STADSNIEUWS MMEKÖMEH BERICHTEN Kamer in behandeling zullen komen. Ze <chrijft: «Komen beiden tegelijk af, het ontwerp Re visie en het ontwerp inzake Belastingen, dan komt de Kamer vermoedelijk eer met de Revisie 'gereed dan met haar financieele vondst. Is het nu de bedoeling om alsdan met de Revisie dadelijk door te gaan, dan wel, om die Revisie, al is ze gereed, toch rustig op het stein- busjaar te laten wachten, en inmiddels met de organieke belastingwetten door te gaan? Deze vraag wacht te meer op antwoord, daar spoedige afdoening van de Revisie de stembus zou verhaasten. Gelukt het de regeering toch, de Revisie bij beide takken der Volksvertegen woordiging vóór medio 1910 er door te krijgen, dan zou 't niet aangaan, het resultaat een vol jaar te laten rusten, en zou het onverwijld aan het oordeel der kiezers moeten onderworpen worden. Hierover dient alzoo helderheid te komen. Bedoelt het Kabinet tot Juni 1917 door te Werken, dan moet op de Revisie geen overijlde spoed worden toegepast. Doch hier staat dan weer tegenover, dat het inmiddels doorgaan met de oplossing der groote finantieele problemen altoos een waag blijft. We zeggen niet, dat de daarvoor in te dienen plannen tot botsing zullen leiden. Maar uitge sloten is deze mogelijkheid toch ook weer niet in volstrekten zin. En stel nu, dat uit zulk een botsing ten slotte 'een ministerieele crisis ge- horen werd, dan leden allicht de voorstellen van Üe (Jrondwetsrevisie ook thans weer schipbreuk. En dat althans moet liefst vermeden." Iteat er'ssaiigg vaiegoiïfjsi&Bk* In de nabijheid van Utrecht, tuseehen De Bilt en Blauwkapel, is gisternamiddag on geveer 4 uur' een tweedekker, bemand met luitenant Hofstede als vlieger en luitenant Polis als waarnemer, van een hoogte van ongeveer lüO meter, vermoedelijk wegens een gebrek aan den motor, gevallen. De inzittenden geraakten door den val ge deeltelijk bekneld tusschen de machinedeeleh en werden ernstig verwond. Beiden waren be wusteloos. Het toestel was zoo goed als ge heel vernield. Dr. Lette, uit De Bilt, verleende de eerste geneeskundige hulo. Buitenant Polis, die het ergst verwond was, werd terstond in hewus- teloozen toestand per auto naar Utrecht ver voerd en opgenomen in het St. Antonius- gasthuis. Zijn toestand was gisterenavond zorgwekkend. Luitenant HolTtede kon gisterenavond 10 uur nog niet van de hofstede van den land bouwer Dorrestein, in de nabijheid, waarvan het ongeluk voorviel, naar Utrecht vervoerd worden. Nadere bijzonderheden. Van andere zijde meldt men: De le luitenant F. A. van Heyst, die hij afwezigheid van kapitein Wal aardt Sac ré rils waarnemend commandant van het vliegkamp optrad, heeft onmiddellijk na het gebeurde een onderzoek ingesteld. Hij had de heer en Hofstede en Polis ongeveer 3 urn- zien op stijgen; het vertrek geschiedde zoo vlot mo gelijk, de motor functionneerde uitstekend, althans bij de opstijging viel van het veld af niet dé minste onregelmatigheid te bespeu ren. Trouwens, ware dit boven het vliegkamp wel het geval geweest, dan zou luitenant Hofstede stellig onmiddellijk weer gedaald zijn. De heer Van Heyst gaf als zijn ineemng te kennen, dat waarschijnlijk een motorpanne als eerste oorzaak van het ongeval moet wor den beschouwd, maar een plotselinge weige ring van den motor behoeft allerminst een reden te zijn, wanneer men althans op vol doende hoogte is, om een ongeluk te krijgen. Daarom vermoedt de heer Van Heyst, en in die meening, stonden drie