PHILIP DE VRIES UIT DE ZAANSTREEK FINANCIEELS BERICHTEN VERKOOPI GEN HOLLAND'S NOORDEN SCHAGEtTËN OMSTREKEN MARKTNIEUWS SOCIALE BERICHTEN onze Regeering dat zij er voor zorgt, dat niet alles naar het buitenland gaat. Iel. 1008. Tel. 1008. Aditferientiëii PHILIP LOOTS. cm. AtlRES Gierstraat 73. Ongeveer elf uur sloot de voorzitter nu dank j gebracht te hebben aan allen, deze veel om- vattende vergadering met gebed. Drie nieuwe leden gaven zich weer op. Het Volkszangorgel heeft gisteren onder veel enthousiasme en instemming der gemeen te-naren zijn intrede gedaan in onze gemeente. Aan burgemeester jlir. van Lennep werd het eerste de eere gedaan, en het repertoire werd voor hem het eerst ten gehoore gebracht, wat ren heer van Lennep blijkbaar genoegen deed. De burgemeester verzacht dan ook heden ochtend nog op eenige plaatsen in de gemeente liet. orgel te doen spelen. Gisterenavond- had in het R.-K. Patronaats gebouw een zeer drukbezochte propagandaavond plaats, waarbij bet koor, onder leiding van den heer Jac. de Jong, medewerkte. Een eerstklassig publiek was aanwezig, en groote geestdrift Jiecrschte er: de liederen door het orgel- ge speeld. werden met. liefhebberij dapper meege zongen! Het was een welgeslaagde avond, die weer eens bewees, hoe voortreffelijk de propa ganda is, welke het Volkszangorgel der R.-K. iM'dêratió maakt. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij Raadhuis Heemstede, een sleutel; Dienstge bouw Bosch en Vaart, een koperen gewicht van een halve kilogram; C. Floris, Drie Heerenlaan 11, een reticule gevonden, op den Heerenwcg; Gebr. Wildschut, Glipperwog, een kapijzer van een kinderwagen; W. Sehotvanger Raadhuis, een, koralen kinderbeurs met kettinkje: Raad huis Heemstede, een kinderportemonnaie met f cent; Dienstgebouw Bosch en Vaart een broche; idem een huissleutel; J. Baars Nauwe Geldelooze pad Haarlem een kinderportemon naie met 60 cent. De temperatuur van het water in Ren zwemvijver, alhier, bedroeg hedenmorgen 63 en hedenmiddag 65 graden. HALFWEG. Militair sportfeest. Alhier zal binnenkort ren militair volksfeest gehouden worden op ten terrein gelegen te Zwanenburg aan de Doniiné's laan en toebehoorende aan de gebr-. Hooiveld. Met de voorbereidende wetkzanniheden zijn de militairen reeds be gonnen. BENNEBROEK. i". K. Volksbond. Woensdagavond hield de a ld. van den N. -R. K. Volksbond een ta melijk bezochte huishoudelijke vergadering. De voorzitter bertreurde de matige op komst en daar ons veel en nuttig werk wacht in dezen winter, vroeg lxij de loyale mede werking van alle leden en drong ten sterkste aan om trouw en zooveel mogelijk de ver gaderingen bij te wonen. Hen drietal leden werden geïnstalleerd. Door den lieer W. Lamboo werd een keu rig uitgewerkt verslag uitgebracht van de Centrale Raad-vergadering. Besloten werd om in combinatie met den Christel ijken!- Vak- en Werkmansbond stap pen te doen om zooveel mogelijk gebruik te kunnen maken van de ministerieele beschik king inzake Lraudstotïenvooiziemng. Tiet afdelingsbestuur zal Zondag 12 Sept. duvet na de Hoogmis'zitting houden in het Vereenigingsgebouw voor die leden, die van déze gelegenheid gebruik wenschen te ma ken en in den loop van de week door geen propaganda- (en zijn bezocht. Verschillende punten van huishoudelijk en aard werden vlug afgewerkt; van de rond vraag werd druk gebruik gemaakt. •Ten slotte maakte de' voorzitter van „St. Jeroen" bekend dat deze