TELEGRAMMEN Van neoenmorgen. UIT DE PROVINCIE BINNENLAND UIT LISSE E.O. GEBRUIKT Tel. 78*i (Speciaal Product of hoogte, door één enkele waarneming en van slechts één gezichtspunt uit. 3o. den afstand tusschen twee onbereikbare punten. Hoeveel een Fransehe krant waard is. De Deutsche Tageszeitung meldt, dat de Ame- rikaansche millionair Clharles Schwab, het bekende Parijsche blad „Le Journal" voor 26 millioen francs heeft gekocht. Voor dien was de Fransehe kanonnenkoning Schnei- der-Creusot de voornaamste aandeelhouder. Dezer dagen is reeds gemeld dat de Fransehe senator Humbert het blad zou gekocht heb ben; wellicht zit de zaak zoo in elkaar, dat Schwab den Iheer Humbert de benoodigde gelden heeft verschaft. DE MINISTER CRISIS IN FRANKRIJK. BERLIJN, 18 Aug. (Part.) Uit Den Haag wordt aan de „Deutsche Tageszeitung" geseind dat daar telegrammen ontvangen zijn, die mel ding maken dat nog deze week de beslissing in de Fransehe Ministercrisis te verwachten is, Presdent Poincaré zou met aftreden creigen, wanneer het Ministerie Viviani ten val ge bracht wordt. Men vermoedt dat de radicale partij voor een Presidentscrisis zal terugschrik ken toch dringt een sterke partij in de Kamer op het aftreden van net- Ministerie aan. KEIZER FRANZ JOSEPH. BERLIJN, 18 Aug. (S-Corr.) Wegens den geboortedag van den Oostenrijksehen Keizer was Berlijn in vlaggentooi. De feeststemming werd 's middags nog verhoogd door het bericht, van den val der groote vesting Kowno. Op het plein voor het Keizerlijk slot werden 80 victo- rieschoten gelost en morgen wordt aan de scholen vrijaf gegeven. BREST-LITOWSK BEDREIGD. BERLIJN, 18 Aug. (Part. S.) De „Vossische Zeitung" verneemt uit Stockholm dat het per sonenverkeer op de 'i Ai uk:; :-Brest-Litowsk gestaakt is en de bestuursfilialen van Brest- Litowsk en Minsk verlegd zijn- RÜMENIE. BERLIJN, 18 Aug. (S-corr.) Volgens be richten uit Bokarest eindigde de Koning van slag verleend al» voorzitter van het bestuur der Rijksverzekeringsbank, onder dankbetui ging voor de gewichtige diensten door hem in die betrekking aan den lande bewezen, en is, met ingang van laatstgemelden datum, als zoodanig benoemd V, Noest, secretaris generaal bij die instelling. is, met ingang van 16 November, aan den directeur van het post- en telegraafkantoor te Oud-Beijerland, D. J. Huijer, op verzoek, als zoodanig eervol ontslag verleend, HET GEZANTSCHAP BIJ HET VATICAAN. Het Ned. Correspondentiebureau meldt ons: In een correspondentie uit Luxemburg aan De Tijd is .onlangs de wenscbelijkbeid bepleit van de behartiging van de Luxemburgsche belangen door den Nederlandschen vertegen woordiger bij den H. Stoel; ook buitenland- sche bladen blijken aan die uiting aandacht te hebben gewijd. Het is daarom wellicht niet geheel overbodig mede te deelen, dat uit de meest gezaghebbende bron is vernomen, dat de mogelijkheid van de behartiging der beiangen van eenige buitenlandsche mogend heid, welke ook, door den Nederlandschen vertegenwoordiger bij den Paus ais volstrekt uitgesloten moet worden beschouwd, W. P. GROENEVELTD f. Naar de N. Ct. verneemt, is te 's G ra ven- li age overleden de heer W. P. Groeneveldt, oud vice-president van den-Raad van Ned.