van zijn collega's aan zijne zijde, dat de heer Hofstede waar schijnlijk door gebrek aan een behoorlijke landingsplaats niet steil genoeg heelt kun nen dalen, waardoor het toestel, aanvankelijk waggelend, ten slotte opeens als een bak steen voorover is gesmakt. Het toestel, waarüieé het ongeluk is ge beurd, werd nog slechts eenige weken door den heer Hofstee gebruikt; het is een Henri Farman-tweedekker met- een Gnomemotor van 80 P.K. Het vliegtuig werd in 1913 voor 't eerst door luit. Van Heyst gebruikt en hoeft heel wat afstanden afgelegd. Het was iets kleiner dan de andere machines, het was zeer stabiel en handzamer dan vele der an dere vliegtuigen bij ons leger in gebruik. Luitenant Polis, de verkenner, heeft ook de ongevallen in de Haarlemmermeer en te Noordwijk meegemaakt. Er was onmiddellijk medische hulp bij de hand; nit alle richtin gen kwamen er dokters aanrijden. Gisterenavond om 11 uur was de toestand van luit. Polis nog zeer ernstig. De patiënt had een vrij goede pols, hij dronk melk, maar was erg suffig, af en toe. Men had nog niet kunnen vaststellen, van welken aard precies de verwondingen zijn. Overste dx. Folmer is de chirurg, die hem behandelt. Direct levens gevaar was er niet, maar de toestand was toch Wel-zorgwekkend. Mevrouw Hofstede en een zuster van den heer Hofstede waren spoedig aanwezig op de boerderij bij het fort Voordorp. De heer Hof- slede heeft tal van verwondingen: een dub bele beenfractuur, ernstige wonden aan 't ge zicht en het hooi'd, en er wordt ook voor een aandoening van het ruggemerg gevreesd. Hij herkende luit. Van Heyst, toen deze aan zijn sponde verscheen, onmiddellijk en noemde zachtjes zijn naam. Wat. een ooggetuige verhaalde. Een korporaal, die zich in de buurt van de boerderij bevond toen de vliegmachine kwam aanvliegen, schetste wat hij gezien heeft als volgt: Het was te ongeveer half 4, toen de tweedekker met de bekende oranje- distinctieven in oostelijke richting te zien kwam. Het vliegtuig bevond zich toen boven de boesehen rechts van den Soestdijkschen straatweg. De motor maakte toen al blijkbaar geluiden, die verrieden, dat de machine niet geheel in orde was. Instee van een regelma tig gegons was een afwisselend gestoot hoor baar, waaruit de menschen, die het toestel zagen, afleidden, dat de motor af en toe stil stond, en dan telkens weer aangezet werd. in plaats van constant, werd er bij korte tus- Schenpoozen rook uitgelaten. Eindelijk bevond de machine zich. op een hoogte van ongeveer 150 M. hoven de weide. Klaarblijkelijk maakten toen de vliegeniers m vilten om een noodlanding te beproeven. Het toestel zweefde in wijde kringen, die ge leidelijk samentrokken, boven het weilancL Een der ooggetuigen, die het cirkelen van de machine uit de verte heeft waargenomon, meende te zien, dat een van de twee inzit tenden in het vliegtuig stond, volgens zijn gissing om iets aan den motor te herstellen. Anderen hadden dit evenwel niet gezien, maar wèl meende een der ondervraagde personen te hebben gezien, e dat d vliegmachine telkens, hij kortere of langere tussckenpoozen, den kop weer ophibf; blijk- baar beproefden de vliegers, nog alles, om den tocht op regelmatige wijze voort te zetten. Toen 't voorstel op deze wijze een 4 5-tal cirkels had beschreven en het zich ongeveer op en hoogte van 100 Meter bevond, scheen de motor plotseling te weigeren, waardoor de voordeel heeft, om de bewerking van de materialen en de daarbij aan den dag ko mende gebreken