QUO VAD1S. UIT DE PROVINCIE UIT LISSE E.O. UIT DE ZAANSTREEK HOLLAND'S NOORDEN SCHAGEN EN OMSTREKEN t - r-^KERKNIEU WS-f, LEGER EN VLOOT RECHTSZAKEN. ONDERWIJS MARKTN1EUWS vieen fföKTTE BIOSCOPE. TELEöSAFISCa WEEBBEBiCHT Adveptenfiën. Enkele gemeenten, o.a. Gormchem, [hébben reeds aanvragen tot vervaardiging van brandvrij gemaakte rieten daken binnen de kom der gemeente bewilligd. Het komt mij ,voor nuttig te zijn dat gemeentebesturen en 'verzekeringsmaatschappijen periodieke keu ringen voorschrijven. Volgens genomen proe ven schijnt znlks voorloopig om de twee jaar voldoende.-Eerst door de praktijk moet wor den uitgemaakt hoelang men veilig op ne geprepareerde riet vertrouwen kan. Prijzen van het preparaat zun nog me definitief 'vastgesteld, er werd medegedeeld dat dit spoedig zou geschieden. DOODGEREDEN. Hedenmorgen omstreeks tien uur is op do snoorlijn Haarlem—Amsterdam, even voor do C W.' Plaats, een vreeselijk ongeluk voor gevallen." De 61-jarige P. v, W., arbeider van ■weg en werken der H. IJ. S. M., die daar bezig was met het smeren van een wisselkast, is •gedood door een van Amsterdam komenden personentrein. Het personeel van het seinhuisje daar .vlak bij had den man nog gewaarschuwd, maar Mijkbaar heeft hij die waarschuwing door het geraas van den trein niet vernomen. Toen de trein vlakbij; was, keek hij op, vloog op, maarhet was te laat, de trein greep en doodde hem. De man werd dadelijk naar de Centrale Werkplaats vervoerd, en daar .werd door den geneesheer de dood geconstateerd. Het lijk was weinig verminkt: per politiebraneard is het naar het St. Elisabeths-Gasthuis over gebracht. De man was gehuwd eu woont Oudeweg 8a. R.-K. GEMEENTERAADSLEDEN.' He vergadering tot oprichting van een gewestelijken kring van R.-K. gemeente raadsleden, omvattende de gemeenten van Beverwijk tot en met Lisse, die Woensdag zou gehouden worden, was uitgesteld en had gisteravond in St.-Bavo plaats. Er werden verschillende besprekingen ge houden, doch tot definitieve besluiten kwam men nog niet. Binnenkort zal een vervolg vergadering plaats hebben, waarop, de kring zal gecon stitueerd worden. Ï>E EEGEERINCrSVARKENS. De slagersvereeniging Lisso en Omstreken .:ad Woensdagavond in „Zomerlust" te Lei den de slagers-vereeniging uit tal van dorpen rondom Leiden, Den Haag en Haaidem. Mededeeiingen werden gedaan over de be vindingen van de afgevaardigden ter audiën tie bij den Minister. De vergadering achtte deze onvoldoende en nam er geen genoegen mede. Hit de ver schillende afdeelingen werd een commissie benoemd, die het bestuur zal vormen van de BianerS uit de omgeving. In deze commissie werden benoemd 'de hoeren de Vetten, Bode graven: Waardenburgh, Alphen; v. d. Mey, Hillegom; Maandag, Wassenaar; Dolle, Kat wijk; v. d. Zijden, Noordwijk; Herwijden, Zóetermeer—Zegwaart; van Hemert, Scho ten; de Boon, Waddinxveen; Vooys, Lisse; de Hertog, Woerden. De functiën werden verdeeld als volgt: de heer Vooy, voorzitter; Waardenburgh, 2de voorz.van der Mey, secretaris; de .Vetter, 2d© secretaris; Maan dag, penningmeester. Lang werd nog gediscussieerd, met het evol£ dat de vergadering besloot aan den Minister een telegram te zenden, waarin wordt aangedrongen op. het sluiten van de grenzen voor den uitvoer van varkens voor 19 Augustus en het stellen van maximum prijzen voor de boeren. Ten slotte werd besloten onder de burgerij der verschillende dorpen' een adres aan de regeering ter teeke'ning te