marktnieuws UIT LISSE E.O- UIT DE ZAANSTREEK burgerlijke stand STADSNIEUWS LAATSTE NIEUWS KERKNIEUWS- LETTEREN EN KUNST LEGER EN VLOOT AANBESTEDINGEN 409e StaastEoterij. TELEGRAFISCH WEERBERICHT •zal wot den: a. Beëediging nieuwe raadsleden de beer en Zonneveld en J.Visseb; b. ingeko men stukken; c. onderzoek geloofsbrieven! de beer en Zonneveld en J. Vi66er; b. ingeko- verordening van voederen van bet vee met rogge. Stokkenfabriek. De Staatscourant bevat 'de koninklijke goedkeuring op de statuten van de N. V. „Stokkenfabriek", voorbeen Zon jee, albier. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt vijf en zeventig duizend gulden, verdeeld xn 75 aan deel en groot duizend ^^Jcteuren •Voor de eerste maal zxm tot toecteuren benoemd' de heeren A. Zonjee Nzn. en F. Zonjee Nzn., beiden albier. ALKMAAR. Personalia. Te den Haag ifl geslaagd voor bet examen Franseb 1. o. mej. T. J. Knnvers', van bier. I HAARLEMMERMEER. Brand. Hedenmorgen is er bij den land bouwer Middelkoop, aan den Meidoornweg bij de Sloterbrug in deze-gemeente een vrij ernstige brand uitgebroken in den hooiberg, dicht bij do woning staande. De brandspuit is direct uitgerukt en met de blussching lan gen tijd bezig gebleven. .Oorzaak is hooi- broei. i._L i NOORDWIJK. De Tram contra een four age wa ge n. Gisterenmorgen had bij Oegstgeest een ongeluk plaats dat nog betrekkelijk goed is afgeioopen. Toen omstreeks 10 uur de stoomtram uit de Leidsche Duurt naar Haar lem vertrok, kwamen uit de tegenovergestel de richting eenige militaire fouragewagens. Een der paarden schrok, waardoor de wa gen met de tram in aanraking kwam, en gedeeltelijk werd beschadigd. Erger was dat door den schok een der militairen (een ser geant) van den wagen werd geworpen en rakelings langs de tram terecht kwam. Aan hand, arm en heup bezeerd, werd hij! door zijn collega's opgenomen, en naar Dr. Tim mermans gebracht, welke hem verbond. .Gis terenmiddag werd hij per wagen naar zijn standplaats Noordwijk vervoerd. VELSEN. R.-K. Volksbond. Dezer dagen vergaderde de afdeeling van den R.-K .Volksbond. De voorzitter, de heer van 't Padje, heet de leden welkom en deelt mede, dat 2 eandidatenlijsten zijn ingekomen. Bij de ingekomen stukken, was een verslag van de aangenomen en goed gekeurde voorstellen der te s-Gravenhage ge houden vergadering van den Centralen Baad, voorstellen voor een jaarlijks uit te trekken bedrag voor Herwonnen Levenskracht van Amsterdam en van Delft, om het lidmaatschap van den R.-K. Volksbond verplichtend te stel len, met dat van vakorganisaties enz. Voorts een kennisgeving van het Centraal Drank- weer-Comité, inzake het verzonden adres. Be sloten wordt adhaesie te betuigen. Dan was or nog een oproep om er op nog nader te be palen datum te komen tot'Coöperatieven, aan koop van steenkolen. De heer H. Smolenaars, bracht een treurig verslag uit van de exploi tatie van het buffet, hetgeen, met de inkwar tiering inbegrepen, opgebracht had 307.71% De heeren L. Harsveld en L. Sehelvisch, voor wie eandidatenlijsten ingeleverd waren, namen hunne benoeming tot bestutu-sleden aan. Ka de installatie van 2 nieuwe leden, volgde nog een lang, doch zeer mooi verslag van de Centrale Raadsvergadering, uitgebracht door den hoer A. Buy ter. Na benoeming van 2 zaal- commissarissen en de rondvraag, sluit de voor zitter