letteren en kunst UIT DE ZAANSTREEK SCHAGEN EN OMSTREKEN STADSNIEUWS SOCIALE BERICHTEN KERKNIEUWS Nagekomen Kerkberichten Ingezonden Mededeeling MARKTNIEUWS HAEiORRHOIDEN. Hdverieniiëit RUSTHOEK avomdcohoeiit ÉÈSefl* ■2tioè i sas; a'1 egmond-aan-zee. hoorn. noordwijkerhout. Drcigtnde hooge melk prijzen. meiK-cooperauo op x» nmiem De voorzitter repliceerde dat men hier 't algemeen belang op 't oog had en dat hij achtte.dat consument en leverancier samen moeten werken om den prijs van de melk zoo laag mogelijk te houden. de verloren zoon. TEIE0BAFISCH WEERBERICHT t STOOMVAARTLIJNEN Den 7den J3ept. a,s. hopen onze geliefde onders JOHANNES MEIJER en WILHELMINA VAN SCHAGEN den dag te herdenken, dat zij voor 40 j^ar in den Eoht zijn verbonden hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Usee, Aug. 1816. Zondag 2S Mag. IBIS- op het terrae Aanvang 8 uur. vef aafl' jus* Bij de rondvraag gaf de voorzitter inlichtin gen over de te houden en nu uitgestelde stieren- keuringen, waarop tot slot een verloting plaats had, waarhij de prijzen reeds uitgetrokken wa ren toen nog geen derde deel der vergadering een nummer getrokken had. De prijzen werden gewonnen door de heeren Ie. J. Heemskerk, Hillegom, 2e, v. d. Marei, ld., 3e. Ruigrok, Sassenheim, 4e. Hoogstraten, Voor hout, 5e P. v. d. Hulst G.Thz ,dem. De vergadering was hiermede geëindigd. DRIEHUIZEN. Schoolfeest. Zondag a.s. is do tweede en laat- ste dag van do Tentoonstelling der prijzen van de loterij ten bate der school; vanaf de Hoogmis tot 's namiddags 5 uur. Op veel belangstelling wordt gerekend. Des avonds te 7 uur precies Tooneel- en Zanguitvoering in de lokalen der school: Tooneelspel door de R. K. Tooneelclub „St. Engelmundusen zang door een koor van kinderen. Programma's zijn in de zaal verkrijg baar. Alles ten bate der school. De sympathie voor de R. K. School bij haar 12% jarig be staan, alsook het rijk.en afwisselend programma doen een groote opkomst verwachten. Voorziet u dus van toegangskaarten, verkrijgbaar bij de dames Zelatricen.Trekking der prijzen Maan- lag 23 Aug. VELSEROORD. Personalia. Te 's Gravenhage is geslaagd .oor de acte Fransch L. O. de heer G. A. Aal- 'erink van hier. IJMUIDEN, Personalia^ Bij den dienst der directe belas tingen, is verplaatst met ingang van 16 dezer B. van der Broek, commies te water van hier naar Hellevoetsluis. Een IJmuider treiler op een mijn geloopen. Fan Schiermonnikoog wordt aan het Hdbl. ge seind: "Gistermiddag één uur landde aan het strand tegenover het Strandhotel een sloep met do geheele bemanning van den treiler IJmui- den 49. De treiler was Dinsdag uit IJmuiden vertrokken en stootte Donderdagvoormiddag 11 uur op een mijn ten N.W. van Ameland. Des namiddags te 4 uur werd de zinkende treiler verlaten; bijna 24 uur had de bemanning ge roeid. Doornat en uitgeput kwam zij aan en werd in het Strandhotel liefderijk verzorgd en van liet noodige voorzien. Mijnen aangespoeld. Gisterennacht zijn er twee mijnen aangespoeld. Een vlak voor het oip, e ander 2. K.M. ten Noorden ervan. Personalia. De heer J. Zaal, hoofd der school ,o roe. op Langendijk, heeft de benoeming tot hoot' er ücnool in <ieze gemeent.© niet aange komen. Personalia, Bij den dienst der directe belas tingen enz. is verplaatst met ingang van 13 dezer A. P. A. de Vlieger, kommes 2e kl. van hier (tijd.) naar Goirle. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen. Georg, Hanck, Edeskeim, Hotel Belvedère, 1 pers. M. van Sif- feren, Amsterdam, Kerkdwarspad 2, 6 pers. Dames Weilij, Amsterdam, liouiev. Barnaartatr 2, 1 pers. H. Veenhoff, Amsterdam, idem 1 pers. J. Pama, Rotterdam, Br. Engelbertstr. 