scharzwald,' Idylle, R. Eilenberg. 8. Fantasie romantique (Légende) L. Montagne. Toegift. nA 1'AtW que," marche eélèbre, L. H. Blankenburg. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 8 Juli. Z. van A. Wijnands-Ver hage. Z. van H. C. Sinnecker-Kraanstuijver D. yan E. v. d. Horst-van Mierlo. D. var1 P. M. Ockers-Groenewegen. 9 D. v. A. M Oosterbaan-Kessens. D. van M. C. A. J. v Niekerk-Albers. 10 D. van C. Ram-Bergh Overleden: P. T. v< d. Veldt, 38 jaai Ged. Raamgracht

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 7