W<""Je3ct BERICHTEN SPORT EN WEDSTRIJDEN UIT DE PROVINCIE STADSNIEUWS m6£ SSSSSih**. U> yrije kolenimporteurs in het kabinet van den minister en diens verzoek hem schrifte lijk voorstellen te doen voor een bevredigen de regeling, verneemt het Hbld., dat van 'deze zijde den minister in overweging zal worden gegeven, dat de vrije invoer niet aan banden zal worden gelegd met dien verstan de, dat de op deze wijze ingevoerde kolen ter beschikking zullen worden gesteld van de regeering tegen inkoopsprijs, vermeerderd met een door de regeering te bepalen winst. De distributie van deze kolen zou moeten geschieden ^ioor .een regeeringsbureau. Aan neming dezer voorstellen zou moeten leiden tot de opheffing, althans belangrijke reor ganisatie van het bestaande kolenbureu. DE UITVOER VAN AARDAPPELEN. In een gisteren te Groningen onder voor zitterschap van den heer J. Jurjen Scher- penhuizen gehouden vergadering vau aard- appel-exporthandelaren werd besloten een adres aan minister Posthuma te richten, ver zoekende bet aardappeluitvoerverbod in te trekken. De heer Scherpenhuizen wordt as. Vrij dagmiddag door den minister in audiëntie ontvangen. In principe werd besloten tot op richting van den Noord-Nederlandsehen Bond van aardappel-exporthandelaren. Bin nenkort wórdt een groote vergadering te Groningen bijeengeroepen, waarop tot defi nitieve oprichting van den bond zal worden besloten. Een blijde wedervondst. Men schrijft uit Kerk-Driel aan de Geld.: Een paardenhan delaar, die in deze streek paarden ontving, kwam tot de onaangename ontdekking, dat hij zijn portefeuille met 42,000 kwijt was. Na bij de boeren, waarhij het laatst vertoef de, vruchteloos gezocht te hebben, vond hij het nog onaangeroerd terug in een café, waar hij het onachtzaam had laten liggen. De voormalige Carsjensbooten. De dienst van de voormalige Carsjensbooten is gis teren hervat. Er zullen twee stoombooten varen van Leiden naar Amsterdam, Leiden naar Aalsmeer en omgekeerd. De dienst Bos koopAmsterdam wordt voorloopig door een motorboot onderhouden. Kerkdiefstal. In de R.-K. Kerk te Mont- foort is het Sint-Antoniusbusje gelicht. AJ het daarin geofferde geld is verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. D« eerste Belg, die tegen de Duitschers gestreden heeft. Men schrijft aan de „Tel.",: .Uit het hospitaal te Maastricht is naar Katwijk-aan-Zee vertrokken de Belgische gendarme J. Peiffer, die daar sedert begin Augustus van het vorige jaar werd ver pleegd. P. is een der eerste Belgen geweest, die contact heeft gehad met de Duitsche armee. Toen een afdeeling Duitsche sol daten in Gemmenich aankwam, werd deze door de gendarmen van Gemmenich, onder wie zich ook P. bevond, beleefdelijk ge zegd, dat ze zich op Belgischen bodem be vonden en dus spoedig moesten zorgen Bel gië te verlaten, wilden ze niet geïnterneerd worden. De Gemmenichse gendarmerie wist niets van de schending der Belgische neu traliteit door Duitschland. De Duitsche pa trouille was spoedig in een gevecht ge wikkeld met de Gemmenichse gendarmen, van wie ook eenigen sneuvelden. P. werd in het been getroffen en vond spoedig een uitstekende verpleging in het burgerzie kenhuis. Doodelijke ongelukken. Op de Haar lemmerstraat te Amsterdam ongeveer ter hoogte van de Posthoornkerk is gisteravond een bejaard fietsrijder door een hem ach terop fietsende dame aangereden, met het gevolg dat de