- Indië. DE STEENKOLENK WESTIE. De vergadering van de Nijverheidscom- missiè, waarop nogmaals het steenkolen- vraagstuk ter sprake zal komen, zal op Maandag 23 Augustus as. te VA uur, in de Rolzaal op het Binnenhof te Den Haag, on der leiding van den minister van landbouw, nijverheid en handel worden gehouden. Het doel der vergadering is uiteengezet in een schrijven door den minister aan de Nijver- beidscommissie gericht, terwijl ook de voois zifter van de Nijverhei dscommissie, prof. Is. P. de Vooys, namens bet Kolenbureau eene voorwerpen, door de Belgische militairen vervaardigd. Sommige kunstvoorwerpen! vertegenwoordigen een waarde van 200. Dagen en nachten was er aan gewerkt. Voor de expositie waren reeds de tenten gebouwd, programma's gedrukt. Nu typhus onder de geïnterneerden is uitgebroken, heeft de com mandant de tentoonstelling afgelast. Bet co mité lijdt nu een kleine 1000 gulden! schade. Een bange toestand. Toen Zaterdag avond pl.m. 10 uur een 16-jarige lichtma troos van het te Delfzijl in de haven lig gende s.s. Kyproe met een roeiboot eenige aan wal staande matrozen aan boord zou halen, dreef hij door sterken stroom en wind de lhaven uit. De marine kustwacht hoorde den jongen, die steeds verder de Eems op dreef, roepen om hulp en waarschuwde de bemanning van het Techerchevaartuig, wel ke onmiddellijk de haven uitstoomde. Na on geveer een half uur op de Eems rondgezocht te hebben, kregen ze noodseinen te zien, waar zij nu op aanstoomden. De jongen had nl. toen hij den motor hoorde, lucifers aange stoken en omhoog geworpen. Nu was men spoedig de boot genaderd, en was de jongen uit zijn hangen toestand gered. Een Duitselie sleepboot aangehouden. De belastingambtenaren te Delfzijl hebben een Duitselie sleepboot aangehouden, bij het uitvaren der haven, welke poogde verschil lende levensmiddelen uit te voeren. De goe deren waren onder de bedden, in een kachel enz. verstopt. Nadat voor de eventueele boete borg was gesteld en de goederen in beslag genomen, kou de boot baar reis voortzetten. Het misdrijf te Rotsterhaule. Dinsdag middag is de vermoedelijke dader van de inbraak en mishandeling van Buitenveld te Rotsterhaule, de 26-jarige R. V. aldaar, ge vankelijk naar bet Paleis van Justitie te Herenveen overgbrao'ht. Na verhoor doos- den rechtercommissaris en confrontatie met B. in bet ziekenlhuis, gaf de rechter van in structie last tot zijn gevangenhouding en werd bij in de gevangenis opgesloten. De verdachte, die met zijn moeder dicht bij B. woont, zegt van niets te weten. Hii was des ii- j iV Uwlllt ALKl V<111 IllvlD vC WLtClli 11 H Wdo UÜ8 er.ze mg v an de zaak, waarom het gaat, avonds te ruim 10 uur naar bed gegaan, was aan de oproeping tot de vergadering heeft toegevoegd. DE HULDEBETOOGING VAN „VOLKS ZANG" TE DEN HAAG. De huidebetooging aan H. M. de Konin- I gin, vanwege de Nationale Vereeniging voor den Volkszang, afd. V Gravenbage en om- Rumenië zijn verblijf te Sinaja en hield hij streken, ter gelegenheid van den verjaardag direct na aankomst te Boekarest een minister-tl. gunt tevens uit^van de afdeeling raad. ITALIË EN DE DiRD AN ELLEN-ACTIE. BERLIJN, 18 Aug. (Part. S.) De 's Gra venhage vau de Ivoor den Volkszang. R.-K. Vereeniging later door zijn moeder gewekt en had met anderen er naar gezien, dat dokter Spaans B. voorloopig verbond. De wonden aan zijn hand had bij gekregen door het klimmen over een hek met scherpe spijkers. Verdronken. Dinsdagavond is de 70-ja- rige K. in de Snoekjesgraclit te Amsterdam in het water gevallen. Na 5 minuten dreg- gens kwam men op de gedachte den beken den zwemmer, den beer Ed. Meijer, te hulp te roepen. Deze verscheen zoo spoedig mo- Zij zal onder leiding van den heer J. D. gelijk en kon na eenige malen