I I I STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE 40Srl@ Staat®lotcrI|«' de gemeente Utreeïit, W. J. Fortuyn Droog- leever, c-andidaat-notaris te Amersfoort. De gewone audiënties van den mini-ter van Buitenlandsche- en van den minister van Binnenlandsche zaken, zullen deze week niet i>laat6 hebben. HET ERNSTIGE "VLIEGONGELUK. De Minister van Oorlog beeft telegra- ohisch den wensch te kennen gegven, op de hoogte te worden gehouden van den toestand der gekwetsten. Gisteravond 10 uur was de toestand -van luit. Hofstede bevredigend, doch nog zeer zorgwekkend. De toestand van luitenant Po lis was iets gunstiger. DE „EEMDIJK". Gisterenavond is de bemanning van het stoomschip „Eemdijk", van de Holland-Ame- rikalijn in .totaal 30 personen te Rotterdam aangekomen. Volgens meaedeelingen van de bemanning is de Eemdijk, kapitein G. Kok, met eene groote lading maïs op reis van Buenos Ayres naar Kopenhagen, de vorige week in den nacht van Woensdag op Donderdag om streeks kwart na twee, ter hoogte van Dog- gersbank op een mijn geloopen, Met een tus- scbenruimte van ongeveer vijf minuten wer den twee ontploffingen van mijnen waarge nomen, die voornamelijk het voorschip trof fen. De ontploffingen waren zóó hevig, dat in het volkslogies de bovenkooien door de onderkooien werden heengeslagen. Oogcn- blikkelijk waren allen aan dek en klonk het hevel: naar de booteu, die volgens voor schrift huiten boord gereed hingen, loet het' oog op mogelijke ongelukken» Er .werd zoo veel mogelijk kleeding meegenomen. Twin tig of vijfentwintig minuten na de ontplof fingen zonk het schip, rechtop met den kop naar beneden. Heel de bemanning, waaronder ook twee Skandinaviërs, die in Zuid-Amerika aan boord gekomen waren, kwam ongedeerd in de booten, met uitzondering van een derde officier, die zich bij het afsteken van nood signalen licht heeft verwond. Na ongeveer twaalf uur geroeid te hebben, ,'s de hemauning opgepikt door het Zweed- 6che stoomschip Framnaes, dat ze Zaterdag morgen te 10 uur te Yarmouth heeft ge bracht. Daar zijn zij gedeeltelijk in bet zee manshuis en gedeeltelijk in het Royal Al bert Hotel opgenomen. Na door de autori teiten in verhoor genomen te zijn, vertrok de bemanning Maandag naar Londen, waar ze zich naar het filiaal van de Holland Amerikalijn begaf. Van Londen ging ze naar Tilbury, waar men zich inscheepte aan boord van het stoomschip Mecklenburg, van de maatschappij Zeeland, die gisterenavond te Vlissingen is aangekomen. De scheepspapieren van de „Eemdijk" zijn gered. Sommigen van de bemanning uit het volks logies zijn van meening, dat de zes voet wa ter-ballast, die in de voorplek van het stoom schip stond, er veel toe heeft bijgedragen, dat degenen, die zieli op het oogenblik van de ontploffingen in bet volkslogies bevon den, van letsel zijn vrij gebleven. Over de behandeling in Engeland onder bonden, waren ze vol lof. EET WITTE KELTS. Op de te Amsterdam gehouden 57e alge- meeno vergadering van Het .Witte Kruis werd medegedeeld, dat de Commissaris der Koningin in Noord-Holland het eere-voor- sitterschap der vereeniging heeft aanvaard. Uit het jaarverslag bleek, dat de Veree- ging in 1914 ruim 1500 leden heeft ge wonnen en dat een plan om te Alkmaar een Rijksontsmettingsinrichting te bouwen in wording is. Edam deed een voorstel om te besluiten een commissie te benoemen, ten einde een onderzoek in te stellen naar de wijkver pleging iu Noord-Holland om deze meer aan daar doel te doen beantwoorden. Wieringorwaard stelde voor om in dit voorstel achter het woord „wijkverpleging" in te lasschen „en