deze door 70 leden bezochte en zeer gea nimeerde vergadering met gebed. VELSEROORD. Een nieuwe winkel. Het verbou wen van eenige perceelen aan de Kal ver straat tot een modern winkelhuis voor den heer M. G. van Praag, te IJmuiden, is opge dragen aan den heer J. -G. ten Broeke Jr., alhier. CORRESPONDENTIE. r"! Bestuur L. V. O., Lis se. iWij heb ben gisteren al bericht, dat het niet kon doorgaan. Uw stukje kunnen we bezwaarlijk plaatsen; ook omdat er noodwendig onaan genaamheden uit moeten voortkomen èn voor onze courant èn voor uwe vereeniging. Ze ker is het, dat de sportgeest onder de Lisse- naren door dat booze stukje niet beter wordt, integendeel. Bij kalm nadenken zult u het met ons eens zijn, dat die zaak beter in der minne kan geschikt worden, bifv. op eene vergadering. Redactie. ZAANDAM. Personalia. Bevorderd tot kommies 2e kl bij den dienst der rijksbelastingen, de beer A. G. L. van der Maat, alhier. WESTZAAN. Personalia. Te 'sHage slaagde gister voor de acte Engelsob L. O. de heer D. Roeland, alhier. UITGEEST. Geboren: z. van L. K. Bruijns en D. Bak. Overleden: L. C. v. d. Lnfï> z- van J. v. d. Eng en M. W. Houtenbos, 2 jaar. HET FRANS HALS-MUSEUM. Verschenen is het verslag van. den toestand van het Frans Hals-Museum over het jaar 1914. Wij ontleenen daaraan het navolgende: Het jaar 1914 is voor het Frans Hals-Mu seum gunstig geweeot. Was het bezoek tot het laatst van Juni zeer goed te noemen, toen de groote Europeesche oorlog dreigde uit te bar sten, kwamen de vieemdelingen niet meer. In Juli was daardoor hun aantal reeds veel minder dan in dezelfde maand van het vorig jaar. In Augustus, anders de drukste maand van het sei zoen, hield, nadat de oorlog was uitgebroken, de jioeloop om zoo te zeggen op. Begonnen werd dit jaar met een der Hals- j abinetten van een passende bekleeding te voor zien, waardoor 'de schilderijen niet meer tegen den witten muur uitkomen, werden deze op stel lages geplaatst en naar het licht gedraaid, waar door ze nu beter te zien zijn. Tevens werd het houtwerk in die zaal donker gebeitst. Van de collectie schilderijen, aquarellen en teekeningen in het Frans Halsmuseum zag een Nederlandsche catalogus het licht. Deze werd in het Duitsch vertaald door Dr. Rudolf Bangel, assistent van het Mauritshuis te 's-Gravenhage, en in het Engelsch door Dr. A. J. Bamouw, te 's-Gravenhage.è De Fransche beknopte catalogus werd verbe terd en aangevuld. In het najaar werd een begin gemaakt met het houden van tentoonstellingen van teekeningen en prenten uit den Atlas van Haarlem. In November en December hadden exposities plaats van afbeeldingen van het Stadhuis en van de St. Bavokerk. Nu het museum ongeveer twee jaar open is, kan aangenomen worden, dat de wanden uitge werkt zijn, dat de specie door en door droog is. De centrale verwarming heeft daartoe het hare bijgedragen. Om de atmospheer niet te droog te doen worden zijn in de wintermaanden op de radiatoren bakjes geplaatst met water, ter ver damping. Van eenigen nadeeligen invloed is tot nu toe op de schilderijen geen spoor te bemerken. De toestand der Halsen is om zoo te zeggen niet veranderd. Het algemeen aspect der doeken wordt iets grijzer, door het voortdurend opne men van waterstof uit de lucht, de ouderdom bracht enkele barstjes meer in de vernislaag. Ook dit jaar ontving het