man kwam te vallen en onder een juist passeerende motorwagen van Lijn 15 geraakte. De borstkas werd den onge lukkige ingedrukt, die onmiddellijk dood was. Eerst nadat de wagen was opgevij zeld, kon het verminkte lichaam worden bevrijd. Te Rotterdam is gisterenmiddag een 7-jarig knaapje uit de Tweede-Lombardstr. in een pakhuis aldaar onder een zware kist, die omviel doordat het ventje er op klom, geraakt, met het gevolg, dat hij schedel breuk bekwam. HÜ werd per brancard naar het ziekenhuis vervoerd, doch bleek bij aan komst aldaar reeds te zijn overleden. Zaterdag heeft de ,49-jarige L. Maasland te Groot-Ammers van een paard een slag gekregen, waarvan de gevolgen zoo ernstig waren, dat de man naar het Ziekenhuis te Gouda moest worden vervoerd. Zondag nacht is hij aan de bekomen verwondingen overleden. Een smokkelaarstruc. Nabij Groesbeek werd door de grenswacht een voerman aan gehouden, die per kar bussen (z.g. tuiten) met melk vervoerde. De bussen bleken evenwel olie te bevatten, terwijl er boven in, precies passend, een schaaltje was aan gebracht, waarin zich melk bevond. Pech. In Alteveer woont een meisje van twintig jaar, dat reeds tweemaal in ondertrouw, was opgenomen zonder getrouwd to raken. Zij gaf den moed niet op. Zij probeerde het voor do derde maal. Verleden Zaterdag zou de bruiloft zijn. Alles was voorbereid en de krentestoeten wachtten op het mes om aangesneden te worden. De voorstelling kon echter niet doorgaan, daar een der executanten zich terugtrok. De post bracht de treurmare. Nog één kans werd gewaagd: persoonlijk bezoek. In allerijl toog de teleurgestelde bruid naar Oude-Pekela, doch geheel ontmoedigd kwam ze terug. Berend's neen bleef neen. De bruilofts-stoe- ten moesten maar weer terug. - Een jeugdige dief. Door de politie te Delft is proces-verbaal opgemaakt tegen den 9-jarigen knaap Z., die gedurende geruimen tijd de gemeente onveilig maakte door kleine diefstallen. Het ventje vraagt een boterham" of drinken aan winkeliers en maakt dan van de gelegenheid, dat hij even alleen is, gebruik om iets. te stelen. Zoo nam hij o. a. bij een rijwielhandelaar eenige electrische lantaarns, een electrische bel, een stel pedalen en een paar handels weg. Deze voorwerpen verkocht hij aan voorbijgangers. j De Kilometerboekjes. Met ingang van 1 October zullen de kilometerboekjes op de spoorwegen niet meer onbepaald geldig zijn, maar zal, evenals vroeger, een K.M.-boekje van 1000 K.M. een geldigheidsduur van i2 maanden en van 500 K.M. 6 maanden gel- (diffheid hebben. Aan nersonen, die in mili tairen dienst zijn en die een op hun naam' gesteld K.M.-boekje van 500 of 1000 K.M., waarop nog tenminste 50 K.M. ongebruikt zijn, opzenden naar de Mij., die het boekje heeft uitgegeven, wordt de volle waarde van f 0,03 voor de eerste klasse, f 0,0274 voor de tweede klasse en f 0,01$ voor de derde klasse voor eiken ongebruikten K.M. vergoed, mits zij het bewijs leveren, dat zij in .werkelijken dienst zijn en het boekje hebben gekocht, vóórdat zij onder de wape nen zijn gekomen. UIT ONZE VORIGE OPLAAG PERSONALIA', Te Gouda zijn geplaatst op. de voordracht voor onderwijzer aan de le Burgerschool als no. 1 de heer D. M. Kloots en als no. 3, de heer A. G. Frommel; terwijl op die. voor on derwijzer aan schooi no. 2 aldaar is ge plaatst als no. 3 de heer A, G, .Frommel, allen van hier. Te den Haag slaagden voor het examen