onderafd. heden avond om 8 uur een huishoudelijke verga dering zal houden. sassenheim. De gasprijs is verhoogd. Die van het ge wone gas is gebracht op 9 et. en die van het muntgas met ingang van 1 Januari op 9% et., imiien althans de omstandigheden blij ven zooais uu. De prijs is dus van 1 September af 9 cent per kuh. meter. Zilveren jubilé. De parochie vau St. Pan era ti us telt binnenkort een zilver enjubila- resse onder hare Eerwaarde Zusters. Op den llden September zal liet nl. een kwarteeuw geleden zijn dat de Eerw. Zuster M. Syn- ctetig-a hare kloostergeloften heeft afgelegd. Op verzoek van de jubilaresse zal bet feit echter in stilte worden herdacht. HILLEGOM. De Beurs. Gisteren werd de Beurs bezocht door ruim 220 personen. Het begint zicht baar te worden dat de bloemisten met hun pakker ij nagenoeg gereed zijn. De handel is dan ook minder vlot. Toch worden uog vele zaken gedaan. De gewilde tulpensoorten' gaan voor flinke en zelfs hooge prijzen weg, wijl de kwantums klein zijn. Zoo werd zelfs voor La Reine 1.— per 100 stuks betaald, een zeer hooge prijs. VOORHOUT. De raadsverkiezing. Gisteren zijn ter ver vulling van de plaats voor een lid van den gemeenteraad, vacature-J. vau der Hulst, als Candida at gesteld de heer en A. J. Dijs- selbloein, A. van der Vlugt en W. P. War mer,hoven. De stemming zal plaats hebben op 21 September a.s. VELSEROORD. R--K. Volksbond. Woensdag vergaderde onze afdeeling.. Door den voorzitter werd een woord van dank gebracht voor de groote op komst, waarvan zeker wel de oorzaak was de belangrijke agenda. Na liet lezen der no tulen ontspon zich nog een breede discussie over het feit, dat aan het bestuur der afdee ling omtrent de- te houden vergadering voor de Haven- en Transportarbeidersvereeniging geen kennis was gegeven. Aan de orde kwam nu de brandstofvoorziening. Een commissie werd benoemd, bestaande uit de# keeren L. Jansen, M. Bruineherg. N. Arisz*M. Cloen- dorp, hij wie tevens de gelegenheid is om do benoodigde brandstoffen op te gaven. Verder werd onder de jonge leden een commissie gevormd onder leiding van den lieer Mees ters, om cioor verkoop van bons gelden bij een te krijgen voor een vaandel. M aar nu reeds twee comité's gevormd wa ren, hoopte de voorzitter ook zoo goed te sla gen met het derde, n.l. het plaatselijk comité voor „Herwonnen levenskracht", hetgeen 20k gelukte. Het comité werd gevormd met Sen lid van elke onderafdeeling. De rondvraag leverde nog al wat ter be spreking op, vooral de zaak-Oendorp om trent vergoeding voor verzuim bij het be zoek. aan de Centrale Raadsvergadering. Jammer dat we na de heftige gedadhtenwis-: teling tot geen resultaat konden komen, waarna door' dén Eerw. Geest. Adviseur werd aangedrongen om hij eventueele ver schillen deze bij hem te komen bespreken, hetgeen zeer zeker zal leiden tot voorkoming van dergelijke kwesties. Nadat nog besproken werd de betaling der contributie van de leden der ouderafdeelin- gen, sloot dc voorzitter de vergadering met gebed. -m BEVERWIJK. Veiling. Ten overstaan van Notaris M. Dónker van hier, is gister alhier veiling gehouden van: 1. Een huis, waarin twee woningen met erf en een perceel tuingrond aan den Kui kens-weg, Heemskerk, 66 A. 35 c.A. 2. Twee burgerwoonhuizen met schuur en erf, aan den Alkinaarschen straatweg te Wijk aan Duin, 5.31. A. De uitslag was perceel 1 kooper E. Adri- chem te Beverwijk voor f 4076; perceel 2 kooper T. de Vries Sz. te Beverwijk voor f 3175. U M IJ ID EN. E e n e 1 o o n a c t i e. Gistermorgen is alhier een conferentie gehouden door de Di recties der .Vereenigde Ijsfabrieken, de Ijs fabriek der Vereenigde Vischhaudelaren, en vertegenwoordigers van den Haven- en Tran sportarbeidersbond, den Bond van Machinis ten en Stokers, van den R.