Vergadering UIT DE PROVINCIE ÜTFlISSE E.O. LAATSTE NIEUWS i AANBESTEDINGEN SCHAGEN EN OMSTREKEN ONDERWIJS i SOCIALE BERICHTEN ÜIT DE ZAANSTREEK LEGER EN VLOOT MARKTNIEUWS TELEGRAFISCH WEERBERICHT Jldvertentiën. in „VAN OUDS HET RAADHUIS" r der te waarschuwen, die de politie van het gebeurde op de -hoogte bracht. De man werd toen van al zijn'onrechtmatig verkre gen kostbaarheden ontlast en 'in verzekerde bewaring gebracht. Gisteren werd hij, na een volledige be kentenis afgelegd te hebben, naar Amster dam overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. Het is een kellner. uit Hilversum. HEEMSTEDE. Gemeentezaken. In de raadsvergade ring van 10 Juni is door deii heer li! A. Maller, bij de rondvraag aan B. en W. in overweging gegeven om het voetpad aan de westzijde van den Leidschevaartweg van het schouwtje tot de Edisonstraat in verband met net stol te doen bestraten al is het maar met stukken klinkers. Genoemd voetpad is door B. en W. bezich tigd, waarna aan den gemeente-opzichter is opgedragen 11a te gaan de kosten van bestra ting van het gedeelte van bedoeld voetpad tusschen Pijlsiaan en Kogelstraat ten .vervol gens ook de kosten van liet opknappen van genoemd gedeelte voetpad op. ue wijze als de voetpaden zijn aangelegd langs Binnen weg en Eaadhuisstraat. Volgens door dezen verstrekte opgaven zou den de kosten van bestrating f 5U0 bedragen tegenover de kosten van opknappen met Le- grinten f 60. Door het drukke verkeer van de Eiectrisehe tram wordt op bedoeld punt zeer veel stof opgejaagd, zeggen B. en W., maar het is twij felachtig, oi' dit bij bestrating zooveel minder zal zijn dan bij een grintpad; voor bestrijding der stofplaag bij druk tramverkeer kan al leen afdoend helpen het gebruik van stof- wereude middeleü. 2ij zouden wegens de zooveel hoogere kos ten van bestrating in overweging willen geven hen op te dragen het voetpad te laten opknappen zooajs de voetpaden langs Bin nenweg en Raadhuisstraat. Hbcht door den raad meer worden gevoeld aa°r bestrating, dan herinneren B. en W. de inarl"i 10 dor Provinciale Verordening op on of i "8 eü bet Struik van trambanen niiensiin de voor bet publiek verkeer arfike/mTu weSen en bruggen, volgens welk vin rlp 'JC9trating over ite geheeie breedte n'cv,i„(JTi 5,ambaan in bet algemeen wordt p;;' in to tramwegmaatschappijen, rle iieralinL' tot bestrating zou "daarom in S!t« Vff °ren gesteld te .worden, dat riflf Uft krrren ,8csc,hio:]cn onder voorwaarde,* Ai i be^'rating van een halven Metei oreedte langs de rails begroot op f 100 door de Electnsche Spoorweg Maatschappij zullen worden gedragen. Evenals aan het Rijk verzocht is, of dit bereid is voor een deei in de kosten van be handeling met teer van den Hecrenwe"1 bil te dragen zou dan tegelijk aan die Maat schappij kunnen worden verzocht om eene bijdrage bij behandeling met teer van de gedeelten van den Geidsehenvaartwe- ge legen tusschen en langs de tramrails.0 B. en W. stellen den raad voor om voor aes aandeelen elk groot 100, deel te nemen in het kapitaal der O nil ér- li nge Kolen Ées erve Maatschappij. Zij deelen mede, dat als een gevolg daarvan door de gemeente gasfabriek over ten hoog ste 600.000 K.G. kolen zou kunnen worden beschikt. Ofschoon thans de voorraad kolen aan "de gasfabriek aanwezig kan