E K. E. DE JONG t UIT DE PROVINCIE ÜItIliSSE E.O. BIT DE ZAANSTREEK HOLLAND'S NOORDEN SCHAGEN CN OMSTREKEN BERICHTEN KERKNIEUWS VERKÖOPMGEN MARKTNIEUWS Hdtterientiën. TE KOOP heeft de praktijk HERVAT. ZWEMMEN. Twee records verbeterd. De bekende Hollandsene korte-baan zwem mer J. G. Korsten, heeft twee reêords ver beterd. De 120 meter zwom hij in 1 min. 31 sec. en de 40 meter in 23.3/5 sec. De oude recordtij den waren respectievelijk 1 minuut 42.210 sec. Het 420 meter record stond op naam van P. L. Ooms. Sedert 1905; dat van de meter stond reeds op naam van Kors en e werd in 1914 gemaakt. VOETBAL. Nederlandsen® Voetbalbond. Bij de schriftelijke stemming voor de ver- k ié zin" van het bestuur van den N. V. B., voor het hondsjaar 1915-16, zijn alle af tredende bestuursleden herkozen, zoodat het wederom zal bestaan uit de heeren: J. .War ner voorzitter; C. A. W. Hirsehman, 2e voorzitter; J. P. van Bel, J. Buskop, mr. J. A. Willinge Gratama, mr. Merino, S. Kal ina, J. W. Kips, mr. Th. Portheine, L. Ver woerd. De kascommisSie zal bestaan uit de lieeren A. J. Lronkhorst, Botterdam en J. de Breuk, Haarlem, leden, J. E. de Man, plaatsvervan gend lid. KOEIEN. -- Bh-. VIJF. PBO VINCIëN-T.OEit. Be belangstelling voor dozen tocht, dio tot 15 September duurt, is nog steeds groot. Sedert-den begindatum, 15 Juni, zijn in het geheel ruim .750 bezoeken afgelegd aan de 16 plaatsen, verdeeld over de' diverse tra jecten die tezamen 550 K.M. lang zijn. Even redig daarmee zijn ruim 750 wimpels uitge reikt. In de afdeeling A, enkel roeien, heeft de heer J. de Breuk Lzn. van de R. en Z. V. „Het Spuarne" tot heden 6 wimpels be reikt en dus 6 plaatsen bezocht. In de af deeling B. roeien en zeilen heeft de heef G. A. Kaars Sijpesteijn, van „Het Spaarne" thans 13 wimpels. In afd. C„ vaartuigen met aanhangmotoren,. heeft; de lieer F. J. Bern- hard, van „het Spaarne", thans 10 wimpels. 8CHOTKN. Personalia. Te Amsterdam is geslaagd voor het è&ameu Hoofdacte mcj. W. J. A. Schet ter van hier, SPAAKNDAM. Gemeenteraad. ;Vergadering van den Gemeenteraad van iSpaarndam, op. Donderdag 5 Augustus a.s., des namiddags te half 3. Be onderwerpen ter behandeling zijn: 1 Onderzoek .Geloofsbrieven Baadsledeu. 2 Ingekomen stukken. 3' .Verordening vergoeding ontsmettingen. 4/ Verordening verkoop van melk. 5' Verordening keuring voedingsmiddelen, enz. 6, Aanbieding Gemeenterekening 1914; be noeming Commissie van onderzoek, 7 Reclames plaatselijke belastingen. VELSEN. Brand. Zondagavond is aan den Schulpweg op Wijkeroog het woonhuis, bewoond door J. van Til en eigendom van de notarissen Boerlage en Dolleman, afgebrand. Alles was verzejeerd. Het huis daarnaast bekwam veel brand, en waterschade. De drie buren waren niet ver zekerd, waarvan de inboedels werden wegge haald. De brandweer verleende hulp, ofschoon 't hing duurde, alvorens de spuit water kon geven, wijl dit heel uit den vijver van „Scliey- beeck" te Beverwijk inoest komen. Belemmering van de schee p- v-aart op het Noordzeekanaal. De Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland brengt ter kennis van be