STADSNIEUWS VERKÖÖPIi-s GEN NAGEKOMEN BERICHTEN RECHTSZAKEN. 5F0KÏ EN WEBSTRI] DEN F2INANCIEELE BERICHTEN Hit toet 5. EEN ONGELUK MET EEN MOTORFIETS. VAN ONZE RECHTBANK buitenland. BURGERLIJKE STAND zullen worden voorzien. Koloniën. Yoor 191o Worcit geraamd f 3,030,272,68%, zijnde 199,016,31'% minder dan voor 1915 werd toegestaan. In zijn Memorie van Toelichting merkt de minister van Koloniën op dat bij vergelijking Van de eindcijfers voor 1915 en 1916 in liet dog is te houden, dat in die cijfers begrepen zijn de volgende bijdragen voor buitengewone uit gaven, t.w. voor 1915 201,297,37 wegens te; ïuggaaf aan de Kolonie Suriname van voor re kening van '8 Rijks schatkist gedane uitgaven betreffende het dienstjaar 1912 en 923,11 voor aanvulling van de bijdrage aan de koloniale geldmiddelen van Curagao over het dienstjaar 1910, derhalve in het geheel 202,220.48; en voor 1916 4214,66% voor aanvulling van de bijdrage aan de koloniale geldmiddelen van Suriname over het dienstjaar 1909. Brengt men die bijdragen in mindering van de betrokken begrootingen, dan blijkt dat het eindcijfer voor 1016 1610,50 lager is dan voor 1915. Onvoorziene uitgaven. Uitgetrokken is een bedrag van 50,000. .Van de som van 50,000 voor 1914 tot bestrij ding van onvoorziene uitgaven toegestaan, is 22971,44 noodig geweest. De onzekerheid omtrent het bedrag der on voorziene uitgaven doet het zegt de minis ter van Financiën wenschelijk achten ook voor 1910 eene gelijke som als vroeger te ramen. Keuringsdienst. In het Verslag van den keuringsdienst van voedingsmiddelen enz. welke dienst ook geldt eenige der buitengemeenten wordt o.m. mede, gedeeld, dat bijzondere aandacht is gewijd aan den reinheidstoestand der melk. Daarbij bleek, dat over het algemeen de melk- rerkooper-slijter de melk van zijn grossier "ont vangen, zuivert, doch dat dat de melkvorkooper- veehouder veel minder zorg besteedt aan het ïeinhouden der door hem gewonnen melk. Yoorloopig zijn omtrent onvoldoende reinheid der melk, alléén waarschuwingen gegeven, in de verwachting, dat deze tot verbetering zullen leiden. Gelukt dit niet dan zoo zegt het Verslag zal overgegaan moeten worden tot het op maken van proces-verbaal. Het is toch niet al léén het uiterlijk der melk dat bij eene zorg vuldige en reine behandeling zal verbeteren, ook de houdbaarheid zal toenemen, wanneer atof en koevnil daar zooveel mogelijk uit ge weerd worden. Bij het voorkomen van besmettelijke ziekten bij melkverkoopers werd zorgvuldig nagegaan of deze zich aan de bepaling der Melkverorde- ning hielden, die hen verbiedt melk te verkoo- pen of te behandelen zoolang het gevaar voor besmetting niet geweken is. Een grossier hield zich daaraan niet; zijne geheele voorraad bus sen is daarop door den Keuringsdienst in beslag genomen. Enkele malen werd melk vervoerd in vaat werk, niet voorzien van de vereischte aandui ding van den aard of de hoedanigheid van den inhoud, doch dit kwam slechts bij uitzondering voor. Over het algemeen wordt aan deze bepa ling der Melkverordening voldoende voldaan, Hoewel niet strikt tot de handhaving der Melkverordening behoorende, mogè hier een Volstrekt niet zoo zeldzaam voorkomend feit vermeld worden, en dat is het gebruik van lek ke maten. In den korten tijd, dat de