marktnieuws P. v. BEMMELEN Groote Houtstraat 85-87 ZIE E ETALAGE. UIT LISSE E.o. UIT DE ZAANSTREEK SCHAGEN EN OMSTREKEN BERICHTEN STADSNIEUWS LETTEREN EN KUNST VERKOOPIN GEN Levende Aal vanaf 35 et. gezouten Visch 25 ct p. pond. TELEGRAFISCH WEERBERICHT üdvertenfiën. alle ma feu. HAARLEMMERMEER. Geitenkeuring. In de afdeeling Rijk, nabij de Sioterbrug werd Zaterdagavond door de geitonfokvereeniging aldaar, premiekeuring gehouden van geiten en lammeren van le den der vereeniging.Ondanks liet ongun stige weer waren er toch nog ruim 40 stuks ter keuring aangevoerd, waaronder zeer mooie exemplaren waren. 1. Saanenboklammeren. Ie Prijs Rokver- eenk'ing Rijk. 2. Gekruiste Saanengeiten van 1913. Ie Prijs G-. van Krimpen, 2de pr. 3. Schreuder, 3e pr-. O. Lagendijk, ,4de pr. A- Lagendijk. 3. Gekruiste Saanengeiten van 1914. Ie Prijs M. Boon, 2de pr. ,W. Zwart, 3e pr. J. v. Soest en ,4e pr. ,W. Zwart. 4. Gekruiste Saanengeitlammeren, geboren voor 1 Mei. Ie Prijs A. Onkenhout. Rog een eerste prijs werd toegekend aan Joh. van Zanten; 2e pr. D. Lagendijk. 5. Gekruiste Saanengeitlammeren, geboren na 1 Mei. Ie Prijs niet toegekend, 2e pr. P. de Ruiter. 6. Hollandsche melkgeiten. Ie Prijs G. Onkenhout, 2e pr. niet toegekend, ,3e pr. J. de Rijke, ,4e pr. N. Mekel. 7. Diverse soorten. Ie Prijs Joh. van Zan ten, 2e pr. dezelfde, 3e pr. A. Slinger en 4e pr. F. Schönhagen. De keuring had een uitstekend verloop. Als juryleden fungeerden de heeren EL J. Verkuyl P. Clement en J. de .Vries. Hier mede zijn de verschillende keuringen van de geitenfokvereenigingen afgeloopen. Beëedigd. Ter terechtzitting in de Arr.-Recht- bank te Haarlem, van heden, is de heer G. Kle- ber beëedigd als kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Haarlemmermeer. HALFWEG. Tuberculose Bloemendag. De Zondag gehou den Bloemendag ten bate van „Herwonnen Levenskracht," heeft een batig saldo opgele verd van 253. Eere de dames die zich wederom zoo flink voor dit schoone werk beijverd hebben, üomité zoowel de dames kunnen met groote tevredenheid op dezen goed geslaagden Bloe mendag terug zien. LAND VOORT. Aangekomen vreemdelingen. F. H. Heybroek, Amsterdam, Parkstraat 34, 6 p. J. D. Frits, Amsterdam, Dr. Mezgerstr. 60, 6 p. J. Kersten, Amsterdam, Zeestraat 60, 7 p. A. van fj#r Lee, Amsterdam, Zandv.laan 1, 2 p. H. A. ÏLooper, Amsterdam, Willemstraat 17, 6 p. J. H. Nijhuis, Amsterdam, Bennnoheim, 6 p. J. J. Veltkamp, Amsterdam, idem. 5 p. J. C. Buisonje, Amster dam, idem, 4 p. D. de Graaf, Amsterdam, idem, 4 p. 0. Helmerkout, Amsterdam, idem, 4 p. O. Bevoort, Amsterdam, idem, 6 p. f. Voogel, Amsterdam, idem, 4 p. H. A. Kroon, Amsterdam, Stationstraat 5, 11 p. W. H. Kuiper, Amers foort, Parkstraat 5, 6 p. IJ MUIDEN. Het Nederlandscbe kofschip „Zeemeeuw" van Ondavoa naar hier dat door de Engelschen naar Ramsgate was gebracht voor onderzoek is thans met zijn geheele lading hier binnenge- komen. De kapitein heeft dwars van den water weg verschillende glazen bollen zien drijven, met een netje omgeven. De netjes bleken er om heen te zitten om de ballen op te hangen, waar schijnlijk afkomstig; van vliegmachines of lucht, schepen. Do Bloemendag. Door den R.K. Metaal- bewerkersbond, afd. IJmuiden werd een commissie gevormd tot het houden van een Bloemendag voor „Herwonnen Levens kracht" die