SOCIALE BERICHTEN KERKNIEUWS; STATEN-GENERAAL. SPORT EN WEDSTRIJDEN LEGER EN VLOOT Land&cmw en Vlsscherif M Veertien dagen uit logeeren Het Handwerkhqekje, gende ten minste vijf cent laten offeren .voor het antwoord. Welnu, ieder weetgierige en elke lezer of lezeres, die raad noodig heeft en krijgt, en iets voelt voor deze nieuwe wijze van wei- Joon, hij of zij zende ons gerust het offertje, Jat wij dan wel zullen overmaken aan de redactie van het tijdschrift St. Bavo. De Eedactie.)' DE ANKBESTRIJDIN G SD AG. Het Diocesaan Eruisverbond in het Bis dom Haarlem houdt een drankbestrijdings- iag op Zondag 19 September a s. des namid dags 2 uur, in de groots zaal der Sint Jozefs- gezelienvereenïging, Stadhouderskade 55, Am sterdam. Onderwerp: „Oorlog en Alcohol". Eedevoeringen zullen worden gehouden over: „Overheidsmaatregelen in verband met oor- og en alcohol"; „De invloed van den alcohol op den oorlog"; „Lessen van den oorlog voor de drankbestrijding". MEISJESPATRONATEN. De bond van E. K. Meisjespatronaten en Afeisjesvereenigingen in het Bisdom Haarlem houdt een algemeene vergadering op Woens dag 25 Aug. 1915, in het gebouw der Zita- veroeniging te den Haag. De vergadering zal worden begonnen met eene H. Mis te 10 uur in da Kerk van O. L. Vr. Onb. Ontv, (Hartebrug); daarna bij eenkomst in het gebouw van bovengenoemde vereeuiging. Behalve jaarverslagen enz. aan de orde: Terkiezing van 2 leden voor' het hoofdbe stuur wegens periodieke aftreding van pas toor Schroder S.J., Botterdam en rnej. J. D. C. Loomeijer, Haarlem; toespraak over de geestelijke opvoeding in onze Meisjes- patronaten, door den voorzitter; toespraak over de actualiteit van het R. K. Meisjes- patronaat, door den secretaris; behandeling, van eenige punten naar aanleiding van in gekomen vragen en practische wenken in be trekking tot de opgerichte of op te richten meisjespatronaten. BRANDSTOFFENV OORZORG. Zondag had in het gebouw, van den R.K. Volksbond te Arnhem een bijeenkomst plaats ,uitgeschreven door den Bond van R.K. Coöperatieve Vereenigingen in Neder- - land, waar een groot aantal E.K. Coöpera tieve Vereenigingen en vakorganisaties wa ren vertegenwoordigd, om middelen te be ramen om in den dreigenden noodstand van orandstoifen te voorzien. Er werd besloten over te gaan tot oprich ting van een brandstoffencooperatie. Een commissie werd benoemd om de noodige maatregelen te nemen en om samenwerking trachten te verkrijgen met het Kolenbureau. De leden der R.K. vakorganisaties zal men op de meest goedkoope wijze van brandstof- ten trachten te- voorzien. De commissie ^estaat uit de heeren: G. van Lingen, voorz. Amsterdam; A. van Ha gen. secr. den Haag; P. Verzun, penningm., Utrecht. Gotschalk, Amsterdam, en Rein- ders, Eindhoven. T naar db missie, Per 8.8. „Prins der Nederlanden", van de Maatschappij „Nederland" vertrokken Zater dag, naar wij! in de Tijd lezen, uit Amster dam naar de Missie van Nederl. Oost-Indië (apostolisch vicariaat van Batavia) de eerw. paters W. C. van 'den Heuvel S. J. en A'. van Mieghem S. J. Pater Van den Heuvel keert na een éénjarig verblijf in patria terug naar het missieveld, waar hij] reeds verschei dene jaren als redacteur van „De Java-Post" heeft gearbeid. Pater Mieghem vertrekt thans voor do eerste maal naar de; Missie, GEWISSELD® STUKKEN. Het vrijwillig onderofficierskader, .^aar de Avondster meldt, heeft de heer Juten, lid van de Tweede Kamer, de vol gende schriftelijke vragen aan den Minister van Oorlog gesteld: lo. Waarom worden die leden van het vrijwillig onderofficierskader, die diensten verrichten, welke zouden moeten worden verricht door onderofficieren van hoogeren rang. niet tot dien rang bevorderd? Is dit alleen, omdat het Bevorderingsvoorschrift 1913 daartoe den Minister# niet de bevoegd heid geeft? 