Keuringst in wer king is, zijn reeds acht malen dergelijke maten aangetroffen, welke door slijters bij het afmeten van melk gebruik werden. Meerendeels zijn dit afgesleten maten. Het uiterlijk van één dezer maten deed echter ernstige twijfel ontstaan of het lek worden niet het gevolg van opzet was. Bijzonder aandacht werd door de keurmees ters tijdens den aanvang der mobilisatie en la ter geschonken aan de tijdelijke kazernes en an dere gelegenheden waar plotseling groote na vraag naar melk was. Het is twee malen ge lukt vervalschte melk te bemonsteren. De eerste maal betrof dit eene leverentie aan eene tijdelij ke kazerne en de tweede maal eene aan de spijs- kokerij voor Belgische vluchtelingen. (Wordt vervolgd). DE REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKE LINGEN. Op de gisterenavond gehouden vergadering der Reddingsbrigade voor Drenkelingen, werd aan de pas geslaagde leden van de zwem-afdee- lng diploma en insigne uitgereikt en werden aan de p r ijs wi tin enden van de demonstratie op 29 Aug. keurige getuigschriften overhandigd, door den heer G. Luithingh welwillend voor de brigade gecalligrafeerd. In de vacature, ontstaan door het bedanken als bestuurslid door mevrouw M. Koopmansj Scbrama, werd benoemd de heer W. P. van Baak, die de benoeming aannam. Medegedeeld werd dat door de Mij. tot Red ding Van Drenkelingen was toegekend een sub sidie van 75 voor het onderwijs in het reddend zwemmen. Dr. Venema hoopt, naar bleek, spoedig de cursussen te hervatten, en beloofde dezen win- 1 ter een lezing te houden. Stappen zullen gedaan Worden, in de wintermaanden ééns per maand Het de leden te.gaan zwemmen in het Zuider- bad te Amsterdam. Eergisteren had onze stadgenoot de heer D. ^6 R. wonende Leidscheplein, een ongeluk, ter wijl hij reed met een motorfiets op een weg Cabjj Doorn. De weg was daar juist versperd, °P het oogenblik dat een tram aankwam. De eer de R. zag zich toen genoodzaakt op een wei end uit te wijken. Bij den schok do motor- 'ets had nogal een aardig gangetje werd hij eu een familielid die achter hem op de motor pets zat er afgeslingerd. De heer R. brak een een en de andere kwam er ongedeerd af. De heer de R. is naar het ziekenhuis te Utrecht overgebracht. EEN AANRIJDING. Gisterenmiddag omstreeks 6% uur had op den Kleverparkweg een aanrijding plaats t-us- sehen een tramrijtuig der E. N. T. en een vrachtwagen doordat de bestuurder van dien vrachtwagen niet genoeg uithaalde. Van den vrachtwagen werden daarbij de hoornen gebro ken. Persoonlijke engelukken hadden niet plaats. WEDER EEN! Gisterenavond is gekaapt een rijwiel dat een landbouwersknecht wonende in de Klarenheek- straat voor een tapperij aan de Raamvest een half uur had neergezet. EEN KINDERWAGEN ZOEK! Eén juffrouw uit het uit het Schoterkwartier had gisterennamiddag een kinderwagen een kwartiertje laten staan voor een perceel aan de Witte Heerenstraat. Toen zij weder naar buiten kwam was de kinderwagen wij zouden bijna willen zeggen natuurlijk verdwenen Do politie tracht nu den wagen op te sporen 'HA A R LE MS OH E TOONEELCLUB. De Haarlemsche Tooneelclub heeft in den Schouwburg gisteren opgevoerd „Hoe Ret weeuwtje uit het Hof van Holland gevrijd werd," tooneelschets in 4 tafereelen, vrij naar Potgieter, door