gemakkelijk ten voordeel e van het onderwijs aan hare leerlingen te kunnen laten zien. [W&t betreft de plaats van vestiging der beide scholen, meenen .wij, dat de grond, liggende aan den Kleverparkweg ten noor den van de Aelbertsbergstraat, .wel het meest daarvoor geschikt is. Indien Uw Raad zich met die aanwijzing kan vereenigen, zal het bij Uw besluit van 2 Februari 1910 no. 11 vastgestelde plan van uitbreiding voor die gronden moeten worden gewijzigd in dien zin, dat eene ont- worpen straat ongeveer 25 M. zuidelijker zal komen te liggen. In overeenstemming met het advies der tweedekker loodrecht naar beneden schoot en j Oommissie van bijstand in het beheer der in geweldige vaart neerviel, waarbij de kop: Openbare (Werken geven .wij U in overwe in den grond boorde en het geheele toestel J ging, om den verkoopprijs van den benoo 'n buiteling maakte. Een geweldige slag werd j digden grond te bepalen op f 6 .per M2, gehoord, alsof een zware boom geveld werd,zijndo ongeveer den kostprijs, terwijl ook vonken te zien waren. j B. en W. gaan aceoord met eene overne Dadelijk snelden verschillende personen, ming der gebouwen van dé bestaande am die bet toestel reeds een tijdlang in zijn bewe gingen hadden gevolgd, toe en vonden de in zittenden in deplorabelen toestand. Ze zntén gedeeltelijk bekneld tusschen de maehinedee- len en waren heiden bewusteloos, terwijl bloe dende wonden Ihun gelaat bedekten. UITVOER VAN KATOEN-OLIE. Naar de Tel. verneemt, heeft de Nederl. O-, erzee-Trustmaatschappij twee Rotterdain- sche firma's als eerste aansprakelijken voor 300,000 beboet, wegens den verboden uitvoer van katoen-olie. De zaak werdontdekt, toen de katoen-olie zich reeds in de zevende hand bevend. EEN BERÖEP OP HAARLEM'S KATHOLIEKEN. Onze oud-stadgenoot, de WelEerw. Pater Sta nislaus van den Berg, thans Belgisch aalmoeze nier in het vluchtelingenkamp te Nunspeet, ver zocht ons zijn hartelijken dank over fe brengen aan zijn begunstigers, die hem met hunne gaven in staat stelden, zijne bediening aldaar volgensvan 5 pöt. ten grondslag gelegd. bachtsschool en om aan de Vereeniging de Ambachtsschool een voorschot te geven. Zij stellen voor: A. Aan de vereeniging in koop af te staan een gedeelte grond, gelegen aan de oostzijde van den Kleverparkweg ten noor den van de Aelbertsbergstraat groot 10450 M2 tegen f 6 per M2. En verder om te besluiten op eenige nader omschreven voor waarden: 'B. Aan de Vereeniging „de 'Ambachts school' "alhier, ten behoeve van den aankoop van het sub A. bedoelde terrein en van de op- en inrichting aldaar van eene Middel bare Technische School met voorbereidenden cursus en ambachtsschool een voorschot te verstrekken ten bedrage van de som, welke genoemde vereeniging voor dat doel zalnoo- dig hebben, doch tot een maximum van f 520.000, met bepaling, dat voor rente en aflossing van dit voorschot gedurende 25 jaren een annuïteit moet worden voldaan, groot 7.0952 ten honderd van het werke lijk verleende voorschot, zijnde aan de be rekening van de annuïteit een rentevoet de voorschriften ie kunnen vervullen. Echter lijdt zijn kerkje nog gebrek en mist hij het noodige zwart om, ter gelegenheid van den aanstaanden Allerzielendag, het altaar in rouw te .versieren. Zijn Eerw. waagt het daar om een beroep te doen op zijn oud-stadgenooten, in het vertrouwen dat die hem zullen helpen aan een hoeveelheid zwarte stof en wit lint, waarvan hij onder zijn leiding door de vluchtelin gen de versiering