BINNENLAND SPORT EN WEDSTRIJDEN Weer brand te Konstantinbpel. Uit Sofia .■wordt door Reuter gemeld, dat uit Kon- etantinopel melding wordt gemaakt van een grooten brand op den 27en Juli, waardoor in de wijk Fyndykli 18 huizen bij de Deut sche ambassade zijn verbrand. De ambas sade zelf i3 bedreigd geweest en een bijge bouw had reeds vlam gevat, doch het vuur is gebluscht. Naar schatting zijn in het geheel 1500 huizen vernield. Oorlogsbuit. In de gevechten in Argonne van 20 Juni tot 20 Juli hébben de Dnit.sehers 125 officieren en (511.0 manschappen gevan gen genomen, 52 machinegeweren b*iit. gmaakt en voorlst veel ander materiaal, ter wijl in de maand Juli alleen tusschen Oostzoo en Pilica 95.023 Russen gevan gen zijn genomen, 46 kanonnen (waaronder twee zdare), 4 mijngeweren en 230 machine geweren werden buit gemaakt. Op het zuid-oostelijke oorlogsterrein zijn "in Juli 323 officieren en 75.719 manschappen, tien kanonnen en 126 machine-geweren in handen van de Duitsclie troepen gevallen. UIT DE STAATSCOURANT1. Bij Kon. be.-luit is met ingang van 1 Au gustus benoemd tot teekenaar bij het Depar tement van Marine, de teekenaar le klasse hij 'sRijks marinewerven W. B. Reen.. Bij beschikking van den Minister van Jus titie is benoemd tot Rijksklerk tweede klasse ter griffie van bet Hoog Militair Gerechts hof te Utrecht, M. H. Mulder, notarisklerk te Utrecht. De gewone audiëntie van de ministers vaB Koloniën, Oorlog en Buitenlandsche Zaken zullen deze week niet plaats hehben. DE BURGEMEESTER VAN BREDA. Bij 't gemeentebestuur van Breda is 'n schrij ven ingekomen van nar. E. P. van Lanschot, waarin deze bericht, tegen 15 Ang. a.s. aan H. M. de Koningin eervol ontslag ak bur gemeester dier gemeente te hebben ;mnge vraagd. REGEERINGS VARKEN S. Naar het-N. v. d. D. meldt, zal te beginnen Biet 9 Augustus, de regeering wekelijks weer beschikbaar stellen voor de slagers de z.g. xegeeringsvarkens, om te beginnen zes dui zend per week. De prijzen zijn in Duitschland weer stij gend, zoodat de export daarheen opnieuw begint. Er kunnen nu voor het Nederland- sche publiek weer evenveel varkens tegen verlaagden prijs worden beschikbaar gesteld als er naar Duitschland gaan. DE LANDSTORMWET. De wet tot nadere uitbreiding van den landstorm enz., is Zaterdag door H. M. de (Koningin bekrachtigd. De zitting van de keuringsraden in de verschillende provinciën voor de landstorm- plichtigen van de jaarklasse 1915 is zoo danig geregeld, dat de keuringen ongeveer half Augustus zijn afgeloopen. Het ligt in het voornemen om die land- Btormplichtigen, voor zoover ze niet worden afgekeurd, in de tweede helft van Augus tus onder de .wapenen te doen komen. Spoedig daarna is de keuring voor de jaarklassen 1914 en 1913 te wachten. Vermoedelijk zal de opkomst van de jaar klasse 1914 plaats hebben in het begin van October en die van de jaarklasse 1913 ruim .een maand later. Die opkomst-plannen gelden echter voor het geval, dat niet reeds te voren tot demo bilisatie wordt overgegaan. (AFZET VAN VISSCHERIJPRODUCTEN. De vergadering van afgevaardigden van 'de visscherij -organisaties, waarin zal wor den overwogen of en zoo ja, op welke wij ze de werkzaamheden van het Centraalbu- jreau voor den afzet van visscherij producten zullen worden overgenomen door de orga nisaties der visschers, zal Dinsdag 10 Au