SEWMea Witte Bioscoop LS. „RUSTHOEK Adverteert in de in de N. Haar!. Crt. UIT DE PROVINCIE UIT DE ZAANSTREEK VERKOOPIVGEN MARKTNIEUWS HOLLAND'S NOORDEN Y& Koop R. K. Jonge D^me voor de avonduren Dame of Heer, bekend met boekhouden. Franco brieven onder no. 2522 Bureau van dit blad. „INTER NOS" Katholieken Prijsverlaging. W. J. BOESMANS, Hiermede breng ik het volgende ter uwer kennis. Vanaf den 26 Juli a.s. zullen in Perceel Barteljorisstr. 5, bestaande uit beste Engelsche Stoffen voor Heerencostuums, Demi-Saisons en Pantalons tegen zeer lage prijzen a contant finaal verkocht worden. THE0D. 6. VAN DUSSELDORP. BON STOOMVAARTLIJNEN TELEGRAFISCH WEERBERICHT LAMBERTUS VAN DEN AAR en HENDR1KA VAN TONGEREN op 15 Augustus a.s. den dag hopen te herdenken dat zij voor vijf en twintig jaren in den Echt werden verbonden. Bennebroek 23 Juli 1915. VERGADERING van den GEMEENTERAAD van Haarlem op WOENSDAG28 JULI 1915, des namiddags tea lVi ure, in de Sfateazaal (Prloseabof). «en prachtige mooie Linnenkast en (eenige Tafels. Te zien Van Marumstraat 55 Zondag 25 Juli 1915 Kunstgenot Directeur P. C. v. d. ROVAART, Amsterdam. Solo's voor Tesor- eu Bariton- atemmea. AANVANG 8 UUR. N.B. Het Concert is bij gunstig weder op bet Terras, bij ongun stig weder in de Zaal. MATINEE's Gedurende den stillen tijd worden reparatiën aan Men talen en Matrassen, Raam-, Vleer- en W^ndbekl8eding tegen verminderde prijzen uitge voerd. Prijsopgaaf wordt gaarne verstrekt. Beleefd aanbevelend, Col term anstaraat 8» Behanger en Stoffeerder. Verhuizingen onder garantie. Hiimeepsh A Provineiaal Dagblad Tot den 15 Augustus a.s. wordt den koopers gelegenheid gegeven, de gekochte goederen tegen verlaagden prijs op onze bekende degelijke wijze te laten vervaardigen» Hoogachtend, Besloten "ward worts, "daï zoo spoedjg moge-, ten geren-; lijk na het sluiten van den vrede een grbo® Op oè éè'ïste plaats boeman! wij /ergadering te Utrecht zal worden gehouden, omhij overlijden, welke premiebetaling veel la- een algemeene opwekking tot katholieken soda- ger gesteld is dan bij welke verzekering ook. len arbeid te doen hooren. Ook zou in gelijken geest een vlugschrift worden uitgegeven. Nog een ander onderwerp werd besproken van meer godsdienstigen aard. Daaromtrent kunnen echter eerst mededeelingen worden gedaan, na dat de goedkeuring van het Doorluchtig Episco paat is verkregen. Aan het slot der vergadering nam de voor zitter, de heer Bogaardt, afscheid als president Volgens de Statten moest hij aftreden als voor zitter van den Centralen Raadi, omdat hij opge houden fKad, wegens periodieke aftreding, voor zitter van het Dioc. Comité in het Bisdom Breda te zijn. Hij ging na, hoe de K. S. A. zich onder de vier jaren van zijn presidium had ontwikkeld. Behalve de ééne schaduwzijde der geldelijke om standigheden, kon hij niet anders dan lichtzijden zien..Hij somde in het kort op, wat er in die vier jaren door de Dioc. Comités en vooral door 't Centraal Bureau was geschied. Hij herinnerde aan de aangename samenwerking in den Cen tralen Raad, en constateerde.dat de statutenwij ziging, thans na vier jaren, practisch bewezen was goed te zijn geweest." Met groote warmte werd door een der Dioc. voorzitters en door den directeur van het Cen traal Bureau aan den voorzitter dank gebracht voor zijn voortreffelijke leiding en hartelijke samenwerking. De K. S. A. heeft hem werkelijk veel te danken. omdat zij ie zuiver coöperatief. Dan krijigen wij onderlinge glas- en brandverzekering, welke ook aanmerkelijk kunnen bevoordee- len. Dan pleit spreker voor het bonden van