Museum weder vele schenkingen en nieuwe aanwinsten. Het Museum werd in 1914 bezocht door 15517 bezoekers, tegen 26811 in 1913. Hiervan waren 8893 betalende personen en 6624 niet-betalenden. Verkocht werden 471 catalogien, 307 Holland- sche en 164 Fransche, tegen 730 in het vorige jaar. Het grootste in aantal waren de Engelsch- sprekende bezoekers, dan volgden de Duitsch sprekenden, en vervolgens zij die zich van de Fransche taal bedienden. Bovendien werd aan leden van een aantal ver- eenigingen en aan leerlingen van eenige scholen, en aan andere inrichtingen of personen, op aan- vrage door het gemeentebestuur verlof gegeven het Museum kosteloos te bezichtigen. EENE AUTO-BOTSING. Gisterenmidddag had op den Gasthuissingel eene botsing plaats tusschen twee auto's, waar van de een uit de Wagenmakerslaan kwam. Ge lukkig had het geen ernstige gevolgen. Alleen werden van een der auto's de lantaarns bescha digd. ONZE HAARLEMSCHE INDUSTRIE. In verband met het bericht omtrent de N. .V. Haarlemsche Blousenfabriek in ons nummer van gisteren verzoekende eigenares sen van het daarin •genoemde atelier, de dames v. Maaswinkel en Wesselink. ons te berichten "dat deze ateliers geheèl zelfstan dig zijn en geenszins een onderdeel uitmaken van de genoemde vennootschap. HET GOUDEN JUBILEUM IN DE MOLENSTEEG. Op een. daartoe door de buurtoommissie der Molensteegbewoners gedaan verzoek, zal het Haarl. Klein Koor ginter Nos", Direc teur de Heer P. v. d. Roovaart,'Zondag a.s., des avonds 8 uur, eenige liederen ten ge- hoore brengen ter gelegenheid van het gou den huwelijksfeest ,van de. familie Ter Smitten, i „HET OFFERLAM", „Het Nederlandsch Tooneel" heeft gisteren avond tot sluiting van de traditioneele lcermisweek in onzen Schouwburg, aan den -Jansweg een goedgeslaagde voorstelling gegeven van „Het Offerlam", de kluchtige, verwarrings- en verwisselingsgeschiedenis in drie bedrijven van Oscar .Walther en Leo Stein. De Schouwburg was nog niet half vol, wat vooral jammer was voor het vermakelijke spel van Van Kerckhoven, die op zijn be kende wijze de lachlust opwekte en in zijn rol van den wel eigenaardigen professor, als het offerlam al zijn blijspeltalenten kon geven. De aanwezigen hebben zich dan ook best vermaakt. „QUO VADIS", ■Van Woensdag tot Zondag komt in den Schouwburg aan den Jansweg de bekende film „Quo .Vadis", naar den roman van Hen ri Sienckewickz. De heer Herman Smits geeft de uitlegging bij, deze mooie film, waar over wij indertijd recensies hebben gegeven. We schreven toen al, dat de film niet voor kinderen 'geschikt en bedoeld is ouderen en ontwikkelden kunnen de film, die bijzon der is van aankleeding en technische ver zorging, wel gaan zien. GESNAPT. I- Een paar dagen geleden was op. het goe derenstation aan de Westergracht eene zen ding Anthraciet in lossing, bestemd voor per soneel der N. ,V. Haarlemsche. Machinefa briek v/h. Gebr. Figée. Een los werkman, die daarbij met het vervoeren der anthraciet was belast, wist zich, naar hij meende, ongemerkt, 6 H.L. anthraciet toe te eigenen. Maaraan het waakzaam oog der politie ontging het niet en, toen de man ergens de anthraciet zou thuis brengen, werd hij ge snapt. Hij bekende en tegen hem is nu proces- verbaai ter zake van het gebeurde opge maakt, FAILLISSEMENT VERNIETIGD. Door de Arrondissements-Rechtbank alhier