te hebben ge ,Tribuna" van Ramshorst op 31 Aug. des avonds 834 j doken in bet vuile grachtwater, den man bevat een hoofdartikel van den hoofdredacteur uur vóór het Huis ten Bosch plaats hebben boven brengen. Deze had echter reeds bijna een kwartier in de modder gelegen en was overleden. Alagoni, waarin speciaal nadruk erop gelegd j niet medewerking van de zangkoren der bei- wordt, dat de Italiaansche oorlog in de eerstef'0 organiiyeei en de vereeiiigingen, de zang plaats tegen Oostenrijk gericht is, en dus alle fub »Con Am ore" en de Jagerskapel, welke door den commandant voor deze gelegenheid krachten op dezen atryd geconcentreerd moeten welwi]leild Whikking is gesteld, ter worden, en met doei.oos versnipperd» Op o.1! 1 l>e^eleicllix^ der verschillende zangnummers. enkele punt vechten wij toch voor allen en meer Het programma begint met bet Wilhel- wordt door de bondgenooten niet verlangd. De mus, eerst te spelen door de Jagerkapel en Een gevaarlijke visschersboci. Op Vlie land is aangespoeld een model visschersboei met hermetisch gesloten metalen bussen, be vattende dynamiet. Vergiftigingsverschijnselen. Dinsdag avond werd een gezin uit de Utrechtsche zin dezer uitlatingen schijnt niet slechts een vervolgens te zingen door het publiek. Ook dwarsstraat te Amsterdam be,-taande ui weigering van Italiaansche wapenhulp bij de!andere nummers staan op het programma, Aan de orde komt punt 2: vaststelling; yan de gemeenterekening 1014. De Voorzitter deelt mede, dat van de finanoiëele commissie een rapport is ingekomen met verscheidene opmerkingen. We beginnen met een debat over een bedrag van 1.65, dat is betaald voor een hor aan het hondenhok bij den heer v. d. M., om te voorko men dat diens hond bij de buren inbreekt. De Voorzitter zegt, hoe de zaak zit en na eenig heen en weer praten, waarbij naar voren kwam, dat men meende, dat de gemeente zulke bedragen niet moest betalen, trad men in deze zaak niet verder. Men ging lustig praten over de verdere rekening en haar bescheden. De heeren Léfèbre en Van Lijnden, leden van de financiëele commissie, merken op, dat verschillende rekeningen niet voorzien zijn van een datum, dat andere geschreven, zijn door een ander, dan door den leverancier, zoodat de commissie op dezen grondslag een moeilijk on derzoek kon doen en met moeite decharge ver- leenen kan. De V oorzitter en de heer Van L ij n- d e n discussieeren nog over de verantwoorde lijkheid van den Raad en B. en W. in dezen, waarbij de laatste opmerkt, dat de commissie niet van onregelmatigheden of zelfs van fouten in de gemeenterekening heeft gesproken, doch alleen bedoeld heeft opmerkingen te maken over onduidelijke dingen, om daarover ophelde ring te krijgen. Dan wordt voortgegaan met de afhandeling van het lijstje van opmerkingen en in verschil lende duistere gevallen wordt licht gebracht, ten genoege van de commissie. Ook is een opmerking gemaakt over een be drag, voor verteringen, ten raadhuize gemaakt, betaald. De Burgemeester vindt het wel een beetje onaangenaam, dat een opmerking wordt gemaakt over verteringen. De heer van Lijnden zegt, dat de manier, waarop de voorzitter de gemaakte op merkingen van de commissie behandelt, niet de aangenaamste is. Spr. zegt, dat het net wordt voorgesteld, alsof de commissieleden hier zitten al3 beschuldigers. Die indruk moet niet worden gevestigd door het rapport; dat was allerminst de bedoeling. De beer Léfèbre merkt op, dat het niet over de vertering