kan laten maken. O. Te bepalen, dat, wanneer door de ge meente Haarlem tot conversie der 5 pöt. leeningen der gemeente in die van een lager rentetype mocht worden overgegaan, dit lagere rentetype alsdan ook zal gelden voor het aan de Vereeniging „de Ambachts school" verstrekte voorschot, bedoeld süb B; zullende zulks bij een ^blijvend jaarlijks terug te betalen bedrag van 7.0952 ten hon derd van het werkelijk verleende voorschot Wie daarvoor dus te missen heeft, bevelen wijaan eene snellere aflossing ten goede komen. D. Aan de Vereeniging „de Ambachts school" ten behoeve van de Middelbare Technische School en de ambachtsschool een jaarlijksch subsidie te verleenen onder scheidenlijk ten bedrage van f 12.000 en f 17.400. E. In verband met het hiervoren sub A bepaalde, B. en (W. uit te noodigen voor stellen te doen tot wijziging van het plan van uitbreiding voor de gronden, gelegen tusschen het Kleverpark en de Kleverlaan, vastgesteld bij raadsbesluit van 2 Februari 1910 no. 11. F. Met ingang van den dag, waarop de sub B bedoelde ambachtsschool .wordt in gebruik genomen, het gebouw met bewaar derswoning, gelegen aan de Kamperstraat, kad. sectie li nrs. 1691 en 1692, voor de gemeente over te nemen voor eene som van f 40.000, zullende de kosten op deze overdracht vallende, die van levering van het afschrift der akte daaronder begrepen, komen voor, -rekening der overdragende partij. D,E SUIKERPRIJZEN. Onder leiding van den heer G. D. van W en gen had hier gisterenavond plaats eene vergadering van winkeliers in koloniale wa ren ter bespreking van de suikerprijzen. Na eenige bespreking waaruit bleekl dat men algemeen van oordeel is, dat de| maximum verkoopsprijs van suiker op. 30 et, per pond dient te worden gesteld is be sloten aan den minister van Landbouw enz. onderstaand adres te zenden: „Aan den minister van Landbouw enz., geven met verschuldigden eerbied te ken nen, ondérgeteekenden, allen winkeliers in ein om Haarlem, dat zij' door de xvijziging der suikerprijzen waarbij U wel de maximum inkoopsprijzen verhoogde doch die der ver koopsprijzen ongewijzigd liet, ten zeerste in hun bedrijf zijn geschaad; 'dat een brutowinst van pl.m. 7 o/o' geen ver dienste is, benoodigd, om een gewone zaak naar behooren te drijven; dat er zeer zeker winkeliers zijn, die zich met deze, ja zelfs nog mindere wïn3t te vreden stellen, doch, zooals in alle vakken, zijn ook in het kruideniers vak personen, die buitengewoon laag sommige artikelen ver knopen, in de hoop daardoor het publiek te lokken;- dat, "wat echter enkelen kunnen, voor dui zenden anderen onmogelijk is; redenen, waarom ondergeteekenden U be leefd doch dringend verzoeken de maximum verkoopprijzen met f 3.per 100 K.G-. te verhoogen." De aanwezige winkeliers teekenden allen dit adres; terwijl 't aan de niet-aanwezigen ter teekening zal worden aangeboden. Ingevolge eenige opmerkingen inzonder heid der heer en Lemmers en Reinalda is wicht, doch ook het voordeel, dat vele "te verder besloten, dat; eene commissie, bestaan- Haarlém wonende jongelieden een schrede de uit de hoeren .Van Wengen, J. Leppen vóór zouden hebben op den weg door de j ei1 A. Elffers Jr. Vrijdag bij den Burge wereld, mag niet worden onderschat." meester een onderhoud zal aanvragen om „Deze voordeelen en ook de groote indi- hem een afschrift van het adres aan te bieden recto voordeelen die daaruit voortvloeien to verzoeken het daarin gedane verzoek springen te zeer in het oog, dan