L UIT LISSE E O- HOLLAND'S NOORDEN ÜIT DE ZAANSTREEK BERICHTEN Staatsloterij KERKNIEUWS SPORT EN WEDSTRIJDEN AANBESTEDINGEN MARKTNIEUWS TELCGBAFISCH WEERBERICHT fik.), Beëlzebub (320 M.), 'Adria (325 M.), ,Chriembi!de (325 li.), Bandage (330 M.J, Con- ny (330 M.), Doorlooper (335 M.), Charlotte Corday (335 M.), Morningstar (335 M.)> Ach (340 M.), Adeline (345 M.), Aura (350. M,)„ .Catherine L (350 M.). ALKMAAR. Personalia. .Geslaagd is .voor het le gedeelte van het notarieel staatsexamen de heer ,W. S, .Wiinands van hier. De kermis gnat door. Het door eeniga nota- bele ingezetenen, aan H. M. dö Koningin ge- richt yerzoek om het Raadsbesluit te v eiiue i- gen, .waarbij besloten is de kermis it jaar e laten doorgaan, is door Hare Majesteit van de hand gewezen, zoodat de kermis in deze ge meente' thans definitief doorgaat. VELSEN. Dc pont-historie; De heer W. baron v. Tuijll v. Serooskerken stelt de volgende motie aan den Raad voor: De Raad der gemeente Velsen; Acht geslagen hebbende op de proef welke door Z.Ex. den Minister van Waterstaat is geno men met het gedurende drie maanden in dienst stellen van een tweede stoompont over het Noord- zeekanaal bij Velsen Van oordeel, dat,al moge daarmede het ver- keersvraagstuk geenszins op bevredigende wijze zijn opgelost, en al moge daartoe het eenige mid del zijn een vaste overgang, toch de invoeging van de nieuwe pont eene groote verbetering is gebleken bij den voorgaanden en den huidigen toestand, doordat op snellere wijze meerdere per sonen en voertuigen konden worden overgebracht en het wachten voor dezen korteren tijd duurde; herhaalt de reeds uitgesproken verwachting, dat eerlang zal worden overgegaan tot de op richting van een vaste brug over het Noordzee kanaal, maar spreekt tevens den wensch uit, dat, zoolang deze brug niet zal zijn tot stand geko men een tweede stoompont zal worden in dienst gestéld, zooals gedurende den proeftijd is ge schied; Verzoekt B. en W. deze motie ter kennjs van Z. E. den Minister van Waterstaat te brengen en overigens mogelijke stappen te doen welke tot het gewenschte resultaat zullen kunnen leiden. De ponten. De Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer heeft tot den Minister van Waterstaat een adres gericht tot behoud van de derde pont. Hiermede hebben 650 personen instemming betuigd. Vit het Gemeenteblad. B. en W. deelen den Raad mede, dat de minister van Landbouw enz. heeft goedgekeurd een door hen genomen besluit, om de controleregeling betreffende de broodvoor- ziening te wijzigen. O. a. als volgt: De 2e alinea van artikel 4 wordt gelezen als volgt: „De brood kaarten zijn vier weken geldig; op den laatsten daf der geldigheid worden zij weer ingeleverd en°worden voor de ingeleverde kaarten nieuwe verstrekt." B en W- stellen voor met 6 maanden te ver lengen den termijn van ontruiming van de onbe woonbaar verklaarde woningen te Jan Gijzen- vaart A nos. 39 en 40, op verzoek van den eige- B en W. adviseeren voorts afwijzend op een verzoek van J. J. C. Bander te Schoten om afwijking van het in art. 2 der Bouwverordening bepaalde, ten behoeve van den bouw van drie woningen aan den Hagelingerweg te Santpoort. Zij bieden ten slotte ter vaststelling aan een derde suppletoire begrooting van 1915, op een bedrag in uitgaven van f 647,520.67%', in in komsten f 647,688 43. Voorgesteld wordt nog, uit een post onvoor ziene uitgaven een