HARTENLI 1ST P. BINNENLAND NAGEKOMEN BERICHTEN STADSNIEUWS UIT lit PROVINCIE GEBRUIKT Tel. l&h HET SLACHTERSBEDRIJF EN DE BOEREN. INGEZONDEN. EEN ONGELUKKIGE STUMPERD. Weder eene prijsver A ooging da Staten zijn, was een belangrijke factor, daar Engeland bierdoor in staat was ge steld, zoowel in Europa als in Amerika in vloed op den telegrafischen dienst van de pers in voor het eigen land gunstigea en snor Duitschland ongunstigen zin te oefeaen. (Speciaal Product). LIT DE STAATSCOURANT. Bij Koninklijk besluit: is met ingang van 1 November aan den directeur van net telegraafkantoor te De venter G. J. Acket, op verzoek, als zoodanig eervol ontslag verleend; is definitief tot Eijk6zuivelvisitenr der tweede klasse benoemd J. Weenink, te Rot terdam. v VAN DE KONINKLIJKE FAMILIE. Naar men verneemt, zal H. K. H. de Prinses «en kort gedeelte van de schoolvacantie op liet Loo doorbrengen. H. M. de Koningin heeft het voornemen de Prinses naar het Loo te brengen en daar een paar dagen met de Prinses te blijven; terwijl Hare Majesteit van plan is dit daarna nog eens te herhalen. De Koningin zal door een kleiner gevolg dan gewoonlijk naar het Loo worden vergezeld. De huishouding aldaar zal zeer worden beperkt en Hare Mejesteit weescht deze dagen geheel als een tijd van ontspanning beschouwd te zien. H. M. de Koningin heeft het voornemen te kennen gegeven, Zaterdag 14 dezer in den na middag een bezoek te brengen aan het concours hippique op Houtrust in Den Haag, teneinde tegenwoordig te zijn bij het concours voor rij paarden, in Nederland geboren, en het voorrij den van bespanningen door de veldartillerie. HET KOLENVRAAGSTUK. In de Rolzaal van de Grafelijke Zalen ver- In de Rolzaal der Gafelijke Zalen te Den Haag vergaderde de nijverheidscommissie met de vertegenwoordigers der gemeentebe sturen van Amsterdam, den Haag'en Rotter dam en van de Kamers van Koophandel te Amsterdam en Rotterdam, ter bespreking van het kolenvraagstnk. De vergadering werd geleid door den Mi nister van Landbouw, Nijverheid en Handel, den heer Posthuma, die in zijn openingsrede de wording en het doel van het gestichte Kolenbureau schetste en uiteenzette, welke moeilijkheden het reeds had ondervonden en welke grieven er tegen ingebracht zijn.- De Minister besprak daarna eenige der voornaamste ingebrachte grieven. Daarbij deed bij opmerken, dat de niet in bet kolen- bureau opgenomen importeurs niet werden buiten gesloten en dat steeds iemand, die om kolen kwam, naar zijn gewonen leveran cier is verwezen als deze niet bij 't kolenbu reau werd aangesloten. Spr. erkende dat liet een logisch-theoretiseli bezwaar is, dat de aangesloten, maar niet in bet bureau opge nomen importeurs opening van zaken moes ten geven. Maar practiseh was geen andere oplossing te vinden en een bureau als dit mag niet uit te veel personen bestaau. Komende op^ de grief aangaande de rol, die de Utrechtscbe Steenkolenhandelsveree- niging in bet kolenbureau- heeft gespeeld, immers de heer Van Vliseingen is met het secretariaat belast en bet bureau is geves tigd in het kantoor der steenkolenhandels- vcreeniging te Utrecht, betoogde spr. dat de te verrichten reuzen arbeid alleen kon ge schieden op een bureau, waar men over alle deskundige krachten kon beschikken. Het stichten van een bureau b.v. in Den Haag was onmogelijk. Spr. constateerde, dat dé verbruikers over de distributie tevreden wa ren. De gerezen klachten hadden geheel an dere oorzaken. De secretaris heeft zich altijd gedragen naar de besluiten van het kolenbu reau. De heer Van Vlissingen heeft zijn taak verricht met groote bekwaamheid, onver - flauwden ijver en groote toewijding. Spr. heeft gevraagd naar argumenten voor de bewering dat de heer Van