a HOLLAND'S NOORDEN SCHADEN EN OMSTREKEN ST UIT DE ZAANSTREEK LEGER EN VLOOT STADSNIEUWS LAATSTE NIEUWS VERKOOPI GEN MARKTN1EUWS Adwerfentiën BURGERLIJKE stand INGEZONDEN. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Consumptieaardappelen (late), kriel en poot- [oed mede te rekenen, werden verbouwd op 135 A., terwijl de opbrengst per HL A. gemiddeld 200 H.L bedroeg. Van de 602 H.A. grasland werd 302 H.A. gebruikt uitsluitend om te weiden, terwijl het 300 H.A. groote overige grasland werd gehooid en gemiddeld 6000 K.G. hooi per H.A. opbracht. Veeteelt. De toestand van den veestapel was in alle opzichten goed te noemen, terwijl de prijzen van het vee en der zuivelproducten zeer floog waren. Tuinbouw. Ten gevolge yan dm wrlog werden door de meeste bloembollenkweekers groote verliezen geleden. Het gekweekte zelf liet niets te wenschen over. Boomgaarden zijn m deze gemeente niet aanwezig. Aan houtteelt wordt weinig gedaan. Door particulieren worden van tijd tot lijd perceelen duingrond met dennen beplant. Afzanding van duinen heeft op zeer be scheiden voet plaats, ten behoeve van de bloem bollenteelt. Handel en n ij v e r hi e i d. De bui- tenlandsche handel bestaat uitsluitend in bloem bollen. Deze handel heeft zwaar geleden door het uitbreken van den oorlog. Eenerzijds daalde de uitvoer belangrijk en anderzijds kwam het te vorderen geld vaak niet binnen. De nijverheid bestaat, behalve uit eenige bleekerijen, grooten- deels uit ambachtsnijverheid. SCHOTEN. De R. K. Volksbond. Woensdagavond hield de afdeeling van den Ned. R. K. Volksbond eene ledenvergadering, die niet kon worden bijge woond door den geestelijken adviseur, daar Zijn- Eerw. op retraite was. Na de opening werd een lid geïnstalleerd. De Eerw. kapelaan bracht uit naam van den geestelijken adviseur dank voor het gratis in gebruik mogen nemen van een ge deelte der zaal, ten behoeve van het opgerichte patronaat in deze parochie; waarvan Z.Eerw. tot directeur is benoemd. Zijn Eerw. besprak nog eens het nut van een patronaat, en vroeg goed keuring en medewerking der leden. Ingekomen was een schrijven van het Kon. Nat. Steuncomité inzake voorziening van goedkoope brandstoffen, waarvan goede nota werd geno men. Ook werd besproken de slechte opkomst der leden op de vergadering en wat daaraan te doen was; aangezien het bestuur alle mogelijke mid delen heeft toegepast, door sprekers, gratis ver lotingen enz. Hierbij werd geruimen tijd stilge staan. Op voorstel van den secretaris werd den Eerw. kapelaan verzocht, de vergadering door zijn gees telijk woord te veraangenamen. Z.Eerw. nam het voorstel met blijdschap aan, onder luid applaus. Niets meer aan de orde zijnde, 6loot de voorz. de vergadering met gebed Personalia. Te den Haag ia geslaagd, voor het examen Fransch 1. o. de heer L. J. M. Hulsman, van hier. Levensmid delenvoorziening. Naar aanlei ding van de circulaire van den minister van Landbouw, Handel en Nijverheid inzake de groentenvoorziening in den a.s. winter, zal binnen enkele dagen een conferentie plaats vinden van het gemeentebestuur met de groentehandelaren en het Steuncomité. IJ MUIDEN. Personalia. Te den Haag is geslaagd voor het examen Hoogduitsch l.o. de heer T. van Popta, van hier. Sportfeest. Als wij goed zijn