gaat, doch om het feit, dat er op de rekeningen van dezen post geen datums staan. Dat is de zaak. Spr. vindt het vreemd, dat de datums niet staan vermeld. De controle kan zoo niet voldoende zijn. De heer Pijnacker vindt ook, dat de Voorzitter niet op de onaangenaamste wijze op treedt in deze kwestie. De voorzitter had een wetsartikel voorgelezen, behelsende de verhou ding in dezen tusschen B. en W. en den Raad. Spr. vindt, dat dit voorlezen niet had moeten gebeuren. Het maakt een pijnlijken indruk. De V oorzitter zegt, na eenig over-en- weer praten, toe, zooveel als hem mogelijk is Dardanellen doch ook een afwijzing der Fran sehe wenschen omtrent wapenhulp tegen Duitschland. DE TOESTAND IN POLEN. BERLIJN, 18 Aug. (Part. S.) De „Lokal- anzeiger" beschrijft, de situatie in Russisch- Polen als volgt: Het leger van Von Mackensen stond eergisteren reeds op 20 K.M. voor de vestingkern van Brest-Litowsk. Von Macken- eens rechtervleugel wordt reeds bij Goden aan den Bug gesignaleerd terwijl het in Von welke "bestemd zijn om door het publiek te worden gezongen als; „Wij leven vrij, wij moeten afvragen, hoe we winst maken. Vragen we, of er op gas geld wordt verdiend, dan moeten we zeggen: neen. Het gas kost op het oogenblik wel ejvenveel bij inkoop, als waarvoor het ver kocht wordt. De heer Langeveld blijft er bij, dat hjj een verhooging dit jaar niet noodig vindt-. Medegedeeld wordt, dat, bij een zelfde ver bruik als in 1914, de opbrengst 3000 hooger zal zijn, als de pry's verhoogd wordt. De heer Pijnacker, vindt het een maatre gel van voorzichtigheid, om den prijs te verhoo gen, en is er daarom voor. De heer Léfèbre vindt een cent wat veel. Kunnen we niet met een halve cent beginnen? De heer Pijn acker zegt, dat we er natuur lijk allen voor zijn, om, als het weer kan, den prijs te verlagen. Maar uit voorzichtigheid moe ten we nu den prijs hooger stellen. Met 52 stemmen wordt besloten, den gas- prij-s, behalve dien van het muntgas, met 1 cent per kubieke meter te verhoogen. De heeren Lé fèbre en Langeveld stemmen tegen. De heer Léfèbre vraagt in de rondvraag of de heer Kingma al heeft medegedeeld, hoe hij er toe .gekomen is, de voordracht voor een vaste leerkracht op te maken, waar in dè vorige raadsvergadering aanmerking op gemaakt was, In een uitvoerig schrijven, dat nu voorge lezen wordt, rechtvaardigt d her Kingma zich en zet hij uiteen, hoe de zaak in elkaar zit, met; welke mededeelingen de raad genoegen neemt. Daarop wordt vergadering te half zes ge sloten. Alweer eetü Voor de zooveelste maal werd gisterenmorgen alhier weer 'n rijwiel ontvreemd, hetwelk was geplaatst voor de bollenschuur van den bloemist G. Segers aan de Kanaalstraat. Per motorfiets werd direct een onderzoek inge steld, echter zonder resultaat. Bollen voor Finland. De schoener „Beren- diaa", kapt. Wijnstok, die leien te Haarlem aan bracht en loste, zal van hieruit een lading bloem bollen naar Finland overbrengen. (Adv.) ZANDVOORT. Gemeenteraad. Vergadering van den raad dezer gemeente op Maandag 23 Aug., 'e nam. 7A uur. De agenda luidt: Ingekomen stukken en mededeelingen. Aan bieding gemeenterekening 1914. Aanbieding rekening van bet BAj'gerlijk Armbestuur over 1914. Kohier rioolbelasting. Verorde ning op het "Verbruik van rogge, roggemeel en roggebrood. Adres van adhaesie-betuiging man, vrouw en kind, in hevige mate onwel, vermoedelijk tengevolge van bet eten van makreel.mAllen zfin-naar bet Wilbelmina leven blij „Wy willen Holland