huisbezoek ter bestrijding van tuberculose." Dit amendement Werd door de afdeeliug Edam overgenomen. Ten slotte is 't geamendeerde voorstel door de vergadering z. b. s. aangenomen, nadat een voorstel Haarlemmermeer inzake gelden voor wijkverpleging was ingetrok ken. Tot lid van het hoofdbestuur in de vaca ture dr. B. .Trouw, werd gekozen de heer B. S. H. Stieler te Westwoud. Omstreeks één uur kwam de commissa- Tis van de Koningin in Noord-Holland ter vergadering. De voorzitter heette den nieu wen eere-voorzitter hartelijk welkom en sprak den wensch uit, dat de vereeniging nog tal van jaren het voorrecht zal mogen smaken, den heer Böell in haar bestuur te zien. De heer Röell dankte den voorzitter voor zijn welkomstwoord en zeide, dat het hem een genoegen was, deze belangrijke verga dering te kunnen bijwonen. Aan de orde kwam verder een voorstel van het hoofdbestuur om den inhoud van bet magazijn van verplegings-artikelen, tot nu toe opgeborgen te Alkmaar, ter beschikking te stellen van het herstellingsoord „Bosch en Heide". Dit voorstel werd hij acclamatie aangeno men. Nog deed het hoofdbestuur een voorstel om de Commissie van Beheer over „Vecht oever" te machtigen aan de directrice voor het jaar 1915 een gratificatie te verleenen 'van 200. Ook dit werd zonderstemming aangeno men. Nadat hij de rondvraag nog eenig'e punten van ondergeschikt belang waren besproken, werd de vergadering gesloten. SMOKKELEN VAN TIN. De Tel. meldt, dat de N. O. T. een boete van f 120,000 heeft opgelegd aan een firma, wegens het smokkelen van tin. met verlof zijnde soldaten uit Budel, op den weg. Wat er toen is gebeurd, zal nog wel worden opgelost. Onverwachts kwam de rijksveldwachter weer in de herberg. Hij bloedde hevig. Blijkbaar is hij door de sol daten aangevallen, die V. mishandelden met een stuk hout en hem revolver en gummi stok ontnamen, welke door de marechaussees in een poel zijn gevonden. De heide soldaten zijn gearresteerd en V. i6 naar het hospitaal te Eindhoven overgebracht. Een doodelijke val. Te Rotterdam viel een metselaarsknecht, terwijl hij reparatie- werk verrichtte aan het pakhuis pand „St. Joris," aan den Schiedamschen dijk 78, ter hoogte van de derde verdieping, achterove» van een stelling op straat. In bewusteloozen toestand werd de ongelukkige per raderbran card. naar het ziekenhuis overgebracht, al waar hij ongeveer een uur na aankomst aan de gevolgen van een schedelbreuk overleed. Smokkellüst. Men meldt nit Gendringen: Bij het onderzoek van een tweetal ledige tramwagens, die naar Isselbrug moesten, ont dekten eeuige kommie/en dat beide wagens aan den onderkant met reepen leer bespij kerd waren, totaal voor ongeveer 600 waar de. Er wordt een streng onderzoek naar de daders ingesteld. De netten vernield. Te Vlaardingen is binnengekomen het loggerschip SCH 43, waarvan de schipper M. Mos het volgende mededeelde: Dinsdagavond op 53o 53' N. B. aan de vleet liggende, hoorden wij plotseling een hevigen slag, waardoor het schip dreunde. Ons aan dek begevende, bemerkten wij evenwel niets bijzonders. Om halfdrie begonnen we de vleet binnen kalen, doch toen een 18 netten binnen waren, bleek dat de vleet was afgeslagen door een mijn, daar de stukken hiervan nog in de netten zaten. De oorzaak van den hevigen slag- was toen gemakkelijk te hegrijpen. Wij gingen toen op zoek naar de andere netten en vonden deze ook, maar in znik een verwarden toestand, dat er weinig van viel te redden, terwijl bovendien bleek, dat hierin ook nog verscheidene mijnen zaten. Om er ger te voorkomen, hebben we de netten niet binnengehaald