Eerste Roomsch Katholieke Smakelijk Broed KERKBERICHTEN Electr. Luxe-Broodfabriek j. careli. ALLERLEI KATHOLIEKEN sluit uwe verzekering bij de iÜ Lev«asverzsk«ring ÜSscifsehsppiJ 0 m te fKIJBÜEÜEiS. fift heemstede. Bezorging op ieder gewenscht tijdstip in aile omliggende dorpen. Ik moest toestemmen dat mijn inkomen ais klerk bij een groote Londensche ïiima slechts 2400 gulden was. „Maar," voegde ik er bij, j^Lucy is geneigd om met weinig te beglaneu." „Met weinig te beginnen I" herhaalde mijn oom. „Wees toch niet dwaas, jongen. Gij zjjt beiden nog te jong. Ik hoop dat ik in langen tijd niets meer van die zaak zal hoorenl Bevend van teleurstelling bleef ik voor hem •taan, zeggende: „Li dat uw laatste woord, mijn. heer ..ik ,,^a, stellig," hernam hij haastig, en vóór ik iets .verder kon antwoorden, had mijn oom de kamer veriatenen hoorde ik hem in de gang den beer Percival begroeten. De beide heeren traden in het studeervertrek van mijn oom, waar ik mij bevond, en de nieuw aangekomene begroette mij hartelijk. Om een reden, waarvan ik de aanleiding niet be greep, scheen de heer Percival zeer op mij ge steld en liet geen gelegenheid voorbijgaan om bet mij te toonen. Wat mij betreft, ik wan trouwde hem, om de zeer natuurlijke reden, dat hij een allemansvriend was en ieder hem als een man van eer beschouwde. Ik liet de beide heeren alleen en begaf mij naar Lucy Ensley, de pupil van mijn oom, om haar te vertellen hoe slecht ik geslaagd was. Zij nam het bericht nog al luchthartig op, en WÜ kwamen overeen, dat, hoe lang mijn oom zijn toestemming ook mocht weigeren, onze liefde dezelfde zou blijven en ten slotte wel zou over winnen; wij hadden de zaak reeds zoo dikwijls besproken en besloten, dat niets onze genegen- beid zou kunnen verminderen. „Ik geloof, dat ge den heer Percival verkeerd beoordeelt," sprak Lucy, toen ik haar vertelde welk een afkeer ik van kern had. „Oom heeft een groot vertrouwen in hem; hij is een man van de wereld en zeer scherpzinnig." „Dat is wel waar," hernam ik, „maar toch geloof ik, dat hij oom Robert nog eens zal beet nemen. Alles wat ik kan zeggen is, dat ik Per cival haat, en ik geloof dat ik hem in het oog moet houden," Dien avond verliet ik omstreeeks negen uur het huis van mijn oom, vijf minuten nadat de heer Percival vertrokken was. Ik had ongeveer .een honderd meter afge legd, toen ik op de straat een briefkaart zag liggen, die de een of andere stelling had laten vallen. Daar er nog geen poststempel op stond, besloot ik ze in de naastbijzijn le brievenbus te doen, en liep een eind weegs terug om dat ldan ten uitvoer te brengen, toen ik mijn naam hoor de roepen, en mij omkeerenue zag ik den heer Percival, die haastig op mij aankwam. „Heb je mijn briefkaart gevondjn? Beste jongenI Ik zocht er naar. Dank je vriendelijk!" Ik gaf hem de kaart terug, wij zeiden elkaar „goedennacht" en scheidden. De kleine man zag er zeer verhit uit, en scheen verward en opge wonden, iets wat hem zelden overkwam. De briefkaart werd mij uit de hand gerukt, en hij Bprak vlug, waarschijnlijk om zijn misnoegen te Verbergen. Toen ik over al deze dingen nadacht, her innerde ik mij, dat, toen ik de briefkaart vond zij op de straat lag met het adres onder, zoodat ik niet wist aan wie ze gericht was, maar nu stond mij weer duidelijk voor oogen, wat er op den achterkant geschreven stond; het luidde: laten wij elkaar in café M. ontmoeten, ter be spreking van de zaak aangaande J." Ilc