OM DE LEEUW VAN REES VELLEMAN, IRUISSTHAAT S, dJ VEHHEUL's KERKNIEUWS SOCIALE BERICHTEN Landbouw en Visscherij RECHTSZAKEN- HOOGE PRIJZEN Wat is Radical? P. LUBBERS MOD t-A C All M 11 I Mdv@s*teniiën« Eebr. i/ALLENTfiDED, Spaarndam. Lange Raamstraat 30. N.V.Ürog. K. v. EDEN Poffertjes en ^afeKen. KRUISWEG 53. Bran d ver zeker iiig- Maatschappij S „Eindnovensche Courant", INGEZONDEN. AAN DE KATHOLIEKEN VAN NOORD EN ZüID. Ef£ die zoeken naar del Dames, bewaart dit adres. THANS OVERVLOED, LATER GEBREK. faillissementen. Geopend tot 's avonds 80 UUR. KOOPLIEDEN DOET UW VOORDEEL. Spaarne 38. Gr. Houtstr. 161. Pastilles - Tabletten - Pillen Slempsuiker 15 ct. per ons voor 2 Liter melk Anijssuiker De echte Raverstroo- balletjes, Pijpen drop in diverse prijzen, Sanatogen-Formamint Rloed vormende Haemaiogen. Huismoeders leert dit. Radical is de kondig van alle jachtwaien. Waarom Omdat het alle levend onrein afdoende vernietigt. Daarom eens probeeren, blijft begecren, HAAKXfe*»t;nfc Wilt gij doeltreffend AUVlhTEEHEM dan is voor de geheeie meierij het aangewezen blad, de een algemeen, graag geiezen blad, met steeds stijgende opiaag. eindje verder op een dam \n dé sloot ge- plaatst, den toegang vormde van den weg tot het weiland, i Deze spreeuwen trokken de aandacht van den hermelijn. Zou hij er een kunnen vangent Hij sloop weg, naar het hek toe, waar ik hem even daarna met lang uitge rekt lichaam naar de vogels zag kijjken; deze bespeurden hem echter en verdwenen in snelle vlucht. Een poosje lang, zag ik nu ook de wezel niet meer en kon dus mijn i onderbroken maal voortzetten, maar wéér dnurde "tniet lang, want daar was plotseling onze vriend Hermelijn weer. Hij wilde mij blijkbaar voorbij. Maar hoe te doent Mijn lichaam besloeg bijna den geheelen weg berm, dus daar kon hij niet langs. Dan maar aan de andere zij van den weg. Dat was echter gevaarlijk, want natuurlijk moest i hnj zich dan volkomen blootgeven om den zonnigen weg over te steken. Het was duidelijk te zien, welk een twee strijd zich bij het diertje afspeelde. Zou hij 't wagenT Gelukkig leek het logge monster daar in het gras vrij onschadelijk. Voor uit dus maar. Na lange -.arzeling besloot hij dus maar zoo brutaal te wezen en plot seling gleed hij nu, bliksemnsel en in een sierlijke beweging van zijn slank lichaam 8 over den weg en verdween toen aan den overkant, achter den schuins naar de sloot afbellenden berm. Maar nog niet voorgoed. Want het „monster", bet groote gevaar lag daar nog steed6, hoewel hij het niet zien kon en nog moest hij het voorbij. Nu kwam het dus op voorzichtigheid aan. Telkens zag ik nu van mijn kant, over den anderen berin- ra ud bet kopje van het dier, dat telkeu6 weer een eindje verder, zich er angstig van vergewiste of ik nog wel stil lag. Dat was, zooals ge begrijpt, een alleraar digst gezicht! Ten slotte was hij nn aan een dam geko men. waar hij, na een laatsten argwanenden blik achter om, in een donker gat verdween. Ik durfde me nu weer bewegen en ging er eens inkijken. Zooals haast «vel to verwach ten was. bleek er niets te zien te zijn. Toen heb ik van mijn boterham een stukje vleesch in het hol gelegd, vlak bü den ingang, ik wachtte nog eeu poosje, maar er verscheen „niemand". Het bleek dan ook, dat „mijn heer niet meer fchnis" was, als 't gat ten minste zijn woning was, want even daarna zag ik 'bem, uit een ander gat, aan den te genovergelegen kant van den dam komen en toen verdween hij spoedig tussehen het jonge gras van 't weiland, >.aar ik hem nog slechts door een lange, langachtige golving van de pluimen en sprieten volgen kon. DE NIEÜWE KARDINALEN. Omtrent enkele der nieuw te creëeren kar dinalen laten wij hieronder eenige bijzonder heden