goed geslaagd mag heeten. Door 7 paar meisjes zijn 122ö bloempjes verkocht hetwelk heeft opgebracht de som van f 133. .Waarlijk een succes, in aanmer king genomen het ruwe weder, daar zeer weinig vreemden onze plaats hebben be zocht. Wij twijfelen niet, dat als wij weer een oproep, doen aan onze jonge dames, zij weer even blij en moedig de goede zaak zullen dienen. Nadat de voorzitter de dames had be dankt voor den ijver in deze betoond, gin gen allen vroolijk naar huis. VELSEN. Herwonnen Levenskracht. De opbrengst der bloemenverkoop voor Herwonnen Levenskracht is hier zeer bevredigend geweest. Zij bedroeg f 126.94, tegen verleden jaar f 134.Opge merkt dient echter dat dit jaar Velsen door Vel- seroord bewerkt is, zoodat eerstgenoemd bedrag alleen door Wijkeroog is bijeengebracht. VELSEROORD. Herwonnen Levenskracht. De bloemendag, ge organiseerd door de R. K. vakorganisaties hier ter plaatse, heeft opgebracht de som van f 94.34. Voorwaar een mooi succes. Een woord van dank aan het comité, en vooral aan de jongedames HILLEGOM. Herwonnen Levenskracht. De opbrengst van het Tuberculosebloempje bedraagt voor onze plaats f 226,17i/2. Hillegom maakt zeer zeker in dezen een schitterend figuur. Een woord van hulde aan de commissie, 'die zich zoo belangeloos hiermee interesseer- Je, alsook aan de volijverige verkoopster tjes vinde hier een plaats. NOORDWIJKERHOUT. Tuindersveiling. De noteering der veiling jdoor Je Tuindersvereeniging „Eensgezind- iheid" was als volgt: Doppers le kw. f 1.54; 2e kw. f 1.05; .Witte Capucijners f 1.25, Brume id., f 0.72; Wonder v. Amerika f 1.15; Groote boonen f 0.36; per zak van 10 K.G. 'Aanvoer 600 zak. WARMOND. De bloemendag voor „Herwonnen Le venskracht" heeft hier ruim f 86 opge bracht. Alweèr een fiets gestolen.. Gistermorgen begaf zich een juffrouw even in het Post kantoor en liet haar fiets, een prachtig karretje, even buiten staan. Toen ze even later buiten kwam vond ze deze ingeruild voor een oude kar. Geen pleizierige Maan- 'da€' i i a' ZAANDAM. Geslaagd. Voor het Federatie-examen voor uitsche Handelscorrespondentie slaagde dezer l^ag-en 0.m. de heer O. D. Mooy, alhier. .Voor „Herwonnen Levenskracht". De ver koop, der bloempjes vo5r de vereeniging „Herwonnen Levenskracht" heeft in onze Parochie opgebracht f 56. Er werden .433 bloempjes verkocht. DIT ONZE V0R10E OPLAAG HAARLEM. GEMEENTEZAKEN. Een spoor- en overlaadhaven. De handelsvenn. onder de firma Droste Co., die onder de firma Dyserinck Zonen, de N. V. Haari. Machinefabriek v. li. Gebrs. Figee, de handelsvenn. onder de firma Boeke en Hui dekoper, de N. V. Maats, metselmaterialen, v. h. Smits en Reijnders de N. V. Werf Conrad en de N. V. Werf Hubértina, zetten in een adres aan den Raad uiteen de nadeelen, die industriëelen en handelaars ondervinden van de ongunstige ligging van het goederenstation der H. IJ. S. M., om welke redenen andere ondernemingen, die zich hier wilden vestigen, daarvan afzagen en dat de oplossing alleen kan worden gevon den in het aanleggen van voldoende los- en over- laadinrich tingen aan het Noorder Buiten- Spaarne of aan een zijkanaal daarvan, met stichting van een goederenstation daar ter plaatse. Adressanten achten thans het oogenblik ge komen om, wil niet de Haarleinsche handel en nijverheid een onherstelbaar nadeel lijden, in