en zijn we, daar we toch niet meer konden vissclien, naar huis gezeild. Door de tram gedood. Vermoedelijk door op de treeplank te stappen, is gisteren morgen de vijftienjarige Otto Vermeulen bij de Julianastraat. te Gulemborg door de tram Ïiel-Buren-Culemborg overreden en onmid dellijk gedood. Berooving. De 71-jarige weduwe M. A. "VVels is iu den nacht van Maandag op Dinsdag in de .Toilenstraat te Rotterdam, op weg naar haar huis plotseling aange vallen door drie haar onbekende mannen,- die haar tegen de straat sloegen en beroof den van een handtaschje, waarin zich be vonden vier bankbiljetten van f 25, f 30 aan specie, een spaarbankboekje waarop nog f 2.60 ingeschreven staat, een paar sleu tels en eenige kleinigheden. In verband hiermede zijn drie mannen aangehouden en voorloopig in bewaring gesteld. Bestolen. Door den draaier P. A. N., wonende in de Eleonorastraat te Rotterdam, is aangifte gedaan dat dooi' hem vermist ■«ordt een spaarbankboekje waarop 1700 henevens een daarin geborgen bankbiljet van 25. Twist over den oorlog. Te Heerlerheide ontstond twist tusschen Belgische mijnwer kers en dorpelingen over den oorlog. Een marechaussee kreeg een zwaren slag met een steen tegen het hoofd; (hdj had veel bloedver lies. De dader is gaerresteerd. Hij was in het bezit van een geladen revolver. Een treffend ongeval. Men meldt nit Zwolle aan het Hbld., dat daar gisteren aan het station aldaar een treffend ong*eval plaats had. De Eerw. broeder H., die aldaar eenige dagen doorgebracht had, werd door eenige familieldeen naar den trein gebracht. Even vóór het vertrek zakte hij in elkaar. De ijlings ontboden geneeskundige kon slechts- den dood constateeren, tengevolge van hartverlamming. Eindelijk gevat. Door den inspecteur van politie te Amsterdam en een recher cheur is een man aangehouden, die. in 1913 zich aldaar had schuldig gemaakt aan op lichting door middel van valsehe kwitanties en die zich toen door een vlucht over daken aan zijne arrestatie had weten te onttrekken. E*é: buitenkansje. Een graanwerker met groot huisgezin aan de Van Speykstraat te Rotterdam woonachtig, had dezer dagen het geluk om op een 20ste lot der Staatsloterij de 100,000 te trekken. Hét viel op een gloeienden steen. Mishandeling van een veldwachter. In een herberg te Soerendonk bevonden zich bezoekers, die het den kastelein en den gas ten zóó lastig maakten, dat de hulp moest worden ingeroepen van den rijksveldwachter Y. Deze verscheen aanstonds ter assistentie en volgde de lastige elementen, een paar zijnde sloot de voorzitter de vergadering-, na eerst de leden nog eens er op gewezen te hebben, om voortaan beter op tijd te komen. Komen zij op tijd dan kan het bestuur ook op tijd met -de ver gadering aanvangen. Een uurtje in de 3 maan den is toch niet te veel DE BRANDSTICHTING IN DE HAARLEMMERMEER. Het O. M. bij den Hoogen Raad heeft de niet-ontvankelljk-verklaring geëischt van de aanvrage om 'herziening van het arrest van het hof te Amsterdam van 10 Maart 1915, waarbij A. K. tot 2 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld wegens opzettelijke brandstich ting, waarvan gemeen gevaar voor goederen was te duchten. Het feit zou zijn gepleegd te Haarlemmer meer in de woning van verzoeker koop man 'te Helden, toentertijd te Haarlemmer meer aan den Venneperweg waar hij een teiltje met petroleum onder een bedstede, waarin beddegoed, zon hebben geplaatst. Reeds vroeger had verzoeker van genoemd arrest revisie gevraagd. De thans ingediende aanvrage berustte pp de bewering, dat een hoofdgetuige nader had verklaard, een voor