volgen: Ilgr. Johannes Cagliero, titulair-aartsbis schop van Sebaste, is sedert 18 Augustus 1908 apostolisch delegaat en buitengewoon gezant in de Zuid-Amerikaausche republieken Costa- Rica, Nicaragua en Honduras. Als zoodanig be wees Mgr. Cagliero zoowel aan ce Kerk als aan de staten, waarin hij den H. Stoei vertegen woordigde, buitengewone diensten, zoodat zijne verheffing tot het purper, vooral bij de Katho lieken van Zuid-Amerika met groote voldoe ning zal worden begroet. Mgr. dr Andreas I rübwirth, van Je Orde der Dominicanen, titulair-aartsbisschop van Htrao- lea, is sedert 2 December 1907 nuntius te München. Mgr. Frühwirtb is op 21 Augustus 1815 te St. Anna in Stiern-arVen geboren. In 1863 trad bij te Graz in de Orde der Domini canen en bij werd in 1868 priester gewijd. Na zijne studiën in Rome te hebben voleindigd, be kleedde hij verschillende belangrijke ambten in de orde. Hij werd twee malen tot provinciaal der Oostenrijk-Hongaarsche ordesprovincie en in 1891 door bet generaal-kapittel te Lyon tot magister-generaal gekozen. Mgr. R. graaf Scapinelli di Leguigno, titu lair aartsbisschop van Laodicea, is sedert 28 Mei 1912 nuDtius te Weenen, waar hij Mgr. Granito PignatelJi di Belmonte opvolgde. Mgr. Julius Tosti, nuntius in Portugal, is titulair-aartsbisschop van Aneyra. De nuntii te Weenen en te München zullen niet ter gelegenheid van het a.s. Gunsistorie naar Rome komen, doch volgens het protocol der Pauselijke diplomatie zullen zij den ba>-et ont vangen en hunne residentiën, waar zij nog hunne functies van den titel van pro-nuntius zullen uitoefenen, tot het volgende Consistorie, wanneer zij voor goed naar Rome zullen terug- keeren om den hoed te ontvangen, die de Paus hen zal opzetten. Voor den inbond dezrr rubriek stelt de Re- Jactie ticb niet aansprakelijk. Velen begrijpen niet bet nut der Mili taire Vereenigingen in gewone -tijden, en evenmin de zedelijke waarde der tijdelijke Militaire Vereenigingen d. w. z. van de pa- tronaatsgebouweu en loodsen, die als mili tair ontspanningslokaal dienst doen. Zij begrijpen niet, hoeveel jongens daar door aan de verveling, aan de verleiding van slechte kwartieren, aan de gedwongen samenleving met ongure elementen ontko men, althans voor geruimen tijd; zij in grijpen niet, hoe versterkend het werkt op hart en gemoed van den e.kl. militair, als hij ziet, dat zijn geloofsgenooten veel voor hem doen, als hij iederen avond kan en mag omgaan met den priester, hem spreken kan over zijn twijfel en de gevaren op zedelijk gebied, als hij met hem kan overleggen, wat er nog meer gedaan kan worden in het geestelijk belaug der Roomsche jongens. Dat beseffen velen niet, want anders zou er niet zóó moeten gebedeld worden gelijk su. Alleen in het gebied der Ille Divisie zijn reeds voor f 7000 loodsen gebouwd als ont- epanningslokaal voor militairen. Maar wat daarvoor gebedeld moest worden! ;Wai 'n geweldige actie daarvoor noodig is geweest I Neen, dat is ongeloofelijkl Waarom niet dieper in de beups gegre pen door de rijke Katholieken? Waarom Kwam er zoo weinig uit net Noorden, en gaf het Zuiden wel negentiende deel? Laten we zeggen omdat de rijften niet inzagen, wat heerlijk werk van Katholieke naastenliefde te doen stond, en omdat de Katholieken van het Noorden te ver af zijn, om van nabij gade te slaan, hoeveel vreug de zulk een loods aan do jongens ver schaft. Nu is er een loods noodig to Harderwijk, hard noodig en spoedig. Welnu, Katholieken van het Noorden wed ijvert met de Katholieken van het Zuiden in naastenliefde 1 Ge kunt dat doen door ruime bijdragen met spoed te zenden aan G. Huijs, Aal moezenier Ille Divisie te Oudenbosch, of ook door „prikkaarten" aan te vragen aan hetzelfde adres, en