kon niet nalaten er deze beteekenis aan te geven: J. was mijn oom Robert Joyce, en café M. was het restaurant dat Percival gewoonlijk bezocht. Wat de „zaak" was, wist ik natuurlijk koopen, welke na verloop van een maand geen waard meer zouden heben. Dit was de rol, die mijnheer Percival speelde, en die hem, indien hjj slaagde, groot voordeel zou aanbrengen. Hu was de groote vraag, hoe zijn plannen te verijdelen. Haar mijn oom gaan en hem zeggen zijn ef fecten niet te verkoopen, hem tegen den heer Percival .waarschuwen, kon onmogelijk. Sinds hij geweigerd had zijne toestemming te geven tot het huwelijk van Lucy en mij, hadden wij niet meer dan de hoognoodige woorden gewisseld Hij beschouwde mij als een jongen, die weinig wist en voor al van zaken geen verstand had. Ik zag dus geen uitweg om te voorkomen dat dè vriend van den heer Percival de effec ten kocht. Het grootste deel van het geld jan mijn oom was belegd in hypotheken, en ik wist dat zijn kennis van geldzaken (hij was gepen- sionneerd kolonel) zeer gering was. Er bleef mij maar één middel over om het geld te redden, en dat was zeer wanhopig. Ik zon al de papieren, die betrekking hadden op e effecten, uit de brandkast stelen, en ze zoolang houden totdat de maatschappij, waarin mijn oom zijn geld zou beleggen, failleerde, of op het punt zou zijn het te doen. Er waren natuurlijk veel bezwaren aan ver bonden, maar ik wilde het wagen om het geld op zoo'n manier te redden, niettegenstaande de geringschatting door mijn oom. Eerst dacht ik er over Lucy's hulp in te roepen, maar later vond ik het beter, dat haar naam niet in de zaak gemoeid zou worden. Den volgenden dag was een Zondag en vol gens gewoonte bracht ik dien bij mijn oom door. My'n vader was kapitein bij de marine, en weduwnaar; ik was zijn eenig kind. Den gehee- len dag wachtte ik op de gelegenheid om de pa pieren te krijgen. Het geluk diende mij, want eindelijk deed zich een gunstig oogenblik voor. Ik was alleen in de studeerkamer, de brandkast stond open en ik wist waar de papieren lagen in een la onderaan. Stil en kalm sloot ik die open, nam ze er uit, deed de la weer op slot en knoopte mijn jas dicht over de kostbare docu menten. Juist had ik het gedaan en was ik op het punt om uit te gaan; toen ik op de mat vóór de deur den heer Percival ontdekte, die mjj strak aan staarde. Wat had hij gezien? Ik werd rood, vroeg een sigarette, om mijn verlegenheid te verbergen, en ging met hem in de kamer zitten, mijn best doende om kalm te schijnen. Juist kwam mijn oom binnen, en ik nam de gelegenheid waar om te ontsnappen. e De spanning van mijn zenuwen was vreese- verscheiden personen voor. .verschillende bedra gen opgelicht. Binnen vier weken ontving ik de papieren van mijn vader terug, en gaf ze aan mijn oom. „Leg ze, waar je ze gevonden hebt, mijn jon gen," sprak bij vriendelijk. Dat deed ik, maar met een geheel ander ge voel dan toen ik ze wegnam. Mijn hand vattend, sprak hij: „Ga nu Lucy halen en kom hier." Ik deed dit. Het overige is gemakkelijk te raden. Zes maanden later waren wij man en vrouw. En het geschenk van mijn oom? Het waren de ga stolen effecten, een van de mooiste huwe lijkscadeaus.! niet, noch ook wien de afspraak gold. Natuurlijk F j lijk. Ik wendde hoodpyn voor, en ging vroeg kon geen van mnn vermoedens waarniea blijKen naar bed. Den volgenden morgen werd de dief- te bevatten, maar ik was op dit punt zeer ach terdochtig en besloot af te wachten wat 't