ingelicht, zal er op 31 Augustus alhier een sportfeest wor den gehouden, waaraan ruim 1000 militairen' zullen deelnemen. BEVERWIJK. Personalia. Te den Haag is geslaagd voor het examen Fransch 1. o. mej. G. G. van der Smit, van hier. ALKMAAR. Personalia. Te den Haag is geslaagd voor het examen HoogduitsChe taal L. O. mej. A. A. Holsmuller, van hier. Bij K. B. is benoemd voor het tijdvak' van 1 September 1915 tot en met 31 Augus tus 1916, tot leeraar aan de R. H. B. S. to Veendam, A. P. Potma, alhier. Bij K. B. is voor het tijdvak van 1 Sep tember 1915 tot en met 31 Augustus 1916 be noemd tot leeraar aan de E. H. B. S. alhier, A. J. Lechie te Leiden. Bij beschikking vYn den Minister van Landbouw zijn voor bet tijdvak van 1 Octo ber 1915 tot 1 October 1916 benoemd tot leer aar aan de Eijkstuinbouwwinterschool al hier, J. B. van Amerongen, A. Sellemans en Th. Ipma, allen alhier. Het Volkszang-orgel. Wij meldden reeds dat op 31 Augustus het Volkszangorgel hier zal komen. Nader wordt medegedeeld, dat, om op de meest praetische wijze het volks lied te propageeren, de R.-K. Vereeniging voor den Volkszang heeft besloten, op ver schillende punten der stad een kinderkoor onder begeleiding van het Volkszangorgel de liedjes te doen zingen. Draverijen. Zondag a.s. des namiddags halftwee, zuilen alhier vanwege de Kennemer Sportclub op de banen aan de Nieuwpoorts- laan lange baan-drijverijen worden gehouden, gevolgd door hardicapdraverij korte baan (maximum-afstand 800 M.). Het totaal der prijzen bedraagt f 1225. Handicapper en star- ler is de heer P. Oly, te 's-Gravenhage. HAARLEMMERMEER. Geitenfokkerij. In café Goossen is een verga dering gehouden van geitenfokkers in de omge ving van de Cruquius. Besloten werd een onder- afdeeling op te richten van de geitenfokvereeni- ging te Hoofddorp, welke onderafdeeling uit ruim 60 leden zal bestaan. Daarna had er be stuursverkiezing plaats, waartoe gekozen werden de heeren H. van Schooten, voorz., K. Bakker, seer., G. v. d. Woude, penningm., D. Bakker en J. Koopmans, leden. De eerste drie bestuurs leden zullen tevens deel uitmaken van het cen traal bestuur te Hoofddorp. Herstelling van het Raadhuis. Sedert eenige dagen is een aanvang gemaakt met de herstel ling van het dak van het Raadhuis te Hoofddorp. Thans blijkt hoe dringend reparatie noodzake lijk is geworden, wijl de tand des tijds hier danig zijn invloed heeft doen gelden. De kosten zijn ver moedelijk dan ook aanmerkelijk liooger dan aan vankelijk was geraamd. Het werk is door B. en W. opgedragen als /volgt: timmer- en metselwerk aaii A. Baren- dregt, loodgieterswerk aan G. de Tello en schil- derswerk aan S. Silver, alles te Hoofddorp. ZANDVOORT. Z;mdvoort trekt nog steeds! De algemeene Jaarvergadering van den Algemeenen Ne- t erlandschen Zuivelbond, die ook in 1913 iy1,1eLgeh°uden werd; zal dit jaar wederom in oort plaats hebben en wel op 15 Sep tember a.s., waaraan een 850 a 460 pereonen zullen, deelnemen. HEEMSTEDE. Voetbal. Zondag a.s. zal wederom een vriendschappelijke ontmoeting plaats heb ben tusschen de beide plaatselijke sportver- eenigingen op het terrein van Berkenrode. De temperatuur van het water in den zwem vijver alhier, bedroeg hedenmorgen 64 en heden middag 68 graden. HILLEGOM. De