Duin en Daal Dr.CHERlEX, SPREEKUUR HOUDEN. SP«ARHEB*IK, Gaat Gij op reis bij L. HOLZHAUS, Het Opera Concert FaitiisseniEnt-Veriticatie. Wegens de Mobilisatie Het Bestuur der Maatschappij van BRANDVERZEKERING voor het Koningt ijk der Nederlanden, gevestigd te 's-Hertogen- bosch (opgericht in bet jaar 1838) maakt be kend, dat het Agentschap van wijlen den Heer B. SEIGNETTE, notaris te Haarlem, is overgedragen aan de VAN DER DOES DE WILLEB0IS. Koffers, Tasschen en Reisbenoodigdheden, Groote Houtstraat, hoek Anegang, UIT LISSE E.O. SCHAGEN EN OMSTREKEN UIT DE ZAANSTREEK BERICHTEN MARKTNIËUWS Zaterdag 17 Juli. zal ^morgen 17 JULI, van I tot 2 uur Nieuwe Gracht 98, Aldaar. De Directeur Wij willen billijk zijn en erkennen, dat de luti-i-evolutionaii'o leiders liun kiezers niet als Poppetjes aan een touwtje kunnen laten dansen en dat de anti-papistische hartstochten weer een groot struikelblok zullen vormen, maar dat had voor hen'een groote aansporing moeten zijn om in de eersten strijd nog' wat meer kracht te ont wikkelen en het moet nu oorzaak wezen, dat geen der leden van hun bestuur, niemand, een dag en een uur ongebruikt laat om te werken; in deze dagen gaat elk goed anti-revolutionair „den boer op" om kiezers te bewegen te stemmen op de rnomscbe aftredende leden. Wij, Katholieken, zullen niet tevreden zijn ais wij niet weten waar de anti-revolutionaire propagandisten werken en wat zij doen en wij zullen niet gerust zijn voor Dinsdagavond 7 uur als de uitslag bekend zal zijn en gebleken zal zijn, dat Bus en Suidgeest met een groote meer derheid herkozen zijn. Dc katholieke kiesvereeniging zal voor haar schaapjes zorgen; de anti-revolutionaire zuster- vereeniging moet de protestantsehe kiezers be werken met tact en met volharding; dan kan de schande voorkomen worden, dat er in deze bijna roomsche streek maar één Katholiek gemeente raadslid in den raad overblijft. Geitenkeuring. Te Hoofddorp werd Don derdagmiddag onder zeer groote belangstel ling van het publiek de premiekeuring ge houden van geiten en lammeren van de le den van de geitenfokvere-euiging aldaar. Ruim een 60-tal exemplaren werden ter keu ring voorgeleid en het moet gezegd worden, er waren extra prachtige dieren onder, zoo dat de keurmeesters geen gemakkelijk werk hadden. Zoowel de voorzitter van den Prov. Bond als de burgemeester dezer gemeente gaven door hunne tegenwoordigheid blijk zeer veel belangstelling in deze keuring te hebben. De uitslag was als volgt: Volbloed Saanengeiten: le prijs niet toe gekend; 2e prijs H. de Vries; 3e en 4e prijs W. Wamsteeker en 5 prijs H. de Vries. Volbloed Saanenlammeren: le pr. B. Asjes. Gekruiste Saanengeiten ouder dan 2 jaar: •le prijs D. Bakker; 2e prijs G. Slootweg; 3e prijs S. van Schip; 4e prijs T. Folmer; 5e prijs M. van Sprundel; 6e prijs K. Bakker;. 