Dr. G. Nolst .Trenité, en „Zaïre" op 't programma aangekon digd als een „romantisch spei met zang en doodslag met goeden afloop," op de affiche's ais een „muzikaal spel"; Voltaire- „zeer uit de verte" gevolgd door J. G. L. Nolst Tre nité. Het was een volledige laatste repetitie van de 'weldadigheids uit voeringen te Rot terdam en te Arnhem. En van een laatste repetitie verwacht men geen critiek. Wel zou ons het feit, dat het ook „vóór-uitvoe ring" geheeten werd, recht geven om even tueele op- en aanmerkingen te maken, die dan ook immers konden beschouwd worden "als „vóór-critiek" 1 Er werden dan nog wel fouten en foutjes gemaakt, en we iconden nog niet zeggen, dat het „sloot als, een bus"; maar daarom was het ook weer ge nerale repetitie. We doelen hier speciaal op de vertol king van het genoeglijke Potgieter-Treni- té'sche stuk; vooral vlotter moet het, wil het de toeschouwers niet vervelen. Over het spel van den heer W. Landzaat mo gen we, zonder de anderen te na te spreken, apart wat zeggen, omdat hij van de rol van den knecht Huibert Borger een bij zondere creatie maakte en gewild spel gaf. Vele der andere talrijke rollen lieten zien, dat de H. T. O. goede krachten bezit, die ze in ee.re moet houden. Van „Zaïre" mag het muzikale deel wor den geroemd, speciaal de zang van den heer E. Paesi, die wel meer zorg aan geste en mimiek mag besteden. De muziek was; ook trouwens het belangrijk-ernstige deel van dit stuk en de koorzang met de bewegingen was zeer goed ingestudeerd. Aankleeding en grime in beide stukken mogen zonder uitzondering als loffelijk ge prezen. Wat waren er vooral in „het Weeuwtje" snoezige tafereeltjes en levendige schilde rijtjes! UIT DEN HARSKAMP. Uit een brief van een in den Harskamp i ge legerden soldaat nemen wè het volgende, dat den Haariemschen families van de vele daar ook ondergebrachte militairen allicht interesseert: „Dinsdagmiddag j.l. hebben we iy2 uur ten N.-O. van Harskamp heibrand gehad. 't Was om 1 uur 's middags. Direct -moesten 2 compies (500 man) aantreden met pionier- gereedschap (schop en bijl) en daar ging de brandweer. Toen we aankwamen was 'ter ste echter al gebeurd." DE JAARKLASSE 1914 VAN DEN LANDSTORM. De in de registers voor- den landstorm ingeschrevenen der jaarklasse 1914 zijn o-p- i geroepen aanwezig te zijn ten einde 'bij het leger in werkelijken dienst te worden ge steld: de niet-Israëlieten op Vrijdag 1 October des voormiddags 8^2 uur en de Israëlieten op Maandag; 4 October des voormiddags 11 uur in Den Doelen. „DE VERLOREN ZOON" IN DEN SCHOUWBURG. Op Vrijdag 8 October komt het gezelschap, dat in Öisterwijk dezen zomer met zooveel succes en zoo goeden roep van artisticiteit het bijbelsche treurspel „De Verloren Zoon" opvoerde, dit prachtige dienstwerk van kape laan Willem Smulders in onzen Schouwburg vertoonen. Dat is een blijde tijding. Voor velen was de reis naar de Oister- wijksche vennen te lang en te kostbaar, en hóe gaarne men ook Smulders' meesterwerk zou hebben gezien, men kon do bezwaren niet altijd verzetten. Nu is echter de ge legenheid voor een ieder daar, en wie nu de wondere schoonheid van literaire kunst clie er spreekt uit de verzen van dezen priesterdichter wil genieten, en tevens het zoo goed beoordeelde spel der Oisterwijk- sche