-C. Kalk- en Sleenbewerkersbond te iJrnuiden, over een verzoek van genoemde organisaties tot loons- verhooging en betere betaling van overwerk en het toestaan van een viertal verlofdagen per jaar. Nagenoeg op alle punten werd overeenstem ming verkregen, behalve over do betaling van overwerk op Zondag. Er was gevraagd 30 cents voor gewone overuren, 50 cents voor overuren op. Zondag. De directies gingen met de eerste vraag accoord en wilden voor Zon dag-overwerk 35 cents per uur betalen tot I Januari 1917 en na dien datum 50 cents per uur. Over een en ander zal de volgende .week een nadere conferentie plaats hebben. „N. V. De Eijnvisch." De. „St.ct." be helst de statuten der „N. V. De Eijnvisch", alhier. Haar werkkring is: het koopun en wéder verkoopen van, derhalve den handel in ver- sche, gezouten, gedroogde of op andere wijze geconserveerde visch en verwante artikelen, den commissiehandel daarin, en voorts de uitoefening van alles meerdere, wat tót den' besproken handel behoort. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt der tig-duizend gulden, verdeeld in dertig aan deden, eik groot een-duizend gulden, waar van tien stuks zijn geplaatst, die ten volle zijn gestort. Voor den eersten keer zijn als directeuren benoemd de heeren J. H. Meuten van Hil versum en C. Broek Gzn. van hier. Aanbestedingen. Het bouwen van magazijnen voor de N. V. Industrie en Han delsmaatschappij (directie J. F. Constandse) aan de Zuidzijde der Vissehershaven is op gedragen aau den heer D. Bais jz., alhier. Na onderhandscho aanbesteding is het bouwen van pakhuizen voor de N.V. Stoom- visscherij-Maatschappij Shamrock, eveneens aan de Zuidzijde der Vissehershaven, opge dragen aan den heer B. Hagen te Haarlem. HOOFDDORP, Militaire raarsch. Aanstaanden Zon dagmorgen zal te Hoofddorp èen groote troep militairen van de verschillende regimenten Infanterie arriveeren, clje, met volle bepak king, een militaire marscli maken naar het stadion te Amsterdam. Te Hoofddorp zal de geheele divisie zich verzamelen ongeveer 9 uur voormiddags; af- marsch vandaar naar het stadion ongeveer II uur. HAARLEMMERMEER. Verknoping. Ten overstaan van Notaris Heinsius werd gisteren in hotel de Beurs te Hoofddorp publiek geveild: Een perceel tuingrond en weiland, gele- ge nte Vijfhuizen, groot 28 A. Gekocht door B. Vreugdenhil voor f 1385. Een perceel bouwterrein gelegen als vo ren, groot 14 A. 90 c.A. Gekocht door ,0. R. Middelkoop voor f 956. Een perecel bouw- en weiland, gelegen aan den Spieringweg te Vijfhuizen, groot 1 H.A. 85 A .en 20 c.A. Gekocht door J, Ran voor f 5950. Een perceel bouwland, met tuingrond, ge legen als voren, groot 1 H.A. 11 A. en 90 c.A. Gekocht door J. B. d'Hane f 2680. Een perceel bouwterrein, gelegen aan den Sloterweg en Kruisweg, groot 74 A. 90 c.A. Gekocht door B. van Dijk voor f 3282. Een perceel bouw- en weiland groot 1 H.A. 98 A en 80 c.A. gelegen als voren. Ge kocht door J. van Dijk voor f 6341} Er was zeer veel belangstelling voor deze verkooping. Een blinde organiste. Tot organiste in de Ned. Herv. kerk te Hoofddorp, is naar wij vernemen benoemd