1 R. K. Dienstbode AANBESTEDING. Adverteert in de N. Haarl. Courant kngelsch Duitsch. UIT DE ZAANSTREEK SPORT EN WEDSTRIJDEN LETTEREN EN KUNST MARKTNIEUWS W. B. GUSKENS GESLOTEN Oeiiiddempsnde TeteimBlIeü, IANTIBRIAGH!NES katholieken WRIJIILLIGE LANDSTORMp Defeningon 20 tot 25 September. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Mr. VALIEUT». Sptnfas HEMERT OOGST burg, alhier, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als voorzitter der plaatse lijke commissie voor de ongevallenverzeke ring alhier; is, met ingang van dienzelfden datum, benoemd tot voorzitter dier commissie P. Pos, alhier, onder togkenning van eervol ontslag als plaatsvervangend voorzitter dier commissie is, met ingang van dien datum, benoemd tot plaatsvervangend voorzitter dier com missie G. D. L. Rink, ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen al kier. ZAAN DAM. Automobielongeluk. Gisteravond kwam een automobiel van den stalhouder J. Hooft, alhier, op het Rustenburg bij de Gedempte Gracht in botsing met een groetenwagen. De auto kwam daardoor terecht tegen een hek voor de vaart al daar, het hek brak en de auto geraakte te water. Door middel van een tweetal paarden werd de auto weer op het droge gebracht. Zij was geheel onklaar. Jubilé. Heden herdacht de heer J. Bergman, opzichter bij de gemeentereiniging het feit, dat hij gedurende 25 jaar in dienst is bij de gemeente. In zijn feestelijk versierde woning werd de jubila ris druk gecomplimenteerd. Namens het gemeen tebestuur waren aanwezig, de wethouder van den reinigingsdienst, de heer D. Donia en den ge meentesecretaris. Een aardige attentie was het voor den heer Bergman dat de oud-directeur de heer P. E. Poederbach van uit Arnhem was over gekomen om hem geluk te wenschen en hem te vens aan te bieden een leeren fauteuille. Van de af deeling Zaandam van het Nationaal Verbond van Gemeente-ambtenaren had de ju bilaris een schrijfbureau in ontvangst te nemen, terwijl hem door de gemeente de gebruikelijke gratificatie ad f 25 werd gegeven. Aangehouden. Door de politie alhier, zijn twee personen aangehouden, die bezig waren op een schuit een partij van circa 500 K.G. steenkolen te vervoeren, waarvan bij onderzoek bleek, dat zij was ontvreemd van een schip, bestemd voor de melkfabriek „Zaanlandia", aan de Valkstraat al hier. Zwemonderwijs. Door een lid van de Zaand. Dames-Zwemclub „De Waterlelie" is het plan geopperd ook het zwemonder wijs voor de minder gegoeden flink ter hand te nemen," waarover zij nu overleg heeft gepleggd met het Bestuur der Zaan- damsche Bad- en Zweminrichting alhier, welk bestuur zich bereid verklaarde in het j seizoen 1916 daarmede een proe( te nemen. 7 WORMERVEER. Verdronken. Alhier is gistermiddag een twee en een half jarig kind van den heer M. aan het Karnemelkspad al spelende in de sloot geraakt en verdronken. Dertigjarig bestaan. !Ter gelegenheid van haar SO-jarig bestaan, zal door de tooneel- vereeniging „ïkalia" alhier,- een Nationalen Voordrachten- en Duettenwedstrijd worden gehouden op Zondag 7 Nov. a.s. Aanmel ding tot deelname moet geschieden voor 1 Oct. e.k. Geen Godsvrede 1 Gelijk wij eerder als onze verwachting hebben uitgesproken, heeft onze Katholieke kiesvereeniging er anders