betaling van f, 98.26 te doen, van een drietal postjes. IJ MUIDEN. Een boot verloren. De vischkotter „Maria" van hier heeft dicht onder de kust van Scheveningen Dinsdag de scheepsboot verloren, waarin een stuk touwwerk en drie riemen lagen. De „Maria" zelve is behouden alhier aangekomen, zoodat alle ongerustheid in^verband met het verlies van de boot geweken is. WIJK-AAN-ZEE. Personalia. Te den Haag slaagde voor het examen handteekenen L. O. onze plaatsgenoot, de heer J. H. Ph. v. d. Zant. De Strandfeest-commissie organiseerde een wedstrijd in het „bergen" maken voor de dorps kinderen. Met zeer veel animo werd door een negentigtal daaraan deelgenomen. De prijswin- ners hadden de keuze tusschen een bedrag in geld of een voorwerp, dat ze graag hadden en in waarde ongeveer met den geldprijs overeenkwam. Zelfs de niet-prijswinners ontvingen elk nog iets, behalve de groote reep chocolade, die elke deel nemer onder den wedstrijd kreeg. Dankbaar ont ging de jeugd het verdiende of het toebedachte. HAARLEMMERMEER. De gewassen. De karwij, die op 't land staande zich niet gunstig liet aanzien, zoodat slechts een kleine pacht wordt verwacht, valt hot 'tdor- Behen zoo mee, dat mede door de hooge prijzen die voor 't zaad besteed werd, een flinke pacht gemaakt wordt. Een meevaller dus. Ook .de koolzaadverbouwers maken een uit. stekend jaar. Het gewas, dat trouwens ook reeds prachtig te veld stond, brengt nu bij het dor- selien ook een zeer ruim beschot, terwij! de prijs van het zaad zoo buitengewoon hoog is, als in jaren niet gekend. De pacht die alzoo wordt ge maakt is daardoor groot. Waarlijk het is voor landbouwers geen slechte tijd. Regceringsbrood. Naar wij vernemen, zal a.s. Maandag in deze gemeente liet regeeringsbrood beschikbaar zijn. Over het algemeen is door de bevolking ruimschoots gebruik gemaakt van de gelegenheid, om*zich op te geven als verbruiker van het goedkoops brood en het is te verwach ten dat, wanneer het er eenmaal is, zich veel meer personen zullen aanmelden. Een eigen veiling op komst. In verbajjd met de goedkoope werking der tuinboui^vereeni- ging te Nieuw Vennep en de moeilijkheden van het vervoer der producten naar Haarlem of el ders, wordt er ernstig over gedacht, om aldaar zelf een veiling in hot leven te roepen. Men zal in de e.v. vergadering dier vereeniging hierover van gedachten wisselen, terwijl mede werking zal worden verz^blit van de Holl. Spoor voor de verzending der tuin- en landbouwpro ducten. VOGELENZANG. Auto-ongeval Onder Vogelenzang botste Dinsdag een auto, waarin vier personen zaten, tegen een telefoonpaal, en viel omver. Een der inzittenden, een dame, die bewusteloos onder de omgekeerde auto lag, werd met behulp van om standers bevrijd en per auto van jhr. Boreel werd de familie naar haar woning te Noordwijk ge bracht. ÏI1LLEGOM. Gouden bruiloft. Dinsdag vierde het echtpaar Hermanus Scholten alhier zijn gouden bruiloft. Vóór den toegang hunner woning was eene eere poort opgericht en andere versieringen aange bracht. De patroon van Scholten toonde, dat hij den ijver en de trouwe plichtsevrvulling van Scholten waardeert en maakte zelf met het fees telijk echtpaar per auto een uitstapje naar Bloe- menaaal en omstreken. Van de gelegenheid om het gouden paar te complimenteeren werd ruim gebruik gemaakt, terwijl talrijke bewijzen in den vorm van cadeaux werden aangeboden. Des avonds