m a 1 BS GEMENGD NIEUWS STATEN-GENERAAL. ONDERWIJS LEGER EN VLOOT SPORT EN WEDSTRIJDEN FINANCIEELS BERICHTEN RAADSELWEDSTRIJD. Het Handwerkhoekje, aen kapitein, een oude, trouwe Pool, kon helpen. Hem schonk de jongen zijn volle vertrouwen. Janos, zoo heet de kleine, is dertien jaar oud. Onder zijn kleverige, zwarte pruik zit een kinder hoofd, zooals Morillo die schilderde. Als hij zich zijn soep uit de veldkeuken gehaald heeft en de mooie en daarbij zoo smerige handjes het vleesch van elkaar trekken en tusschen de witte tanden schuiven, dan komt men tot de overtuiging, dat de viezigheid bij deze figuur behoort als het pa tina bij oud brons. Toen de Duitschers Jarislaw hadden ingeno men en de zware bagagewagen in het dikke zand van de Galicische wegen niet meer verder kon den, huurden de kleinere troepen-afdeelingen de Galicische wagentjes en paarden, namen de eige naars ais voerman mee en trokken zoo verder achter de Russen aan. Een compagnie van het een of andere regiment was bij den vader van janos gekomen en de brave Galiciër had met paard en wagen zijn oudsten telg als voerman meegegeven. Zoo was Janos dan met de Duitsche soldaten neegetrokken, had uit de Duitsche veldkeuken gegeten, in Duitsche soldatenjassen gehuld ge slapen, Duitsche tabak gerookt. Zijn paarden luisterden niet alleen naar Poolsche, maar ook naar Duitsche commando's en zijn wagen werd meer dan eens door. Duitsche handen gerepa reerd. Hij was steeds mee getrokken tot naar Rawa-Roeska en toen men Rusland binnen ging marcheerde ook Janos steeds dapper mee. Hij had Tomasjew mee gemaakt en toen voor de bestor ming van de sterke stellingen van Maidan- Borow Russische granaten tusschen onze bagage .iogen, had hij geen spier vertrokken en was dapper verder gereden. Met trots liet hij een deinen granaatsplinter zien, die zijn benedenarm geschramd had. Zoo was hij mee gekomen tot achter Lublin. En hij had nooit er aan geloofd dat men hem op kon zeggen. Op een dag echter nad de sergeant-majoor hem een enveloppe gege- en met Duitsche bankbiljetten gevuld en had nem voorgeteld dertig, veertig, vijftig mark. Toen had hij een legitimatie-bewijs gekregen en kon hij wegrijden. Voor proviand onderweg was natuur lijk ook gezorgd. Met bezwaard gemoed had Janos de terugreis aanvaard. Hij was niet ver gekomen. Na eenige uren hadden colonnes, waar van een wagen bezweken was, hem den zijnen afgenomen. Men had hem zijn proviand in, een zak op zijn rug gebonden en hem met een bon, d? koopsom vermeldende, weer verder laten gaan. De arme Janos. Nu staat hij hulpeloos in het .ot de knieën reikende zand van den Russischen and weg. Achter hém donderende kanonnen, knallende shrapnells, hamerende machinegewe ren. Vóór hem ligt de verlatene, in de zon gloeiende vlakte van Rusland. Daar moet hij hu oorheen marcheeren tot hij na vele, vele weken misschien, misschien ook niet, zijn vaderhuis terugvindt. En wat zal zijn vader met hem doen, als hij zonder wagen naar huis komt Nu zinkt den kleinen Janos het hart tot in den schachten van zijn veel te groote Pruisische soldatenschoe nen. En hij besluit een groot geweeklaag aan te heffen en daarmede de soldaten te roeren en hen op hem opmerkzaam te maken. Dit is hem dan ook gelukt en hij heeft onge- kenden voorspoed daarbij gehad, de kleine Janos. De generaal liet zich zijn legitimatie zien. De oppasser moet hem nu gaan vragen of Janos blijven mag. Hij zal zijn loon krijgen en weer een wagen besturen. Zelfs een, die veel mooier is dan die van hem zelf. De zwarte spitsboevenoogen van Janos zullen vroolijk flikkeren, hij zal een veel te groote soldatenjas aantrekken en een sjako over zijn vieze ragebol zetten en mee gaan tot de oorlog is afgeloopen. Brand. Te Den Haag brak gisteren door een tot dusver onbekend geblevën oorzaak een zwaro binnenbrand uit in een schoolgebouw aan de Langnekstraat, waarin thans militai ren zijn gehuisvest. Het twee strelen op de waterleding bluschte de brandweer het vuur. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, hoewel het gevaar daarvoor groot was ten ge volge van het ontploffen van scherpe patro nen. De schade bepaalde zich hoofdzakelijk tot het verbranden van militaire kleedingstukken en het schoeien van houtwerk. Een rollende geschiedenis. Zaterdag is aangehopden verdacht van diefstal van groen ten uit volkstuintjes aan den Rijswijkschen weg, te den Haag, een politiagent die juist ter plaatse naar vernomen wordt belast was met het uitoefenen van bijzonder toezicht op die tuinen. In afwachting van een nader onderzoek moet de verdachte voorloopig ge schorst zijn. Verdronken. Zondag is te Leeuwarden een rijtuig in het Vliet geraakt. Van de vijf inzittennden is de architect do heer B. ver dronken. De heer G., uit Warga, is by het redden van een vriend, die met een kano was omge slagen, vrrdronken. In den Krommerijn, onder Cothen, is Zondagavond het 10-jarig zoontje van den heer C. H., te water geraakt en verdronken. Spoorloos verdwenen. Dat niet alle vluch telingen eerlijk zijn, bleek weer eens uit het .verwijnén van zekere .1. v. A. die tijdens de vlucht uit Antwerpen te Bergen op Zoom ver bleef en na kolporteur te zijn geweest nu zijne bezigheid had in de Bioskope, waardoor hij veler vertrouwen voor vele Belgen, doch ook voer Hollanders bij het wisselen van geld de behulpzame hand bood. t Sinds, de vorige week, toen liij op aanklacht van eenige personen door de politie in arrest werd genomen, doch later, door intrekking van die klacht, weer op vrije voeten werd gesteld, heeft hij nu voorgoed de plaat gepoetst. 'Men spreekt thans, zegt de Zm., van verduistering van belangrijke bedragen. De politie doet al het mogelijke om hem op te sporen. De omgevallen kinderwagen. Te Voorst, gem. Gendringen, bemerkte de grenswacht de zer dagen een vrouw uit het Pruisische grens dorp met een kinderwagen. Toen de vrouw, die wilde smokkelen, de grenswacht zag nade ren, wierp ze den kinderwagen onderstboven. De grenswacht kreeg ai medelijden met het kind dat zich daarin kon bevinden, doch bij onderzoek bleek de kinderwagen 40 pond meel enz. te bevatten, welke voor smokkelarij was ingppakt. Een niet alledaagseke vracht. In de ha ven te Bergen op Zoom is een schip aangeko men met een vracht van 1.600.000 K.G. nieuwe hoefijzers, terwijl weldra een tweede schip met 60.000 K.G. volgen zal. Deze hoefijzers worden aangevoerd door een firma aldftar, teneinde in het groote gebrek aan hoefijzers voor paarden in het boerenbedrijf te voorzien. Een ernstig' ongeluk. De 53-jarige J. G.. uit Rotterdam, reed Zondagmorgen bij Gou da op den Rotterdamse hen dijk per rijwiel voor de anto van den heer B., fabrikant te Rotterdam. Op het signaal der auto «sprong de man verschrikt van zijn rijwiel en 6tak dwars den weg over met het gevolg dat de auto over hem heen reed. Hü werd zwaar gewond opgenomen en met dezelfde auto naar het ziekenhuis te Gouda overgebracht. Zijn toestand is zeer zorgelijk. Een royale boef. Na afloop van de jong ste strafzitting der Bossche rechtbank wer den een paar beklaagden, die tot hiertoe in voorarrest hadden gezeten, veroordeeld en per celwagen van het Paleis van Justitie naar de gevangenis gebracht. Toen ze daar aangekomen waren en de wagen geopend werd om de veroordeelden gastvrij