bekl. bezwarend getuigenis te hebben afge legd alleen om hem te treffen. Het O. M. bij den Hoogen Raad meende echter, dat de genoemde bewering onjuist was; er bleek wel van een mededeeling in een gesprek door een paar personen in half dronken toe stand, welk gesprek echter niet inhield de door verzoeker genoemde mededeeling of verklaring. TE WATER GERAAKT EN GERED. Gisterenmiddag; geraakte do 9-jarig© Johan na S., wonende in de KoUsebandslaan al spe lend© in. de Brouwersvaart. De arbeider O. Bronkliorst, die daar juist passeerde, sprong gekleed te water en mocht er in slagen het kind op het drooge te brengen. De kleine had van het koude bad geen letsel bekomen, en kon loopende naar huis gaan. ON ZE MIDDENSTANDS VEREENIGING. De R.-K. Middenstandsvereeniging „St. Jo zef", houdt eene belangrijke vergadering in de „Bavo", op Vrijdag, 1 October 's avonds 8Vt uur. De Agenda vermeldt o.m.Ingekomen stuk ken; Installatie nieuwe leden; Mededeeling In formatie en Incasso Bureau „de Hanze"; Voor stel „Uitbreiding Orgaan" door de Afdeelingi Haarlem bij den Centralen-Raad in November j a.s. aanhangig te maken; Bespreking Deba- tingolub en Rondvraag'. PROGRAMMA'S van de Orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk op Donderdag- 30 September 1915 des namiddags van 23 uur door den heer Louis Robert. 1. Praeludium et Fuga a kl. t„ J. S. Bach; 2. Sonate op. 17, Allegro, Litermezzo (quasi Fantasie), Allegro maestoso, M. H. van 't Kruys; 3. Melodie, Edv. Grieg; 4. Scherzo uit de 5de Sonate, Alex. Guilmant; 5. Ada- gietto, L. Boëllmann; 6. Sortie-Etude, A. Perilhou. van de Muziekuitvoering in Hen Hout op. 1 vetten (Woensdag) 29 Sept., "door Haarlems Muziekkorpsdirecteur C. P. W. Kriens. 1. Marsch der Zergsaglieri, Eilenberg; 2. Ouverture die Lustige Weiber van "Windsor, Nicolaï; 3. Valse Caprice, Rubinstein; 4. Grosse Fantasie aus der oper Lohepgrin, Wagner; 5. Ouverture Zampa, Hérold; 6. 1ste Rhapsodie (Piano-Fantaisie), Liszt; 7. Lied van den Abendstern aus Tanhauser, Wagner; 8. Grande Fantaisie de l'opera la fille du Regiment, Donizetti. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bijO. Steenman, Kloosterstraat 55, Schoten, een kartonnen doos met inhoud; A. Baltes, Vooruitgang straat 15, een Stortingsbewijs premie Obli gatie; O. Ronde, Waldeck Pyrmontstraat 55, een insigne; J. Klein, Spoorwegstraat 6, een bril in étui; gemeente Schoten Secre tarie, een roeiboot; D- Pater, Klein Heilig land, een jasje; M. J. v. Thiel, Ruyclia- verstraat 15, een stuk van een ketting (doublé)J. N. Gemzen, Schoutjeslaan 29zw. een handschoen; J. W- Vertes, Brouwers vaart 110, een halskettinkje; J. Campfens, Ursulastraat 20B., een dameshorloge; J. Eijking, Haarlemmerliedestraat 22, een bro che; Th. Stiphout, Amsterdamschevaart 36, een rozenkrans. PERSONALIA. Benoemd is in de commissie tot het afnemen van do aete-examens M.O. dr. E. Dubois van bier. NED. R. K. POST-, TELEGRAAF- EN TELEPHOON-PERSONEEL, Omtrent de vergadering der afdeeling St. Joseph van den Ned. R. K. Post-, Telegraaf- en Telephoonbond „St Petrus", ontvingen wij het navolgende verslag: Daar de opkomst in den beginne zeer slecht was, opende de voorzitter de vergadering eerst ten half vijf, in plaats van 4 uur en bracht dank aan onzen Eerw. Adviseur voor het bezoek aan de vergadering gebracht. De 2e secretaris las de notulen der voijge vergadering voor, welke onver anderd werden goedgekeurd. Wij hadden het ge noegen 3 nieuwe leden te mogen installeeren. Hierna bracht een der commissieleden voor het nazien der boeken, verslag uit, welke hij keurig in orde