dat zij hij' den minister te ondersteunen. In eene Maandagavond te houden samen komst zal' van het onderhoud met den Bur gemeester door de commissie verslag gedaan worden. Besloten is nog aan de Haarlemsehe Han- deisvereeniging en aan de R. K. Midden- het beroep van pater van den Berg dringend aan. R. K. GEMEENTEWERKLIEDEN. Op de morgenavond (Woensdag) te houden vergadering van de vereeniging van bovenge noemde werklieden, treedt als spreker op de heer W. Mooijman, van den ITaag, die een zeer be langrijk onderwerp behandelen zal. Waar de vergadering ook toegankelijk is voor ongeorganiseerde R K. gemeentewerklieden, wekken wij dezen op (naast de leden) de belang rijke vergadering niet te verzuimen. De vergadering begint te 8 uur. Tevens kunnen wij mededeelen, dat naast ge- meentepersoneel ook R. K. Rijks- en provinciaal- personeel toegang heeft. GEMEENTEZAKEN. Een ftiidd: share ïashe. Se'bGG'. Een belangrijk raadsstuk is, verschenen dat betrekking heeft op de stichting; eener middelbare Technische school met voorbe reidenden cursus en den bouw eener nieu we ambachtsschool alhier. Zooals bekend is, zijn de plannen dien aangaande reeds lang aanhangig en werd door het Bestuur van de vereeniging „De Ambachtsschool" bij de gemeente aange drongen op finantjeelen steun voor zooda nige Middelbare Technische school voor bur gerlijke- en waterbouwkunde. Aangedrongen werd verder op aanwijzing van een bouwterrein en op overneming van de gpbouwen en terreinen der bestaande Ambachtsschool. Uit een schrijven van. het bestuur der school d.d. 29 April blijkt, dat voor de bouw en inrichting der nieuwe school thans noodig zal zijn in verband met de tegen woordige tijdsomstandigheden f 520.000 (eerst geraamd op f 458.000) en dat dien tengevolge voor de instandhouding der scho len de gemeente eene jaarlijksche subsidie van onderscheidenlijk f 12.000 en f 17.400 zou moeten verleenen. Nadat B. en iW. een en ander hebben gememoreerd, deelen zij den raad mede; Ten opzichte van de vestiging eener Mid delbare Technische School in deze gemeente kunnen Wij Uwen Raad mededeelen, dat ons College, niettegenstaande zijne gewijzigde samenstelling, nog dezelfde meening is toe gedaan als in 1904. In ons voorstel d.d. 14 April 1904, 5e afd. no. 57, tot het verleenen van eene tegemoet koming in de kosten van den bouw van eene eventueel hier ter stede van rijkswege te vestigen Middelbare School voor .Technisch Onderwijs schreven wij o.a. „Wij achten Haarlem's belang bij de ves tiging van genoemde school zeer na be trokken. Niet alleen de omstandigheid dat een belangrijke staf van onderwijzers zich hier zoude komen vestigen en dat de school allicht eenige honderden leerlingen zoude trekken is voor onze gemeente van ge- Rog nadere toelichting zouden behoeven." Deze motieven hebben naar onze meening niets van hunne waarde verloren. Het is daarom, dat wij u in overweging geven het gevraagde voorschot en subsidie te verstrekken, te meer daar dan tevens, kan worden overgegaan tot stichting van stands vereeniging te vragen aan het adres een nieuw gebouw voor de ambachtsschool waaraan eveneens groote behoefte bestaat. De combinatie' dezer beide inrichtingen wordt door den Inspecteur van het Middel baar onderwijs, in tegenstelling met het gevoelen der Plaatselijke .Commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs alhier, zan zeer groot belang geacht, omdat daar- feest, dat morgen aan den Spanjaardëlaan door de middelbare