langhebbenden: dat, in verband met het leg gen van «gas- en waterieidingzinkers door bet Noordzeekanaal te Velsen, het scheep vaartverkeer door dat kanaal, beoosten het sto'ompontveer te Velsen, ongeveer ter hoog te van kilometerpaal 4, gedurende ten hoog ste 24 uur gestremd zal zijn, aanvangende in den nacht van Zaterdag 7 op Zondag 8 Augustus 1915, te 12 uur. .Verdere bijzon derheden zijn vermeld in St.Ct. no. '177. WIJK-AAN-ZEE. De vroolijke zomerdrukte droevig gestoord. Zondag was het bijzonder druk met het mooie weer. Nimmer hebben we zooveel menschen in het dorp en op het strand gezien. Wat een genot, het schouwspel te zieu van baden en stoeien, van rollen en buitelen I Jammer, dat de vreugde gestoord werd. Halverwege IJmui- den en Wijk aan Zee zou een soldaat „iu burger" de 18 jarige P. Guistel uit Amsterdam ook een bad nemen. Hij scheen direct in gevaar te zijn, waarschijnlijk door zijne groot© lichaamswarmte in liet koude water. Zeer spoedig op bet droge gebracht, gaf hij nog teekenen van leven. Een dokter was niet dadelijk bij d© hand. De ge meentegeneesheer was zeker verhinderd. Een militaire dokter kwam eindelijk, doch kon niet vnders dan den dood constateeren. Het lijk is >aar IJmuiden vrevoerd. BE V EU WIJK. Personalia. Bij de directe belastingen enz. is verplaatst: E Wamders, komm. 3e kl„ van Beverwijk (tijd.) naar IJmuiden (b (tijd) K van Dijke, komm. Be kl„ van Beverwijk (tijd j naar Nispen. Geslaagd. Te den Haag zijn geslaagd voor het examen Engelsch L. O. de heeren J j-r bW. Gallée en P. O. Grimbergen, van bier. EGMOND. Personalia. Door den Minister van Wa terstaat is benoemd tot buitengewoon opzich ter bij de werken tot verdediging van de (^Noordzeekust in Noord-Holland, de heer J. Koopman te Egmond aan Zee. ALKMAAR. Personalia. Door den Minister van Wa terstaat ie benoemd tot buitengewoon op lichter hij de werken tot verdediging van jde Noordzeekust in Noord-Holland, de heer 'A. Brouwer, alhier. HOORN. Nog eene raadsvacature. Behalve dat Het pas herkozen gemeenteraadslid B. Schermer, R.-K., 2lJn benoeming niet beeft aanvaard, heeft thans ook de heer O; J. de Boer, Lib., bedankt als (.ud van den Raad der gemeente Hoorn. UITGEEST. Personalia. Te den Haag is geslaagd voor het examen Engelsch L. O. de heer J. van der Vies, alhier. HEILOO. Twee menschen onder de stoomtram een gedood. Men seint ons: Alhier heeft gisterenavond een ernstig onge luk plaats gehad. De heer W. Visser van Alkma'ar, .was met zijn kinderen naar de kermis alhier geweest. Bij het dringen om in de stoomtram te komen, toen men naar Alkmaar zou terugkeeren, viel de man. Hij geraakte onder de tram en hem werden den linkervoet en het rechterbeen tot aan de knie afgereden. In deerniswekkenden toestand werd hij per auto naar het ziekenhuis te Alkmaar overge bracht. Door het gedrang gebeurde bij 't pogen om in de tram te komen een nog verschrikkelijker ongeluk*Een meisje van naar schatting 12 jaar, geraakte eveneens onder de tram. Haar werd 't hoofd afgereden dat geheel werd vërmorseld. Verder was zij afschuwelijk verminkt. Tot he den weet