Vlissingen als secretaris van het kolenbureau zijn eigen belang heeft behartigd en stelde verschillen de vragen, ten belooge van het tegendeel, o.a. of het in het belang van de S. H. V. was den afnemers te leeren op welke wijze Duitsche met Limhurgsche kolen konden worden vermengd. Spr. besprak daarna uitvoerig de. vraag wat de voorkeur verdient: monopoliseering of vrije handeL Stijging der prijzen en on billijke distributie zou van het laatste het gevolg zijn. Waar de groote importeurs en de groote verbruikers zich zelf dwang "had den willen opleggen, was de Regeering, al dus spr., aanvankelijk niet tot het opleggen van dwang geneigd, maar de practijk maak te ten slotte dwang noodzakelijk. Ook toonde het kolenbureau, dat het den normalen handel zooveel mogelijk zou doen vocrtgaan; alleen buitengewoon hooge prij zen konden piet worden gemaakt. Een bui tengewoon voordeelige handel ten nadeele van de verbruikers was niet gewenscht. Van monopolie is echter geen 6prake, zette spr. tenslotte uiteen, slechts van een rege ling den vrijen handel opgelegd, waar bij het gewone bedrijf zooveel mogelijk werd intact gelaten. De heer Zimmerman, burgemeester van Rotterdam, betoogde, dat z.i. door de oprich ting van het Kolenbureau geen ton meer kolen is gekomen in het land en dat we met het kolenbureau wat aangaat rechten en be voegdheden te doen hebben met een regee- ringsmonopolie. Inzonderheid gispte spr. het feit, dat de steenkolenhandelaars zitting hebbende in bet bureau, inzage krijgen van boeken en gesti hunner concurrenten, wat tot schade is van de consumenten, omdat het de concurrentie belemmert. Spr. wil alleen in het bureau afgevaardigden van de Re geering en van consumenten. Men had van het begin af zich het advies van belangheb benden moeten verzekeren, maar nimmer aan hen de beslissing moeten laten. Dit bu reau zal een steen des aanstoots blijven, zoo lang de samenstelling ervan blijft zooals zii is. (Applaus). .Nadat nog eenige anderen hunne meening hadden te kennen gegeven, waaronder de heer Plate, lid der nijverheidscommissie, die van meening was dat het Bureau een ver keerden weg was opgegaan, kwam prof. de Vooys aan het woord. Deze betoogde, dat de kolen niet alleen worden ingevoerd onder eisehen van het kolenbureau, maar ook van de N. O. T. Rijst er twijfel of er uit de En- gelsche kolen producten voor Duitschland werden vervaardigd, dan ondervindt die aanvoer vertraging. En zullen de vrije im porteurs meer kolen kunnen invoeren dan het kolenbureau? Spr. wijst voorts op de verschillende facto ren, die de kolenproductie in Duitschland verminderen en op het Engelsche uitvoer verbod om de prijsopdrijving tegen te gaan. Welken waarborg hebben wij, dat de vrije importeurs, die door bun invloed kolen uit Engeland uitgevoerd krijgen, niet een hoe veelheid ontvangen die van de door ben uit te voeren hoeveelheid wordt afgetrokken? In de verdere gedaehtenwisseling zeide de heer Stork: Wanneer onze committeiten ons decbargeeren, en verklaren dat wij bet ver keerd inzien, zullen wij onze taak neerleg gen. Wij kunnen ons eigen oordeel niet ter zijde stellen alleen op het gezag van de bee- ren Plate en Zimmerman. Mocht bij den Mi nister eenige twijfel zijn gerezen, dan zou spr. willen vragen het uitschrijven van een vergadering van de nijverheids-commissie, die dan haar oordeel kan uitspreken. Minister Posthuma verklaarde nog niet het gevoel te hebben, dat zijn vertrouwen in het kolenbureau is geschokt, maar dat toch het advies van den heer Stork zal opvolgen. Het heeft spr. wel zeer getroffen, dat men zoo gemakkelijk heenstapt over het feit, dat twee der grootste verbruikers in het kolen bureau zitting hebben. Na nog eenige discussie is daarna dé