7e prijs W. Hofstede; 8e prijs G. van Keulen; 9e prijs T. Molenaa; 10e prils. J. de Bidder. Gekruiste Saanengeiten van 1 jaar oud: le prijs P. A. Kreeft; 2e prijs J. Durfort; 3e prijs H. de Vries; 4e prijs J. Bos. Gekruiste Saanengeiten (overjarigen): le prijs H. Besoort; 2e prijs W. Allerliefste. Gekruiste Saanengeitlammeren, geboren vóór 1 Mei: le prijs P. A. Kreeft; 2e prijs G. Slootweg; 3e prijs W. Hofstede: 4e prijs N. Haspeld; 5e prijs K. Bakker, 6e prijs W. van Kuik, 7e prijs J. Bos. Gekruiste Saanengeitlammeren, geboren na 1 Mei: le prijs J. Durfort; 2e prijs J. Leen en 3e prijs G. van Keulen. HEEMSTEDE. Person alia. Aan de Kunstniiverheids- school Quellinus te Amsterdam is bevorderd van het eerste naar het tweede studiejaar, afd. decoratief teekenen, de heer C. Olff van bier. ZAN|> VOORT. Het strand onveilig. Den 17 Juli a.s. zal 't. etrand tusso'hen paal 64 en 61 onveilig zijn, daar er alsdan schietoefeningen zullen ge houden worden van des voorin. 10 uur tot des namiddags 1 uur. Voor liet Steuncomité. Ten bate van het Steuncomité is over de maand Juni van bet personeel der E. S. M. ontvangen 8.55. Aangekomen vreemdelingen. A. Augurk ies- man, Amsterdam, Kerkpad 8, 6 p.; G. J. Harterink, idem, Ostadestraat 14, 5 p.; A. W. Oiij, idem, Bakkerstraat 4, 1 p.; R. Mon- niekendam, idem, Zeestraat 9, 1 p.; van der Graaff, idem idem, 1 p.; D. van Wilpe, idem, Haarlemmerstraat 2, 2 p.; C. Eeuwens, id., idem, 2 p.; Aalsteede, idem, Pension Sein post 1,1 p.; H. Broen, idem idem, 1 p.; M. G. Oudkerk, idem, Zeestraat 66, 5 p.; A. C. Ol denburg, Hilversum, Zeestraat 46, 2 p.; J. Losman, idem, Noordbuurt 4-, 6 p.; J. Chr. Schaick, idem, Paralleweg 83, 4 p.; Jac. Po lak, idem, Ostadestraat 15, 5 p.; J. C. Scbogt, idem, van Hinsbergenstraat 2, 9 p.; J. H. Becker, idem, Van Ostadestraat 19. 8 p.; J. Verheus, idem, Van Hinsbergenstraat 6, 5 p.; H. Stevens, Dusseldox-f, Scbelpenplein 2, 2 p.; P. Burger, Amsterdam, Haarlstraat 8a, 4 p.; fam. Meyer, idem, Zeestraat 62, 4 p.;- J. Muller Jr., idem, Haarl^traat 1, 5 p.; Joh. D. Snuif, Utrecht, Hoogweg 50, 3 p.; Kempe, idem idem, 3 p.; Gerritsen, Amsterdam, id., 3 p.; mevr. Lindeboom, Amsterdam, Boulev. Bnmaart; J. E. Abarbanel, idem. Zeestraat 12, 6 p.; Jac. J. de Jong, Antwerpen, Dr. Mezgersfcraat 39, 5 p.; Jacob Benjamin, id., Kerkdwarsstraat 1, 2 p.; F. T. H. Horsten, idem, Van Hinsbergstraat 4, 7 p.; S. W. de Kat, Haarlem, Brederodestraat 42, 3 p.; B. Bieschel, idem, idem, 3 p.; N. D. v. Goethem, Amsterdam, Haarl.straat 42, 4 p.; A. K. Zwier, idem, Bar. Engelbertstraat 14, 4 p.; Pedro Clignett, idem, Haarl.str. 33. 3 p.; E. Roeper, idem, Kostverlorenstraat 10, 3 p.; Joh. Meerdink, Zeist, Hoogeweg 60, 5 pers.; mevr. Huvers, Haarlem, Poststraat 9, 4 p.; P. N. Moen, Watergraafsmeer, Poststr. 9, 5 p.; X. M. Pleyte d'Ailly, Amsterdam, Strand weg, 6 p.; fam. Aug. Schroder, idem, Zuider straat 5, 5 p.; J. A. Spaan, idem, Kostverl. straat 42, 3 p.; K. Couperus, idem, Zeestraat 20—22, 1 p.; P. K. Schippers, Vlaardingen, idem, 2 p.; P. Hoogwater, Amsterdam, Kost- verlorenstraat 24, 1 p. NIEUW-VENNEP. Geitenfokvereeniging. Deze hield gisteren avond in café Roos aan den Hillegommerdijk eene druk bezochte ledenvergadering. Het hoofdpunt der agenda was het houden eener geitenkeuring alhier. Ka gehouden discus sie werd hiertoe met algemeene stemmen besloten. Op een nader te bepalen datum in de eerste helft der maand Augustus zal deze gehouden worden' en wel eene premiekeu ring. Tot leden der fok-commissie werden be noemd de heeren L. de Trocliert en W. Jan sen, tot melkcontroleurs de heeren J. Roos en O. Jansen. Verder deelde de voorzitter mede, dat een Saanebok is aangekocht en voor belangstellenden te zien is op de boer derij van J. Biemont. Hierna rondvraag en sluiting. BENNEBROEK. Verboden uitvoer. In de Ringvaart van de Haarlemmermeer bij Bennebroek is tegen den schipper Van T., uit Lisse, proces-verbaal opge maakt wegens uitvoer van 85 zakken tarwe. 