is bij vonnis van heden vernietigd, na verzet, het op 3 Augustus j.l. uitgesproken faillissement van P. Kramer, bloembollen- kweeker en -handelaar, .wonende te Heem stede (Glip). DE OORLOG. - T SAARBRUCKEN GEBOMBARDEERD. PARIJS, 9 Juli (offic.) Een eskader bei- staande uit 32 vliegtuig-en omringd door ver kenningsvliegtuigen, is hedenmorgen vertrok ken en heeft bommen op bet station en de fa briek van Saarbrücken laten vallen. Het weer was niet gunstig. Er hing een mist; desniette genstaande hebben 28 vliegmachines hun doel bereikt en 164 bommen geworpen. De Duitsehe vliegers werden door de verkenningsvliegtui gen verdreven. Vele zware rookwolken werden boven Ide gebombardeerde plaatsen .waargeno men. 1 i DE AMERIKA ANS CHE LEGERVERr STERKING. LONDEN, 9 Aug. (Part.) De correspond dent te Washington van bet Central News Agency beeft uit betrouwbare bron een al gemeen overzicht gekregen van het defini tieve programma voor de uitbreiding van leger en vloot, dat Daniels, de minister vab marine, en Garrison, minister van oorlog, binnenkort aan president Wilson zullen aan bieden. De voornaamste punten van bet vlootprogramma zijn: 1. Het bouwen van ten minste vier Super- Dreadnoughts en waarschijnlijk twee slag kruisers van bet Engelsdhe Queen-Elisabeth- type. In het begin van dit jaar was de vloot der Ver. Staten 10 eerste klas schepen achter bij bet aantal geëisebt door den algemeenen scheepsraad in 1913. 2. Het bouwen van een groot aantal torpe dojagers. De vloot beeft nu 92 torpedojagers te weinig. 8. Het bouwen van een honderdtal duik- booten. 4. Het bouwen van een fabriek voor ma- rinevliegtuigen in Peusaeola en. Florida, die ten minste drie machines per week levert. 5. Uitbreiding van bet vlootpersoneel met ongeveer 18,000 man. 6. Uitbreiding van de scheepsacademie te Annapolis', ten einde ten spoedigste bet te kort van 900 officieren te doen verdwijnen. 7. Machtiging tot bet ter beschikking stel len van een groot bedrag aan den minister van marine om nieuwe uitvindingen en ver beteringen onmiddellijk te kunnen aanwete den. Garrison zal in zvm rapport verzoeken om een leger van minstens 400,000 man, vermeer derd met een groote,reserve van geoefende burgers. Voorts zal bij de uitrusting van een millioen man vragen, een militaire academie op de kust van den Stillen Oceaan en meer groote kanonnen voor de kustverdediging. buitenland, de gratie-aanvrage voor gen. DE WET. PRETORIA, 10 Juli (Part.) De Gouver neur-generaal verklaarde in antwoord op de petitie van vrouwen, 0m De Wet en andere veroordeelden in vrijheid te stellen, dat de mi nisters niet in staat waren eenig voorstel te doen, voordat de rechtbank alle processen we gens hoogverraad bad afgehandeld. BINNENLAND. T-jvïi GEREDDEN AANGEBRACHT. Men seint ons uit Vlaardingen: Zooeven is te .Vlaardingen aangekomen de. stoomlogger V. L. 3" (Maria Josepha) Aan boord van den logger bevond zich de equipage, be staande uit 12 man, van den Engelschen stoomtrawler „Grimsby 41" (Westminster) van Ysland naar Engeland met viscli aan boord. De equipage is Vrijdagmiddag^ 2,3U uur aangetroffen in haar eigen boot op 60 gr. 50' N.B. en 0 gr, 32' O. L. Do Engelsche trawler is door een Duitschen onderzeeër door bommen tot zinken gebracht. De be- manning word tien minuten tijd gelaten zien in de boot te begeven en werd