2o. Zoo ja, acht de Minister het dan niet wenschelijk, dat de desbetreffende bepalin gen van het Bevorderingsvoorschrift wor den herzien, zoodat aan deze leden van be doeld kader ten minste die hoogere rangen titulair kunnen worden verleend, met tijde lijk de overeenkomstige traktementsverhoo ging? l 3o. Bestaan er onoverkomelijke bezwaren om deze leden van bedoeld kader te bevor deren tot den rang, van welke zij de werk zaamheden verrichten? 4o. Welke overwegingen hebben den mi nister er toe geleid nogmaals de toelage voor de ongehuwde officieren te verlagen, zoodat die ap. dit oogenblik voor subalterne officieren vijftig centen per dag bedraagt? 5o. Acht de Minister een dergelijke toe lage wel overeenkomstig de waardigheid van den officiersstand?. i i VOETBAL. Seriewedstrijden van „Stormvogels". D© uitslagen der Beker- en Seriewedstrij- den te IJmuiden op Zondag 15 Augustus zijn: Diamantbewerkers I—Neerlandia II: 1—0 F. S. .V. II— Swift II: 2-1 Swift I—T). O. O. I: 1—0 Diemen I—R. U. O. I: 0—4 Neerlandia IAlcmaria .Victrix I: 11 Stormvogels II—.V. S. ,V. I: 1—4 Kinheim I—D. O. S. Bi. I: 4—0 Eendracht IStormvogels III: 10 D. 0. I—Bloemendaal I: 5—1 N. ,0. S, I—Eendracht II: 8—0 WIELRIJDEN. Scheveningsche Wielerbaan. De uitslagen van Zondag zijn: Nr. I. Wedstrijd met voorgift voor Ama teurs, te verrijden in 4 ritten en eindrit. De eerste, aankomende in eiken rit wordt geplaatst in den eindrit. Ie, Jhr. G. Bosch van Drakenstein, van meet; 2e. „Swift", van meet; 3e. „Le Tu- teu-r", 40 M. Niet geplaatst: D. P. van Kempen, 40 M. Nr. II. Wedstrijd voor onafhankelijken en beroepsrenners, óver 1 K.M., te verrijden in 3 ritten en eindrit. De eerst-aankomende in eiken rit wordt geplaatst in den eindrit. Eindrit: le. L. Lidier; 2e. P. Moeskops, 3e. Jan van der Tuyn. Tandemwedstrijd over 5 K.M. met klas sement bij eiken kilometer en toekenning van punten naar volgorde van aankomst. Uitslag: le. Van der Tuyn—Didier, 6 p.'j 2e. DenzierBogaert, 9 p. De tandem HendriksMoeskops kwam in de eerste ronde door het springen van een band te vallen. Wedstrijd tusschen Piet Dickentman, Am sterdam, Jan «yan Gent, Amsterdam en Léon van dei- Stuyft, België, te verrijden in drie ritten over 20, 25 en 30 K.M., achter motor- gangmaking, met toekenning van punten naar volgorde van aankomst: le rit, 20 K.M.le. Piet Dickentman, In 19 min. 40 1/5 sec,; 2e. Jan van Gent, 300 M, achter; 3e. Léon van der Stuyft, D/a ronde achter. 2e rit, 25 K.M.: le. Jan van Gent, in 24 m. 45 sec.; 2e. Léon van der Stuyft, 1 ronde achter; 3e. Piet Dickentman, 360 M. achter. 3e rit, 30 K.M.le. Léon van der Stuyft, in 29 min. 43 sec.; 2a. Jan van Gent 480M. achter; 3e. Piet Dickentman 495 M. achter. Totaal uitslag: le. Jan van Gent: 2 "-f-' 1 -|- 2 5 punten. 2e, Léon van der Stuyft: 3 2 -j-/1 6 p. 3e. Dickentman1 3 _j_ 3 "-i 7 p, Op 29 Augustus a.s. zal op de Scheve ningsche wielerbaan het kampioenschap van Nederland over 50 K.M. achter motorgang- making worden verreden. Deelnemers "zijn Jan van Gent, Piet Dickentman en Por Bleke molen. oproeping van; den landstorm JAARKLASSE 1915. De Minister van Oorlog heeft omtrent de oproeping in werkelijken dienst van de land- stormpiichtigen der jaarklasse 1915 tegen 24 Augustus (voor Drente 25 Augustus) als nog het volgende bepaald: Van de oproeping wórden uitgezonderd zij, die gevestigd zijn