achter de tralies te zetten, stapte een der beide ver oordeelden op den koetsier toe en stopte hem een kwartje fooi in de hand. Dit zal wel een! unicum zijn in de annalen van de boeven- koetsiers. Nekkramp. Ui$ Loosduinen meldt men dat onder de kustwacht van Kiikduin een geval van besmettelijken nekkramp gecon stateerd is bij een der manschappen. Deze is terstond naar het hospitaal overgebracht' en alle maatregelen zijn genomen om uit breiding tegen te gaan. De soldaten mogen voorloopig hun post niet verlaten en alle verloven zijn ingetrokken. Ook de burgerij mag daar het strand niet bezoeken. Het lo gies, de cantine, bet wachtlokaal, alles is ontsmet. Door den bliksem getroffen. Gistermor gen is te Oldebrook een Belg doodgeslagen door den bliksem; bij laat een vrouw met twee kinderen achter. GEWISSELDE STUKKEN. Bouwfonds voor Binnen- landsche Zaken. Er is een wetsontwerp ingediend tot verhoo ging van de begrooting van inkomsten en uit gaven van het Bouwfonds van het departement van binnenlandsche zaken voor het dienstjaar 1915, met totaal 91,223. Noodig gebleken zijn de volgende verhoogin gen: verbouwing provinciaal gouvernementsgebouw te Utrecht f 32,721.56; i verbouwing physiologisch laboratorium te Leiden f 5250; Rijks-universiteitsgebouwen te Utrecht: bouw pharmaceutisch laboratorium f 1033; uitbrei ding van de klinieken 2300; idem van het chemisch laboratorium f 2285 bouw psychiatrische kliniek aan de Rijks-uni versiteit te Groningen 1500. Voorts wordt voorgesteld f 19,200 als eerste van vijf termijnen van een bedrag van f 96,000 als koopsom van een terrein groot 1.0660 H.A. in den Wijspolder, van de gemeente Delft te koopen voor de stichting van een nieuw labora torium voor analytische scheikunde in de Tech nische Hoogeschool te Delft. Voor deze chool wordt verder gevraagd f 8250 om verschillende localiteiten van het gebouw voor mijnbouwkunde, oorspronkelijk als bergzolders bedoeld, in te richten ten behoeve van wetenschappelijk onderzoek en sorteering van verzamelingen; terwijl voor uitbreiding van lokalen voor scheikunde f 15,500 gevraagd, wordt en voor de bibliotheek eene verhooging i met f 715. Voor gebouwèn der Rijks hoogere burgerscho len worden de volgende veriioogingen voorge steld bouwv van een nieuwe gymnastiekzaal voor de R. H. B. S. te Groningen f 1076; electrische installatie in de Rijks hoogere burgerschool te Hoorn f 327.75 en gymnastiekzaal voor de Rijks hoogere burgerschool te Meppel f 1063.64. Bij de voorstellen ter verbetering van do lege-1' ring geeft schrijft de opperbevelhebber een der divisiecommandanten in overweging, voor de onderofficieren kribben beschikbaar te stellen, voor zooverre zulks nog niet is geschied, ik heb de eer u te verzoeken mij in te lichten, in hoeverre aan daartoe door de commandanten der troe- penafdeelingen aan u rechtstreeks te richten aan vragen, uwerzijds zou kunnen worden voldaan. Tevens gelieve u mij mede te deelen, of, voor den a.s. winter, de hoeveelheid dekens voldoende zal zijn Met de uitbreiding van het leger sedert den vorigen winter met een sterkte van ongeveer 70,000 man, dient rekening te worden gehouden, terwijl van inkwartiering bij de inwoners, althans van nieuw gevormde afdeelingen, zoo weinig mo gelijk sprake zal mogen wezen." EEN GELUKKIGE BENOEMING. Viel er wel eens te klagen over schoolopzieners benoemingen in het Zuiden met voldoening zal thans, zegt de Resb,, de benoeming van den heer J. J. Verbeeten te Echt tot schoolopziener in het district Breda, als opvolger van wijlen den j heer Schulinck, worden vernomen. De heer Verbeeten heeft als directeur eener R. K. kweekschool