strekken tot .einde December 1915, achten wij het beslist, nood zakelijk, zeggen zij, voor de zekerheid om gas te kunnen blijven leveren, dat er over een reserve kan beschikt worden, daar de gas Ver bruikers in ontzettende verlegenheid zouden geraken, wanneer het bedrijf tijdelijk zou moeten worden stopgezet. Verder deeien B. en W. mede dat zij zich voorstellen om spoedig een voorstel in te dienen voor de verhooging van den prijs van gas geleverd over den gewonen nieter en wel met 1 cent per. M3 om daar door aan het bedrijf de schade te vergoeden, te lijden door de hoogere kolenprijzén en, wel zoo lang als die prijzen stand houden. Waar het gasbedrijf in het belang der "gas- verbruikers zooveel mogelijk zorgt, dat vol doende gas kan wordefl geleverd, is liet naar hunne meening billijk dat die verbruikers ook betalen voor de in hun belang genomen maatregelen. B. en W. stellen den raad voor te be palen dat aan den assistent bij de gemeente gas-, duinwater- en electriciteitsbedrijven, den heer J. Waltkötter, die ongehuwd is, gedu rende het verblijf in „werkelijken dienst krachtens artikel 185 der Grondwet met in gang- van 1 Augustus 1915 zal worden uit betaald 20 pCt. van de qp, 1 Augustus 1914 genoien jaarwedde. eri W. adviseeren goedgunstig op een van. A. Meilink te Heemstede tot rilen ^nn11 wnbren^en van eea Paar kleine motorbootje L aee,rleS£e? ,van eGn Prinsessekade ter ^ldschevaart laags de Gemecnte-Opzmhtor lse nader door de/1 daarmede. doen"' zij le 8eIe?' In -VWband king aan den openbaren dien«* 104 0nttl,ek' deelt® der Leidschevaart nst vatl <?en £G" B. en W. adviseeren goertonncu- verzoek m. J, A. 4o Vries om vergunning tot, het bouwen van een schuil tenhuis in de Leidschevaart langs de. Prin sessekade. HALFWEG. Eerste H. Mis. Dingdag j.h had de Wel Eerw. heer P. Braak het schoone, voorrecht in de, voor dat doel smaakvol versierde Parochiekerk te Halfweg zijn eerste H. Mis te mogen opdragen. Z.Eerw. werd geassis- teeid door den WelEerw. heer Paulussen, oud-kapelaan, als presbyter-assisfcens en de •WelEerw. heeren Schamper en Pijnaker als diaken en subdiaken. Na het Evangelie beklom do ZeerEerw. heer .Verberne, pastoor, den kansel en schet ste in een treffende toespraak de verheven waardigheid van den priester, den jeugdige Wijdeling geluk wenscbende, door God tot zulk eene verheven Vaardigheid te zijn 'ge- kozen.- Het zangkoor voerde op verdienstelijke" wijze de driestemmige Mis van Perosi uit, waarna den jubilaris de Priestercantate van Pater Haagh werd toegezongen. Onder de aanwezige Priesters merkten wij ook op de WelEerw. heeren Polder en Bors- boom, oud-kapelaans dezer parochie. Na afloop der plechtigheid, die door een zeer groot aantal vrienden en kennissen en belangstellenden werd bijgewoond, was er receptie aan de pastorie, .waarvan een druk gebruik gemaakt werd. Met een plechtig Lof eu den lofzang „Te Deum" werd deze feestdag besloten. Den jeugdigen arbeider in de wijngaard des Heeren onze beste wenschenl HAARLEMMERMEER. Een noodlanding. Gisterenmiddag heerschte er groote consternatie te Hoofddorp. Er werden twee vliegmachines gezien, waarvan een door een of andere oorzaak daalde. Men vreesde reeds een ongeluk, doch vrij spoedig ging de mare: de vliegmachine is gedaald op het land van Breure, aan