kunstenaars, Berghegge vóórop, wil zien, die kome op 8 October in den Schouwburg 1 HET HAARLEM-LEIDEN TRAMMETJE IN BOTSING MET EEN I^ALF. Woensdagavond kwam -de stoomtram uit Haarlem, die 6.24 van Oegstgeest naar Leiden vertrekt, even voorbij Promenade in aanraking met een kalf, dat zich onverwacht op de tram baan bevond. Door den schok ontspoordde de lo? comotief die dwars over de rails kwam te staan; de daarop volgende personenwagen stond ge deeltelijk over den berm der sloot. De passa giers kwamen met den schrik vrij, de machinist klaagde over pijn m de beenen en werd door dr. Timmerman uit Oegstgeest onderzocht. De dienst der electrische trams naar Katwijk en Noordwijk was door dit ongeval geheel in de war, daar de treinen tusscher. Oegstgeest en Leiden op één spoor moesten rijden, üm half tien had men den personenwagen weder in het spoor en gisternacht is men er in geslaagd de machine te vervoeren, zoodat gistermorgen de dienst weder geregeld was. DE MILITAIRE SPORTBEESTEN OP HET H. F. C.-TERREIN. De centrale militair© sportcom missie heeft haar medewerking aan de feesten toegezegd. 110 dagen, hechtenis geëischt. Dat zaakje zal Het bestuur dezer commissie bestaat uit dus duur te staan komen! generaal-majoor Ophorst, eerevoorzitter, mr. F. Kranenburg, voorzittr, mr. L. H. Teschoff, onder-voorzitter, kapitein P. W. Scharroo, secretaris, Chr, A. W. Hirsebman, penningmees ter, en P. A. R. Chr. van Linden Tol, adjudant van den stellingcoinmandant. De commissie stelde beschikbaar een verguld zilveren, een. zilveren en, een bronzen medaille. Luitenant Dijckmuoster is door, kapitein Prager aangewezen om aan de pers op het terrein in lichtingen te verschaffen. Over de wedstrijden zelf nog het volgende Het nummer discuswerpen, dat tegenwoor dig een nummer van het programma uitmaakt van iederen goed geordenden sportwedstrijd, heeft voor het publiek reeds daarom zooveel aantrekkelijkheid, omdat het wel oud, doch niet verouderd is. De Grieken kenden het reeds, en hoe hoog het bij dezen stond, aangeschreven bewijst wel de animo, die bij de beeldbouwers der Grieken bestond, om vooral den discuswerper in. beeld te brengen. De - discuswerper van Myron is wereldbe roemd. De discus zelf was bij de Grieken van steen, thans is het een houten schijf van 22 c.M. om vang en 4^ c.M. dik, die twee K. G. weegt. Het Nederlandsche record van 29 Augustus 1915 geeft een worp aan van 34,95 M. Het buitenlandsche record echter, dat tevens wereldrecord is, sta'at op 48,27 M. Het werd in 1913 behaald. Er is verbazend veel kracht voor noodig en de spierontwikkeling wordt er zeer door bevorderd. Wat aangaat het nummer liindernisloopen over 110 Meter, ook dit zal zeer de aandacht trekken, wijl er zeer veel deelname voor is en er op dien korten afstand niet minder dan tien hindernissen moeten worden genomen, die ieder 1,06 M.hoog zijn. De eerste en de laatste hindernis zijn van be ging- en eindpunt op 9.14 M. verwijderd. Wij vestigen er nogmaals de aandacht op, dat de regeling- van het feest uitsluitend in handen is van do militaire sport-commissie en niemand buiten baar recht heeft eenige regeling te tref fen. De voorverkoop van kaarten voor de over dekt© tribune heeft plaats tot Dinsdagavond 8 uur aan da adressen, die men in de advertentie in dit blad vindt. DE TEMPERATUUR van het water in de zwemschool aan de Hout- vaart bedroeg lieden 57 graden. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen hij; J. van Dam, Amster- damstraat 14, een jongensniuts; A. de Jong, Bsschilderstraat 36rd., een portret; J, Ban ning, Groote Houtstraat 76, een sleutel; Joh. Hoetmer, Amsterdam-straat 21, een étui met teekenbehoeften; G. de Jong, Brouwerstraat 150, een kinderhroodmandje; J. Knik, Bus ken Huetstraat 15, een drijfriem van een mo torrijwiel. terd handgemeen twee mitrailleurs en maak-' ten wij ruim 200 man krijsgevangen; een, der hoogten ging zesmaal in andere handen! over. In de omgeving van Smorgon, op het front a i ^Jline™en' 18 PT vergadering ten zuidoosten van Wilna en bij de rivier de van deafd. Haarlem der Ned. Vereen, van Gawja, ten oosten van Lida, wordt overal, S. en j pèrsoneel van gisteravond, na een |en vaak zeer verbitterd, gevochten. DE GROUPS VERTEGENWOORDIGEN G BIJ DE E. S. M. Naar wij [rede van den bondsvoorzitter Moltmaker, met groote meerderheid besloten niet deel te nemen aan de morgen te houden verkie zing voer de instelling van een groepsver- tegenwoordiging. De vergadering was zeer druk bezocht. Blijkens de stemming in deze (socialisti sche) vergadering, was men daar zeer be nieuwd naar de beslissing, welke hedenavond door de katholieke trammannen zal worden genomen. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd. 24 Sept.: N. Delfos met S. Boer lage. Geboren 23 Sept.z. van M. Pel-Aan de Kerk z. van P. Wesseling-Jongewaard 24 Sept. z van E. Breuker-Maarssen. (Zitting van gisteren). Verduistering of oplichting? Gistermiddag kwam een belangrijke zaak voor. Ze betrof het volgende: In 1912 had de heer M., wonende in Den Haag en Directeur voor Nederland en Bel gië van de Mutuelle de France et des colo nies, in het N. v. d. D. een annonce geplaatst waarin agenten werden gevraagd. De heer V. van hier reflecteerde op die annonce. Hem bleek toen, dat, om als agent te worden aangesteld, hij een borgstelling van 25Q zou moeten storten. Te dezer zake voerde hij correspondentie met den heer H. toenmaals secretaris van den heer M. Op zekeren dag gaf de heer M -aan zijn secretaris, die tooi voor zaken naar Am. sterdam moest, order om -dan tevens even naar Haarlem over te wippen en dan te zor gen dat het contract met den heer V. werd geteekend. Dit had plaats. V. informeerde bij een no taris of hij het contract teek enen kon. Deze antwoordde dat hij er geen kwaad in zag en aan II. werd de 250 uitgekeerd. Echter.... H. keerde niet meer bij den heer M. terug, ging naar een ander kantoor en behield het geld. Daarvoor had hij zich gis te reu te verantwoorden. De heer M., die met een masker om in de zaal verscheen (hij is gedetineerd in de straf gevangenis te Seheveningen als medeplich tige in een zaak van uitgifte van valsehe aandeelen) zeide, als getuige gehoord, dat hij nimmer aan H, opdracht had gegeven oin de 250 te innen. H. daarentegen beweerde dat M. dat wèl had gedaan en gezegd, dat hij het geld mocht behouden, omdat hij eenige voorschotten nit eigen zak had betaald. Het O. M. vorderde in deze zaak 9 maan den gevangenisstraf. Vernieling. J. B. te Wormerveer stond terecht omdat hij een ruit in