elders dan in Neder land, Duitscbland eu België, zij die buiteq een dier landen verblijf houden, zonder er gevestigd te zijn. moeten wél opkomen Verder worden tot nader order buiten op roeping gelaten; I lo. de personen, die landstormplichtig zijn geworden tengevolge van een hun als mi- ljtieplichtrige verleende vrijstelling wegens kostwinnerschap; 2o. het hulppersoneel wpor ziekenverple ging, deel uitmakende vSh een transport colonne der Vereeniging tot Vrijwillige Hulp „Het Nederlaudsche Itoode Kruis" of eener andere erkende of bij de Vereeniging „Het Nederlandsclie Eoode Kruis" aangesloten vereeniging tot verzorging van zieke of ge wonde militairen; 3o. de personen, van wie bij den keurings- raad is gebleken, dat zij kleiner zijn daq 1.55 M. j Ook zij, die werkzaam zijn in particuliere fabrieken ten behoeve van den aanmaak van munitie, worden niet opgeroepen. Geestelijken enz. en vreemdelingen, die ontslag hebben gevraagd'op grond van art. 15 of van art. 16, eerste lid, lo. der Land stormwet, doch op wier aanvraag nog niet is beslist, behoeven voorloopig aan de op roeping geen gevolg te geven. riveerde 13 Aug. van Amsterdam te Swansea. Stella vertrok 15 Aug. van Arica naar Aquique/ Triton arriveerde 15 Aug. van Huelva te Sa--' vannah. Venus vertrok 14 Aug. van Carthagenas naar Amsterdam. Orion vertrok 16 Aug. van Amsterdam naar Bermuda. Rotterdamscbc Lloyd. Arakan arrveerde 15 Aug. van Java te Rot terdam. Insulinde, thuisreis, vertrok 15 Aug. van Padang. Ophir, uitreis, is 15 Aug. Dover gepasseerd. Merauke, uitreis, passeerde 15 Aug. Perim. Rindjani, uitreis, arriveerde 14 Aug. te Batavia. Kawi, thuisreis, passeerde 15 Aug.°Do- ver. Menado, uitreis, passeerde 15 Aug. Gibral tar. HollandAmerika Lijn. Andijk, van Rotterdam naar Antofagasta, passeerde 14 Aug. 1 u. 10 nam. Prawlepoint.' Noordam arriveerde 16 Aug. van New-York te Rotterdam. Nieuw-Amsterdam, naar New- York, is 15 Aug. Dover gepasseerd. Rotterdam arriv. 15 Aug. van Rotterdam te New-York. Personen, die voornemens zijn zich in In- Soestdijk arriveerde 15 Aug. van Newport dië te vestigen, en daarvan een stuk over-^ews te Rotterdam. Veendijk, van Rotterdam leggen, waaruit dat voornemen overtuigend naar Philadelphia, passeerde 14 Aug. 7 uur blijkt, worden voorioopig vrijgesteld aan de oproeping te voldoen, indien zij zoodanig stuk tijdig bij het Departement van Oorlog Inzenden. Ongeacht de gesloten verbintenis worden alsnog in de registers voor den Landstorm ingeschreven en voor den Landstorm opge roepen de vrijwilligers bij den Landstorm, behoorende tot Landstorm-afdeeiingen. Het ligt n.l. in het voornemen, om de door hen aangegane verbintenis vóór den datum van opkomst te verbreken. DE TURBINE-TORPEDOBOOTEN. Op de werf van de „Nederlandsche Scheepsbouwmaatschappij" zal weldra de kiel gelegd worden voor een van de vier nieuwe 320-tons turbine-torpedobooten, wel ke oorspronkelijk op de „Vulkan"-werf te Stettin gebouwd zouden worden. Zij werden echter bij het uitbreken van den oorlog in beslag genomen, waarna de bouw werd over gedragen aan de Scheepsbouwmaatschappij la Amsterdam, .Ten gevolge van den oor logstoestand ondervond de aanvoer van de materialen groot© vertraging, zoodat eerst" thans een der booten op stapel gezet kon worden, De vaartuigen zullen, naar men weet, de eerste schepen onzer marine zijn, die van turbines voorzien zijn, STOOMVAARTLIJNEN Stoomvaart Mij. Nederland. Nias vertrok 15 Aug. van Amsterdam naar New-York. Ambon, van New-York naar Java, nam. Scilly. Eemdijk vertrok 14 Aug. van Ro- sario naar Buenos Ayres. Gorredijk