technische school, hoe- op het mooie terrein van de H. F. C. plaats wel op zich zelf staande, toch het groote heeft, willen we nog eene krachtig opwek- bij' den minister adhaesie te betuigen; mede op voorstel van den heer Demmers. Nadat, 't adres was geteekend werd de ver gadering te bij elven gesloten. HET MILITAIRE SPORTFEEST. Aan den vooravond van het groote sport- ken om dit feest li ij te wonen. Reeds zoo vel© plaatsen zijn Haarlem voorgegaan in deze; laat de Spaarnestad nu ook niet ten achter blijven, waar (het een zoo goed doel geldt: geldeiijken steun aan behoeftige ge zinnen van gemobilheerden. Terwijl het ge boden wis én zeker de moeite en de kosten van een entree zal loonen, want ook wat de praestatie óp het gebied van sport betreft, hebben de militairen in dit „ijzeren jaar" wel getoond, iets te kunnen! INLIJVING VAN 'LANDSTORM- PLICHTIGEN Op Vrijdag 1 October a.s. zullen door den provincialen adjudant in Zuid-Holland in het Algemeen Verkooplokaal aan den Goudschen Singel no. 33 te Rotterdam te 8.45 uur v.m. 500 landstormplichtigen der jaarklasse 1914 worden ingelijfd voor het Depot-bataljon X alhier. FAILLISSEMENTEN Door de Arrondissements-Rechtbank alhier zijn bij vonnissen d.d. 28 Sept. in staat van faillissement verklaard: A. Kraaijenoord, kruidenier en brooddepothou der, wonende te Haarlem, Nassaulaan. K. Ver- heus, pensioenhouder te Zantvoort A. Th. Schoo- ne, bloernbollenkweeker te Lisse. H. van den Berg, bloernbollenkweeker te Lisse. Rechter-com- missaris in alle Mr. '.J. D. Pasteur. Curator in? 1 en 2 Jhr. Mr. J. K-. Schorer, in 3 en 4 Mr. N H. van Voorst van Beest. KERKCONCERT. Het programma van het Kerkconceit op Woensdagavond a.s. in de Groote Kerk alhier, te' geven door de sopraanzangeres Tilia Hill en den' organist Louis Robert, bevat liederen uit de 14e, tot 17e eeuw en van Bach, Ph. Loots, Cafh. van Ren nes en Averkamp, orgelsoli van Bach, Fres-' cobaldi en César Franck. OP HEETERDAAD BETRAPTl Onze Botermarkt wordt in- den laatsten tijd. onveilig gemaakt door jongens die van alle kra men probeeren te stelen Tot dusver waren zij' ieder te vlug af. Gisterenmiddag 3 uur echter, toert zoo'n jongen probeerde een fruitkoopman Ite bestelen, "werd hij gegrepen en door den koop- pan aan de politie overgeleverd. AANBESTEDING. Heden werd door B. en W. aanbesteed, e afneming van de door het gemeentegas- edrjjf te Haarlem gedurende het tijdvak van 1 September 1915 tot J. Juli 1916 te pro- duceeren hoeveelheid koolteer, zijnde onge vee-r 14,000 ILL. Ingekomen 4 biljetten. Ingeschreven dom De Maatschappij tot bereiding va'n Koolteer, Krimpen a. d. ÏJssel, voor f 1,805 per H.L. N. V. Ned. Asfaltfabriek, te Alfen a. d. Rijn voor f 1,75 per H.L. N. V. Utrechtsche h falf.fabriek v.h. v. Stein en Tak, Utrecht, \«x>; f 1,43 per H.L. Eén liljet was ongeldig. KUNSTHANDEL DE BOIS. Van 1 October tot 1 November houdt de heer J. H. de Beis in zijn kunsthandel, Kruisweg ÓS eene tentoon*telling eener belangrijke coilec' nieuw werk van M, W. van der Valk, waar eeh 25-tal aquarellen en pastels met z.g. pron'. schelpen tot onderwerp, een onderwerp, waarme de artist zich dit jaar voornarnelijk heeft bezig gehouden. DE TEMPERATUUR van het water in de iwemschool aan de Hout vaart bedroeg heden 56 gr. VAN ONZE RECHTBANK Verzet. Ook de zaken die gisterenmiddag werden oehandeld waren van weinig beduidenis. Twee personen hadden te Lisse toen daar femand wegens openbare dronkenschap zou /orden gearresteerd, zich