de woning van den burge meester aldaar had ingegooid. Bij de behandeling der zaak bleek, dat de burgemeester tracht een einde te maken aan de daar veelvuldig voorkomende fabriebs- diefslallen. Eenigen die van die diefstallen voordeel trekken, waren daarover ont-temd. En als een wraakneming werd nu bij den burgemeester een ruit ingegooid. Het O. M. vorderde tegen den bekl. 9 maan den gevangenisstraf. De muntgasmeter gelicht. Tegen den 18-jarigen A. J. Z. te Zaandam, die om voetbalschoenen te kunnen koopen, den muntgasmeter bij zijn ouders thuis had opengebroken, en daaruit een bedrag van 82% ct. bad weggenomen, werd 15 boete of 10 dagen hechtenis geëischt. Om anderhalve cent! Een vrouw uit het Schoterkwartier had ruzie gezocht met de winkelierster J. G. v. C. te Schoten, omdat- deze aan haar dochter tje niet 2 cents azijn had willen geven vóór dat zij 1% ets. van een andere boodschap be taalde. Van woorden was het tot handtastelijkhe den gekomen. De winkelierster kreeg een klap in 't gezicht en bij haar werd een ruit ingegooid. En dat alles om IA ets.!.... Tegen de booze vrouw werd 15 boete of HAARLEM. Notitie van de perceelen die verkocht zullen worden in ,,'t Notaris huis", Bilderdijkstraat 1, b. d. Zijlweg te Haarlem, op. Zaterdag 25 September 1915, 's avonds na 5 uur. Notaris J. A. WELKENS. Nos. 1—3. Drie Huizen en Erven, Schu ren en Tuinen te Haarlemmerliede en Spaarnwoude aan de Dr. Schaepmanstraat, als: No. 1 get. no. 19; no. 2. get. no. 21; no. 8. get. no. 23. De perc. 1 tot en met 3 gecombineerd. No. 4. .Een .Winkelhuis met a-fz. opg. Bo venwoning te Haarlem aan de KI. Hout straat met een uitgang door een poort in de Kleine Houtstraat. Get. no. 110 zwart en rood. Nos. 58. Vier Huizen, elk met afz. opg. Bovenwoning, Erven en Grond en een on verdeeld aandeel in eene daarvóór liggen de straat te Haarlem aan de Kennemer- straat, als: No, 5. Get. 9B zwart en rood; no. 6. Get. no. ,9Q zwart en rood; no. 7. get. no. 9D zwart en rood; no. S. get. no. ;9E zwart en rood. De perceelen nos. 5 tot en met 8 en no. 1430 (straat) gecombineerd. No. 9. Een perceel Grond met een on verdeeld aandeel in een ten zuiden daar van liggend perceel weg, te Haarlem aan de Kennemerstraat. De perceelen nos. 6 tot en met a ge combineerd. No. 10. Een perceel Bouwterrein te Haarlem aan de Judith Leysterstraat, uit makende het meest noordelijke gedeelte, zooals op het terrein is afgebakend. No. 11. Een perceel .Bouwterrein te Haarlem aan de Judith Leysterstraat, uit makende het meest zuidelijk gedeelte, zoo als op het terrein is afgebakend. Notaris P. F, DE BORDES. No. 12. Een Pakhuis met afz. opg. be schoten werkzolder en Erf te Haarlem aan het Goudsmidspleintje. Get. no. 1. Notarissen U. J. K. VERSEELT, J. RATEL BAND en A. J. O. DAAMEN. No. 13. Een Heerenhuis met voor- en achtertuin te Haarlem aan de Paviljoens laan met een uitgang naar den KI. Hout weg, Get. no. 11. Notaris A. BERTHING. No. 14. Een Huis en Erf te Haarlem aan den Korte Dijk. Get. no. 9. Notaris J. G. BURKENS. No. 15. Een Pakhuis met afz. opg. Boven woning te Haarlem aan de Schoutensteeg. Get. No. 6 zwart en rood. No. 16. Een Burgerwoonhuis en Erf te Schoten aan de Brandstraat. Get. no-. 