arriveerde 15 Aug. van Rotterdam te Havana. Kelbergen vertrok 14 Aug. van Buenos Ayres naar Rot terdam. Maartensdijk vertrok 13 Aug. van New- Orleans naar Rotterdam. Oosterdijk vertrok 15 Aug. van Spezia naar New-York. Maasdijk, van La Plata naar Rotterdam, vertrok 16 Aug. van St. Vincent. Kon. Holl. Lloyd. Etna arriveerde 13 Aug. van Amsterdam to Buenos-Ayres. Gelria, thuisreis, vertrok 15 Aug. van Pernambuco. Hollandia, uitreis, vertrok 13 Aug. van Santos. Kennemerland, thuisreis, pas seerde 14 Aug. Lydd. Norfolk arriveerde 15 Augustus van Amsterdam te Buenos-Ayres. Rijnland, uitreis, arriveerde 14 Aug. te Rio Janeiro. Zeelandia, thuisreis, vertrok 15 Aug, van Falmouth. DE UITVOER VAN BOONEN. De Ministers van Oorlog en van Landbouw brengen ter kennis, dat niet zal worden over gegaan tot uitvoer van bruine en witte boonen van den ouden oogst dan onder nader te stel len voorwaarden en nadat bekend is, hoeveel bruine en witte boonen, zoowel inlandsche als buitenlandsche, hier te lande nog zijn opge slagen. Belanghebbenden worden mitsdien uitgenoo- digd'aan den generaal-majoor, hoofdintendant te 's-Gravenhage, Kalvermarkt 20, opgaaf te zenden van de hoeveelheden boonen, die zij be zitten, van de plaatsen en pakhuizen, waar die passeerde 15 Aug. Point de Galle. Billiton, uit- zijn opgeslagen en die opgaaf vergezeld te doen 'gaan van monsters uit de verschillende par tijen boonen réis, arriveerde 16 Aug. te Genua. Kon. Ned. Stoomboot Mij. Calypso, van Londen naar Savona, passeerde 13 Aug. Bev'ezier. Diana vertrok 15 Aug. van Opgaven die na den 24en Augustus '1915 worden ontvangen, worden niet in behandeling genomen en de' partijen waarop zij betrekking Saffi naar Carthagena. Minerva arriveerde 15 hebben kunnen dus voor eventueelen uitvoer niet Aug. van Rotterdam te/Pensacola. Pomona ar- j in aanmerking komen. (Vervolg.) Zóó kwamen er in die veertien heerlijke daagjes ook oogenblikken voor, dat de kin deren in het geheel niet aan spel of genoe gens dachten, doordat tante hun gedachten heenleidde naar die ongelukkige stumperds, tie het zooveel slechter hadden dan zij'. Tegen het einde van het uitstapje ge- Deurde dat nóg eens. Op een avond kwam een van de logeetjes in de keuken en vond daar de dienstbode met een erg behuild gezicht haar werk doen. „Wat scheelt er aan," klonk het deel nemend. „Ach," was het antwoord, „mijn vader is in zoo bitteren nood. Hij heeft, moet u we ten, een klein zaakje, dat altijd aardig goed gegaan is. Maar in den laatsten tijd heeft hij met allerlei tegenspoeden te kampen ge had, en nu op het oogenblik is het zóó erg, dat hij, als er geen hulp komt, (óneen een paar dagen failliet zal moeten gaan. Dan wordt alles .wat hij heeft verkocht, en bo vendien nog de schande, de bittere schande] wat moeten we toch beginnenI!' „Kom, kom, Bertha, huil nu maar niet," sprak liet logeetje, ,,'t is toch geen schande als je ongelukkig bent in zaken. Dat je vaders boei vefrkocht moet worden is wel heei erg, maar misschien komt er nog wel hulp." „Van Onzen Lieven Heer misschien," sprak de brave meid, „want als het van de mèn- sehen moet komenEn dan geen schande, ja, dat zegt u nu wel, maar de men3chen gelooven het meestal niet, dat je buiten je schuld ongelukkig geworden bent, en dan vertellen ze dikwijls nog allerlei leelijke din gen van je." Het meisje zei niets meer, maar liep naar tante om alles te vertellen. En een oogenblik later moest Bertha bin nenkomen om te vertellen wat er met haar vader aan de hand was en haar gelaat schitterde door haar tranen heen, toen me vrouw zei dat ze