voor onderwijzeressen, als arrondissements-schoolopziener en als schrijver I op onderwijsgebied een uitstekenden naam. Daarbij is hij een katholiek van den echten stempel, een man van overtuiging en beginsel. Onder alle opzichten mag das deze benoeming als gelukkig worden geprezen en zal de heer Ver beeten ongetwijfeld op waardige wijze de plaats aanvullen, door den betreurden en verdienste lijken heer Schulinck opengelaten. DE LEGERING GEDURENDE DEN WINTER De opperbevelhebber van land- en zeemacht heeft den hoofdintendant geschreven dat in ver band met het naderende koude jaargetijde het zijn wènsch is, dat alle troepen, die thans nog in stroo légeren, dezen winter van stroozakken worden voorzien. VOETBAL. Om den Begeerbeker. De seriewedstijden op het Hercules veld te Utrecht om den Begeer-beker hadden Zon dag het volgend resultaat: Be Quick—G. V. C. 21. U. V. V.-U. D. 8-0. Verliezersronde: G.V.C.—U.D. Deze wera door U.D. na tal van verlengingen bij lo ting gewonnen. Eindstrijd U.V.V.—Be Quick 75. De Stich tenaren waren sterker, speelden met meer routine, maar de Zutphenaren gaven zieh in hun enthousiasme geheel. Met 7—5 slaagde U.V.V. er in den beker te winnen. WATERPOLO. Een kranige vreeeniging. Zondag won „Het IJ" van Amsterdam met 70 van A. Z., waardoor dit zevental thans kampioen van de geheele 2de klasse is. Van de vereeniging „Het IJ" zijn thans (het. Ie, 2e en 3e zevental kampioen van hunne afdeelingen. ATHLETIEK. GrUseels wee rin actie. Op de athletiekwedstrijden van „Philips' Spcrtvereeniging" te Eindhoven heeft de ath- leet J. Grijseels, die tegenwoordig voor UJ). te Deventer uitkomt, het Nederlandscli re cord 500 M. verbeterd, door het van 1 min. 14.2/5 se. op 1 min. 8.1/5 sec. te brengen. BEURS VAN AMSTERDAM. Noteeiing van 30 Augustus. Staatsleeuïngen. NEDERL. pet. V.K. L.K. H.K. Ned. W.S. Obl. (ld.) 5 101% 101% Ned. W.S. Obl. (gr.) 5 102 té 102 102.1/16 Ned. W.S. Oblig. 3% 85% 84% Ned. W.S. Gblig. 3 76.3/16 75 75% Ned. W.S. Certif. 3 76.3/16 74.7/16 75 Ned. W.S. Certif. 2% 66% 65% 66% S«D Oplossingen. IL 51. Herbergen. 52. Winst. Schot. Cent. Winschoten. 53. Leuven. Bremen. Pilsen. Dublin, 54. Als bij begraven wordt. 55. Door zijn handschoen uit te trekken, 56. Haarlem. Eindhoven. Leiden. Deventer. Eijsden. Rotterdam. 57. De morgenstond heeft good in den mond. 58. Negen; regen; zegen. 59. BabeL Abel. 60. Karn. Tram. Inkt. Zang. 61. donDer diAna eVa allda gelDrop 62. Hoogmoed komt voor den vaL 63. Wesp. Spel. Hei. WieL Ring, Wispel turigheid. 64. Egel. Geel. Bleek. Kegelbaan. 66. B BAd StrauD Pieren L A A T S 66. 666 66 666 66 - v 67 Egel. Regel. Kregel. 68. Alida. Lida. Ida. AIL Da. 69. Marga. Marine. Grein. Margarine. 70. Trom. Pet. Trompet. 7L Wat Janje niet lust, kan Jan niet weten. 72. Molen. Lima. Lade. Limonade. 73. Hel. Mond. Helmond, 74. Norg, Doesburg. Urk. 75. Swalmeu. 76. Schor. Pioen. Schorpioen» 78. 777777 777777 777777 8. 777777 777777 777777 79. Eend. Deen. Een. 80. El. Lip. Slip. Ellips. 81. Salomon. Mozes. Abraham. David. 82. Siam Sam. 83. Kwart. EL Kwartel 84. Al U Gier TT Spin T Uil s 83. Maas. Land. Maasland. 87. 90. 91 92. 98. 94. 95. 96. 97. 98. 99. 