over gedacht dan de socialisten, die meenden dat de verkiezing zonder stem ming moest afloopen en dat iedere partij er overtuigd van moest zijn, dat de zetel, welke door het Bedanken van den heer v. Sluis vacant kwam, aan de socialisten moest blijven toebehooren. Onze kiesvereeniging heeft den heer H. P. Kuijper candidaat gesteld en de vrij zinnige kiesvereeniging „Algemeen Be lang" uitgenoodigd, haar steun te verlee- nen aan onzen candidaat. In de vergadering van „Algemeen Be lang" werd echter, naar aanleiding van dit schrijven door een der leden voorgesteld, zelf ook met een candidaat uit te komen; evenwel liet zich niemand voor een can- didat.uur vinden, waarom werd besloten geen candidaat te stellenin dien verstande, dat ook geen keuze uit de andere candidaten werd gedaan. I>e gemeenteraadsverkiezing. Door B. en W. dezer gemeente is vastgesteld, dat op. Dinsdag den 28 September a.s., vaö des morgens acht tot des namiddags vijf uren, de stemming zal geschieden ter vervulling van één plaats in den Gemeenteraad. De candidaten, in alphabetische volgorde, zijn: J. de Bruin, S.D.A.P., H. P. Kuijper R.K<< VOETBAL. ik VOETBAL-UITSLAGEN, De uitslagen van gisteren zijn: A Westen. 1 le klasse. Utrecht: Ü.V.V.—H.F.C. 1—1. r, - Haarlem: HaarlemD.P.O. 11. Reserve le klasse. Den Haag: Quick II—H.V.V, II 8—0,1 Haarlem: H.F.C. II—U.V.V. II 0—5. -A Amsterdam: A.F.O. IISparta II 21, Rotterdam: V.O.C. II—H.B.S. II 2—1, 2e klasse. Af deeling A. Delft: Concordia—S.V.V. 0—1. Rotterdam: D.V.S.—Unitas 7—0. R.F.O.Neptunus 18. Afdeeling B. Amsterdam: A.P.C.V.Ü.C. 81, Blauw Wit—Aic. Victrix 3—2. Den Haag: D.V.V.E.D.O. 14. Afdeeling O. Amsterdam: AjaxA.Allen Weerbaar 2—0. D.E.C..Victoria 5—0. Hilversum: HilversumV.V.A. 0—4. Utrecht: Kampong:V.R.A. 13. f, Afdeeling E. .Velsen: KinheimR.C.H. 32. T" Heemstede: H.S.V.—St. Voorwaarts (uitge steld). IJmuiden: StormvogelsHeemstede 40. Afdeeling F. PurmerendPurmersteynHolland 11. Wórmerveer: W.P.C.Helder 81, Afdeeling G. 1 Zaandam: Z.P.C.—R.U.O. 1—0. Afdeeling' E. l- Haarlem: Edo II—Hollandia II 4—0, Oosten. - le klasse. .Wageningen: G.V.O.Tubantia 0—1. Deventer: Go Ahead—U.D. 21. Apeldoorn: Robur en VelocitasQuick 0—2 Zuid. le klasse. Venlo: V.V.V.—N.A.O. 0—3. V r i e n d s c h a p p e 1 ij k. Den Haag: H.V.V.Hercules 4—2. HAARLEM—E). F. C. 1—1. Na een aardige spannenden wedstrijd is de eerste match, die Haarlem voor de competitie speelde, in een gelijk spel geëindigd, hetgeen, dat dient dadelijk gezegd, de juiste verhouding was. Haarlem was volledig metSchudiSemé en Bouman; Maas, Tekelenburg, Angenent; Schra- vendijk, Houtkooper, Wassen, Jur. Haak en Oos tenbroek. D. F. C. heeft twee invallers en stelt zich zoo op: van Hemert, van Woensel en J. Deenen; Bossacrt, J. Bouman en Triebei; Kant, Sigmond, Dirks, Kooreman en de Groot. Dadelijk nadat het sein van beginnen is gege ven, gaan beide partijen moedig aan den slag. D. F. C. is het eerste 't meest doortastend, doch als ze te dicht bij het Haarlemdoel komt, redt Semé afdoende. Jur. Elaak vertoont hierop een reeks handige trucs, komt voor het doel, doch schiet naast. Nadat hierop voor Schudi, zoowel als voor van Hemert eenige angstige oogen blikjes zijn aangebroken, dringt Maas goed met den bal