handteekenen 1. o. de heeren: T. J. Groeneveld, J. A. Groot, C. J. van der Grijp, F. K. van den Haak, K. Slijper, G. J. van 't Vlie en J. H. Visser; voor het examen Engelsch 1. o. de heeren: G. Pels en G. H. Pothuis; voor het examen Fransch 1. o. mej. M. C. Samson, en te Utrecht slaagde voor het examen gymnastiek 1. o. de heer H. G. A. Engelkamp, allen van hier. Tot onderwijzer aan de school van de „Ver- eeniging van den H. Nicolaas", Kerkstraat 25, te Amsterdam, is benoemd de heer A. M. Lucas, van hier. DE MIDDENSTANDS-CREDIETBANK. De „St. Ct." behelst de Statuten der (neu trale) Midddenstandscredietbank, .voor Haar lem en omstreken. De vennootschap heeft ten doel: a. 'tverleenen van bedrijfskrediet aan winke liers en klein-industrieelen en in het algemeen aan allen die geacht kunnen worden tot den middenstand te behooren, binnen een nader te bepalen kring; b. het beleggen van beschikbare gelden en van de door aandeelhouders en anderen bij haar gedeponeerde gelden. .Van den werkking der vennootschap is uit drukkelijk uitgesloten de handel in effecten, waaronder begrepen aankoop van effecten, ook voor tijdelijke belegging; van deze bepa ling is uitgesloten het nemen van aandeelen in de Algemeene Nederlandsche Centrale Hid- denstands-Credietbank en in eene door deze aan te wijzen centrale middenstands-crediet- bank tot zoodanig bedrag als de directie der vennootschap onder goedkeuring van den raad van commissarissen zal raadzaam, oordeelen. Het totaal bedrag der door de vennootschap verleende kredieten mag niet hooger zijn dan het vyfvoud van haar geplaatst kapitaal, ver meerderd met het vijfvoud harer reserve. Het kapitaal der vennootschap bedraagt vijftig duizend gulden, verdeeld in vijf seriën elk groot tien- duizend gulden, iedere serie is verdeeld in honderd aandeelen, eik groot hon derd gulden. De aandeelen kunnen worden ge splitst in onderaandeelen van twintig gulden. De eerste serie is geplaatst. DE NED. R. K. VOLKSBOND. Men deelt ons mede dat bij de Maandagavond gehouden herstemming tusschen de heeren J. v. d. Post en G. Telman gekozen is als bestuurslid der afdeeling van den Ned. R. K. Volksbond, de heer J. v. d. Post. CONCERT MET VUURWERK. Zaterdag 14 Augustus heeft in het park van het Brongebouw een buitengewoon Har monie-concert plaats, te geven door 't spoor- korps „Crrescendo" van hier, de „Beverwijk- scke Harmonie" van Beverwijk en de Har moniekapel „Arion" van Wijk aan Zee', onder leiding van den heer H. W. Hofmeester, al hier. Na afloop vuurwerk. EEN RIJWIEL VERDUISTERD. Door de politie te Zandvoort is proces-ver baal opgemaakt tegeu J. C. B., wegens het verduisteren van een rijwiel. Het rijwiel is in beslag genomen en B. is gevankelijk naai; hier overgebracht. EEN FLINKE WANDELAAR. Aan den door het Comité tot bevorde ring van sportwedstrijden te Leiden georga- niseerden inarsch Leiden—Koek van Hol land—Den Haag—Leiden, die Maandag ge houden is, werd ook deelgenomen door drie Haarlemmers, leden van de H.S.V. De af stand bedroeg 73.8 K.M.; 365 deelnemers ver trokken Maandagmorgen te half zeven uit Leiden. Vau dezen vielen 261 man af, waar onder twee der Haarlemmers; 104 volbrach ten den afstandsmarsch binnen den daar voor gestelden tijd: 12 uur. De Haarlem mer, die den tocht tot een goed einde bracht, is de heer A. Harren, die als 56e te Leiden aankwam, om kwart voor 6 u. Maan dagmiddag. Hij had, de verplichte rusttijden er afgerekend, 10 uur en 10 min. over den tocht gedaan en dus geloopen met een ge middelde snelheid van ruim 7 K.M. per uur. Hij was 5 pond afgevallen. De heer H. ont ving als herinnering een fraaie bronzen me daille. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 6 Aug.: d. van M. v. d. Pligt- Jans. 7 Aug. z. van A. W. MesGubbels. d, van A. Steenkist-v. Honschoten. z. van C. v, Amelrooij-Otte. d. van H. Jansen-Dams. 9 Aug.: d. van H. M. Wé- fers Bettink-Brouwer. z. en d. van F. Bos- Smeenk. 8 Aug. z, van A. Konings- Nou- wen. 6 Aug. d, van F. R. D. v. Huizen- v. d. Busken. 9 Aug. d. van W. H. Boonhout-Brouwer, z. van A. B. E. v, d. Weiden-Breijer, 8 Aug.: d. van W, J ansen-Hendriks. Overleden: 7 'Aug. L. Kroon, 40 j., Kamperiaan. d. v. P. B. Geeverd, 14 m., Zomervaart. K. Brouwer, 67 i.. Tetterode straat. 8 Aug.J. Sipkes-Bjjlema, 63 j„ .Gasthuisvesü, 9 Aug.1: A. Incko-de Vries, 70 j., Brouwersstraat. B, W. v. Otten, 80 j., Nieuwe Gracht. AH. Hart, 71 j., Meester- lottelaan. 10 Aug. z, ,v, Zandstra, 2 m„ Frans Haltsstraat, BINNENLAND. DE ROGGEVQOREAAD EN DE ROGGE- PRIJZEN, Men meldt ons uit Dien Haag;: Door den Minister van Landbouw is ter 'bevordering van het voor brood beschikbaar hebben van een yoldoende hoeveelheid rogge tot de Bur gemeesters een circulaire, gericht waarin o.a. .wordt gezegd, dat in gemeenten waar 3/5 van de verbouwde hoeveelheid rogge, of min, der, voldoende is voor de broodvoorziening, de zorg voor deze geheel aan de gemeente besturen zal worden overgelaten. .Worden in de hier bedoelde gemeenten geen maatrege len getroffen, zoodat per slot van rekening geen voldoende rogge aldaar is gebleven, dan moeten zij niet op verstrekking van rog- ;ge- of tarwemeel, voor goedkoop b'ruinbrood door bemiddeling van den Minister rekenen. In de gemeenten .waar 3/5 der verbouwde rogge niet voldoende is om in de behoefte aan rogge voor brood te voorzien, zou rogge moeten worden bijgekocht, waarvoor de Mi nister door bemiddeling der roggecommissie bereid is zijn medewerking te verleenen. De Minister doet een beroep op. de krachtige medewerking van dq burgemeesters, om zoo veel mogelijk langs vrij willigen weg te be vorderen dat de rogge welke door de land bouwers niet in eigen bedrijf noodig is, en evenmin voor plaatselijke consumptie be hoeft te worden geleverd, uitsluitend'aan het Rijk wordt verkocht. Door den Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel is aan de graanhandelaren een circulaire gericht, waarin de Minister mededeelt dat het hem gebleken is, dat de roggeprijzen hooger loopen, dan met het oog op de roggebroodprijzen wenschelijk is, en hem dit aanleiding geeft, een maximum-prijs voor rogge vast te stellen van f 8.— de HL van 70 K.G., franco op de plaats, waar het gewoonte is, de rogge te leveren. BRANDEN. Tq Aalst (N.-Br.) zijn afgebrand de in de kom der gemeente tegenover het Raadhuis gelegen woningen van J. v. d. A. en P. v. D. De woningen brandden geheel uit; 4 geiten kwamen daarbij om. Beide woningen waren verzekerd. ONGELUKKEN. Men meldt ons uit Hoek van Holland: De milicien-torpedist Maarten Wapenaar, af komstig uit Vlaardingen, heeft aan boord van een torpedoschokker een klap gehad van de lier, waardoor hij onmiddellijk werd ge dood. BUITENLAND. RIGA UIT ZEE AANGEVALLEN. ST. PETERSBURG, 10 Aug. (Offic.) Een krachtige aanval van een Duitsch eskader be