te grijpen, en wel in de eerste plaats, omdat het bestaande goederenstatioii te klein is en reeds een uitbreiding daarvan overwogen wordt, welk werk door genoemde inrichting overbodig wor den zou, en vervolgens, omdat thans in den Waarderpolder reeds terreinen voor industrie te koop worden aangeboden, die, eenmaal be bouwd, een zeer groote belemmering zullen vor men voor het scheppen van een goeden toestand. Zij deelen mede, dat zij als belanghebbenden bereid zijn in de kosten van aanleg, onderhoud en exploitatie van bedoelde inrichtingen bij te dragen een som van f 60,000.—, verdeeld over tien achtereenvolgende jaren en wel voor elk jaar een tiende gedeelte en wel onder voor waarde dat: A. lo. binnen drie jaar na 15 Augustus 1915 aan het Noorder Buiten-Spaarne of aan een zijkanaal daarvan is tot stand gebracht een voldoend uitgeruste lo?.- en overlaadinrichting met een kadelengte van ten minste 400 M. en een diepte van ten minste 3.50 M. beneden den gemiddelden waterstand 2o. deze los- en overlaad inrichting door vol doende sporen met de lijnen der Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij verbonden is; 3o. deze los- en overlaadinrichting door een voldoenden rijweg aan de overige verkeerswegen der gemeente is aangesloten; 4o. de toegang niet wordt versperd door vas te bruggen 5o. de tarieven voor aan- en afvoer van spoorwegen en het gebruik van kranen en an dere inrichtingen in overeenstemming zijn met die, in andere plaatsen voor soortgelijke doel einden vastgesteld; B. binnen een jaar na het tot stand komen van de sub A genoemde inrichtingen en in ieder geval vóór 15 Augustus 1919 in aansluiting daaraan een goederenstation voor het aannemen en afgeven van goederen en voor de inklaring daarvan gereedgekomen en in gebruik gesteld zal zijn, dat van het hiervoren genoemde bedrag van 60,000 een gedeelte en wel f 27,000—, te verdeelen over tien achtereenvolgende jaren en wel elk jaar een tiende gedeelte zal betaalbaar zijn indien en zoodra de hiervoren/sub a ge noemde inrichtingen zullen zijn gereed gekomen en in exploitatie gesteld, terwijl het resteerende bedrag, zijnde f 33,000.te verdeelen over tien achtereenvolgende jaren en wel elk jaar een tiende gedeelte zal betaalbaar zijn indien en zoodra de hiervoren sub B genoemde inrichting zal zijn gereed gekomen en in exploitatie ge steld, dat de beoordeeling, of aan de gestelde voor waarden is voldaan, zal geschieden door de Kamer van Koophandel te Haarlem. DE BLOEMENDAG VOOR „HERWONNEN LEVENSKRACHT». Dank zij de welwillende medewerking van velen was de opbrengst der bloempjesverkoop ten bate van de K. K. Vereeniging tot bestrijding der tuberculose, als volgt: Parochie H. Jozef f 293.34, parochie O. L. Vrouw f 260.05, pa rochie H.H. Elisabeth en Barbara f 208.18, parochie H'. Bavo f 195.