Beurs. Gisteren werd de beurs hezocht door 260 personen. De handel was flink. Wij noteerden: La Reine 7083 ct., Mon Trésor 1.601.70; Grandi due 1.70—1.75; Murillo 1.20—1.25; Gouleur Cardinaal 2.50—2.60; Prins van Oostenrijk 1.151.20; Rose Gran- delin 76—75 ct.. Alle I eni II. Er was vraag naar narcissen. Ornatus liep op 65—70 ct.; Prineeps 80—90 ct., Bie Victoria 2.75. Ook de handel in hyacinthen was even vlugger. Veiling. Gisteren had in Hotel Sistermans de verkoop hij opbod plaats van: I. Twee woonhuizen met schuren en erven te Hille- gom aan de Haven, te zamen groot 4 A. en 8 cA. Deze waren in hoogste hod gebracht op 8450 en verhoogfd tot 3700: afgemijnd op 140 door den heer P. Philippo, alhier, en dus verkocht voor 8840. II. Vijf woonhuizen met schuur, erf en tuin te Hillegom, aan de Leidsche straat, groot 9 A. 40 c.A. Deze stonden in hoogste bod op 4450 en waren verhoogd tot 4450; deze werden niet afgemijnd. Kooper de heer O. van Roode te Heemstede. NOORDWIJK. Een tweedekker geland. Gistermiddag één uur is op het strand te Noordwijk aan Zee een tweedekker met den militairen vlieger luit. Hofstede en den waarnemer luit. Polis geland. Toen het vliegtuig om 8 uur wilde opstijgen om den terugtocht te aanvaarden, had een ongeluk plaats, dat echter zonder li chamelijk letsel voor de vliegers is afgeloo- pen. Bij het wegx-ijden stootte het vliegtuig tegen eenige bedstoelen, verloor daardoor het evenwicht en ging in een zandberg over den kop, zoodat de waarnemer er uit viel. Met behulp van militairen is het toestel overeind gezet, het heeft echter dusdanige schade aan onderstel en carosserie beloopen, dat om een militaire vrachtauto getelefo neerd moest worden, waarmede het toestel gedemotneerd naar Soesterherg wordt te ruggebracht. NOORDWIJKERHOUT. De noteering der tuindersvereeniging Eens gezindheid te Noordwijkei'hout was gisteren als volgt: snijboonen le kw. 1.56. idem 2e kw. 1.30, idem 8e kw. 95 ct.; stek 45 ct.; stok heerehoonen z. d. 1.29; idem 2e kw. 1.14; stam heerehoonen z. d. 1.22, idem 2e kw. 91 et.; extra 1.85; stok heerehoonen z. d. extra'/ 1-38; dubbele le kw. 84 ct.; idem 2e kw. 72 ct.; enkele heerehoonen m. d. 92 ct., idem. extra 1.32. Alles per zak van 12 kilo. Aanvoer 3585 zak. enkele bestuursleden onzer Westfriesehe Kanaalvereeniging een tocht gemaakt naar Alkmaar, om deze vaart op te nemen. Dezö tocht werd o.m. meegemaakt door den heer Jb. Zijp Hz., lid van Gedeputeerde Staten, en den heer Jhr. Van Doorn, burgemeester' dezer gemeente. HOORN. Personalia. Bij K. B. zijn benoemd voor' het tijdvak van 1 September 1915 tot en met 31 Augustus 1916, tot leeraar aan de R. H. B. S. alhier, dr. A. Pannekoek te Arnhem en W. A. Muller te 's Gravenhage. NOORD-SCHARWOODE. De opening van de nieuwe spoorlijn. Men meldt ons uit Noord-Scharwoude: De opening van de nieuwe spoorlijn Dorp- station—Noor dscliarwoude zal op den lsten September a.s. met groot feestvertoon wor den gevierd. Een rijk programma, waarop verschillende wedstrijden voorkomen, is reeds opgemaakt, 'sAvonds is er gondel vaart en hal ohampêtre. Ongeveer 800 school kinderen der verschillende scholen te Oud- Karspel en Noord-Scharwoude zullen aan 't feest deelnemen. E enfeestcommissie is be noemd, waarvan de eereleden zijn: de burge meesters van bovengenoemde gemeenten1. Het officieele gedeelte gaat nit van de N.V. Spoorplan. De opening van deze lijn wordt zoo luide toegejuicht, omdat deze zorgt voor het vervoer der producten, die op de pas-aangelegde Nieuwe Markt van den' Noordermarktbond worden aangeboden. Het algemeen belang is hier dus ten zeerste mee gebaat; geen wonder, dat verschillende cor poraties, ook goederenbesturen, een flink be drag beschikbaar stellen om een waardig feest daarmede te orga niseeren. SCHAGEN. Onze markt. Aangevoerd waren gisteren: 2 paarden 140—180; 25 stieren 150—220; 72 magere gcldekoeien 220—370; 108 vette id. 200440 50 kalfkoeien 240-—400: 72 vaar zen 130—180; 25 nuchtere kalveren 10—24; 60 magere schapen 28—33; 530 vette scha pen 34-ï-53.50; 740 lammeren 18—32; 25 vette varkens 7090 ct. per kilo; 50 biggen 15—20; 250 kippen 0.20—1.50 700 kilo boter 1.50-1.60 per kilo; 50 kilo kaas 60—80 ct.; 4500 kipeieren 5.55—6.50 per 100 stuks; 100 eendeieren 5.75 per 100 stuks. Marktoverzicht. lil de verschillende dee- len der herkauwende slachtdieren was de markt gisteren vrij algemeen stug, met la ger prijzen. Het gevolg was, dat de verkoop- handel in vele gevallen met verlies moest verkoopen. "Vette koeien noteerden 5 cent lager. Tegen 60 eent verleden week, was de normaalprijs heden 55 cent. Prijzen van 425 kwamen op naam van de heeren N. A. Kaan, Wierin- gerwaard, en A. Borst, Tuitjeborn. Het wei- devee bleef prijshoudend. Melk- en kalf koeien, vooral berfstkalfsters, waren willig oor vette schapen werd als hoogste markt J 53.50 betaald. De dieren waren afkomstig van den heer Van der Steen te Spanbroek. Slachtlammeren prijsden 32. Jonge fok schapen konden 35 opbrengen. De aanvoer van vette varkens was niet groot: 25 stuks, te klein voor de vraag. Af heel vroeg was dan ook de voorraad aan den man, d.w.z. aan den slagers in den om trek. De prijs liep tot 45 cent. Boter bleef prijshoudend, eieren liepen 65 cent omboog en, kwamen alzoo van 6 gld. op 6.65 gld. Vaartverbetering. Gisterenmiddag is per motorboot van den schipper Hoogland dooi* zaandam. Het Volkszangorgel. Gisteren werd onze gemeente vereerd met een bezoek van het' „Volkszangorgel". De groote baast, waar mede de komst moest worden voorbereid, is vermoedelijk de oorzaak geweest, dat het suc ces maar matig is geweest. Hier en daai-, vooral in het middaguur, was er wel eenige belangstelling en deden de kinderen soms hun best om een liedje mee te zingen, maar over het algemeen was het' merkbaar, dat men hier het „Volkszang- orgel niet kent. Wij hopen spoedig het „orgel" hier weer eens terug te zien, maar tevens dat dan vol doende gelegenheid zal zijn geweest om deü rondgang naar behooren voor te bereiden. Dan zal het succes zeker grooter zijn. De woningen van „Leo XHI". Naar wij' vernemen, zullen m het begin van de vol gende maand een aantal woningen van de R.