i STADSNIEUWS NAGEKOMEN BERICHTEN VERKOOP! GEN SPORT EN WEDSTRIJDEN UIT DE ZAANSTREEK MARKTNIEUWS E2si nieuwe vasafure inden Raad? Buitenland. GETORPEDEERD. BURGERLIJKE STAND liet ver van Berlijn, geïnterneerd geweest. Hij ïeeft na zijn terugkeer in Frankijk een ver- ïaaltje gedaan over een ontmoeting van een j'ransch sergeant met den Duitschen Keizer, lat nu in de Fransche en Engelsche pers op- ?eld doet. Op een goeden dag bezocht de Keizer iet interneeringskamp. Zijn aandacht werd ge- rokken door het regimentsnummer op ee uni- ormjas van een sergeant. „Zoo," zeide Zijne ilajesteit „ge behoort tot het.ste regi ment infanterie? Dan hebt ge te S'enay in gar nizoen gelegen. Ik ken Steney. Ik ben er ge weest. Nu heeft mijn zoon daar mijn plaats in genomen. Ik ben gehuisvest ggweest bij mevrouw L." De sergeant sloeg opgewonden zijn handen ineen. „Wel, die ken ik heel goed. Dat zou ik denken. Haar huis staat op een pleintje. Je slaat deii hoek van de straat om en Maar de Keizer was al weer verder gegaan. Een gewichtige personage, minstens een generaal, schoot op den sergeant af en snauwde hem toe „Weet je niet tot wien je daar sprak!" „Wel zeker wel, dat was Guillaume," luidde het onbeschaamd antwoord. Hoe 't den sergeant daarna vergaan is ver telde Aveline niet; wel deelde hij mede, dat de behandeling in het kamp bevredigend was, maar het voedsel was afschuwelijk. Vliegenplaag in den oorlog. Als regen, nevel en granaten schrijft een particuliere correspondent van de „Daily Tele graph" van het Dardanellen-front de Engel- 8ohen, die in Frankrijk vechten, kwellen, zoo zijn zonneschijn en vliegen aan het Dardanellen- front- dingen, die men niet zoo gauw vergeet. Sedert twee maanden reeds schiet de zon dag aan dag haar zengende stralen neer. Maar zelden gebeurt het, dat een wolkje zich als een gordijn uitbreidt over het al te vrijgeyige hemellichaam. En in acht weken heeft het geen druppel ge regend, in weerwil der onverdragelijke tropi sche temperatuur, die doet snakken naar een regenbuitje. De meesten zouden gaarne al den zonneschijn geven voor een frissche bries aan de Engelsche kust. Want het is drommels warm hier. vooral voor menschen die een anderen breedtegraad gewoon zijn. Ik moet intusschen der waarheid de eere geven en zeggen, dat de Australiërs en de troepen uit Egypte mij uit lachen, als ik me beklaag over de warmte op Gallipoli. Maar de grootste plaag hier vormen de vlie gen, die iemand het leven tot een hel maken. Het aantal dier vreeselijke diertjes is in werke- lijken zin ontelbaar. Alle spijzen zijn, zoodra men ze op tafel zet, zwart van haar gewemel. In de tenten maken ze het ons lastig met un gezoem en dwingen ze ons om altijd maar weer 'op jacht te gaan. In heele zwermen zitten deze Vliegen op onbegraven dooden tusschen de loop graven; den levenden echter maken zij het leven tot een kwelling en doen hem walgen van eiken Ibeet, dien hij naar den mond brengt. Waait er Werkelijk eens een windje, dan maairt dit op 'de insecten nog niet veel indruk. Slechts als hij sterker blaast, worden de vliegjes naar zee gedreven en krijgt de vloot ook haar deel van de plaag. Marmelade en jam behooren, zooals ieder weet, tot de lievelingsgerechten op de tafel van den Engelschen soldaat. Helaas, zijn het ook de lievelingsgerechten der vliegen die de men- techen er afkeering van maken. Wat er aan te