boekhoudenrsussen, waarvan eeni paar "Voor beelden worden aangehaald, waaruit blijkt hoe noodzakelijk bet voor een middenstan der is, eenvoudig maar tocih goed boek te bonden, om ten allen tijde een overzicht van den stand der zaken te hebben; Vervolgens heeft de Hanze op zijn. program staan: vak organisatie. Spreker is voor vakorganisatie op gewes- telij'ken grondslag, door samenwerking kan ook op dit gebied nog veel verkregen won- worden, o.a.: inkoopcoöperatie, vakbesteding enz. Dan is spreker gekomen tot een onder deel en zeker niet bet minst belangrijke, n.l. de Middenstandscredietbank. Klaar en dui delijk zette spreker de werking der Bank uiteen, het het een behoefte is voor den middenstand te hebben een eigen bank; niet afhankelijk te zijn van Boerenleenbanken of andere instellingen van gelijke strekking, waarin wij niet thuis bebooren. Gelijk de boer zijn geld belegt bii de Boe renleenbank, zoo moeten wij, middenstan ders ons geld beleggen in onze Bank, zeide Als voorzitter van den Centralen Raad treedt sPr- Brengt nw geld in de Roomsche Spaar thans, volgens de statuten, op de voorzitter vanbank, daardoor steunt gij de katholieke zaak, het Dioc. Comité in het Bisdom Haarlem, de heer j ze^e hij Mr. E. van den Bogaerdt, te Amsterdam. HAARLEMMERMEER. „DE HANZE". Te Hoofddorp is in het St. Josephsge- bouw een propaganda verga deringvan de R.-K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" afdeeling Haarlemmermeer en omstreken gehouden, waar als spreker optrad de beer [W. H. Spendel. Nadat de spreker nog gewezen beeft op het nut van het lezen van bet Hanzeblad. waarin de belangen van den middenstand worden uiteengezet, en terloops even aan haalde bet verderfelijke van bet lezen van liberale of zoogen. neutrale kranten, besluit spreker zijn rede met een krachtig woord van opwekking, om toch vooral ieder op zijn beurt te ijveren voor onze nuttige en heil zame vereeniging: de Hanze. Nadat de geestelijke adviseur nog_ een be moedigend woord tot de vergadering had gesproken, werd na een geanimeerde rond- De vergadering was aldus meldt men (vraag, waar bet een en ander 300 echt ge- ons wegens bet ongunstige weer slechtmoedelijk werd besproken, do vergadering, bezocht, wat zeer te betreuren viel. Wantnadat de voorzitter uit naam der aanwezi- dit is zeker waar, dat diegenen, die zich de 1 gen den beer Spendel ,voor zijn mooie 1 eer- moeite getroost hebben en van verre waren 7anie rede bad bedankt, met den Christelij- gekomen, weer en wind trotseerende, om te komen luisteren, niet teleurgesteld naar huis zijn weergekeerd. Het was voorzeker een lust te mogen luis teren naar het eenvoudige maar bezielende woord, dat aan duidelijkheid niets te wen- schen overliet en daarom door eenieder ge volgd en begrepen kon worden. De heer Spendel gaf blijk zijn onderwerp volkomen meester te ziin. Wat ons dan ook miet zal verwonderen, wanneer men west, dat liij het is geweest, die alleen dit jaar reeds 18 nieuwe afdeelin- gen door zijn propagandistisch woord heeft opgericht. Nadat de voorzitter de vergadering op de gebruikelijke wijze had geopend, en al de aanwezigen hartelijk welkom bad geheeten. werd de Zeereerw. Heer P. F. W. Soepnel, die door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem tot geestelijk adviseur van onze afdeeling Is benoemd, als zoodanig' geïnstalleerd. Daarna werd het woord verleend aan den spreker. In het kort zullen wij hier ziin betoog vol gen. Spreker deed op de eerste plaats uit komen, dat veel katholieken nog te conser vatief, te veel gehecht zijn aan het oude, om het nnt van organisatie