laten circuleeren, waarin wordt aangedrongen op het sluiten der grenzen voor den uitvoer van varkens. HEEMSTEDE. Personalia. Te Den Haag is geslaagd voor het examen Engelsch L. O. mej. H. Raven, alhier. HILLEGOM. Te water. Gisteren reed de voerman W. met paard en kar vol augurken in de vaart aan de Weerensteinstraat. Alles liep goed af. SPAARNWOUDE. Een krankzinnige. Dezer dagen werd op, den Ondenweg alhier een man aangetroffen, die zich zeer vreemd aanstelde. Op nadering van een veldwachter ontdeed de zonderling zich van zijn kleederen en sprong pardoes in het nabij gelegen water genaamd „Het Vuil rak" Na uit het water gehaaid te zijn, werd hij naar Halfweg vervoerd waarbij onderzoek bleek dat men met een krankzinnige te doen had. De ongelukige werd hierop naar „Meerenberg" overgebracht. O VER VEEN. Personalia. Te Deu Haag is geslaagd voor het examen Eng. L. O. mej. P. O. Schmeink, van hier. Het pust-, telegraaf- en telephoonkantoor alhier zal van 1 September tot en met 80 November 1915 op werkdagen zijn open- gesteld van 8 voorm. tot 1 nam., 2 tot 3 30 jen 6 tot 7,30 uur nam. U MUIDEN. Gebrek aan arbeidskrachten. Op enkele dagen van de week is de aanvoer van visch alhier zoo groot, dat er gebrek aan arbeids krachten is om de schepen te lossen, wijl velen der havenwerkers zich onder de wape nen bevinden. Ook het Rijk ondervindt voor het werk In de hallen den hinder daarvan. H© loonen voor de losse werklieden bedragen in den regel dan ook 40 tot 50 cents per uur. Maandag zochten de vischhandelaren te vergeefs naar. .werkvolk tegen een uurloon Van 75 cents. 1 Nog bijtijds in veiligheid. Een houten scheepje, groot .40 ton, bevaren door schip per Poulstra, lag met zand geladen, van hier naar Amsterdam. Door onbekende oor zaak zonk gisternacht het vaartuig, He schipper, door het instroomende water ge- ,kon zich nog juist bijtijds met zijn gezin in veiligheid brengen. VELSEN. Gemeenteraad. In de gisterenavond gehou den raadevergadering waren de heeren Sant. Koelemey en Polderman afwezig. De voorzitter zegt, dat zijn ingekomen: een' adree van de leeraren der Burgeravond school: M. Vader, W. H. Houwen en J. Dei- num, waarhij wordt verzocht hunne beloo ning In overeenstemming te brengen met die, welke door de andere leeraren! dezer in richting wordt genoten, Te behandelen bij de begroeting voor 1910. Een schrijven van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken dat Ihet subsidie van 8100 voor de Visscherijschool wordt over gebracht op de begrooting voor 1916. Aan den heer J. F. Oosterhof, benoemd tot hoofd der school te Wijdewormer, wordt met 2 November eervol ontslag verleend als on derwijzer aan school B. In verband met de door den heer R. Bnnk in de raadsvergadering van 25 Juni j.L ge stelde vraag betreffende de salarieering van tijdelijke gemeentewerklieden en daarop hij brief van 2 Juli d.a.v. gedane opgave, hebben' B. en W. een ambtelijk onderzoek doen in stellen. De heer Brink zegt hierover niet bevre digd te zijn. De beer Vermeulen zegt, dat een der genoemde werklieden bet volle week loon verdient en de ander meer dan het hem toekomende. De gisteren in ons blad opgenomen motief van den heer Van Tuyll aangaande de stoempontkwestie wordt z. h. s. aangenomen. De heer Van Tuyll richt eenige vragen tot' B. en W. aangaande het ongeval met de zin kers voor gas- en waterleiding. Hij wen ech te gaarne te vernemen, of deze in 't geheel' niet beschadigd zijn, ook de