doen? Als de fabrikanten een jam en marine- lade eens een kbaki-klenr gaven om de vliegen te misleiden, zooals wij de vijanden doen? Maar ■ik ben bang, dat de vliegen zich daardoor niet laten foppen. PERSONALIA. De bij het 10e regiment infanterie overge plaatste majoor E. G. J. Bueninck is belast met het commando over het 3e bataljon van het korps. Te Den Haag is geslaagd voor het exa men hoofdacte de heer J. G. van Zanten, van hier. Te Amsterdam is geslaagd voor het exa men hoofdacte mej. J. L. Anschütz, van hier. Te Utrecht behaalden het diploma M. U. L. O.: A. G. Hoos, W Plantjé en W. C. N. van Vliet, allen van hier. De heer C. F. Henning, firma A. Prinsen', In de Groote Houtstraat, verzoekt ons te melden dat de heer H. N. Vink op 3 Augustus a.s. 25 jaar bij hem in betrekking is en zich steeds door bijzonderen ijver en plichtsbetrachting on derscheiden heeft. D® reserve-sergeanten H. J. Duyff, J. A. Barbas, A. Kouwenaar, H. Menagé Challa, J. Helden en N. P. Roorda van Eysinga, allen van het 10de reg. inf., hebben voldaan aan de practisehe eischen voor vaandrig. Goodworth, was de hand tusschen de jongere Gocdworthe en de jongere Blyths minder innig geworden, voor zooveel althans de jonge vrouw en Valentijn betrof. De ern stige puritein van Baregrove Square en de hartstochtelijke beoefenaar der kunst, kon den elkander van het eerste oogenblik af niet uitstaan. Men maakte elkander beleefd heids-visites, die men zeer lang wachtte met te beantwoorden; maar ook deze hielden weldra op. Daarvan was het gevolg, dat men verscheidene jaren lang elkander volstrekt niet zag, totdat Jack een knaap was gewor den en op een Zondag door zijn grootvader was medegenomen op een bezoek bij Valen tijn. Hij en de schilder werden dadelijk vrienden. De heer Blyth hield van jongens en de jongens hielden allen van hem. In rijn goedhartigheid bewees hij dadelijk eeni- ge beleefdheden aan de ouders van Jack, die echter zoo koel werden opgenomen, dat "hij ze niet vernieuwde; de knaap evenwel ver zuimde geen gelegenheid om bii Valentijn aan huis te komen en ook in later jaren verwaarloosde hij zijn vriend, den kustenaar niet, In dezen tijd nn was een van de Tede- nen, waarop de heer Thorpe het gedrag van zijn zoon afkeurde, dat deze zoo vast beslo ten bleek om de vriendschap met den heer [Valentijn te onderhouden. Laat ons thans terugkeeren tot het oogen blik, dat zoo hard aan de schel werd ge- ALLES GEREED.... EN GEEN MUZIEK! Gisterenmiddag was in de stedelijke muziek tent in den Hout alles voor de muziekuitvoering gereed. De muzikanten waren bijna allen aan wezig, maar de directeur var het muziekcorps liet zich wachten. Eindelijk bleek, dat de muziekuitvoering eerst ter elfder ure was afgewimpeld. Voor velen was het een teleurstelling, die nu hun tocht naar den Hout te vergeefs hadden ge maakt, te meer, daar het weer geheel opgeklaard was. TENTOONSTELLING-TOOROP. Zaterdagmiddag 3 uur werd in het Museum voor Kunstnijverheid alhier de tentoonstelling Toorop geopend. Jhr. Teding van Berkhout sprak daarbij een inleidend woord, waarna de schilder-zelf een inleiding tot zijn werk gaf (waarover in onze artikelenreeks „Van dichtbij en veraf) een en ander wordt gezegd). De talrijke genoodiigden hoorden met belang stelling de ontwikkeling zijnei kunst-theoriën aan: de tentoonstelling-zelve had eveneens reeds veel belangstelling