den IJweg, bij den Vijfhuizerweg. Al wat maar eenigszins kon ging kijken. Het stroomde er menschen heen en het duurde niet heel lang, daar ze van alle kanten kwamen aangeloopen, of er waren wel meer dan 1000 menschen en alles ging als een stroom het land op.' Het bleken twee militaire vliegers te zijn, die des middags te Soesterben* waren opgestegen en nu wegens een klein defect aan de motor ge noodzaakt waren een noodlanding te doen. De motor is direct in reparatie genomen en het defect kon weer vrij spoedig hersteld worden. Ondertusschen was het toch te donker geworden om weer op te stijgen, zoodat de vliegmachine onder voldoende militaire bewaking werd gesteld en de vliegeniers te Hoofddorp hun intrek namen. Hedenmorgen zouden zij weer vertrekken. De vliegmachine was gemerkt G 1. Oered. Een driejarig kind van den vracht rijder C. te Hoofddorp liep in een onbewaakt oogenblik het erf af en geraakte in de Hoofd vaart te water. Toen het werd opgemerkt was de kleine reeds zinkende en meende men dat het kind verloren was, vooral daar het reeds mid den in de Hoofdvaart lag. De metselaar Bakker ontzag zich niet om zich te water te begeven en de kleine alzoo van een wissen dood te redden. HOOFDDORP. Personalia. Te Amsterdam is geslaagd voor het examen hoofdakte de heer A. de Jong, van hier. ZANDVOORT. Een vlieger gezien. Gistermiddag werd boven onze plaats een vliegmachine gezien die op de hoogte van het,Grand Hotel zoo laag vloog, dat men vermeende dat hij daar zou dalen. Honderden nieuwsgierigen begaven zich daar heen, doch ter plaatse gekomen, was hij weer opgestegen en verdween in noordelijke richting. Regeeringsvarkens. Na'een paar weken van regeeringsvarkens verstoken te zijn geweest, zijn er heden weer aan de slagers alhier geleverd. Aangekomen vreemdelingen. Mej. Bieman, Amsterdam, Zeestraat 9, 1 pers. Bakema, Hil versum, Kerkstraat 22, 3 pers. Van der Wal, Sloten, Kerkstraat 12, 4 pers. A. de Leeuw, Schoten, Hoogeweg 13, 1 pers. G. Pool, Am sterdam, Schoolste. 1, 1 pers. S. Roodenburg, ideqi, idem, 1 pers. J. de Boer, idem, idem, 1 pers. Strodel, idem, Pension Corthum, 2 pers. H. Polak, Watergraafsmeer, Bakkerstr. 3, 5 p. Fam. van Dijk, Amsterdam, Café Zomerlust, 2 pers. Fam. Immig, idem, idem, 2 pers.'Fam. Blom, Bussum, idem, 4 pers. Puttelaer van Herrefijn, Amsterdam, Pension Seinpost, 1 p. Van der Kolk, Bussum, idem, 3 pers. J. van Gelder, Amsterdam, Passage 20, 6 pers. Mej. Keijzer, Amsterdam, Zeestraat 9, 1 pers.. Egging Roermond, idem, 1 pers. M. Snijer, Amster dam, Kanaalweg, 5 pers. H. v. d. Velsen, idem, Hoogeweg 50, 1 pers. UMUIDEN. G ebrek aan ijs. De buitengewoon groote aanvoer van visch en het daarmede gepaard gaande ijsverbruik bezorgt de ijsfabrieken een ongekende drukte. Toch heeft men met aanvoer van buiten de plaats en uit Noor wegen aan de ijs vraag zoo goed en kwaad1 als het ging kunnen voldoen. Doch nu gepas- seerden Maandag en ook Dinsdag de aan voer Van visch weer bijzonder groot was, kon men aan de aanvraag niet voldoen. Door dezen ijsnood konden de vischkoopers heden riiet voldoende visch betrekken en werden sommige booten niet gelost, wat zeer nadeelig is voor de visch in dezen tijd. Het ge- biuikto ijs uit dc schépen, wat al dienst beeft gedaan, wordt opnieuw gewasschen en wederom