konen' en thuig fervoerd. Braaksel, zoomede de rest „W ïeu Neer la nu sck Bloed. j van de yjggp enz. zijn voor onderzoek door NT UITVOERVERBOD VOOR VARKENS.de politie in beslag genomen. Uit bet onder- Onder de varkensslagers te Deventer is ?oek door deni gezondheidsdienst zal nog blü- men met het besluit van den minister van ken> of m'e? hier te Landbouw, Nijverheid en Handel, waarbij w°°\fa ,- nurW de uitvoer van varkens allesbehalve voldaan, zoo Nie; "vo Ct. Deze maatregel, die oogenschijnlijk aan cle wordt verboden, lezen wij in de Mackensens verband ingedeelde Oostenrijksche door de varkensslagers geopperde bezwaren oorpa van Von Arz het Russische offensief bij Piszoza afsloeg. Het leger van Von Mackensen omsluit derhalve momenteel het Zuidwestfront der vesting. Het leger van aartshertog Ferdi nand voltooit deze afsluiting in het Westen en Noord-weeten doordat het reeds Janow bezette. Generaal Kövesz had reeds Maandag den Bug gepasseerd nabij Miemirow, dus nog verder Noord-westelijk. De Oostenrijksche cavallevie en Duiteche troepen uit het Westen komend tegemoet komt, zal in de practijk blijken niet aan het doel te beantwoorden. Wie denkt dat tengevolge van het verbod van uitvoer de boeren hun varkens tegen een lag eren van bedorven visch, of dat er een andere oorzaak bestaat. Bruiloft in Twente, 't Is in Twente 't land der fabrieken en der grooto bruiloften. Bruilof ten tot 200 tot 400 of zelfs nog meer genoo- digden zijn hier geen zeldzaamheid, doch reg'el. Zelfs de minder gegoeden houden zulke groote en kostbare bruiloften bij gebrek van ruimt© in een herbergzaal. En dat kan. Want ieder der kandeld en beantwoord, zijn we met de gemeen- terekeuing klaar, om half vijf; we zijn er om kwart over drie giee begonnen en dus vijf kwar tier er mee bezig geweest. Daarop wordt de gemeenterekening met alge- meenen stemmen als volgt vastgesteld; ont vangst 134656,59, uitgaven 133340,34, batig saldo 1316,25. Zoo ook wordt met algemeene stemmen goed gekeurd de rekening van bet burgerlijk armbe stuur over 1914, in ontvangsten op een bedrag vian 2451,80, in uitgaven, op een van 597,28, batig saldo 1854,52. Nadat is besloten, behoudens goedkeuring van de gezondheidscommissie, de verordening op prijs zullen afgeven of het tekort aan var-, - kens voor de binnensandsche slagerijen zal Sasten geeft het jong ;het Trichinen onderzoek in to trekken, komt worden vernolpen, vergist zich ton sterkste. De fout van dit ministerieele besluit zit hierin, dat de minister den uitvoer niet „voor loopig heeft verboden", dus voor on bepaal den tijd, doch integendeel voor een „bepall- - c. j i;i, den tijd", namelijk van 18 Augustus tot 19 bereikten het gebied rond Siematcze noordelyk g^p^^er. Daardoor weten de boeren, dat, van den Bug, DE MINISTER CRISIS IN GRIEKENLAND. BERLIJN, 18 Aug. (S-corr.) Volgens be sliste uitlatingen van Parijsche aanhangers van Venizelos zal noch hij noch Zaimis de kabinets vorming aanvaarden. Beiden wenschen de indien er den 19den September weer over productie is en dat deze er zal zijn, zal uit hetgeen volgt duidelijk blijken de uit voer dan weer zal worden toegestaan, ter wijl, indien de uitvoer zou zijn verboden gedurende een niet nader bepaald tijdperk, du3 tot nadere aankondiging, de boerea elke vorming van een overgangsministerie Rhallis wetenschap omtrent het weer openstellen der waarin opgenomen moet worden de tegenwoor-1 grenzen zouden missen. bestaat want men karn do jongelui toch