eind zou zijn. Ik wist dat de heer Percival een dage- ljjksch bezoeker was van het restaurant M-, en uit zijn gesprekken met mijn oom had ik verno men, dat zijn gewoon uur een weinig over drieën was. Ik verliet dus het kantoor te kwart voor drieën en vermomde mijzelf voldoende, door e%u snor en bakkebaarden aan te plakken en een oude bruine jas aan te doen. Aldus uitgerust liep ik heen en weer nabij het M-café, om den heer Percival af te wachten. Om tien minuten over drieën kwam hij vlug aanloopen, met zijn klein bruin taschje aan de hand, en ging in het eafé, waarheen ik hem volgde, en een courant opnemend van een der tafels, ging ik zitten aan een tafeltje naast het zijne, met mijn rug naar hem toe. Wij bestelden ieder wat, en ik hield mij ofstokt misdadiger moet hebben uitgezien, zoo ik zeer aandachtig zat te lezen. Eens of twee- j kalm was mijn houding. De arme Lucy was erg maal betrapte ik den heer Percival, dat hij geschrokken, toen zij de tijding van mijn arres- naar n ij omkeek, maar mijn uiterlijk scheen hem tatie vernam, maar ik schreef haar een langen noual gerust te stellen. j brief, waarin ik baar de geheele zaak uitlegde, Te half vier verscheen de heer, aan wien de; en dat stemde haar aanmerkelijk kalmer, briefkaart gericht was, en zoodra hij had plaats j Percival verliet geen oogenblik mijn ooms stal ontdekt. Percival had mij de papieren zien wegnemen. De woede van mijn oom kende geen grenzen, hij wilde naar geen uitlegging luiste ren. Hij verlangde de papieren terug. Ongeluk kig kon ik ze hem niet geven. Ik had ze ge zonden aan mijn vader, die op 't oogenblik te Gibraltar was. Ik had hem de geheele zaak uitgelegd, en hem verzocht ze binnen een maand terug te zenden. Percival en een zijner vrienden (niet de vriend) maakten mij leelijk uit in tegenwoor digheid van mijn oom, terwijl een detective gehaald door Percival, die de zaak reeds pu bliek gemaakt had mjj stond op te wachten om mij naar het politiebureau te brengen. Het was geheel nutteloos eenige uitlegging te doen; Percival had de zaken te goed geregeld; hij had als reden voor mijne handeling opgegeven spijt en haat over de weigering van mijn oom en noemde mij een jong oplichter. Ik zei dat ik be daard naar het politiebureau zou volgen, en ik geloof dat ik er op dat oogenblik als een ver genomen naast zijn vriend, begonnen zij .te spre ken over effecten en aandeelen en de laatste prijzen. Hoe nauwkeurig ik ook toeluisterde, hoorde ik niets wat betrekking kon hebben op een komplot en ik begon te gelooven, dat ik werkelijk zulk een dwaas was, als waarvoor mijn oom mij had uitgemaakt. Juist hoorde ik den naam van Joyce noemen; daarna nog eens. Het gesprek werd fluisterend gevoeld, zoodat ik slechts met de grootste span ning kon hooren, wat er van gezegd werd. Maar ik vernam genoeg om overtuigd te zijn, dat ik Percival niet zonder reden verdacht had en dat hij zou beproeven, langs een zeer oneerlijken weg, mijn oom Robert geld afhandig te maken. De beide mannen de heer Percival en zijn vriend hadden ontdekt, dat mijn oom voor een som van 3)4 ton aan effecten gekocht had, waarvan de waarde over een half jaar verdub beld zou zijn. Dit laatste was een groot finan cieel geheim, waardoor de heer Percival en zijn Vriend een aardig sommetje hoopten te verdie nen. Percival had mijn oom overgehaald om zijn effecten te verruilen voor andere, waarin op 't oogenblik eenige rijzing was. De vriend van den heer Percival zou