Jhr. Teding van Berkhout noodigde de aan wezigen uit, eveneens de tentoonstelling van werkstukken der leerlingen van de School te be zoeken, waar de leeraren een deskundige toe lichting gaven. De tentoonstelling-Toorop zal tot 23 Augus tus geopend zijn, die der werkstukken van de leerlingen, in het schoolgebouw aan de Baan gehouden, wordt op 2 Augustus gesloten. Uit roededeelingen, door den heer W. van do Kamp gedaan aan een plaatselijk blad, blijkt dat bij dit raadslid het voornemen be staat, zijn zetel te ontruimen ten behoeve van den heer Hulswit of den heer van Styrum, zoo h daarmede kan bereiken dat een dezer weer in den Raad wordt gebracht. i Wij meenen te kunnen verklaren, dat de Roomsch Katholieke Kiesvereeniging (en ook de kiesvereeniginen de beide andere par tijen van de coalitie) wanneer de heer van de Kamp zijn voornemen ten uitvoer brengt, zich tegen een verkiezing in zijne plaats van b,v. den heer Hulswit, zeker niet zu'lsn verzetten. Met belangstelling wachten wij af. welk antweord de heer Hulswit op het aanbod van den heer van de Kamp zal geven. HAARLEMSCHE HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Bij het eindigen van het leerjaar werden de volgende diploma's en getuigschriften uitge reikt; Diploma Linnennaaien aan T. Reitsma te Haarlem. Diploma Costuumnaaien aan P. Bles graaf, M. Groenenstein, C. Piers allen te Haar lem en aan A. van Amstel te Heemstede. Ge tuigschrift Costuumnaaien aan M. Brakel, H. van den Boogaard te Haarlem en M. Prins te Houtrakpolder. Diploma Kamenier-linnen meisje aan O. Grundel te Haarlem en G. de Klerk te Schoten. Diploma Huishoudster aan 7 leerlingen, Diploma Hulp in de Huishouding aan I leerl. en getuigschrift Kamenier aan I leerl.; allen reeds vroeger vermeld. Van de opleiding huishoudster werden bevorderd van het eerste naar het 2de leerjaar 6 leerl. Van de opleiding hulp in de huishouding werden bevorderd van het 1ste naar het 2de leerjaar 3 leerlingen. Van de industrieklassen werden be vorderd van het 1ste naar het 2de leerjaar 22 leerl., voorwaardelijk 3 leerlingen, niet bevor derd werden 2 leerL Van het 2de naar h%t 3de werden 10 leerl. bevorderd en 3 voorwaardelijk. Van het 3de naar het 4de leerjaar werden 5 leerlingen bevorderd. GEMEENTEZAKEN. Personalia. Voor leeraar in de wis- en natuurkunde aan de H. B. S. met B-jarige cursus bevelen B. en W. aan eren J. J. Haak van hier en J. H. Mas- sink Schiedam. EEN EIGEN CREDIETBANK VOOR DEN VERGUNNINGHOUDER. Voor den Kring Haarlem en omstreken van den Ned. Bond van koffiehuis-restaurant houders en slijters zal de heer Fiedeldij Dop Donderdagmiddag een bespreking houden over het onderwerp; „waarom heeft de vergunning houder een eigen credietbank noodig?" EEN MEEVALLERTJE. Ter gelegenheid van het Gerdessenfeest zal aan de bewoners van het Stadsarmen- en Zie kenhuis morgen een extra maaltijd worden ver schaft. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID. Zaterdagmiddag werd in de Raadzaal van het Museum van Kunstnijverheid alhier, de 35ste jaarvergadring gehouden van den Raad van Bestuur van genoemd museum. Tot secretaris van den Raad werd weder benoemd de heer E. A. von Saher, directeur van het museum. trokken. De nadering van Jack tot het atelier werd aangekondigd door het kraken van voet stappen en een luid gelach van het dienst meisje dat hem had binnengelaten. Plotse ling hield dil op; de deur werd geopend en de her" Thorpe junior sprong de kamer bin nen „Wel, mijn oude, goede Blyth, hoe gaat het?" riep Jack. „Hebt ge nog al eens haasje over gesprongen, sedert wij elkander het la niet zagen? Kom, spring eens op, oude vriend, en laten wij mijne intrede in het atelier vieren door een mannelijke exercitie, zooals voorheen. Kom op! Ik zal het eerste gaan staan. Spring over mij heen! Gooi uw palet op zijde. Een, twee, drie.... er over heen!" Terwijl hij zoo sprak, snelde Jack naar het tegenovergestelde uiteinde der zaal en stelde zich in postuur om haasje over te spe len. De heer Blyth wierp zijn palet, zijn pen seel en en zy'n schilderstok op zijde, nam een loopje, riep toen: „lager", nam nogmaals een loopje en door de zaal loopende met den zwaren, eenigtszins dreunenden stap van een man van vijftig jaar, sprong hij over Jack heen. Hii viel wel is waar aan de an dere zijde op handen en voeten neer, maar hy ging op zijne beurt staan aan het andere einde der zaal, waarop Jack in een oogen- Rekening en verantwoording werden door den penningmeester afgelegd. Door den Directeur van het museum wer den nadere inlichtingen gegeven omtrent de reorganisatie, welke bij de uitbreiding van het museum zal plaats hebben. Over het instellen van een bijzondere com missie van advies over de school weid ern stig van gedachten gewisseld en zal aan de Commissie het voorstel daartoe worden) ge daan. Na afloop der vergadering werd de ten toonstelling Toorop geopend en vervolgens in de School voor Kunstnijverheid het stu diewerk der leerlingen bezichtigd. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven; 70 timmerlieden, 2 machi nale houtbewerkers, 4 meubelmakers, 63 met selaars, 32 opperlieden, 20 etueadoors, 6 ma chinebankwerkers, 7 grofbankwerkers, 1 vuurwerker, 4 machinisten, 1 stoker, 3 elec- triciens, 1 koperslager, 4 loodgieters, 3 schoenmakers, 1 zadelmaker, 2 kleermakers, 21 schilders, 4 behangers, 2 bloemisten, 13 grondwerkers, 1 bakker, 2 kruideniersbedien den, 16 magazijnknechts, 15 loopknechts, 2 huisknechts, 10 kantoorbedienden, 2 boek drukkers, 2 letterzetters, 1 lithograaf, 1 hin der, 35 losse werklieden, 2 dienstboden, 31 werksters, 6 naaisters, 1 kookster, 6 huis houdster, 5 vrouwelijke kantoorbedienden, 6 steenhouwers, 4 koetsiers en voerlieden, 4 voegers, 10 chemigrafen, 4 kinderjuffrouwen, 2 winkeljuffrouwen, 1 strijkster. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij J. Hoogeveen, Oranje- boomstr. 136, taalboekje. J. Bonarius, Bloemen- daalscheweg 144, automobiel-kap. H. Ploeg, Mr. Joostenlaan 19, ladder. O. Hooggreef, Camphuisstraat 3, mes. A. Kroon, Olieslagers laan 10, kinderportemonnaie met inhoud. D. de Vries, Jansweg no. 30, leesboek. L. Schneit- ler, Brouwerstraat 22, kinderjasje. M. v. Andel, Brouwerstraat 1, portemonnaie met inhoud. B. Dreijer, Leidschestraat 97, dameshandschoen. O. Swaanswijk, Jansstraat 18, zwarte kat. R. Klein, Barendsehestraat 6 B, een kinderzak met inhoud. A. Rossen, Dubbelebuurt 63, een zilveren broche. J. Passchier, Voorzorgstraat 47, een parapluie. R. Dijkmans, Ursulastraat 13, een damestaschje. P. Sweerts, Da Costa- straat 24 (Haar.liede c.a.), een broche. E. Kamp, Wald. Pyrmontstraat 37, een kinder- taschje. J. v. Stein, Oranjeboomstraat 34, een portemonnaie met inhoud. A. Hommers, Z.