BERICHTEN UIT DE PROVINCIE .ÊRKNl£U W5 FINANCIEELS BERICHTEN RECHTSZAKEN. UIT ONZE VORIGE OPLAAG velsen- BURGERLIJKE STAND SCHOTEN. Ondertrouwd: J. O. Kuntze en C. M. van Halem. J. H. Wisker en H. P. van der Puijl. W. Roelands en E. Z. Bak ker. P. van der Knoop en M. G. van STOOMVAARTLIJNEN de verdediging om stand te houden. Jhr. van Spengler valt in deze oogenblikken door een bezadigde en afdoende verdedigingstactiek op; ook Mannus weert zich flink en Bouvy geeft zich no niet gewonnen. Het spel-peil gaat er onder- tusschen niet op vooruit; dat wordt eerst weer beter als Quick haar harde werken met een mooien en verdienden gelijkmaker beloond ziet, en de stand weer gelijk is. (22.) Dan ontwikkelt zich een goeden, spannenden strijd om de leiding, waarbij de partijen elkaar niets toegeven. Bosschart wil niet verliezen! En al doet Jac ques Francken dan ook z'n beste best, al wil Reij- don nog zoo goed, Bosschart wil het spel aan den anderen kant en slaagt er waarlijk telkens in, om den bal ver genoeg uit de buurt te brengen, dat voor Quick het gevaar geweken is. Al wordt er dan ook lieel goed geplaatst (en zelfs een on- vervalschte offside-goal gemaakt, die natuurlijk niet telt), toch houdt ook H F. C. stand. De spanning blijft er tot het laatste minuutje in, maar tot dat oogenblik blijven ook beide ach terhoeden veilig intact. Wanneer Mr. van Bissehck dan voor het laaist fluit, is de strijd onbeslist gebleven. Zoo is het maar het beste. De puntjes zijn eerlijk gedeeld en ieder kwam er één toe. Twee twee is volkomen de krachtsverhouding. HENK. Het p lei zier van scheidsrechteren. Interviewer schrijft in „De Sport": „De scheidsrechters scheidrechteren, om dat zij er plezier in hebben en nergens anders om. Maar wat is dat plezier? Waarin ligt ziedaar m'n vraag de vreugde van het scheidsrechteren? In het fluiten? In het loopen? Daar is overal gelegenheid voor. Loopen en fluiten kan ie allerwege, zonder bovendien te worden uit- geketterd, en zonder dat allerlei soort men- scheu hem met bliksemende oogen aankij ken. Ik kan het me alleen zóó verklaren: de vreugde ligt in het leiderschap alleen. In het gevoel van hier, onder de oogen van 't publiek, de beslisser, de machtige, de voornaamste te zijn. Dat het publiek dit niet waardeert, doet er niet toe. Het publiek moet zich onderwerpen, al gaat het in stilte nog zoo te keer. Evenzoo de spelers. Ten slotte hebben ze allemaal met heel hun lawaai en hun kennis en hun oordeel niets te vertellen. Hij, scheidsrechter, gebiedt. In werkelijkheid is hij de leider, en is de rest aan hem onderworpen. Heel het raderwerk staat stil, Als zijn machtige arm het wil. Dat is de vreugde. Daarvoor trotseert hij alle onaangenaam heden, draagt hij vrijwillig het risico van z'n bedrijf." PAARDEN. Draven te Edam.. Ter gelegenheid van de kennis te Edam wer den weder de hippische feesten gehouden. Des morgens werd in de nabijheid van het Heeren- Logement een ringrijcerij gehouden, waaraan door 2? paren werd deelgenomen. De prijzen: i 40, f 20 en f 10 werden gewonnen door mej. de Boer en den heer G de Boer, te IJpolder, le prijs; mej. M. Struving, te Purmerend en den leer J. Poigieser, te Beemster, 2e prijs; raej. Molenaar te Middelie, en den heer H. de Boer, te Edam, 3e prijs. Des middags werd een internationale hard draverij in de Purmer gehouden. Aan deze dra verij namen 11 paarden deel. De prijzen: f 150, f 75 en 25 werden