1JMUIDEN. Zeevisscherij-maatschappüen. -De Stet. be helst de statuten van de N. V. Oceaan-Vis- scberijmaatsChappij, Oceaan Vissclierijmaat- schappij V, idem VI, idem VII en van die Ztevisscberijmaatscbappij „de Poolster". VELSEN. De herstemming. Naar wij vernemen beeft de S. D. A. P. aan de Vrijz. Dem. Kiesver. om samenwerking gevraagd bij de as. her stemming in de districten II en III. De Vrijz. Dem .Kiesver. heeft geantwoord de finitieve voorstellen van de S. D. A. P. te wachten. HOORN. Personalia. Bij bot te Den Haag ge houden notarieel staats-examen is geslaagd de heer S, M. Kistemaker van hier. ALKMAAR. Scheep s b o u w. Van de Scheepswerf „Nicoïaas Witsen", vaa de firma W. F, Stoel en Zoon alhier, is4 met goed gevo'g te water gelaten een stalen motorjacht, lang 37, breed 8 voet, met teakhouten kajuits- en cockpit- betimmering, voorzien van een 16—20 P.K. motor, gebouwd voor Rolterdamschc reke ning; voorts een stalen lichter, lang 39 en breed .10 voet. Fabriek van meelprodncten. De St.ct. be helst de statuten der N. V. Fabriek van Melkproducten Alkmaar, te Rotterdam. Zij lieert ten doel de fabricage van en het handeldrijven in melk- en bijproducten en verder alles wat met dezen tak in eenig verband staat, met dien verstande echter, dat de vennootschap nimmer op eenige an dere wijze de fabricage zal beoefenen van, of handel zal drijven in margarine of andere niet van melk afkomstige vetten. Het kapitaal der vennootschap bedraagt f 100.000, verdeeld in 100 volgestorte aan- deelen, ieder groot f 1000. In liet maatschappelijk kapitaal wordt deelgenomen door: 1, de N. V. Hollandsche Maatschappij voor gecondenseerde melk (The Condensed Milk Company of Holland) voor 95 aandeelen of 95.000; 2. den heer S. de Kadt, voor 3 aandeelen of f 30.000, 3. den heer W. Ris, voor 2 aandeelen of f 2000, samen 100 aandeelen of f 100.000. Benoemd zijn voor de eerste maal tot di recteur de heer J. Beijers, te Alkmaar, en tot commissarissen de heeren M. P. J. van Kints te Uithoorn en J. T. van .Wijk, te Alkmaar. HEILOO. Hotel maatschappij „de la Promenade".* Alhier is opgericht de Naamlooze Yennootschap Hotel- Maatschappij „de la Promenade," gevestigd te Heiloo, met benoeming van den heer Simon Pluimgraaff tot directeur. Met be trekking tot de exploitatie kon worden mede gedeeld dat het voormalige koetshuis met paar denstal van „Huis Overweg," sfaande aan den Rijksstraatweg, achter het Hotel, als stalling en uitspanning voor de „la Promade" zal dienst doen, totdat de nieuwe stal met auto- garage gereed zal zijn, met den bouw waarvan, na bet seisoen zal worden begonnen. Gemeenteraad. In een gehouden spoedeischende vergadering vana den gemeenteraad waren aanwezig de hee ren Van Zanten, Graaf van Lijnden, Riggel, Lefeber, Pijnacker en Krösschel. In verband met de kolenkwestie aan de gasfabriek, aangaande de toetreding tot de Onderlinge Kolenreserve Maatschappij, was de gasdirecteur ter vergade ring aanwezig, om inlichtingen te verstrekken. Uit zijn mededeelingen bleek