naar voren. Hij geeft over aan Schra- vendijk, die weer naar Haak center en deze scoort met een hard en mooi schoi het eerste punt voor de roodbroeken, (10 voor Haarlem). D. F. C. forceert meteen een comer, die Maas echter bijtijds onschadelijk maakt. Ook een schot van Koreman is mis. Dan zien we Haarlem weer in actie en in de voorhoede is 't vooral een lust om te zien, hoe Wassen met den besten wil en een voorbeeldigen ijver in de weer is. Het blijkt nog eens, dat Was sen een aanwinst voor Haarlem is. Ook Jur. Haak speelt heel goed; "hij vertoont zijn oude handigheidjes. Maar de verdediging van D. F. C. staat haar mannetjes. Toch doet de Haar- lemsche achterhoede niet onder voor haar Dordt- sche broeders; D. F. C. komt zelfs eenige malen gevaarlijk los, doch vooral Serné en Maas weten gedurig uitstekend te redden. Drie Haarlem-aanvallen, die volgen, hebben geen resultaat. De volgende D. F. C.-uitval wordt noodlottig, als de Haarlemsche backs de fout begaan, te veel op te dringen. Dirks komt alleen met den bal voor Schudi, die wel uitloopt, doch meteen suist de bal langs hem heen in net net en de stand is gelijk. De rust, die spoedig intreedt, ziet denzelfden gelijken stand. Wanneer scheidsrechter Mutters, die de lei ding had, laat hervatten, ontwikkelt zich een aardige, gelijk opgaande strijd, met een aantal goede en spannende momenten, waarbij de voor- waartsen zoowel van D. F, C. als van de rood broeken hun schutterstalenten aanwenden, doch er niet in slagen, eenig tastbaar succes te be reiken. D'r wordt van weerszijden vaak en goed aan gevallen en dikwijls goed geschoten ook, maar de verdedigers geven den strijd tegen de telkens opdringende aanvallers niet op, en weten elk offensief te stuiten. Schudi en van Hemert moeten diverse keeren handelend optreden, en ze kwijten zich goed van hun taak. Eenige voorzetten van Schravendijk leveren niets op; de Groot schiet tegen een Haarlem-paal, de Haarlemmer-voorwaartsen be proeven hun schietgeluk vervolgens ieder om beurten, doch niets baat. 'n Poosje ziet 't er uit, of Haarlem het overwicht zal nemen, want als het spel een tijdje op de Dordtsche helft is geweest, probeert D. F. C. het naar den anderen kant te brengen, doch dit lukt niet. Haarlem blijft nog even de leiding behouden. Een goede voorzet onderschept van Hemert. Dan is Schudi weer aan de beurt, om te laten zien wat hij kan, en dat is alleszins bevredigend. Dirks, Koreman en Sigmond schieten op hem, maar hij stopt alles. Bouman schiet een corner voor Haarlem achter. De oud-D. F. C'er en inter nationaal moet nog beter leeren z'n plaats te houden, en niet te veel opdringen. Hij was nu ook weer te veel naar voren! D. F. C. krijgt ook een corner en probeert alles, om te winnen. Ook Haarlem geeft het nog niet op. Een gevaarlijk schot van Wassen, dat iedereen reeds als een punt noteert, houdt van Hemert prachtig. Nog mislukten eenige corners en ook Schra vendijk, die wat te veel alleen speelde faalt een paar keer. Oostenbroek zet nog eens uitmuntend voor, maar van Hemert redt weer. Het loopt al flink naar tijd. De laatste aanval is van D. F. C., nadat een schot nog tegen de Haarlemlat is gegaan. Dirks valt aan, schiet op het Haarlem- doel, meteen klinkt het