Mej. Catharina van Pelt alhier, die haar gezichtsvermogen mist maar toch een uitstekend musicienne 'is en haar opleiding heeft genoten als zoodanig bij den bekenden blinden muzickleeraaT Pomper te Amsterdam. ZAANDAM. Landbouwwmtemirsus. Bij de afdeeling „Zaanlandeche gemeenten"vder Holl. Mij. van Landbouw zijn plannen in bewerking om te Zaandam een landbouwwintercureus op te richten. De bedoeling is om de cursus te geven over twee achtereenvolgende winterhalfjaren, telkens beginnend© in d'e eerste helft van October. Elke week .zou dan 6 uur les gege ven worden en wel twee avonden van 3 uur of drie avonden van 2 uur. De lessen zullen loopen over de vakken: natuurkunde, schei kunde, kennis van den grond, grondbewer king en grondverbetering, plantkunde en plantenteelt, dierkunde, veeteelt, zuivelbe reiding en veevoeding, bemestingleer. Jubileerende gemeentebeambten. De héér J. Nauta tuinknecht bij de afdeeling plant soenen der gemeente, hoopt den iöden dezer zijn 25-jarig jubilé te herdenken als werk man in dienst der gemeente terwijl den 17deu daaropvolgend door den heer J. Berg man, opzichter bij den gemeentelijken rei nigingsdienst zijn 25-jarig jubilé wordt gevierd, eerst als werkman, daarna «ls op zichter bij genoemden tak van dienst. Fabrieksjubilé. Hedèn wapperden van de rij stpellerijen der firma O. Kamphuijs al hier de vlaggen ter herdenking van het 50- jarig bestaan der rijstpellerij „De Plienix" van genoemde firma. ZAANDIJK. Floralia-tentoonstelling. As. Zondag wordt op het schoolplein, waar de jongens en meis jes hun gekweekte planten vooraf zullen in leveren, vanwege de vereeniging „Onze Jeugd" de jaarlijksche Floralia-teutoonstel- iing gehouden. KROMMENIE De Handelscursus van „De Hanze". Maan dag aanstaande zai de Handelscursus van de R.-K. Middenstandsvereeiiiging „De Hanze" weer aanvangen. De cursus is toegankelijk voor deelnemers van elke gezindte en wordt verdeeld over drie klassen, waarin de vol gende vakken zullen worden behandeld: Klasse I: Rekenen, Nederlandscke taal en enkelvoudig boekhouden. Klasse Ha: Winkelboekihoudén, Handels correspondentie en Handelg-aardrijkskunde. Klasse Hb: Dubbel boekhouden, Handels- rekenen en handelsrecht. De duur van den cursus is 6 maanden: elke klasse 8 lesuren per week, en wordt gehouden in een der lokalen van de Zuider- school. Aan hen, die volgens een te houden exa- meu, met goed gevolg dezen cursus hebben doorgemaakt, zal een diploma worden uit gereikt. ASSENDELFT. Athletiek-militair. Gistermiddag hielden onze gemobiliseerde militairen onder begunstiging van het prachtigste weer ver schillende wedstrijden, zooals: voetbal, hard- loopen, speerwerpen, discusgooien, kogel- stooten, vèrspringen, polsstokhoogspringen enz. Opgeluisterd door de militaire muziek slaagde het, sportfeest, dat door veel belang stellenden werd bijgewoond, uitstekend. De uitslag van de verschillende wedstrijden was als volgt: discusgooien: le prijs, Pols; 2e pr. W. Jansen; hardloopen: le prijs Hol- deman, 100 M. in 11,8 see.; vèrspringen: le prijs Holdeman, 5,45 M.j kogel werpen: le prijs Pols, 11,49 M.; hoogspringen: le pr. Kolkman, 1.40' M.; speerwerpen: le prijs Scliut, 35,45 M.; polshoogspringen: le prijs Holdeman, 2.75 Mij pols vèrspringen: le pr. Holdeman, 6.98 M. De voetbalwedstrijd gespeeld tusschen de militaire elftallen van het fort Zuid w ijker meer en van Assendelft bleef onbeslist. Na heeten strijd bleef de stand 1—1. De