bracht de Hillegomsche Harmoniekapel eene serenade. Het echtpaar is nog zeer kras en arbeidzaam. NOORDWIJKERHOUT. De noteering der veiling der tuindersvereeni- ging „Eensgezindheid" is als volgt: Snijboonen le kw. f 1.23, 2e kw. f 1.20, stoksnijboonen f 0.66; stok-heereboonen z. d. 1.71, stam- heereboonen f 1.59, heereboonen 2e kw. f 1.49, stam-heereboonen m. d. f 1.53, dubbele stam f 0.86, per zak van 12 kilo. Aanvoer ruim 3500 zak. De noteering der veiling der tuinders- vereeniging „Eensgezindheid" van 11 Aug.: snijboonen le kw. f 1.24, idem 2e kw. fl.02, stek f 0.55, stok heereboonen z. d. f 1.70, stam idem f 1.70, idem 2e kw, f 1.50, dub belen stam f 0.81, idem z. d. f 0.61, stam heereboonen m. d. f 1.46, tuinbooncn f 0.21, per zak van 12 kilo. Aanvoer 5400 zak. BENNEBROEK. Verbetering der volkshuisves ting. Stct. no. 187 bevat een Kon. besluit, waarbij is goedgêvonden en verstaan: aan de gemeente Bennebroek te verieonen een voorschot uit 's Rijks kas tot een bedrag van ten hoogste f 23.000, ten einde deze gemeente in staat te stellen een voorschot van gelijk bedrag te verleenen aan de ,Wo- ningbouwvereeniging Bennebroek tot den aan bouw van 13 arbeiderswoningen. SLOTEN. „Verkeersvereeniging". De Staats courant bevat de koninklijke goedkeuring op da statuten van de „Verkeersvereeniging", gevestigd alhier. De vereeniging heeft ten doel, het tot stand brengen van een modern verkeersmiddel over het dorp Sloten (N.-H.) tot de grens van Amsterdam. Zij tracht haar doel te bereiken langs wet tigen weg en wel door het houden van bijeen komsten, het zich in verbinding stellen me^ do betrokken gemeentebesturen en andere wettige middelen die, aan het doel bevorder lijk kunnen zijn. HAARLEMMERLIEDE C.A. Volkshuisvesing. Bij K. B. is do Woning- bouwvereeniging „De Boerenarbeidersoning" te Haarlemmerliede en Spaarnwoude toegela ten als vereeniging uitsluitend in het belang van verbetering der volkshuisvesting werk zaam. N OORDWÏ JK-AAN-ZEE. Vliegerwedstrijd. Begunstigd door heel mooi weer, had gisterenmiddag een vliegerwedstrijd plaats op het strand, waaraan 65 kinderen deel namen, in hoofdzaak kinderen van gasten. Het initiatief werd genomen door mej. Rika Polak en den heer H. v. Batenburg. De jury bestond uit de dames A. Keuls en E. Molenberg en de heeren H. v. Batenburg, D. de Jongh en P. Molenberg Pz, allen gasten van het Oranje-Hotel aan den Noord-Boule vard. De wedstrijdcommissie had aan kapitein Steffenson gevraagd om de „compies-muziek", en dat Was toegestaan, zoodat van het terras van het Oranje-Hötel de opwekkende tonen der muziek weerklonken. Er was zeer veel belang stelling. Voor de mooiste vliegers werden uitge reikt: aan J. r. Wondenberg, le prijs; aan A. Hulman, 2e prijs en aan Jhr. Quarle van Uf- fordt, 3e prijs. Voor de aardigste vliegers wer den toegekend: aan H. de Jong, le prijs en aan Jacob van Ester 2e prijs. Voor de hoogstaande vliegers kende de jury den le prijs toe aan Anten Klep en den 2en prijs aan S. de Jong. Voorts kregen alle deelnemers aardige herinneringsprijzen, alle voorwerpen waarmee men kinderen gelukkig maakt. Er warén alleraardigste vliegers bij: een ééndekker, een klok, een soldaat, een vogel enz. 