gewonnen door Cathriena R., eigenaar J. Schoon Medemblik, berijder M. 1 laster; Charlotte Corday, eigenaar gebr. Prast, Amsterdam, berijder J. van Leeuwen; Auto, eige naren gebr. Prast, Amsterdam, berijder J. van Leeuwen. HAARLEM. WEDSTRIJD VAN SPUIT X. Voor de Vrijwilligers van Spuit X zijn Vrijdag zeer interessante wedstrijden ge houden. Het volgende plan -was voor de oefening opgemaakt: De vrijwilligers werden verdeeld Ln drie ploegen, elk van 10 ntan. Om half aeht ver trokken, met geregelde tusschenpoozen, naar een plaats in de nabijheid van het Phoenix- terrein, alle vrijwilligers. Zij, die niet aan de beurt waren, werden voorloopig nog van het wèdistryd-pr&gram verwijderd gehouden. Up een zeker tijdstip moest ploeg I en zoo vervolgeus na afloop der werkzaamheden de andere ploegen met den slangenwagen en de •Heuwe Tien zich zoo spoedig mogelijk naar ,:et terrein „De Phoenix" begeven, op welk terrein twee brandende fakkels zouden ge plaatst zijn. Op de plaats van die fakkels werd brand verondersteld. Alleen de ingang naar het terrein zou aan iederen deelnemer worden bekend gemaakt. Na aankomst op de plaats van den brand met beide 6puiten moest zoo spoedig mogelijk water gegeven worden met één slang op de waterleiding. Voor dit water geven moest gebruik worden gemaakt van den slangen wagen, terwijl een der brandkranen (natuur lijk zoo dicht mogelijk) moest worden geno men, die gelegen zijn aan den kant van de Parklaan. Wanneer dit doel bereikt was en do PÜP- leider dus een straal water van de waterlei ding had, dan moest onmiddellijk nog een slang op do waterleiding worden gezet. Voor deze nieuwe aansluiting moest worden ge bruik gemaakt van de nieuwe Tien, terwijl hiervoor een brandkraan moest worden ge bezigd nit de Pkoenixlaan. Bi.i Brinkmann had in do tuinzaal de lo ting plaats in welke der drie ploegen de manschappen zouden worden ingedeeld. Er zou gewerkt worden zonder commandant, zoodat dus aan het persoonlijk initiatief van elk der deelnemers de grootste vrijheid was gelaten. De Staf fungeerde als jury, bijge staan door net kader. Te baif 8 kwam groep I. Daar stoven de 2 wagens der eerste groep in dolle vaart voor waarts de Parklaan achter de school op. in het midden van do Parklaan bevond zich de brandkraan, die het dichtst bij den denkbeel- digen brand was. Doch helaas, hiermede on bekend zijnde, vlogen ze deze voorbij en hiel den pas halt bij de volgende, die zich vóór Jiensi n 'anerva' bevindt. Deze afstand kosttte tijd en slangen, want niet minder dan 400 meter waren nooclig om den pijplei- der in de nabijheid van den brand te bren gen. Het resultaat was dan ook, dat 9 minu ten en 80 seconden verliepen eer er water gegeven kon worden. Bij een werkelijken brand zou dit te lang geduurd hebben, doch de praestatie op zichzelf, dat wil dus zeggen in dien korten tijd het zich in beweging zet ten van het punt van afgaan tot de brand kraan en daarna het ontrollen van 400 meter slang benevens het aankoppelen, was inder daad een schitterend stuk werk. Doch de ploeg had de fout begaan de goede kraan fe passeeren, daar viel niets meer aan te doen, de tijd was en bleef te lang. De tweede kraan die aangesloten moest worden, bevond zich in de Phoenixlaan. Doch ook hier zijn twee kranen, een vlak vooraan en de andere in 't midden. Hier was Ploeg I gelukkiger, want direct werd de goede kraan gei. omen en thans duurde-liet slechts 3 mi nuten