ommanteling eü de onderdeelen niet. s De heer De Boer zet het ongeval (door de bladen niet juist weergegeven) uitvoerig uiteen. Er Is niets beschadigd en de onge wilde proef heeft doen blijken dat we thans zeer sterke zinkers hebben. Aangaande de verbreeding en verbetering van den Bloemendaalschen' weg langs de J an Gijzenvaart deelt de heer Vermeulen mede, dat de onderhandelingen met de directie geen- gewenscht resultaat hebben opgeleverd-, terwijl de kosten groot, n.l. 5000 zullen zijn. Door de heeren Huyg en Netscher wordt op den slechten toestand1 van den! weg ge wezen. De heer Vermeulen zegt de noodige verbeteringen toe. Uitvoerige discussies worden gevoerd hij het voorstel tot verlenging aanstelling tijde lijk boekhouder bij het bedrijf Openbare Werken. De Einantieele Commissie bericht». te geen advies te kunnen uitbrengen. Dé voorzitter leest een rapport van den! heer Veller, boekhouder. De heer Netscher wil de zaak aanhouden' tot September en den tijdelijken boekhouder voor dien tij-d nog niet ontslaan. Goed gevonden. Goedgekeurd wordt de verlenging termijn onbewoonbaar verklaarde woningen, terwijl afwijzend wordt beschikt op het verzoek van J. J. C. Bander te Schoten over afwijking der bouwverordening voor den bouw van woningen aan den Hagelingcr weg. Goedgekeurd wordt de verhuring van ge meente-eigendommen en verpachting van visch recht. Bij de vaststelling verordening omtrent de waterlevering is een amendement ingekomen van de heeren Landeweerd en Brink, dat verlaging van den waterprij» bedoelt voor de mindere huurwaardem De heer Landweerd zag gaarne hierop prce-advies uitgebracht en bepleit daarom aarhouding der zaak. De heer De Boer -zegt dat dit niet kan. Wij moeten de verordening met het oog op de aansluitingen nn vaststellen. De heer de Boer verklaart het amendement onaanne melijk; 3200 van de 8700 te verwachten aan sluitingen zonden daaronder vallen. De heer Brink beveelt het na den heer Landeweerd aan. De heer Netscher zeide wel wat voor het amendement te hebben gevoeld, maar de be spreking heeft hem niet overtuigd. Boven dien zal het zeker 10,000 eischen. En dé eerste jaren werken wjj toch al met tekor ten. Wel zag spreker het amendement gaarne zóó gesplitst, dat de allerarmsten kondén ge holpen worden. De heeren Brink en Landeweerd wijzigen het amendement in dien zin en splitsen het dus. Nadat de voorzitter en de heer Sluiters ook de splitsing ontraden hadden, worden zoowel het gesplitste als het geheele amen dement verworpen, het eerste met 9 tegen 5, het tweede met 12 tegen 2 stemmen. De ver ordening wordt daarop zondeT stemming aangenomen. De heer Brink verzocht aan- teekening van zijn tegen-zijn. Alvorens de rondvraag gehouden wordt, spreekt de voorzitter de scheidende raads leden toe. De heer Koelemey was daarvan afwezig. De voorzitter zegt wij'de scheidende leden noode zullen missen. Wij hebben al tijd prettig samengewerkt, waarvoor hij hen namens den Raad bedankt. De leden betuigden hiermede hunne in stemming. BE1LOO. Gemeenteraad. Door dén Raad is op het veyzoek van de Kiesverceniging „Vrijheid door Orde", om boekjes van het kohier van den hoofdelij ken omslag voor belanghebben den verkrijgbaar te stellen, afwijzend be schikt. In een volgende vergadering zdllen B. en Wi. komen met eene herziening van de trac- tementen der ambtenaren in dienst der ge meente. Na het onderzoek van de geloofsbrieven werd tot toelating van de herkozen leden Mulder