de kooper worden van de goede effecten, en mijn oom zou de andere zijde, iedere gelegenheid nam hij waar om mij te benadeelen. Ik weigerde nu alle inlichtingen, of ik moest mijn oom alleen kunnen spreken en daarna een advokaat- Dit werd mij evenwel geweigerdmen zeide mij, den loop der zaak en de openbare te rechtzitting af te wachten. Dit behoefde evenwel niet, want geen drie dagen na mijn gevangenneming stond de maat schappij, waarin mijn oom zijn geld zou steken, op springen en de heer Percival was den vorigen avond te Southampton gearresteerd, waar hij zich wilde inschepen naar het zonnige zuiden, met gelden en goederen die hem niet eerlijk toekwamen. Dat de vriend van kolonel Joyce zulk een verachtelijk wezen was, veroorzaakte den ouden man veel verdriet. Lucy trachtte hem de zaak uit te leggen, en hem te vertellen wat de aan leiding geweest was voor mijn vreemd gedrag. In den beginne wilde hij er niets van hooren, maar toen de geheele zaak hem duidelijk werd, luisterde hij toe. Op aanvrage van mijn oom werd ik' ontslagen. Mijnheer Percival werd in mijn cel geplaatst totdat de zaak behandeld zou worden; een maand later werd hij veroor deeld tot yjjf jaar gevangenisstraf, daar hjj Auteursrecht voor benouden. Kathedrale kerk St Havo. ZONDAG, le Zondag der maand. De H.H. Missen om 6, 8 en 9 uur en om half 11 de Hoogmis. Om 1 uur Catechismus in de kerk; om 4 uur oefeningen voor de kinde ren van de Edelwacht. Deze oefeningen zijn alleen en uitsluitend voor de kinderen. Half 7 Lof met Rozenhoedje. MAANDAG, 7 uur Lof en Rozenhoedje voor de Geloovige Zielen. DINSDAG, onder de H- Mis van 8 uur algemeene H. Communie der kinderen, die ingeschreven zijn in het Broederschap, van de Edelwacht van het H. Sacrament. DONDERDAG, half 10 H. Mis op het Kerkhof met preek. Van *6half 8 gelegen heid om te biechten. VRIJDAG, le Vrijdag der maand, bijzon der toegewijd aan de vereering van het H. Hart en tevens dag van Aanbidding. Om 8 uur gezongen H. Mis in de Sacraments kapel voor de levende leden dezer vereeni- ging. Na deze H- Mis korte acte van Eere boete. Het H. Sacrament blijft jter aanbid ding uitgesteld tot 11 uur en 's middags van 8 tot 4 uur. Kwart over 8 luide aan bidding. - ZATERDAG, 7 uur Rozenhoedje in Ide Mariakapel. A.s. Zondag is de aflaat wan Portiuncula te verdienen in deze kerk. De voorwaarden tot het verdienen van deze aflaat zijn: BiechtCommunie en bidden tot intentie van Z. 1L il Parochiekerk van tien H. Joseph. ZONDAG, de H.H. Missen te .7 uur en hal f9, te half 11 Hoogmis, half 2 oefening van de Edelwacht; te 7 uur Lof met Rozen hoedje en gebeden voor den vrede, daarna Congregatie. j DINSDAG, kwart voor 8 algemeene H. Communie der Edelwacht; lialf 9 Mej. A. Scholten ,geb. Hagen als lid der Br. H.H. Mart. v. Gorcum. DONDERDAG, van 68 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG, le Vrijdag tier maand, bijz. toegewijd aan de vereering van Jezus' Godd. Hart; te kwart voor 8 gezongen H. Mis en 's avonds half 8 Lof met akte van toewijding. VRUDAG, van 6—half 8 gelegenheid om te biechten uitsluitend voor kinderen. ZATERDAG, te half 9 H- Mis voor tie bekeering der zondaren in de kapel van het Mirac. Mariabeeld, 'e Namiddags van 810 uur gelegenheid om te biechten en '8 av. te half 8 Lof met Rozenhoedje, Parochiekerk van den H. An ton ins van Padua. ZONDAG, te 7 en half 9 uur de gele zen H.H. Missen, te half 11 de Hoogmis, 's Namiddags geen Vespers, maar 's avonds te 7 