en 23 seconden voor de pijpgast water kon geven. Het totaal bedroeg dus 12 mi nuten 53 seconden. Echter kan men verzekerd zijn, dat deze kranen onuitwischbaar in het geheugen der spuitgasten zijn gegrift. Ploeg II kwam een goed half uur na de eerste aanzetten. Deze bleek beter met de situatie bekend en had dadelijk het goede punt te pakken, met het gevolg dat de eerste straal water in 4 minuten 19 seconden gege ven werd. De tweede duurde 4 minuten 31 sec., totaal dus 8 minuten 50 seconden. De derde ploeg had pech met de tweede straal, wijl ze de voorste, dus de verkeerde kraan in de Phoenixlaan had genomen en te vroeg water gaf. Met de kraan in de Parklaan was ze fortuinlijk geweest en het resultaat hiervan was: le straal 4 minuten 37% seconde (ja, het ging er scherp van langs met die halve seconde); tweede straal 5 minuten 77 seconden; totaal dus 10 minuten 1434 seconde. Als men bedenkt, hoe deze oefeningen ge lijk reeds gezegd, volvoerd werden zonder commandanten, leggen de resultaten voorze ker een welsprekend getuigenis af van de voortreffelijke organisatie van Spuit 10. Wel snel doch overigens rustig en zonder zenuw achtig vertoon werd door allen gewerkt. Derhalve had ploeg II de kortste tijden gemaakt. Zij bestond uit de volgenden be diening, de heeren: H. Daudey, Muijlart, Vo gel, Bierboom, Langeveld, J. Nederkoorn, Belkega, Evelein, Boelen en W. F. Hessen. Er waren 30 prijzen benevens een extra prijs beschikbaar gesteld. Zij bestonden uit kunstvoorwerpen voor de eerste en tweede prijswinner6 en sigaretten voor derde prijis- winners. Om kwart voor tien kwamen de deelne mers weer bij „Brinkmann" aan, waar men zich wat opfrischte en de jury ging beraad slagen. Daarna nam de heer J. v. Vaart, kap tie in van Spuit X 't woord, om den staf te bedan ken voor de bereidwilligheid, oin als jury te willen optreden. Hij roemde de samenwer king tusechen Staf en Kader en verzocht den heer v. d. Steur, den commandant, de prijzen te willen uitreiken. De heer v. d. Steur -huldigde bet kader van Spuit X, dat tot deze wedstrijden het initiatief genomen had. Hij huldigde ook en bracht dank aan dm heer W. Engelgeer, het oud-staflid, die had blijk gegeven van nog mee te leven met de brandweer, door een extraprijs beschikbaar te stellen. Daarna werden allereerst de prijzen uit gereikt. Groep II: eerste prijzen;. Groep III tweede prijzen; Groep I derde prijzen. Vervolgens dankte de heer v. d. Steur de vrijwilligers voor hun vlug en kranig werk; de staf was zeer tevreden zeide hij. Tenslotte was het woord aan den heer Demmers Jr., die als oudste vrijwilliger na mens de leden van Spuit X eenige hartelijke woerden van dank sprak. WEER AAN DEN SLAG1 Een zekere A. de L., een oude bekende der justitie, die Donderdag door de recht bank was vrijgesproken van een hem ten lasto gelegden rijwieldiefstal en uit het voor arrest ontslagen, ging onmiddellijk weer aan den slagl In den nacht van Donderdag op Vrijdag beroofde hij in de Korte Begijnestraat een schippersknecht met wien hij kennis had gemaakt en die een weinig boven zijn bier was, vaneene portemonnaie, inhoudende f 1.75. Tegen A. de L. is deswege proces-verbaal opgemaakt. ZIEKENZORG. De Vereeniging „Ziekenzorg" houdt hare jaariijksche Ledenvergadering op Woensdag 13 October. De agenda behelst, behalve de jaarverslagen o.m.verkiezing van twee be stuursleden, af tredenden zijn de heeren: J. W. H. Halsema en J. do