in te zien. Weer anderen zijn er, die wel iets gevoe len voor organisatie, maar, nu ja, voor een katholieke organisatie als 't ware hun neus ophalen, alsof zij er niet voor uit dur ven komen katholiek te ziin. Tot dezul ken zegt spr.: weet gij niet dat het de uit drukkelijke wensch is van ons hoogst Ker kelijk gezag, dat gij u organiseert in katho lieke vereenigingen? Dan zijn er menschen, die, wanneer zij deze week lid worden van een vereeniging. reeds de volgende week als het ware er pro fijt van zouden willen trekken, en dat is toch niet mogelijk 1 Spreker gaat dan in het kort na, welke voordeelen het lidmaatschap van de Hanze ken groet gesloten. I De gemeenteraad vergadert op Donderdag 29 Juli a.s., des voprmiddags te 11 uur precies. De agenda vermeldt: 1. Vaststelling van. de notulen der vergadering van 27 Mei, 5 Juni en 24 Juni 1915; 2. Inge komen stukken en mededeelingen; 8. Aanbie ding gemeenterekening en rekening burgerlijk armbestuur, over 1914; 4. Verzoek van den beer B. Biesheuvel, om eervol ontslag als ambtenaar van den burgerlijken stand; 5. Verzoek van mej. J. G. M. Rüliling, om eervol ontslag als onder wijzeres aan school No. B te Nieuwvennep; 6. Alsvoren van mej. M. de Groot aan school No. 7 nabij Aalsmeer; 7. Alsvoren van mej. I. H. Vergonet aan school No. 9 te Zwanenburg; 8. Benoeming van eene onderwijzeres aan school No. 11 te Lisserbroek. Voordracht: 1. Mej. H. A. Bieler, onderwijzeres wonende te Haarlem; 2. Mej. H. O. M. Erdtsieck, onderwijzeres wonen- da to Haarlem; 3. Mej. W. E. Gundlaoh, onder wijzeres wonende te Schoten; 9. Onderzeek ge loofsbrieven van nieuwgekozen raadsleden; 10. Voorstel tot wijziging van het uitbreidingsplan te Nieuwvennep; 11. Voorstel in zake verdere exploitatie gemeentelijke boerderij te Nieuw vennep; 12. Voorstel betreffende het aange vraagde rijksvoorsehot in zake de gemeentelijke boerderij13. Rondvraag. HEEMSTEDE. Het Krnisverbond. Woensdagavond 1.1. hield het Kruisverbond St. Jozef zijn gewone huis houdelijke vergadering. De voorzitter opende de vergadering met gebed en heette den «Geest Adv. en de aanwezige leden van harte welkom. De penningmeester deed half jaarl. verslag van inkomsten en uitgaven, welke een batig saldo tot resultaat hebben. Dé voorzitter bracht namens alle leden dank aan den penningmeester heh^Soï Sflf Eet èazleh "Set FbèlTeh; ,- Bekend werd gemaakt hel bedanken Van 2 bestuursleden waarvan een Haar elders vertrok ken fa. De opengevallen plaatsen zullen in een volgenden vergadering worden aangevuld. Den leden werd bekend gemaakt dat zij hiervoor een candidlatenHjst kunnen Inzenden met Onder- teekening van minstens B leden de vacatures zjjn 2de voorst en 2de penning. Na installatie van een nieuw lid Hield de Geest. Adv. nit de Maasbode van 30 April en 1 Mei een lezing over „Het drankvraagstuk en de oorlog" welke zeer interessant was en diepen indruk maakte op de leden. Zij deed ons zien wat verschillende landen o.a. als Engeland en Rus land werken op het gebied van drankbestrijding. De voorz. bedankte den Geest. Adv. voor zijn duidelijke lezing. Een voorstel om in beginsel aan te nemen een ■volgend jaar hier een drankbestrijdersdag te or- ganiseeren vond zeer veel bijval. De secr. Zal hiervoor vast maatregelen nemen. Na nog eenige mededeelingen van ondergeschikt be lang en na de rondvraag sloot de voorz. onder dank en met gebed deze vergadering. NOORDWIJKERHOUT. De noteering der veiling van de tuinders- ver eer, iging Eensgezindheid was gisteren als volgt: Doppers 1€ kw. 1.25, 2e kw. 1.15, 3e kw. 0.87; peulen 90 ct.; bruine