-K. Woningbouwvereeniging „Leo XIII", in de Belgische straat, ter bewoning worden' betrokken. Volgens onzen zegsman, krijgen' de leden 14 dagen, voordat de huur ingaat, den sleutel, teneinde voldoende gelegenheid te hebben tot schoonmaken van het huis en' voor het verhuizen. Het ongeval in het electriciteits-kantoor» gebouw. In den toestand van den metselaar M. O., wien op het werk voor den houw van een kantoorgebouw ten behoeve van 't elee-' trisch bedrijf het ongeluk overkwam, dat hij' werd getroffen door den driepoot der hijsch- stelling, welke omsloeg, is naar wij ver nemen eindelijk eenige verbetering inge treden. Na een paar dagen buiten kennis tC zijn geweest, is hij eindelijk weer tot bewust zijn gekomen. Zijn toestand is echter nog* hoogst zorgwekkend. kentransportwagen onder geleide van een veldwachter van Bloemend aal, 'naar het St. Elisabeths Gasthuis alhier vervoerd. BOTSING TUSSCHEN SPOORTREIN EN TRAMRIJTUIG. Gisteravond had op den Amsterdamsehen straatweg een botsing plaats tusschen den trein van 11.04 komende van Haarlem en gaande naar de Haarlemmermeer en een tramwagen der E. S. M., van Amsterdam komende. Door den schok werd de krukas van de locomotief van den trein dusdanig verbogen, dat de locomotief noch voor-, noch achter uit kon. Yan den tramwagen werd het voor- baleon ingedrukt. Gelukkig hadden er geen persoonlijke onge lukken plaats; alleen is de machinist van den trein een weinig verwond. Overigens bepaalde het gebeurde zich tot materieele schade. Een extra-trein van Hoofddorp, bracht de reizigers daarheen. KRAAGVERSIERING VOOR LAND- STORMERS. Bij Kon. besluit is bepaald, dat aan weers zijden van den kraag van de veldjas mag wor den. gedragen: le. door alle vrijwillige land- stormwielrijders-afdeelingen, 't wieltje voor compagnieën wielrijders voorgeschreven; 2e. door het landstormkorps „Limburgsche Jagers" een hoorntje, voor officieren van gouddraad, voor onderofficieren van gele zijde en voor min deren van gele katoen geborduurd. Aan de in voering van deze beide maatregelen mogen geen kosten voor het Rijk verbonden zijn. BLOEMENDAAL. Geboren: d. van M. Rol versvan der Valk. j. van O. van den Berg—van den Berg. d. van A. E. H. Ban nesse van De dem—Zubli. d. van T. Timmer—Woudstra. Van H J O. Hoek stra—Schuckink Kool. d. van J. A. Koe- brugge—ten Broeke. levenl. a. van M. Beekman—van den Berg. Ondertrouwd: J, j, Van der Moolen en J, Bosgraaf. Getrouwd: G, D. Smitshuijsen en G. Bak ker. Overleden: KL .Witsen, 42 J. M, Ver hoef, 67 j. BEVERWIJK. Ondertrouwd: F. Versluis en A. M. Moerkerk©. L. 0. Kraan en T. Schippers. Getrouwd: O. Jongejans met A'. Fenenga. Geboren: z. van A. van Opzeeland—Dek ker, - z. van A. M. Vessies—Verduin. d. van S, BetistWandemaker. Overleden: J. J. .Vessies m. 8 dagen. ALKMAAR,. Getrouwd: 26 Aug.: J. N. Ouflhoff en P. Hovestad. GEBOREN: 25 Aug.: d. v. H. B. Coettel en E. J. Stalknegt. d. v. H. Makkink en A. U. Masman. 20 Aug. z. v. M. A Mande- maker en A. J. Langras. Overleden: 24 Aug.: A. Spek 79 jaar. 26 Aug.: T. Tamis, gehuwd met F, [West- meijer 26 jaar, .Voor den inhoud dezer rubriek atelt de Re dactie zich niet aansprakelijk. Verzoeke beleefd onderstaande regelen in uw geëerd blad op te nemen, waarvoor bij plaatsing onzen welgemeenden dank: Tot onze groote verwondering en hoogst erger lijke spijt, zagen wij heden een stukje geplaatst in verschillende bladen, over een inval ten on zent. Nog niet eens zelf bewust zijnde de reden hiervan, vernamen wij door dit schrijven de ware oorzaak. Waarom toch niet in een dergelijk hoogst ernstig feit, als ons ten laste gelegd, zich eerst goed op de hoogte te