gustus in het gebouw van het departement .van landbouw, nijverheid en handel worden gehouden. De bedoeling is, dat een voorloopig plan .voor de overneming zal worden uitgewerkt 'door een commissie, waarin behalve verte genwoordigers van de organisaties, de beide inspecteurs van de visscherij en zitting heb ben. ME. TROELSTRA. Naar de Tel. verneemt, gaat mr. Troel- fctra's gezondheidstoestand langzaam voor uit. De patiënt onderneemt eiken dag de voorgeschreven kleine wandelingen. ,Wel zal het nog geruimen tijd duren eer van een algeheel herstel kan worden gesproken, doch (de medici, die mr. Troelstra behandelen, zijn tover het verloop der ziekte niet ontevreden. LOflSICO. Op een te 's-Oravenhage gehouden vergade ring van aandeelhouders van Lotisico is met !.78 tegen 36 stemmen verworpen een voorstel .van mr. B. H. Vos, om een commissie van ..verificatie te benoemen tot onderzoek van boeken en bescheiden. Het geheele bestuur 'stemde tegen. Daarop stelde mr. Vos een motie van wan trouwen voor, waarin het verlangen te kennen .wordt gegeven naar justitieel onderzoek, weilke [motie werd aangenomen met 36 tegen 18 stem- imen en 60 blanco. Bij deze stemming onthielden zich de direc teur en bijna alle commissarissen. Iiijna alle aandeelhouders verlieten daarop •de vergadering, weigerende aan het bestuur [décharge te verleenen. EEN INTERNEERINGSKAMP. ij vernemen, dat te Spekholzerheidp (gem. jKerkrade) een interneeringskamp voor Belgen pal worden ingericht in.een huizencomplex van de bouwvereeniging aldaar. I -ARes wordt reeds in gereedheid gebracht; jmet prikkeldraad en houten beschuttingen zal het kamp omgeven worden. Er komt een sterke (militaire wacht. Over eenige dagen worden [100 geïnterneerden verwacht. GEEN BELASTINGVERHOOGING .VOOR AMSTERDAM. Naar wij vernemen, is de gemeentebegroo- ting van Amsterdam over 1916 gereed gekomen. Er zal geen belastingverhooging behoeven te worden toegepast, dank zij extra-uitkcerin- gen uit de vijf groote bedrijven. HET KOLENVRAAGSTUK. Onder leiding van den minister van land bouw, nijverheid en handel zal 5 Augustus te 's-Gravenhage een vergadering van de leden van de nijverheidscommissie plaats hebben, om nog eens het kolenvraagstuk te bespreken. Tot bijwoning van deze bijeenkomst zijn o.a. ook uitgenoodigd burgemeesters en wethouders van Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage. STEUN AAN POLEN. Door het Ned. Com. voor Philantropischen Steun aan Polen, waarin, een aantal mannen en vrouwen van naam zitting hebben, wordt de volgende oproep aan hun landgenooten gezonden: „Geen ander lancl ter wereld is zoozeer door den oorlog geteisterd als Polen. Bijna het geheele Russische 'en Oostenrijksche Po len, een gebied eenige keeren zoo groot, als Nederland, is sedert bijne een jaar onafge broken het tooneel van hevige gevechten geweest. Dit land heeft een bevolking van meer dan vijftien millioen nienschen. die te gen. hun wil en buiten hun schuld het vol maakt passieve slachtoffer van den oorlog zijn geworden. .Véle honderdduizenden zijn beroofd van alles en aan de hevigste ellende ten prooi. Men sterft er van honger. Wanneer het nu een der eerste plichten van menschelijkheid is, het lijden van zijn medemenschen te verzachten, dan heeft zeker Po.en in de allereerste plaats recht op het medegevoel der geheele wereld oen mede