ver gadering gesloten. Vanwege den Nederlandschefa Slagershond is aan den Minister van Landbouw enz. een adres gezonden waarin de aandaSht wordt gevestigd op den hoogst benarden toestand, waarin het slaehtersbedrijf in Nederland en de Nederland- sche slachters zich bevinden en waarin wordt geklaagd over een eenzijdig bevoordeelen van den landbouwer ten nadeele van de slagers. Na opsomming van vele grieven verzoekt adressant ten siotte* den minister „Bescherm den Nederlandschen slager tegen den Neder- laudselien'iandbouwer." Wil ook thans ingrij pen door het bepalen van een maximum marktprijs 1 Die prijs moet besluit adressant zijn loonend voor den boer, loonend voor den slager en tegemoet komend aan de belangen van den cgnsument. Maar daarenboven en vooral verzoekt adressant den minister; Houdt de grenzen gesloten voor den uitvoer van rundvee en rundvleesch, doe ze sluiten voor den uitvoer van varkens en varkensvleesch spannen voor een wagen, op Tol. ïn wfi'de vaart ging het 't Marktplein over, terwijl juist markt werd gehouden. Een driejarig wordt door 21.000 artsen erkend els het beste ^versterkingsmiddel voor Zenuwen en Lichaam. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Re- dactie zich niet aansprakelijk. Haarlem, 5 Aug. 1915. Geacahte Redactie! Nu de verkiezingen afgeloopen en de gemoe deren bedaard zijn, zij Let ons vergund op eenige tegenstrijdigheden te wijzen: a. Neutrale kiesvereeniging merk „Stinus". Er moeten ijienschen in den Raad, die boven en naast den winkelier en den werkman staan, dus..,, geen winkeliers of werkman in den Raad. Neutrale kiesvereeniging merk „v. d. Kamp". Er moeten menschen in den Raad die het volle praktische leven meemaken, dus weer wel winkeliers, en volgens „Burgerplicht" kwam indertijd ook een arbeider aan de beurt. b.' Wesselius vóór en Joosten na de verkie zing: „de christelijke organisaties werkten mede om het ontslag der drie gemeentewerk lieden ongedaan te maken." Wesselius 's nachts en op den dag der verkiezing, „de christelijke organisatie keur den het ontslag good, kiest dus dé rooien e. De vrijz. demoeraten vóór de stem ming op een strooibiljet: „De heer Joosten is gelukkig eenig in zijn soort, en in het vervolg één goede kroeg- of kermiscandidaat.I kiest dus Mr. E. von Saher."- Vóór de herstemming: „Wij beschouwen het als een cerezaak hen (de soc.'s) in I in den Raad te brengen." Dankend voor de plaatsing, EEN OPMERKER. Smokkelen. Men schrijft uit Groesbeek aan de „Geld.": Door een. sergeant werd aangehou den een voerman met paard en kar, welke laat ste schijnbaar beladen was was met tuiten, ge vuld met melk. Bij onderzoek bleken deze tuiten gevuld te zijn met olie. Onder een laagje melk n.l. bevond zich een bodem, waaronder de olie aanwezig was. Een en ander werd in beslag ge nomen en de voerman in arresjt gesteld. Een 102-jarige. Den 21en dezer hoopt G. A. Meijer te Ernmen, zijn lt)2den verjaardag te vieren. De man is nog in het bezit van zijn ver mogens. Meijer heeft een zeer arbeidzaam leven achter den rug. Aan nekkramp overleden. De ongeveer 20- jarige boerenzoon B., te Leusden, is aan nek kramp overleden. Vervalsching van Regeeringsmeel. Wij hadden dezer dagen gelegenheid te constateeren, schrijft het „Mndbl. t. Verv.", dat, hoezeer ook van regeeringswege getracht werdt, cm door billijke bepalingen, prijs en qualiteit van ons hoofdvoedsel met elkaar in overeenstemming te brengen, de knoeierij ook in dezen het hoofd op steekt ondanks de wettelijk gestelde normen. Zooals bekend is, houdt het z.g. Regeerings meel" (ongebuil tarwemeel) 13 a 14 water van nature, en is door de Regeeriug vastgesteld dat de voor de bereiding benoodigde vochtig heid van dit meel dit percentage tot 