staande uit 9 pantserkruisers, 13 kruisers en ver schillende torpedobooten in de golf van Riga werd afgeslagen. Onze watervliegtuigen lieten bommen vallen op het eskader en hadden belang- rijk deel in het succes. Een kruiser en twee torpe dobooten van den vijand liepen op mijnen en wer den beschadigd. St. PETERSBURG, 10 Aug. Reuter seiut aan eenige bladen bladenIn onze Russische marine kringen wordt de navolgende verklaring gegeven m zake den aanval van de Duitsche vloot. De vijandelijke vloot heeft belang bij het on voorwaardelijk bezit van de golf van Riga die haar zou in staat stellen een krachtige hulp te verleenen aan zijn leger dat thans de westkust van die golf bezet heeft. Met het doel om de golf binnen te dringen verscheen de vijandelijke vloot, westelijk voor de straat van Irben, de Dömesnas, tusschen Kur- land en Osei, die feitelijk de eenige bruikbare doorgang is voor groote schepen, om in de golf te komen. De doorgang van den vijand was, niet tegenstaande de groote sterkte van de twee eska ders linieschepen met kruisers en 'n niet gemakke lijke operatie. De vijand deed klaarblijkelijk drie aanvallen en wilde de verdedigingsmijnen voorbij komen die daar geplaatst waren en bewaakt wer den door onze vloot. Hy drop lanen en de schepen der vloot namen aan de actie deel en beproefden den vijand tegen te houden. De vijandelijke aanvallen werden af geslagen. De Duitschers slaagden er niet in de verdedigingslijn te passeeren. In den loop van het gevecht gingen drie hunner schepen verloren, be schadigd door onze mijnen bij Irben. ATHLETIEK. Athletiek-examen. Het bestuur der Nederandsche Aüuetiek- Unie is voornemens op Zondag 29 Augustus ;a.s. te Utrecht af' te nemen: examens ter ver- j krijging van bet athletiek-diploina in de groepen I (hardloopen), II (springen) en VII (werpen) volgens de eischen, vastgesteld door ;het Nederlandsch Olympisch Comité. Groep I omvat: keuze uit 100 M. in 13 sec.; 400 M. in 63 sec. en 1500 M. in 5 min. 15 se. Groep II omvat: voldoen aan verspringen met aanloop 4.25 M.; zonder aanloop 2 M.; hoogspringen met aanloop 1.35 M„ zonder aanloop 1.06 M.; polstokvèrspringen met aan loop 5.50 M.; springen over een weidehek 1.30 boog, met behulp van de handen. Groep VII omvat: speerwerpen 30 M.; dis cuswerpen en kogelstooten 8 M. GEBRUIKT u a n« ié Dia Adv. SCHOTEN. Een, hoognoodigo vereeniging op komst. Onder dit opschrift plaatsten wij. hier in ons nummer van 1.L Maandag een berichtje, waarin werd aangekondigd, dat op Dinsdag avond een vergadering zou .worden gehou den vanwege de R. R. Kiesvereeniging, aL hier, teneinde te komen tot oprichting van een R. Kj. politieke propagandaclub, In het goed bezette zaaltje van hét' Pa tronaatsgebouw had gisteravond deze aange kondigde vergadering plaats. In zijn openingswoord de aanwezigen ver welkomend, sprak de voorzitter tevens de hoop uit, dat het resultaat van dezen avond zoude zijn, de oprichting van een politieke propagandaclub, .waarvan het bestaan bij de jongste verkiezingen als noodzakelijk is ge bleken. Hierna werd he.t woord verleend aan den heer Cobelens. Gissende naar de oorzaken van het echèe, dat.de rechtsche partijen bij de jongste ver kiezingen heeft geleden, en de schijnbare scheuring welke hier in de coalitie is ont staan, meent spreker met ernst te moeten wijzen op de houding der Christelijk Histo rische partij alhier, die niettegenstaande