uur plechtig Lof en feestpredikatie. Gelegenheid om te biechten van 8 uur tot na het Lof. MAANDAG, Peest van Portiuncula, is in deze kerk te verdienen volle aflaat onder de gewone voorwaarden, eenmaal voor zich zeiven en voorts, zoo dikwijls als men deze kerk bezoekt voor de Gel. zielen. Deze af laten zijn te verdienen, van Zondagavond af, alle dagen gedurende de .Octaaf, op een dag naar verkiezing. MAANDAG, te 7 uur, half 8 en 8 uur eene gelezen H. Mis. Te half 9 plechtige en te half 10 gelezen H. Mis- 's Avonds te half 8 plechtig Lof. DINSDAG en overige dagen dezer [week, uithoofde van Portiuncula, de eerste H. Mis te 7 uur. Te 8 uur gezongen H> Mis en 's av. te half 8 het Lof. Dinsdagavond pnder het Lof de gebeden der Broederschap van den H. Antonius. DONDERDAG, 's avonds gelegenheid om te biechten van 68 uur. VRUDAG, le Vrijdag der maand, 's av. onder het Lof Predikatie en acte van Eere boete aan het H. Hart. ZATERDAG, te 7 uur' de H. Mis voor Mej. Margaretha van der Hulst geb. Ouds hoorn ,als Lid der Broederschap van den H'. Antonius. 's Avonds te half 8 Lof. ZONDAG, 8 Aug. de Hoogmis te half 11 voor de Leden der Broederschap van den H. Kruisweg. De jaarlijksche Bedevaart der Haarl. Pro cessie zal dit jaar gehouden worden naar het Miraculeuze Beeld van O. L- Vr. in 't Zand te Roermond. Vertrek .Woensdag 8 Sept. en terugreis over 's Hertogenbosch op Donderdag 9 Sept. a.s. i Kerk van het Allerheiligste Hart. (Kleverparkweg.) ZONDAG, eerste der maand, te verdie nen vollen aflaat voor de leden der Eerher stellende Communie; te 7 en 9 uur de stille HH. Missen; half-11 Hoogmis; onder de HH, Missen predikatie; half-1 Catechismus; 4 uur Lof, Predikatie en Akte van Eerherstel. MAANDAG, aflaat van Portiuncula; deze aflaat kan verdiend worden onder de ge wone voorwaarden, eens voor zichzelven en verder voor de Geloovige Zielen, zoo dikwijls men deze kerk bezoekt en bidt tot intentie van Z. H. den Paus. Deze aflaat kan ook verdiend worden gedurende het octaaf op een dag naar verkiezing. Te half-8 Gezongen H. Mis, 's avonds haif-8 Lof. DINSDAG, half 8 gezongen H- Mis ter eere van den H. Antonius, het H. Sacra ment blijft ter aanbidding uitgesteld tot na de H. Mis van 9 uur; 'e avonds half 8 Lof; van 8—9 uur gelegenheid tot het ver krijgen van katholieke lectuur. DONDERDAG, half-11 Gezongen H. Mis voor Bruidegom en Bruid; 9 .uur, geen H. Mis; 's avonds van 68 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG, eerste der maand, te verdie nen vollen aflaat, het H. Sacrament blijft ter aanbidding uitgesteld van 7 tot half-10; half-8 Gezongen H. Mis; 's avonds half-8 Lof en Akte van Eereboete. ZATERDAG, 's avonds van 5half 10 ge legenheid om te biechten. In de week de Heilige Missen te half-8 en 9 uur. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw ZONDAG, de HH. Missen te haIf-6, 7 en 9 uur, half 11 Hoogmis. .Te 12 .uur Catechis mus voor de meisjes, 1 uur voor de jongens, 7 uur Lof. DINSDAG, half 8 en 8 uur Uitvaartdien sten voor Zaliger Theodorus Joannes Stött- man, waarvan de H. Mis te 8 uur gezongen. VRUDAG, le Vrijdag, 8 .uur gezongen H. Mis, half 8 Lof, Litanie ter eere van het Goddelijk Hart en akte van Eereboete. Aartsbroederschap der II. Familie. ZONDAG, 1 Aug. te half 5 oefening van den H. Kruisweg. Deze oefening is voor iedereen toegankelijk. MAANDAG, H. Alfonsus de Liguori,, fe dienen eene volle aflaat voor alle leden. WOENSDAG, H. Dominicus, patroon der 2e Sectie. De