't Gaf onder de zeer talrijke badgasten, maar vooral onder de hinderen, een drukte van be lang. Inzake den diefstal van rijwielen e. a. bij den heer B., waarvan wij melding maakten, kunnen wij mededeelen dat de voetpomp reeds is terugge vonden, welke was verstopt in een heg aan den tuin van de firma gebr. Blokhuis, waar hij door een arbeider werd gevonden en bij de politie werd gedeponeerd. Deze zet thans haar onderzoek in de richting Haarlem voort. Als men bedenkt dat de werkplaats van B. vlak aan den Rijksweg in de onmiddellijke nabijheid van de woning van den gemeenteveldwachter staat, dan blijkt het, dat hier een brutaal stukje is uitgehaald en men op z'n hoede dient te zijn. het circus beschadigd of vernield .worden. OOSTZAAN. Diefstal. Dezer dagen is bij den heer W. Dral Wz. in. 't Zuideinde alhier, terwijl de familie afwezig was, een bezoek gebracht Üit de schuur zijn schoenen, een jas en nog eenige andere artikelen meegenomen. Waar schijnlijk gaande in de richting Amsterdam hebben de dieven aan den Overtoom een fiets ontvreemd. De politie doet onderzoek, WORMER, ^Droogmakerij VVormer". Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland brengen ter alge- meene kennis, dat op de secretarie dezer ge meente en op de griffie der provincie Noord- Holland, van den 5den tot en met den 19den Augustus a.s. voor een ieder ter inzage is nedergelegd een afschrift van het door hun College aan den Minister van Waterstaat uitgebracht verslag omtrent de aanvraag van den Raad van Beheer der Naamlooze Vennootschap „Droogmakerij Wormer", om concessie tot droogmaking van de in deze gemeente gelegen plassen de Marken, de Poel en het Zwet, welk verslag tevens in houdt hun ter zake uitgebracht advies. HOORN. Personalia. Te Rotterdam is geslaagd voor het examen teekenen M. O. acte Md, de heer S. Kamstra, van hier. ASSENDELFT. Besmettelijke ziekten. Blijkens opgave in de Staatscourant kwam in den loop der week van 4 tot en met 10 Augustus alhier 1 geval van roodvonk voor. ZAANDIJK. Besmettelijke ziekten. Volgens opgave in de Staatscourant, kwam in het tijdvak van 4 tot en met 10 Augustus alhier één geval van rood vonk voor. KROMMENIE. c4r£!us Altho'ff. Op voorstel van B. en ,W. is door den raad besloten, het verzoek vanden heer H. Althoff om tusschen 16 en Augustus, 'gedurende 3 of 4 dagen voor stellingen te geven, toe te staan, onder voor waarde, dat wordt betaald een minimum bedrag van f 500, waarvoor 4 dagen het ge bruik wordt toegestaan van het Zuidersehoól- plein tot het geven van voorstellingen, ter wijl de heer Althoff vooraf een bedrag van f 300 moet storten, om uit dat bedrag, even- tueele herstelling te betalen van openbare gemeente-eigendommen, die ten gevolge van ÜIT ONZE VORIGE OPLAAG IIAAELEM. GEMEENTEZAKEN. - Stads Armen- en Ziekenhuis. B. en W, stellen voor goed te, .keuren de begxooting van ontvangsten en uitgaven we gens de huuszittende armen en het stads armen en ziekenhuis dienst 1916, sluiteude in ontvangst en uitgaaf met een bedrag ,van f 57.070. Een nieuwe straat, B, en W» doen den raad een voorstel in zake grond in den Veerpolder tot openbaren weg te verklaren en om de straat ter verbin ding van den Harmenjansweg met den Oude weg den naain .te geven .van Harmenjaiis- straat. Gemeente-lichtfabrieken. B, en W. doen den raad een voorstel in zake aanstelling van een tweeden bode-ge'id- ophaler .bij de gemeentelichtfabrieken. Personalia. B. en W. doen den raad een voorstel tot aanstelling van tijdelijke leeraren aan de Burgeravondschool (de zelfden als die voor den cursus 1914-1915 werden