stellen alvorens er publiciteit aan te geven, een naam is toch zoo spoedig vertrapt. Zoo iets doet toch ontegen zeggelijk enorme schade en afbreuk aan het be drijf van belanghebbende, om niet te spreken van een geheele vernietiging. Echter dank zij onze onschuld in deze kunnen wij politie, van het hoogste gezag tot de minste tarten, ons dat gene, van allen grond ontbloote misdrijf, tot waar heid te brengen. Door onze onschuld staan wij sterk, niettegenstaande onze groote, diepe teleur stelling over een dergelijke handelwijze, hoewel maatschappelijk genomen, zij (de politie) haar plicht doet, wij betreuren het echter de Onvoor zichtige publicatie, waardoor in zekeren zin ons vertrouwen in den mensch diep geschokt wordt. Van uw ruimte niet te veel vergend, en uw dank zeggend voor de verleende plaatsruimte, teekenen wij vrij, met alle achting') WERNIK Co., Ripperdastraat 22, Kunstrestaurateurs. GEMEENTERAADSVERKIEZING IN DE VACATURE-SEIGNETTE. Door den burgemeester ia bepaald, dat ter voorziening in de vaeature-Seignetté als lid van den gemeenteraad (aftreding 1917), in district I de candidcastellhig zal plaats heb ben op Dinsdag 12 October, de stemming op Vrijdag 22 October en de eventueele her stemming op Vrijdag 29 October. EEN ERNSTIG ONGELUK. Gisterenmiddag omstreeks half vijf heeft een droevig ongeluk plaats gehad op de zaak van de firma Bijvoet en Zn. te Bloemen- daal. Een jongeman van een jaar of twin tig, daar werkzaam, werd door de as van een machine aan zijn jas gegrepen. Hij werd door elkaar geslingerd en toen men hem te hulp kwam, bleek liet, dat tbü een arm en een been gebroken had en op verschillende plaatsen gewond was, waaronder aan het oog. Hij werd opgenomen en door een! zie- BUITENLAND. LAATSTE FRANSCHE LEGEBBERICHT. PARIJS, 27 Aug. Avond-communi^ue. Ten noorden van Atrecht vooral bij Souchez hevige kanonnades. Artillerie-actie in het Aïsnedal ten noorden van Soissons. De Duitschers hebben Reims hevig beschoten, hetgeen door de Fran- schen krachtig werd beantwoord. In de Argon- nen, in Artois en elders duren de gevechten met handgranaten voort. Een eskader van 60 Engelsohe, Belgische en Franaohe vliegers wierp bommen op het bosoh van Houlthulot waardoor tal van branden wer den veroorzaakt. Fransche vliegers wierpen 127 bommen op bet station Noyon in den nacht van 25 Augustus. AAN DE DARDANELLES KONSTANTINOPEL, 27 Aug. (Offic.) Bij Annaforta, Ari Bumu en Sedd-ull-Bahr onder hield de vijand een afwisselend hevig en zwak artillerievuur met verspilling van groote hoe veelheden munitie. In den nacht van 24 op 25 Aug. vuurde de vijand tot het aanbreken van den dag. Den volgenden dag trachtte bij met zwakke krachten onzen linkervleugel aan te vallen, doch werd gedecimeerd. PERZIë EN MIDDEN-AZIë. ST. PETERSBURG, 27 Aug. Reuter meldt uit Russische bron, dat de Duitschers thans in trigeeren in Perzië, waar zfj trachten een op stand te verwekken togen Rusland en Engeland. Maar in midden-Perzië verzet zich de bevolking gewapenderhand tegen de Duitsch-Turksche actie. Ook in Afghanistan trekken thans evenals in Bedoedyistan door Mohammedaansche agita tors aangevoerde benden binnen om er een op stand te verwekken. Aan de Afghaansche grens rukken de Russische troepen op, om zich te