gevoel dat zich uite in daden van offervaar digheid. Van deze overtuiging diep doordrongen, achten wij het onzen plicht, onder de aan dacht van al onze landgenooten te brengen, welke elders ongekende afmetingen de nood. in Polen heeft a an'genomen en een ieder op te wekken om naar vermogen tot leniging van dien nood bij te dragen. Wij nemen gaarne uw giften in ontvangst. Eén zoo ontzaglijke ellende eischt groote offers, do h ook de minder rijke geve betgeen hij kan afstaan. Uw geld dat beloven wij u -wordt nuttig gebruikt. Wij hebben ons hiervoor in verbinding gesteld met het „Algemeen Steuncomité voor de Slachtoffers van den oorlog in Polen", dat zich in Zwitserland onder presidium van Henryk Sienkiewlcz ge organiseerd heeft en dat in verschillende landen medewerking ondervindt. De werk zaamheid van dit comité bestaat in het ver leenen van philanthropischen steun aan Polen. Het is in staat, zijn hulp zoowel aan de be volking van Galicië als van Russisch Polen, zoo noodig ook aan de Pruisische Mazoeren te doen toekomenhet helpt gelijkelijk per sonen van alle gezindten. Al wat wij ontvan gen, zal ter beschikking van dit comité wor den gesteld of in overleg ermede besteed worden. Het inliggenö insclirijvingsbiljet doe men, na invulling, toekomen aan den penning meester: F. Th- Everard, Singel 397, Am sterdam. O.a. hebben in het comité zitting de katho lieken Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien, lid der Tweede Kamer, te Utrecht, A. J. H. Gdis sen, lid der Eerste Kamer, te Rotterdam en de Zeer Eer w. pater Mazurowski O. F. M. te Rotterdam. Moord. Te Amsterdam is een moord onder geheimzinnige omstandigheden ge- pLeegd. Op de derde verdieping van een perceel in de Nassaustraat "woont een ruim 50-jari ge weduwe, die kostgangers hield. Zaterdag morgen kwamen er boodschappen voor haar maar ze werden alle afgewezen door den commensaal B., die telkens zeide dat de vrouw niet thuis .was. Daarna vêrliet ook hij het perceel. Benedenbewoners hebben opgemerkt dat de man eenigszins zenuwachtig deed. Wat later keerde liij nog eens terug en vervoeg de zich in een *der benedenhuizen waar hij een buurvrouw verzocht zijn dasje te strik ken ,nu zijn kostvrouw niet thuis was. Deze buurvrouw heeft toen opgemerkt dat de man krabben aan een zijner handen vertoonde. In den middag kwam een andere man,* een gewezen commensaal die nog in het bezit was van den sleutel van een vertrek dat hij bewoond had. Om daaruit iets te halen begaf hij zich naar de derde verdieping, opende het kamertje en vond daar de we duwe dood liggen met kennelijke teekenen dat zij geworgd was. Zware vermoedens rezen tegen B. Onmid dellijk deed men naar hem nasporingen, waartoe ook van een paar politiehonden ge bruik werd gemaakt. Op last der justitie werden in het perceel eenige fotografische opnamen gedaan. Misdaad? Men schrijft uit Middelburg: In de aan onze stad grenzende gémeente Grijpskerke werd bij een molenaar herhaal delijk graan vermist. Bij een door de po litie ingesteld onderzoek verklaarde de 17- jarige dienstbode, dat een man en vrouw uit Middelburg bij afwezigheid van de bewo ners op het erf kwamen en zich aan diefstal schuldig maakten. Zij werd met den dood bedreigd als zij er iets van mededeelde. Deze verklaring legde zij Donderdag af en Vrij dagmorgen werd zij levenloos uit een