had bevondéh. De penningmeester bracht het halfjaarlijksch verslag ten gelioore en het was tot groote tevredenheid der leden, daar er een saldo aanwezig was, niettegenstaande er dit half jaar vele uitgaven waren geweest. Als com missieleden, tot het nazien der boeken, werden gekozen de heeren L. van Loenen en J. J. G. Spanjaard. Het verslag der algemeene jaarver gadering werd door den afgevaardigde voorge lezen en bevatte vele gewichtige punten. Het werd keurig door hem uiteengezet en met applaus begroet. Besloten werd de helft der reiskosten te ver goeden aan die leden welke van buiten komen en gebruik gemaakt hebben van spoor en tram en kennisgeven aan het bestuur van elke vergade ring die zij bijwonen. Eenige ingekomen stuk ken werden behandeld. Niets meer aan de orde HEEMSTEDE. De temperatuur van het water in den z "ten- vijver alhier bedroeg heden 55 graden. schot icn. Praatje nit Schoten. XVII. In mijn vorig praatje beloofde ik iets te zullen schrijven over het scheidsgerecht, dat noodzakelijk is geworden naar aanlei ding van art. 32 van het Alg. Werklieden reglement 1915.der gemeente Schoten. Eerst nog een enkel woord naar aanleiding van dit reglement. Het is reeds, en terecht e n door de N. Haarl. Ct. e n door de Voor hoede, die het artikel der N. Haarl. 'Ct. overnam, een mooi stuk sociaal werk ge- ;noemd. Immers de gemeente als werkgeef ster behoort vooraan te gaan en nu be paalt art. 16, -dat vaste werklieden recht hebben per jaar, op 10 'vacantiedagen. Bo- ivendien, zoo lezen we in art. 17 zaL.op verzoek nog 6 dagen per jaar verlof kun nen worden verleend, met behoud van loon. i Bovendien ontvangt zoo'n werkman f 1 per i per vacantieclag extra, zoogenaamd reispen- I ning. Bij herhalingsoefeningen militie of iandweer behoud van loon, ongehuwden de helft. Voor overwerk wordt uitbetaald 1. tot 10 uur namiddags 25 pCt. boven het loon; 2. van 10 uur 's avonds tot 5 uur jv.m. 50 pCt. boven het loon; 3. op Zon en feestdagen 100 pCt. boven liet loon. Ieder j werkman krijgt een tegoed van zooveel maal f 10 per jaar als liij jaren in dienst der gemeente is geweest, mits 5 jaren onaf- j gebroken in gemeentedienst. Na 12 jaren wordt op verzoek, de helft, na 25 jaren het volle bedrag uitgekeerd. Hij die 25 jaren onafgebroken in gemeentedienst is geweest, i ontvangt bovendien 2 .weken buitengewoon .verlof met behoud van loon. Kortom, ik ',zeg niet teveel, als ik dit reglement in alle opzichten een model noem en het mag ge rust gezegd worden, dat e n het raadsLid Hooij cu het oud-raadslid Cobólcns ijverig liebb..-.n nm.lcgov, ei'kf., ris we( l:n: v om dit reglement tot stand te brengen. Maar ik dwaal af, ik zou over het scheids gerecht spreken. Art. 32 bepaalt, dat een gestrafte in beroep kan komen bij B. en W. of den Raad. De gestrafte moet alsdan door het scheidsgerecht worden gehoord. Verder staat er in dat artikel: Geen uitspraak zal plaats hebben, hetzij handhaving of ver werping der straf, alvorens het scheidsge recht is gehoord en advies, lieeft uitge bracht. Dit in hoofdzaak het bewuste artikel. (Dat kan, er zijn niet alléén „be wuste" menschen). Dus artikel 32 spreekt van een advies en nu zegt art. 1 van het'scheidsgerecht. Het scheidsgerecht bestaat uit 5 recht sprekende leden, 5 plaatsvervangende le den, een secretaris en een plaatsvervan gend secretaris (penningmeester is verge ten). Dus nu spreken die 5 heeren rechters, inwoners van Schoten, hun oordeel uit en dit is dan een advies voor B. en W, Dit ten eerste. Nu staat er natuurlijk nog veel meer in die verordening, maar mijn praatje zou