2, 8 pers. Fam. Nelissen, Amsterdam, idem 3 pers. Mevr. Straeten Bogaert, Tilburg, idem 4 pers. Fran sen, Tilburg, idem 5 pers. Kkan, Antwerpen, idem 2 pers. H A ARLEMMERMEER. Een excursie. Men schrijft ons: Verwijzende naar do in dit nummer voorkomende adverten tie, meldden wij dat het voorl. veilingscomité te Hoofddorp een excursie zal houden naar den Langendijk. Belangstellenden kunnen deel ne men aan deze excursie die op 28 Aug, zal plaats hebben en waartoe wij een ieder opwekken die in de gelegenheid zijn er aan deel te nemen. Diefstal. Ter zake van diefstal is proces-ver baal opgemaakt tegen een knaap genaamd G, W. wonende aan den Aalsmeerderdijk alhier. De jeugdige deugniet had uit de woning van den arbeider de 31. alhier, toen de vrouw des huizes even. een boodschap deed, een zilveren horloge met ketting gestolen. Gearresteerd. Het is gebleken dat de vreemde landlooper, die gisteren door de politie dronken jwerd aangehouden te Hoofddorp is genaamd 'G. A. en gedomicileerd te Leeuwarden. De kerel die het den burgers te Hoofddorp erg lastig maakt en o.a. dreigde met brand stichting, is wegens diefstal van een paar schoenen Vrijdagmorgen op last van den burge meester door de politie overgebracht naar het Parket te Haarlem. HILLEGOM. R. K. Bibliotheek. Gisterenavond werd de daarlijksche vergadering gehouden van com- 'missarissen der R. K. Bibliotheek. Deze werd .'gepresideerd door den heer P. Mathót. Uit het jverslag bloek, dat gedurende het afgeloopen .seizoen ruim 4200 boeken waren uitgereikt. De ikas sloot met oen batig saldo van ruim 40. .Daar de boekerij nog ruim voorzien ia zullen dit jaar gc en nieuwe werken worden aangeschaft, wo ïers e ingen. aangebracht worden. Hierna W™ ,V°£ ^oiskoudeiijko zaken geregeld. Hulpkerk. Het plan bestaat de hulpkerk op Maandag 6 September m gebruik te nemen. Men hoopt dan met den bouw gereed te zijn! (De werkzaamheden vorderen zeer snel. T)e notecring der veiling der tuindersver- peniging „Eensgezindheid". Snij boon en le kw, 1,23; idem 2e kw. 1,09; idem 3e kw. 0,86. fetek 0,40; Stokheerenbooneh z. d. 1,51; ptamheerenboonen z. d. 1,33; stamheerenboo- jnen 2e kw. 1.02; stamheerenboonen m. d. 7 1,101 idem extra 1,60; Dubbelen boonen If 0,81, per zak van 12 kilo. Aanvoer 8700 zak. NOORD WIJK-AAN-ZEE. Personalia. Bij resolutie van den Minister ^an Koloniën, is W. de Haan, alhier, gesteld ter beschikking van den Gouverneur-Generaal van Podorlandach-Indië, om te worden benoemd tot ^Pzinhter by dsn waterstaat en 's lands burger lijke ©nembare werken daar te lande. ZAANDAM. Ernstig ongeval. (Tengevolge van Eet sprin gen van een blaasbalg in de smederij van de gemeentelijke gasfabriek alhier, werd de werkman Karten door een stuk jjzer, dat voor belasting diende, getroffen, met het gevolg dat hij in bewusteloozen toestand per brancard naar zijn woning moest iwor- den vervoerd. Behalve een diepe wonde aan het hoofd, had de getroffene ook kleinere wonden aan het aangezicht. Door dr. Belt werd de eerste hulp, verleend. De Zaanlandsche verloting. ,Voor de in October te houden 14e .Zaanlandsche (Ver loting is bij Koninkl. Bèsluit van 14 Aug. 1916 no. 20 de vereischte .wettelijke goed keuring verkregen. OOSTZAAN. Droognialing. Bij het Polderbestuur is een aanvrage ingekomen om „De Veen", d.i. het gedeelte klein land ten Oosten van den weg der gemeente, uit te veenen en daarna droog te malen. Men verwacht, dat de ver schillende eigenaars