capncij- ners 77 ct.; witte capucijners 1.28; tuin- bocnen 20 ct., per zak van 10 kilo. Enkele heereboonen m. d. 2.54, idem z. d. 2.54; dubbele heereboonen 'f 1.52; enijboo- nen 1.69 per zak van 12 kilo. Aanvoer 600 zakken. Bevolkingsstatistiek. Op 1 Juli beetond de bevolking dezer gemeente uit 8750 zielen. Het krankzinnigengesticht St. Bavo werd op dien dag bewoond door 266 zielen. Een merkwaardig jubileum. He wed. J. J. Heemskerk, alhier, maakte gisteren voor de 25e maal de processie naar den Briel mede. VOORHOUT. Gemeenteraadsvergadering. De naad dezer gemeente zal vergaderen op Donderdag 29 Juli bjb., dee voormiddags 10 uur. De onder werpen ter behandeling zijn: 1. Mededeeling ingekomen stukken. 2. On derzoek geloofsbrieven' raadsleden. 8. Comp- I tabilitedt. 4. Aanbieding gemeenterekening 11914. 5. Credietaanvrage voor hulp ter secre tarie. 6. Verordening jaarwedde onderwij zend personeel. 7. Verbod gebruik rogge al» veevoeder. IJMUTDEN. Mgnen op Zee gezien. Enkele alhier binnen gekomen vischbottera hebben medegedeeld op trie el e Maatschappij „Hera" te IJmüiden. UITGEEST. Inbraak. Toen gistermorgen' 8 e Heer To- reniburg naar gewoonte de kippen' van Jhr. C. C. Roëll, wiens villa op den Beng gelegen is en die zich met vacan'tie op reis bevindt, kwam voederen, bemerkte hü, dat ongenoodie gasten van de afwezigheid van den bewo ner hadden gebruik gemaakt om zich toe gang tot dfe villa te verschaffen. Een ruit der serre en van de beuken was met dit oogmerk door ben verbrijzeld. Tal van af gebrande lucifers lagen over den serrevloer verspreid; overigens waren geen andere spo ren door de inbrekers van hnn nacbtelijken' tocht achtergelaten, daar alles nog lag in de correotste orde. De heer Roëll, telegra fisch met een en ander op de hoogte ge bracht, kwam filings met den trein over. van den Gemeenteraad 'gelcozen de heeren - Best Gz. (lib.) 674 stemmen; B. Scherp (KatH. aftr.) 609 stemmen; B. S. De Vr (lib. aftr.) 715 stemmen. Op de heeren J. Batema (A.-R.) 407 ste men; H. J. E. Stumpel (Kath.) 400 stemm en R. v. d. Zaag (S. D. A. P.) 387 stemm. In de vac.-v. d. Burg werd gekozen de heer Meijer (lib.) met 774 stemmen; op len heer De Jong (A.-R.) waren 469 stemmen uitj bracht. Kon. Ned. Stoomboot Mü. Fortuna arriv. 23 Juli van Saffi te E fisque. Niobe vertrok 23 Juli van Kope hagen naar Amsterdam. Plnto arrivee x de 28 Juli van Swausea te Barcelona, om met fdeni rnksveldwaehter Rap een cvn- pomona arriv. 23 Juli van Alicante te Ivi; derzoek in te stellen, vooral met bet oog op hetgeen gekaapt mocht zijp. Tot nog toe werd evenwel niets vermist. Hoewel ook de daders nog onbekend zijn, valt toch nit een en ander wel af te leiden, 8at zij geen on bekenden zijn geweest, daar zij zeker op de hoogte fcijn geweest van de afwezigheid der villabewoners. Het onderzoek wordt door 'de politie voortgezet. De raadsverkiezing. De heer L. Bz. Feen- stra, de candidaat der R.-K. Kiesvereeni- ging hij de a.s. herstemming op 27 Juli as., verzoekt den kiezers, naar wij met besliste zekerheid vernemen, op den dag der her stemming geen stem op. hem nit te brengen, wijl hij voor een zetel in den Raad niet in aanmerking wenscht te komen. ASSENDELFT, De Herijk der maten en gewichten heeft alhier 26 JuH plaats voor de Noordzijde, en op Juli voor de Zuidzijde, telkens van 912 en van 1—4 uur. WORMERVEER. Mensclillevcnd hulpbetoon. Als blijk van goedkeuring en tevredenheid is de bronzen' eerepenning voor menschlieven'd hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift toegekend aan A. H. S. de Bruyn, schipper te Bergen-op- Zocm, wegen® de