Graaff en idem van een lid van den Raad van Toezicht, aftredend de heer P. Bottelier. Uit bet jaarverslag blijkt, dat bij het einde van het boekjaar het ledental 5900 bedraagt en dus met 180 leden is vermeerderd. Er traden 1338 leden uit en 1518 nieuwe leden werden ingeschreven. Velen traden wegens de tijdsomstandigheden uit; in de maand Augustus 1914 n:et minder dan 2691 Eenmaal zag het bestuur zich genoodzaakt een 'der leden het .lidmaatschap der vereeni ging te ontzeggen, aangezien deze met slink- sche manieren een der leveranciers wilde bedriegen, waarop, bet bestuur meende te moeten ingrijpen. De inkomsten en uitgaven wijzen aan een totaal bedrag van f 33222.051/2. De rekening sluit met een nadeelig saldo van f 198.61. De geheele exploitatierekening over 1914/15 leverde op een nadeelig saldo van f 888.271/2. Uitgekeerd werd aan honoraria doctoren f 11984.06, Idem apothekers f 10929.20. Het Bestuur geeft aan de leden in over weging het een opdracht te geven om te komen met een voorstel - tot contributie- verhooging. DE MARIA-VEREENIOINO. De Maria-Vereeniging hield eene ledenverga dering op 30 September in 't gebouw St. Bavo. De presidente heette de aanwezigen hartelijk welkom en opende de vergadering met gebed. Daarna werden twee aïschafsters en eene ge- heelonthoudster geïnstalleerd, terwijl één aspi rantlid zich opgaf. Presidente deelde verder de vergadering mede dat op de 7e algemeene Bondsvergadering besloten is oen Patroonsdag der Maria-Vereen- ging voortaan op 24 Sept. te vieren, op den feestdag van O. L. Vr. tot Verlossing der Slaven. Door een der afgevaardigden, jnejuffr. S. Pollé, werd het keurig opgemaakt verslag voor gelezen der algemeene vergadering. De presidente gaf voorts een duidelijke uiteenzet ting der nieuwe Drankwet, waarbij spreekster verschillende stukken uit Sobriëtas aanhaalde. Nog deelde de presidente rnctje dat ook te dezer stede door de verschillende geheelonthou- dersvereenigingen gezamenlijk een verzoek schrift bij den Gemeenteraad zal ingediend wor den tot verlaging van het maximum der vergun ningen. Na 't zingen van enkele liederen uit de Leeu- werk sloot de presidente de vergadering met gebed. RIJWIELVERDUISTERING, Door den rijwielhandelaar van S. aan de Am- sterdamsche Vaart is bij de politie aangifte ge daan dat iemand vóór 4 dagen bij hem een rijwiel had gehuurd, doch dat niet had terug gebracht. i EEN ESPERANTO-CURSUS. Met ingang van den 4en October a.s, wordt i'n navolging van andere landen hier een Espe- ranto-cursus voor post- en telegraafbeambten ge opend, onder leiding van een der beambten. Het ligt in de bedoeling een vereeniging van Esperanto-sprekende Post- en Telegraafbeambten te stichten, met aansluiting aan den wereldbond, gevestigd te Parijs, waarvan de heer Riënzi, in specteur der P. T. (ar.. Parijs) effectief voor zitter is. De directeur van het Postkantoor alhier was zoo welwillend, een der bijgebouwen van het kan toor voor dezen-cursus af te staan. De eerste Esperanto-cursus voor Post- en Te legraafbeambten begint met twaalf deelnemers. Verantwoordelijk leider en berichtgever is de heer J. D. van den Eijnde, postbeambte alhier. SPOORWEGDIEFSTAL. Uit eene bezending chocolade vanwege de N.V. Union van hier per H, IJ. S. M. naar Hil versum verzonden, bleek bij aankomst aldaar een gedeelte te zijn ontvreemd. R. K. VACANTIEKOLONIE. i Vrijdag is de tweede ploeg kinderen van de R. K. Vacantiekolonie