gebruikt. Men ver Vacht een stoom boot van Noorwegen, groot 600 ton, om in de eerste behoefte te voorzien. Diefstallen. Door de politie alhier is een ze kere J. E. in bewaring gesteld, beschuldigd van diefstal van twee portemonnaies met geld, hor loge met ketting, zakmes, alles afkomstig van de opvarenden der haringlogger Catharina IJ.M. 212. Men vermoedt dat hij medeplichti gen had, waar thans naar gezocht wordt. Ook op de trawler St. Nicolaas zijn laarzen en kleedingstukken der bemanning ontvreemd. Van dezen diefstal loopt de daaer nog vrij 'rond. Dan zoekt de politie ijverig naar den dader die den heer Krüger oplichtte, door in zijn win kel laarzen en kleedingstukken te koopen ten bedrage van ruim 31 gulden en daarmede spoorloos te verdwijnen. WIJK-AAN-ZEE. Militaire vliegers. Gisteren te 5 uur ongeveer werd ons dorp verrast door een bezoek van den luifenant-aviateur Hofstee, met een prachtigen tweedekker. Hij landde op het strand en 't is te denken, dat ieder die er van hoorde, kwam kijken. Een paar soldaten en matrozen hielden de wacht, terwijl de twee heeren vliegeniers zjch even gingen verfrisschen. Te kwart voor zes kwa men ze terug en bestegen hun vliegtuig, dat wel dra sierlijk en krachtig opsteeg, tegen den ster ken wind in. Honderden handen en hoeden en petten wuifden .hen van het strand toe en ook de ueeren vliegeniers wuifden. Na een paar cirkeliti- prto verdween het vliegtuig naar "het noorden, fterht mf 2e<rr geringe hoogte. In het begin i *s> da* ze even verder andermaal Ln „ii", !!- Dit bleek het geval niet. Honder- oen oogden de aviateurs na en weldra waren dezen int het gezicht verdwenen. Dit was me nog eens eene vcoistelling die niet eiken dag ver toond woidt. Velen erkenden zoo iets nooit ge zien te hebben en dit is aan te nemen. Voldaan over het geziene en met vaderlandschen trots over het door onze aviateurs gepresteerde, gin gen wij weer huiswaarts. NOORDWIJKERHOUT. Oemeenteraad. Ia de heden gehouden raaas-ï vergadering werden onderzocht en in orde be vonden de geloofsbrieven van de heeren H. Heemskerk en J. de Groot, de eerste herbe noemd en de tweede benoemd raadslid. Zon der hoofdelijke stemming werd tot hunne toe lating besloten. De heer de Groot verschijnt hierna ter ver gadering en legt in handen van den voorzitter de eeden af, voorgeschreven bij art. 39 der Gemeentewet. Na door den voorzitter gefelici teerd te zijn met zijne benoeming, neemt de heer de Groot zitting. Hierna worden dé notulen der vorige verga dering voorgelezen en goedgekeurd. Wordt medegedeeld:, a. bet proces-verbaal der opneming van de boeken en kas van den gemeenteontvanger d.d. 30 Juni jl.; b. de goedkeuring der kohieren der plaat selijke belastingen ia de vorige vergadering vastgesteld c. het rapport opgemaakt door het Rijks bureau voor Drinkwatervoorziening, dat bij de leden zal circuleeren. Naar aanleiding van den brand bij Reijne- veld, ontstaat een debat, waaraan aoor alle leden wordt deelgenomen, betreffende een tweede gelegenheid in het dorp tot watervoorziening der brandspuiten. De heer Heemskerk bespreekt de wenschelijkheid van een brandspuit in de Zilk. Wordt besloten de plaats der nieuwe water voorziening te bepalen na de beproeving der brandspuiten. Wordt aangeboden de rekening van inkom sten en uitgaven der gemeente over het dienst jaar 1914. Deze zal worden onderzocht door eene commissie, bestaande uit de heeren Heems kerk, Verdegaal en Bouwmeester. Tot 4en ambtenaar van den Burgerlijken Stand wordt benoemd de heer J. W. van Gotum, ambtenaar ter secretarie. De voorzitter stelt voor, om de opbrengst van den verkoop van den Armentuin ad f 2400.