door hem met levensge vaar verrichte redding van een kind uit de Zaan alhier, op 4 Mei 1915. ZAANDAM. Ook een gevolg van den oorlog. Naar men Weet, zullen op 12 Augustus a.s. alhier de jaar- lijkeche harddraverijen worden gehouden. Door den oorlogstoestand ia het de Beiersche Kapel, die vaö de oprichting af ieder jaar de feesten zee dicht onder de kust, Oenige mijlen van opiu;aterde, onmogelijk dit jaar aanwezig te IJmüiden, drijvende mijnen te hebben gezien. Ongeluk op zee. Door het stoomschip „Am- stelstroom" werd bij binnenkomst om dokters hulp geseind. Het schip was door een zware zee beloopen waardoor een dor matrozen een been had gebroken. ALKMAAR. Personalia. Te den Haag is geslaagd Voo't bet notarieel staatsexamen tweede gedeelte de heer J. J. van der Heij van hier, VELSEN, De verkiezingen. Het is nn wel zeker dat er geen samenwerking zal zijn tnescbeni de Vrijzinnigen en de S. D. A. P. bii de her stemming. De S. D. A. P. raad 'd!en kiezers aan niet vrijzinnig of rechts, maar baar can- didaten alleen te stemmen. Waterleiding en gasbedrijf. "Wanneer 8e voorbereidende werkzaamheden op tijd ge reed ziin, zullen de nieuwe zinkers voor het gasbedrfif en de waterleiding héden over 14 dagen te water worden gelaten. Alsdan zal het. scheepvaartverkeer door het Noordzee kanaal 24 nnr worden gestremd, n.l. van Zondagnacht 12 nnr tot Maandagnacht 12 uur. Is men niet klaar, dan kan het werk eerst een week later geschieden. Aan den Stationsweg is men begonnen met het leggen der huizen voor de water leiding. Doordat men geen sluitstukken nit Duitschland kan krijgen, ondervindt 't werk nog meer vertraging. Hierin zal echter voor zien kunnen worden, wijl de sluitstukken nu Om nu in dit' gemis te voorzien, zal de mu- ziekvereeniglng „Excelsior" onder direetie van den heer G. Brouwer, de plaats van de „Beier sche" vervullen. De a.s. Zeilwedstrijden. Het programma voor richtten op Zondag 8 Augustus alhier op dé Achterzaan zullen plaats hebben, omvat 17 klas- Poseidon, van Amsterdam naar Pens 1 cola, is 22 Juli Lizard gepasseerd. Rotterdamsche Lloyd. Arakan (thuisreis) is 22 Juli Perim g passeerd. Rindjani (uitreis) passeerde Juli Gibraltar. HollandAmerika Lijn. Amsteldfik vertrok 23 Juli van Rotter da naar New-Orleans. Callisto vertrok Juli van Rotterdam naar Savannah. El: zabeth, van Baltimore naar Rotterdam, a rivcerde 22 Juli hij Deal. Eeperanea, vs Rotterdam naar Bueros-Ayres, passeerde Juli Wight. Zuiderdijlc vertrok 23 Ju van Rotterdam naar Boston. Kon. West-Ind. Maildienst. Hercules, van Puerto Barrios naar An sterdam, is 23 Juli hij Heal geankerd. Stoomvaart-Mij. Oceaan. Prometheus arriveerde 21 Juli van Live pool te Batavia. Stoomvaart-Mij. Nederland. Nias arriv. 28 Juli van Java te Amstei dam. TE VERKOOPEN. Maandag 26 Juli. HEEMSTEDE In het koffiehuis „Lam zicht" door Not. C. J. Boerlage, 's avond 71/2 uur eenige woonhuizen, schuren, erf em naar waarnemingen verricht in den morgen va Zaterdag 24 JuH. Medegedeeld door het Ned. Kon. Meteorolc gisch Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand: Munchen 761.2. Laagste barometerstand: Christiansuncf 747.6 Verwachting tot morgenavond: Aanvankelijl zwakke tot matige, later wellicht toenemende wes telijke tot zuidelijke wind, meest zwaarbewolkt wellicht eenige regen, met geringe onweerskan» Zelfde temperatuur. de zeilwedstrijden j welke naar wij reeds be- - jj vmvat 11 Kias-j f sen voor de nationale en 3 voor de onderlinge blauwe f 1.95'h 2.10. Aanvoer 3200 manden MEDEMBLIK, 22 Juli. R. K. Marktvereeni ging ,,St. Jozef'. Aardappelen: groote