- Polderstraat 19, een damestaschje. G. v. d. Erf, Brouwersvaart 6 C, een jongenspet. DE TEMPERATUUR van het water in de zwemschool aan de Hout vaart was heden 62 graden. PROGRAMMA van de Orgelbespeling in de Groote of St. Eavokerk op Dinsdag 27 Juli 1915 des na middags van 12 uur door den Heer Lobs Robert: 1. Choral vorspiel„Lobe den Herren, den machtigen König der Ehren", Joh. G. Wal- ther. 2. Pastorale, J. S. Bach. 3. Nos. II, III en IV. uit Oud-Hollandsche Wijzen- naar J. C. M. van Riemsdijk's bewerking. Voor orgel gezet door S. de" Bange. 4. Andantino. Cést.r Franck. 5. Evening Long, R. Goss Custard. 6. Toccate, C. F. Hendriks Jr. Van bet concert in de buitensocieteit „Trou moet Blycken" op Dinsdag 27 Juli, 'e avonds 814 uur, te geven door het strijk orkest der Concertvereendging Haarlem's Muziekkorps, directeur de heer Ch. P. W. Kriens; 1. „94e Regiment", marsch, Mattheys. 2. Ouverture „Alphonse d'Estrella". Schu bert. 3. „Hocbzeitsreigen", Walzer. Bilse. 4. Entre-act aus „Tausend und einen Nacht", Strauss. 5. Grande fantaisie de l'opéra „Ca- vaileria Rusticana", Mascagni. 6. Ouverture op Schubert's liederen, Suppé. 7. Fantaisie de l'opéra-comique „Les Saltimhanques", Ganne. 8. Charlotten Walzer aus der Ope rette „Casparone", Millöcker. 9. Fantaisie uit de Engelsche operette „The Geisha", Jones. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 23 Juli. z. van J. Schotman Jansen. 24 Juli. d. van H. J. Philippo van Poelgeest. d. van A- D. B. Boerkoel —Geres. z. van A. M. TeijgelerVerweij. 25 Juli. z. van A. HeezeRuijsenaars. z. van I. W. Keif kens—Jans. 26 Juli. z. van G. Rozenlhart—van der Pol. Overleden: 24 Juli. N. de GraaffHeijboer, 41 jaar, Goltzimetraat. 25 Juli. J. C. Mee- rensSnellens, 66 jaar, Delfetraat. 26 Juli. T. J. Stotman, 86 jaar, Antoniestraat. KEULEN, 26 Juli. (Part.) Uit Athene wordt aan de Köln. Volksztg. gemeld, dat volgens een bericht uit Saloniki het Engel- blik over hen sprong, terwijl hij een luid gejuich deed hooren. Toen de lichaams oefeningen hiermede geëindigd waren, ston den de heide mannen op en drukten elkan der hartelijk de hand. „Te stram, Blyth, te stram, en gij hebt mij geraakt", zeide de jonge man. „Ik heb in den laatsten tijd nw gymnastiek niet ge noeg onderhouden. Wij moeten wat meer haasje-over spelen in den tuin; ik zal eerst daags de handschoenen meebrengen en u leeren schermen; dan zult gij er weer meer lust in krijgen. Een prachtige oefening en uitstekend voor uw ouden loggen lever." Met die woorden snelde Jack naar Madon na, die de Venus van Medicis had vastge houden om te voorkomen dat zij viel, ter wijl zij onder de hand naar het haasje-over springen keek, dat haar wel amuseerde, al was zij ook een weinig bevreesd voor den heer Blyth. „Hoe gaat het, mijn liefste, en- gelaehtigste, beste kind op aarde?" vroeg Jack, terwijl hij haar hand greep en die met innige hartelijkheid kuste. „O, zij laat an dere oude vrienden haar wang kussen, en ik mag slechts een kus drukken op hare hand. Ik zeg maar, Blyth, dat zij een kleine heks is; ik geef het n in tienen te raden wat ik daar tegen haar gezegd heb." Een blos bedekte het gelaat van het meisje, terwijl Jack tot haar sprak. Zij zag hem met hare zachte blauwe oogen aan, half be- 6che troepentransportschip „Arnewarona" door een onderzeeër in de Middellandteche Zee getorpedeerd is. RUSSISCHE GEVANGENEN IN DUITSCHLAND. MUNCHEN, 26 