15% mag doen stijgen met een marge van zoodat meel met ruim 15 water nog aan de eisehen voldoet. Wij constateerden nu in Regeeringsmeel (buiten de provincie Noord-Holland gemalen) een watergehalte van ca. 17 en achten het wenschelijk hierop de aandacht der bevoegde autoriteiten te vestigen. Niet alleen dat de ver bruiker financieel bedrogen wordt, doch het met dit meel vervaardigde brood is minderwaardig wegens het te hooge watergehalte, terwijl ook het spoedig bederven en duf worden van het meel er door bevorderd wordt. De heeren Van Hamel Roos en Harmens ver klaren zich bereid kosteloos voor de verbrui kers van het Regeeringsmeel (d. i. derhalve voor de bakkerij) die gegronden twijfel hebben aan gaande een te hoog watergehalte, hetwater gehalte te bepalen. Een hoeveelheid van ca. 50 gr., in goed gesloten blikken bus verpakt, is daartoe voldoende, benevens vermelding van den verbruiker en van den molenaar (aan het adres der Redactie, 800 Keizersgracht, Amsterdam, te zenden. De clcctrische draadversperring. Te Eede (Zeeland) is êen invalide Belgisch militair, die ovr de grens wilde gaan, door den electrischen stroom gedood. Onder Sas vanllent is een inwoner van Ste- kene, vader van zes kinderen, die om te smokke len door een sloot liep, waarin een electrisehe draad lag. op slag gedood. De treinontsporing bü Amersfoort. Naar nader gemeld wordt, zijn bij bet spoorweg ongeluk nabij Amersfoort twee postbeamb ten en een huzaar gewond. Een ernstig ongeluk. Gistermorgen sloeg door het fluiten eener stoomboot nabij het Marktplein te Almelo het paard van den landbouwer Veneklaas te Zenderen, en ge- BINNENLAND. DE PERMANENTE VREDESCONFE RENTIE. Uit den Haag seint nieu ons: Naar wij vernemen, ontving het bestuur van den Anti-Oorlograad alhier reeds ver trouwelijke mededeelingen, dat eenige xegee- ringen van neutrale landen zich bereid ver klaarden tot de bijeenroeping van een per manente conferentie in het belang van den vrede, bestaande uit bijzondere vertegenwoor digers van onzijdige machten mede te wer ken. BOMMEN OP EEN NEDERLANDSCH SCHIP. Dit T&m©\izen aeint uien. ons: Het Neder)andsch motorschip „Cornells," waarop bommen werden geworpen, behoort tot de reederij van J. v. Pompu te Terneuzen. Het schip voer onder Nederlandsche vlag en had de Nederlandsche kleuren op den rand ge schilderd, benevens den naam „Cornelis-Ter- neuzen," in letters van ongeveer een halve meter grootte. De kapitein H. J. van Buuren deelt mede, dat de bommen werden geworpen uit een water vliegtuig. Er werden onmiddellijk Nederland sche vlaggen op het dek uitgespreid, waarna de vlieger in Zuid-Oostelijke richting verdween. Het schip heeft geen schade bekomen. PERSONALIA. De milicien-sergeant Van Zanten Jut, van de 10e inf.-brigade, is bevorderd tot vaan drig. Uit Den Haag wordt ons geseind: Bij de al hier heden gehouden examens voor de acte Ffansch L. O., zijn geslaagd de dames: J. Pie- tersen te Hillegom en L. Krol te Haarlem. Te Den Haag zijn geslaagd voor het examen Pransch 1. o. mej. M. M. Bussema- ker, en voor Engelsch 1- o. mej. C. de Kos ter en de heer J. Swaagstra, allen van hier. HET TIENDE VAN HAARLEM NAAR DEN HAAG EN TERUG. De opmarscii naar de Residentie. Onze speciale medewerker meldt one uit Den Haag d.d. 5 Augustus: Zoo zijn we dan kaden in de. Oranje-Nas- sau-kazerne van de Residentie aangekomen. Het eerste, deel van den marsch is best geslaagd en allen zijn meegekomen! •Na het vertrek uit Haarlem oin 4% uur, kwamen we om 5.25*té, Heemstede aan. Het verloop van den marsch was als volgt: kwart voor zeven aankomst te Hillegom; 8.15 te Lisse en 9.15 te Sassenheim. Bij ieder dorp werd een poosje gerust. Om U uur kwamen, we te Oegstgeest aan. waar bij het hotel „Het Witte Huis", gelegen aan den Rijksstraat weg, de groote rust werd gehouden. Er werd een extra-uitdeeling van brood en koffie ge bonden en bovendien kregen we sigaren. Om 1 uur werd de marsch hervat. De stem ming onder de miliciens was uitstekend; er werd naar hartelust gelachen en gezongen en toen we hij het café „Den Ouden Deyl" het muziekkorps in 't zicht kregen, werden er luide hoera's aangeheven. Vervolgens passeerden we Wassenaar. De beenen werden wel wat zwaarder en de ran- selriemen begonnen boe langer boe. pi eer te trekken, maar onder bet tempo van de mu ziek gingen we er nog vroolijk overheen. Boen we vervolgens om 4 uur het Haag- sche Bosch door waren, en we reeds door de Haagsche jeugd ontvangen werden, hiel den we nog even hfilt om te rusten en de tenue's nog wat in orde te brengen. En eindelijk kregen we den feestelijken intocht in de stad met den compagnieshond, bijge naamd „de Rooie", die den heelen marsch trouw gevolgd had, voorop. Onder grooten toeloop van volk sloegen 'wé de li weg in naar de Oranje-kazerne, Waar we om half vijf door de grenadiers ontvan gen werden. Direct werd ons een kamer aan gewezen. Om 5 uur werden de voeten nagekeken en verzorgd, wat niet onnoodig bleek. Vervol gens werden we vergast op grauwe erwten met spek, die we gauw naar binnen werkten, om nog even de kazerne uit te wippen, waar we weer om tien uur present moésten zijn.. De terug-tocht naar de Spaarnestad. Uit Oegstgeest meldt onze medewer ker hedenmiddag: Na een heerlijke naelftrnst in de kazerne van de grenadiers in de Residentie, zijn we hedenmorgen om een uur of 6 weer gewekt. Te 7 uur zijn we afgemarcheerd op den terugtocht naar Haarlem. Op het oogenblik, 12 uur, rusten we even in Oegstgeest. Straks in Sassenkeifa hebben we van 1 tot 3 uur rust. "We zullen vanavond eerst tegen acht uur in Haarlem aankomen. DE R. K. VROUWENBOND. De afdeeling Haarlem van den R.-K. Dio- cesanen Vrouwenbond houdt op Donderdag 12 Augustus, des avonds 8 uur in St. Bavo een groote vergadering, waarin als spreekster zal optreden mevrouw P. IJssoneWierdels van Amsterdam, met bet onderwerp: „De kennis van de leer van den R.-K. godsdienst is voor de vrouw noodzakelijk." EEN TOONBANKLADE GELICHT. De tapper Z., wonende aan den Heerensin gel, heeft bij de politie aangifte gedaan dat hij gisterenochtend uit zijn toonbanklade vermiste een geldbakje inhoudende pl.m. 12.50. R.-K. KIESVEREENIGING. De R.-K. Kiesvereeniging te dezer stede houdt Dinsdag 10 dezer, 's avonds half negen, in St. Bavo een buitengewone ledenverga dering, ter bespreking van een zeer be langrijk onderwerp. Wij zullen voorloo- pig de zaak waar het om gaat niet bespre ken, doch wekken de ledfen wèl op, in zoo groot mogelijken getale deze vergadering bij te wonen. Het is een kwestie die de eer on zer katholieke partij en de hoogheid onzer beginselen direct raakt en die ieders belang stelling hebben zal! ZOO'N SNOEPER! Woensdagmiddag moest een loopjongen van den wafelbakker W. een trommel wafelen bren gen op den Wagenweg onder Heemstede. Onder weg werd hem de lust naar het goudgele gebak te machtig: aan de Zantvoorterlaan ging hij langs den weg zitten, en er bleef geen wafel meer over! Van wafels eü jongen is sedert dien nóch bij den wafelbakker, nóch bij den besteller, iets vernomen! De jongen moest dien avond zijn weekloon ontvangen, zoodat het toch nog een duur zaakje voor den snoeper is geworden DE H. PRIESTERWIJDING OP 15 AUG. Mgr. J. A. Hofman, fit. Bisschop van Tel- messo, die onder de presbyterandi een neef telt, doet de priesterwijding op 15 Augustus a.s. in de Kathedraal. VERGIFTIGING. Terwijl gisterenavond omstreeks 6 uur de moe der bezig was aan de straatdeur de belknop te poetsen, wist