zooge naamde koeput in een weide op eenigen afstand van de woning gehaald. In verband met een en ander wercl alhier door de rijks- en gemeente-jmlitie aangehouden een 23-ja- rig man en enkele uren later ook diens broe der. Beiden zijn thans naar het huis van bewaring overgebracht. De justitie van hier stelde Vrijdagmiddag een onderzoek te Grijpskerke in. Dit onderzoek zal moeten uitmaken of hier aan zelfmoord of misdaad moet worden gedacht. Gasverstikking. Door een effect aan de gasleiding werden Vrijdagnacht een' twee tal werklieden, vader en zoon, wonende aan de Hoefkade to den Haag, in hun woiiing dooi- gas bedwelmd. De ,41-jarige zoon is Zaterdagavond aan de gevolgen van het on geval overleden. De 71-jarige vader, wiens stand eveneens ernstig is, is naar het zie kenhuis overgebracht. Een autobns omgeslagen, Vrijdagavond is bij Hazerswoude de autobus Leiden—Bos koop omgeslagen. .Vijf reizigers werden vrij ernstig gewond, terwijl een dame ernstige verwondingen bekwam. Overleden. De vrouw van den land weerman II. N. te Hilversum, die voor eeni gen tijd door haar man bij een huiselijken twist met een mes in den hals werd gesto ken, is in de R.K. Ziekenverpleging aan hare wonden overleden. Smokkelende dames opgebracht. Door twee marechaussee's werden nabij de grens onder Ottersum drie „dames" van de Miis- beek aangehouden, wegens poging tot uit voer van verboden goederen. Het opbrengen dezer chic gekleede vrouwen moeder en twee dochters te voet, tusselien twee marechaussees op de fiets, verwekte heel wat opzien. Boschbessenpluk. Het plukken van boschbessen is in de omgeving van Apel doorn gedurende een paar weken in vollen gang. Gedurende de vacantiedagen ziet men geheele huisgezinnen des morgens met het aanbreken van den dag het Koninklijk Park intrekken met leege manden, emmers, bus sen enz., om deze tegen den middag weer gevuld met de blauwe bessen de hekken uit te torsen. Daar staan dan de opkoopers ge reed en trachten als om strijd de grootste hoeveelheid in te rekenen. Goede prijzen worden de laatste dagen besteed, zoodat te gen 14 a 15 cent per pond menig huisgezin een aardig spaarduitje kan overleggen. Meermalen gebeurt het, dat aan één familie 8 4 9 gulden per dag" wordt uitbetaald. Dat hierdoor aan vele .werkloozen een aardige verdienste ten deel valt en het Plaatselijke Steuncomité daar mede van profiteert, ligt voor de hand. De termijn tot plukken in het Kon. Park zou loopen tot Zaterdag, doch op verzoek van het Steuncomité is die met 14 dagen verlengd. Als .een bewijs, voor welk groot bedrag deze nietige vruchtjes vertegenwoordigen, diene, dat alleen voor de bessen, geplukt in de bosschen van de familie .Wils, welke slechts drie dagen .wa ren opengesteld, dóór de gezamenlijke op koopers een bedrag van ruim f 3000 is uit betaald. De meeste vruchten, worden in mandjes gepakt en nog denzélfden nacht per trein via Rotterdam naar Engeland ver voerd. Een hard gelag. Gorinchemsché zalm- visschers vingen Zaterdag een steur, naar schatting van 150 K.G., en haalden in het zelfde net een groote zalm op. Doordat het ijj den besloten vischtij d - der steuren is, qaoest men den zeldzaam zwaren visch, die een waarde van circa f 225 had laten zwem men. Geëlectrocuteerd. Zondagmorgen is aan den contactdraad der grensversperring, nabij Eede aldus wordt uit Oostburg