men niet wie dit meisje is. Nader meldt men ons, dat zij vermoedelijk van Hoorn afkomstig is. Nog een ongeluk met de tram. Nog had een kindje een ongeluk met de tram. Het is door dr. Hoekstra verbonden. HAARLEMMERMEER, Waarom onzen Voorzitter? „Opmerker" schrijft onder dezen titel in „De Nieuwe Meer bode": De schandelijke bejegening, die den lieer O. van Wijk Hzn. is ten deel gevallen, werd in een kring van geestverwanten druk bespro ken. Toen een der aanwezigen zijn bevreemding uitsprak, dat de verdraagzame liberale held juist den heer v. W. als mikpunt uitkoos en niet een der sprekers, die onaangename dingen aan de linksche heeren had gezegd, maakte een der vrienden een opmerking, zoo treffend en juist, dat wij ze op deze wijs in ruimer kring verbreiden. Die persoon zei dan: „ja, maar v. Wijk heeft gebeden en gedankt." Daar hebt ge 't! Instinctmatig voelen de heeren, dat is het geweldig wapen, dat de Chr. partijen onoverwinlijk maakt; zij het niet in de naaste toekomst, dan toch in de laatste toe komst. Personalia. Onze dorpsgenoot, ser geant P. Bosman, arriveerde j.l. Zaterdag met het stoomschip Tambora uit Indië. Vijf jaren geleden vertrok sergeant Bos man, die zijn opleiding' genoot aan het In- strdetie-bataljon te Kampen, naar Indië. Thans is hij gerepatrieerd, om aan den hoofdcursus te Kampen te worden opgeleid tot officier. Treurig ongeluk. 'Van den arbeider Van Kr. aan de Lijnden geraakte het 12-jarig zoontje al spélende in een veenput. Eenige oogenblikken daarna baalde men hem er le- vensloos uit op. Zelfs zijn broertje, die al daar aan 't hengelen was, bemerkte niets van het ongeluk. HEEMSTEDE. De temperatuur vau het water iu den zwemvijver bedroeg hedenmorgen 69 en he- deifmiddag 74 graden. NIEUW -VENNEP. Gearresteerd. Door de recherche te Am sterdam is aldaar gearresteerd zekere D., schippersknecht, wonende alhier, die ver dacht wordt van diefstal van een som gelds te Amsterdam. KANDYOOBT. Personalia, Die agent van politie 3de klasse T. Flapper alhier is met ingang van 16 Augustus a.s. benoemd tot agent van politie te Lópsduinen. .Tot Duinopziener voor de Arasterdam- sehe waterleiding is benoemd P. Zegwaard, jachtopzichter alhier. Aanbesteding. Ten raadliuize heeft de aan besteding plaats gehad voor het verbouwen van eenige localiteiten voor tijdelijk in te richten leslokalen aan de school voor uitge breid lager onderwijs alhier. Ingeschreven werd door Jb. Draijer voor f 2745, T. Koper f 2745, P. Luijendijk f 3200, L. ten Broeke f 2460 en J. .Water f 2422. Aangekomen vreemdelingen: E. Feibelman, Amsterdam, hotel Beau Site, 2 pers.; 'Bakkers Ilartog, Leeuwarden, idem, 3 pers.; Mr. Stkreeman, Leeuwarden, idem, 2 pers.; Prenger, Vughfc, idem, 1 pers.; C, B'. Salomonson, Amsterdam, idem, 3 pers.; J. Brünuer, Amsterdam, idem, 1 pers.; A. 8. Hanber, Amsterdam, 'idem, 4 pers.; ,M. O. E. Dull, Hilversum, idem, 1 pers.; J. A. J^tta, Amsterdam, idem, 1 pers.; mej. H. Dull, Groningen, idem, 1 pers.; Derek Iioos, Amsterdam, idem, 1 pers.; H. E. ter Kuile, Enschedé, idem, 1 pers.J. Bimmer, Am sterdam, id., 1 p.; Anny Haessig, Bern id., 1' pers. G. J. Jis Kot, A'dam, Vallo, 5 pers. D. G, J. Jis Kot, Amsterdam, .Vallo, 5 pers.; D'. v. Zankeren Matthos, Amsterdam, idem, 8 pers.; P. Goldsckmit, Amsterdam .idem, pers.; J. .Til, Dougne, Amsterdam, idem, 10 pers.; F. A. Mishuizen, Dordrecht, idem, 4 pers.; Mr. Pijnakker Hordijk, Haarlem, idem, 8 pers.; J. Creleld, Amsterdam, Quisisaud, I pers.; Benjamins, Amsterdam, idem, lps.; J. Du veen, Amsterdam, Brugstr. 