aangesteld) en bevelen aan ter voorziening in de vacature Jansen als tijdelijk leeraar in de electro- techniek de heeren J. Keuzenkamp en P. de .Wilde Jr, Op de voordracht voor onderwijzeres aan de 'o. 1, s. no. 9 zijn geplaatst de dames: J. A. Jansen Heijtmajer, Hillegom; D. Parree, Haarlem en A, E, Nijhoff, Haar lem, „J. J. CREMER", Maandagavond hield de Kon. Letterlievende Vereeniging „J. J. Cremer" hare algemeene ver gadering. Bij de opening deelde de voorzitter, de heer G. J. van Gasteren, mede, dat ondanks den oorlog, het afgeloopen seizoen schitterend ge noemd mag worden, de voorstellingen werden goed bezocht en de werkende leden kweten zich met ijver van hun taak; 24 maal hebben de wer kende leden op de forten voorstellingen gegeven voor de gemobiliseerden, tot groot genoegen van de manschappen en autoriteiten. Ook hebben zij, daartoe aangezocht, eene voor stelling gegeven in het gesticht „Duin en Bosch" te Castricum voor de patiënten, verpleegden en verplegers. Verder werd medegedeeld dat de uitspraak der uitgeschreven wedstrijd voor Tooneelwerken zal geschieden vóór of op 1 Januari 1916, ingekomen zijn 23 werken; dat de vereeniging haar seizoen zal openen met „Nora", van Ibsen, met medewer king van bizonder goede krachten, In het volgend jaar gaat de vereeniging haar 35-jarig bestaan tegemoet en zij hoopt ook dat jaar weder een tooneelwedstrijd te houden, zoo mogelijk voor Noord- en Zuid-Nederland. Het plan bestaat om den wedstrijd te openen met het stuk dat met een lsten prijs is bekroond in den wedstrijd voor tooneelwerken en te sluiten met het stuk dat den 2den prijs behaalde. Daarna las de secretaris het jaarverslag voor, waarna de waarnemend penningmeester, de heer G. P. A. van Wayen, verslag uitbracht van den finantiëelen toestand der vereeniging. Hulde werd den penningmeester gebracht, wijl de kas dit jaar sloot met een batig saldo van f 54.58y2. Nu volgde verkiezing van bestuursleden, de af tredende heeren G. J- van Gasteren, C. H. v. Looy, E. A. A. Liera, W. F. Heijligers en K. van Deukeren werden respectievelijk tot voorzit ter, vaandrig en commissarissen herkozen. Voorts werden benoemd, de heer G. P. A. van Wayen tot penningmeester, de heer J. J. Delfos tot 2de secretaris, en de heer P. van Berkum tot commissaris. VOOR DE BELGEN. Men deelt ons mede, dat de collecte die hier Zondag is gehouden namens Neêrland's Huldi- gingscomiteit „Koningin Elisabeth" f: 971.09 heeft opgebracht. EEN RIJWIEL GEKAAPT. Uit een gesloten pakhuis aan de Korte Hee- renvest 17 is tusschen Maandagavond en gis terenmiddag 1 uur een heerenfijwiel ontvreemd. DE GEVOLGEN. Hoewel het in de politieverordening is ver boden, zijn er toch nog altijd, die een tweeden persoon, meestal dan een kind, op een fiets mede vervoeren. Hoe gevaarlijk dat is, bleek gisteren weder eens op het Houtplein. Een fietser, die daar voor eene auto zou uitwijken, kwam te vallen en daarbij liep een knaapje dat voor op de fiets zat, een bloedende hoofdwonde op, BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 11 Aug H. J. v. Amstel en C. J. W. Bosveld; H. Godefrooi en T. W. M. Frank fort; W. Dinsdag en A. Soester; J. Oppenklamp en A. Boots; T. H. van Lieshout en M. J. v. Deursen Getrouwd: A. A. v. d. Meer en W. H. Tibboel; JSS% F. v. d Aardweg en J. de Graaf; C. Marchand j en E. v. d. Wijk; D. Johannes en A. C. Bouwer; P. T. Oldenburg en C. J. Stevenhagen; J. Wie- linga en R. M. Lak. Bevallen: 10 Aug. B. Goud geb. Staal z.; 11 Aug. E. Deen geb. Calandt z.; 9 Aug. J. J. y. Koperen geb. v. Daalen z. Overleden. 