spoedig door de „V. L. 3" opgepikt, daar deze zich in de nabijheid bevond on bet zinken van bet schip beeft waargenomen. VERDACHT VAN SPIONNAGE. Uit Winschoten seint men ons: Twee werk lieden der Nederl. Heidemaatschappij te VLachtwedde waren over de Duitsehe grens verdwaald geraakt. Door de Duitsehe 'grens wacht werden zij' beschoten, gevangen geno men en paar Osnabrück gebracht onder .ver denking van spionneeren. EEN ERNSTIG ONGELUK. Uit Schoonhoven meldt men ons: Zaterdag heeft do 49-jarige D- Maasland te Groot Am- mors van een paard een slag gekregen, waar van de gevolgen zoo ernstig waren, dat de man naar het Ziekenhuis te Gouda werd ver voerd. Zondagnacht in hq daar aan de be komen verwondingen overleden. ZEPPELINS GEPASSEERD. Men seint ons uit .Vlieland: Hedenmorgen passeerden vijf Zeppelins uit Oostelijke, naar Noord-Westelijke richting. 1 BEDEVAARTEN NAAR KEVELAER. Door den ZeerEerw. Heer Kempkes, pastoor te Kevelaer, is een circulaire verspreid, waarin hij zijn diensten aanbiedt aan de Nederlandsche pelgrims, die Kevelaer wenschen te bezoeken. Pastoor Kempkes heeft van Freiherr von Gayl verkregen dat de Nederlandsche pelgrims m plaats van met een pas meteen bewijs Ausweis) de grens kunnen overschrijden, zooals die voor Nederlandsche arbeiders in het grensdistrict in gebruik zijn. De circulaire bevat een achttal bepalingen en voorts een duidelijke handleiding wat de leiders der Nederlandsche processies hebben te doen om het genadeoord Kevelaer in den oorlogstijd te kunnen bezoeken. Pastoor Kempkes is tot alle inlichtingen gaar ne bereid. VLAAMSCH BOEKENGESCHENK .VAN KONING ALBERT L Z. M. Koning Albert I heeft den Belgi schen gezant in Den Haag verzocht om in overleg met de heeren Arthur Buysse en Frans van Cauwelaert, leden van de. Belgi sche Tweede Kamer, voor 1500 'gulden Nederlandsche leesboeken, bij voorkeur van Vlaamsche auteurs, aan te "koopen voor de Belgische soldaten aan het front en in zie kenhuizen. DE ESPEEANTODAQ TE BUSSUM. De togen Zondag, te Bussum vanwege de Ned, R. K, Esperantisten Vereeniging „Ne- derlanda Katoliko" georganiseerde Ésperanto- dag is uitnemend geslaagd. Bij aankomst der treinen 'waren des mor gens eenige leden der Bussumsche Esp. ver eeniging aan het station aanwezig en werden dg deelnemers, 92 in aantal, door heu ontvan gen en naar het pensionaat „Mariënburg" geleid, alwaar in de keurige kapel allea de H, Mis bijwoonden, die opgedragen werd door pater prof. H. Iinnebank. Na het H. Mis offer hield de celebrant een korte preek in 't Esperanto naar aanleiding van het Evan gelie van dezen dag. „Hij sprak goed". Nadat vervolgens het lied „Ni volas Dion" was gezongen, verlieten allen de kapel der vriendelijke zusters en begaf men zich naar het hotel „Nieuw-Bussum", ten einde aldaar gemeenschappelijk te ontbijten. Inmiddels .was daar ook pastoor Lamb, Poell, de voorzitter van de Ned. Esp. vereeni ging, aangekomen en bij1 het binnentreden der zaal met luid gejubel begroet. Na het ontbijt nam de voorzitter der Bus sumsche vereeniging, de heer P. Disch, het woord, om allen hartelijk welkom te heeten, in het bijzonder het hoofdbestuur en den Eerw. bondsvoorzitter, dien spr. namens „Nia Penado" geluk wenschte met zijne benoeming tot pastoor te Gemert. Nadat de zeereerw. heer pastoor Poell deze toespraak had beantwoord met