en Maas Geesteranus besloten. Tot onderwijzer werd uit de volgende voordracht 1, E. Smit te Enkhuizen, 2, C. J. de Wijn te Texel en 3, K. Bos te Alk maar, na een zitting met gesloten deuren, met algemeene stemmen benoemd no. één der voordracht. De suppletoire begrooting over 1614 werd vastgesteld op een bedrag van f 38069.445. De gemeenterekening, sluitende met een batig saldo van f 12,13 werd- in handen gesteld der heeren Bakker, Mulder en Van 't Veer. Op voorstel van den heer v. d. Molen werd aan B. en W- opgedragen, uit te zien naar terreinen voor een begraafplaats en hierover in de volgende vergadering mededeeling te doe-; i Ri, KL Volksbond. Naar aanleiding ,van een desbetreffend voorstel in de laatst ge houden vergadering van den N. R. K. Volks bond inzake gezamenlijken inkoop, van win terprovisie, als cokes," steenkolen, aardappe len e. d., zullen Maandagavond in het Bonos- gebouw; vérdere plannen door het Bestuur worden meegedeeld. ,W1| .verwachten jiat vele bondsleden Maandagavond naar 't Gebouw: zullen gaan om deze urgente zaak te bevor deren en uitvoerbaar té maken, WOKMEItVEEB. Personalia. Te Arnhem slaagde voor de hoofdacte L. Q, ge heer J, li. Stelling- wierf, van hier, zaandam. Hoog bezoe*k. Gistermiddag bracht de Minister van Oorlog, vergezeld van zijn ad judant de kapitein Van Everdingen, een be zoek aan de artillerie-inrichtingen aan de Hembrug alhier. De staats-munitiebedrJJvea, Reke ning houdend met de buitengewone drukke werkzaamheden aan de artillerie-Inrichtingen aan de Hembrug, doet het legerbestuur on der de gemobiliseerde troepen-onderzoek naar fabrieksleiders en opzichters in metaalwaren- fabrieken, die eventueel voor een tijdelijke benoeming bij die inrichtingen in aanmer king z&uden kunnen komen. De harddraverijen. Begunstigd door het prachtige zomerweer werden gisteren in de feestelijk bevlagde Stationstraat de jaar- lijksche harddraverijen gehouden, In den voormiddag hadden de draverijen plaats op. de korte baan om prijzen van 75, 25, 15 en J.0 gulden. Paarden, die op. de korte baan met uitzondering van 800 M. geen hooger bedrag in eens hebben gewonnen, wer den gehandicapt. Het aantal mededingende paarden bedroeg 16, Do uitslag was als volgt: le pr. „Bandage" van J, Bakker, Oude Sluis, berijder eigenaar; 2a pr, „Amiens" van de „Vereeniging Assen delft, berijder M. Siderius; 3e pr. „Door- looper" van U. Verdegaal te Lisse, berijder J, Devrieger; 4o pr. f 10 „Devouée" van AL ,P. J. vi. tcL Kroon, Abcoude, berijder J. G. "do Boer. Voor de namiddagdraverijeu .waren prijzen beschikbaar van 15Ö, 75, "60 en 25 gulden. Deze draverijen werden gehouden .voor alle paarden, doch de paarden die op. de korte baan een prijs van f 2Q0 of meer gewonnen hadden, werden 'gehandicapt. Er waren 18 paarden ingeschreven. De prijzen .werden als volgt gewonnen: le prijs Athletha van K. G. van der Veen te Hardegarijp, berijder M. Siderius (310 M.); 2e pr. Adeline van B. v. d. Borg te Tilburg, berijder B. P. ten Hagen (300 M.); 8e pr. 