gemeld het lijk gevonden van een ongeveer 30jari- ge Belg. Als plaats van dit ongeval, wordt ons nader aangegeven de Biezendijk, tus schen St. Laureyens en Stroobruggen. Zaterdagmorgen zou een inwoner der ge meente Philippine, G. Bonte genaamd, een en ander aan de grens overreiken. Hij raak te daarbij met den arm den draad aan, waardoor een electrische stroom geleid wordt. De stroom ging hem door het li chaam wat den dood tengevolge had: Een ongewoon arrestant, 't "Was 's morgena 9 uur1; de rustige rust op-de Groningsehe Markt werd plots gestoord. werkman af te komen. Want daar lijkt het toch veel op, wanneer drie werklieden onder deze omstandigheden worden ontslagen met de toezegging aan twee ervan, dat'voor hen later weer werk is. iWas het om één persoon te doen geweest, dan had het Gemeentebestuur tot den be trokkene moeten zeggen: „Ge hebt u on mogelijk gemaakt en daarom achten wij u niet geschikt meer." Dat is niet officieel geschied en daarom hebben wij de zaak als zoodanig ter hand genomen en den persoon uitgeschakeld. Ik zie dan ook nog niet in, in welk op zicht wij er ingeloopen zijn. Bovendien is ïot dusver van de zijde van B. en W. met geen enkel woord er op ge wezen, dat het om één persoon te doen was, ook niet, meen ik, nadat Mr. Heerkens Thijs- sen in den Raad deze zijde van de zaak liet uitkomen. Er is daarna wel door den Wethouder gezegd, "dat een der werklieden niet ge- seihkt werd geacht voor een andere be trekking. Eenzelfde gedachte vindt men in het „Alle- dagje". Nu is er echter meer dan één soort on geschiktheid. Is iemand te lui, te dom voor zijn werk, dan wel: is zijn optreden verkeerd. Het eerste leest men uit uw ,;Alledagje". En dit acht ik onjuist, ten opzichte van den betrokkene. Ik meen in deze gelukkig een onverdacht getuige te zijn: men behoeft mij niet te beschuldigen van bijzondere sympathieën voor den persoon, voor Wesselius; daarvoor heb ik te veel hatelijke en vooral per- soonl ij ke bestrijding van hem ondervon den in de vakbeweging. Doch het gaat niet om den persoon, 'tgaat om de zaak. In het verder gedeelte van um „Alle- dagje" komt u tot de kwestie van leiding ea gezag. .Wij zijn het in beginsel volmaakt met u eens: een ondergeschikte kan zich ten dien opzichte onmogelijk maken. Maar men zeg ge het dan ronduit. Er kan dan een onderzoek plaats vinden en naar aanleiding daarvan een oordeel wor den uitgesproken. De kwestie had dan veel zuiverder ge staan. Maar nogmaals: dit alles konden .wij niet als uitgangspunt nemen. Er werden drie werklieden voorgedragen voor ontslag wegens reorganisatie van den dienst en (laar ging het om. Wat nu dat wachtgeld betreft, was voor ons een verrassing en wel een aangename verrassing. 't Had echter geen verrassing behoeven te zijn. Art. 28 en 29 van de voormalige Pen sioen-verordening spreken inderdaad van wachtgeld. Ik zeg „voormalige", want feitelijk is de verordening vervallen met het inwerking treden van de „Pensioenwet voor Gemeente ambtenaren 1913." Echter had er onzerzijds 'gedacht' moeten worden aan (ie woorden van Minister Tfeub, Kinderen kw amen law aaiend aangehold en. dat „de bestaande rechten blij ven jgehand- posteerden zich aan den ingang van het stad- kaafd," De verordening is ten opzichte daarvan over het hoofcl gezien. TT ,r Echter: .wij kunnen ons troosten met de Het publiek bleef staan, afwachtend 't groote gedachte> datJ wij in deze fout 'niet alleen gebeuren, vergezeld door een joelende kinder I staan. schaar verscheen een agent, meevoerend zijn' Tenslotte: deze uiteenzetting: zal wel dui- huia; 't Het geen twijfel, er werd iemand opge bracht. prooi, dié bijzonder de aandacht trok door zijn bek, dien hij echter niet roerde. 