— te plaatsen op het Grootboek, wijl tot heden nog geene gelegenheid is gevonden deze gelden te plaatsen onder hypothecair verband van lan derijen. Op voorstel van den heer van Noort wordt be sloten vóóraf nog eens naar een hypotheek uit te zien. Uit den post voor onvoorziene uitgaven zal worden betaald f 1.87, zijnde het aandeel der gemeente in de kosten der stembiljetten voor de verkiezing van een lid van de Tweede Kamer. Bij de rondvraag wijst de heer Heemskerk op de wenschelijkheid van meer politietoezicht in de Zilk, door aanstelling niet van- een vasten poli tieagent maar door commissioneering van een Zijkenaar. De burgemeester zegt overweging toe. De heer Verdegaal heeft bevonden, dat de Groeneweg tengevolge van de afzanding door de firma Alkemade, in minder goeden toestand verkeert. De voorzitter zegt, dat dit zal worden na gezien. De heer de Groot meent dat, komende van de Groenelaan, de bocht bij het huis van Nijeboer gevaarlijk voor het verkeer is. De voorzitter zal zich hieromtrent in verbinding stellen met den heer Jhr. Gevers. Hierna wordt in gene besloten vergadering overgegaan. Oeen kermis. Ook dit jaar zal wegens de min der gunstige tijdsomstandigheden alhier geen kermis wordeh gehouden. De noteci-injr dei- tulridersvereeinpring- Eens gezindheid, is ais volgt: snijboonen le kw. 1.27, 2e kw. 1.07; stok heereboonen z. d. 1.60; stam heereboonen z. d. 1.50, idem m. cl. 1.47; dubbele heereboonen 1.01, per zak van 12 kilo. Aanvoer 2600 zak. VOORHOUT. Eerste H. Mis. Gistermorgen om 10 uur had in deze gemeente een buitengewone plech tigheid plaats in de kerk van St. Bartholo- rneus. Onze dorpsgenoot, de Weleerw. Iheer F. J. Bemelman, mocht voor bet eerst zijne plechtige Heilige Mis opdragen. Zijneerw. werd daarbij o.m. geassisteerd door den Zeereerw. beer pastoor J. Floor en den Weleerw. heer kapelaan W. Bemelman. die beiden ookeveneens als dorpsgenootèn hun eerste plechtige Heilige Mis in deze ge meente hebben opgedragen. Een groote menigto geloovigen vulde de kerk. De broeder van den jonggewüden pries ter, de Weleerw. heer W. Bemelman, hield een schoone predikatie, waarin hij zijn broe der-priester geluk wemsobte en hoopte dat hij op al zijne werken als priester van God hulp en zegen zou mogen genieten. Ook sprak Zijneerw. een woord van geluk wetisch tot onzen pastoor, Z.Eerw. heer W. J. A. Bots, die binnenkort zal gaan rusten en de zware taak, die hij al een reeks van jaren als priester heeft vervuld, op de schouderen van jongere krachten zal leggen. Daarna richtte Zijneerw. een liartelijken geluk'wenech tot de ouders. „Ouders," zoo sprak hij, „hoe gelukkig is het todh wel voor u om nu dezen morgen twee zoons als priester voor het Altaar te mogen zien irederknielen. „Gij ouder, geniet zoowaar een voorrecht, dat zoovele ouders missen, want.... kan men nog iets" gelukkiger indenken, dan dat men uwe kinderen de heilige priesterwijding zal toedienen?" Vervolgens legde Zijneerw. op duidelijke wijze uit de taak, die de priester te vervul len heeft en wat het is om priester te zijn. Onder do plechtige godsdienstoefening had de jonge priester ook het voorrecht de Hei lige Communie aan zijne ouders te mögen uitreiken. Na de Heilige Mis werd door het zaugkoor een schoon feestlied gezongen. BEILOO. Een vliegmachine. Gisterenavond om 6 uur vloog over de R.