veel te lang worden, als ik dit alles ging vermelden, maar art. 8 zegt: Het eindoor deel van het scheidsgerecht, bedoeld in art. 7, 3e alinea, geldt als het advies bedoeld in de slotalinea van art. ,32 van het Alg. Werkl. regl. 1915; het zal een integree rend deel vormen van de uitspraak der be roepen lichamen. Wat blief, begrijpt u het niet, nu, erg is dat niet, in Schoten's raad zal dat best opgelost worden. U moet maar eens gaan luisteren, als er zulke zaken aan de orde komen. Dan hoor je pas wat juristerij is, ontzaglijk, .wat kan een zeker raadslid dan vervelend zijnl Maar ik heb dikwijls bij me zelf gedacht, eeuwig jam mer dat die man maar raadslid van zoo'n doodgewone plattelandsgemeente is. De 'le zer is dat zeker wel met me eens en nu itermoed ik, dat die gëheele verordening scheidsgerecht een inblazing van dat raads lid is geweest, waarbij dan de noodige cle- ricale en socialerige amendementen zijn ge komen. Intusschen de verordening is er. Ik hoop, dat er weinigen last van zullen heb ben, doch velen de vruchten zullen pluk ken van het werkliedenreglement, dat mede, door het zooveel gesmade clericale wanbe- beheer, tot stand is gekomen. OBSERVATOR. De Gemee nte begr oo tin g. (Ver volg.) De post heffing voor het gebruik van gemeentegrond en water is geraamd op f 850 (v. j. f 1500). De bijdrage van het Rijk in de kosten van het 1. o. krachtens art. 48 der wet is geraamd op f 14440 (v. j. f 12380)die krachtens de wet van 24 Mei 1897 op f 16187.751/2 (v. j. f 15423.88). Voor jaarwedden der politie is uitgetrokken f3695 (v. j. f 3385); voor kosten van den reinigings dienst f 9340 (v. j. f 5146.70). Dan vermeldt de begrooting o. m. nog een post: voorschot aan den gemeente-ontvanger verhoogd we gens de toename der löonen f 2600 (V. j. f 1400). De post: onvoorziene uitga-ven be draagt f 4632.681/2 (v. j. f 1185.93i/2). HAARLEMMERLIEDE C.A, Personalia. De Maatschappij tot bevorde ring der Bouwkunst heeft benoemd tot lid van de'schoonheidscommissie, ingesteld door deze gemeente, den heer J. B. van Loghem. ZWANENBURG. De verlichting alhier is alweer met eenige lantaarns uitgebreid. Terwijl tevens eenige gevaarlijke punten bij bochten en sloo- ten met hekwerk zijn voorzien, zeer ten gerieve van nen die 's avonds in 't donker naar huis moeten. Zoo zachtjes aan begint men zich veilig te voelen, 'dank zij de Com missie v. d. belangen van Zwanenburg. BEVERWIJK. ERNSTIGE BRAND. Onze correspondent meldt ons d.d. 28 Sept.: In onze gemeente werden wij gisteren we der eens opgeschrikt door geroep van: brand! Er was brand uitgebroken aan de Baan- straat in de bollenschuur van den beer Daams, waarin cle bollen waren opgeborgen van den Ibeer Chr. Albers. Deze laatste lijdt enorm veel verlies, daar de bollen veel te laag- verzekerd worden.. Op het aan den brand grenzend terrein vvan den heer Gerrit sen zijn ook eenige gierbakken en verder materiaal verbrand, henevens nog een dui zend andijviestruiken. Er bestond voor de omgeving ook gevaar door den flinken wind. Nader'vernemen wij: De schuur is geheel afgebrand. De brandweer kon alleen de belendende perceelen voor afbranden behoeden, hoewel een paar nog al beschadigd werden, NOORDWIJK. Tegen den bakkers-nachtarbcid. Zooals we bereids vermeldden, is er ver leden week opgericht een comité van bak kersgezellen, dat wil ijveren voor de af schaffing van den bakkersnachtarbeid. Dat comité, bestaande uit 13 bakkersgezellen, beeft een vergadering gehouden met de bak kerspatroons, van wie er 11 van de 15 ter vergadering verschenen. Vanwege de eoöp. broodbakkerij „de