eindsignaal en de bal gaat nog over de lijn. Een gering deel van 'n seconde nd tijd, Sus juist te laat, heeft D. F. C. nog een doelpunt gemaakt. Maar het was te laat, dus het telt niet erj de eerlijke uitslag is 11een uitslag, die beide partijen verdienen. AD. INT. QUICK WINT DEN ZILVEREN BAL. Quick heeft in den eindstrijd tegen H.B.S. gisteren met 1—0 gewonnen, na een span nenden, mooien strijd, zoodat Quick den zil veren bal voor een jaar in bezit heeft. De revuebeker werd gewonnen door Ajax, Leiden, met 10. U.V.V.—H.F.O. 1—1. De N. R. Ct. meldt over deze te Utrecht gespeelde wedstrijd De Haarlemmers mjssen van Breda Kolf De Haarlemsche voorhoede blijkt nogal ontwricht, Manus Franken speelt linksmid- den, Dolf Bouvy de vroegere rechtsbinnen debuteert thans op, de linksbinnenplaats, ter- 1 wijl Reydon middenvoor is. U. V. V. mist Gilis- sen, maar heeft overigens wat in het veld te brengen is. II.F.C. valt in den beginne geestdriftig aan en dringt de gastheeren zeer solide op eigen helft terug. Reydon, Laan en Dolf Bouvy zenden tel van goede schoten in, die echter naar behooren door Koopman worden verwerkt. De uitvallen van U.V.V., meestal 'geleid door Vos en Buiten weg-van Dillen bleken al bizonder ongeoefend en strandden op. het massieve spel van Verwey en Kaars Sypesbein, terwijl N. Bouvy overal is waar gevaar dreigt. Na een kwartier spe len gaan partijen volkomen gelijk op, maar de verdedigingen blijken van beide kanten den aanval volkomen de baas. Wanneer v. d. Drift een keer Jaques Franken loslaat, zet deze scherp voor, Laan staat vlak voor het doel1 van U.V.V. gereed en na de borst van H.P.O.'s rechtsbinnen verdwjjnt de bal in het net, O1. Geen drie minuten later vliegt Vos alleen naar voren, handig Wordt de bai over het hoofd van een toeloopenden achter speler heengegoocheld, de doelman wordt uit zijn doel gelokt, waarna het leder met een forsche trap in het verlaten net belandt 11. Na de pauze, die met dezen stand aanbreekt, spelen partijen aanzienlijk minder, een ge volg van de warmte en het ongeoefend zijn. Beide partijen verknoeien om beurten de fraaiste kansen en er wordt niet meer gedoel punt. Wanneer de heer Bouwmeester, die deze ontmoeting uitstekend leidde, tijd aankondigt, hebben beide clubs de punten eerlijk 'gedeeld. WIELRIJDEN. Amsterdamsclie wielerbaan. Gisteren werden op de Amsterdamsche Wieler baan wedstrijden gehouden, die, dank zij het prachtige zomerweer en een aardig programma, zich in een goede belangstelling mochten ver heugen. De wedstrijden hadden den volgenden uitslag series 1 K.M. voor beroepsrijders: Finale: 1. Moskops, 2. de Crasto, 3. Didier, tijd 2.36 3/5 met banddikte verschil. Wedstrijd voor amateurs: Finale: 1. Meetelen, 2 Sterk, 3. v. Engelen, tijd 3.23. Match pour suite, maximum 5 K.M. (15 baan- ronden) tusschen de koppels SchillingDidier, MoeskopsLeene, Crastov. d. Tuyn, hiervan wordt laatstgenoemd koppel één, 't welk J4 baan inloopt, tijd 7 m:n. 29 1/5 sec. Wedstrijd met motorgangmaking tusschen L. v. d. Stuyft achter de Roos en P. Dickentman achter Slesker 75 K.M. in 3 manches van 25 kilometer. le manche: 1. v. d. Stuyft, 2e. Dickentman, 3V2 baan achter, tijd 27 41 4/5. 2e manche: 1. v. d. Stuyft, 2. Dikentman, 2% baan achter, tijd 25 1/5. 