'Auto van P. v. d. .Wal te Hoofddorp, berijder Th. BussmöIIer (305 M.); 4e prijs Char I. Oorday van Gebr. Prast, Amsterdam, berijder J. van Leeuwen (300 M.); 5e prijs Catherine L. van P. C. Appel te IJselmonde, berijder A. Witte- veen. (310 M.) Er was, zoowel in den voor- als namiddag, veel belangstelling en er heerschte don ge- heelen dag een feestelijke drukte. Na afloop der wedstrijden werden des avonds in een feestelijke 'bijeenkomst op de bovenzaal van café „Neut" de p.rljzen uit gereikt. HOORN. Personalia. Te den Haag is 'geslaagd voor het notarieel staatsexamen le gedeelte de heer G. Leeuw van hier. MEDEMBLIK. Een jubileum. Dezer dagen herdacht de. heer M. va$ der Meer, den .dag waarop, hij voor 25 jaar zijn functie al3 lid van het Ri, K. Parochiaal armbestuur aanvaarde, waarvan hij de laatste jaren als .voorzitter en administrateur fungeerde. Wie eenigszins op. de hoogte is, van het geen de laatste jaren door het R, K. Parochi aal armbestuur is verricht, die zal beseffen wat een reuzenarbeid hier is tot stand ge bracht. De jubilaris heeft Mor zijn arbeid hier, den dank verdiend niet alleen van de be- hoeftigen en ouden van dagen die in het zusterhuis mede door zijn arbeid zulk een blijden dag beleven, maar ook de. dankbaar heid van de ganscho parochie, vooral voor hetgeen hij voor het katholieke onderwijs verrichte, .Van nature uiterst bescheiden plaatste de jubilaris zich nooit op, den voorgrond, maar was steeds bereid den bloei der katholieke zaak te bevorderen. Moge de goede God hem daarvoor zegenen, en hem de kracht verleenen om nog lange jaren met den zelf den ijver in zijn functie werkzaam te zijn- Regeeringsbrood. Naar .wij verne men zal ook hier binnen eenige dagen de gelegënheid opengesteld worden om te profi- teeren van goedkoop^ bruinbrood, Markto verzicht. .Wij beginnen met een nieuw, record voor schapen: f 62.50, op. naam van vee, behoorende aan den heer P« Strijbis te Nieuwe Niedorp. Uit dien prijs valt .wel af te leiden, dat de prijzen hoog waren; daarbij was de handel vlug; wat niet altijd samen gaat. Oude schapen voor de weide liepen tot 34 gld., een koppel lamme ren kon uit de tweede, hand f 27.50 opbren gen; ook al een recordprijs. .Vette koeien waren stug duur; volgens deskundige schat ting 11 stuivers. Het uitvoerverbod had, door do 'aanwezigheid van vele slagers, en een niet te grooten aanvoer, het fonds boekte 70 stuks, nog geen grooten invloed. Da heer O. Smit van Barsingerhorn markte voor zijn vee 460 gld. Melk- en kalfkoeien waren trekKend hoog, Fokvee werd gekocht voor Noord-Bra bant, Bergen op Zoom. .Vette varkeus liepen tot 46 cent. Amsterdam was alweer de groot ste afnemer, 50 stuks, benevens 40 vette koeien. Boter was 5 cent hooger, eieren 70 cent lager in prijs. Van oq,ze markt. Schagen 12 Augus tus. 20 stieren f 180330; 50 geldekoeien (mag.) f 220-320; 89 idem (vette) f 200— 460; 22 kalfkoeien f 240—380; 38 pinken f 150190; 35 nuchtere kalveren f 1428; l 60 schapen (mag.) f 22—84 720 idem (votte) f 8659,50; 875 lammeren f 15—27,5010 varkens (mag,) f 80; 80 idem (vette) p.. K.G. f 0.80—0,92; 00 biggen f 14—22; 150 kippen f 0.85—1,00; ÖOO KG. boter f 1.5Q—1.60; 60 K.G. kaas f 0.60—9.80; 6Q0Q st. kipeieren f 6,76-6.25, _j i ,J.Jl, HET! 23EEKVLLETSJ U BILEU M> - it 100-jarig jubileum van het Seminarie Beekvliet te St. Michiels Gestel zou op 10 Augustus plechtig herdacht worden. .Wegens dé treurige tijdsomstandigheden is het feest niet doorgegaan. Intueschen las, ter gelegen heid der prijsuitdeeling Z. D- H. Mgr. A- F. Diepen volgend schrijven voor, hetwelk be wijst, dat te Rome hèt jubileum niet onopge merkt voorbijgegaan Is: (Van uit hèt .Vatikaan, 29 Juli 1915, !