der perceelen hun land tegen billijken prijs zullen afstaan, opdat het plan tot droogmaking niet in duigen valle, SCHAGEN. Burgerlijke Stand yan 13 tot 20 Aug. 1915. Geboren: Joute, z. van Pieter Linzes Meijer en IJbeltje Bijlsma. Overleden: Jan Tuinman, 50 j., echtg. van Cornelia Breed. Geesje Veuger, 81 j., echt- genoote van Willem Meurs. Gehuwd: Comelis Dekker en Elisabeth Wen- zeline Catharine Steinkamp. Leverantie. Aan den heer H. F. van Nu land alhier, is de leverantie van ruim 5000 fles- 'schen bessensap gegund, bestemd voor het Duit- sche leger. Politie. Gevonden een parapluie. Verloren een zwarte fietspomp. BARSINGERHORN. Eene zuivelfabriek. Gisterenavond vergaderden de boeren der ge meente Barsingerhorn. Besloten werd een groote zuivelfabriek op te richten. Er werd geteekend voor 1200 koeien melk. In een der zalen van het Brongebouw kwa men gisterenavond op uitnoodiging van de Coöp. Haarlemséhe Centrale Melkinrichting een groot aantal vertegenwoordigers van verschillende vereenigingen bijeen ten einde te beraden wat gedaan zal moeten warden om-te voorkomen, dat van 1 October af door de burgerij voor de melk een ongehoord hooge prijs zal. moeten worden betaald. De redenen der prijsstijging. Na de opening der vergadering werd het woord gegeven aan den heer A. Balk, den bedrijfechef der melkinrichting, die de ver gadering had uitgeschreven. Deze schetste eeuige toestanden in het meikb-edrijf in het algemeen en in den omtrek van Haarlem in het bijzonder. Hy meende, dat de productie van melk veelal geen gelijken tred Ibield met de con sumptie en dat meer vraag naar melk is dan waaraan kan worden voorzien. Thans echter is in den omtrek van Haarlem de melkvoor- raad zóó groot, dat in alle behoeften kan worden voorzien. Desniettemin gaat men een tijdperk van duurte van melk tegemoet in dien zin, dat de melk dreigt een luxe te wor den in plaats van eene allernoedzakelykste levensbehoefte, zoodat alleen de meergegoe- den zich melk zullen kunnen aanschaffen. Een der redenen is, dat de melkfabrieken zulk een hoogen prijs voor de melk bieden. Dan is er voor den omtrek van Haarlem slechts een zeer beperkt gebied voor de le vering van melk. Voortdurend wordt het moeilyker om Haarlem van melk te voor zien; ook, omdat men van uit Amsterdam melk uit de Haarlemmermeer betrekt. Thans doen zich nog andere omstandigheden voor, die maken dat de prijzen der melk onge hoord hoog zullen worden en wel doordat eenige zuivelinrichtingen, o.m. die te Uit hoorn, in den omtrek - an Haarlem melk tegen ontzaglyk hooge pry zen opkoopen; prij zen, waaraan Haarlemsche melkkoopers niet kunnen denken ze te betalen. Dan zette spr. uiteen dat de melkaanwin- ning overvloedig moet zijn geweest, daar men anders niet zulke goede pry zen voor de kaas had kunnen maken en voor de boter. Voor de veehouders-zuivelbereiders was het, concludeerde spr., het laatste jaar een goede tijd, al waren dan de prijzen van het vee voeder gestegen en zijn die nog stygende. Over den gang van zaken in hun bedrijf kon den die veehouders tevreden zyn. Anders is het met die veehouders, die de melk voor direct gebruik leveren. Vandaar dat do melkveehouders aandrongen op ver- liooging der melkprijzen en hun verlangen kunnen zy ingewilligd krijgen, indien zy hun melk aan de znivelinrichtingen verkoo- pen. De melkprijs zou dan 13 a 14 ets. wor den eu dit zou maken dat de kleine melk- hairdelaars in hun bedrijf een gevoeligen knak zouden krijgen. Alleen de groote in richtingen zouden het kunnen uithouden. Spr. berekende