o.a., dat er op het oogenblik nog een kolenvoorraad in de loodsen aanwezig is, van BOOton, en dat eenige dagen geleden nog een boeveelheid Belgische gaskolen is aangekocht f 17 per ton, welke medio Augustus hier verwacht kunnen worden. Voorts deelde hij nog mede, dat de kolen- voorraad met inbegrip van de gesloten con tracten, enz., voldoende is tot April 1916. De doorsneepi'ijs van de voor 1915 benoodigde 2000 ton kolen bedraagt, berekend naar. de prijzen waarvoor is gecontracteerd en geleverd 13.50 per ton. Te rekenen voor den doorsneeprijs van 1915 zal dit een winstderving geven van circa ƒ3000. Dientengevolge gaf de directeur in overweging om de prijzen van het licht- en kookgas, met in gang van 1 Augustus a.s., te verboogen met 1 cent per kub. nieter, en ook, om de restitutie van bet jpuntgas van dit jaar althans te doen vervallen. Hierdoor zullen de ontvangsten worden ver meerderd met circa 1400. Er werd besloten om dit punt op de eerstvol gende vergadering in behandeling te nemen, omdat dit nu niet op de agenda vermeld was, en men het te ingrijpend vond om daaromtrent in eene spoedeischende vergadering een. beslis sing te nemen. Hierna werd nog besloten tot eene af- en overschrijving op den dienst 1914, tot een be drag van 49.51,- daarna werd de vergadering gesloten. Person al ia. Aan de Kunstnijveaicids. school Quellinus te Amsterdam is toegekend het diploma voor den 4-jarigen cureus, afd. bouwkunstig teekenen, aan J. Overtoo-a van hier. Marktoverzicht. Alweer een flinke aan voer, met meer publiek dan na kermis het geval was. De treinenloop, waardoor men spoediger vertrekken kan, zal hier wel zijn invloed laten gelden. Voor de marktnerin- gen zijn de iugelaschte treinen minder pret tig. De prijzen waren in vele afdeelingen iets minder dan verleden week. Vette koeien werden op 52 en 53 ct. geschat. De heer Groot van Barsinghorn verkocht er een voor 460, de heer Borst te Tuitjehorn voor 470. Het fonds boekte er 70 stuks. Er werd een flinke laag gelde- en melkkoeien gepresen teerd. De prijzen waren hoog, de handel in goede waar willig, wat bij de booge vleescli- en'kaasprijzen ook wel "niet andere kan. De hoogste prijs voor vette schapen was 45 gld. Het was de beer K. Breebaart van Win kel, die hem voor zijn vee ontving. Magere schapen en lammeren waren prijshoudend'. Het weidevee ie over het geheel willig, de toestand der weiden is dan ook zeer gun stig en de marktvooruitziebten ook. Vette varkens waren traag, de beste kwaliteit ging voor 44 cent. Een tiental regeeringe- varkens ging naar Amsterdam. Ook Anna Paulowna betrok. NED. VEREENIG1NG VAN IJZER. HANDELAREN. (Slot). In de gisteren voortgezette vergadering werd als hoofdbestuurder-voorzitter herkozen de beer A. G. Verbeek van Den Haag; aks hoofdbestuurder-penningmeester de beer S. W. Arntz, van Alkmaar. Gekozen werden als hoofdbestuurslid en plaatsvervangend hoofdbestuurslid voor af- deeling 1 onderscheidenlijk de heeren J. C. Neuteboom en H. Bakker Niemeijer, beiden, van Groningen. De heer S. .van der Heide, van Delft, werd herkozen als lid der commissie voor bet ver- zekeringsbureau, terwijl als lid der commis sie van redactie der „Mededeelingen" is ge kozen de beer H. v. Romburgh, van Leiden. Verder werden een aantal aangelegenhe den van huishoudelijken en technischen aard behandeld. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Volgens opgave in do^taatscourant zijn in het tijdvak van 7 tot en met 13 Juli voorge komen, te Assendelft 1 geval van Roodvonk; te Haarlem 2 gevallen, te Sloten 1 geval en te .Warmond 2 gevallen van Diphtheritis. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 15 Juli. H. W. Duijff en W. Sligting. S. P. J. Stevens en W. M. E. Hurkmans. P. W. van der Valk en J. C. M. Ketelaar. J. D. P. Vuijk en M. van der Aardweg. J. A. Verder en M. Liesker. Getrouwd: W. Wildeboer en M. van Heu len. W. J. Erdtsieck en G. Vermeren. M. J. Lesger en J. Vredenhurg. L. J. H. Vissers en M. H. Captijn. J. J. Tlböne en M. P. Wilkens. Geboren: 14 Juli. z. van C. van Maas Stammes. z. van H. W. K. v. d. Wateren Hagemans. d. van M. van Geelkerken— Romjjn. z. van L. J. C. van Buchem Beijer. 15 Juli. d. van L. de Nijsvan Poorten. bracht de Kon. Zangvereeniging RotterJamac Mannenkoor een schoon lied ten geboore voc deze gelegenheid vervaardigd door Ds. B. tc Kate. Vervolgens bezichtigden H. M. en de Prir in bet direetiegebouw de nadere plannen wc.' den stadhuisbouw, waarna zfj de rijtuigen wedt' bestegen tot vertrek. Aan de grens namen z> weder plaats in de auto om naar 's Gravenbag terug te keeren. STOOMVAARTLIJNEN Sloomv.-Mij. Nederland. Grotius, thuisreis, passeerde 14 Juli Oue.'V sant. Krakatau, uitreis, arriveerde 15 Juli i, Singapore. Kon. Ned. Stoomboot-Mij, Adonis, van Piraeus naar Amsterdam, pa.- seerde 14 Juli Ouessant. Apollo vertrok 15 ju van Amsterdam naar SkeJleftea. Atlas vertro 14 juli van Genua naar Napels. Danae atr veerde 14 Juli van Carthagena te Lissaboi Diana arriveerde 14 Juli van Amsterdam te Bof deaux. Helena vertro!. 14 Juli van Kopenhage naar Sundswall. Tellus vertrok 15 Juli van An sterdam naar Rotterdam. Themis arriveerde 1 Juli van Alicante te Barcelona. Venus vertro. 14 Juli van Gibraltar naar Alicante. Fortun': arriveerde 14 Juli yan Mazagan te Saffi. Titai van Amsterdam naar Neder-Calix, passeerde 1 Juli Elseneur. Rotterdamsche Lloyd. Bengalen, uitreis, vettrok 14 Juli van MalU Gorontalo, uitreis vertrok 14 Juli van Suez. Jr catra, van Norfolk naai Java, arriveerde 14 Ju te Port Said. Ophir, thuisreis, is 14 Juli Sagre gepasseerd. Malang, van Norfolk naar Rotter dam, passeerde 14 Juli Prawlepoint. Holland—Amerika-lijn. Ambra vertrok 15 Juli van Rotterdam naa Buenos-Ayres. Mesna arriveerde 12 Juli va. Rotterdam te Buenos-Ayres. Oosterdijk vertro.' 12 Juli van Newport News naar Spezia. (Verb. Overleden: 13 Juli. M. M. Rietberg—van j Samnanger vertrok 15 Juli van Rotterdam naa Rbeeden, 92 jaar, Zijlvest. - 14 Juli. M. C.Buenos-Ayres. Zuiderdijk arriveerde 15 Juli vai Planije—Sclieffer, 74 jaar, Nas&aulaan. F. Castein, 29 jaar, Meésterlottelaan. H. ZAANDAM. Diploma. Aan de. kunstnijverheidsschool „Quellinus" ie het diploma van den 4-jari gen cursus toegekend aan: afdeeling bouw kundig teekenen: J. J. Boerendans, alhier. UIT ONZE VORIGE OPLAAG HAARLEM. De herstemmingen. De Vrijz.-Democrafen. De vr.-dem. hebben Woensdagavond besloten bij de herstemming voor den Raad in district I te steunen de vier candidaten der S. D. A. P., in district II te steunen de heeren Wentholt en Timmer (U. L.) en Spiesz (soc.