4, 7 pers.; Roelvink, Amsterdam, Kerkstraat 22, 3 pers.; V. J. A. Wilkens, Veendam, Maris- straat 11, 5 pers.; mej.-G. Koning, Amster dam, Marisstraat 11, 1 pers.; Mevr. H. Back man, Beu Haag, Kerkstraat 22, 2 pers.; H. M. Vrijheid, Amsterdam, Kerkstraat 16, 1 pers.; Kuperus, L. C., Amsterdam, Willem- str. 8, 4 pers.; Fam. Anholt, Amsterdam, kerkstraat 32, pers.; Dames Eseha, Ilaar- -em, Kerkstr. 32, 3 pers.; Mevr. Hamerslag, Amsterdam, Kerkstraat 32, 3 pers, VOORHOUT. Personalia.. Met ingang van 1 Janu ari is tot ambtenaar ter Gemeentesecretarie alhier benoemd de heer F. O. J, Hu ij te voorheen klerk dezer gemecftite. Belgische vluchtelingen. Het aantal in deze gemeente verblijjfhoudende Bel gische vluchtelingen bedraagt steeds nog 25. HILLEGOM. Personalia. De heer R. J. J. Heirman, on derwijzer aan de R.K. school alhier, thans gemobiliseerd, is bevorderd tot reserve 2e luitenant bij de Landweer. Luitenant Heir man komt te' Leiden in garnizoen. jDe melk duurder. Van heden af is alhier de prijs der melk met 1 cent per Liter verhoogd. Alweer een schadepost voor de huismoeders 1 1 Door de duurte. Voorheen gebruikte men veel boekweitdoppen voor verzending van bloembollen. Deze doppen zijn thans zoo duur, dat men oud riet maalt en de bollen daartusschen verpakt. Wij vernemen, dat dit zeer goed gaat, Hilleg. Ct. Weer een auto-ongeluk. Zaterdagnamid dag- reed wederom een auto op 'de 3e Poel laan alhier te water, op het zelfde punt waar kort geleden een zelfde feit gebeurde. Behalve de chauffeur, zat er nog een heer in de auto. Beiden bleken zich tamelijk bezeerd te hebben. Dr. Quant van Sassenkeim, achtte overbrengen per ziekenauto van den heer Uphoff naar zijn woning noodazkelijk, waar bleek, dat, die heer en arm had gebro ken en de chauffeur inwendige kwetsuren had beloopen. De auto moest er aan stuk ken worden uitgehaald, zoo vast als ze zat. Op hol geslagen. Door een defect aan de leidsels, sloeg het paard van den landbouwer A. v. R. bespannen voor een booi-sehndma- ckine op bol, terwijl er een kleine jongen op zat. Van de Poellaan afhollende, sprong bet over. en heg, waar de machine vast raakte en bet paard werd gegrepen. Wonder boven wonder kwam liet jongetje er goed_af. WORMEKVEER. Geslaagd. Voor toelating tot de Marine- Machinistenschool slaagde o.m. de jongeheer H. M. Bruin, leerling- van de school voor M. U. L. O. alhier. De gemeentelijk© vischverkoop. De sedert enkele weken alhier ingevoerde gemeentelijke zeeviscliverkoop mag zich in een druk debiet verheugen, want hoewel Vrijdag 400 pond schelvisch en 400 pond schol voorhanden was, moesten nog velen na lang wachten teleurge steld worden. Om in het vervolg onnoodige drukte bij den verkoop te voorkomen, hebben B. en W.