militaire auto riteiten kunnen over den sportdag tevreden zijn. Oude kippen Waren iets minder graag en wat lager in prijs. De uitvoer naar Duitseh- land gaat achteruit. Goede, zware, oude kip- Pen golden 1.25; dito boerenkippen 90—95 ct. Jonge kippen waren duur. Wij zagen ze verkoopen, verre van volwassen, voor 2. Eieren hebben weer den prijs vau 7 be reikt; boter kwam weer op 80 ct. Extra treinen en tranis. Van de HJJ.S.M. is toezegging ontvangen dat op den dag der harddraverij extra avond- en nachttreinen en trams zullen loopen van Schagen naar Alkmaar, Söhagen naar den Helder, Schagen naar Van Ewijcksluis, Schagen naar Opmeer -Spanbroek, Schagen naar Schoorl-Alkmaar. practische moeilijkheden; terwijl de voor-*1 zitter toezegde zich in verbinding te stel* len met een Amsterdamsch lid van der? bond en beloofde zooveel mogelijk aan he^ verzoek van Zaandam te zullen voldoen) waarmede Zaandam genoegen nam. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. DE EENIGE DIE NIET MEE-DEED! Geachte Redactie 1 Haarlem, 9 Sept. 1915. Terwijl ik hedenmorgen de katholieke jon gensschool aan den Zijlsingel passeerde trof het, dat daar juist het „Volkszangorgel" zijn repertoire wilde afdraaien. Edoch, zoo waren een paar liedjes gespeeld of er verscheen iemand uit het schoolgebouw, die even met den begeleider van het orgel sprak, waarna dit onmiddellijk do plaat poetste. Als ik wel begre pen heb, werd den begeleider verzocht, maar zoo spoedig mogelijk te verdwijnen. Is mijn ver moeden juist, waaraan ik intussohen niet'twü- fel, dan vind. ik dit toch wal een vreemde han-- delwijze. M.i. is toch de plaats, waar het orgel het eerst dient te verschijnen, de katholieke school, omdat verspreiding van goede liederen toch wel het eerst noodzakelijk is onder de schooljeugd en daar ook het meeste nut heeft. Waar nu de andere katholieke scholen in Haar lem, daar het orgel zich vertoonde, op zoo dui delijke wfjze blijk gaven van medewerking, met het streven van de R.-K. Vereeniging voor Volkszang en hierin zelfs de christelijke school in het Kleverpark niet achterbleef, ware toch, dunkt me, een weinig sympathie van de zijde van het schoolhoofd aan den Zijlsingel wel nut tig geweest. Met dank voor de plaatsruimte, Hoogachtend, K. BEURS VAN AMSTERDAM. Noteeringen van 9 September. Staatsleeningen. NEDERL. pet. V.K. L.K. H.K. Ned. W.S. Obl. (kl.) 5 101% 101% Ned. W.S. Obl. (gr.) 5 102 101.15/16 102.116 Ned. W.S. Oblig. 8% 84% 84 84% Ned. W.S. Oblig. 3 76.15/16 75% 76% Ned. W.S. Certif 8 75% 75% 75% Ned. W.S. Certif. 2% 65% 66 66% TE VERKOOPEN. Zaterdag, 11 September. NIEUW-VENNEP aan het land vaa den heer A. Clemens aan den Uweg bij den Venneperweg 's namiddags 6 uur no- taris Qvermeer. Aardappelenveiling. MEDEMBLIK. Holl. Maatsch. v. Landbouw. Op de vergade ring der afdeeling Medemblik en Omstreken, der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, bracht de voorzitter, de heer J. Zijp Hz., als „vertrouwensman," hulde aan de Regeering en den opperbevelhebber voor het zoo ruim toestaan der verloven in zake land- en tuinbouw. Nu deze verloven ophouden, zou spr. het zeer toejuichen, wanneer zoo mogelijk in het genot van extra-verlof werden gesteld die militairen, die niet in aanmerking konden komen voor ver loven land- en tuinbouw, hooibouw, bedrijfsleider enz.; zulks zou rechtvaardig zijn en bevorderlijk voor den goeden geest in het leger. Als leden van het bestuur werden gekozen