3e manche: 1. v. d. Stuyft, 2. Dikentman, baan achter, tijd 25.41. v. d. Stuyft toont zich hier de meerdere, doch Dickentman heeft aan Slesker een slechten gang maker, daar hij anders zeker een betere 2e plaats zou hebben bezet. A.s. Zondag wedstrijd over 50 K.M. tus schen Blekemolen, de Crasto en start achter tan dems. Jules Wouters, de Belgische wielrenner, die verleden Zondag te Antwerpen het kampioen schap van België won, hééft een uitdaging ge richt tot v. d. Stuyft. PROPAGANDA VOOR DEN VOLKSZANG TE DEN HELDER. Men schrijft ons uit Den Helder: Gieteravond heeft in Den Helder in Ti- voli een uitvoering plaate gehad Van dei R.-K. Vereeniging voor Volkszang, ter vie- jring van den verjaardag van H. M. de Ko ningin. Te ongeveer 8 uur werd die feeetver- 'gadering, welke o.a. ook bijgewoond werd door den burgemeester, geopend met bet zingen van het Volkslied, door allen mee gezongen. Hierna werden onder leiding van den directeur, den heer Leewens, door bet .kinderkoor eenige nummers nit de Leeu- werk zeer aardig gezongen. Daarna volgde de „Oranje-Naesau cantate" (van J. D. C. v. Dokkum, muziek van C. van Rentnes) welke zeer verdienstelijk werd ten gehoor© ge bracht. Vooral de solozang verwierf een da verend applaus. Voor de apotheose, voorstel lende ons Vorstenhuis met de Ned. Maagd, moest meermalen gehaald worden. De geestelijk adviseur, de weleerw. heer Alink, hield hierbij een' korte toespraak, Iwaarhij Z.Eerw. hulde bracht aan het Vor- 'stelijk Huis, aan onze Koningin, die thans door de zorgen van de tijdsomstandigheden wordt gedrukt. Spreker spoorde de aanwe zigen aan om vooral in dezen tijd blijk te geven van vaderlandsliefde en dit ook te deen door het zingen van ons zoo schoon volkslied: het „Wien Neêrlandsch Bloed". Ten «lotte drong de eerw. spreker er op 'aan, den Volkszang ook op andere wijzen te be vorderen, om te bewerken dat de Engelsche of Fransche straatdennen worden vervangen 'door het goede lied. Na de pauze werd het „Naar den Dam" (van Ph. Loots) door bet jongenskoor g% .zongen, hetwelk gevolgd werd door h<A „Domine salvum fac Reginam nostram", ge zongen door het Propagandakoor. Het har- jtelijk applaus waswelverdiend. Door den jheer Lee wens werden daarna eenige liede ren nit het Volkszangboek voorgedragen. Tot slot werd door allen het Roomsehe volkslied „Aan U, o Koning der Eeuwen", uit volle horst meegezongen, waarna ieder wel voldaan huiswaarts keerde. VERBETERING VAN DEN VOLKSZANG De afd. Amsterdam van de R. K. Vereeni ging voor den Volkszang gaat in de hoofd stad voor eigen rekening een volkszang- draaiorgel exploiteeren. Een der beste orgels van de firma Warmes is afgehuurd. Op (bet repertoire komen naast de vaderland- sche, ook eenige meer opgewekte liedjes ivoor. De propagandiatocht zal beginnen op 'Maandag 27 September, met een bespeling op den Dam. Des Zondags zullen de leden (en begunstigers het orgel eerst kunnen hoo- jren. ZANGWEDSTRIJD. Voor den grooten Nationalen Zangwedstrijd voor Solo-Mannen-, Dubbel Mannen- en Ge mengde-Kwartetten, uitgeschreven door het Dub bel Mannenkwartet „T.A.V.E.N.U." te Amster dam, directeur de heer P. v. d. Rovaart op 20-, 21- en 28 November e.k., welke een groot succes belooft te worden, hebben zich bereid verklaard als jurylid zitting te nemen de heeren J. Hamel, Amsterdam; L. C. Keereweer, Bussum; Ph. Loots, Haarlem; P. v d. Rovaart, Amsterdam, en J. P. J. Wierts, den Haag. naar waarnemingen verricht in den morgen van Maandag 20 September. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteo- rologisch Instituut te De Biltit. Hoogste barometerst,: Chritttiansund 773.8. Laagste barometerstand: Memel '759.6. Verwachting tot Dinsdagavond: zwakke tot matige noordoostelijke tot zuidoostelijke (wind; licht tot halfbewolkt; droog weer; waarschijnlijk nachtvorst. Zelfde dagtempe ratuur. HAARLEM, 20 Sept. Graan- en zaad- markt. Verkocht 14 H.L. capucijners a 15. AMSTERDAM, 20 Sept. Veemarkt van heden. (Per telegraaf). Aangevoerd: 303 vette koeien, le kw. 1.01—1.05; 2e kw. 0.93—1.—; 3e kw. 88—94 ct. per kilo; 141 melk- en kalf- koeien 300160; 81 nuchtere kavleren 12 a 16;.27 schapen 25—40; 425 vette varkens. Geen handel. LEIDEN, 18 Sept. Botermarkt. De prijzen van boter op de heden gehouden markt wa ren als volgt: prima fabrieksboter (controle) 6062; idem goede 58—59; prima boeren- I boter 6265; idem goede 5861. Aangevoerd 198 achtste, 19 zestiende va ten, wegende 4150 kilogram. Handel ving. j LEIDEN, 18 Sept. Eierenmarkt. Aanvoel! 10,755 stuks. De prijzen waren: kipeierehl 8.40—8.90; eendeieren 7.20—7.50 per 10Ö 'stuks. Handel zeer vlug. I LEIDEN, 18 Sept. Graanmarkt. Door klei nen vraag handel in gedrukte stemming Tarwe prijshoudend, doch andere granetf meest door gebrek aan kooplust en afwijken de kwaliteit gemakkelijker koopbaar. Te noteeren. zijn naar kwaliteit: tarwe 9.40—11.75 per 80 kilo; gerst 8.60—10 peï '65 kilo; haver 11.75—12.50 per 100 kilo; erw ten 16.5017.50 per H.L. LEIDEN. Turfmarkt van 13 tot en met 18 Sept. Aanvoer 540,000 stuks lange turf; prjjsi 5.25—5.50 per 1000 stuks. ALKMAAR, 17 Sept. Kleine fabriekskaaa 55; kleine boerenkaas 54.50; oommissie boerenkaas 54; middelbare boerenkaas if 54.50. Aangevoerd 312 «(tapete, wegende 216,023 kilogram. Handel ving. ALKMAAR, 18 Sept. Aangevoerd 12 paar-j !den 180425 67 koeien en ossen 180400; 51 nuchtere kalveren 8—25; 17-1 magere 'schapen 1540; 48 magere varkens 28 Heden overleed na een langdu rig en geduldig lijden, na voor zien te zijn van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze ge liefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mej. SOPHIA DE VRIES, Wed. van den Heer ELIAS GEEVEN, in den ouderdom van bijna 70 jaar. Uit aller naam, De Familie GEEVEN. Schoten, 19 September 1915. President Steijnstr. 44. Eenige en algemeëne kennisgeving. Ha Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een lang en gedul dig lijden, onze innig geliefde Echtgenoot en Vader, de Heer WILHELMUS BARTHOLOMEUS GUSKENS, tijdig voorzien van de H.H. Sa cramenten der Stervenden, in den ouderdom van 68 jaren. Wed. W. E. GUSKENS— KULER. W. K. J. U. GUSKENS. Eenige en algemeene kennisgeving. Op verzoek van den overledene geen bloemen. Bezoeken van rouwbeklag kun- Ken niet worden afgewacht. Heden overleed te zijnen huize, aan cje Parklaan no. 85, onze beste Vriend en eed'le Weldoener, De Heer WILHELMUS BARTHOLOMEUS GUSKENS. Zijn nagedachtenis zal door ons steeds in dankbare herinne ring