I TAEK REMBLOKJES. Landbouw en Visscherij Advertentfën. LAATSTE NIEUWS LETTEREN EN KUNST MARKTNIEUWS Wij zoeken Gesticht MEERENBEfiG Hieuw I Hieuw l| Inschryving Cupsu&sen Hurl. Toyibes-VereenigiRg- Firma HARMSE v. d. GEER tegen "3967 in Sept. 1914. Eene aanwinst éus van 900 leden bijna in één jaar tijds. Doch dit cijfer uit het verslag is thans reeds niet juist meer. Na het opstellen kwamen nog zooveel nieuwe leden in, dat we thans kun nen controleeren, dat we de 4000 overschre den zijn, en het juiste ledental bijna 4100 bedraagt. De ZeerEerw. Heer Lambert Poell, de Bondsadviseur, werd door den voorzitter ge luk gewenscht met zijne benoeming tot pastoor te 'Gemert. Spreker besloot met de hoop uit te spreken, dat allen naar de mate hunner krachten zullen medewerken, om spoedig het vijfduizendste lid 'te kunnen in schrijven. A an de orde kwamen thans de verslagen van secretaris en penningmeester en de verslagen over de werkzaamheden der gesalarieerde bestuurders. Deze werden na een enkele opmerking goedgekeurd. Uit Let verslag van den penningmeester kunnen we mededeelen, dat de propaganda- kas een tekort- aangaf van f 1070.66, hetwelk vooral kwam door dat de leden het eerste kwartaal waren vrijgesteld van contributie betalen. De weerstandskas gaf een saldo aan van f 15.173.49. Tijdens de behandeling van de verslagen kwam ter vergadering dë heer Haazevoet, secretaris van het R, K. Vakbureau, die dooi den voorzitter welkom werd geheeten. Daarna had de bestuursverkiezing' plaats. Herkozen werden de aftredende leden J. Esiruis, C. van Gestel, G. Kamp, J. Th. N ij kamp, E. Kuiter en TI. Vloedbeld, ter wijl in een bestaande vacature werd gekozen Dora van de Ven. De- voorzitter feliciteerde de nieuwgekozen bestuursleden, in 't bijzonder Dora van de Ven, als eerste vrouwelijk hoofdbestuurslid. Bij de daarop volgende verkiezing van een bondsvoorzitter werd bij acclamatie daarvoor benoemd J. Th. Nijkamp. In de controlecommissie werden gekozen de afdeelingen Amersfoort, Almelo en Dome, die elk daarvoor een lid zullen aanwijzen. B-ij een volgende algemeene vergadering- zuilen daarvan twee leden aftreden, waarvoor ian twee andere afdeelingen zullen worden aangewezen in alphabetische volgorde. De vergadering werd hierop geschorst tot Zondagmorgen 10 uur. Nadat Zondagmorgen de afgevaardigden hadden deelgenomen aan een Generale IT. Communie, werd de vergadering om 10 uur heropend. Aan de orde kwam thans het bestuurs voorstel, om tot oprichting van een centrale werkioozenkas over te gaan. De verse hill gnde, op het reglement der werkioozenkas door de afdeelingen ingediende amendementen werden bij stemming verwor pen, behoudens twee, ingediend door de af deelingen Helmond, Hengelo en Enschede. Daarna werd zonder stemming besloten tot de oprichting dér werkioozenkas en het regle ment daarvoor goedgekeurd. Behandeld werden daarna eenige door het Bestuur voorgestelde wijzigingen van het Huish. Reglement. Deze werden met algemeene stemmen aan genomen. Een voorstel van de afdeeling; Hengelo, om jaarlij ksch een algemeene vergadering te houden werd verworpen. Een voorstel van de afdeeling Almelo, om de contributie op de helft terug te brengen, voor leden die tien jaren lid en vijftig jaren oud. zijn, werd eveneens verworpen. Hiermee was de agenda afgehandeld. De ZeerEerw. oud-Bondsadviseur kwam aan het woord, om in een schoone rede afscheid te gaan nemen ais Bonds-adviseur. Zijri Eerw. dankte allen voor de vriendschappelijke medewerking die hij steeds mocht onder