—, parochie H. An- tonius f 177.12, parochie H. Hart, f 123.68, parodiie H. Joannes de Dooper f_ 108.55, of totaal f 1365.92. Prachtige opbrengst, niettegenstaande ongun stigste omstandigheden. Eén bloempje bracht f 25.10 op, één f 10. Verder vond men in het opgehaalde geld 20 rijksdaalders, 40 guldens, een massa kwartjes en dubbeltjes.' De commissie verzoekt ons hartelijk dank te brengén aan allen die medewerkten aan dezen verkoop, die daaraan bekendheid gaven, kortom die geholpen hebben dit bedrag bijeen te garen, tot welzijn van de katholieke tuberculoselijders. Iemand, die het bloempje te koop aanbood, deelde ons mede, dat eenigen gisteren bleken hunne portemonnaie te hebben vergeten en an deren geen tijd hadden om er een te koopen. Wij vestigen er de aandacht op, dat dezen later nog hunne bijdrage voor 't goede doel aan de com missie kunnen opzenden. DE BELANGSTELLING VOOR DEN STEMBUSSTRIJD. Of er ook buiten de stad belangstelling is voor den strijd der Rechtschen in Haarlem! Onze candidaat in I, Mr. J. B. Bomans, ontving van een landweerman nit Tilburg daarvan het onomstootelijik bewijs in den vorm van het onderstaande, niet onverdien stelijke rijm, dat waarlijk doet zien Ihoe zelfs in Tilburg de houding onzer liberalen die „liever Turksch dan Paapsch!" zijn, wordt afgekeurd. Ziehier: 't Moet weerklinken, duizend malen; Binnen de vergaderzalen: ,Want een ieder kan verhalen Van dit Hemeltergend dwalen Der zoo deftige liberalen, Die uit haat aan clericalem Gearmd, met de socialen En „bewusten" op sandalen Opgaan naar de stemlokalen, Roode randzaal-theatralen Die steeds maken veel kabalen Over Internationale En op al wat Rechtseh is, smalen; Doch wier werken moeten falen Wijl zij, louter „materialen", Christus' kruis ter neder halen En als wormen in de palen Knagen en tot pulver malen. Wat alleen „het Geloof" kan stalen^ Wat wij, Recto techeii, steeds zien pralen Midden in Oranjestraten, Als wij zingen, kloek van borst: Bescherm, o God, èn Land èn Vorst! G. S. HET HULDEBLIJK AAN DEN HEER NIEPHAUS. Wij waren Zaterdagmiddag in de gelegen-, heid te zien het album, dat door „Zang en Vriendschap" aan den heer T. C. Niephaus is aangeboden ter gelegenheid van diens 70sten verjaardag, 'tls een fraai stuk werk, waarin tal van leden der liedertafel aan den ijverigen secretaris in vaak geestige bewoor dingen hunne geïukwenschen aanbieden. De opdracht is gecalligrafeerd door den beer G. Mes. Ook Z. K. H. Prins Hendrik stuurde zijne bandteekening. Dan bevat bet eenige aquarellen en een photo van 't be stuur, genomen in de tuin van de woning van den beer Niepihaus, zonder dat deze ex- bij was. Desniettemin staat bij er toeh op. Een aardige verrassing. Het geheel vormt voor den beer Niephaus een leuke herinnering, en zeker zal bij met genoegen 't album doorbladeren. DIEFSTAL. Onlangs werd bij eene bewoonster van een perceel in de Kennemerstraat een gouden damesringetje uit een linnenkast gestolen. In verband daarmede is door de politie opgespoord W. de J. die bekende. Het ringetje bad bij bij een opkooper verkocht, waar het in beslag is ge nomen. i ij. i PERSONALIA. Voor het diploma der Vereeniging tot Bevor dering der Bijenteelt in Nederland, zijn te Ben- nekom geslaagd: de heer drt Ootmar en mej. G .A. Jongesj beiden van hier. EEN GIFT VAN H. M. DE KONIGIN- MOEDER. Men meldt ons In verband met het feit,, dat H. M. de Konin gin-Moeder zich aan het hoofd heeft gesteld van de tuberculosebestrijding in ons land, heeft de Haarlemsehe Vereeniging tot bestrijding der tuberculose aan Hare Majesteit ter kennisma king aangeboden het door haar uitgegeven pro pagandaboekje met 10 sluitzegels, getiteld: „Onze Plichten" in den strijd tegen de tubercu lose. Hierop mocht de administrateur van boven genoemde vereeniging, de beer Th, Limperg, vanwege