dat Haarlem per dag on geveer G0,ÜÜ0 liter melk noodig heeft en dat, indien het voortgaat als nu, aan.melk hier gebrek zal komen, alsmede dat dan een groot deel der bevolking niet aan melk zal kun- nen konden. Vandaar dat men aan den Mi- nister van Landbouw een adres wil zenden om paal en perk te stellen aan den zuivel- ur voer, waarvoor spr. aller steun inriep, rin uitvoer is oorzaak, dat de melk ur en schaars zal werden, omdat zy opge- wordt door groote fabrieken en er tieaovwblyft.eilÜe V°°r d® 8'ewone comumP- -ri Gedachtenwisseling. tegenwoordiger van "den Ambto- v, bond vond dat men bier kennelijk meer het belang van de kleine melkhandelaren op t oog had en verwachtte van een adres aan de regeering in dezen weinig, inzonderheid niet van den huidigen minister van land bouw, die meermalen getoond heeft ©en spe ciale boerenvriend te> zyn. Het is, zeide spr., een strijd tusschen con sument en leverancier en dan moeten de con sumenten maar eens den stry'd! flink aan binden, meende spr., desnoods door zelf een mwmrweww1 uil - tim- m If.iwui «MUM» De heer Nagtzaam achtte dat alle con sumenten 't adres moeten steunen, dat moet worden gezorgd dat er voldoende melk voor de binnenlandeehe consumptie in het land blijft en dat maximumprijzen moeten wor den vastgesteld. Spr. releveerde, dat 't gemeentebestuur van Amsterdam in een adres ongeveer het zelfde vraagt al» in dit adres wordt ge vraagd en betoogde dat ook maximumprij zen voor den groothandel en den tusschen- handel moeten worden vastgesteld, ook voor de melk. Spr. concludeerde dat allen 't adres moeten teekenen. De heer Loerakker van Hillegom meende dat bet belang van de melkslijtere eenparig is met dat van de consumenten en dat beider belangen niet zijn te scheiden. Hij herinnerde aan bet adres dat men van uit Hillegom aan den minister had gezonden, dat aan eenige organisaties om adhaesie Zal worden gezonden en verzocht dat ook hier te doen. Een vertegenwoordiger van de groenten- en fruithandelaars meende, dat een actie al leen zal baten indien zij van het proletariaat uitgaat, maar dat van adressen aan den mi nister niets is te verwachten. De heer Groenendaal daarentegen achtte, dat wel adressen aan den minister zullen baten en zeide dat men melk niet kan missen, zoodat het niet baat, of men al zegt aan een melkboer: de melk ia te duur; wij hebben niet noodig! Dat kan men toch in een buishonden niet volhouden! Met nu een melkooöperatie op te richten zal men, meende spr. de melkpryzem niet verlagen. Laat men daarmede wachten tot betere tyden. Moet men soms zelf koeien ook gaan houden! De voorzitter van „Onderling Belang" zei de dat zijn bond ook de belangen van den kleinen man op 't oog heeft eni ook tracht de melk zoo goedkoop mogelijk te leveren, net zoo goed als de Coöp. HaarL Centrale Melkinrichting. Hy spoorde verder aan tot eene eendrachtige samenwerking in deze actie. Een adres aan den minister. De heer M. Germans Jacz., de boekhouder der melkinrichting, las nu voor een adres, dat werd voorgesteld namens de vertegen woordigende organisaties aan den minister van Landbouw enz. te zenden. Het is van de zen inhoud: Aan Zijne Excellentie den Minister van, Landbouw. Geven met verschuldigden eerbied te ken nen: Onderstaande corporaties, gevestigd te Haarlem en omstreken, dat zy door de Coöperatieve Centrale Melk inrichting te Haarlem in kennis gesteld zyn met het feit: dat de boeren en veehouders die melk moe ten leveren aan melkinrichtingen en aan kleinhandelaren te Haarlem en omstreken met ingang van 1 