-beslo ten, dat voortaan des Maandags en Donder dags des namiddags ten 4 uur zal worden aan gekondigd of en hoeveel viscb er den volgen den dag verkocht zal worden. De aankondigingen zullen geschieden te Wor- merveer aan de vischkraam, te Koog a/d' Zaan en te Zaandijk op het publicatieborden bij de gemeentehuizen en te West-Knollendam op het gemeentelijk publicatiebord. ZAANDAM. Zilveren jubilé. Gisteren, den 1 Augustus, was het 25-jaar geleden, dat de heer T. v. d. Vegt als weesvader iu het weeshuis der Doops gezinde gemeente, alhier, werd geïnstalleerd. Zoowel door de oud-weezen, als de weezen, de regenten en het kerkbestuur en vele belang stellenden werd vader v. d. Vegt g-ecomplimen- terd en werd den sten Augutsus voor hem tot een onvergetelijken dag gemaakt. P. F. Foederbach. Na bijna 30 j'aren aan het hoofd te hebben gestaan van een omvangrijke tak van den gemeentedienst, zal de heer Poe- derbaeh binnenkort onze gemeente gaan ver laten om zich, als rustend burger, in Arnhem te vestigen» Met ingang van 1 Augustus is de heer Poederbach, op verzoek eervol ontslagen als directeur van den gemeente-reinigingsdienst, welk ambt door hem, sedert 1886 vol toewij ding werd vervuld. Gedurende zijn directie werd deze dienst op velerlei gebied en veelal op zijn eigen initiatief, uitgebreid, en werd o.a. ook daaraan den ge meentelijken ontsmettingsdienst verbonden. Met voldoening kaa de heer Poederbach op zijn arbeid, in het belang dezer gemeente terug zienen de rust welke hij zich thans heeft ver kozen, zal hem zeker gaarne door ieder Zaan- damschen burger, dankbaar voor wat hij deed, van harte worden gegund. OOSTZAAN. Het Witte Kruis. De „Staatsct." bevat o.a. de gewijzigde statuten van de afd. Oostzaan der Nooi-d-Holl. Vereeniging „Het Witte Kruis" medemblik. Een been afgereden. Zaterdag had een hier wonende schilder werkzaam op het terrein Bovenkarspel-station het ongeluk onder den trein te raken. Hem werd een been afgere den. Gasprysverhooginë'- In den raad komt mor gen in behandeling een voorstel van B. en W. om den gasprijs met 1 cent per M3. te verhoogen. Naar aanleiding daarvan heeft hedenavond een openbare vergadering plaat© om deze kwestie onder de oogen te zien, waartoe alle ingezetenen uitgenoodigd zijn. De Scbager Ct. becijferde, dat de munt- gasverbruikers bij een verhooging van 1 ct, per M3., in een jaar ongeveer duizend gul den meer zullen moeten opbrengen, dat is een derde van het geheele bedrag dat meer zal moeten worden opgebracht. En als we nu bedenken, dat dit muutgas wordt gebruikt door de kleinen en allerkleinsten onzer bur gerij, die het iu tijden als deze verre van schitterend hebben, ja, eiken cent moeten keer en en draaien, dan vragen we, aldus het blad, is bet juist gezien, om een dergelijken grooteri extra-druk te leggen op schouders die dezen absoluut onmachtig zijn om te dragen. En, vervolgt het blad, hoe staan de zaken nu toeh eigenlijk met betrekking tot onze gasfabriek? Zo bestaat, deze fabriek, nieenen w_e, ongeveer 