Hare Majesteit een schrijven ontvan gen, inhoudende een© dankbetuiging voor de aanbieding van het boekje, benevens eene bij drage van 60, voor de Haarlemsehe Tubercu lose vereeniging, als blijk van belangstelling in haar arbeid. SINT-ANNAFEEST. Woensdagavond geeft in de Kroon de Maria- vereeniging het door ons eenigen tijd geleden reeds aangekondigde feest voor de kinderen der St. Anna-vereeniging. Het is toegankelijk voor kinderen boven 5 en beneden 12 jaar van leden der St. Annavereeniging, naar men weet, een vereeniging van R. K. ouders, die zich ten doel stellen nadeeügen invloed van alcohol bij hunne kinderen te voorkomen, 's Morgens zal in de St. Jozefskerk, Jansstraat, te kwart voor 8 de H. Mis voor de St. Anna-Vereeniging worden opgedragen. Ouders en kinderen worden ver zocht deze H. Mis bij. te wonen en tot de H. Tafel te naderen. GARN1ZOENSBERICHT. De sergeant-majoor administrateur A. T. Eeith, van het 21e Reg- Inf. wordt op 29 Juli a,s. werkzaam gesteld als adj. onderofficier kwartiermeester bij Eet Reserve Bat. X op het cavallerieterreiu alhier, terwijl op 22 Juli a.s. de sergeant le kl. Hesmerg en Ho- moet werkzaam worden gesteld als eerg.- majoor administrateur hij voorn. Bat. X. Bij K. B. is benoemd bij bet wapen der infanterie, tot luitenant-kolonel, commandant van het 11e regiment, de majoor J, H. A. Mijs- berg, van het 10de regiment. ingedeeld. Hedenvoormiddag werden alhier door den luitenant-kolonel prov. adj. ingedeeld de mi liciens, bestemd voor de telegraafafdeeling van het korps Genietroepen van de lichting 1915. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 15 Juli. d. van A. L. Bilderbeek —de Paus. 17 Juli- d. van C. A. W. de Beer—F enger. 18 Juli. z. van M. de Vink Jongkind. z. van J. RuijgrokKraan. d. van J. M. TerpoortenSchoos. 19 Juli. z. van E. G. Kuvener—Landwerd. Overleden: 16 Juli. S. Mok, 88 jaar, Korte Begijnestraat. 17 Juli D. T., 8 mnd., z. van J. J. Steen, Ged. Voldersgracht. 18 Juli. A. Kranendonk—de Vries, 49 jaar, Maerten van Heemskerkstraat. M. Winter—Stale, 77 jaai-, Brouwersstraat. lg Juli. A. J., 5 jaar, d. van J. van Opzeeland, Zuid-Brou- wersstraat. J. J. Eldering, 77 jaar, Kam- porlaan. BUITENLAND. GHENADIEFF FOVERLEDEN? ROME, 19 Juli. (Part.) De Meseagero pu bliceert twee telegrammen uit Sofia," welke melding maken van den dood van Ghena- dieff, den bekeudeu anti-Duit6chen staats man, die in het complot tegen den koning betrokken schijnt. Volgens toet eene bericht zou hij zelfmoord gepleegd hebben: volgens hef andere zou hij vermoord zijn. DE U 51. ATHENE, 18 Juli. Uit Varna wordt gemeld, dat de Duitsche duikboot U 61 in de Zwarte Zee door Russische schepen in den grond is ge boord. DE FORTEN VAN PRZEMYSL. WEENEN, 19 Juli. De Oostenrijkers zijn thans druk bezig met het weder opbouwen en versterken van de forten van Przemysl volgens een Duitsch plan. AGITATIE IN AMERIKA. NEWYORK, 19 Juli. (Part.). De voorzit ter van de Amerikaansche Arbeidersfedera tie heeft Duitsche agenten beschuldigd dat zij getracht hebben de inscheping van oor logsmateriaal naar de geallieerden te belet ten, door in fabrieken van oorlogsmateriaal in de Vereenigde Staten arbeidersonlusten te verwekken. Er zal echter tegen dergelijke pogingen gewaakt worden. In de wapenfa briek van de Remington begint morgen