vinden. De Bondsvoorzitter dankte namens afge vaardigden en leden den Zeereerw. Adviseur voor at bet werk in het belang van den Bond verricht. Door een der afgevaardigden van .Hengelo verd daarop gewezen op den steeds stijgen den prijs der levensmiddelen, waarom hij do volgende motie aan de vergadering voor stelde: „De afgevaardigden van den Ned. E. IC. Textielarbeidersbond „St. Lambertus" in alge meene vergadering bijeen op Zaterdag en Zondag, 18 en 19 Sept., te Nijmegen, dragen het Bondsbestuur op bij do Ee- geering en bij de E. K. Kamerclub aan te dringen, het daarheen te leiden dat ten be hoeve der arbeiders van Nederland, meer besehermende maatregelen worden genomen ten opzichte der levensmiddelen welke ab normaal in prijs zijn gestegen, hetgeen naar hunne meening zijn voornaamste oorzaak vindt in den grooten uitvoer naar het bui tenland. Do aandacht der Eegeering worde er boven dien op gevestigd, dat het in de tegenwoor dige crisis hoog noodig is, de uitkeering der werkloozenkassen te verhoogen, aangezien deze in geenen deele toerijkend zijn om te voorzien in de eerste levensbehoeften der arbeiders". Deze motie werd met algemeene stemmen aangenomen, waarna de vergadering werd gesloten. STAND. DER LANDBOUWGEWASSEN. Het hieronder volgende overzicht van den stand van den oogst der landbouwgewassen is, onder medewerking der Rijkslandbouw- leeraren, samengesteld naar gegevens, ver strekt door de correspondenten van de Direc tie van den Landbouw. In het algemeen mSet worden geconsta teerd, dat, sedert het verschijnen van het oogstoverzicht van 14 Juli 1915, het .weder voor verschillende gewassen niet gunstig is geweest. Moest in genoemd overzicht worden 'ge meld, dat droogte 'en nachtvorsten .veel kwaad hadden gedaan, in de maand Augustus is de regenval zoo overvloedig geweest, dat onderscheidene gewassen daarvan zeer ern stige schade hebben ondervonden. Granen, in het bijzonder tarwe en haver, hebben gedurende den oogsttijd van de tal rijke regens veel geleden, de haver het meest. .Uit schier alle provinciën wordt gemeld, dat de qualiteit der. haver van het vele vocht geleden heeft, waarbij nog komt, dat op, vele plaatsen het gewas reeds onvoldoende was door het koude en droge weer van den .voor zomer. Ook de tarwe neert overat van <ien regen geleden; over schot werd veel ge klaagd. De opbrengst was in de meeste ge vallen goed, maar het gewicht viel tegen. Het aardappelgewas heeft zich; waar het door de Juni-nachtvorsten schade had gele den, in het algemeen niet voldoende hersteld. In zuidelijk Groningen brachten hagelbuien hier en daar nieuwe schade. In vele provin ciën kwam door den overvloedigen regenval in Augustus ziekte in de knollen, vooral op, da kleigronden. De opbrengsten zullen over het algemeen lager zijn dan het vorige jaar. Ooksuikerbieten hebben te veel water gehad. De onvoldoende bemesting met Ohili- salpeter is duidelijk aan het gewas te be speuren. In de uien trad in Zuid-Holland door het vele vocht schimmel op. De herfstvoedergewassen zijn in het alge meen goed aangeslagen. De herfstknollen heb ben echter hier en daar ook al te veel water gehad. Over den goeden stand der klavers en gras sen was maar één roep. Deze gewassen hebben van het overvloedige hemelwater ter dege geprofiteerd. De naweide was alom zeer goed en waar een tweede snede grashooi werd geoogst, was deze uitmuntend. ©p@8ïïfgfg dei* Stafen- Seneraal. Men seint ons uit 's-Gravenhage; Op straat. De opening der Staten-Generaal had heden wederom heel wat 'menschen op de been ge bracht. Op alle straten, waar de koninklijke stoet zou passeeren, was het overvol...