4. Notarissen U. J. K. VERSPELT en J. RATELBAND. No. 17. Een Huis en Erf te Haarlem aan de Ged. Raamgracht met uitgang- door een poort. Notaris J. A. WILKENS. Nos. 1821. Vier Huizen en Erven te Haarlem aan de Ravensteeg, als: No. .18. Get. no. 10. No. 19. Get. no. 10A. No. 20 Get. no. 12. No. 21. Get. no. 14. De perceelen no. 18 tot en met 21 ge combineerd. PROVIANDSCHIP GETORPEDEERD. WEENEN, 24 Sept. (Part.) Gemeld wordt dat een Fransch proviandschip aan de zuid kust van het eiland Kreta door een duikboot tot zinken is gebracht. De bemanning werd gered. AMERIKA EN DUITSCHLAND. KEU HEN, 24 Sept. (Part.) Draadloos tele grafisch wordt uit New-York geseind, dat de Amerikaansehe pers zich voorloopig ont houdt van verdere besprekingen nopens de Dnitseh-Amerikaansdbe betrekkingen, daar de vertrouwelijke onderhandelingen over de duikbootenkwestie nog aan den gang zijn. DE BAHKAN. WEENEN, 24 Sept. (Part.) Uit Budapest wordt geseind dat een groote menigte een- Te 11 noordwesten van Dubno maakten onze troepen, niettegenstaande 's vijands pogingen om door tegenaanvallen ons offensief tegen te houden, zich meester van het dorp Voinitza op den linkeroever van de Ikwa; wij maak ten opnieuw 26 officieren en 1400 soldaten krijgsgevangen en veroverden drie mitrail leurs. Ten noorden van Zalesczyki wierpen wij den vijand uit de dorpen Vorvolintze en Ginkovlze; de cavalerie vervolgde den uit eengeslagen vijand; een gedeelte der Oos tenrijkers werd neergesabeld, een ander ge deelte gevangen genomen; onze cavalerie deed te paard ©en inval in het dorp Proussy ten zuidwesten van Fluste; in het gevecht, dat daarbij ontstond, maakten de ruiters opnieuw talrijke krijgsgevangenen en veroverde veel wapens. (Uit de bier genoemde namen van plaatsen blijkt, dal de Russen deze plaatselijke suc cessen alle behaalden bij een algemeenen terugtocht: alle plaatsen liggen achter de vorige Russische linies. Red.) DUMBA. HONDEN, 24 Sept. De „Morning Post" verneemt volgens Reuter uit Washington dat president Wilson de Oostenrijksche regeering verzocht dr. Dumba formeel terug te roe pen, daar Jjij ander3 weigert den geallieer den een vrijgeleide voor hem te vragen. BLOEMEND AAL. Geboren: d. van R. Hoo- gewerf-Alberts d. van M. M. Craije- van Eendenburg z. van A. M. Evers-Franse. GetrouwdJ. P. Koelemij en J. M. Preenén G. Bouwhuizen en A. G. van den Berg. Overleden: O. Sprokkelenburg, 40 jr. M. Maas, 83 jr. M. S. van der Meij, 2 jr. HAARLEMMERMEER. Geboren: 2 zns. van J. Th. Vink en J. E. Smit. d. van J. de Weerd en A. L. de Vos. z. van A. Pan- nekoefe en D. de Graauw. d. van S. Groot en N.-Bosman. z. van C. M. Schijff en L. A. Gortzak. d. van W. van der Peet en M. van Graven. d. van A. Knol en J. C. Schip per. d. van J. van Strien en M. Monster. d. van J. Tas en W. van der Spruit. d. van J. Dekker en N. van Huis. Overleden: K. Paling, 74 jaar, gehuwd met H. Braak. H. H. Sunder, 61 jaar, ongeh. KROMMENIE. Geboren: d. van P. A. Sier huis en B. H. Tesink. 2d. van L. Brou wer en A. Kapitein. z. van K. van 't Padje en M. Langeberg. z. van G. Mo lenaar en M. J. Bendegom. z. van J. G. Heistek en S. Visser. Overleden: M. Kieft, wed. v. W. F. Bel, oud 78 jaar. M. Hille, wed. van W. Groot, oud 78 jaar. ALICMA AR,. Getrouwd: 23 Sept. O. H. van Schalkwijk en J. de .Wildt. A. Koning en M. Crefeld. Geboren: 21 Sept. d. van C. Schilder en E. M. Hazes. 