9 Aug. M. 7 m. d. van W. H. Stef- fens, Nassaulaan. BINNENLAND. VOOR DE TUINBOUWERS. Uit Den Haag seint men ons: De oprichting van een credietbank met borgmaatsckappij voor den tuinbouw, sp& ciaal in het belang der bloembollenkweekers, is in vergevorderden staat van voorberei ding. DE AANSTAANDE TROONREDE. Men seint ons uit Den Haag: Minister Treub heeft ons inzake zün voor nemen in betrekking tot het ontwerp-ouder- domswet en de verzekeringiswetgeving in bet algemeen, waaromtrent de troonrede nadere bijzonderheden zal bevatten, gemachtigd te verklaren, dat de regeering in de buitenge wone hooge uitgaven welke de tijdsomstan digheden van de schatkist vorderen, geen aanleiding vindt, de uitgaven, die in het be lang van volk en land noodzakelijk zijn, ach terwege te laten. PLOTSELINGE DOOD. Uit Amsterdam meldt men ons: Gistermorgen is een vrouw, toen zij aan de Weesperzijde bij de le Oosterparkstraat op een bijwagen van lijn 5 was gestapt, op het aehterbalcon- plotseling dood in elkaar ge zakt. Nadat zij in een naastbijzijnd café was binnengebracht, bleek de vrouw reeds te zijn overleden. GEVAARLIJK GEWOND. Van de Noord-Brabantsehe grens meldt men ons: Gistermorgen is 'n Hollandscli sol daat, terwijl bij aan de grens in zijn wacht huisje zat, door een kogel gevaarlijk gewond. Waarschijnlijk is de kogel een verdwaalde Duitsche, die voor een brievensmokkelaar bestemd was. .EEN AALMOES VOOR DEN PAUS. Sint Bavo sluit de derde lijst van „aalmoezen voor den Paus" met 4892.34. De lijst van aalmoezen is schitterend. Zij is een oorzaak van vreugde en opent groote verwach tingen. Zij is een oorzaak van vreugde, omdat in enkele dagen ruim 14 slechts een 5000 aan giften verzameld werd. Zij opent daaren boven groote verwachtingen, want dit schitterend resultaat werd hoofdzakelijk bereikt dooi dat een 22-tal parochies en enkele gestichten te zamen een f 3500 verzamelden, en aldus het bewijs leverden, dat ons Roomsche volk gaarne geeft voor den Paus, als het slechts met een enkel woord daartoe wordt opgewekt en een gemak kelijke gelegenheid vindt zijn gaven te offeren. Wat moet dan het succes dezer inschrijving over weldigend zijn, als naar wij met reden ver trouwen alle groote en kleine parochiën met hun Roomsche gestichten, en scholen en vereeni- gingen, het voorbeeld volgen, dat nu door deze enkele gegeven si. Mogen deze verwachtingen verwezenlijkt wor den, dan wordt in waarheid de nood van onzen Heiligen Vader verlicht. Giften-in-eens, wekelijksche of maandelijksche bijdragen yoor den Paus zende men aan De Redactie van „Sint Bavo", Huize „Bijdorp" te Voorschoten. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Re dactie zich niet aansprakelijk. „QUO VADIS", Mijne Heeren. Naar aanleiding van uw aanmerking op de voorstelling van de film „Quo Vadis" deelen wij U mede dat alle films door exploitanten, in ons gebouw vertoond, goedgekeurd moeten zijn door onzen Geestelijken Adviseur en ons bestuur daarvoor verantwoordelijk is. Verder dat deze film „Quo Vadis" door onzen Geestelijken Adviseur, Rector Borsboom, geschikt wordt geacht voor kindervoorstellingen. Wij verzoeken U daarom hiervan mededeeling te doen in uw blad van Donderdag, opdat geen geldelijk nadeel ontsta