er met meneer over spreken zou, eu dat, al kon zijl natuurlijk niets be loven en al mocht ze haar vader ook nog in het geheel niets voorspiegelen, ze hem toch dien avond even mocht gaan halen. Dan kon hij met meneer eens praten meneer die zooveel versland had van zaken en wel licht raad zou weten, niet enkel om het faillissement te voorkomen, maar ook om den wagen weer in het goede spoor te Drengen. En het kwiun in orde. De dag, die de laatste zou zijn van het neerljjke uitstapje der beide logeetjes, bracht ook de ae&crheid dat Bertha's vader en waarschijnlijk voor goed geholpen zou tierden. Daar waren ze écht blij om, want ze had den in die korte dagen de hartelijkheid en goedheid der brave dienstbode leeren waar- deeren. Het uitstapje was aan zijn einde. Pa zou dien dag komen om hen weer mee terug te nemen, en ze wisten haast zelf niet of ze blij of bedroefd moesten wezen bedroefd omdat de heerlijke dagen voorbij waren en ze die goede tante en dien besten oom voor lang gingen verlaten, blij omdat ze weer naar moe terugkeerden, die ze in zoo langen tijd niet gezien hadden. Ze'gingen pa van den trein halen, en toen dezo mee naar huis kwam, raakten ze haast niet uitgepraat over al het prettigs dat ze genoten hadden. Pa lachte hartelijk. „Ja, moe zullen" de eerste dagen de ooren wei tuiten," sprak hij. Maar opeens vroeg; hij: „En hebben jelui oom en tante nu al eens heel hartelijk bedankt voor alles wat ze je aan genoegen bereid hebben 1" Neen, daar hadden ze nog in het geheel niet aan gedacht, maar ze zouden het dien avond vast niet vergeten. De laatste oogenblikken bij oom en tante thuis waren wat stiL Maar oom wist die gedwongenheid én dat neergedrukte spoedig te verdrijven. „Jongens," sprak hij vroolijk, „vóór jelui nu weggaat moet er nog één ding gebeuren. Jelui hebt hier met tante en je neefje en nichtje zooveel genoegen gehad daar moet een souvenir aan wezen." En hij ging de kamer uit ea kwam oen oogenblikje later terug met zijn fotografie- toestel. „He ja," klonk het, „dat 's heerlijk. Een kiekje makenI" En spoedig was er een aardig groepje ge formeerd en klonk het tikje, dat het teeken was van bet vastleggen der groep op. de gevoelige plaat. Nog ©en keer voor het geval dat de eerste opname niet geheel gelukt mocht zijn, en toen was de slotplechtigheid afgeloopen. Neen, tóch niet, nog niet geheel. Want de mooiste verrassing van heel die veertien dagen zou nog komen. „Zeg Wil lem," sprak oom, „is er nog plaats in je kofferl" Willem keek een beetje vreemd op. Waar om zou oom dat nu vragen I „Als je nog een plaatsje over hebt, kun je deze camera er bij! bergen," verklaarde oom glimlachend. De knaap -dorst zijn oom haast niet te ge looven. En eerst toen het instrument veilig en wel tusschen zijn linnengoed geborgen was, begon hij te begrijpen dat zijn oom hém, Willem,^ het fotograf ie-toestel cadeau had gedaan1 .Van bedanken kwam dien avond niet veel, maar toen-ze weer goed en wel thuis waren, was het eerste wat Willem deed een héél langen brief schrijven om oom en tante te bedanken voor alles, maar heel in nel bij zonder voor die prachtige camera! EINDE. RAADSELWEDSTRIJD. De raadselwedstrijd is nu ten einde, en zooals jelui weet, kun je nu tot 21 Augus tus de oplossingen alle. bij elkander inzen den. Let vooral goed op, hetgeen er buiten op, de enveloppe moet staan: AAN DEN REDACTEUR VAN DE KINDERCOURANT, KINDERHUIS VEST 29-33, HAARLEM. De oplossingen zullen in de kindercourant van de volgende week worden vermeld en één of twee weken later worden de namen bekend gemaakt van de gelukkige