Juli. (Part.) De Badieehe Staatszeitung meldt dat het totaal van de op de velschillende oorlogstooneelen gevangen genomen Russen volgens de berekeningen: opgemaakt na het Duitsche ambtelijke be richt van Zaterdag, meer dan 1% millioen bedraagt. DE OORLOGSVOORBEREIDING VAN AMERIKA. NEW-YORK, 26 Juli. (Part.) De corres pondent van de Sun te Washington meldt, dat men er veel waarde aan hecht dat de mejte-deelin-g van de belangstelling van den president in de nationale verdediging, ge daan werd één dag nadat de Amexikaansehe ncta te Berlijn was overhandigd. De plannen van het Ministerie van Oorlog komen er op neer op een uitbreiding van het reserveleger met een half millioen man hui ten de militie. Het ministerie van Marine zal aanvragen dertig, wellicht 50 onder zeeërs, verscheidene slagschepen, 4 dread noughts en tal van luchtschepen. Door het Departement worden reeds proeven genomen met vliegmachines en onderzeeërs en looft 100,000 dollars uit voor dengeen die een mid del kan vinden om een slagschip tegen een duikboot te verdedigen. Men veronderstelt dat het ministerie van marine 250 millioen dollars, dat van Oorlog 200 millioen dollars zal aanvragen. Beiden het dubbele van ver leden jaar. WARSCHAU BEDREIGD. BERLIJN, 26 Juli. (S-corr.) Aangemoedigd door het voorbeeld van de Temps, bereiden heden alle Parijsche bladen hun lezers voor op de noodzakelijkheid voor de Russen om War schau prjjs te geven. De Grootvorst heeft de geallieerden reeds kennis gegeven van een nieuw verdedigingsplan, waartoe een linie wordt voorbereid achter den Bug. Woordelijk schreef gisteren nog een vakcriti cus van een groot Fransch dagblad, dat de Russische generale staf door de jongste maat regelen heeft gezorgd, dat Rozan, Pultusk en Serozlc hardnekkigen tegenstand kunnen bie den en zoodoende het vijandelijk plan om War schau te naderen, ministens tot het einde dezer maand kan worden verijdeld. Gelijkerwijze uitten zich gisteren ook nog alle, door den Russischen gezant Iswolski ge- inspireerde organen. Nu echter te Parijs den val dier drie vestingen bekend is geworden, heeft hun verbluffing het hoogtepunt bereikt. Het „Stockholm's dagblad" meent, dat al be hooren deze vestingen niet tot de gTootste in Polen, zoo beteekent toch de verovering daar van een feit van buitengewone beteekenis voor de verdere ontwikkeling der operatie». BINNENLAND. EEN NEDERLANDSCH MILITAIR GEDOOD. Van de Zeenwsch-Vlaamsche grene wordt ons geseind: Hedenmorgen om kwart over 5 is in de wijk Valcke een Nederlandtsch militair van de lichting 1914. afkomstig uit Koewacht, door den electrischen stroom van een grens- afbakening gedood. De milicien wilde een koperen draad, welke op de electrische ge leiding lag, afnemen, doch werd door den stroom bijna onmiddellijk gedood. De naam van den milicien is Gijzel. Het Hik is naar Sas van Gent overgebracht. STINKBOMMEN? Men seint ons uit Amsteram: Bij de politie alhier zijn een viertal gla zen bollen met touwen omwoeld gedeponeerd welke door jongens in de afgeloopen week waren opgevischt aan het Noordzeestrand. DOODELIJK ONGEVAL. Uit Amsterdam wordt ons geseind: Zaterdagmorgen is een ijzeren hijschhlok, dat circa 12 meter boven het dak van een aan de Ertskade liggend stoomschip hing. door het breken van een touw losgeraakt en terecht gekomen op het hoofd van een ma troos, tengevolge waarvan deze onmiddellijk dood