het twee jarig zoontje van den heer Scheffer in 't Julianapark (Schoterkwartier) het flaconnetje poetsextract te bereiken en dronk een weinig daaruit. Niet lang daarna werd het kind vreeselijk benauwd en vertoonde verschijnselen die op vergiftiging duiden. Juist passeerde daar gelukkig Dr. Schuijlenburch, wiens hulp werd ingeroepen en die onmiddellijk opneming in het gesticht St. Joan de Deo gelastte. Daar werd het kind onmiddellijk behandeld en gisterenavond laat was de toestand der kleine zoodanig, dat men hoopt het kind te kunnen behouden, Men ziet alweer, hoe voorzichtig men met kleine kinderen zijn moet' „IN T GEDRANG". Gisteren weer een ■uitverkocht huis bij Ter Hall in de Vereeniging. De zaal daverde ge durig van het luide applaus. En vanavond zal het weer zoo zijn. Den ganschen morgen was het een gedrang van je welste bij de plaatsbespreking. Het was haast vechten om er in te komen. Met kermis kon het niet drukker zijn! IN HOOGER BEROEP. Uit Amsterdam wordt ons geseind; K. N., die wegens diefstal door de Recht bank te Haarlem op 20 Mei 1.1. fs veroordeeld tot 15 boete, subs 12 dagen liecbtenis, is heden in beroep bij bet Gerechtshof niet ver schenen. De procureur-generaal, baron Mr. van der Feltz, requireerde 15 boete of 14 dagen gevan- genisstraaf. Bij het Hof was ook in beroep gekomen, een schipper, die wegens verduistering door de Rechtbank te Haarlem, op 20 Mei j.l. tot een maand gevangenisstraf was veroordeeld. De proc-gen. requireerde bevestiging van het vonnis. Als verdediger van beklaagde trad Mr. de Vries op, die meende dat zoo al niet vrij spraak kon volgen tenminste een geldboete voldoende zou zijn. Uitspraak in beide gevallen op 12 Aug. a.s. IETS NIEUWS OP PHOTOGRAPHISCH GEBIED. Bij den beer Henri Schmitz, die in -het perceel Linschotenstraat 16 een photografi- seke inrichting geopend heeft, zagen wij iets nieuws op pliotographisek gebied. Het zijn photo's, waarop één of meer per- sonen in verschillende standen met zichzelf in gesprek zijn of met zich zelf een spelletje kaart of domino, spelen. Een pbotografiscbe nieuwigheid, die wel trekken zal. Dergelijke foto's zijn dan ook allerkoddigst. In de kerk van O. L. Vrouw was vanmor gen een uit het krankzinnigengesticht Meer- em-Berg ontvluchte verpleegde binnenge gaan. De man beeft daar, denkelijk tusschen oï na de HW. Missen, terwijl er niemand, in de kerk was, een toeval gekregen. Heden middag werd hij, bij bewustzijn .gekomen, gevonden en bet bleek spoedig met wien men te doen bad. De ongelukkige is daarop per brancard door de nolitie medegenomen. Na de varkensslachters gaan nu ook de ossen- slagers den prijs van het vleesch verhoogen! Door de vleeschhouwers van Haarlem en om streken is, reeds van morgen af, het rundvleesch en -vet met 10 cent per K.G. en het kalfs- vieesch met 20 ct. per K.G. verhoogd. Waar moet dat heen? Het eenige middei is de Ned. Slagershond heeft 't nog eens in een adres aan den Minister van Landbouw enz. te kennen gegeven de grenzen gesloten te houden voor den uitvoer van rundvee en rundvleesch, alsmede voor dien van varkens en varkensvleesch. Inmiddelsindien 't nog langer zóó voort gaat is er ten langen leste aan vleesch voor den burgerman in 't geheel geen aankomen meer aan KONINGIN WILHELMINA IN HEEM STEDE. H. M. de Koningin zou vandaag weer eens een bezoek brengen aan onzen omtrek. Op een militairen inspectietocht zou Zij eenige oogenblikkeif toeven ten huize van Jhr. Dr. M. F. van Lennep, te Leiöuin, Vogelenzang. Vandaar zou H. M. zich te paard naar Heemstede begeven, om de veldartillerie uit Den Haag te inepecteeren, die bij Groenon- daal in den nacht van Vrijdag op Zaterdag zal bivakkeeren. NED. R. K. BOND VAN GEMEENTE POLITIEBEAMBTEN. De