een rede, waarin bij deed uitkomen, dat de groote op komst bewees, dat het Esperanto niet is een kwestie van warm bloed, zooals dat in het Zuiden mogelijk zou kunnen zijn, maar wel degelijk van goed inzicht, van katho liciteit; dat men inziet, hoe het Esperanto de Katholieke zaak vooruit kan brengen, werd nog het woord gevoerd door afgevaar digden van Haarlem, Hoofddorp en 's-Her- togenbosch, .waarna deze vergadering werd gesloten en het gezelschap naar de .vesting Naarden wandelde. Daar .werd het ten gemeentehuize ontvan gen en toegesproken door den waarn. bur gemeester, den heer J. A. van Eijoken, Nieu-- kerk, waarna de voorzitter dar R. K. Midden stands vereeniging, de heer L. van kWilderen, tevens oprichter der Esperanto-club te Naar- den-Bussum, nog een .woord van welkom sprak. .Onder Ic-iding van ds. F. Drijver en dfens zoon, die eveneens in het Esperanto sprak, bezichtigde het gezelschap hierna het stad huis, het Comenius-museum, de Groote Kerk en het Burgerlijk Weeshuis. Na den rondgang bracht pastoor Poell een woord van dank en noemde het vooral een eer, dat de Esperan tisten hier op een officieel©. plaats .waren ontvangen. Langs heerlijke lanen 'ging het nu aldus het verslag in de Msbd. naar Bussum terug, naar het B. K. ,Vereenigingsgebouw, waar inmiddels vele belangstellenden uit Bus sum waren samengekomen, om aan de slot vergadering der Esperantisten deel te nemen. Nadat pastoor Poell de bijeenkomst had geopend en een Esperanto-lied .was gezon gen, betrad de heer P. Heilker van Hoofd dorp het podium, om uiteen te zetten dat de Esperantisten met welgevallen op. hun werk mogen neerzien en dat vooral de atdeeling Bussum een woord van hulde toekomt voor haar ijverig streven en voor de wijze, waar op zij: dezen dag zoo uitstekend regelde. De volgende spreker, de heer J. Pastoor van 's-Hertogenbosch, behandelde in korte trekken „de oorlog en wij". Spr. vestigde er de aandacht op, dat de oorlog niet voor het leven is, maar voor den dood. Allen meenen recht te hebben, maar wat bereikt wordt, is, dat de oorlog zichzelf veroordeelt. Onze plaats in deze beweging is vooral voor den vrede te ijveren en de Katholieke vredesactie te steu nen. Het werk yan het Esperantisme heeft tot beginsel den vrede. Spr. eindigde met eenige woorden uit de Hymno Katolika: „Weg met verdeeldheid, .weg met strijd, leve de vrede". .Voorts werd in 't Esperanto nog menig lied gezongen, waarna de Esperantisten zich naar 't hotel „Nieuw-Bussum" begaven, daar ge meenschappelijk dineerden en verder den avond in gezellig samenzijn doorbrachten, waarbij verschillende toespraken werden 'ge houden.: HOOGE PRIJZEN. Tweede klasse. le Lijst, j 20,000: 13189. i 1500: 9082. S 1000: 8891. 400: 11. l 200: 18978. I L 100: 1632 9917 12990 17901 18385. Px-ijzen van 30. 1 77 78 97 194 207' 215 249 286 289 299 300 863 éS71 872 496 526 564 608 672 681 711 792 833 1001 1027 1063 1149 1178 1264 1306 1364 1399 1400 1520 1576 1629 1645 1705 1746 1760 1762 1796 1865 1908 1934 2029 2107 2152 2238 2360 2361 2394 2433 2472 2557 2666 2758 2777 2778 2812 2879 2925 2934 2971 3001 3039 3058 3071 8260 3307 3324 3339 3362 3420 8463 3472 3491 3582 3591 8716 3732 3789 8828 3885 4149 4195 4302 4309 4408 4418 4422 4465 4483 4501 4564 4587 4612 4632 5034 4733 5069 4705 15065 5369 5411 [5827 5853 6136 6150 6606 6621 7067 7088 ,7413 7423 [7806 7950 [8291 8315 8578 8648 8979 8994 9336 9371 9572 9610 9809 9929 4863 5114 5497 5935 6180 6630 7112 7443 8011 8339 8722 8999 9882 9626. 