*. Daar ons leger in gevechtstoestand is, ont brak aan do militaire uitrustingen van den langs den weg geschaarde troepen het kleurige van het groot-tenue. Toch bleef 't nog een mooi schouwspel.... Natuurlijk weiden H. M. de Koningin en Z. K- H. Prins Hendrik, die H M. vergezelde, overal uitbundig toegejuicht. Men was bijzonder enthousiast. Om één uur reed de stoet af van het paleis Een commando cavalerie opende den stoet. Daarna kwamen een rijknecht-majoor en twee rijknechts te paard. Dan volgde de opper-ceremoniemeester, die gezeten was in een met twee paarden bespannen rijtuig, terwijl een lakei naast elk portier liep. Onmiddellijk daarop volgde H. M. de Konin- ging-, vergezeld van Z. K. H. Prins, gezeten in de staatsiekoets met acht paarden bespannen, gaande een koetsier naar elk paard, en vier lakeien- naast elk portier. De opper-stalmeester, te paard, reed naast de staatsiekoets, ter rechterzijde, en de Gouver neur der Koninklijke Residentie, ter linkerzijde. Achter de staatsiekoets reden de officieren van het militaire huis van H. M. de Koningin. Door een commando cavalerie, werd de stoet gesloten. Do stoet nam den volgenden weg: door de Heulstraat, het Lange Voorhout (schelppad), over den Korten Vijverberg, naar het Binnen hof. Toen H. M. het paleis verliet, weerklonken minuutschoten van het veldgeschut. In de ridderzaal. Inmiddels hadden in de aloude ridderzaal die zich op zulke oogenblikken1 op z'n móóist yertoont de leden der Staten-Ge neraal zich vereenigd, met de leden: van het corps diplomatique, in keurig gala, leden van de Eekenkamer, van den Hoogen Eaad en een aantal hooge ambtenaren. 't Bood een schitterenden aanblik. De meeste Kamerleden waren in ambte- costuum, eenigen in zwart gekleede jas of rokcoitunm. Vooraf hadden zich daarheen ook begeven de Grootmeesteres en de dienstdoende Dame dn Palais, de Groot-officieren der Kroon, de Cedemoniemeeeter en aoht Kamerheeren, ten einde Hare Majesteit de Koningin hij Ihet binnentreden der zaal vooraf te gaan of te volgen. Eindelijk.... het liep tegen éénen traden de ministers en do leden van den Raad van State de zaal binnen, allen in gala. Het was ten teeken van de naderende komst van H. M. en Z. K.. H. Een oogenblik was het stil: de voorzitter liet voorlezing doen van het Koninklijk Be sluit inhoudende zijn benoeming tot voor zitter der Eerste Kamer. Daarna.... drong het gejuich van het volk dat buiten stond, en het plechtige Wil helmus, dat de kapel der grenadiers en ja gers aanhief, indrukwekkend de zaal bin nen, waar de vertegenwoordigers des Volks hijeen waren, om zoo aanstonds H. M. in per soon tot hen het woord te Ihooren voeren.... Het plechtig oogenblik naderde. Allen «tonden op. De ceremoniemeester verscheen aan den ingang der zaal, klopte met den staf op den grond en kondigde met luider stem aan: „Hare Majesteit de Koningin!" De Troonrede. Onder diep stilzwijgen traden H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik de zaal binnen. Beiden namen op het troongestoelte plaats; het hof er omheen.. H. M. las, als altijd met heldere stem, op meer dan één passage bijzonderen nadruk leggende, de Troonrede voor. Ze luidt als volgt: Mijne Heeren, Nu Ik wieder in Uw midden ben is het Mij ieene behoefte allereerst openlijk uit te spreken hoezeer Ik vervuld ben van dank baarheid dat ons Vaderland is vrijgebleven van de verschrikkingen van den oorlog die nog steeds geen einde neemt.