met dat geval oemoeid en tegen de politie verzet gepleegd. De eisch luidde tegen ieder van hen een Jnaand gevangenisstraf. Dierenmishandeling. Tegen een stalhouderskneeht te Zaandam, lie zijn paard had mishandeld door het lier o.m. tegen den buik te schoppen werd 25 boete gevorderd. Bekl. verzocht hem een lichtere straf op Ite leggen, daar h'j slechts f 11 per week. |verdieut en een groot gezin heeft. Openbarp dronkenschap. Tenslotte dienden een drietal verzetza- Iken van een zekeren ,W. O. tegen een vonnis van den kantonrechter, waarbij hij wegens openbare dronkenschap was ver- loordeeld. Bekl. was niet verschenen bij iedere I volgende zaak werd hij echter opnieuw door den deurwaarder opgeroepen en tegen |hem werd verstek verleend. Het O. M. vorderde in de eerste zaak be- I vestiging van het vonnis, van den kanton- Irechter en volstond met, evenals dc re Iter-rapporteur, te zeggen „hetzelfde" |twee volgende zaken!.... BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 28 Sept. A. M. Tkoma.- en I. H. Meijerink. Getrouwd: J. B. Angenent en M. S. Hoek- sema. Geboren: 25 Sept. z. van A.. Wildschut ■Hol. 26 "Sept. z. van C. MeerveldBouw- Iman. 26 Sept. z. van B. Wagemnkerde |Boo. 27 Sept. z. van J. T. H. Loeft—Rees, zv van G.. Harms en—Bruijn. 28 Sept. z. |van J. C. Otte—Welboreu. Overleden: 26 Sept. R. C., 16 d„ d. van, J. Ivan Beek, Kaeuredamstraat. 27 Sept. D. ■Akersloot, 80 jaar, Meesterlottelaan. P. |v. d. LijnKlaver, 73 jaar, Brouwersvaart. IT. van Noord—Kingnia, 78 jaar, Da Ccsta- Istraat. A. C. Houtkamp, 77 jaar, War- 1 moeestraat. 28 Sept. J. C. van Leeuwen^ [47 jaar, Gasthuisvest. BUITENLAND. VAN HET OOSTELIJK FRONT. BUITSCHE AANVALLEN AFGESLAGEN. ST. PETERSBURG, 28 Sept. (Officieel). .Bon Duitsche aanval bij de stad Eekau werd door ons vuur afgeslagen. De vijandelijke artil lerie zet de beschieting op verschillende pun ten bij Riga voort Bij Dunaburg ontwikkelden zich opnieuw gevechten met dezelfde hevigheid op vm schillende, punten. Een reeks vijandelijke aan vallen in de richting van Nowo Alexandrewsk werd afgeslagen. Ten Westen van Wileika had een uiterst verbitterd gevecht plaats, Vier Duitsche aan vallen .werden afgeslagen. Bij een nieuwer, aanval der Duitschers werden onze troepen een weinig in het nauw gebracht. Het y? vecht is nog aan den gang. Ten oosten van Oschmiany en verder zuid waarts tot aan het Pripeigebied deed vijand overal krachtige aanvaiien, waarvan enkele een plaatselijk, weinig beduidend suc ces hadden en zonder invloed waren op Cc uitvoering van het vooraf -vastgestelde pl-n van onze legers. Een onverhoedscbe aanval ondernamen wbl op een Oostenrijksch bataljon bij Kabouay aan de Schara, waarbij twee officieren, 36'. man en een machinegeweer in onze hande-- vielen en een gedeelte van hét Oost^nrijkscha bataljon werd gedood. De vijand was door onzen aanval gedwon gen over de Schara terug te trekken. Hét dorp Sliesnitsclii aan de bencden-Sloehod werd door ons veroverd. Na een uiterst hevig, gevecht om de brandende huizen bleef het dorp in onze handen. De vijand werd ver-: nietigd, behalve twee man, die gevangen weiden genomen. Vier machinegeweren wer den buit gemaakt. DB GR1EKSCHE MOBILISATIE. LONDEN, 28 Sept. Het Grieksche consu laat te Cardiff heeft alle daar liggende Griek sche schepen last gegeven, terstond naar Griekenland terug te koeren. a Kil /ion minisfAr* n/ihnoaio. Ia Kofnicpn mn/lo

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 7