de heeren K. Zijp Jr. (Abbekerk), J. Stelling (Oostwoud) en J. Koster (Midwoud). ÓBDAM. II* Tamis. f Alhier is op 84-jarigen leef tijd overleden de heer H. .Tamis, die zich zeor verdienstelijk heeft gemaakt voor de gemeente. Gedurende 33 jaren was hij ge meente-ontvanger en meer dan een kwart eeuw bestuurslid van de banne en polder Obdam en bovendien jaren lang secretaris penningmeester van den polder Weel en Braken. Ook vele kerkelijke betrekkingen zijn tal van jaren door hem bekleed. Als Zouaaf diende hij indertijd in het Pauselijk leger. HOORN. Aanbesteding. Het bouwen van een win kelhuis met bovenwoning voor rekening van de directie der N. V- kleedermagazijn, voor heen P. van den Brul, alhier, is gegund aan den laagsten inschrijver, ïirma S. Over toom en Zn., te Schagen, voor f 30.799. Onze markt. Aangevoerd waren gisteren: 2 paarden 200—300; 2 veulens 150; 27 stie ren 150—375; 44 magere geldekoeien 200 a 320; 120 vette koeien 180—470; 60 kalf- koeien 220—386 51 vaarzen 130—190; 25 nuchtere kalveren 1028; 280 magere scha pen 33—46; 180 lammeren 20-410; 32 vette varkens 82—93 ct. per kilo; 60 biggen 16 a 22; 300 kippen 0.20—1.50; 600 K.G. boter 1.40—1.60; 30 K.G. kaas 60-80 et.; 3500 kip eieren 6.507; 100 eendeieren 6 per 106. Marktoverziclit. Het onbestemde gerucht, waarvan wij verleden week schreven, het gerucht nl. dat een uitvoerverbod van scha pen was te verwachten, i« in den loop der week een waarheid geworden. In de eerste plaats heeft dit verbod de vette schapen ge troffen. De vrees is de weiders in zoodanige mate om het hart geslagen, dat ze de markt- aanvoer ook maar stop Ihebben gezet. De lammerenprijs is een paar giilden gedaald, terwijl oude schapen tegen een laacren prijs, stug waren. Jonge fokschapen waren nog 't best te verkoopen. Voor „kwaliteit" werd nog 45 a 46 gld. betaald. Vette varkens werden verkocht voor 46% cent. Van den aanvoer 32 stuks, gingen er 11 naar Amsterdam. Vette koeien werden weder tot over de 160 stuks gehoekt. De handel was trekkend. Voor le kwaliteit werd 54—55 cent betaald. Wij noteerden voor vee van den heer H. Koe ij van Dirkshorn een prijs van 470 gld. Goede geldekoeien werden op 38—40 cent geschat; stieren op 40—42 cent. Wij hebben den heer Scheepers, het betrok ken hoofd der school, met het bovenstaande in kennis gesteld. Deze zeide ons, dat hij voor deze propaganda van Volkszang niets gevoelde en dus niet aan de beweging kon meedoen. Even wel had hij volstrekt niet het orgel van zijn school verwijderd, zooals de inzender hierboven meedeelt. Wij geven deze opmerkingen op het ingezonden stuk, zooals de heer S. ze ons me dedeelde, zander commentaar. Redactie TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van Vrijdag 10 September. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteo» rologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand: IJlt. 774.0. Laagste barometerstand: Haparanda 764.5. Verwachting tot Zaterdagavond: zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen; helder tot lidhtbewolkt; droog weer;, moge lijk nachtvorst; zelfde temperatuur overdag. HOORN, 9 Sept. Kaasmarkt. Aangevoeril: 20 stapels kl. fabriekskaas 54; 71 stapels kl. boerenkaas 54; 61 stapels boerenkaas 52.50; 1 stapel middelbare kaas 52. Totaal 153 stapels, wegende 76,790 K.G. Handel goed. ALMELO, 9 Sept. Eierenmarkt. Aanvoer 45,000 stuks. Hoogste prijs 8; laagste prija 7.50; gemiddeld f 7.S0. Stemming kalm. WIJHE, 