- De vaste wil van Eegeering en Volksver tegenwoordiging om onze zelfstandigheid te bewaren en de plichten der neutx-alitèit stipt na te komen vindt alom waardeering. Onze betrekkingen met alle buitenlandsche mogendheden bleven van vriendschappelij- ken aard. Zee- en landmacht blijven gereed ter bescherming onzer nationale belangen. Be dienst hier te lande en in de koloniën vereischte onafgebroken inspanning. De herinnering aan hen die daarbij het leven lieten vervult Mij met weemoed. Met bij zondere waardeering gedenk Ik dé vele mannen die door ide vervulling van hun plicht nu reeds zoo geruimen tijd verstoken zijn van de uitoefening van hun beroep, de behartiging hunner zaken en de samenle ving met hunne gezinnen. Ofschoon ook thans het economische leven nog sterk ge drukt wordt door Een toestand waarin Eu ropa verkeert, kan er toch met voldoening op worden gewezen dat de Land- en Tuin bouw over het algemeen in gunstigen toe stand verkeeren. Door samenwerking van de Eegeering met de georganiseerde belanghebbenden in ver schillende takken van bedrijf konden voor handel en nijverheid de nadeelige gevolgen der verschillende moeilijkheden worden be perkt en de zaken zooveel mogelijk in gang worden gehouden. De Nederlandsche reederij leverde voor zoover do groote vaart betreft gunstige uitkomsten op. De toestand der £leine vaart is daarentegen zeer ongunstig. Ondanks de daarbij ondervonden moeilijkheden 'en ge varen zijn de uitkomsten van de zeevis- scherij bevredigend, die van de andere tak ken van visscherij zijn zeer uiteenloopend. De Regeering ziet zich nog genoodzaakt in vele opzichten hare .tusschenkomst' in bui tengewone mate te verleenen voor het aan voeren van levensmiddelen voor het tegen gaan van prijsopdrijving en om te voorko men dat levensmiddelen en grondstoffen die hier niet gemist kunnen worden, het land verlaten. De beperkte aanvoer van grond en hulpstoffen brengt het geregeld voort- werken van menige fabriek niet zelden in gevaar. De Regeering tracht den aanvoer zoo veel mogelijk te bevorderen. Hoewel het havenbedrijf, het bouwbedrijf en de dia mantnijverheid kwijnen, is de omvang der werkloosheid over het algemeen tot nog toe niet zorgwekkend. Dankbaar erken Ik den moeitevollen arbeid die door zoovelen het zij in commissies, hetzij persoonlijk in het algemeen belang wordt verricht. Hoewel de druk der tijden zich uitter- aard ook in Nederlandsch-Indië doet ge voelen, geeft de algemeene economische toe stand ook daar te lande geen reden tot bezorgdheid. Met voldoening mag vastge steld worden dat'de berichten omtrent het j verloop, der pestziekte reeds geruimen tijd veel gunstiger zijn dan in het vorig jaar. De toestand in .Curasao is na het invallen van den regen in de eerste helft van het loopende jaar en tengevolge van eenige toeneming van het handels- en scheepvaart verkeer verbeterd. De aanvoer van levens middelen voor Suriname kon blijven voort gaan. Zoolang de buitengewone omstandigheden zich niet te onzen nadeele wijzigen kan de gewone wetgevende arbeid weder worden ter hand genomen. De vroeger aangekondigde voorstellen tot grondwetsherziening zullen weldra worden ingediend. In verband met het aanzienlijk tekort dat ook het dienstjaar 1916 opleve ren zal, alsmede ter bestrijding van nieuwe siaatsuitgavien, welke in de naaste toe komst noodig zullpn zijn, zuilen U binnen kort wetsvoorstellen worden aangeboden tot herziening van bestaande en tot invoering van nieuwe belastingen. De hoofdlijnen van