£an Monseigneur Philibert van den Heuvel, Regent van het 'L Klein-Seminarie van 's-Her- t togenbosch, V Hoogeerwaarde Heer, Tot den H, Vader is het bericht doorge drongen, dat dit jaar gevierd wordt het eerste eeuwfeest der Stichting van Uw Se minarie, dat, opgericht vóór elk ander Se minarie in Holland, in het kasteeltje van Beekvliet, in den loop van een eeuw. zich zoodanig heeft ontwikkeld, dat- het de grooto roem van het Bisdom van Den Bosch geworden is. Wat echter van grooter belang is: met deze bewonderenswaardige uitwendige ont wikkeling hield op zeer troostvolle wijze de inwendige groei gelijken tred; de groei n.l. van regeltucht en' wétenschap dezer geeste lijke instelling, welke hare overvloedige vruchten hebben afgeworpen in degelijke geestelijke roepingen, uitstekende prelaten, ijvervolle missionarissen, voorbeeldige en ijverige kloosterlingen; vruchten ook van ijverige Katholieken, die, verheven tot de hoogste 'burgerlijke én politieke ambten, zich zelf en het volk tot ©er, daar mede brachten dien rijken schat van christelijke deugden, welken' zij op het Seminarie ver gaderd hadden. Dé Hooge Opperpriester, van dit alles on derricht, juicht van harte het edele initiatief toé, om aezen zoo merkwaardigen datum te herdenken, en drukt zijn wensen uit, dat dit eeuwfeest, hetwelk een' roemrijke herinnering is aan het verleden, ook voor de toekomst moge bevatten de blijde hoop van een steeds grooteren bloei dezer geestelijke stichting. De H. Vader bekrachtigt deze zijne ,wen- 6chen door den overvloed van 's Heme's mild ste zegeningen af te roepen over dé Oversten, de Professoren en de leerlingen van dit Se minarie, aan .wio Hij van ganscher harte Zijnen Apostolischen zegen schenkt. 'Ik eindig met mijn gevoelens van oprechte hoogachting uit té'spreken, mij, noemende van UH.Eerw. de meest toegenegen en onderdanige P. Kardinaal GASPARRL EEN PRIESTERJUBILEUM. Zondag aanstaande zal in do parochie van de H, Liduina aan de Schenkkado, te js-Gra- venhage, op plechtige wijze hot zilveren priesterfeest van don Zeeroerw. Heer Pastoor A. G-. v, d. Berg, worden gevierd. Driedaa,g- scne kerkelijke oefeningen gaan de feestvie ring vooraf, terwijl Zondag te 10.30 ure oen plechtige Hoogmis wordt gecelebreerd, tij dens .welke een feestpredikatie zal gehouden worden door mgr. H. J. M. Taskin, president van het Groot Seminarie te Warmond. VERGOEDINGEN aan landweer- PLICHTIGEN. Door den Minister van Oorlog is bepaald dat voorloopig ter zake van den werkelljken dienst, vervuld na 81 December 1914 door de dienstplichtigen der landweerlichting 1907 in wier landweerdiensttijd vóór 1 Augustus j.l. geen onderbreking (bijv. wegens desertie) heeft plaats gehad, een vergoeding kan wor den toegekend van ten hoogste 2 per dag, en eveneens ten hoogste 2 per dag ter zake van den werkelijken dienst, vervuld na 81 Juli 1915, aan de landweerplichtigen, die een zeven-, resp. zesjarigen niet-onderbroken landweerdiensttijd hebben volbracht. Ten aanzien van de landweerplichtigen der lich ting 1909 of andere lichtingen, in wier land weerdiensttijd onderbreking plaats had, geldt de bevoegdheid tot toekenning van ten hoog ste 2 per dag slechts voorzoover betreft den werkelijken dienst, in dit jaar vervuld na den datum, waarop zij den normalen landweerdiensttijd ten volle hebben vol bracht. De landweervergoeding mag in geen geval hooger zijn dan noodig en o.a. in ver met met art. 4 van het Landweer-besluit III mogelijk is. IN VERBODEN GEBIED. Voor de rechtbank te Almelo heeft terecht gestaan H. V, arbeider te Losser, thans ge detineerd, ter zake dat hij in strijd met een besluit van den territorial en