bewaard worden. P. J. M. VAN TETERING. Opvolger in de Firma W. B. Guskens. Haarlem, 17 Sept. 1915. Als eerbiedige hulde aan de nagedachtenis van onxen hóog- geachten Voorganger, wijlen den Heer zal morgen, DINSDAG, tijdens de Begrafenisplechtigheden, tot ELF uur voorm. onze Zaak (Kantoor, Winkel en Kelders) zijn. Orders kunnen dus eerst NA ELF uur worden uitgevoerd. Men gelieve ons ook niet vóór dien tijd te teiefoneeren. FIRMA W. B. GUSKENS (Opvolger: P. J. M. van Tetering). Oroote Markt 4. Telefoon 134. Getrouwd: M. G. J. MEIjBOOM en E. TEUN. Heemstede, 20 September 1915. Hiilegom, Oiidergeteekende, in de voktrekte onmogelijkheid verkeerende om de groote menigte gelukwenschen, in el- lerlei vorm bij het 12'/? jarig Paro chie- en Pastoorsfeest ontvangen, per soonlijk te beantwoorden, doet dit voorioopig lang dezen weg, en dankt allen, die bewijzen van sympathie en gelukwenschen zonden, recht hartelijk, zich voorbehoudende bij leven en wel zijn met Gods hulp in den loop der tijden persoonlijk nog te danken. Pastoor S. C. MEEüS. gevraagd met 1 NOVEMBER goed kunnende koken en net jes werken van g. g. voorzien. Adres: Groote Houtstr. 87. 48; 178 biggen 1526; 11 bokken en gei* j ten 2—16; boter per kop hoogste prijs 85. ct., middelprijs 80 et., laagste prijs 75 ct. Aan- I gevoerd 2776 kop. Eieren 8—8.50 per 100, Door het Bestuur der Woning- vereeniging .Bonnebrook" zal op 25 September des morgens om elf uur in het openbaar in .De Geieorde Mas" te Bennebroek wor den aanbesteed: Het bouwen van dertien arbeiderswoningen op een terrein aan de Schooliaan te Benne broek. Bestek - en teekeningen verkrijg baar f 1.50 per stel ten kantore van den Architect Potgieterweg 13. Aanwijzing volgens bestek. J. WOLBERS, Architect, Bloemendaal. onmisbaar om het volle profijt van de Telefoon te hebben in Kantoren, Fabrieken, Werkplaatsen, Hotels, Café's, enz. Vraagt Catalogus en prijzen omtrent onze Cellen van prima kwaliteit Technisch Bureau v/h. Nierstrasz, INGEN1ER8, A'dam, Plantage Middenlaan 62. Bij dria en een kleintje aan de groote warenwegen, Beste vonk vrije lucifers 9,9% en 10 ct. bij pakken van 60 rabat. Zeer beste gloeikousjes 10 ct. Jaeger molton thans 21 ct. de el. LISSE Engelenbrug. Leveren franco huis, Haarlem en Omstreken puik besto aardappelen (Brave's) a f 3.40 per H. L. Wij onderwijzen in 40 uur voor vijftien gulden Machineschrijven op alle soorten, o. a. ook op de Boek- schrijfmachine waarmede men in gebonden boeken kan werken. AMNEVELDT-PIT&ANSCHOOL. GED. OUDE GRACHT 14. koopt niet in winkels, waar onzede lijke of N. M&lthusiaaneche artikelen worden verkocht of voorhanden zijn koopt aan Stationsboekenkas- ten alleen die ieotsHt1, welke zeker geen gevaar oplevert. Cursus door ervaren Gediplomeerd Onderwijzer. Kleine clubjes. 2 gld. p. maand. Bf. onder No. 4510 Bur, v. d. blad. DERSTRAAT DINSDAG 7V2 uur, n, m. Tempelierstraat DONDERDAG 7 uur n. m. Doelen, ZATERDAG 2 uur n. m, Julianaweg, voor a*" marsch tweedaagsche Oefening in het Gooi. Brood en Koffie meenemen. Zondagmiddag 4 uur terug. en hun doel verdediger, voor wie reap. Seig- nette en een jongere editie van de Sypesteins invallen. Adïertentiën, 1111 ~3

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 3