zij het minste aantal volgelingen telt in de gemeente te hooge eischen stelde van .ver tegenwoordiging harer partij in den gemeen teraad. Mogelijk is hiervan ook het gevolg ge weest dat minder kiezers van rechts ter stembus zijn gekomen, wijl de overweging veld won, dat nu de gelederen niet ge sloten waren toch geen overwinning te beüalen was. Spreker gaat vervolgens na, de manier van optreden der socialistische raadsleden. Hun gedragingen bij benoemingen hebben duidelijk bewezen, dat de gemeente den weg opgaat van socialistische partijbenoemingen, zoowel in den raad bij wethoudersbenoemin gen, als bij het benoemen van ambtenaren Een reuzenaanvoer. De aanvoer van viscEl was Maandag alhier zoo groot, dat de totalé' verkoopwaarde het bedrag van een ton over trof. EGMOND. Gemeenteraad. De raad van Egmond aan Zee, besloot na onderzoek van de geloofs brieven van de herkozen leden de heeren v an Hall en De Groot, en van het in de vacature van den heer De Groot gekozen lid, de heer H. Krat, tot hunne toelating. Benoemd is als hoofd der o. 1. de heer J. Zaal te Broek op Langendijk. De heer Zwaan vestigde bij de rondvraag de aandacht op de melkkwestie. Nu de melk maar steeds duurder wordt, zag spr. gaarne, dat dit product gecontroleerd werd, om vast te stellen of ze wel was zooals ze moest zijn. De voozitter veronderstelde, dat hiertegen geen bezwaren konden bestaan, alleen de uih- oeiening kon wel eens moeilijk te regelen! zijn. De heer Van Hall oordeelde, dat men den veldwachter op onbepaalde tijden monsters kon laten nemen, om deze monsters ter on derzoek te verzenden. De heer Zwaan vroeg of dit wel voldoende zou zijn, spreker zou van tijd tot tijd willen ingrijpen. De voorzitter zegde een onderzoek naar eenl regeling toe en wees er op, dat een verorde ning in deze ook strafbepalingen zal bevat ten. Hierop werd de vergadering gesloten. HA A RLEMMER MEER. De brand van gisterenmorgen bij den land bouwer Middelkoop, heeft den geheelen dag ge duurd. Niet minder dan 100,000 pond hooi is geheel verbrand. De brandweer heeft den gan- in gemeentelijken dienst; hetgeen nog kort f gewerkt mei het ui teen ha en van de geleden bleek bij bet aanstellen van een daf t el he.uiteenhalen van de socialistisch gym'nastiekonderwijzer, waarbij H a j wasree menige een katholiek, die nummer één stond, werd weken sterk broeiende en de vonge week nog eenasseerd 1 gepeild door den hooipeiler der gemeente. De .Verder wijzende op de afzakking van het Boerderij is gespaard gebleven. Verzekering dekt gehalte van' den gemeenteraad, wekt spreker ae scnacle- de aanwezigen ten slotte op om door samen werking in een propagandaclub te verkrijgen dat bij volgende verkiezingen de rechtsche kiezers weer in groote getale zullen opko men om de rechtsche meerderheid te her stellen. Na een dankbaar applaus wordt het woord verleend aan den heer .W, Knape van Haarlem Deze heeft met genoegen de uitnoodiging aangenomen om in Schoten iets te komen zeggen tot opwekking van het politieke leven alhier. De oorzaken der nederlaag bij de laatste verkiezingen ook nagaande, stélde spreker de kwaliteiten der candidaten van rechts tegenover die van links in vergelijking; en concludeerde dat niet een minderwaardig heid van de rechtsche candidaten de oorzaak der nederlaag kon zijn, wijl zij in suprioriteit boven hun tegencandidaten ver uitstaken. Naar spreker's oordeel is