voor den exploitant, die zich in ieder opzicht houdt aan de voorschriften door ons gegeven. Hoogachtend, namens het Bestuur, G. A. P. DAMMERS, Vice-Voorzitter. CRICKET. Om den Telegraaf beker. Voor den Telegraafbeker won gisteren het 'eerste elftal van Rood en Wit van het tweede met 13 runs. Het. tweede elftal, eerst ingaande, maakte 159 runs' waarvan van Wessum 11, Davidson 20, Faber 15, F. Thiel 57, van Busen 15, Saeys .25, J. Thiel nam 8 wickets voor 76 runs. Rood en Wit I maakte 172 runs, waarvan van Spengler 84 en E. Holdert 78. Beuth bowlde 5 voor 50, van Wessum 3 voor 34, ROEIEN. Kruistocht naar Friesland. Door de Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roeivereeniging te Amsterdam is een Kruistocht naar Friesland georganiseerd, waarin het voor- loopig program als volgt luidt: Zondag 15 Augustus, vertrek vanaf de reede van Durgerdam 10.30 uur v.m. De bedoeling is, dat jachten die reeds Vrijdag of Zaterdag ver trokken zijn, zorgen Zondagochtend voor Dur gerdam te liggen; gezamenlijk wordt de Kruis tocht dan begonnen met bestemming bijv. naar Hoorn, Enkhuizen of Kampen, al naar gelang der weersomstandigheden. Jachten, die eerst Zondag uit Amsterdam kun nen vertrekken, moeten dus zorg dragen vóór 10 uur v.m. door de Oranjesluizen geschut te zijn. Een sleepboot, die denkelijk den geheelen tocht mede zal maken, vertrekt om 8.30 uur v.m. van de Jachthaven. Maandag 16 Augustus, vertrek naar Lemmer en verder door naar Langweer, (Waterkamp); getracht zal worden hier tegen 6 uur aan te komen. Woensdag 18 en Donderdag 19 Augustus, Tweede klaeee. Ie Lijat HOOGE PRIJZEN, 'f 5000 4794. 2000: 4844. 1500: 18662. 1000: 7115. 200: 16488. 100: 2704 3269 4916 6501 8450 10028 10713 12177. Prijzen van 'fx 30. 13 16 CO S2 84 311 407 433 487 591 611 622 I 642 983 1344 1624 2219 2393 2569 2926 3201 3559 4012 4432 4940 5359 5641 6044 6462 6828 7082 7455 7585 8009 8134 8325 8649 9074 9472 9886 682 1126 1381 1640 2260 2397 2593 2961 3220 3593 4108 4433 5021 5394 5660 6050 6563 6859 7182 7466 7595 8013 8180 8359 8682 9183 9491 9931 709 1221 1412 1692 734 1228 1420 1799 794 829 1276 1298 1428 1462 2308 2317 2405 2453 2671 2992 8225 3726 4231 4484 5192 5456 5673 6079 6568 6892 7218 7486 7684 8018 8189 8413 8730 9244 9543 2737 3055 8818 3777 4318 4510 5223 5461 5738 6112 6579 6909 7223 7503 7785 8096 8226 8452 8837 9264 9594 1953 2342 2507 2765 3067 8372 8792 4820 4523 5228 5491 5882 62.15 6637 6930 7240 7515 7845 8105 8235 8512 8857 9284 9703 1964 2347 2527 2833 3069 3484 3910 4328 4670 5310 5543 5975 6268 6778 6944 7278 7558 7877 8110 8241 8517' 8861 9350 9737 834 627 956 1809 1468 2024 2355 2547 2842 3075 3521 3944 4381 4772 5336 5586 6002 6387 6817 7000 7305 7571 7943 8120 8296 8589 8966 9395 9826 335 628 977 1315 15»"* 2174 2&V 2556 286Ï 3092 3555 3979 4396 4884 5355 5597 6015 6439 6825 7034 7397 7577 8005 8123 8308 8612 9064 9471 9876 10036 10065 10067 10141' 10143 10232 .10251 10262 10272 10292 -10330 10359 10375 10448 10472 10488 10497 10559 10594 10615 10650 10658 10665 10076 10801 10803 10915 10958 10983 11027 .11054 .11091 11100 11144 11200 11291 11295 11373 11508 11520 11610 11623 11626 11686 11700 11741 11755 11777 11812 11888 11895 11933 12008 12057 12088 12134 12159 12175 12300 12360 12432 12464 12486 12504 12657 12683 12715 12821 12841 12867 13020 13044 13055 13033 13085 13216 13227 13363 13371 13418 13477 