een staking, en ook in eenige fabrieken te Brid geport. Het aantal arbeiders dat staakt be draagt 12000. Voor gij, lezer of lezeres, dit Stadsnieuws leest, maak het heilige voornemen als gij kiezer zijt,.morgen te stem men op de Hechtsche candi- daten, als gij geen kiezer zijt of kunt zijn, te zorgen dat niemand in uwe omge ving die rechtsch van partij- groepeering is, morgen van de stembus thuis blijft! EEN PARTICULIERE ZWEM- EN BAD INRICHTING AAN BE KLEVERLAAN. De heer A. Stoop, te Bloemendaal, heeft het voornemen, op een terrein van 3000 vierk. M. aan den Kieverparkweg, op. het stuk land aan het einde van de Aelberts- bergstraat, een overdekte zwem- en badin richting te doen bouwen. De inrichting zal beheerd worden door een naamlobze ven nootschap, waarvan de aandeelen door den heer Stoop alleen, of bijna alleen, zullen genomen worden. Het ligt in de bedoeling, den bouw op te dragen aan den architect Ed. Cuypers. Als directeur zal optreden de heer G; F. de Roo van Alderwerelt te Bloemendaal. Wat de gemeente dus zoo langzamerhand in het honderd heeft laten loopen (de lij denshistorie van de voorbereiding eener ge meentelijke inrichting van dezen aard is bekend) zal nu een particulier doen. De bedoeling van den bouwer is niet, om er een „zaakje" van te maken, doch spruit voort uit philantropisclie motieven. Overi gens hangt alles nog in de lucht;, zelfs de plaats is niet zeker, en als de tijdsomstan digheden den bouw nog duur maken, is het ook nog mogelijk dat alles wordt uitgesteld. FAILLIET VERKLAARD. Door de Arr. Rechtbank alhier zij bij vonnissen van heden in staat van faillisse ment verklaard; D. de Jong, touwslager, wonende te Edam; Jan Bak, koopman en winkelier, wonende te Wormerveer; J. Stap per, bloembollenkweeker, wonende te Heem stede. Rechter-commissaris Mr. ,W. H. van Nes van Meerkerk; curator Mr. H. Tuyme- laar alhier, in alle drie. Do openluchtspelen te Oisterwijk. De eerste openlucht-opvoering van den Verloren Zoon op. Zondag is naar .wensch geslaagd. Er waren heel wat toeschouwers die hoog kunstgenot smaakten. Gver het tooneel, de decoratiën en de costumes was rpaar een roep. en over het algemeen geno men werd er hoogst verdienstelijk gespeeld. Voortreffelijk was vooral de heer Coen His- sink als de verleidende heidensche slaaf Musi; ook de heeren .Vincent Berghegge (Sared), Hans Bruning (Nathasson), van Staelduynen (Aser), verdienen een afzon derlijke "vermelding. Er waren oogenblikken van ontroerende dramatische schoonheid, overweldigend vooral was het wederzien van vader en zoon aan het slot. reis) arriveerde 18 Juli te Catania Optijj arriveerde 19 Juli van Batavia te Rotter dam. Bindjani (uitreis) passeerde 18 Julli Deal. Tambora (thuisreis) arriveerde 18 Juli te Suez. Holland—Amerika Lijn. And ijk vertrok 19 Juli van Newport Newp naar Rotterdam. Eemdijk arriveerde 16 Juli van New-York te Montevideo. Es* peranca vertrok 19 Juli van Rotterdam naar, Buenos-Ayres. Nieuv-Amsterdam arriv. 