het mislukken der jongste verkiezingen in hoofdzaak te wijten aan het gemis van een goed georgani seerde propaganda; het gevolg van laksheid bier in Scheden. Herinnerende aan de woorden van mr. Bomans, waar deze zeide, dat Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Leiden, ja geheel Nederland moeten opzien naar de succes volle actie in Haarlem, stelde spreker de propagandaclub te Haarlem ook ten voor beeld aan de katholieken van Schoten. Verschillende voorbeelden haalde spreker aan om te doen zien, welke mooie resul taten door roomsche propaganda zijn te be halen. Het is moeilijk werk, doch de resultaten zijn u een voldoening. En is het werk moeilijk en zwaar te noe men, het is toch ook pleizierige arbeid, het huisbezoek bij verkiezingen en bij kiezers- kweek; leerzaam zijn de cursusavonden en genoeglijk is het "vriendschappelijk samen werken; heerlijk is de voldoening bij een verkregen succes. Men heeft dat kunnen zien, op den feestavond in St. Bavo in Haarlem, toen daar de groote overwinning werd ge vierd. In krachtige en overtuigende taal spoorde spreker de aanwezigfen aan om een propa gandaclub te stichten en met de anti-revo lutionairen krachtig werkzaam te zijn tot bevordering van de rechtsche politiek in deze gemeente, tol heil van Schoten Weer een diefstal. Bij den landbouwer van S. werd, zeer vermoedelijk door een landlooper die een oogenblik te voren op het erf was geweest, uit een kast uit de huiskamer een zilveren hor loge en een koralen ketting met gouden slot ontvreemd. Ook een doosje met eenige rijksdaal ders wordt vermist. Een nauwkeurig onderzoek heeft nog geen resultaat gehad. HILLEGOM. H. B. G. Gisteren werd door de afd. Hille- gom in Café Flora de eerste bloembollen- veiling gehouden. De opkomst was groot. Ook uit de omliggende plaatsen was veel in gezonden. Voor goede soorten leverbaar wer den flinke prijzen gegeven. De commissie is over den uitslag tevreden. ALKMAAR. Gunning. Die uitvoering der werken vol gens bestek no. 1388, het wijzigen en leg gen van sporen en wissels, het. maken van gebouwen en inrichtingen en eenige diverse werken op het station Gilze-Rijen, is door de S.S.-Mij. opgedragen aan de laagste in schrijvers, de heeren C. P. en P. C. Stuy, te Nijmegen, en te Alkmaar voor f 86.900. UUriöJë-irijJijKjtï STAND HAARLEMMERMEER. Geboren: d. van. P. H. Franken en H. G. van Kenswoude. d. van A. Arensman en C. van Essen. d. van J. Huurman en G. de Klerk. d. vaD L. Ronbos en C. Dekker. d. van W. Lucke en C. Kouijzer. Ondertrouwd: M. van Dongen en A. van den Hoonaard. Getrouwd: J. Dijk en E. J. Dolleman. H. Huijsmans en J. M. Noordhuizen. C. Been en "L. Noorloos. J. Brouwer en P. Knie riem. W. Wieling en J. van Leeuwen. J. Clemens en A. van Grieken. Overleden: Cornells, 12 j., zoon van H. van Krimpen en J. Roos. HILLEGOM. Ondertrouwd: G. Vreeken eni J. Spanheim. G. J. Jans en T. Spanheim. W. G. Th. van Huijstee en W. Peet. W. Spoor en A. W. Prijssers. Geboren: d. van W. S. Broekes—Sepp. z. van W. Metz—Malipaard. 