-dem.), en in district III de heeren van Styrum (V. L.), Slin- genberg (V. D.) en Nagtzaam (soc.-dem), op voorwaarde, dat de S. D. A. P. steunt de can- didaturen van de heeren Timmer, Wentholt en Slingenberg. Voor district II worden de kiezers vrijgelaten in hun stem wat aangaat de heeren Groenendaal (soc.-dem.) en Hulswit (vrij lib.). Wordt de heer Spiesz in twee districten gekozen, dan zal hij moeten opteeren voor I; voor den zetel in II zal dan een candidaat gesteld worden door de Unie-liberalen en vrijz.-dem., die dan door de S. D. A P. zal moeten gesteund worden. Dit accoord is door het bestuur der S. D. A. P. aanvaard en de Lib. Unie zal hetzelfde voorstel doen aan de ledenvergadering, met dit verschil echter dat de Lib. Unie in district II de vrij-lib. candidatuur-Hulswit handhaaft; De Nat. Protestanten. De afd. Haarlem van den Nationalen Bond van Protestantsehe Kiezers in Nederland heeft besloten in district I te steunen de soc -dem. can didaten, in district II de heeren J. E Wentholt, J. F. Hulswit, dr. J. Timmer en M. H. Groe nendaal, en in district III jhr. mr. F. W. van Styrum, mr. M Slingenberg en den heer W. Dy- serinck BINNENLAND. H. M. DE KONINGIN TE ROTTERDAM. Men seint ons uit Rotterdam d.d. 15 Juli: H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hen drik brachten heden een bezoek aan de gemeen te: le. tot bijwoning der inwijding van da Groote Kerk na hare belangrijke restauratie en de eerste steenlegging van het nieuwe stadhuis. Ten 2.30 kwamen H. M. en de Prins per auto aan de grens der gemeente aan den Schieweg uit Den Haag aan en stapten daar over in de rij tuigen. Langs Söhiekade en Oppert werd nu direct naar de kerk gereden. Aldaar werden de Hooge gasten ontvangen en naar hun plaatsen geleid door Gecommitteerden, terwijl inmiddels het Rotterdamsche kerkkoor bet lied Dankt, dankt nu allen God" ten gehoore bracht. Dr. J. R. Callenbach. leidde den dienst. Na de predicatie, terwijl bet zangkoor nog eenige liederen ten geboore bracht, maakten H. M. en de Prins een rondgang door het ge bouw om de aangebrachte yerbetringen in oogenschouw te nemen. Toen aan het einde van den rondgang de toonen van het „Wilhelmus" weerklonken, was dit voor de genoodigden. het teeken, dat H. M. de kerk had verlaten en men huiswaarts kon keeren. Alsnu werd een rijtoer door de stad gemaakt en o.m. het fraaie monument van Prof. Van 't Hoff bezichtigd, evenals dë tunnel aan den Beu- kelsdijk- Het eindpunt was de Coolvest, waar H. M. en de Prins nu het terrein van bet nieuwe stadhuis betraden, waar Zij door burgemeester en wethouders ontvangen werden. De heining, welke het terrein omgaf, weggenomen, zoodat ook het publiek getuige kon zijn van wat er plaats vond. Op de plaats waar de hoofdingang van bet stadhuis moet komen en dus de eerste steenleg ging zou plaats hebben, was een groot podium gebouwd, waarop een paviljoen gedekt met de Koninklijke kroon, waar zich. de zetels voor H. M. en den Prins bevonden en ook de oorkonde werd geteekend. Verder was het terrein met masten, groen en vlaggen versierd en waren op het podium banken voor de genoodigden. Nadat de burgemeester de Koningin en den Prins bad welkom geheeten en bedankt voor de hooge eer Rotterdam aangedaan de plechtigheid der