9942 4887 5145 5551 5952 6225 6639 7138 7496 8029 8347 8725 9151 9383 9638 9955 4952 5210 5648 5996 6371 6666 7165 7552 8083 8436 8739 9175 9410 9693 9975 5000 5252 5653 6039 6402 6849 7172 7619 8143 8451 253 480 770 1190 1594 1811 2269 2707 2939 3314 3502 4092 4440 4653 5042 9186 9419 9705 5281 5357 5693 -5707 6071 6118 6452 6537 6852 6916 7189 7260 7736 7780 8152 8282 8534 8543 8896 8912 9192 9301 9464 9479 9725 9755 10004 10085 10199 .10315 10377 10451 10587 10644 10654 10736 10830 .10922 10933 10936 10997 11053 11206 ,11208 11283 11300 11441 11444 11465 11501 11577 11600 11606 11632 11653 11676 11760 11849 11874 11884 11913 11938 11981 1198A 12014 12130 12207 12239 12302 12313 12352 ,12364 .12406 12420 12453 12455 12488 12511 ,12522 12582 12600 12615 12695 12710 12730 12746 12868 12885 1309Q 113112 13205 13252 ,13327. .13949 13508 13555 13558 13591 13592 13677. .13720 13772 13798 13810 13898 13900 13928 13974 14084 14135 14187 14198 14208 14261 14293. 14317 1438a 14399 14477 14733. 14756 14757. 14765 14786 14815 14942 14982 15024 15045 15084 15123 15135 15252 15328 ,15331 15343 15353. 15360 15406 15493. .15658 15749, .15758 15767. 15775 15806 15822 15844 15846 15875 15958 16079 16088 16161 16235 16245 16246 16284 16332 16363 16442 1.6462 16542 .16552 16569 16603 16634 16667, 16702 16720 ,16759 16841 16851 16856 16887. 1696? 16998 .17050 17176 17183 17185 17191 17263. 17304 17426 17457. 17471 17479. 17487. 17510 17522 17549. 17586 17587. 17639. 17650 17654 17658 .17668 .17707 .17778 17779 17810 17853 17871 17878 17927 17942' 17976 19035 19064 19081 19110 19Ï26 19154 19184 19222 19227 19253 19352 19361 19388 19391 19448 19547. 19548 19552 19558 19589 19614 19638 19737 19772 19791 19796 19805 19827 19862 20016 20117 20125 20189 20271 20279. 20327 20347 20388. 20395 20443 20489 20494 20508 20513 20534 20620 20772 20773 20799. 20925 RESERVEKADER BIJ DE CAVALERIE. De minister van oorlog brengt ter. kennis van belanghebbenden: lo. dat 't eerstvolgend examen van hen die wenschen te worden toegelaten tot de ver bintenis als vrijwilliger voor het reserve kader hij de cavalerie zal plaats hebben op 14 September en Zoo noodig op een of meer volgende dagen zal worden voortgezet; 2o. dat het'toelatingsexamen wordt gehou den te Breda; 8o. de de adspiranten de kennisgeving, dat zij aan het examen wenschen deel te nemen (ingericht op de wijze als hij het in de Stct. (No. 185) gegeven model is aangegeven), in dier voege behooren in te zenden, dat zij ten minste 14 dagen vóór den datum van aan vang van het examen ontvangen wordt door den commandant der cavalerie-brigade. Zie voorts de Stct. no. 185. Door de Hollandsche IJzeren Spoorweg Mij;, is gisteren aanbesteed: Bestek 1264. Het maken van 4 dubbele en 10 enkele steenen .wachterswoningen met bijkomende werken op de baanvakken Aals- meer—Haarlem en JHoofddorp—Leiden, in 2 pere. Raming perc. 1 147300, 2. f48700. Bestek 1265. Het vergrooten van de goe derenloods, het maken van een magazijn en lampisterie in de voormalige rijtuigremise en het inrichten van het bestaand magazijn op het le perron tot conducteurskamer, met bij komende werken op het