prijs- winners. ANECDOTEN. VERDACHT. A. „Wat kost dat mooie gouden horloge van jou wel?" B. „Ik weet het niet. Er was toevallig niemand in den winkel, toen ik het kocht," EEN DEUR DIE NOOIT, GESLOTEN, .WORDT. Er zullen weinig vreemdelingen te Parijs geweest zijn, die weten dat er in de Fran- sche hoofdstad een -deur bestaat, die altijd open staat.. Dat is een der deuren van het Palais de Justice, die, ten gevolge van een edict van Lodewij'k XIII, gedateerd van ,4 Maart 1618, nooit, zelfs niet 's nachts, gesloten mag worden: opdat mijne onderdanen recht zui len kunnen verkrijgen op, alle uren van den dag of den nacht." De dokter sloeg een band om den arm van het knaapje, nadat de vaccinatie had plaats gehad. „Doe het om den anderen arm, dokter!" vroeg de jongen. „Weineen," antwoordde de medicus. „Je moet het om je verwonden arm hebben, dan weten de jongen3 op, school waar ze je niet moeten knijpen." „Doe het om den anderen arm, dokter," herhaalde de knaap, „u kent de jongens op school niet." Moeder: „Zoo, Antoon, heb je al de bon bons opgegeten, zonder aan je zusje te den ken." Antoon (heel haastig): „O neen, moe, 'k heb den geheelen tijd aan haar gedacht. Ik was al bang, dat zij komen zou vóór dat ze op, waren." Een dief ledigde de brandkast van een rijk man en sprak: „Rijkdom maakt den mensch niet gelukkig." Een metselaar was van een steiger geval len. De dokter vroeg hem, of hij zich ook in de streek van het dijbeen bezeerd had, „Neen, neen," luidde het antwoord; ras in de streek van de Vischmarkt." WEDSTRIJD IN HET HANDWERKEN VOOR GROEP B., MEISJES VAN 11 TOT EN MET 15 JAAR, Zooals ik je de vorige week beloofde zal ik verdere bijzonderheden geven over den wed strijd. Wij zullen te zamen het kleedje vervaardigen en als ik het dan geheel met jelui besproken heb, geef ik je nog 14 dagen den tijd om hef af te maken en in te zenden. Dan zal ik bepalen wie voor een prijs in aan merking komt, waarna jq allen je werk weer terugontvangt. De toegekende prijzen worden in de Kinder courant bekend gemaakt. B'enoodigdhedenEen vierkant lapje linnen (ecrukleurig) van 30 cM. Een streng zwart mou- liné. Een streng mouliné van een kleur naar ver kiezing, bijv. rood, blauw, goudbruin of iets' anders. Als ge de teekening van de vorige week en van nu met elkander vergelijkt, zult ge bemer ken dat nu alleen de teekening van het bor duursel is afgedrukt, en wel op die grootte dat ge die teekening direct kunt overbrengen op de stof. Om die teekening op de stof over te brengen, nemen we een stukje calqueer- of boterhampa pier dat net zoo groot is als ons lapje linnen, du3 30 cM. in vierkant. Dit stukje papier vouwen we eerst in de lengte en daarna in de breedte dubbel en wanneer we dat stukje papier weer openleggen zullen we duidelijk twee vou wen zien. Die vouwen leggen we op de stippe- lijnen van de teekening in de courant en trek ken nu die teekening op ons calqueerpapier precies over (de stippellijnen natuurlijk uitge zonderd). Nu nemen we ons lapje linnen, maken daarin) dezelfde vouwen als in ons calqueerpapier en leggen daarna het calqueerpapier op ons lapja linnen, de vouwen van ons calqueerpapier ausj weer precies op de vouwen van ons lapje linneai Daarna schuiven we een stukje blauw décalf queerpapier tusschen het linnen en de teekening en trekken nu deze teekening met een hard pot^ lood over. Zoodoende hebben we nu het borduurpatroon! op ons linnen overgebracht en zullen de volj gende week aan het borduursel kunnen beginnen^ M. H. S, DE KINDERCOURANT

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 6