niet onder koffiekannen, trekpotten en presenteer- j bladen begraven in een geschenk in geld. De totaalsom is gewoonlijk is gewoonlijk vrij wat grooter dan de gemaakte kosten. Dikwijls wordt dan ook zoo'n bruiloft op touw gezet, zonder punt vier in behandeling; de aankoop van steenkolen voor het Gasbedrijf en daarmede gepaard gaande Geldleening. De directeur van het Gasbedrijf, de heer van Beek, komt ter vergadering om een en ander over deze zaak mede te deelen. Uit zijn mede dat men er een cent voor ktv.it. De genoodigden j deelingen. blijkt, dat onze gemeente zich niet betalen hun gelag ruim, want 't zijn meest be bij de kolenr.eserve heeft aangesloten, ook om- gunstigde neringdoenden van de familiën van weerszijden of die zulks tra-enten te worden. Maar 't kan toch soms tot bijzondere tooned-b» de Regeering; wat tot April 1916 voi_ tjes aanleiding geven, lls v. n. .oo doende Ajg de Regeering dus blijft leveren, wenschte een jong fabrie^sai ei er to uouwen zoQajs op oogenblik geschiedt, is er voor aan den raad der gemeente Bloemendaal ter te zullen zorgen, dat de rekeningen voortaan I zake van den aan te leggen weg van Bloemen- voiicdiger in orde zijn. I deal naar Zflnrtvoort. Verzoeken om vergoe- Nadst nog- een aantal opmerkingen zijn be- ding wegens geleden echade aan aardappel- dige Grieksche gezant te Rome Coromilas, een overtuigd aanhanger der Entente. Het is dan ook niet te verwachten dat da boeren hun varkens tegen een prijs van 80 ct. siachtgewichc zuilen afgeven, doch 1 per K Gr, LONDEN, 18 Aug. (Part.) Uit Athene wordt I dever zupen wachten met hun dieren te vcr- aan de „Morning Post" geseind, dat gedurende ko0p6n 'tot 19 September, als wanneer de Eet onderhoud tusschen Koning Constantijn en 1 grenzen weer zuilen worden opengesteld en Venizelos de geheele politieke toestand in elk I or weer een prijs van f 1 a f 1.04 per K.G. opzicht werd besproken. Er bestaat algeheele I kan worden gemaakt, zooals thans het ge- overeenstemming tusschen den Koning en Veni- 1 val is. zelos. Hem werd opdracht gegeven tot de vor ming van een Kabinet. Venizelos vroeg vier I dagen uitstel ten einde den diplomatieken toe- Op0ngfe;dng der grenzen ruimschoots wordt D© boeren zullen dus liever hun varkens bewaren want, al kost hun zulks ook geld, zij begrijpen heel goed, dat dit bij de weder stand te bestudeeren, alvorens definitief de ver antwoordelijkheid te aanvaarden. EEH MINISTERCRISIS IN RUSLAND? KOPENHAGEN, 18 Aug. (Part.) Volgens bier uit St. Petersburg ontvangen berichten loopen aldaar geruchten dat de Russische vergoed. En last not least zal mede doordat de boeren hun varkens niet tegen een prijs van omstreeks 80 ct. zullen afgeven, dus deze vasthouden, er tegen den tijd, dat de termijn van het uitvoerverbod is verstreken, een overproductie zijn. Het besluit van den minister brengt dus bruiloft te houden. Bruidegom en bruid had- land door wateruitstorting der rioleering. Geldleening. Reclames plaatselijke directe belasting naar het inkomen. Aangekomen vreemdelingen. Perquin, Am- sterdam, Casa Cara, 7 p.; F. Robert, Water graafsmeer, Passage 23, 7 p.; H. Gompere, Amsterdam, Passage 19, 6 p.; dames Van Ccllum, Amsterdam, Perseveranza, 2 p.; Ds. Barger, Heemstede, Pension Perseveranza, 3 p.; fam. Sehulein, Hilversum, idem, 4 p.; mej. Ranck, Bloemendaal, idem, 1 p.; mej. Vla ming, Amsterdam, Pension Corthum, 4 p.; P. J. Schipper, Amsterdam, Haarlem mergjr. 