ver eenigen met de Indische troepen ter bezetting van Zuid-Perzië, grenzend aan Afghanistan en Beloedspoten. De Burgemeester der gemeente Finsterwolde en Beerta, hebben zich tot den Minister van Landbouw enz. gewend met verzoek om moer rogge voor brood te mogen verbruiken dan door den Minister is aangegaan. ZIEKE KRIJGSGEVANGENEN. LONDEN, 27 Aug, Een correspondent van de „Times" meldt, dat de geallieerden hunne goedkeuring hechtten aan een voorstel, om zie ke en herstellende krijgsgevangenen in Zwitser land te interneeren. De pauselijke gezant, Mar- chetti, overhandigde de goedkeuring van Duitschland. De Zwitschersche regeering trof maatregelen, om het voorstel in praktijk te brengen. Begonnen zal worden met kleine groei- pen krijgsgevangenen. AMERIKA EN DUITSCHLAND. WASHINTON, 27 Aug. (T.) Lansing had een bespreking van Bernstorff, die mededeelde, dat hü geen nadere berichten uit Duitschland had ontvangen. Hij herhaalde alleen de gisteren gegeven verzekering, dat Duitschland den Ver- eenigde Staten voldoening wenscht te geven. Men verneemt dat Lansing er Bernstorff van in kennis stelde, dat de Vereenigde Staten Duitsch- land's rapport over de „Arabio" binnen redelijke tijd verwachten. BINNENLAND. VERBLIJF ONTZEGD. Een winkelier van Eldieven t,e Aalst is we gens het smokkelen het verblijf in bet in staat van beleg verklaarde gebied ontzegd. BEVERWIJK. Gemeenteraad. De Raad van deze gemeente kwam hedenmor gen bijeen. De heeren Langendijk en Gorter waren afwezig. Bij de mededeelingen en ingekomen stukken was het bericht van aanneming der benoeming als onderwijzer en onderwijzeres van de in de vo rige vergadering aan de openbare school en bij het herhalingsonderwijs benoemden. En verder alleen de goedkeuring van Ged. Staten van de rogge-verorden i ng. Daarop werd de gemeenterekening vastgesteld, In afwachting van de goedkeuring der Gedepu teerde Staten, met een batig slot van f 5608.36y2. De inkomsten bedroegen totaal f 275,544.16yz, de uitgaven f 269,935.80, De rekening van het Burgerlijk Armbestuur eindigde met een batig slot van f 583.53. (Ont vangsten f: 2169.63, uitgaven f 1586.10). Daarop was het laatste punt aan de orde en werd een rapport voorgelezen, waarin de gaa- directeur nog eens aandrong op de inrichting vajj een electrischen cokesbreker en bet aanbrengen van een ventilator in de gasfabriek. Zonder discussie en z. h. s. werd tot het aan schaffen van dit gevraagde besloten. Bij de rondvraag informeerde de heer Poel met betrekking tot het verkrijgbaar stellen van goedkoope visch, of het, op voorbeeld van reeds zoovele plaatsen, ook niet mogelijk zou zijn, om te Beverwijk goedkoope visch verkrijgbaar te stellen. De Voorzitter zegt, dat B. en \V. in dezen niet hebben stilgezeten, maar, op deze zaak opmerk zaam gemaakt van hooger hand, zich den visch- verkoop hebben aangetrokken. Ze hadden ver schillende aanbiedingen gekregen, en geen be zwaar ertegen gehad, dat het van particuliere zijde werd verkocht. Ze meenden echter, niet van gemeentewege er toe te móeten overghan, en dachten dan ook, dat het particulier initiatief ermee komen zou. B'. en W. willen gaarne nog iets in deze richting doen. De heer Rijsdorp merkte nog eens op, dat het huis, vroeger van Beentjes, aan de