afd. Leiden van bovengenoemden Bond houdt naar wij vernemen op Woensdag 11 Aug. a.s, 's namiddags te 4 uur in het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond, Rapenburg 10 te Leiden een groote propaganda-vergade- ring, waarin als spreker zal optreden de heer W. Mooijman uit den Haag met het aetueele onderwerpW aarom en hoe veree- nigd." Alle R. K. Gemeente-politiebeambten uit Leiden en omstreken, ook die vat Haarlem, ..worden op deze vergadering verwacht. NED. R. E. VOLKSBOND. Men meldt ons: Gisterenavond zijn tot leden van het hoofd bestuur gekozen de heeren Brom, Dammers, Glas, de Rooy, van Seggelen, Tongeren en Voliaerts terwijl op Maandag 9 Augustus herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Post en .Telman. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: J. Metselaar, Leidschestraat 142, geboorte extract. J. Groenedaal, KI. Heiligland 29rood, kaart van den H'lemsche boottocht. Pr. Valerie, Harmenjansweg 23, damestaachje met inhoud. A. Grandia, Kinderhuisstraat 7rd., broche, (Zeeuwsche.) J. van Delden, Potgieterstraat 26, broche met portret. O. J. Toorende, Gen. de la Reijstraat 24, Schoten, armbandje. N. Neelen, Vooruitgangstraat 94, portemonnaie met in houd. E. Hoefman, Spaarnwouderstraat 33, een herdershond. DE TEMPERATUUR van het water in de zweminrichting aan de Houtvaart bedroeg heden 63 graden. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM. Geboren: 4 Aug. z. van A. M. Swart—Berg- feld. d. van M. H. MensBorrenberg. 5 Aug. z. van A. C. Taag—Hak. d. van E. PutkerVredenduin. 6 Aug. z. van E. M. van Reijsen—Verzijlberg. Overleden: 5 Aug. A. de Jongb, 23 jaar, Rustenburgerlaan. 4 Aug. A. Rees, 39 jaar, Scbermerstraat. 6 Aug. C. J. E. Bruijn- zeels, 80 jaar, Smedestraat. BLOEMEND AAL. Geboren: z. van E. M. vat Riessen-Duys. z. van A. Hilterraan-Loo- m»n, d. van C. C. J. Stappers-Wanders. Ondertrouwd: A. do Waal Malefijt en H. A. Bersee. Getrouwd: J. H. van Beem en E. Q. Preriks. Overleden: H. M. Wennegers, 78 j. BEVERWIJK. Ondertrouwd: E. Vlek en T. Kufjl. Geboren: z. van H. Steenbeek-Sneelooper z. van O. Schoone-Maks. d. fan M. Zonne* veld-Meijer. z. van A. M. Al-Terra. z, van J. van der Llnde-Wagenaar. Overleden: D. van Lieshout, 78 j. .0. J Blom, 29 j. E. P. M. Tromp, 6 j. HEEMSTEDE. De temperatuur van 't water in deo zwem vijver bedroeg hedenmorgen 68 én hedenmid dag 70 graden, H A ARLEMMEIÏMEER. De militairevergoeding. Meermalen is er over geklaagd, dat de geregelde uitkeeringen aan da gezinnen van militie- en landweerplichtigen in deze gemeente nog al wat lager zijn dan in an dere gemeenten. In de gemeenteraadsvergadering van 27 Mei 1.1. is echter duidelijk gebleken, dat de burge- meseter daarvan niet de schuld draagt, doch in hoofdzaak de betrokken personen zelf, omdat zij indertijd bij de aagvrage om vergoeding te wei nig loon hebben opgegeven en de vergoeding nimmer mag te boven gaan de verdienste van den dienstplichtige, na aftrek van de kosten, verbonden aan diens noodzakelijke levensonder houd. Naar we thans vernemen» i8 de burgemeester in nader overleg getreden met het Departement van Oorlog en zullen door de welwillende mede werking van dit departement verschillende uit keeringen eerlang kunnen worden verhoogd. NIEUW-VENNEP. Personalia. Te Amsterdam slaagde voer het examen Hoofdakte mej. D. P. Mastbergen, al hier. SASSENHEIM. Personalia. Voor het examen M. O. toekent akte M. D. is to Rotterdam geslaagd de heer E. Dijkstra, alhier. Te den Haag is geslaagd voor het examen Hoofdakte de heer M, J. A. "Post, alhier. HILLEGOM. Personalia. Te Den Haag ia geslaagJ voor het examen Engelsch L. O. mej. J. A- Jansen Heytmajer, alhier.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 2