was. OPLICHTING. Men seint ons uit Rotterdam: In een betel alhier namen hun intrek een dame en een heer, die opgaven te heet en het echtpaar V. V. De man noemde zich di recteur van de Kon. Ned. Sigarenfabriek te Amsterdam en plaatste een advertentie om een filiaalhouder. Als zoodanig bood zich aan zekere L„ die „benoemd" werd, doch 200 meest 6torten. De man had slechts 20Ö mark, die werden aangenomen: de rest moest bij later betalen. Bij informatie bleek echter dat de z.g. directeur de 21-jarige C. C. uit Rotterdam was en de dame de vroegere schaamd bij het bewustzijn, dat haar gelaat het genot uitdrukte, dat haar de ontmoeting verschafte, en de plooien van haar net grijs kleedje begonnen te rijzen en te dalen, ter wijl Jack hare hand in de zijne hield. Als de jonge Thorpe niet het meest zorgelooze en onnadenkende van alle menschelijke we zens ware geweest, reeds van den tijd af dat hij als knaap in zijn vaders kleedkamer werd opgesloten, wegens zijn onordelijk ge drag in de kerk, zou hij reeds lang begrepen hebben, waarom hij de eenigc was van Ma donna's oude vrienden, wien zij niet toestond hare wang te kussen. Maar Jack begreep het niet en dacht er ook niet aan iets van dezen aard te begrij pen. Zijne dartele gedachten vlogen in een oogwenk van het jonge meisje naar het kistje sigaren en hij ging daarop naar den haard, onder de hand een 6trook papier vou wende om er zijn sigaaT mede aan te steken. Toen Madonna zich weder aan haar werk had gezet, dwaalden hare oogen nog een paar malen beschroomd af naar de plaats waar Jack stond, terwijl zij meende, dat hii niet naar haar zag, en wat zijn uiterlijk voorkomen betrof, was de jonge Thorpe ze ker schoon genoeg om een vrouw in verzoe king te brengen om hem met vriendelijken blik aan te zien. Hij was meer dan zes voet lang en ofschoon pas negentien jaar oud. was zijn smalte geheel in evenredigheid dienstbode zijner ouders, die een erfenis had gekregen; toen het geld op was, poogde het paar op deze wijze aan geld te komen. Zij zijn gearresteerd. TE VERKOOPEN. Dinsdag 27 Juli. HAARLEM ten Raadhuize door B. en W. te kwart voor twaalf uur verkooping bij openbare inschrijving van oud ijzer, koper, compositie, zink en gurcmislang, aanwezig op de terreinen van het Gemeente-Gasbedrijf alhier. CRICKET DE UITSLAGEN VAN 'GISTEREN zijn: V. R. A. (235 voor 6) wint met innings en 245 runs van Hilversum (31 en 51). G. Bouw meester maakte voor V. R. A. 120 runs Rinchei 41. Haarlem verloor met 35 runs van V. V. "V. Totale: 78 tegen 43. Rood en Wit I en II speelden beide niet, wegens het regen-weer, dat de resp. velden onbe speelbaar maakte. Ajax maakte 203 rune tegen 'sGr. C. C. II 63. Ajax wint dus met 140 runs en hier mede is kampioen harer afdeeling. ZWEMMEN. Zondagmiddag zijn in de zweminrichting aan de Mouritskade te 's-Gravenhage wedstrijden gehouden voor zwemonderwijzers in Neder land, welke wedstrijden waren georganiseerd door de zwemonderwijzers van dat badhuis, met het doel ook aan onderwijzers die niet in ama teurswedstrijden mogen uitkomen, de gelegen heid te geven zieh in een eerlijken srijd te meten. In het nummer 200 M. Borstzwemmen voor heeren won de heer A. Lahaise, van hier den 2e prijs, in 4 min. 11 sec. Er waren 5 deelne mers, teruggetrokken 3. ZAANDAM. Notarieel Staatsexamen. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het eerste gedeelte de heer P. B. ter Laag, alhier. Volksconcerten. De volksconcerten in het Czaar Peter plantsoen beginnen, nu van politiewege strenger wordt opgetreden tot handhaving der orde meer belangstelling te trekken. Tot heden werden die concerten gegeven om beurten door de zangvereeniging „Halleluja' 'en het „Zaandam's Muziekkorps". Naar wij thans vernamen, zal de zangvereeniging „Onder Ons" ook hare medewerking gaan verleenen en op Woensdag 4 Aug. as een uitvoering geven. Plannen bestaan tot het stichten van een fonds ter bestrijding var de noodzakelijke kosten, als de uitgaven tg!kens voor het huren van stoelen enz., welke kosten tot heden door de vereenigin- gen zelf wordsen gedragen Vermoedelijk zal men daartoe een lijst laten circuleeren onder de bur gerij, opdat ieder naar eigen inzicht zal kun nen bijdragen. Oeslaagd. Te Alkmaar zijn bij het eindexamen H. B. S. 5-j. c. geslaagd: A. J. Allan, H. J. Raber, C. E. van de Stadt en mej. A, J. A. C. Ijzer, alle leerlingen van de H. B. S. alhier. Waar gaan wij heen? Onze gemeenterekening over 1914 sluit met een nadeelig saldo van f 16,519.73y2 tegen f 4,679 69 over 1913, welk bedrag daarbij inbegrepen is De inkomsten bedroegen het laatste jaar f 991,385.30 tegen f l,007,905.03y2 aan uit gaven. Dat de oorlogstoestand van het laatste half jaar in 1914 van grooten invloed is geweest laat zich begrijpen. Maar bij het schrikbarend stijgen van het n ad eel ig-s aid 0-cij fer zal men zich toch moeten afvragen: waar gaan wij heen? HAARLEM, 26 Juli. Op de heden gehou den paardenmarkt werden aangev. 321 paar den, bestaande grootendeels uit werk-, rij- tuig- of etalhonderepaarden. De prijzien va- rieerden van 80 tot 650. Handel matig. SCHOTEN. Ondertrouwd: H. Schaaf en C. Inpijn. J. H. Hennis en H. B. Braijn. Geboren: z. van J. W. de Jong—van der Roest. d. van W. KokWillemsen. Overleden: C. J. Kenkelaar, 53 jaar. C. P. Nüman, 1 mnd. HEEMSTEDE. Ondertrouwd: S. Warmer en J. Scboo. J. de Graaf en C. Nonnekes. L. Voskuilen en M. H. P. Tushuizen. O. Bruin en H. M. M. Roozen. Geboren: d. van J. M. EversIpeuburg. Overleden: A. Both, echtgenoote van C. Sloof, 63 jaar. met die lengte. Zijn boksen, roeden en andere oefeningen hadden wonderen gedaan en zijn van nature krachtigen lichaamsbouw tot volkomenheid gebracht. Groot en krachtvol was hij en los van houding in zijne bewe gingen. Hij liep gemakkelijk en vlug en bij alles wat hii deed legde hij die lenigheid der jeugd en bevalligheid aan den dag, waar door zijn fijngevormd lichaam nog meer uit kwam. Hij had heldere, vlugge, geestig^ grijze oogen, gelijk aan blonde Engelschen eigen is, zeer witte en regelmatige tanden, en krullend bruin haar met een gouden glans, die alleen zichtbaar was. wanneer het licht op zijne lokken viel. Kortom, Jaek had een mannelijk schoon voorkomen; hij was van top tot teen een Angelsakser, en althans uit een physiek oogpunt een sieraad voor de ouders en het land, waaraan hij zijne geboorte had te danken. „Heila, Snooks!" sprak hij tot de kat, die voor zijn voeten lag, „je hebt weer kleintjes, niet waar? Zeg eens, Blyth, het rooken hin dert je niet en Madonna ook niet?" voegde hij er bij, zijn sigaar aanstekende, „Neen, neen," zeide Valentijn. „Maar Jack» je hebt me geschreven dat je vader al 3® sigaren had weggenomen." (Wordt vervolgd)-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 6