22 Sept. z. van B. J. Schut en M. Minnee. z. van P. Obdam en J. Kramer. 23 Sept. z. van D. Funke en M. O. Helker. ASSENDELFT. Geboren: z. van D. Mooij en I. Bakker. z. van K. Smit en M. van 't Veer. Ondertrouwd: A. Bos en J. Waij. K. Boekei en G. Feeke. Gehuwd: P. van Harlingen (van Krom menie) met J. Schoone. Overleden: D. Dik, oud 49 jaar, ongeh. POGING TOT VERGIFTIGING. Gisteren stond voor de rechtbank te Den Haag terecht de 27-jarige dienetbode J. C. G., wonende te Den Haag, thans gedetineerd, beschuldigd van poging tot vergiftiging van J. Vinke, echtgenoote van H. D. Lamet, wo nende in de Scbieetraat aldaar. De dagvaarding legt haar ten laste dat zij op 24 Juni opzettelijk na kalm overleg, met het doel de vrouw te dooden, haar heelt la ten drinken nit een glas water met een hoe veelheid bioxalas kalicus, z.g. zuringzout van minstens 5 gram, waardoor na het ge bruik de dood kon intreden. Het O. M. requireerde in deze zaak 2 jaar gevangenisstraf. HOOGTEVLUCHTEN MET EEN NIEU WEN TWEEDEKKER. Het record voor hoogvliegen is gebroken door Franz Reiterer, hoofdbestuurder in dienst van de lucbtgevaartenfabriek Hansa te Brandenburg, die op een vlucht met een nieuwen tweedekker, voerende 4 passagiers, een hoogte heeft bereikt van 5000 meter in 48 minuten. Houder van dit record was de Fransche vlieger Garros, die in Februari 1914 8300 M. bereikte. Denzelfden dag beeft Reiterer een sympathiobetooging ten gunste van Bulga- opstijging gedaan met hetzelfde toestel, voor- rije hield. Men trok naar het gebouw van 'zien van een Mecedes-motor van 160 P.K., het Buigaartche consulaat-generaal, waar met 3 passagiers, en toen een hoogte van 5500 meter bereikt in 68 minuten, waardoor het record is gebroken, door den Duitsobèn vlieger Von Lössl bij den luchtvaartwed strijd te Weenen in 1914 gemaakt. Reiterer landde na donker in 10 minuten in glijvlucht. Tusschen twee vluchten in heeft hij alleen een opstijging gedaan tot 8000 meter in 13 minuten tijde. een stormachtige ovatie plaats had voor Bul garije en den Gzaar der Bulgaren. Gistermiddag hebben zich talrijke Bul- gaarsche onderdanen bij den Bulgaarsdben consul-generaa] aangemeld tot het in ont vangst nemen hunner passen. RUSSISCH LEGERBERICHT. ST. PETERSBURG, 23 Sept. Aan het rap port van den generalen staf is bet volgende ontleend: In den loop van een gevecht bij het dorp Stoung aan de Eokau, in de omgeving van het station Groot-Eckau, vluchtten de Dnit- schere, met achterlatnig van een groote boe- veelheid bandgranaten, patronen en eetke tels. Een hardnekkig gevecht ontstond bij NEDERL. pet. bet dorp Atkaline in de nabijheid van het Ned. W.S. Obl. (kl.) 5 station Neugut; het dorp is afwisselend in het bezit van een der partijen, ln de omgeving van Dunaburg is de toe stand onveranderd. In de streek van Smelina nabij Novo- Alexandrowek veroverden wij in een verbit- BEURS VAN AMSTERDAM. Noteeringen van 23 September. Staatsleeningen. V.K. L.K. H.K. 102% 102% 102% 102 102 102.1/16 83% 84 75.13/16 75% 75.15/16 75% 75% 75.13/16 65% 65% 75% 75% -1 Ned. W.S. Obl. (gr.) 5 Ned. W. S. Oblig. 3% Ned. W.S. Oblig. 3 Ned. W.S. Certif. 3 Ned. W.S. Certif. 2% Grootboek Oblig. 3

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 7