9 jaar. Negen jaar lang is van 1200 tot 2000 uit dat gasbedrijf in de gemeentekas gestort, ongeveer 10,000 a 11,000 of met andere woorden: is gedu rende 9 jaar de Hoofdelijke Omslag met dat bedrag kunnen worden verminderd. Negen jaar lang heeft dus het algemeen van die winst geprofiteerd. En nu komt er, door ko- lenprbsverhooging, zeggen B. en W., zegt onze gasdirecteur, dus door de buitengewone tijds omstandigheden, een verlies. Wat is nu billijker, vragen we, meer van zelfsprekend, dan om datzelfde Algemeen, dat 9 jaar lang heeft genoten, nu ook dat verlies te laten dragen. Neen, niet daarvoor aanwijzen deze of gene groep uit dat alge meen, uit onze burgerij, om dezen aparten last te dragen, neen, datzelfde algemeen (de burgerij in haar geheel) die zelfde combi natie van Hoofdelijke Omslagbetalers die in de jaren van voorspoed ook de lusten heb ben gehad, moet hier worden aangesproken. Bij deze rechtvaardige handeling- hebben we nog dit groote voordeel, dat de beurzen die het best kunnen betalen, van deze extra belasting ook het meeste zullen moeten op brengen. "BÜkGEELiljKff STAND HEEMSTEDE. Getrouwd; J. M. Bergmans en D. S. Peper. P. J Lammers en C. J. Groen. W. F. Ahnerood en C. D. M. Leimer. Geboren: Z. van B, Hartsuijker-Smit. D. van M. E. Jonker-van der Meer. BENNEBROEK. Geboren: Z. van J. van Wonderen-v. d. Tonnekreek. HAARLEMMERMEER. Geboren: z. van H. Duwel en J. Ljjs. d. van O. Herfst en D. van Grootveld. z. van R. E. Scheltinga en M. van Leeuwen. z. van N. Moolbuijsen en M. Buiser. d. van H. Schai-righuisen en M. Uithol. z. van J. Maaskant en II. J. Colijn. d. van H. Oudslioorn en W. de Haas. van J. A Faas en J. O. van Haastrecht. Overleden: I. Ekkerman, 71 j., geh, met P. Veerman. H. A. Schoenmaker, 78 j., geh. met J. D. van Dungen. NOORDWIJKERjiUUT. Geboren: d. van H. Pennings en M. Groot. z. van PP. den Elzen en O. Koster. z. van E. Oost'dam en A. A. Vos. z. van P. van Diemen en H. G. vau Lierop, Getrouwd: J. van Veen en O. Broekhof. Ondertrouwd: L. Hoogenboom en J. de Kan. Overleden: H. E. Buschman, 4 maanden. ALKMAAR. Geboren: z. van J. Degelihg en C. Druiven. UIT ONZE VORIGE OPLAAG HAARLEM. GEMEENTEZAKEN. HET HAVENPLAN. Weder is een belangrijk raadsstuk ver schenen! B. en W. hebben praeadvies uitgebracht op het rapport der raadscommissie inzake een open spoor- en overlaadhaven. Naar aanleiding van de rapporten stellen zij voor: lo. hen uit te noodigen uitgewerkte plan nen met begrootingen van kosten in te die nen voor den aanleg van een open spoor- en overlaadhaven aan het Noorder Buiten- Spa arne. 2o. hen uit te noodigen stappen te doen ten einde de voor de haven en daarmede sainen* hangende werken benoodigde terreinen in eigendom te verkrijgen, zoodra grenswijzi ging der gemeente op ruime schaal zal zijn verzekerd. De zaak van de haven wordt dus aan die van g-rensuitbreiding vastgekoppeld In hunne toelichting op hun voorstel zeg-' gen B. en W. dan ook dat zij geene ongewij zigde aanneming van het ontwerp-besluit der oommissie kunnen aanbevelen, voorna melijk op grond van de omstandigheid* dat het