Koningstraat, bouwvallig is en gevaar oplevert voor het open bare verkeer. De burgemeester kan dit niet toegevende ge meente-architect heeft den toestand nooit zoo erg bevonden. Het huis behoort, zegt spr., Bovendien toe aan een .vereeniging, waar men met reden van verwachten mag, dat ze haar perceelen in orde zal houden. De heer Eijking zegt nog, dat hij de toestand van het perceel ook heel gevaarlijk vindt, waarop de burgemeester repliceert en vervolgens de ver gadering sluit, aangezien er niets meer aan de orde is. TE VERKOOPEN. HAARLEM. Notitie van de perceelen, die verkocht zullen worden in ,,'t Notarishuis", Bil- derdijkstraat 1, bij den Zijlweg, op Zaterdag 28 Augustus 1915, des avonds na 5 uur. Notarissen J. KOOLHOVEN en A. VAN DER POEST CLEMENT. Een Huis en erf met tuin aan den Kinder huissingel te Haarlem, get. No. 46, groot 1 Are,. 25 Centiaren. naar waarnemingen verricht in den morgen van Vrijdag 27 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteo rologisch Instituut t« De Bilt. Hoogste barometerstand: Helder 764.7. Laagste barometerstand: Bodoe 740.4. Verwachting tot Zaterdagavond: zwakke veranderlijke wind, meest uit noordelijke richtingen; licht tot halfbewolkt; droog weer Zelfde temparatuur. AMSTERDAM, 27 Aug. De aardappelprij zen waren heden ale volgt: Andijker bonten 8.60; Andijker blauwen 38.40; Friesche borgers 2.70; idem blauwen 3.Hille- gommer eigenheimers groot, 4.504.80; id. klein 2.80—3.70; Zeeuwsche eigenh. 2.703; idem bonten 8.25—3.40; idem blauwen 3.203.30; eigenheimer pooters 1.40—1.60; Gelderscbe eigenh. 2.70; id. blauwen 2.90. Aanvoer 8 ladingen. HOOFDDORP, 26 Aug. Graanbeurs. De noteeringen waren als volgt: Nieuwe witte tarwe 8.509.50; oude witte tarwe 910j gerst 9—9.50; chevaliergerst 9.50—10.50; haver 14.50—15; groene erwten 14—15; karweizaad 19—19.50. HOORN, 26 Aug. Kaasmarkt. Aangevoerd; 21 stapels kl, fabrieksbaas 53; 71 stapels kl. boerenkaas 53.50; 61 stapels boerenkaas 52; 1 stapel middelbare kaas 50. Totaal 154 stapels, wegende 69,672 K.G. Handel zeer vlug. MEDEMBLIK, 26 Aug. R.-K. Marktver. „St. Jozef". Aardapplen: blauwe 1.40—1.50 per H.L.; roode kool 3.30—9.70 per 100 ^tuks; slaboonen 0.90—1.10 per zakje; snij boonen 1.451.55 per zakje. Aanvoer 300 manden of zakken. MEPPEL, 26 Aug. Eierenmarkt. Aanvoer 60,000 stuks. Hoogste prijs 6.75; laagste pr. 6.25; gemiddeld 6.40. Stemming kalm. ALMELO. Eiermarkt. Aanvoer 50,000 stuks. Hoogste prijs f 7.—, laagste prijs f 6.20, ge middeld f 0.65. Stemming kalm. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een kortstondige ziekte en voorzien ~van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Zoon en Broeder JOZEFUS JOHANNES, in den ouderdom van ruim 20 jaar. Uit aller naam, J. P. BATEN. Haarlem, 26 Aug. 1915. Brouwersvaart 108. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve Broeder JOZEFUS JOHANNES, in den ouderdom van ruim 20 jaar. Wl J. M. BATEN. H. G. BATEN. J. M. BATEN. Haarlem, 26 Aug. 1915. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten, door een treurig ongeval ons geliefd Zoontje en Broertje ADRIANUS JOHANNES CORNELIS, in den leeftijd van bijna 16 jaar. A POT T S.' POLLé-VAN TIENEN, en Kinderen. Lisse, Aug. 1915.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 3