die voorstellen zullen worden samengevat in een ontwerp, van wet houdende de grond slagen van het stelsel van 'sEijks belastin gen.' In aansluiting aan de wetsontwerpen be treffende de Rijksbelastingen zal ,U een voorstel worden voorgelegd tot herziening van de l'inanciëele verhouding tusschen net Rijk en de Gemeenten en zullen de aanhan gige voorstellen tot wijziging der gemeente wet ten aanzien van de plaatselijke belas tingen en tot heffing van opcenten ten be hoeve der gemeenten op de belasting der naamlooze vennootschappen worden gewij zigd. Tenzij de loop. der gebeurtenissen het onverwijld nemen van maatregelen op. fi nancieel gebied mocht noodzakelijk maken, zullen voorstellen tot regeling van de vlot tende schuld, hoewel deze voortdurend be langrijk stijgt, tot het komende voorjaar worden uitgesteld. .Wegens het .naderen van den dag waar op. de Invaliditeitswet .uiterlijk zou moeten in werking treden, zullen de vroeger aan gekondigde en met die wet verband houden de wetisontwerp.en tot herziening der sociale verzekeringswetten U eerlang worden aan geboden. Het ligt in het voornemen om in afwach ting van de indiening eener vlootwet voort te gaan met de geleidelijke vervanging van liet materieel, dat aan den dienst komt to ontvallen en daarbij in de eerste plaats rekening te houden met de verdediging van Nederlandsch-Indië. .Vertrouwende op. de geestkracht van Mijn volk, o de zware lasten die het onvermij delijke gevolg zijn van den noodtoestand waarin wij verkeeren manmoedig te dragen, ga Ik hoop/vol de toekomst tegemoet. Wordt Nederland'tot het einde toe gespaard, dan zal het, Ik ben er zeker van, opnieuw een eervolle plaats innemen in den vreedzamen wedstrijd^ der volken. Daartoe reeds, thans alle krachten in te spannen, schijnt Mij onaf wijsbare plicht. Met de bede dat God ons moge sterken, verklaar Ik de gewone zit ting der Staten-Generaal geopend. Nauw was de voorlezing geëindigd, of daar .weerklonk uit het midden der volksverte genwoordiging de nu hijzonder enthousiast aangeheven kreet: „Leve de Koninginl" tot driekeer herhaald. Ook dat maakte een diepen indruk 1 Het was alsof de Volksvertegenwoordiging aan H. Mr wilde te kennen geven, dat zij op prijs stelt het medeleven van Haar met de nooden jvan Haar volk in deze droef-ernstige tijden 'en dat zij Haar daarvoor wenschte te hul- 'digenl j Daarna deed de commissie uit de Stateu- Generaal, die H. M. en den Prins had bin- jnnengeleid, hen uitgeleide uit de zaal on der geestdriftige toejuichingen van alle aan- wezigen. De stoet ging van het Binnenhof over den Korten Vijverberg, door liet Lange Voor hout (schelppad) door de Heulsstraat, naar rhet paleis terug. j Ook nu weder werden H. M. en Z. K. H. overal harteliik toegejuicht. Uit den Haag meldt men ons: Het. gedeelte van den Leidseben straatweg in het Haagsclie Bosch, waarop uitkomt de laan toegang geven de tot het Huis ten Bosch blijkt herhaaldelijk een gevaarlijk punt te zijn, doordat vreemde automobilisten niet bekend zijn met het bestaan van die laan en deze voorbij rijden zonder sig nalen te geven. Zoo had gisteren, op dat punt een aanrijding plaats tusschen den auto van H. M. de Konin gin, die met Prinses Juliana naar Selieveningen reed en een Utrechtschen auto, waarin gezeten waren de heer Jhr. Schimmelpenninck uit Utrecht, baron van Heemstra, burgemeester van De Bildt, Freule Retelaer uit Utrecht en een paar kinderen. De chauffeur van den Utrechtschen auto wist niet, dat op dat punt van den Leidschën straat weg een