vraagstuk der grens wijziging van Haart- lern in de laatste jaren scherper vorm lieeft> aangenomen. Inmiddels oordeelen B. en W., dat die over wegingen niet te behoeven weerhouden voor bereidende maatregelen te treffen. Vandaar hun voorstel. W. B. GUSKENS. Naar wij met blijdschap vernemen, is de toe stand van den heer üuskens redelijk gunstig. De kans op herstel is toegenomen. DE VACATURE-SE1GNETTE. Het bericht, dat de heer Wesselius als „protest- candidaat" in de .vacature-Seignette zou worden gesteld, wordt alweer tegengesproken. Waar schijnlijk heeft men ingezien, dat zulk een dwaas heid hier op een Volmaakt fiasco zou uitloopen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 29 Juli. z. van J. ZoflneveldCa- ris. 30 Juli. d. van M. C. Nielenr—Om- bach. 31 Juli. z. van A. C. M. Janssen— Wiegant. Overleden: 30 Juli. H., 1 dag, z. van J. van Lcojengoed, Hazepaterelaan. A. C. Tros Ramakers, 54 jaar, Oranjeboomstraat. 1 STOOMVAARTLIJNEN Stoomv. Mij. Nederland. Java, thuisreis, vertrok 29 Juli van Calcutta Koningin der Nederlanden, uitreis, vertrok 29 Juli vau Genua. Prinses Juliana, tnuisreis, ver trok 29 Juli van Port-Said. Roepat, uitreis, i 30 Juli Perim gepasseerd. Banka, thuisreis, ver trok 31 Juli van Port-Said. Celebes, thuisreis arriveerde 31 Juli te Suez. Grotius vertrok 31 Juli van Amsterdam naar Batavia. Riouw, uit reis, passeerde 31 Juli Lizard. Rotii, uitreis, passeerde 31 Juli Ouessant. Timor, uitreis, arri veerde 1 Aug. te Sabang. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Apollo vertrok 30 Juli van Skelleftea naar Amsterdam. Euterpe arriveerde 30 Juli van Am sterdam te Hernösand. Helena arriv. 31 Juli van Sundswall te Amsterdam. Iris vertrok 30 Juli vau Palermo naar Amsterdam. Mars ver trok 30 Juli van Sundswall naar Amsterdam. Stella arriveerde 30 Juli van New-York te Ca'.- lao. Venus vertrok 30 Juli van Algiers naar Catania. Minerva, van Rotterdam naar Peusa- cola, passeerde 28 Juli St. Michaels. Noll. Amerika-lijn. Maasdijk vertrok 30 Juli vau Buenos Ayres naar Rotterdam. Mesna vertrok 31 Juli van Ro- sario naar Amsterdam. Waaldijk vertrok 30 Juli van Buenos-Ayres naar Amsterdam Gorre- dijlc, van Rotterdam naar Havana en New-Or leans, passeerde 30 Juli Lizard. Poeldijk vertrok 30 Juli van Buenos-Ayres naar Rotterdam. Eli sabeth vertrok 31 Juli van Rotterdam naar Buenos-Ayres. Kon. Holl. Lloyd. Gelria, uitreis, arriveerde 31 Juli te Buenos- Ayres. Gooiland, uitieis, is 30 Juli Wight ge passeerd. Zaanland, uitreis, passeerde 30 Juli Dün'geness. Tubantia arriveerde 1 Aug. van Buenos-Ayres te Amsterdam. Kon. West-lnd. Maildienst. Prins Willem V vertrok 3.1 Juli van Amster dam naar Paramaribo. Rotterdamsche Lloyd. Tabanan, uitreis, arriveerde 30 Juli te Pa- dang. Wilis vertrok 29 Juli van Batavia naai Rotterdam. Merauke, uitreis, passeerde 30 Juli Finisterre. Gorontalo, uitreis, arriveerde 31'Juli te Sabang. Kawi, thuisreis, passeerde 31 Juli Perim. Kon. Paketvaart-Mij. Roggeveen arriveerde 31 Juli van Buenos Ayres te Rotterdam. Stoomv. Mij. Oceaan. Antenor, thuisreis, vertrok 27 Juli van Port- Said. Java-China-Japan Lijn. Tjisondari vertrok 30 Juli van Savona naar Java. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van Maandag 2 Aug-uetus. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteo rologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: Haparanda en Breslau 760.3. Laagste barometerstand: Helder 754.8. Verwachting tot Dinsdagavond: zwakke tot matige zuidwestelijke tot zuidoostelijke wind; half tot zwaarbewolkt; mogelijk en kele regen- of onweersbuien. Zelfde tempe ratuur. mgr. CALLIER. Mgr. Callier, Bisschop van Haarlem, die sinds eenigen tijd ongesteld was, is heden morgen tot volledig herstel van gezondheid naar het buitenland vertrokken. De Z.Eerw. Heer Sondael, Rector van de Maria-Stich- ting, vergezelt Z. D. JET. op de reis. Wij hopen,1 dat Monseigneur geheel her steld van zijn reis moge terugkeeren, en ze ker zullen alle Diocesanen, en niet het minst do bewoners der Bisschopsstad, daarvoor een hartelijk gebed storten. Z. D. H. Mgr. A. J. Callier, Bisschop van Haarlem, heeft bepaald, dat de lagere wij dingen, die 8 Augustus zouden plaats heb ben, worden uitgesteld tot na de groote vacantia. De H.H. Priesterwijdingen zullen geschie den op 15 Augustus a.s. in de kathedraal te Haarlem. TE VERKOOPEN. Dinsdag 3 Augustus. HAARLEM Algemeen Verkooplokaal Nieuwe Gracht 74 not. A. J. C. Daamen, Mak. P. Hoogeveeu voorm. 10 uur In boedel*. HAARLEM in het perceel Antboniestr. 45 Mak, Tb. Smit, deurw. L. A. Glaser voorm. 11 uur. smederij-inventaris. HAARLEM, 2 Aug. G raan- en zaadmarkt. Heden was er geen aanvoer. AMSTERDAM, 2 Aug. Veemarkt van be den. (Per telegraaf). Aangevoerd: 409 vette koeien le kw. L01—1.05; 2e kw. 0.93—1.00; 3e kw. 88—94 ct.; 95 melk- en kalfkoeien 300 a 400; 105 nuchtere kalveren 14—20; 23 schapen20—42; 449 vette varkens Holl. le kw. 9597 ct., 2e en 3e kw. 70—88 ct. Geen overzeeecbe en geen Geldersche. ALKMAAR, 31 Juli. Aangevoerd 5 paar den 200—300; 54 koeien en oeeen 190350; 61 nuchtere kalveren 12—25; 114 magere schapen 30—40; 120 lammeren; 4 magere varken© 22—31; 63 biggen 14—22.50: 7 hok ken en geiten 8—12; 1 klein bokje 2.50; boter per kop hoogste prijs 80 ct., middelprijs 75 ct., laagste prijs 70 et. Aangevoerd 7440 kop; eieren 67 per 100 stuks. MEDEMBLIK, 30 Juli. R. K. Marktvereeni- ging „St. Jozef". Aardappelen. Groote muizen 2.55 a 2.60, kleine muizen f 1.60 a 1.80, blauwe f 1.40 a 1.45. Aanvoer 2360 minden of zakken. Tuinboonen f 0.40 per zak. Aan voer 300 manden of zakken. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig doch geduldig lijden, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten, onze geliefde Zoon en Broeder ANTONIUS HENDRIKUS, in den leeftijd van 25 jaren. Uit aller naam, H. N. VINK. Haarlem, 1 Aug. 1915. - Ge boren COSNELTA MARIA CHRISTINA Dochter van Chb. G, NIELEN en M. Chb. OM.BACH. Haarlk.m, 30 Juli 1915. BEKWAME f" «a?a«chfcnecht gevraagd, Eerste Haarlemsche Stoom wasscherij, Kamperiingel 58. Een prima Victoria «n een Coupé^ tegen zeer billijken prijs, bij j. j. BALM, Spaarndam

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 3