't Ging gemoedelijk, thans geen verzet, rustig, maar yerbaasd hing het slachtoffer aan den arm van den agent, en Het bij zich meevoeren, blijkbaar niet begrijpend waarom een.... ooievaar moet worden opgebracht. Een ernstig auto-ongeluk. Zaterdagmid dag heeft te Groningen hij den hoek van de Verlengde Oosterstraat en Heerensingel een ernstig auto-ongelnk plaats gëhad. De auto. bestuurd en behoorende aan den heer Adolf Catz, lid van den gemeenteraad van Gro ningen, kwam in botsing niet een tramwa gen van lijn 4. Twee der inzittenden, de hee- ren Jac. Bos, hoofdagent van de Tlgemeene Mij. van Levensverzekering en lijfrente te delijk gemaakt hebben, waarom door ons is gehandeld, zooals reeds bekend is. Men kan daaromtrent andere opvattingen huldigen, doch de Christelijke organisaties hebben gemeend aldus te moeten optreden. Met bekende gevoelens, Uw dienstwillige Jos. A. v, ZEGGELEN. Haarlem, 30 JuU '15. Het betoog van den heer van Seggelen is wat gewrongen. Natuurlijk, hij moet iets goed praten, wat hij zelf wel een beet je.... schééf moet voelen l Zaak is dat de heer van S. hierbij totaal vergeet, dat het niet is een doodgewone ontslagkwestie, maardat de drie werklieden door ver betering, van teehnischen aard overbodig .wer den, en dat toen dit eenmaal een feit auto geslingerd en bekwamen^ ernstige hoofdwonden. De heer Catz, die niet uit de auto geslingerd werd, is met den schrik vrij gekomen. Amsterdam, en J- V. M> Nittel, collecteur was, hiervan is gebruik gemaakt om den van de Staatsloterij aldaar, werdén uit de arbeider die om allerlei redenen in 'gemeen- tedjeQg|. onbruikbaar werd geoordeeld, te loo- zen. Dat zijn verkregen rechten hierbij wer den' geëerbiedigd en hij prachtig is behan deld, erkent de heer van 8. nu ook. Con clusie: de Christelijke organisatie is er wel degelijk ingeloopen en heeft zich door de S. Dj. A, P. laten gebruiken voor een „agi tatie", die noch in wezen, noch in gevolgen gerechtvaardigd wasl Het is geen excuus voor wie officieel iets verzoekt, als 'men wat het laatste betreft later vertelt, niet de eenige geweest te zijn. aie niet op de hoogte was i Deze zaak leert alweer, dat de Christe lijke werkliedenorganisaties,, voor ze met de socialisten voor een of andere actie meêcloen, buitengewoon voorzichtig moeten zijn... wat door een loffelijk schouder-aan-schouder-staan voor standgenooten wei eens wordt vergeten. REDACTIE. LWijbegrijpen niet goed, waarvoor ver goeding noodig zou zijn. De heer van der Bunt heeft toch zeker geen schade gele den? Al is het onbehoorlijk, dat men een huis zonder vergunning van den bewone? met een reclamebiljet beplakt, toch vinden wij het wel wat ver gezocht, om daar „scha devergoeding" voor te vordereni i Red. Adv. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Re- dactio zich niet aansprakelijk. NOG EENS: D'E ONTSLAGKWESTIE AAN HET GASBEDRIJF. Mijnheer de Hoofdredacteur 1 Met opname van het volgende verplicht u mij, ten zeerste. Üw „Alledagje" van gisteren is gewijd aan-bovengenoemde zaak en door U wordt opgemerkt-, dat de geheele zaak een rel letje is, waar tot slot v,an rekening ook de Christelijke organisaties van Gemeentë-werk- lieden £ijn ingeloopen. Uit het volgende zal blijken, dat dit aller minst het geval is. ,Wat toch was de zaak? Ei- werden drie werklieden voor ontslag voorgedragen .wegens reorganisatie .van den dienst. Dit wisten wij. Daarnaast vermoedden wij, dat het ging om een der drie werklieden te verwij deren om geheel andere redenen. Wij zijn ten dien opzichte geen vreem delingen in Jeruzalem. Doch mogen wij, voortbouwen op vermoe dens? Er waren drie werklieden bij betrokken, dat was ons punt van uitgang. Of moesten wij voorop stellen: B. en W. gebruiken een achterdeurtje om vau een NETTE MANIEREN? Weled. heer Redacteur. Met de plaatsing dezer regels zult u mij Men zeerste verplichten. Op 1. Juli hebben employé's van het wel bekende circus .Carré zonder toestemming van mij of mijne huisgenooten mijn huis .versierd met de bekende recïamobil- Ijetten in grooten stijl. Latei' beloofde mén mijn vrouw als vergoeding daarvoor drie j gulden te zullen zenden vóór den 3en Juli. Ofschoon ik er tot tweemaal om geschreven heb .ontving ik van de groote firma tot heden niets, reden waarom ik mij tot w wend, om zulk een niet te qualificeeren han delwijze ten opzichte van een arm man ter algemeene kennis te brengen. Misschien zijn er meerderen zoo behandeld. Beleefd ver zoek ik hen in dat geval mij hun kaartje te zenden, om gezamenlijk een actie tegen die firma te .voeren. Tevens was mijne be doeling een elk tegen zulke praetijken te waarschuwen. U. Mijnheer de Redacteur beleefd voor de plaatsing dankend met de meeste hoogach ting. H Ed. dw. dnr., J. v. d. BUNT, 1 Brouwersstraat 152, CRICKET. (V. R. A.Rood en Wit. V. R. A. is er ia geslaagd op eigen ter rein te Amsterdam revanche te nemen voor de in Haarlem tegen Rood en Wit geleden nederlaag. V. R. A. maakte 131 runs'. Rood en Wit slechts 70, zoodat de Amstelaren met 61 runs zegevieren. Herme sH ilvérsum. Hilversum maakte gisteren in Schiedam het mooie tolaal van 242 runs voor 8 wickets. Henri van Boo ven maakte 12 L runs. Ilermes weet echter met den laatsteh man in den tijd uit te spelen, toen ze pas 123 runs had. De wedstrijd moet dus overgespeeld worden. Voor de tweede klasse, won V. V. ,V. met innings en 110 runs van Albion. Haarlem sloeg V. R. A. lib met innings'en 56 runs. ATHLETIEK. Nog me#r af stands marseden. Door de Nederlandsche Athletiek Unie is met medewerking der Deventer Cricket- en Voetbalclub U. D. om en bij Deventer een 35 KM. al'standsmarsch gehouden ais bedoeld bij. groep 5 van het Vaardigheidsdiploma. Aan dezen rnarsch namen deel bijna 500 perso nen, te weten 6 militaire groepen, waarvan 4 der infanterie en 1 der landweer uit Deven ter en 1 der infanterie uit Apeldoorn, verder een ploeg Iandstormers uit Deventer en vijf ploegen burgers uit verschillende plaatsen des lands Elke groep was bij vertrek 40 personen sterk. De militairen moesten den marsch af leggen in volledig veldtenue. De marsch Was een groot succes. Het gewest Zuid-Holland van het Neft. Gymnastiek Verbond heeft gisteren ook een afstandsmarsch gehouden. De tocht, die ging van Rotterdam via Hillegersberg, Bergschen- hoek, Bleiswijk, De Kruisweg, Zegwaard, Leidschendam $n Voorburg naar den Hadg een afstand van 36 K.M. moest, met inbegrip van rust binnen 8 uur worden vol bracht, en om te voorkomen, dat deze marsch als sommige die dit seizoen werden ge houden ontaarden zou in een wedstrijd in snelwandelen, had de technische commis sie voorgeschreven, dat de deelnemende groe-' pen bij elkaar dienden te blijven. Er waren 430 deelnemers, turners, particulieren en militairen. Aan 404 werden diploma's uit gereikt, na afloop van den zwaren wandel tocht. die goed geslaagd is. WIELRIJDEN. Amsterdamsche wielerbaan. De wé'cfstïjjdén op de Arnèterdamische baan trokken gisteren zeer veel belangstelling en hadden een geregelden loop. De wedstrijd over 75 KM. tusschen Jan van Gent en Cor Blekemolen werd na een goeden strijd met een flinken voorsprong door Blekemolen gewonnen. De clubsjerp van de A. S. C. „Olympia" over 1 K.M. verreden, kwam in het bezit van K. van Nek en 1 K.M. wedstrijd voor be- roepsrijdens en onafhankelijken werd na goeden strijd door De Castro gewonnen, die in de finale na zwaren strijd Schilling en Bouma klopte. De tandemwedstrijd over 2 K.M. was voor van der Tuin—Didier. Match Jan van GentCor. Blekemolen. Een rit over 20 K.M. Ie Cor. Blekemolen in 24 min, 19% sec.; 2e Jan van Gent, bijna 3 manronden achter. 2e rit over 25 K.M. le Jan van Gent in 26 min. 8.5/10 sec.; 2e. Cor. Blekemolen, 3e rit over 80 K.M. le Blekemolen in 32 min. 13 sec. met 2 rónden voorsprong; 2e Jan van Gent. De totale classificatie was dus: le Bleke molen; 2e Jan van Gent. 1 K.M. voor profs, en onafhankelijken. Finale 1. J. de Castro in 4 min. 31 sec. 2. G. Schilling. 3. A. Bouma. Tandemwedstrijd over 2 K.M. Finale 1. van der Tuin—Didier in 3 min. 41.4/5 se.; 2. G. ■Schilling'dë Castro. Sclieveningsche wielerbaan. De resultaten, die gisteren op deze baan bereikt werden, zijn de volgende: Wedstrijd voor amateurs over 1 K.M. Prij zen: 3 medailles. De wedstrijd werd verreden in 4 ritten. De twee eerstaankomenden in eiken rit werden geplaatst in de tnsschen- ritten. Eindrit: le jhr. G. Bosch van Drakestein; 2e „Swift"; 3e M. P. Peetere. Niet geplaatst: D. Bartelink. Wedstrijd voor onafhankelijken en be roepsrenners over 1 K.M., te verrijden in 1 ritten en eindrit. De drie snelsten werden in den eindrit ge plaatst. Eindrit: G. P. Leene, 1 min. 34.1/10 sec.; 2. W. H. van Duyn; 3. F. N. Popping. Drie ritten met motorgangmakiug tus schen P. Dickentman achter den gangmaker Slesker, Moeskops achter Van Nigten en L. van der Stuyft achter P. de Boos. Puntstelsel: le rit 15 KM. 45 baanronden: 1. L. van der Stuyft tijd 14 min. 58.1/5 sec.; 2. P. Dickentman VA banen; 3. Moeskops 3% banen. 2e rit 20 K.M. (60 baanronden): 1. van def Stuyft tijd 19 min.,35.1/5 sec.; 2. Dickentman A baan; 3. Moeskops vele banen. 3e rit 25 K.M. (75 baanronden): 1. Dick ont man tijd 25 min. 19.3/5 sec.; 2. van der Stuyft, 3e. Moeskop. Totale classificatie: 1. Leon v, d. Stuyft 4 punten; 2. Dickentman 5 punten; 8. Moeskor 8 punten. LAWNTENNIS. Internationale wedstrijden te Zandvoorfc. Van tot en met 8 Augustus a.s. zullen op de banen der Zandvoortache Terrein en Hotelmaatschappij gelegen ten noorden van het Grand Hotel Internationale L»wu- tenniswedstrijden .worden gehouden. U-V-'' Svl C IA AL PftODÜC t). i ia ït'ï,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 2