100. Kegel. Keel. Peer. Peper. Eekhoorn. Hen. Les. Hengsel. Man. Do. Line. Mandoline. Raalte E - Meppel B B s w ij k A N ij kerk D Tholen Beer. Leer. Meer. Peer. Teer. Veer. Vriend A Caoao A 'N T Iep E Oor. Vijg. Oorvijg. Dfe kleeren maken den man. Vaak. Vaal. AaL Kom. Rem. Rank. Komkommerrank, Inham. Zevenhonderd. Zeeuw. Leeuw. EEN BOTSING TUSSCHEN SNEL TREIN EN STOOMBOOT. Eet hijgende stoompaard heeft al heet wat op zijn geweten. Dagelijks doodt het hazen, konijnen, kippen, kikvorschen, sala manders en andere, springende, vliegende of kruipende dieren. Dat een trein echter een stoomboot, een heusche stoomboot met passagiers en vrachtgoed, aanrijdt, is iets, dat volgens de meeste menschen tot de on mogelijkheden behoort. En toch is het ge beurd, of liever: een stoomboot heeft on langs een spoortrein aangevaren. Het is natuurlijk In het land der onbegrensde mo gelijkheden geschied. Verleden jaar trad de Ohio Jbuiten haar oevers. Een enorme uitgestrekte landstreek liep onder. Een stoomboot, die geregeld op de Ohio vaart, liep uit de vaargeul, ja liep, wat erger is, uit de rivier. Tusschen de daken der huizen door baande de boot zich een weg. Wie beschrijft echter de verwonde ring der passagiers, toen plots de Louisville- and Nashville-express met groote snelheid op de boot afkwam. De hooge wielen deden het water golven, en de zenuwachtige kapi tein wist niet, hoe hij het had. Tevergeefs gaf de machinist een waarschuwingssein. Een botsing was onvermijdelijk: op een ge geven oogenblik had op onzen aardbodem de eerste „aanvaringsbotsing" plaats. Het was een bofje, dat niemand gekwetst werd. Het water fungeerde, zooals vanzelf spreekt, als buffer. De Yankees zijn thans enthousiast. Zon der eenige onaangename bijgedachte kun nen zij bluffen op een nog „nie dageweaen" spoorwegongeluk. EEN ONMISBAAR VOORWERP' vooral in tijden van verkoudheid is ze ker wel de zakdoek I En als wij dan zoo lezen, dat het gebruik van schoenen en handschoenen al reeds zoo oud is, dan kun nen wij ons haast niet voorstellen, dat de zakdoek pas zoo jong is te noemen 1 Toch is dit het geval: In de zestiende eeuw kwam de zakdoek van tlalië, waar hij fazzoletto heette, in Frankrijk in gebruik; en ook in Zuid-Duitschland vond hij in dien tijd in gang onder den naam facinet, dat misschien in verband staat met een oud Hoogduitsch woord: fezan, afsnijden, omdat het een af gesneden stuk was. De zakdoek gold eerst voor een .weeldeartikel, waardoor veel luxe werd ten toon gespreid, en die dikwijls als voornaam bruidsgeschenk diende. In sommige gedeelten van Tyrol bestaat het gebruik dat de moeder van het meisje, dat op. het punt staat in het huwelijk te treden, haar dochter bij het verlaten van de ouderlijke woning een zakdoek ten geschen- ke geeft, die den naam draagt van „tra- nenzakdoek". Deze is vervaaruigd van nieuw- gesponnen linnen en is nooit te voren ge bruikt. Met dien zakdoex droogt de bruid zich de tranen, als zij voor het altaar staat. Na afloop van de trouwplechtigheid wordt hij ongewasschen in de linnenkast van de jonge vrouw opgeborgen, en daar blijft hij tot aan haar sterven. Dan wordt hij over' het gelaat der doode uitgespreid, die hem meeneemt in haar graf. De weelde Qij het gebruik v^an den zak doek tentoongespreid, was zóu groot, dat [in 1595 de overheid te Dresden het ge- "bruik er van bij de lagere standen ver bood. Van Frankrijk en Italië deed de zak doek zijn intocht in Loord-West-Europa; eerst voornamelijk bij de dames. In het Oosten was het gebruik van zak- i doeken aanvankelijk een voorrecht voor vor- sten en lioog-geplaatste personen, die hem in den gordel droegen. Het toewerpen van den zakdoek was een gunstbewijs, vooral voor dames, en als zoodanig geldt het nog in Turkije. j Niet ten onrechte is er dikwijls op gewe- zen, dat de zakdoek soms een bron van besmetting kan worden, en daarom zijn er al in den handel ge bracht leeren zakken, goed gesloten en zon der naden, die telkens volkomen gereinigd kunnen worden, om den zakdoek aldus hy giënisch zuiver te bewaren I (Centrum). Vervolg en slot van de opgave voor den wedstrijd