alhier terugge keerd uit Eerssel. De kinderen waren in den basten welstand en de gewichtstoename was uitnemend. R. K. METAALBEWERKERS. In aansluiting aan ons verslag der Vrijidlag- avond gehoudeD vergadering van de R. K. Metaalbewerkeïsafdeeling alhier, vermelden wij nog, dat aan het einde der vergadering nog besloten werd: het hoofdbestuur uit te noodigen een schrijven te richten aan de fir ma Beynes, betreffende de op 1 October in gevoerde werktijdregeling, met welke rege ling de werklieden het blijkens de bespre kingen ter vergadering niet eens zijn. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: T. Piccardt, Hasse laarsplein 18, een portemonnaie met inhoud; G. Ilandgraaf, Kampersingel 21; een kinder- taschje met inhoud; W. C. Wijkhuizen, Groendaalsteeg 6, een gl ij boom van een slee- perswagen; W. Boerlage, Velsen, een fanta sie medaillon; A. van Emmerik, Tetterode- straat 106, een kluwen haakkatoen.; D. van Beek, 'JDetterodeetraat 74. 1,(111 taeeh.ie met in- houd; ba-gagelood© H. IJ. S. M., een zwart hondje. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 1 Oct. z. van A. Ouchorn—Weijen- berg. 2 Oct. d. van H. J. W. C. Essenberg —Rust. BUITENLAND. HEROPENING VAN DE DOEMA. LONDEN, 2 Oct: De Times verneemt nit St. Petersburg dd. 80 September, dat de le den van het kabinet van het hoofdkwartier terugkeerden, na in tegenwoordigheid van den Czaar des middags te hebben vergaderd. Volgens de bladen zou de Doema op 8 Oo* tober weer bijeen komen» DE VLUCHTELINGEN IN KIEFF. BERLIJN, 2 Oct. De chef van den oorlog»- verplegingsdienst voor bot zuidwestelijke front heeft bevolen, dat »uo vluchtelingen, die zich in Kieff ophouden, onverwijld deze stad weer moeten verlaten- ten adhaesie te betuigen in dien' zin, dat de Kamer het nuttig vindt voor. de Telegraaf kantoren, welke niet voortdurend geopend zijn. Ook zal adhaesie wórden betuigd aan het adres van de kamer to Borne inzake het verzoek om inviering van briefkaarten met omvouwbare adresstrook. Het bureau voor handelsinlichtingen te Amsterdam richtte een schrijven aan de Kamer met verzoek om nadere inlichtingen betreffen de een bericht in het Handelsblad, waarin aan gekondigd werd de oprichting van een nieuwe industrie te IJmuiden. Uit mededeelingen der leden blijkt dit do stichting van een traan- fabriek door de firma Pust te Geestmündè te betreffen. Besloten wordt niet in te gaan op een ver zoek de-r firma Stokvis te Arnhem om opgave van adressen van fabrieken en aantal werk lieden. Evenzoo geschiedt met een adres van do firma John Loke te 's Gravcnhage. De Kamer van Koophandel to Veendam Wildervank heeft een adres aan de Ned. Overzee-Trust Maatschappij gezonden, inhou dend bezwaren tegen de borgtochten-regeling en verzocht om adhaesie, welke goedgevonden werd te betuigen. Na de ingekomen stukken komt in behande ling een voorstel van den voorzitter om do af- deeling Velseroord der gemeente onder den beu stolkring van het postkantoor te IJmuiden te brengen. Do voorzitter zegt dat do zaak zeer urgent is. Velseroord heeft vanuit Velsen drie be stellingen, de IJ mui der straatweg slechts twee. Daar juist bevinden zich do industrieën, als gas- en waterleidingsbedrijf, fabrieken enz. Brieven, die daar 's morgens in de bus op den Hoogeberg worden gedaan, bevinden zich daar des avonds nog in. Dan hebben de meeste der inwoners van Velseroord hun werkkring op IJmuiden. Voor enkelo