-K- kerk een Nederlandsche vliegmachine. Hij ging uit noordwestelijke richting naar 't zuidoosten, en is later op het strand tusschen IJmuiden en Zandvoort ge land. Gemeenteraad. Hedenmiddag te'3 uur i/bu de gemeenteraad bijeenkomen, o.m. ter, be handeling van de gasprijsverhooging en den aankoop van steenkolen voor het gasbedrijf en daarmede gepaard gaande geldleemng. L'. Vr. ter Nood te Heilo op Zondag 22 Aug. Aan deze processie kunnen, deelnemen de St. Josephgezellen, de patronaatsleden en de man nen en jongelingen, die zich daarbij wenschen aan te sluiten, 's Morgens om 4 uur zullen de pelgrims vanaf de sluis vertrekken. Ongeveer half tien Kruisweg, waaronder predikatie door den WelEerw. kapelaan Kerkvliet. Verdere inlichtingen en programma's worden gegeven in het patronaatsgebouw, Donderdag avond om 8 uur. De bedevaartgangers worden hierbij uitgenoodigd dien avond allen aanwezig te zijn ten einde eenige bedevaartsliederen te repeteeren. WORMERVEER. Hoogduitsch l. o. De heer F; K. v. d. Klelj, alhier, slaagde gisteren te 's-Gravenhage voor de acte Hoogduitsch 1. o. ZAANDAM. Eerste plechtige H. Mis. Hedenmorgen ten 10 uur droeg de WelEerw. Heer J. B. Schuijt, IJ. Zondag priester gewijd, alhier zijn eerste plechtige H.-Mis aan God op, in de parochiekerk van den H. Bonifacius. Het altaar was rijk versierd, terwijl eene groote schare van geloovigen het ruime kerkgebouw vulde om van deze indrukwekkende plechtigheid getuige te zijn. Onder deze H. Mis wgrd de Eerw. Neomist bijgestaan door den ZeerEerw. herder der parochie, pastoor J. Zwart, als pres- byter-assistens, terwijl als diaken, sub-diaken en ceremoniarius in dezelfde volgorde fungeerden de WelEerw. Heeren J. Nolet, kap. te Lisse, L. Wiewei, kap. te Rotterdam, en L. Jansen- Schmidt, kap. der parochie. Nog werden opge merkt als cantoreè: de Eerw. Heeren: A. Knots en Th. Bont, theologanten van het Seminarie te Warmond. De feestpredikatie werd gehouden dooï kape laan G. J. v. Oostwaard, uit den Haag, weleer kapelaan te Zaandam, terwijl het zangkoor op verdienstelijke wijze de Mis van Perosi uit voerde. Een indrukwekkend oogenblik was het, toen de Eerw. Neomist, voor 't eerst aan zijne ouders, broeders en zusters de H. Communie mocht uit reiken. Te één uur in den namiddag werd ien huize van zijn ouders een druk bezochte receptie ge houden. Hedenavond heeft nog een plechtig Lof plaats. Gymnastiek. Bij de te Utrecht gehouden exa*- mens voor de acte gymnastiekonderwijs M. O. waren 10 candidaten opgekomen, waarvan er 2 slaagden, onder wie de heer W. H. Dekker, alhier. Eransch L. O. Te 's-Gravenhage slaagde gis teren voor de acte Fransch 1. o. de heer B. M. Bulten, alhier. Een vliegmachine. Gisteren, omstreeks 6 uur in den namiddag, ging een vliegmachine op aan zienlijke hoogte in Noordoostelijke richting over dp Zaanstreek. Door het gesnor van de machine, dat niettegenstaande