9 Sept. Eierenmarkt. Aanvoer 20,000 stuks. Hoogste prijs 9; laagste prij& 8.50; gemiddeld '8.75. Stemming razend. HOOFDDORP, 9 Sept. Graanbeurs. De noteeringen waren Donderdag als volgt: Nieuwe witte tarwe 8.509; oude witte tarwe 9.5010; haver 13.50-14; groene erwten 16.50—17; gerst 9—9.50; kar wei zaad 19—19.50. NED. SCHILDERSPATROONS. De „Bond van Ned. Schilderspatroons" heeft té Dordrecht vergaderd. Nadat liet jaar- verslag was uitgebracht, werd als secretaris da heer L. de Groot te Rotterdam herkozen, terwijl gekozen werden als bestuurslid de heeren T. Manak te Assen en J. O. Kramer te Haarlem. Aan de orde kwam o. m. een voorstel van Hilversum: Alle bondsleden .verklaren zich bereid bij een eventueele werkstaking der schildersgezellen de plaatsen der stakende gezellen in te nemen of door zoons te doen innemen, om op, deze wijze te trachten de staking te doen mislukken. De secretaris deed voorlezing van een rap port, opgemaakt door een commissie, benoemd ïiaar aanleiding van een staking, waarin een reglement is ontworpen voor maatregelen bij staking. Daarin is o. a. de bepaling opge nomen, dat leden en zoons van leden, die be* rei zijnd zijn bij staking de plaats van staken de gezellen in te nemen, zich bij den secre taris der afdeling zullen aanmelden, die deze opgaven móét doorzenden naar het hoofdbe stuur. Besloten .werd het rapport aan de afdeelin- gen ter kennisneming te zenden, terwijl de voorzitter zegt, dat het H.B. de zaak ter hand zal nemen. De afd. Zaandam had voorgesteld, dat liet hoofdbestuur het land zou verdeelen in dis tricten en dat voor elk district een lid van het hoofdbestuur zich zou beschikbaar stel len om bij voorkomende moeilijkheden de betrokken afdeelingen te raden' en te hel pen. De afd. heeft hierbij voornamelijk werk- stakingeh op. het oog gehad en zou o.a, maatregelen willen, waardoor het- niet mo gelijk was, dat Amsterdamsche patroons sta kende gezellen uit de afdeelingen rondom Amsterdam in dienst konden nemen. De secretaris vestigde de aandacht op Heden overleed in de Maria- Stichting tot onze diepe droefheid onze beste Man, Vader, Behuwd- Oroot- en Overgrootvader, LOUIS PAUL ZOCHER, eerder weduwnaar van W. SANT BERGEN, in den ouderdom vaa 95"jaren. Haarlem. A. E. ZOCHER-WELLAN. M. E. OOLGAARDT- ZOCHER. J. OOLGAARDT. Bloemendaal. H. M. VAN DER VUURST DE VRIES-OOLGAARDT. P. VAN DER VUURST DE VRIES. Haarlem. A. WILLY FRANCKEN- OOLG AARDT. H. W. FRANCKEN. Bloemendaal. J. W. W. VAN OMMEREN. Haarlem, 7 Sept. 1915. Florapark 7. Eenige en algemeene kennisgeving. Zooeven verschenen vier Rieuwe Liederen door onzen Haailemschen Componist PET. LOOTS voor zang stem met piano-begeleiding. Aan Zee Die de zielen henenleidt Meiliedje Twee gedichtjes. Algemeene Muziekhandel. W. ALPHENAAR, Kruisweg 49. Tel. 1532. Zoete westlandsche kasdruiven B pond 271,2 cent, Nu kan ieder smullen voor weinig geld. 5 pond heerlijke handpeeren 40 cent, 5 pond handappelen 50 cent, 5 pond moesappelep 30 cent, 5 pond stoof peren (roodkokers) 30 ct., 5 pond heerlijke vijgen- peren 55 cent, 5 pond jutteperen 50 cent, suiker meloenen per stuk 12lf2 ct., dubb. net meloenen 20 cent, kwetsen 5 pond 60 cent. Ook ontvangen een partijtje 2 ponds blikken doperwten 26 cent. Dlookers daalders cacao per kilobus f 1.85, nieuwe abrikozen per pond 59 cent, Vanillesuikei per doos van 12 stuks 27ll* cent. /f Hulde aan

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 3