2d. van J. J. van DeursenLangelaan. Overleden: J. M. v. d. Lindeu, 25 jaar. ZANDVOORT. Geboren: z. van S. Bos man en D. Draijer. Overleden: E. MolenaarKoning, 80 jaar. Na een dankbaar applaus werd gelegenheidSASSENHEIM. Geboren: d. van J. Prins icrpypti int. hp.r stellen van vragen, waarvan A H H Pieper Ondertrouwd: P. Glasbeek, van Waddinx- veen, en U. J. de Clercq. ASSENDELFT. Geboren: z. van C. Jon gens en C. Keleijn. d, van H. Sieeker eni L. M. Zegwaard. Ondertrouwd: W. Bak, van Krommenie eil G. Jongejans. gegeven tot het stellen van vragen, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. Hoewel nog niet tot de oprichting is be sloten, lijdt het gezien de gunstige stem ming geen twijfel of binnenkort zal Scho ten ook zijn katholieke politieke propaganda club bezitten, tot welker defenitieve oprich ting nog een volgende vergadering zal .wor den gehouden. VELSEN. Overleden: A. Boon, ongehuwd, 64 jaar. SCHOTEN. Getrouwd: J. H. Hennis en H. del Court van Krimpen hebben B. en W. als van G. Niester-Kmpers. - d. van a. ae hua afgevaardigde in den Raad van Beroep ,Joag iiisman. Wijnbergen, v., voor de ambtenaren der gemeente gekozen den1 ^®r 6 0everleAen te Haarlem, wonende te heer Mr. van Voorst van Beest te Santpoort, g Raai-g^ae, v., 39 jaar. Herkozen werd de heer Jhr. Boreel van Hoge- bcla landen. De ambtenaren herkozen hunne afgevaardig den, de heeren F. J. H. Schneiders en W. P. Mets te IJmuiden. De afgevaardigde van den gemeenteraad in de vacature van prof. van Embden, die zijn man daat ter beschikking stelde, moet nog worden benoemd. Personalia. Te Den Haag is voor het examen Engelsch L. O. geslaagd mej. A. Mentinkberg, R.-K. KIESVEREENIGING. Gisterenavond heeft de R- K. Kiesvereeni ging een buitengewone algemeene ledenver gadering gehouden in "St. Bavo, die door den heer H. N. Kimman geleid .werd. Na toe lichting en eenige discussie .werd da volgende motie van het bestuur met algemeen6 s.em- Haarlem, in algemeene alhier. Verdronken. Gisterenmorgen is bij het henge len de 7-jarige Frans Stores, een Belgisch UWUKU1, ,atna 1Q1, knaapje, te water gevallen en verdronken. een op Dinsdag 10 AuK^™* u,1°' in he IJMUIDEN. "Gebouw „St. Bavo", S^edestraat 23, Geredden binnengebracht. Door de trawler; kennis genomen hebb nde van de verkla- „Eendracht I" IJ. M. 130, schipper Prins, zijn ring van den Hew -m A, i o man 7 nHp Hp ffphpplp be- in Haarlem s Dagblad van Zaterdag 24 Geredden binnengebracht. Door de trawler kennis genomen Tvan de. v?J a' Eendracht I" IJ. M. 130, schipper Prins, zijn ring van den ,7vaa, binnengebracht 10 man, z nde de geheele be- in „Haarlem's Jnnnrt tft. de manning van de Duitsche trawler P G 79, ge- Juli 1915, dat hij met meer behoort to naamd „Saturn", die door een Engelschen Ree liter zijd®; kruiser nabij Homrif in den grond is geschoten. overwegende dat de Heer .van de De bemanning werd 10 minuten tijd gegeven om bij: zijn periodieke aftredingMgJ» 1^e^?aver" de boot buiten boord te zetten en heeft ongeveer raadslid in 1911, toem de Neu 3 uur gedreven toen de „Eendracht" ze oppikte eemgmg „Burgerplicht reedsi lang had opge De reddingboot der Duitschers werd aan boord houden te bestaan hd was der R. K Kres der „Eendracht" geheschen, en was voorzien van vereeniging door deze Vereem^ng candidaat compas, zeil, misthoorn en lantaarn. De trawler is gesteld, deze candidatuiu heeft aanvaard hoorde thuis te Geestemunde. Op de redding boot bevond zich een koperen plaat, waarop ver meld stond See-Berafschenossenschaft 4—46 C B M en als zoodanig is herkozen; overwegende dat de R.-K. Partij deel uit maakt van de gecoaliseerde. Rechterzij de en dat dus de Heer van de Kamp, dooi zijné. RA ART,FM (Speciaal Product). I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 2