posttreinen heeft te Velseroord niet eens een buslichting plaats. Daar de IJmuider straatweg zich een kwar tier afstand van het postkantoor te IJmuiden bevind en Velseroord straks toch met IJmui den een geheel zal vormen, ia het 't besta als Velseroord ook onder den bestelkring IJmui den valt. Met algemeene stemmen besluit de Kamer den Directeur-Generaal dor Posterijen te verzoeken onder IJmuiden» bestelkring te brengen. Na da rondvraag wordt de vergadering ge sloten. HOORN. De R. K. Vrouwenbond. Dinsdagavond 8 uur zal voor d© afd. Hoorn van den R. K. Vrouwenbond mevr. Lissone Wierdels eene lezing houden over het onderwerp: ,J>e ken nis van de leer van den R. K. Godsdienst is voor de vrouw noodzakelijk." Arbeidsbemiddeling. VfaJ vernemen dat de heer F. Notscher, lid va0 011 raad, door B. en W. is aangezocht om treden als agent voor da uitvoering der Intei:comraunicala Ar beidsbemiddeling voor da S^^ente Velzen. De heer Netselier is voornemens iederen dag op het Raadhuis sattiDg te houden voor de belanghebbenden. Kamer van Koophandel- ien raadhuize ver- gaderde gisteravond de l£amer Vau Koophan del en Fabrieken in deze gelneeilte. De voorzitter deelt meda dat ingekomen is een schrijven van den Burgmeester van Vel-j 'sen inzake besehikbaarstoH*118 tan groenten., Besloten wordt den Burgeöieester te berichten dat, wanneer de regeling vaa ü0a afzet bij de groentenhandelaren geen "ZWaren ontmoet, I de Kamer van Koophandel voorstel toe- i juicht. Voorts is ingekomen eea sc d'ven van B. en W. van Velsen in zake Ir,terc°nimunale en Nationale Arbeidsbemiddel'11^* La Kamer be sluit een schrijven te zend-11» waarin zij van haar stem in dezen kennis ëeMt. Do voorzitter deelt lïjc< 0 dat eenige adhaosie-betuigingen zij» uiSckomen op het adres onzer Kamer aa» ^ea Minister van Landbouw betreffende de werking Van het Centraal Bureau voor den afzet van vsscherij- produeten, n.l. van de Kam01'3 van Koophandel te Delfzijl en te Meppol- De Kamer te Haarlem berichtte het rap port van de daartoe dooi' den genoemden Mi nister benoemde commissie *e willen afwach ten. Een schrijven van B. en is ingekomen met verzoek- van adhaesie-betuiging op hun adres aan den Minister van Justitie om vesti ging van een kantongerecht te 13 muiden. De Kamer besluit adhaesie te betuigen. I Op het verzoek der Kamer to Breda om ad- haesie op haar adres aan don Minister van Waterstaat inzake hot plaatsen van telegram bussen aan de telegraafkantoren wordt beslo- Gasteren. Getrouwd: J. van der Heijden en A, Kuijken. Geboren: D. van M. Slot-Peijs. Z. van A. A. van Hamburg-ten Bosch. D. van E. M. Westbroek-Slobbe. Overleden: H. P. Koedooder, 61 jaar (m.), overleden te Haarlem en wonende te Schoten. CASTRICUM. Geboren: z. van G. Zonne veld en G. Bont. d. van A. Zwart en A. Verver. z. van J. Schuijt en B. Hofland. d. Van P. v. Bodegraven en O. Mooij. z. van P. Or ij en O. de Vries. Overleden: O. den Bree, 79 jaren. ALKMAAR. Ondertrouwd: 30 Sept. J. Kinkhouwers en T. Speets. O. Kommer, wednr. van C. O. Bruin en H. de Jonge. J. Barink en O. C. van Erkel. J. Reints en M. O. Smorenberg. J. O. Asjes en H. Schot. P. Kwak en A. Hakof. Overleden. 30 Sept.: F. Bleeker, 45 jaar. NOORDWIJK. Geboren: 26 Sept. z. van G. J. van Galen cn J. P. Westerhor. 29 Sept. d. van J. Plug en K. Ameraal. 