vergadering wordt lederen Zondag te half 6 gehouden in de parochiekerk aan het Spaarne. Vóór de vergadering bestaat er gelegenheid zich op te geven als lid der E, Familie en van „Voor Eer en Deugd." Parochiekerk van de JELH. Elisabeth en Barbara. (Schoterkwartier.) ZONDAG, de HH. Missen om 5 uur, kwart- over-7, 9 uur en half-11 Hoogmis; om 3 uur Vespers met gebeden voor den Vrede. MAANDAG, om 9 uur gezongen H. Mis voor de leden der Broederschap y. O. L. Vrouw v. Altijdd. Bijstand. Heden feestdag van den H. Alphonsus Mftria de Ligorio, patroon der Broederschap en Hulp in het moederschap; vereering der reliquie na tie H.H. Missen. DINSDAG, vertrek der bedevaart om even 8 uur naar O. L- Mr. ter Nood. De H.H. Missen om 6 en half 7 en 9 uur; 'sav. 6.15 plechtig Dof uit dankbaarheid met feestpre dikatie. DONDERDAG, 's avonds half 8 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament; 78 uur biechtgelegenheid. VRUDAG, toegewijd aan het Goddelijk Hart, om half 8 Lof met Rozenhoedje en acte van eereboete. De Haarlemsche processie naar O. L. Vr. ter Nood te Heilo vertrekt Dinsdag 3 Aug. a.s. per extra-trein uit Haarlem 8.08 aan komend nieuwe halte pelgrimsterrein 8.57, dus aankomend op, het terrein der heide kapellen, alzoo loopen of rijden geheel over bodig. Parochiekerk Sint Jan. (Amsterdamstraat.) ZONDAG, .7 uur en half 9 de stille H.H. Missen, half 11 de Hoogmis, 2 uur Cate chismus, 8 uur Vespers. DINSDAG, '8 avonds half 8 Lof ter eere van den H. Antonius. DONDERDAG, 's avonds van 6 uur af ge legenheid om te biechten, half acht lof ter eere van het H. Sacrament. VRIJDAG, half acht de H. Mis ter eere van het H. Hart v, Jezus tot bekeeriug der zondaren, van half vijf tot half 6 gelegen heid om te biechten voor de kindoren; half 8 lof ter eere van het H, Hart v. Jezus, met akte vau toewijding. ZATERDAG, van 4—half 10 gelegenheid heid om te biechten. Gedurende de vacantie in 'de week geen Catechismus, uitgenomen Zaterdags, De H.H. Missen 7 uur, half 8 en 9 uur. Woensdag- en Vrijdagmorgen wordt de kerk om half zes geopend, kwart voor 6 de H. Communie uitgereikt. ZONDAG, 7 uur en half 9 stille H.,H. Missen, 10 uur Hoogmis; 3. uur Vespers; .6 uur Lof. MAANDAG en volgende dagen uitreiking der H. Communie óók kwart vóór 7, DONDERDAG, half 8 gezongen H. Mis ter eere van het H. Sacrament des Altaars, 's Avonds half 8 Lof. VRIJDAG, 6 uur uitreiking der H. Com munie; 8 uur gezongen H. Mis ter eere van Jezus' Goddelijk Hart. 's Av, half 8 Lof. O VERVEEN. ZONDAG, tie H.H. Missen te 7 uur en te half 9, 10 uur tie Hoogmis. [Te 3 uur de Vespers. VRIJDAG, 's avonds 7 uur Lof. ZATERDAG, 's avonds .7 uur Lof. Gedurende de week de H.H. Missen la 7 uur en half 9. SCHOTEN. (St. Havo.) ZONDAG, tie H.H. Missen om half 8 en 10 uur de Hoogmis, 's Avonds half 7 Lof met Rozenhoedje voor den vrede. DINSDAG, om kwart voor 9 gezongen St. Antoniusmis. DONDERDAG, 's middags van 6—7 pur biechtgelegenheid. VRIJDAG,, om half 8 uitreiking der H- Communie en toewijding aan het Goddelijk Hart van Jezus, om kwart voor 9 gezongen H. Mis en 's avonds 7 uur Lof met Rozen hoedje voor den vrede. HAARLEM 'M ER LIEDE. ZONDAG, 7 uur Vroegmis; 9 uur Cate chismus; 10 uur Hoogmis, half 3 Vespers. DINSDAG, Processie naar Heilo, half 7 de le H. Mis, half 8 de 2e H. Mis. WOENSDAG, Vrijdag en Zaterdag Cate chismus. VRUDAG, le Vrij'dag tier maand; 8 uur gezongen H. Mis. ZATERDAG, biechthooren als gewoonlijk van 4—8 uur. HOOFDDORP. ZONDAG, 