de enorme hoogte goed waarneembaar was, opmerkzaam gemaakt, kwa men veel nieuwsgierigen naar buiten om een kijkje te nemen. lende de overcomplete korporaals te be- ginnen met die der oudste lichting op de' depóts moeten worden gedirigeerd. Kowno genomen. BJ5RLIJN, 18 Aug. (officieel). De vesting Kowno met alle forten en ontelbaar materiaal^ waarbjj veel meer dan 400 stukken geschut, ia. sedert hedennacht in Duitsch bezit. De forten werden ondanks hardnekkige verdediging stor-^ menderhand genomen. Donderdag 19 Augustus. HAARLEM gebouw Prov. Bestuur v.m. half 11 namens den Rijkswaterstaat' lo. het uitvoeren van baggerwerk in de haven op het eiland Vlieland, behoorendo' tot de zeewerken in Noordholland. Raming, f 2500 2o. het uitbreiden van de verde diging van den onderzeeschen oever voor, de Rijkszeewering aan het Horntje op Texel. Raming C100 M2. naar waarnemingen verricht in den morgen, vau Wcfenisdag 18 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteo rologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: Vlissingen 763.3. Laagste barometerstand: Memel 755.1. Verwachting tot Donderdagavond: zwakke tot matige noordelijke tot westelijke wind;' meest zwaarbewolkt, waarschijnlijk enkele regenbuien met kans op onweer.. Zelfde tem-7 peiatuur. Plechtige Eerste H. Mis. Gisteren morgen half iO uur droeg de WelEerw. Heer G. Joügcjan, Zondag j.l. tot priester gewijd, in de Parochiekerk van den H. Christophorus zijn eerste H. Mis op. Zijn Eerw. werd daar bij geassisteerd door den ZeerEerw. heer J. B. Schrandt, voorheen Deken en Pastoor te Schagen, en don WelEerw. heer J. de Moei, oud-plaatsgenoot-, tharfs kapelaan te Den Hol-, der. Do plechtigheid werd bijgewoond door den ZeerEerw. heer W. van Stee en G, Buis man, voorheen Deken en Pastoor dezer Pa rochie, alsmede door drie van zij» leer- vrienden en vele vrienden en kennissen. .Na het Evangelie betrad de ZeerEerw. heer J. W. van Heeswijk, Deken der Pa rochie, den preekstoel, die sprak naai' aanlei ding van de tekstwoorden: „Komt en volgt mij." De gewijde redenaar schetste in mooie bewoordingen de waardigheid, het gezag en de macht van den Priester en wenschte. den jongen priester en zijn familie geluk met de groote eer, die hem en haar door de' goedheid van God was ten deel gevallen. Na deze indrukwekkende predikatie zette de neomist de Heilige Handeling voort en was het ontroerende oogenblik daar, dat zijn ouders het groote voorrecht hadden uit de handen van jiun zoon de H. Com munie te ontvangen. Ook de broeder en zuster, eu verdere bloedverwanten van den jeugdigen priester deelden in dit schoone voorrecht. Het zangkoor, dat' de Mis van Perosi op hoogst verdienstelijke wijze had uitgevoerd, had ook een schoon „welkomstlied" gezongen. Des avonds had een plechtig Lof plaats, waarbij weer vele Schagenaren de kerk vul den, die na de mooie plechtigheden van den dag, nog weer eens een hartelijk gebed van dank en een voor den jongen priester, tot den Gever van alle gaven opzonden. PROF. DR. C KAPTEVN, Wolff seint uit Berlijn: De „Reichsanzeizeiger" bevat de mededeeling, dat de, Duitsche Keizer den hoogleeraar in de sterrekunde aan de universiteit te Groningen, prof. dr. J. C. Kapteyn, heeft benoemd tot bui- tenlandsch ridder in de orde Pour le Mérite voor