October 1915 een prijsver hooging eischen en wel zoodanige, dat door hen de melk vooï niet minder dan 954 A 10 cents per liter kan worden ingekocht; dat liet geyolg hiervan zal zijn, dat de melkelijtere de melk aan het publiek voor 12 13 cents per liter zullen moeten uitventen; dat zulks voor gezinnen met kleine inko mens beteekent minder melk gebruiken, ten nadeele der gezondheid, vooral die der kleine kindexen; dat daardoor tevên» groote schade aan de melkslijters zal wórden toegebracht; Redenen, waarom zij UExc. beleefd ver zoeken een maximum-prijs te willen stellen aan de veehouders en boeren tot bet ver- koopen van hun melk, alsmede het vaststel len van een minimum hoeveelheid melk, die in het land steeds voorhanden moét zyn voor de gewone dageliiksche consumptie; dat zij UExc. voor de verdere gronden, waarop liun verzoek steunt, verwyzen naar bijgaande toelichting. 't Welk doende, enz. In deze Memorie van Toelichting wordt herinnerd aan de prijzen, die reeds nu de di rection der znivelinrichtingen aan de vee houders voor de melk betalen en gezegd, dat zy na 1 October aan de melkhandelaren te gen niet mindere prijzen willen leveren, dat onder de dan te verwachten hoogere melk- pryzen enJ.melkschaarsckte vooral de werk mansstand zal lifden, dat dan ook de bak kers meer voor de melk zullen moeten be talen en dat als een gevolg daarvan ook de prijs van bet brood weder duurder zal wor- den. Op verzoek van een der aanwezigen is be noemd eene commissie, ten einde in de re dactie der Memorie van toelichting nog eenige wijziginge11 aan te brengen. Verder werd om de te voeren actie te lei den benoemd eene commissie van biistand, die aldus is samengesteld: A. Nagtzaam (S. D. A. P.); J. D* ("Onderling Belang"): P. Dijt (Ned. B--K- Volksbond); J. P. van Emmerik (Coöp- bakkerij); W. van Wetter (Chr. Nat. Werkmansbond) en P. J. Hariot (Hanrl. Bestuurdershond). Ten slotte "werd bet adres onderteekend door d© vertegenwoordigers der 44 aanwe zige organisaties, ^waaronder twee melkin richtingen-: de Coöp.^ Haarl. Centr. Melkin- rinchting en „Onderling Belang", waarna de vergadering werd gesloten te kwartier voor elven. Donderdag was bet de 25ste opvoering van het openluchtspel „De Verloren Zoon" van kapelaan Smulders te Oisterwijk, dat, en met réden dagelijks nog tal van vreem delingen naar den Hondsiberg doet stroomen. Een schoone verrassing wachtte ditmaal den acteurs en bezoekers. Het bestuur van den Katholieken Kunstkring meende deze gelegenheid niet te mogen laten voorbygaan zonder hulde te brengen aan ben, die het spel zoo tactvol weten te vertolken en daar door aller sympathie hebben verworven. Na het einde van bet 2de bedrijf versche nen een 7-tal knapen van het Patronaat in hun gymnastiekcostuum op het tooneel elk met een lauwerkrans; die onder een praebti- gen speech van den Weleerw. (heer Huybers aan de hoofdpersonen werd: aangeboden. niir-iy.L t Eenïge oogenblikken daarna kwamen on der het geschal van bazuinen een zevental ruiters aandraven, die zich, onder aanvoe ring van een Sheik vóór het tooneel plaats ten. Deze huldigde mede namens de spelers wederkeerig den Weleerw. heer Huybers, die bier weder getoond heeft, wat de Katholieke Kunst vermag en hier op diens initiatief beeft tot Mand gebracht. Hij reikte hem tevens een prachtige oor konde over, benevens het aanzienlijk bedrag ©ener inteekening van de inwoners van Ois terwijk als büdrage ter bekostiging van nieu we instrumenten voor het sympbonieorkest van den Katholieken Kunstkring, als eene blyvende herinnering