1 Oct. d. van J. Smit en P. J. Steenvoorden. Ondertrouwd: L. Schaap, 29 jaar, te Zand- voort en F. Schelvis, 21 jaar. H. do Haas, 24 jaar en A. Schelvis, 20 jr. G. W. A. Soede, 30 jr. en H. M. Vink, 25 jr. Getrouwd: A. van Dijk, 27^ jr., te Noord- wijkerhout en C. Verloop, 25 jr. J. G. Advokaat, 27 jr. te Zaandam en L. O. Blok, 26 jr., te Noordwijk, onlangs te A'dam. Overleden. 27 Sept.: A., d. van J. W. Slate en J. H. Dobbe, 6 weken. 29 Sept.: A., d. van H. van der Raad en M. van Nobelen, 1 jaar. ALKMAAR. Geboren: d. van K. de Groot en G. Smak. Overleden: J. C. L. Sehwaerzer, d6 jaar. L. P- Vogelozang, 57 jaar. G. Roemer, 47 jaar. P. de Frenne, 57 jaar. WORMERVEER. Geboren: z. van W. Boon, en P. Gahrmann. z. van K. de Haan en G. Gils. d. van P. Bakker en A. H- Lan" genberg. d. van P. de Bodt en A- O- (wonende te Roozendaal). d. van J. u- fer en H. Elze. j tt tj n BEVERWIJK. Ondertrouwd. M. D. Gor- neliase en J. M. E. van Leeuwen. - J. C. de Wit en M. de Winter. benoemd tot kapelaan te Rotterdam (H. Ro salia) den Weleerw. Pater A. A. van der Poel O .F AL, aan wien eervol ontslag is v6r" .1 l-OV»Aln«^ U leend als kapelaan te Gorcum. TT, Z. D. H. de Aartsbisschop £an Utrecht beeft benoemd tot kapelaan tlerl Weleerw. Pater A. A. Mc'i&r 'M' Stoomvaart My. Nederland. Banda, uitreis, arriveerde 30 Sept. te Pa ri-,, o- Tan Pietersz. Oo-en, uitreis, ver-trok 29 Sept. van Suez. Riouw, van New-York naar Java, arriveerde 29 Sept, te Colon. Calcutta, van Calcutta, vertrok 28 Sept. van Colombo. - Lombok, uitreis, passeerde 30 Sept. Perim. Banka, uitreis, arriveerde 2 Oct. te Port Said. B-oeroe, uitreis, passeer de 8 Oct. liet Sunk vuurschip. Celebes ver trok 3 Oct. van Galveston naar Norfolk. Grotius, thuisreis, vertrok 2 Oct. van Singa pore. Karimata, thuisreis, vertrok 2 Oct, van Napels. Koningin der Nederlanden, thuisreis, passeerde 1 Oct. Perim. Prinses Juliana arriveerde 3 Oct. van Amsterdam te Batavia. Rembrandt, uitreis, passeerde 1 Oct. Gibraltar. Vondel, thuisreis, vertrok 30 Sept. van Genua. Kon. Ned. Stoomboot Mij. Diana arriveerde 29 Sept. van Gibraltar tel Faro. Euterpe vertrok 29 Sept. van Pa lermo naar Amsterdam. Titan vertrok 1' Oct. van Alibufeira naar Amsterdam. Bac chus arriveerde 1 Oct. van Randers te Kop- mansholmen. Castor vertrok 2 Oct. vail Amsterdam naar Lissabon. Jnno vertrok 2 Oct. van Nakskow naar Amsterdam. Ir te vertrok 2 Oct. van Amsterdam naar Kopen hagen. Minerva vertrok 1 Oct. van Barce lona naar Cepfaalonia. Niobe arriveerde 3 Oct van Bordeaux te Amsterdam. Plutal arriveerde 2 Oct. van Spanje te Amsterdam. Pollux vertrok 30 Sept. van New-Yortki naar Amsterdam.. Vulcanus vertrok 28 Sept. van Salonica naar Jerakini. Posei don vertrok 30 Sept. van Malaga naar Faro. Apollo arriveerde 1 Oct. van Gandia te Almeria. Helena, van Albufeira naar Am sterdam, is 1 Oct. bij Deal geankerd. Ca lypso, vertrok 29 Sept. van Gibraltar naar Amsterdam. Fortuna, van Albufeira naait Amsterdam, passeerde 30 Sept. Kaap Car- voeiro. Danae vertrok 30 Sept. van Gibral tar naar Genua. Uranus arriveerde 30 Sep tember Gibraltar te Barcelona. Agameon- non arriveerde l Oct. van Lissabon te New- York. Omor vertrok 2 Oct. van Santa Fó naar Amsterdam. Luna vertrok 2 Oct. van Valencia naar Alicante. Triton vertrok 2 Oct. van Barcelona naar Catania. HollandAmerika Lijn. Nieuw-Amsterdam arriveerde 29 Sept. van,' Rotterdam te Newyork. Rotterdam ver trok 29 Sept. van Newyork naar Rotterdam. Zaandijk, van Newport News naar Rotter dam, passeerde 1 Oct 5 uur 40 voorm. Bove- zier. Ambra, van