muizec 2.30 2.35, kleine muizen f 1.35 a 1.45, voor zijn keurig verslag en twee leden werden 1 vervaardigd zullen worden door de Indus- wedstrijden. De baan zal een lengte hebben van ongeveer 6 Engelsche zeemijlen. Naar men weet, werden 8e wedstrijden van de Zaanlandsche Zeilvereen,iging gedurende de laatste jaren altijd op het Allanaardenneer ge houden. Nu echter de uitdieping van de Achter zaan fa voltooid, zullen dieze wedstrijden hier worden gehouden. v WESTZAAN. Woningbouw. Bij K. B. is aan deze gemeente een voorschot uit Rijks kas verleend tot een bedrag van ten hoogste 24.000, ten einde de gemeente in staat te stellen een voorschot van gelfjk bedrag to verleenen aan de Woningbouw- vereenigfng „Westz&ansoh Belang", voor den aankoop van grond tra den aanbouw van 12 ar beiderswoningen. HOORN. Bij de gehouden herstemming zijn tot leden of zakken. Tuinboonen f 0.50 0.70 per zakje Aanvoer 400 manden of zakken. DEVENTER. Eiermarkt. Aanvoer 210,000 stuks. Hoogste prijs f 6.75, laagste prijs f 5.75, gemiddeld 6.10. Stemming vlug. LEIDEN, 23 Juli. Veemarkt. Aangevoerd 603 vette schapen f 26.48.50; 397 weidescha* pen f 20.35.575 vette jarige lammeren f 13.— h 19.337 vette varkens f 25.a 75.627 magere varkens f 12.h 20.I bok of gett f 9. Kaa3. Besteed werd voor Ooudsche kaas f 4^. tot 51, 2e soort Goudsche kaas 45 tot 48. Leidsche kaas de 150 K.G. 38 tot 40, 2f soort f 33 tot 37. Aan de stadswaag gewogen 172 partijen. MEDEMBLIK, 23 Juli. R. K. Markfvereeni- ging „St. Jozef". Aardappelen: groote muizen f 2.35 h 2.45, kleine muizen f 1.30 h 1.35, blauwe f 1.95 h 2.05 per y2 H.L. Tuinboonen f 0.40 0.50, slaboonen f 1.55 per zak. Aanvoer 501 manden of zakken,. ZWOLLE. Eiermarkt. Aanvoer 80,000 stukfc Hoogste prijs f 6.65, laagste prijs f 6.10, ge* middeld f 6.35. Stemming vlug. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht u ter kennis te brengen van het overlijden onzer geliefde Moeder Behuwd- en Grootmoeder ANNA HUISMAN— E.OZEMEUER, na ontvangen te hebben de H.H. Sacramenten der Sterven den, in den ouderdom van bij na 88 jaar. .Uit aller naam: K. MOLENAAR. Uitgeest, 24 Juli 1915. Hiermede hebben wij het genoegen U kennis te geven dat onze geliefde Ouders De ondergeteekende betuigt zijn welgemeenden dank voor het ver trouwen hem bij de jongste Gemeen teraadsverkiezing geschonken en voor die talrijke bewijzen van be langstelling bij zijn herkiezing ont- vangten. F. P. VERMEULEN, [Wethouder van Velsen. Voor eene zeer brave en nette 21 jaar, flink en degelijk in de huishouding met diploma nuttige handwerken, wordt eene haar pas sende betrekking gezocht te Am sterdam of Haarlem, liefst tot' gezel schap bij een of meer Dames. Sala ris geen vereischte. Brieven Letter A., 'Advertentie- Bureau A. N. GOVERS, Den Haag. I Een avond van waar te geven door het Haarl. Mannen zangkoor deze Bon Op vertoon van toegang tot da aanvangende 2 en 4 uur, tegen betaling van Volwassenen 10, Kinderen 5 Cent per persoon. Hoofdnummer: DE OUDE KUSICUS. Als extra nummer: KLEiia DUüEHPJE. Deze bon ie geldig voor een of meerdere personen. Koopt met in winkels, waar onzede- lyke of N. Malthujiaansehe artikelen worden verkocht of voerhanden zjjn koopt aan Stationsboekenkas- ten allsen dia lectuur, welke zeker geen gevaar oplevert. heelt in STAD en PROVINCIE de grootste oplage (raim 20000). wordt in hoofdzaak gelezen door koopkraohtigen Midden-en Boe renstand en heeft daardoor on geëvenaarde pnblieiteitswaarde Handelsannonces laag tarief. Vraagt proefnummers en prijs opgave. N-D-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 3