13537 13539 13581 13634 13638-13841 13865 13908 13939 14144 14156 14237 14258 14354 14368 14392 14403 14415 14438 14442 14606 14632 14637 14684 14703 14727 14816 14847 14978 15023 15128 15161 15262 15314 15427 15447 15448 16517 15543 15562 15642 15751 15787 15836 15944 15948 15974 15975 16007 16058 16094 16141 16151 16159 16286 16345 16405 16440 16502 16541 16625 16639 16690 16701 16724 16748 16888 16892 16938 16969 17010 17021 17097 17105 17179 17183 17280 17369 17430 17470 17516 17543 17555 17593 17Ö49 17652 17663 17677 17678 17688 17711 17739 17768 17776 17923 17929 17948 17951 18028 18041 18124 18198 18221 18388 18401 18449 18450 18472 18635 18659 18704 18718 18812 19012 19022 19028 19045 19050 18170 19179 19278 19279 19318 19340 19356 19403 19463 19489 19532 19543 19555 19650 19782 19797 19879 19908 19971 20056 20078 20104 20106 20138 20154 20247 20341 20435 20484 20673 20692 20732 20757 20786 20803 20813 2. 810 20856 20896 20923 2e klasse 2e lijst: 19230 m.z. 9230. 1576 L 16000 16238 16606 16776 17035 1799£ 18012 18251 18317 18539 18614 18898 18921 Tweede klasse. 4e Lijst. Prijzen van 30. 51 133 465 803 1145 1214 1255 126'? 1 2133 2147 2229 2415 2565 2947 2982 3574 3597 3817 4111 4336 4388 4547 4599 4602 4737 4766 4948 5049 5222 6390 6550 6707 j 6710 6938 7093 7167 7192 7362 7520 8078 8334 8679 8729 8800 9159 9344 9378 9507 9599 10035 10277 10532 10600 10932 11025 11189 11296 11529 11603 11826 11848 11985 12137 12279 12317 12705 12832 12938 13213 13276 13344 136(Jë 13807 14035 14663 15068 15162 15402 15469 1547* 15556 16068 16137 16420 16444 17038 17416 1757{ i 17553 17558 17637 17697 17722 18141 18991 1913É 19291 19465 19517 19915 i deelname en bezoek aan de Zeilwedstrijden del Zeilvereeniging „Sneek" op het Sneeker Meer. Donderdag 19 of Vrijdag 20 Augustus, ver trek uit Sneek. Bestemming nader te bepalen. AAN TE BESTEDEN. Vrijdag 13 Aug. SANTPOORT. In een der lokalen van het gesticht Meerenberg door de commis sie van bestuur do levering van: plm. 3000 Kilo Snijboonen; plm. 1000 Kilo enkele Heerenboonen zonder draad. Levering in par tijen franco Gesticht. naar waarnemingen verricht in den morgen van Donderdag 12 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoro logisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: Haparanda 768.4. Laagste barometerstand: Memel 761.9. Verwachting tot Vrijdagavond: zwakke tot matige zuidelijke tot westelijke wind; zwaar tot halfbewolkt; waarschijnlijk eenige regen of onweer. Zelfde temperatuur^ EPE, 11 Aug. Eierenmarkt. Aanvoer 110,000 stuks. Hoogste prijs 7; laagste prijs 6.50; gemiddeld 6.75. Stemming traag. MEDEMBLIK, 11 Aug. R. K. Marktveree- niging St. Jozef. Aardappelen: kleine ronde 80 ct., blauwe 1.45—1.50 per H.L. Aanvoer 400 manden of zakken. Slafcoonen 1.101.25, snijboonen 1.25 L45 per zak. Aanvoer 500 manden of zak en. BEVERWIJK, 11 Aug. Groentenmarkt. Postelein per ben 25—30 ct.; frambozen per klein mandje 10—14 ct.; sla per kist 5080 ct.; andijvie 40—70 ct.; rabarber per bos 2—3 ct.wortelen per bos 8—12 ct.; zandaardap- pelen per mud 2—3; peulen per pond 6—8 ct.; capucijners 4—7 ct,; raspers 8—12 ct.; snij boonen 10.50—11 per 100 kilo; heereboonen 12.50—14 per 100 kilo; tuinboonen per zak 0.401; fijne trosb. 1516.50 per 100 kilo; dikkeb. 8—9.50 per 100 kilo. Handel, boonen ving. Flinke aanvoer.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 3