Verbetering", was de voor zitter en secretaris verschenen. De voorzitter van het comité, de heer O. Posschier, toonde zich zeer verblijd over do waarlijk moedgevende opkomst der patroons. De voorzitter van den bakkersbond „De Korenbloem" las 'het contract voor, dat de bakkers op Sassenheim onderling geteekaud hebben, om daar den nachtarbeid af te schaf fen. Op Sassenheim, w.aar cle genomen proef geslaagd is, zijn échter maar 6 bakkers. Spr. meende, dat bet veel gemakkelijker en beter'is, dit plaatselijk te regelen, dan op de wijze van de wet-Talma. liet bleek al spoe_- dig, dat alle aanwezige patroons er vóór waren, den nachtarbeid zoo mogelijk af te schaffen. .Verschillende opmerkingen werden gemaakt. Het denkbeeld, om in Juli en Augustus wèl des nachts te bakken, vond tegenkanting, omdat men van meening was, dat men de inwoners van Noordwijk niet mocht achterstellen bij tijdelijk vertoevende badgasten. Als men'er toe komt, onderling af te spreken, den nachtarbeid af te schaffen, moest men dit als uniforme regeling voor het geheele jaar vaststellen. In ieder geval werd het zeer wenschelijk geacht, eerst eens met de pension- en hotelhouders te praten, om hun meening in deze te vernemen. Besloten werd, zich te verzekeren van da medewerking der verschillende vereenigin- gen, zooals men te Sassenheim ook had ge daan. In 'dit verband werden nog genoemd Bodegraven, Weesp, Lisse en andere ge- Vijfde klasse 7e lijst. HOOGE PRIJZEN. 1000: 3124 3757 6631 en 18201. 400 5626 6782 19844. 200: 10408 19405 20082. 100: 1599 2614 4568 9055 10705 11094 11558 14118 14584 16335 16475. Prijzen van 229 287 292 303 306 948 1190 1268 1331 1588 1848 1959 1980 1989 2164 2391 2684 2826 2847 3258 3514 3891 4141 4439 4529 4557 4755 5209 5234 5246 5303 5479 5658 5667 5684 5991 6010 6019 6040 6613 6653 6686 6839 7665 7696 7791 7922 8270 8277 833Ó 8416 2892 4177 4836 5314 5750 6181 6862 7944 8444 8690 9251 70. 534 621 1673 1809 2196 2206 2906 3034 4227 4322 4886 4982 5324 5395 5763 5841 6191 '6197 6989 7099 8139 8145 8456 84S9 8779 8784 9390 9403 8550 8577 8590 8615 9129 9143 9149 9171 9494 9542 .9783 9880 1O09O 10100 10116 10107 10215 lO'iO 10383 10400 10506 10732 10746 10797 10822 10835 10904 11022 11077 11329 11382 11474 11722 11906 12002 12169 12272 12377 12383 12650 12655 12777 12865 12930 12977 13209 13267 13330 13390 13456 13464 13509 13550 13604 13891 13907 13960 14136 14142 14330 14450 14481 14611 14621 14848 15043 15237 15370 15389 15445 15473 15525 16171 16187 16313 16330 16551 16864 17060 17165 17266 17363 17405 1704 17579 17656 17761 17798 17963 17967 18135 18278 18434 18597 18655 18767 18863 19062 19241 19294 19446 19 9 19633 19783 19788 19941 19963 20372 20837 20889 851 1821 2381 3100 4425 5167 5437 5926 6557 7186 818? 8535 9008 9448. 1 l2?9 10820 11339 122621 12768 13386 ij 13722 14402 15231b 16134 17037 17532' 17994 18841 19502 NIETEN. 65 381 696 900 1034 1239 1607 1S71 2082 2283 2387 2592 2882 3136 3473 3763 3973 4250 4506 4874 5071 5266 5424 5629 5858 6099 6301 6561 7027 7119 7306 7593 7966 8317 8655 8834 9032 9226 9387 9602 9822 68 411 715 903 1041 1258 1626 1881 2098 2322 2427 2609 2930 3154 3530 3829 3993 4286 4524 4912 5093 5274 5474 5669 5862 6104 6349 6562 7049 7320 7324 128 440 728 926 1088 1288 1664 1882 2125 2831 2443 2670 2999 3223 3534 3837 3994 4294 4581 4914 5111 5302 5477 5676 5872 6339 6391 6602 7055" 7136 7365 7679 7730 7983 8000 8336 8350 8660 8662 8838 8841 9069 9078 9240 9258 9402 9441 9604 9658 9836 9850 236 522 779 938 1104 1290 1666 1920 2150 2338 2466 2673 3016 3290 3551 3901 4016 4299 4668 4946 