18 Juli van Rottei-dam te New-York. Noor* dam, van Rotterdam naar New-Y'ork is 17 Juli 7 uur 45 nam. bij Deal geankerd. Sommelsdijk vertrok 16 Juli van Philadel phia naar Rio Janeiro. Maarteniedijk, van Rotterdam naar New-Orleans, passeerde 18 Juli 10 uur 45 nam. Prawlepoint. Richard, van New-York naar Rotterdam, passeerde 18 Juli nam. 6 nur Portland. Soestdijk ar riveerde 18 Juli van Rotterdam te Phila delphia. Kon. Holl. Lloyd. Frisia (thuisreis) vertrok 17 Juli van Vi go. Tubantia (thuisreis) vertrok 18 Juli van Pernambueo. Zeelandia arriveerde 17 Juli van Amsterdam te Buenos-Ayres. Stoomvaai*t Mij. Nederland. Boeton (uitreis) vertrok 18 Juli van New York. Koningin der Nederlanden (uitreis) passeerde 19 Juli het Galloper-vuurschip. Timor (uitreis) passeerde 18 Juli Perim. TE VEKKOOPEN. Woensdag 21 Juli. HILLEGOM Hotel „Het Wapen van Friesland" nam. VA uur Not. mr. C. J'J Boerlage, van Heemstede winkel en woon huizen, bij opbod. STOOMVAARTLIJNEN Kon. Ned. Stoomboot Mij. Clio, van Rosario naar St. Vincent, pas seerde 17 Juli Montevideo. Helena arriv. 17 Juli van Kopenhagen te Sundswall. Mars vertrok 18 Juli van Amsterdam naar Sundswall. Mercurius en Sirius, van Rot terdam naar Buenos Ayres, passeerden 17 Juli Dungeness. Poseidon vertrok 17 Juli van Amsterdam naar Pensacola. Titan arriveerde 18 Juli van Amsterdam te Ne- der-Calix. Uranus vertrok 19 Juli van Rotterdam naar Swansea. Atlas vertrok 16 Juli van Napels naar Malta. Luna ver trok 16 Juli van Nedercalix n. Amsterdam. Rotterdamsclie Lloyd. Kawi (thuisreis) vertrok 18 Juli van Pa- dang. Soerakarta vertrok 16 Juli van Bal- timore naar Alexandria. Bengalen (uit- naar waarnemingen verricht in den morgen, van Dinsdag 20 Juli. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorolo-. giseh Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: Miinchen 765.9. Laagste barometerstand: Skagen 758.8. Verwachtingen tot Woensdagavond: tijdelijke krachtige zuidelijke tot westelijke wind, zwaarj bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk regen buien, zelfde temperatuur. HARDENBERG. Eiermarkt. Aanvoer 80000 stuks. Hoogste prijs 6.35. Laagste prijs 5.86 Gemiddeld 6. Stemming vlug. ALKMAAR, 19 Juli. Aangevoerd 17 koeien en ossen 230 0 350, 48 vette kalveren 50 a 120, per K.G. ƒ1 a 1,20, 42 nuclit. idem 12 26, 558 vette schapen 30 a 46.50, 424 vette, varkens 0,56 a 0,96 p. K.G. HAARLEM. AangevoerdAardappelen 146 H.L., verkocht 149 H.L., 36.50. Peeren 27 H.L., verkocht 27 H.L., 12. Bloemkool 1011 stuks, verkocht 1011 stuks, 0,150,20. Spina zie 93 mnd., verkocht 93 mnd., ,800,90. Slade 198 mnd., verkocht 189 mnd., 0,251,10. Wortelen 3000 bos, verkocht 3000 bos, 0,10—0,15. _!.y Heden overleed tot onze groote droefheid, onverwacht, voorzien van de H.H Sacramenten, in de Maria-Stichting te Haarlem, de ZeerEerw. Heer JOANNES JACOBUS ELDERING, Rustend Pastoor van Monster, in den ouderdom van bijna 78 jaar. Namens de familie, A. J. M. VAN MEEUWEN, R. K. Pr. Exec. Test. Haarlem, 18 Juli 1915. Heden overleed tot onze diepe droefheid mijn geliefde Echtge noot en Broeder de Heer ADRIANUS HUIJG, na voorzien te zijn van de genade* middelen der H. Kerk, in den ouderdom van ruim 51 jaren. Wed. A. HUIJG, geb. AARDENBURG. en Familie. Schoten, 19 Juli 1915. Hoksjsssen, Kruideniersjassen, Slagars- jassen, Kappersjasseiii tiSonteursjassen uieknechtjaasan, Siofjaaaan, üachinia- tenlaaaen, Dokterajaaeaa i n VANAF WOENSDAG Wie bij mij voor i 10 besteedt ontvangt een l/3 flesch Limonade of een 1/i pond gerookte paling 60 cent cadeau. Aanbevelend, B. I. M. R00SL00T, v. Marumstr. 8

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 3