aan zyne energieke en zoo, goed geslaagde onderneming. Het zal wel niet behoeven gezegd te wor den, dat beide toespraken een eindeloos ap plaus ten deel vieL Moge een zonniger weder nog velen uit lokken van de laatste voorstellingen in de volgende week te komen profiteeren! New-Orleans. Maartensdijk vertrok 17 Aug. New-Orleans naar'Rotterdam. Oösterdyk, Spezzia naar New-York, ia 18 Aug. Gibra gepass. Ryndam van New-York vertrok 19 van Falmouth. Zuiderdyk vertrok 18 Aug. New-York naar Rotterdam. Loch Tay ar: iv- de 20 Aug. van Buenos-Ayres te Rotterdanr DE HAARLEMSCHE HANZE. Gisterenavond hield in de gemeente Obdam op. initiatief van den Zeereerw. pastoor J. Eg, de heer Joh. Wijdeman van Alkmaar, pen ningmeester van den Haarlemschen Hanze- bond, een propagandalezing voor de parochiën Ureem, Spierdijk, Goorn en Obdam. Een zeer talrijke schare middenstanders uit bovengenoemde parochiën had aan den oproep, gehoor gegeven, zoodat de zaal het publiek bijna niet kon bevatten. Na 'n belangrijke en enthousiasti3che rede, waarin het „Hoe en waarom vereenigd" op bevattelijke wijze werd uiteengezet, werd unaniem besloten een R. K. Middenstandaver- oeniging op te richten. Daar men er niet over eens kou worden of men zich landelijk of wel elke parochie afzonderlijk zou vereenigen, werden uit elke parochie 2 leden benoemd, welke zitting, zul len nemen in het voorloopige bestuur, dat deze kwestie verder onder de oogen zal heb ben te zien en de voorbereidende werkzaam heden te verrichten. De ZEierw. Pater-Minderbroeder Pulgentius Koevoet te Nieuwe-Niedorp hoopt den Sen Oc tober den dag zijner vijf en twintig-jarige inkleeding In de orde van St. Pranciscua te gedenken. LISSE. ZONDAG, te 7 uur en half 9 de gelezen H.H. Missen met onderrichting, te 10 uur Hoogmis met predikatie, te half 2 Catechis mus en je half 8 de Vespers, waaronder de Litanie van Alle Heiligen zal gebeden worden. MAANDAG en de volgende dagen der week slechts twee H.H. Missen te half 8 en half 9. Zaterdag te half 8, half 9, hall 10. DINSDAG, 's avonds .7 uur Lof, waaron der de Rozenkrans zal gebeden worden. DONDERDAG, 's avonds 7 uur Lof, Waar onder de Rozenkrans zal grebeden worden. ZATERDAG, 's middags van 3 uur af ge legenheid om te biechten. 's Avonds te .7 uur Lof, waaronder de Rozenkrans zal gebeden worden. SCHAGEN. ZONDAG, 7 uur voor de Parochie; half 9 Communie-uitreiken; half 10 Hoogmis B. Boereen en overl. familie; half 2 Catechis mus; half 3 Vespers. MAANDAG, 7 uur wed. .Velder; 8 uur Tot zekere intentie. DINSDAG, 7 uur Leden Br. Ged. Aanbid ding; 8 uur O. Stuit (Kev. proc.) iWOENSDAG, 7 uur Th. Bleeker (Kev. proc.); 8 uur gezongen H. Mis voor Dirk Koning en Antje [Weel. DONDERDAG, 7 uur G. Plukker; 8 uur ter eere van het H. Sacrament; 7 uur Lof. VRIJDAG, 7 uur overl. der fam. Keet —Timmermans; 8 uur Nelly, Ligthart. ZATERDAG, 7 uur leden Broederach'. H- Hart; 8 uur M. Die lens; 7 jiur Lof. ZONDAG, 7 uur Parochie; half 10 Jacob Hilleboer en Geertje Groot. naar waarnemingen verricht in den mor; van Zaterdag 21 Augustus. Medegedeeld door bet Kon. Ned. Met rologi6ch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: Munchen 766.: Laagste barometerstand: Bodoe 757.0. Verwachting tot Zondagavond: zwakke matige noordwestelijke tot wostelyke wi: tydelijk opklarend, later wellicht weer gen. Zelfde temperatuur. Haemorrhoiden (aambeien) worden ge woonlijk veroorzaakt door verstopping, een zittende levemswyze, sterk prikkelende pur geermiddelen, enz., en zij werken door de vreeselijke jeuk en stekende