wetenschappen en kunsten. GEHEELONTHOUDING ONDER SPOOR EN TRAMWEGPERSONEEL. Do Nat. R. K. Vereeniging van gekeelont- houdars onder Ned. Spoor- en tramwegpersoneel houdt eene groote nationale propagandadag te den Bosch op Zondag 29 Augustus a.s. Als spre fter zal optreden de heer G. Bruua. ASSENDEI.FT. Bedevaart. Het bestuur der St. Josephgézelien- vereeniging organiseert eea processie naar O. KORPORAALS. In verband met do vermindering van het. aantal aanwezige korporaals bij de depóts- bataljons heeft de Opperbevelhebber van land- en zeemacht bepaald, dat bij de com pagnieën van het veldleger slechts het or ganiek aantal korporaals aanwezig -mag zijn. De bepaling dat per bataljon infanterie een overcompleet van 12 korporaals aanwezig mocht zijn. .wordt hierdoor ingetrokken, zul- HAARLEM, 18 Aug. Kaasmarkt. Verkocht 5 stapels kaas, zijnde 737 kazen, wegende 157^ K. G. Hoogste prijs 62, laagste prijs 54, peg 50 K.G. AMSTERDAM, 18 Aug. Amstardamsche vee>- markt van. heden (per telegraaf). 88 vette kalveren le kw. 1.28—1.32; 2e kw.^ 1.25; 3e kw. 1.20 allen per K.G.40 nuchtere kalveren 1218; 688 vette varkens, geen han del. LEIDEN, 17 Aug. Vette Varkensmarkt. Aan gevoerd 103 stuks, prijs van 0.92 tot 0.94 per K.-G. Handel traag. OLST. Eeiermarkt. Aanvoer 28000 stuks. Hoogste prijs 7. Laagste prijs 6.25. Gemid deld 6.75. PURMEREND, 17 Aug. Aangevoerd 176 sta<*„ pels Kaas. 33 stapels Fabrïekskaas, prijs 53. 137 stapels Boerenkaas, prijs 53.50. 2 stapels Commissiekaas 49. 3 stapels Goudschckaaa 48.50. 1584 K.G. Boter 1.55 i 1.60 per K.G. gemiddeld 1.57H per K.G. 759 Runderen, waaronder 353 Vette en 347 Melk- en Gelde- koeien en 59 Stieren. 39 Paarden 130 470, 76 vette Kalveren 0.95 a 1.10 p. K-G. 304 nuchtere id. (slacht) 8 a 14 p. st. nuchtere id. (fok) 16 f 30 p. st. m. 409 vette Varkens 0.87 a 0.95 p. K.G. 48 magere id. 20 35 p. stuk. 181 Biggen 16 24 p. st. 1480; Schapen 30 a 66 p. st. 840 Lammeren 17 24 p. st. Kipeieren 5.75 A 6.25 p. 100. 740 zak Appelen 1.50 8 per zak. 1400 zak Peren 1.50 A 6 per zak. Vette koeien, handel vlug, 0.90 a 1.20 pep, K.G. Geldekoeien, handel vlug, 190 a 320. per stuk. Melkkoeien, handel vlug, 200 a 380, per stuk. Vette kalveren, handel stug. Nuchtere kalveren handel matig. Vette varkens handel vlug. Magere varkens handel m'atig. Biggen haal del matig. Schapen, handel vlug. Lammeren, handel vlug. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde echfge- noote en Moeder, ELISABETH LANGEVELD, in den ouderdom van ruim 39 jaar. A. GROOT. WILHELMINA GROOT. TRIJNTJE GROOT: Haarlem, 16 Aug. 1915. Verzoeke van rouwbeklag ver schoond te blijven. De begrafenis zal plaats hebben op Donderdag a.s., te 12 uur, op de Alg. Begraafplaats, nieuw ge deelte. op MAANDAG 23 dezer des avonds ten 8 ure, TE OVERVEEM. AGENDA: 1. Rekening en verantwoording van den Penningmeester. 2. Bestuursverkiezing wegens af treding volgens reglement van H.H.: A. E. BEEKMAN, H. L. VAN BEUSEKOM, J. H. HANSEN, O. A. HOUWEN, A. KOOLHOVEN en A. IJZERMAN. Keuze van een bestuurslid in de plaats van wijlen den Heer C. J. ROOZEN Sin. 3. Voorstel van het Centraal- Bestuur om ook dit jaar de gewone feestelijkheden niet te vieren. t Namens het Bestuur, De Secretaris, A. IJZERMAN.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 3