5148 5315 5495 5677 5887 6128 6428 6642 8841 7059 7140 7372 7740 8099 8423 8694 8907 9098 9272 9451 9679 9937 252 544 809 961 1134 1405 1810 1966 2161 2344 2477 2675 3054 3389 3569 3912 4055 4365 4703 4976 5181 5375 5557 5715 5979 6153 6430 6646 6857 7075 7249 7452 7744 8102 8523 8704 8941 9123 9278 9535 9694 9966 298 576 815 971 1143 1491 1814 20te 2181 2""'"; 2478 2763 3079 3394 3615 ppno 4061 4447 310 597 816 3022 1200 1596 1829 2037 2269 2375 2486 2823 3114 3412 3627 3942 4152 4475- 4711 -4732 4981 ?028 5194 5377 5574 5748 59"3 6156 6477 6056 6880 7078 7273 7479 7745 8165 8551 8710 8960 9182 9297 9544 9731 9987 5196 5410 5595 58-^8 6009 6207 6401 6098 6884 70°7 7288 7532 7802 8262 8619 8785 8990 9215 9331 9564 9796 350 688 896 1029 1202 1563 1847 2046 2251 21176 2501 2837 3132 3457 3724 3962. 4169 4491 4853 5052 5203 5421 5621 5847 6083 6799 6'70 6705 711tJ 7301 7561 7861 8264 8621 8819 8937 9218 9353 9581 9815 10006 10062 10092 10108 10118 10138 1018° 10209 10213 10245 10248 10278 10328 10S5Ö 10418 10426 10430 10503 1Q534 105G2 1062J 10624 10668 10761. 10764 10776 10909 109K 11012 11018 11017 11103 11146 11171 11201 11260 11314 11357 11432 11484 11513 11542 11570.11658 11674 11694 11696 11734' 11739 1.1814 11824 11854 11862 11940 12044 1 12068 1.2105 12155 12165 12172 12202 12218 12227 12273 12296 12321 12370 12378 12396! 12446 12475 12490 12527 12540 12551 12553 12644 12654 12663 12668 12669 12721 12703 12776 12782 12817 12864 12866 12874 12921 13015 13089 13097 13103 13196 13198 13244 13278 13286 13319 13345 13375 13402 1343? 13472 13501 13506 18572 13607 13611 13626 13656 13671 13394 13737 13752 13754 13783 13793 13794 13805 13845 13854 13868 13903 13940 13947 13975 13969 14043 14176 1420' 14307 14313 14384 ,14437 14467 14472 14480 14490 14542 14695 14769 14804 15027 15Ö4? 15051 15101 15102 15164 15195 15212 15289 15333 15420 15453 15463 15487 15500 15506 15507 15537 15577 15588 15599 15621 1566<> 15704 15716 15748 ,15760 15794 15825 15833 15910 15947 15967 ,15991 15992 16037 16198 16229 16243 16266 16274 16282 16316 16329 16429 16456' 16465 16476 16495 16526 16591 16617 16635 16646 16648 16656 16684 16722 16757 16749 16798 16818 16823 16835- 16S46 16873 1,6879 16908 16914 16937 17002 17053 17104 17120 17141 17147 17168 17204 1723b 17262 17283 17299 17375 17418 17492 1750' 17521 17599 17636 17584 17700 17713 17713 17780 17781 17792 17807 17825 17829 17H>0 17873 17891 17943 17958 17974 18013 18033 18035 18112 18162 18167 18206 18212 18227 18332 18370 18447 18513 18520 18525 18575 18583 18619 18651 18657 18710 18717 18719 18789 18808 18835 18862 18868 18882 18890 18924 18926 18944 18947 19107 191D 19134 19142 19232 19269 19296 19420 19425 19436 19449 19464 19436 19469 19528 19531 19601 109611 19616 19665 19672 19700 19VJ* 19716 19720 19728 19752 19769 19799 19."' H' 19813 19837 19858 19870 19874 19892 19925 19967 19984 19999 20004 20010 '20027 2000 20050 20051 20058 20094 20111 20124 2015' 20165 20228 20286 20323 20360 20394 20-iW 20436 20488 20490 20502 20511 20602 2061» 20654 20660 20682 20685 20696 20740 207'' 20808 20845 20874 20880 20961 20998 5e klasse 6e lijst: 9578 ïnet 70 m.z. 959» met 70; 15705 m.z. 15702. nachtarbeid is afgeschaft. Eén der patroo drong er op aan, dat men nu alten <- t flink en kordaat zou medewerken, en 1 zou zwiebteu voor de mogelijke ontstenn" van één of meer klanten. De burgers «'J1' hun hart overtuigd van het goed recu j bakkers in dezen. .,fl R.K. Militair Tehuis. Evenals verlcj.,'LLM 6720 68T0 6838 70"0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 2