stationsemplacement Alkmaar. Raming f 20100. Laagste inschrijver: bestek 1264. G. v. d. Elshout, Sckeveningen: perc. 1. f 45.000; perc. 2. f 46.400, de massa- voor f 91.000; bestek 1265: T, Langendijk te. Beverwijk, voor f 18765. STOOMVAARTLIJNEN Stoomvaart Mij. Nederland. Boeroe, thuisreis, arriveerde 8 Augustus te Suez. Koningin der Nederlanden, uitreis, is 8 Aug. Perim gepasseerd. Oranje, thuis reis, vertrok 8 Aug. van PerimBanka, thuisreis, passeerde 8 Aug. Gibraltar. Boe roe, thuisreis, arriveerde 8 Aug. te Suez. Celebes, thuisreis, arriveerde 9 Aug. te Ge nua. Grotius, thuisreis, arriveerde 9 Aug. te Genua. Kambangan, thuisreis, arriv. 9 Aug. van Colombo. Kangean, uitreis, vertrok 8 Aug. van Gravesend. Kon. NedL Stoomboot Mij. Amor verti-olc 8 Aug. van Gulfport naax Trinidad. Agamemnon vertrok 8 Aug. van Port Inglis naar Lissabon. Bacchus ver trok 7 Aug. van Rosario naar Lag Palm as. Calypso arriveerde 6 Aug. yan Amster dam te Londen. Danae vertrok 7 Aug. van Swansea naar Castellon. Diana vertrok 8 Aug. van Cadix naar Tanger. Euterpe vertrok 8 Aug. van Hernosand naar Amster dam. Leda arriveerde van Swansea te Va lencia. Neptunus van de Levant naar Am sterdam, pass. 8 Aug. Malta. Oberon ver trok 8 Aug. van Rio de Janeiro naar St. Vincent. Orion, van San Nicolas naar Ne derland, passeerde 8 Aug. Dungeness. Pol lux arriveerde 7 Aug. van Malta te Sfax. Venus arriveerde 7 Aug. van Messina to Paleimo. Vesta vertrok 7 Aug. van Lis sabon naar Portimao. Rotterdamsche Lloyd. Djebres, uitreis, passeerde 8 Aug. Aden. Menado, van Rotterdam naar Batavia, is 8 Aug. dee nam. 1 uur van Galloper gepas seerd. Samarinda, uitreis, passeerde 7 Aug. Perim. Ternate, thuisreis, vertrok 8 Aug, van Padang. Opb'ir, uitreis, arriveerde 8 Aug. te Gravesend. Holland—Amerika Lijn. Zuiderdijk arriveerde 8 Aug. van Kotter-, dam te New-York. Kon. HolL Lloyd. Frisia, uitreis, vertrok 8 Aug. van Coruna. Gelria vertrok 6 Aug. van Buenos-Ayrcs near Amsterdam. Kennemerland, thuis reis, passeerde 6 Aug. Las Palmas. Sal- land arriveerde 6 Aug. van Amsterdam te Buenos-Ayres. I Kon. West-Ind. Maildienst- Fauna, uitreis, arriveerde 8 Aug. te Para-1 maribo. Prins Willem V, uitreis, is 8 Aug. Madera gepasseerd. naar waarnemingen verricht in deu morgeni van Dinsdag 10 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteo rologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: Bodoe 765.5. Laagste barometerstand: Wisby 756.1. Verwachting tot Woensdagavond: zwakke tot matige veranderlijke wind; zwaarbewolkt met kans op regen of onweer. Zelfde tem peratuur. _n HAARLEM, 9 Aug. Aangevoerd: 94 H. L\ aardappelen f 1.J5 k 4.-; 150 H.L appelen f jo a 12.— 63 H.L. peren f 8 h 10.— 1000 stuks bloemkool 8 5 10 ct. j 700 stuks roods kool 8 5 10 cent; 200 stuks witte kool ,8 5 12 cent; 300 stuks Savoye kool 3 5 5 cent: 1170 mand heereboonen, f 0.65 5 1.20; 980 mand snijboon en f 0.90 5 1.50; 30 bos wortelen, 10 a 12 ct. ALKMAAR, 9 Aug, Aangevoerd 19 koeien en ossen f 240 5 390; 53 vette kalveren f 50 5 120, per K.G. 1.— 5 1.20; 27 nucht. idem, f 12.— 5 25.—; 575 vette schapen f 30.-- 5 48.448 vette varkens f 0.78 5 0.97 P- K.G. APELDOORN. Eiermarkt. Aanvoer 200,000 stuks. Hoogste prijs f 6.90, laagste prijs f. ,j gemiddeld f 6.40. Stemming zeer traag.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 3