3, 6 p.; G. ten Cate, Amsterdam, Zeestraat 3", 2 p.; Haentjes, Amsterdam, Hoogenweg 50, 4 p.; mevr. Letihans, Bussum, Gr. Krocht 21, 3 p.; mej. Durne, Amsterdam, idem, 1 p.; H. D. de Knegt, Amsterdam, Kanaalweg 37, 9 p.; mevr. Paravicin de Capelle, Watergraafs meer, Kerkstraat 22, 5 p.; mevr. de wed. We tering, Amsterdam, Kanaalweg 35, 7 p.; C. PouweLs, Amsterdam, idem, 3 p.; J. P. C. Valk, Amsterdam, Schoolstraat 1, 1 p.; T. Kloosterhuis, idem, Passage 21, 1 p.; Cor- bière, Haarlem, idem, 1 p.; Pielage, idem, 1 p.; L. Doco Terling, Amsterdam, idem, 1 p.; B. Cortenback, Nijmegen, idem, 1 p.; Brook- ner, Amsterdam, Pension Seinpost 1 p.; Kui- De gemeente heeft thans 2800 ton gecontrac-1 pei.( Aimelo, idem, 1 p.; Swarts, Haarlem, id., 2 p.; Huisde, Rotterdam, idem, 1 p.; Broen, Enschedé, idem, 1 p.; R. Nolles, Amsterdam, Smedestraat 4, 3 p. HALFWEG. R. K- Volksbond. A. s. Zondag 22 Aug. des avonds ten 7 ure algemeene vergadering voor de leden van den R. K. Volksbond. De agenda bevat: oprichting coöperatief win- ons geen nood. We hebben op het oogenblik den samen precies niets om een huishouding ton kolen in voorraad: op het terrein, en op to zetten en ook geen cent vooi e »rui o IK)g eerL ac}iuit; aangekomen. In allen geval Bij bakkers, slagers en winkeliers werden groote kunnen we toe tot Februari 191ö, zoodat het bestellingen voor de vele gd en ge< aan. y eaiVoor ons onnoodig is, met do kolen-Reserve slager werd zelf dadelijk een reuzen-rollade ge--daaj,sc.kappij iQ zee te gaan. We moeten van I terprovïsiefondsbehandeling brandstoffen-cir- requireerd. De rollade werd gebracht, doch deEfJgeering DOg 881 ton ontvangen, en het culaire der V. V. C., bespreking opgave deel- brenger deelde den slager mode, dat ook deze met ig voMoendej als we die tusschen Februari en betaald was en dat 't een schrale boel leek. Dekrijgen. Naar aanleiding- van dit een en ander stellen slager ging er nu zelf met het vleesch heen en verzocht den bruidegom te spreken. B ^V,hToo7een tijdelijke" g~eldïeening aan te Minister-president Goremykin voornemens is af I voor den binneniandschen handel geenerlei wijziging in den toestand. Tenminste d:t iaat zich verwachten. Het zal alleen den boeren te treden. Elke bevesiging onbreekt echer, DE ONTRUIMING VAN WILNA. ST. PETERSBURG, 18 Aug. De goeverneur Van Wilna heeft, naar Reuter aan eenige bladen seint, in verband met de mogelijkheid dat de stad door den vijand wordt'bezet, bevolen alle metalen, leder, kerkklokken, paarden en vee, in 't kort alle waren die den vijand van nut kunnen zijn, uit de stad te verwijderen. Tauben hebben bommen op Wilna geworpen. UIT DE STAATSCOURANT. Bij; Koninklijk besluit is, met ingang van 1 September, aan mr. R. Macalester Loup, te Hilversum, op ver- zogk, .wegens gezondheidsredenen, eervol ont- ten goede komen. In de belasting verhoogd. Uit Harder wijk meldt men ons: Dat bij bet opmaken van het primitief-kohier der plaatselijke di recte belasting rekening is gehouden met de door de neringdoenden gemaakte extra goe de zaken, door de aanwezigheid van bet in- terneeringisdepot en bet verblijf van zoovele Belgische gezinnen in deze gemeente, moge hieruit blijken, dat drie neringdoenden, die over 1914 aangeslagen waren naar een inko men resp. van 1600, 1200 en 1100, over 1915 aangeslagen zijn naar een inkomen van achtereenvolgens 20,500, 15,000 en 10,000. Een teleurstelling. In het kamp Gaasi- terland zou een groote kunst- en liefdadig heidstentoonstelling gehouden worden vau verzocht hij