laan uitkomt, kon dit door het geboom te ook niet zien en gaf dus geen signaal. Door krachtig remmen van beide chauffeurs werd erger voorkomen; wel had een aanrijding plaats, doch de inzittenden van beide auto's bekwamen geen letsel. De Koninklijke auto was zoodanig bescha digd, dat H. M. de Koningin en Prinses Juliana moesten uitstappen en in een onmiddellijk ont boden anderen auto den tocht naar Schevenin- gen voortzetten. Het politiebericht omtrent het gebeurde ver meldt, dat twee rechercheurs melden, dat gis termiddag te 3/4 uur de auto, waarin gezeten waren H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana op den hoek van den Leidseben straat weg en den dwarsweg, leidende naar het Huis ten Bosch werd aangereden door den auto L. 654, bestuurd door Jhr. Schimmelpenninck, wonende te Utrecht Maliebaan 71. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Beide auto's werden niet erstig beschadigd. Volgens dé rapporteerendo politiebeambten zou de laatstgenoemde auto veel te-snel hebben gereden en geen signalen hebben gegeven. H. M. stapte in een andere auto over. Proces verbaal is opgemaakt tegen den bestuurder van den Utrechtschen auto. Nader berichtte nog een agent van politie, dat van den Koninklijken auto de vooras brak en het chassis werd beschadigd. DE RUMEENSCHE EISCH DOOR RUS LAND INGEWILLIGD. BUDAPEST, 21 Sept. (H.) Aan de Az Eet wordt uit Bucharest bericht, dat het kabinet te St. Petersburg aan bet Rumeensehe mi nisterie mededeelde dat aan de eieeben van Rumenië zal worden voldaan, dat de Rus sische oorlog.'schep en uit de Rumeensehe wateren teruggeroepen zullen worden qn dat aan de Russische vloot gelast is Ru meensehe schepen niet meer aan te houden en ook de „Grajova" weder vrij te laten. jtëJén TT)12' cfi; zanaaaraappelen pér 2.50—3.75; komkommers per stuk 4—5 groene kool 3—5 ct.; roode kool 9—10 'witte kool 7—9 ct.; bloemkool 10—12 ct.; uU per pond 3—5 ct.; peulen 5—6 ct.; doppet 510 ct.; raspers 711 ct.; snijhoonen p| kilo 1216 ct.; heerenhoonen 7—10 ct,; tui. boonen per zak 0.401; troshoonen per 8—12 et.; dikke boonen 89 ct. Aanvoer gering. Handel stug. Heden overleed na een langdu rig en geduldig lijden, na voor zien te zijn van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze ge liefde Moeder. Behuwd- en Groot moeder, Mej. SOPHIA DE VRIES, Wed. van den Heer ELIAS GEEVEN, in den ouderdom van bijna 70 jaar. l/it allti naam, De Familie GEEVEN. Schoten, 19 September 1915. President Steijnsir. 44. Eenige en algemeene kennisgeving. EEN NIEUW] GEMEENTE-MUSEUM TE UTRECHT. Er is thans een tweede museum-plan ver schenen van de hand van den gemeeate- architéct, eveneens betrekking hebbend op het oude Agnietenklooster. Volgens dit ontwerp, aldus het U. D. zou de kapel van het klooster (late gothiek) en het achterste gedeelte van het gebouw (vroege renaissance) gerestaureerd worden, terwijl de woningen aan de zijde van de Agnieienstraat en aan den kant van liet Nicolai-kerkhof zouden worden afgebroken, om plaats te maken voor nieuwen aanbouw, in overeenstemming; met het te restaureeren gedeelte. De bedoeling1 is, in dit nieuwe museum gebouw alles samen te brengen, wat thans verdeeld is over het museum op. het Hooge- land, het 'Aartsbisschoppelijk museum op. de- Nieuwe Gracht, het Prov. Utrechtsch Genoot schap, enz. Het nieuwe plan is reeds in de commis sies voor fabricage en oild-archief geweest en thans gezonden aan enkel© autoriteiten op: miiseum-gebied, voor advies. Het is voor de uitbreiding van dit plan, dat op de gemeente-begrooting van Utrecht voor 1916 eon som van f 250,000 is uitge trokken. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van Dinsdag 21 September. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteo rologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand: Kopenhagen en Hamburg 774.7. Laagste barometerstand: Haparanda 766.3. Verwachting tot Woensdagavond: zwakke tot matige oostelijke tot zuidoostelijke wind; licht tot halfbewolkt; droog weer; mogelijk nachtvorst; zelfde temperatuur overdag. HAARLEM, 20 Sept. Groentenmarkt. Aan gevoerd en verkocht 49 H.L. aardappelen 8—4.50; 140 H.L. appelen 38; 93 H.L. peren 3.50—10; 8000 stuks bloemkool, ver kocht 2000 stuks, 8—14 ct,; roode kool 2 WO stuks, verkocht 1000 stuks, 6—14 ct.; 300 stuks witte kool 512 ct.; 2000 stuks savooiekool 3—14 et.; 1600 mand heereboonen, verkocht 1000 mand 1—2.—; 700 mand snijhoonen 1—2.40; 2000 bos wortelen 8—10 ct. ALKMAAR, 20 Sept. Aangevoerd 15 koeien en ossen 260—380; 25 vette kalveren 50 a 140, per kilo 0.90—1.10; 42 nuchtere kal veren 8—25; 10 magere schapen 30-46; 206 vette varkens 56—90 ct. per kilo; 6 bok ken en geiten. APELDOORN, 20 Sept. Dierenmarkt. Aanvoer 120000 stuks. Hoogste prijs S. 9-75; laagste prijs 8.25; gemiddeld 8.75. Stemming traag. HARDENBERG, 20 Sopt. Eierenmarkt. ^anvoer 50,000 stuks. Hoogste prijs 8.80; laagste prijs 8.gemiddeld j 8.45. Stemming traag. BEVERWIJK^ 20 Sept. Grocntemiiarkt. Spinazie per ben 2535 ct.; postelein 2025 ct.; zuring 10—15 ct.; augurken 40—50 ct.; appelen 30—60 ct.; peren 25—50 ct.; sla per kist 40—80 ct.; andijvie 0.40—1; raapstelen per bos 3—4 et.; rabarber 34 et.; radijs 35 ct.; peterselie 3—5 ct.; selderij 4—5 ct.; wor- A Getrouwd; M. G. J. MEIJBOOM en E. FE DN. Heemstede, 20 September 1915. Hillegom. GEVRAAGD Een R.K. DIENSTBODE tegen 1 November. Adres W. TWEEHUIjSEN, Zijlweg 20, Overveen. een persoon, onverschillig van welk beroep, voor wiens woon plaats en omstreken wij dadelijk een filiaal willen oprichten. Ka pitaal, winkel of opgave van be roep niet noodig. Inkomen maan delijks 150—200 gld. Men schrij ve onder No. 595 M. 2324 Alg. Adv. Bur. A DE LA MAR Azn., Amsterdam. Station S&ntpoort-Meerenberg. In genoemd Gesticht kan tegen begin OCTOBER geplaatst wor den een vrouwelijke Dienstbode op een loon van ill.—fid. per week verminderd met f 6.50 voor kost, inwoning, bewasscning, en geneeskundige hulp. Bij v&canti s (totaal 3 weken) wordt per dag een gulden kostgeld boven het loon uit betaald. Aanmelding met franco brieven of in persoon bij voorkeur des voor middags voor 12 uur aan het Gesticht. H.H. Handelaars. Probeert eens m((n TAEK REMBLOK|ES en u wilt nooit geen andere meer; ze zijn beshst be ter dan RubberJblokjes, vraagt prijs bij flinke afnamen, 5 maal goedkoops^ dan Rubber. Adres i G. LASGARIS Hoekhuis Was en straat, Ltsse in Rywielan, banden en onderstoelen. VOOR DE In Diitseb, Fransch, Engeiscb,; Boekhouden, verstellen, Knippen] van Kinderyood. Gelegenheid tot inschreven vanl Maandag 27 Sept. tot en met Zater-J dag 2 Oct, a.s., des avonds van 7i tot 9 uur in het Toynbeegebouw^ Donkere Spaarne 28. Hei Cnrausyeld ad f 2.60 moot bij insehrljvieg worden voldaan. Aanvang der lessen begin Uctobor] Gierstraat 36. Int. Tslef. 159/ Groothandel Vet en Reuzel. Zuiver gesmolten Rundvet f 0.427s p. pond Bq de 5 pond 0.40 Zuivere Reuzel (J.471/^ Bij de 5 pond 0.45 Wederverkoopiers korting. DE «."ONINKLl.llVG AUTO AANC, HHEDES.' DBK

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 3