La Plata naar Scandina vië, passeerde 1 Oct. 12 uur 30 Do-ver. Gor- redyk, van Rotterdam naar Antofagasta, passeerde 1 Oct. 5 uur 30 Lizard. Zijildijk, van Amsterdam naar Tampa, passeerde 30 Sept. Sand Key. Kon. HolL Lloyd. Eemland, thuisreis, vertrok 29 Sept. van Las Falmas Et-na, thuisreis arriveerde 80 Sept. in „The Downs". Gelria, uitreis, ver trok 30 Sept. van Paramaribo. Nor folk, thuisreis, vertrok 1 Oct. van St. Vin cent. Hollanidia, uitreis, arriveerde 1 Oct te Falmouth. Salland, vertrok 2 Oct. van Amsterdam naar Buenos-Ayres. Kon. Paketvaart-Mfj. Siberg, van Rotterdam naar Java, passi. 30 Sept. Gibraltar. Siberg, van Rotterdam) naar Java, is 30 Sept. Tarifa gepass. Hout man, arriveerde 1 Oct. van Java te Brisbane. Van Overetraten, vertrok 30 Sept. van Newcastle, N. Z. W. naar Soerabaja. Rott. Lloyd. A r&kan, uitreis, vertrok 1 Oct. van Port Said. Bengalen, vertro-k 30 Sept. van Ma-» nilla naar Haiphong;. Deli, thuisreis, arr. 1 Oct. te Suez. Djebres, vertrok, 1 Oct. van Batavia naar Marseille. Goentoer, uitreis, passeerde 80 Sept. Gibraltar. Gorontalo, vertrok 29 Sept. van Batavia naaT New-York Medan, vertrok 80 Sept. van Batavia naar Marseille. Temate, arriveerde 30 Septi van. Java te New-York. Palembang, arriv. 8 Oct. van Batavia te Rotterdam. Kon West-Ind. Maildienst. Prins Willem I, thuisreis, passeerde 30 Sept. 10 u. 15 voorm. Dungeness. Oomme- wyne arriveerde 29 Sept. van Weet-Indië te New-York Jan van Nassau, van Amster dam naar Colon, paseeerde 2 Oct. 6 u. 50 nam. Bevezier. Venezuela, uitrei», vertrok 2 Oct. van Funcbal. Stoomvaart Mii. Oceaan. Pbemins, van Batavia, arriveerde 28 Sopt te Colombo. Tantalus, van Amsterdam, 1. v. de Tees, naar Java, pas». 1 Oct. Dover. Dardanus, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 2 Oct. te Suez. Prins Wijlen I arriveerde 8 October van Paramaribo naar Amsterdam. Java-China-Japan Lijn. Tjilatjap arriveerde 1 Oct. van Java tö Sh-imonoseki. BEURS VAN AMSTERDAM. Noteeringen van 2 October. Staatsleeningen. NEDtERL. pet. V.K. L.K. H.K, Ned. W.S. Obl. (kl.) 5 102.3/16 102K Ned. W.S. Obl. (gr.) 5 101.15/16 101.15/16 103 Ned. W.S. Oblig. 84K 84)4 Ned. W.S. Oblig. 8 75.9/16 75.9/16 75M Ned. W.S. Certif. 3 75Z 75% Ned. W.S. Certif. 2% 64.7/16 64 64% FAILLISSEMENTEN. Failliet, verklaard 27 Sept. F. W. J. H, Amen, Balistraat 80, Amsterdam. G-. J. Keyzer, koopman in fruit, Leiden. 29 Sept., J- L. Drost, ambt. 's Rijks mag, v. geneesmiddelen, Amsterdam, 2de .Van Swim denstraat 10. A. Kopuit, 'diamantslijper en pension houder, Amsterdam, Pretoriusstraat 27. Nalatenschap van A. Gevers, in leven handelende in effecten onderde firma Ge vers Co., Rotterdam, Avenue Concordia 36a, Geëindigd, door het verbindend worden des uitdeelingslijst, de faill. D. van der Zee, winkelier, Makkinga; A. .van der Linden, koopman in brandstoffen en landbouwer, Haarlemmermeer; H. A. van Eiken, rijwiel handelaar, Winterswijk; J. van Gorkum, si garenhandelaar, Sneek; G. Hulleman, snild en koopman, Ernst; J. H. Ourvers, rijwiel handelaar, Heerlen. 30 Sept. H. Ivits, leidekker, Noorderbeek- straac 179, 's Gravenbage. Geëindigd door het verbindend worflen de® uitdeelingslijst der faillissementen! van: A, Snellenburg, schilder, Barneveld. Ado-lt Bakker, kaopman, Scbagen. J. J. v. d. Broek, schoenwinkelier, Leiden^ A. J. GuM-emond, bloemist. Alpben (Z.-H.V

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 8