eerste steenlegging van het nieuwe stadhuis te willen volvoeren hield de koningin een rede waarin zij van hare groote belangstelling in Rotterdam en zijn nijvere burgers getuigde en zich gaarne bertrtti verklaarde de eerste steen legging te verrichten. Alsnu werd daartoe overgegaan, waarbij H.M. gebruik maakte van den troffel, hamer en kalk bak, in 1874 door wijlen Koning Willem III gebruikt bij de eerste steenlegging van de Maas brug. Daarna teekende H. M. de oorkonde en terwijl deze in den eersten steen werd gemetseld, New-Orleans te Rotterdam. Esperance arriveer de 15 Juli van Baltimore te Rotterdam. Kon. Holl. Lloyd. Etna, uitreis, arriveerde 13 Juli te Port Ta! bot. Tubantia, thuisreis, vertrok 14 Juli van Ri< Janeiro. Zeelandi-a, uitreis, vertrok 13 juli vai Santos. Kon. West-lnd. Maildienst. Jan van Nassau, van Amsterdam- naar Bue nos-Ayres, is 14 Juli Dover gepasseerd. Oranji Nassau vertrok 13 Juli van New-York naar W.- Indië. Lodewijk van Nassau arriveerde 15 Ju! van Paramaribo te Amsterdam. Prins F reder ih Hendrik, thuisreis, vertrok 11 Juli van Curasao/ Kon. Paketvaart-Mij. Van Neck vertrok 12 Juli van Colombo naai'! Batavia. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van Vrijdag 16 Juli. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteo rologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: Muncben 760.3. Laagste barometerstandSkagen 745.1. Verwachting tot Zaterdagavond: meest matige zuidelijke tot westelijke wind; zwaar bewolkt; waarschijnlijk regenbuien of on- wtersbuien. Zelfde temperatuur. HOOFDDORP, 15 Juli. De noteeringen waren als volgt: Witte tarwe 12—12.25; haver 15—15.25; gerst 9.5010; kanarie-- zaad 1718; karweizaad 19.50—20. MEDEMBLIK, 15 Juli. R.-K. Marktver. St. Jozef. Aardappelen: groote muizen 2.95 A 3.00, kleine muizen 1.50—1.65, blauwe ronde 2.45 per K H.L. Aanvoer 2900 manden of zakken. MEPPEL, 15 Juli. Eierenmarkt. Aanvoer 60,000 stuks. Hoogste prijs 6.25; laagste prijs 5.50; gemiddeld 5.80. ALMELO, 15 Juli. Eierenmarkt. Aanvoer 60,000 stuks. Hoogste prijs 0; laagste prijs- 5; gemiddeld 5.60. Stemming vriendelijk. te geven door het in Hótel tc Bloomeitdaal is definitief vastgesteld op Entree fl. 0.80 inclusief auteursrecht. Loket 7 uur. Aanvang 8 uur. Bij beschikking van den. Edel Achtbaren Heer Rechter-Com- missaris in het faillissement van MARTINUS KONIJNENBURG, bloemist, wonende te Haarlemmer meer, is bepaald: 1. dat de inlevering der schuld vorderingen zal moeten geschieden vóór 7 Augustus 1915, ten kantore van den Curator, Parklaan 3 te Haarlem 2. dat de vergadering tot verifi- catie der schuldvorderingen zal wor den gehouden op Vrijdag 27 Au gustus 1915, 's voormiddags ten 103U Tire, in het Paleis van Justitie te Haarlem. De Curator, Mr. F. M. HAGEMEIJER» Ter overname aangeboden een fijn zwart Heerencostuum (gekleede jas) gekost f53 moet weg, nu f 15.50 ge wone maat en een prachtige zwaite Damesmantel, modern, gekost f29 nu f 11.50 flinke maat. Tevens solied 2de Hands Schoenwerk in alle maten. Te zien, ook Zondags, bij KLEIN MAAR DAPPER" Spaapnwoiidepsfraat 116 bij de Amsterdamsche Poort zoo ja, koopt dan uwe Telefoon 1885* Grootst mogelijke sorteoring, - Ziet de étalage's. ,t..

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 3