7 uur de H. Mis tot aekere Intentie; 10 uur de H. Mis voor het Geeste lijk en tijdelijk welzijn der Parochie; 0 uur de Vespers. MAANDAG, kwart over 8 voor den E, E. H. Joannes Steenvoorden, stichter van deze Parochie. DINSDAG, kwart over 8 voor Dornelis van der Peet WOENSDAG, 8 uur de H. Mis voor Brui degom en Bruid. DONDERDAG, kwart over 8 voor Glara Petronella van SchootepHeemskerk. VRUDAG, 8 uur gez. H. Mis .voor de leden van het Genootschap v. h. H. Hart. ZATERDAG, kwart over 8 voor Nicolaas Dankelman en overledene familie. De gebeden worden verzocht voor Geraidus Grooteman en Daniël Robijn, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien. In den ondertrouw zijn opgenomen: Adrianus Huijsmans en Joanna Martina Noordhuijzen. Joannes Rijke en Maria Jansen. Petrus Kemp en Maria Cathari- na van Kampen. ZANDVOORT. ZON DAG, de H.H. Missen te half 7, half 8 en 10 uur, half .12 Catechismus; 8 uur de Vespers met Rozenh. voor den vrede. DONDERDAG, 's av. 67 uur gelegenheid om te biechten; 7 uur het Lof ter eere van het Allerh. Sacrament met Rozenh. voor den vrede. VRIJDAG, 8 uur gez. H. Mis en 's av. 7 uur oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG, 5—8 uur 'gelegenheid om te biechten, KELSEN (Velseroord.) ZONDAG, de H. H. Missen om 7 en 10 uur (de Hoogmis voor de weldoeners van het klooster). Van af 12 ,uur geheel den dag gelegenheid om den Portiuncula-aflaat te verdienen. Geen Catechismus. Om half 7 Plechtig Lof met Predikatie. MAANDAG, Portiuncula-feest. De H.H. Missen om 6, 7 en 8 uur; 's avonds half 8 Lof met Preek. VRUDAG, le Vrijdag der maand, toege wijd aan de vereering van het Goddel. Hart van Jezus. Na de H. Mis van 7 uur Litanie en Toewijding aan het GoddeL Hart. 's Av. om half 8 Kruisweg. VELSEN-WÏJKEROOG. - ZONib-G, 7 uur Vrci.nmis. lu u' mis, om 1 uur en half 2 Catechismus. Om 3 uur Maria-Lof met gebeden voor den vre de. De H, Communie wordt uitgereikt vóór en na de Vroegmis en om half 9. MAANDAG, half 7 H. Mis hij de Eerw. Zuster#. Van half 88 uur biechthooren. Om half 8 en 8 uur uitreiken der H. Com munie. DINSDAG, 7 uur Antoniuslof met gebeden voor den vrede. Van 6—7 uur biechthooreu voor de kinderen. DONDERDAG, 10 uur gez. Huwelijksmis met Veni Creator. VRUDAG, le Vrijdag der maand; 8 uur gezongen H. Mis met eereboete, 's Avonds 7 uur Lof met gebeden voor den vrede. Van 67 uur biechthooren voor de kindereu. ZATERDAG, van 45 uur biechthooren voor de kinderen; 5—9 uur voor de overige parochianen. VELSENDRIEHUIS. ZONDAG, plechtige feestviering van het 12i/a-jarig bestaan der R.K. School. Te half 7 de eerste H. Mis, de 2e H. Mis te 8 uur, waaronder algemeene communie der kinde ren. Te 10 uur de Hoogmis waaronder predi katie door den Zeereerw. Pater Rorromeus de Greve. Schaalcollecte voor de Schooi. Geen catechismus, half 3 Vespers, 6 uur Lof met toespraak van den Z.Eerw. Pater Borro- meus de Greve. VRIJDAG, le Vrijdag der maand; 8 uur gez. H. Mis. ZATERDAG biechthooren 's avond' van 4 tot 8 uur. Be gebeden worden verzocht voor Jacob Veidt, die met de laatste HH. Sacramenten der Stervenden is voorzien. In den ondertrouw zijn opgenpmen: Henricus .Vendel en Maria Zwanenburg. AL.TUD PRAOTISOH. Liese. lederen morgen, als ik heel lief mijn levertraan inneem, krijg; ik van mama een cent in den spaarpot. Marietje. En wat doe je met al die centen! Liösje. Daarvoor koopt mama weer lever traan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 10