bevelhebber in Overijsel, waarbij hem het verblijf binnen biet in staat van bejeg verklaarde deel van Overijsel was ontzegd, 12 Juli te Losser is teruggekeerd. Beklaagde verklaarde teruggekeerd te zijn te Losser, omdat hij zich gaarne onder be handeling stelde van dokter Frederiks al daar. De eisch luidde 2 maanden gevange nisstraf. De verdediger, mx. P. S. Noyon te Almelo, verzocht een lichtere straf. De rechtbank, dadelijk uitspraak doende, veroordeelde bekl. tot 4 weken gevangenis straf, onder aftrek der prev. hechtenis. naar waarnemingen verricht in den morgen) van Vrijdag 13 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteo rologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: Haparanda 768.7. Laagste barometerstand: Helder en Mun- chen 759.6. Verwachting tot Zaterdagavond: zwakke tot matige wind; aanvankelijk uit westelijke richtingen; zwaarbewolkt met kans op on weer. Zelfde temperatuur. EXAMEN RADIOTELEGRAFIST, De directeur-generaal der Posterijen .en Telegrafie brengt ter kennis van belang hebbenden, dat in de tweede, helft der maand September e.k. een examen zal wor den gehouden voor het verkrijgen van certi ficaten voor radiotelegrafist eerste, of twee de klasse. Verzoeken om tot dit examen te worden toegelaten moeten vóór 8 September a. s., ouder nauwkeurige opgave van naam, voor namen en woonplaats en met overlegging van een gezegelde geboorteakte tot den di recteur-generaal voornoemd worden gericht. Voor het examen-programma wordt ver wezen naar d© „Staatscourant" van 21 Maart 1914, no. 68, i i HQORN, 12 Augustus. Kaasmarkt. Aange voerd: 22 stapels kl. f abriekek aas 51.50: 76 stapels kl. boerenkaas 53.50; 64 stapelt boerenkaas 51; 1 stapel middelbare kaas 51.Totaal 163 stapels, wegende 72,187 K.G. Handel ving. WIJHE, 12 Ang. Eierenmarkt. Aanvoer 40,000 stuks. Hoogste prijs 6.75; laagsP' prijs 6.gemiddeld 6.50. Stemming gewoon. RAALTE, 12 Aug. Eierenmarkt. Aanvoer 160,000 stuks. Hoogste prijs 6.60; laagstë' prijs 6.—gemiddeld 6.40. Stemming kalm. HOOFDDORP, 12 Aug. Graanbeurs. Dé ncteeringen waren als volgt: nieuwe witte tarwe 10.50—11; haver 15—15.50; gerst 9—10; koolzaad 22—24; nieuw karwijaaoU l 18.75—19.25. VERGHDERieiG van don GEMEENTERAAD vaa Haarlem op WOENSDAG 18 AUG. 1915, des aamiddagt ten IV» ure, in de Statenzaal (Prlntaahof). Aan een groote courant- en handelsdrukkerij kan. ter- stond geplaatst worden een zeer bekwaam grondig bekend met moderne kantooradministratie en controle. Flink salaris en vooruitzichten. Brieven met uitvoerige inlichtingen, ook omtrent even- tueele diploma's boekhouding onder No. 3291 het bureau der Nieuwe Haarlem sche Courant. F. TH. EVHRARD Kruisweg 59, Haarlem Bekendheid met Rekening-Courant en Coupons strekt tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitatiën worden gewacht met opgave van referentiën en verlangd salaris^ GeboBw „SINT BASmedestraat, Vrijdag, Zaterdag ea Zondag a.s. Kunstfilm in 5 aideelingen van HENRI SIENKIEWIOZ. Explicatie van den heer J. HARTOG. Prijzenle rang 30 et., 2e rang 20 et., rang 10 et. Zondag 5 cent per plaats verhooging Eiken dajs SUaSSnée 2 hup. ZIE DE BECLAMZS. Gistermiddag reed pen hulpkoetsier van den Keer J. K. aan do Vossevaart met een bollenwa- gen in die vaart. Ofschoon met moeite werd het paard op het droge gebracht en de beide opzit tenden gered. l ats "Vtr yaa— II .■■lil I ui» r*"».'. ..LH ADMINISTRATEUR,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 3