in het werken voor groep B. (meisjes van 11 tot en met 16 jaar) Nu ik het borduursel van ons kladje geheel fflet jelui besproken heb, rest mij alleen je te ver tellen hoe we het zullen afwerken. Ge hebt bij de eerste teekening in de courant wel opgemerkt, dat ons kleedje versierd is met een open zoom. Die zoom nu, is twee centimeter breed. We vouwen dus eerst een centimeter breed de inslag in ons linnen en meten daarna van af de inslag twee centimeter, waarna we den zoom er in kunnen vouwen. Om den open zoom te vervaardigen trekken we (vlak onder den zoom) drie draden uit en naaien van links naar rechts, terwijl we steeds drie dra den op onze naald nemen, de zoom met de open- zoomsteek, en de zijkanten van den zoom met de overhandsche steek, dicht. Ge moogt er ook wel meer draden uittrekken en er dan later de Zweedsche open naad of 'n ander open naaisel in uitvoeren. vergemakkelijken. Nu kunt ge nog ter versiering een kantje buiten om den zoom naaien, dat werkt ge er dan geheel glad langs, alleen bij de hoeken moet de kant er ruim omgewerkt worden. Ge kunt daarvoor nemen een écrukleurig kantje, doch aardiger is het nog, wanneer ge er een smal kantje omhangt. Fig. 1. Bijgaande teekening fig I zal het je, misschien Fig. 2. Daarvoor lijkt het patroon fig. 11 heel geschik; Ge haakt dan met écrukleurig haakgaren onge veer 100 c.M. lengt. Wanneer het werkje nu geel gereed is zendt gf het in aan den Redacteur van de Kindercourant, (voorloopig "nog Kinderhuisvest, over een poosje zetten we: Nassaulaan!) en schrijft er duidelijk bij„voor het Handwerkhoekje". Zorg er vooral voor dat je naam en je adres op je werk staat, daar ik het je anders niet terug kan zenden. Inzendingen die mij na Woensdag 15 Septem ber bereiken zullen geacht worden niet meer aan den wedstrijd mede te doen M. H. S. EEN ONDEUGENDE BENGEL. Robert Stephenson, later een der beroemd ste Engelsche ingenieurs voor de spoor wegen, hield er als. jongen veel van om de wetenschappelijke kennis, die hij door de zorg van.zjjn vader, den uitvinder der loco motief, mocht opdoen, in practijk te brengen. Zoo had hij eens in de geschriften van Franklin diens proeven aangaande den blik sem gelezen. Hij ging dadelijk zijn spaar pot voor den dag halen en kocht zooveel koperdraad als hij voor den inhoud er van krijgen kon. Zonder dat zijn huisgenooten er iets van merkten, wist hij nu oen vlieger te vervaardigen. Hij liet dien voor de deur van het huis op, terwijl hij het koperdraad afsloot door een zijden lcoo.d. Juist trof het, dat zijn vader uit rijden zou gaan en bet paard stond reeds voor de deur. Hij logde nu het einde van den draad over den rug van het paard, waardoor het dier zulk een geweldigen electrisciien schok kreeg, dat het bijna neerviel. Op hetzelfde .oogenblik trad vader Stephenson uit het huis. „Ondeugende bengell" riep hij schijnbaar verstoord zijn zoon toe, die spoedig het hazenpad koos. Inwendig was hij eigenlijk verheugd over de& welgeslaagde proefneming van zijn jongen. Diezelfde „ondeugende bengel woonde later gedurende zes maanden de cursus aan de universiteit te Eidinburg bij. Hij wist, dat het zijn vader groote opofferingen kostte om de noodige gelden daarvoor bijeen te brengen en begreep dus zooveeL mogelijk nut van het onderwijs te moeien trekken. Daarom legde hij zich vóór hij naar de universiteit ging, op het snelschrijven toe en was daar door in staat elke les woordelijk op te teeke nen. lederen avond schreef hij dat nauw keurig over en kreeg zoodoende een biblio-i theek van geschreven boeken. i'O DE KINDERCOURANT n

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 6