om betaling. Ja, zij-a spaarbank boekje later bleek, dat hij er geen had was ter verzilvering en. kwam 's daags na de bruiloft terug. Dan geen vleesch. De slager eischto zijn geld en de bruiloft zou zoo dadelijk gehouden moeten worden. Noodgedwongen zocht de bruidegom te leenen en 't lukte hem bij zijn werkgever. Maar nu aischte ook de kastelein 100 voorschot en na hem vroegen bakker en winkelier eerst geld vóór ze leverden, 't Werd alles geleend en toen de bruiloft afgeloopen was, kon alles van de presentjes-in contanten worden betaald niet al leen, doeh de jongelui hielden nog zooveel over, dat ze op bescheiden voet een huishoudentje konden opZettem Gemeenteraad. De gemeenteraad kwam. gisterenmiddag t« ongeveer drie uur bijeen. Aanwezig zijn 7 leden; de heeren Warmerdam, Tromp, en van Santen zijn afwezig. Er is een vacature. Er is één stuk ingekomen: goedkeuring van het raadsbesluit, om do kermis niet te doen doorgaan. gaan van 10.600, bij de maatschappij voor gemeentecrediet, tegen een rente van 5 procent, en een koers van 98. Verschillende heeren vinden het niet de voor deeligste weg, dat we op deze wijze geld leenen Gevraagd wordt, of het niet bij de Rafeissen- name retraite. Trouwe opkomst gewenscht! HAARLEMMERMEER. Een mislukte vliegtocht. J.l. Woensdagavond zou de luitenant-aviateur Thomson, die den vorigen dag met zijn vliegtuig in deze gemeente in een stuk bouwland van den landbouwer Adr. Breure aan den IJ weg moest j dalen, wegens een defect aan den motor, nada deze weer hersteld was, weder opstijgen. Na ongeveer een 100 meters te zijn gestegen, moest de luitenant weder dalen wegens een defect bank in de gemeente kan, die bet tegen 5 pro- aan dg macijine Bij de landing is deze nu geheel cent en zonder meer, doet. Een andere weg is I 0Ilkjaar geworden, zoodat de aviateur van een het, een advertentie te plaatsen. Want bet kan hernieuwden vliegtocht geheel moest afzien nog voordeeliger, wordt er opgemerkt. Besloten wordt een advertentie te plaatsen in steld. een financiëel blad en dan op de voordeeligste wijze die geldleening aan te gaan. Daarna komt aan de orde het voorstel van daai ter plaatse letterlijk alles B. en W. om een gasprys (van licht- enkookgas) "j. vertrapt! te verhoogen met 1 cent en voor muntgas de resitutie te doen vervallen, doch den prijs hier van niet te verhoogen. De heer Langeveld is er tegen; men zal er in de toekomst misschien wel toe moeten komen, doch spr. is -er niet voor te vinden, het De machine is onder militaire bewaking ge- :ld. Naar we vernemen is aan de landerijen van genoemden landbouwer Breure toegebrachte schade aanzienlijk, doordat een paar duizend Uitbreidingsplan. Door den gemeentelijken aankoop van de boerderij van Vester te Nieuw- Vennep, zal het uitbreidingsplan van dit dorp geheel gewijzigd moeten worden. Dit vindt zijn oorzaak in het plan om daar ter komen, doen spr. is -or men voor re vmaen, i plaatse een nieuwen, weg aan te leggen en deze dit jaar te doen. De gasfabriek werkt nog met landerijen te verkavelen tot stutjes grond voor winst, en we zullen wel wat op achter komen, arbeiders en tuinders. doch spr. is niet overtuigd, dat de rekening Het gewijzigde uitbreidingsplan ligt reeds te van dit jaar al met een verliescijfer, zou eindi- inzage naar we vernemen. 1 De Spoorweg Uithoorn—Alp,ne^n. De Raad, van Toezicht op de Spoorwegdien gen. De' heer van Tfeek deelt mede, dat we ons

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 2