pün zeer na- deelig op het humeur van den lijder. Dik wijls worden zij veronachtzaamd, hetgeen aanleiding kan geven tot sterke bloedingen, verzwering, enz. Poster's Zalf heeft vanaf de eerste aan wending een wonderlijk verzachtenden en heelenden invloed. -Een geschikt dieet en nauwkeurige opvolging van de gebruiksaan wijzing, die iedere doos vergezelt, doet uw kwaal spoedig genezen. Poster's Zalf (let op den juisten naam) is te Haarlem verkrijgbaar bij de heeren K. v. Eden, Spaarne .38, en J. J. Göppinger, Gr. Houtstraat 147a. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel t 1.76 per doos. MEDEMBLIK, 20 Aug. R.-K. Marktv St. Jozef. Aardappelen: kleine ronde 60 en blauwe 1.25 per 34 H.L. Aanvoer 125 manden of zakken. Slaboonen 1—1.15, snyboomen 1.10—I per zakje. Aanvoer 425 manden of zakken. DEVENTER, 20 Aug. Eierenmarkt. Aj voer 200,000 stuks. Hoogste prijs 7.50; lat ste prijs 6; gemiddeld 6.90. Stemming ving. ZWOLLE, 20 Aug. Eierenmarkt. Aanvc 80,000 stuks. Hoogste prys 7; laagste pi f 6; gemiddeld 6.50. Stemming" vlug. BEVERWIJK, 20 Aug. Groentenmarkt. Postelein per ben 2535 ct.; zuring 10— et,; frambozen kl. mand 911 ct.; appel per ben 8555 ct.; peren 50—60 ct; sla kist 0.601.25; andyvie 40—75 ct; rabart per bos 85 ct.; -peterselie 85 ct.; wortel 10—15 ct.; zandaardappelen per bectoli 2.50—4; groene kool per stuk 8—6 ct; roo kool 4—9 ct.; uien per ben 40—50 ct.; peul per pond 57 ct.; eapucyners 4—7 ct; raspt 5—10 ct.; snijboonen per kilo 9—12 ct; heei boonen 11—14 ct.; tninboonen per zak 0 fi 1.50; fyne tros per kilo 13—1414 ct.; dik boonen 8—9 ct. Aanvoer middelmatig. Handel vlug. Heden overleed tot onze diepe droefheid na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Sterven den, plotseling onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder G. O. M. HEEREMANS, Geb. IMPINK. In den ouderdom van 59 jaar. J. W. L. HEEREMANS en Kinderen. Haarlem, 20 Aug. 1915. Korte Houtstr. 8. Heden trof ons, tot onze diepe droefheid, opnieuw een zware slag door het overlijden van onzen lie ven onvergetelijken Vader, Be huwd- en Grootvader BERNARDÜS SERNé Wz, in den ouderdom van 77 jaar. C. M. STOL-SERNé. J. P. STOL. ■J. C. BAGGERMAN-SERNé. P. H. BAGGERMAN. M. W. HECK-SERNé. H. HECK. B. SERNé Jr. B. SERNé-SCHEWEL. I. H. STOL-SERNé. PH. TH. STOL. E. SERNé. En Kleinkinderen. Haarlem, 20 Aug. 1915. Zij'i weg 107. Verzoeke geen rouwbeklag. Oeen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 24 Aug. des namiddags te uur, op de oude begraafplaats aan den Schoterweg. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig en smartelijk lijden, na voorzien te zijn geweest van de laatste H. H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Echtgenoote, Moe der, Behuwd- en Qrootmoeder, MAROARETHA VALENS, in den ouderdom van 61 jaren. Uit aller naam, G. NUMAN. Wijk aan Duin, 19 Aug: '15. Stoomv. Mü. Nederland. Ambon, uitreis, arriv. (19 Aug. te Sabang. Batjan, van Java naar .Vladivostock, arriv. 19 Aug. te Dalny. Oranje, thuisreis, vertrok 19 Aug. van Genua. Kon. Ned. Stb. Mij. Adonis vertrok 18 Aug. van Savona naar Cartagena. Atlas, van Palermo naar Amster dam, vertrok 17 Augustus van Gibraltar. Nep- tunus, van de Levant naar Amsterdam, pas seerde 18 Aug. Dungeness. Zeus, van Swansea naar Valencia, passeerde 17 Aug. Peniche. Clio arriveerde 21 Aug. van Rosario ta Amsterdam. Leda vertrok 19 Aug. van Malaga naar Amster dam. Holland Amerika Lijn. Gorredijk vertrok 19 Aug. van Havana naar I ermi"' -'"- i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 3