met die prikkaarten uw dochtertjes uit te zenden voor de R.K. Militaire Vereeniging te Harderwijk. Zegt niet: 't is altijd geven; maar geeft altijd, ook ditmaal dus. Bij voorbaat dank aan de Katholieken van Noord en Zuid. Aalmoezenier der Ille Divisie G. HUYS. groenvoer in lagen op, en draagt voortdu- I rend zorg het vast aan te trappen. Om dit doel te bereiken rijdt men er bij bet ver zamelen met paard «en wagen maar over- heen en laat et een zwaar blok noat eens duchtig overheen dansen. Zoo goed vast aan gestampt gaat de groene massa spoedig broeien. Dat moet ook gebeuren. In het groen ko men bacteriën voor, die het doen bederven. Die kieinwezens kan men op groote schaal vernietigen, wanneer men de temperatuur in den hoop laat stijgen tot 60 a ?0 gr. O. Is de massa eenmaal zoo warm, dan moet men den hoop spoedig bedekken met oen dikke laag aarde van minstens 50 c.M. Het is beter wat te veel dan te weinig. De massa krimpt onder dit gewicht erg in, verliest een grool deel van het vocht, maar is voor verder bederf grooteudeels gevrijwaard en kan blijven zitten tot men ze gebruiken kan. Aangezien de belasting in het midden ge woonlijk het zwaarst is, gebeurt het niet zel den, dat daar een kuil ontstaat. Is dit het geval, dan moet er op nieuw aarde bij geworpen worden, om te voorko men, dat er water in den hoop dringt. Aan «uw— vinden deze 35 jaar bestaande Vakschool alleen op de HêEKEN- GRACHl 419 b/h Koningsplein te Amsterdam Das beginnende concuneuien omzien zien niet alles uit ons prospectus te adverteeren en woord voor woord er uit te nemen, om ieder in den waan te brengen dat het precies hetzelfde is, waar men gaat en dat is laDg niet het geval. Wij geven 8 uur les per dag, ue Directrice en ervaren Coupeuses zijn den ganscben leertyd bij U, zuodai U bij ous in korten tijd ééus zooveel leert als hij audere, ook de Coupeurs coupe en de „Coupe au Moulage": circa 300 modellen komen in Uwe Boeken. Naaisters en vergevorderden die als Coupeuse, Directrice en Leerares opgeleid willen woideu, m 4 a 6 weken, bekomen een uiplo a en kragen tot Januari 30% korting op onze bekende prijzen; geen extra betaling voor Diploma. Ook voor arnes, die alleen 's avonds kunnen komen, is eeu buitengewoon goedkoope cursus aangelegd, niet alleen voor Wiiponderncht, maar naaien tn afwerken vau ue Modeplaten er bij, in plaats 175 (vraagt prost ectusj thans f25, leertijd 6 maanden, inschrijving geidig tot Jauuan. U leert het Costuum-, Mantelvak en Kuiderkieediug. Uit ons prospectus zult U dra bemerken dat het niet hetzelide is waar men gaat. In geheel Nederland is niemand die zoovéél aanbevelingen en dankbetuigingen kan laten zien dau wij, orgmeele en geooekte meer dau duizend, zeg^e 1000. 3 hans is de tijd voor inschrijving ai komt U later. J£r is plaats voor 60 Dames. Het Atelier is 28 Meter lang, keurig ingerichi, paskamer met spiesels en alles lste Etage. ACTIE VAN POST- EN TELEGRAAF PERSONEEL. Door het Comité van Actie uit de samen welkende Bonden van Posterijen en Tele- graLe-personeel zal Maandag 22 Novem'ier a.?, in „Concordia" te 's-Gravenhage eene groole bijeenkomst worden gehouden om pro paganda te maken voor eene verhooging van sa'.aris voor gelioel 't personeel en niet voor de tieU't, gelijk op de Staatahegrootiug ia uit- gelrokken. Op deze vergadering zal net woord worden gevoerd door de heeren M. Van den Broek te Utrecht, J. Padding en It. H. Waterberg, beiden te Amsterdam. UIT DE TEXIELINDÜSTRIE. Men meldt uit Enschedé: Naar wij vernemen, baart de toevoer van grove katoenen garens uit Engeland naar de Twentsche weverijen nog-voortdurend zorg. De katoenspinnerijen in Lancashire krimpen namelijk haar productie geregeld in tengevolge van gebrek aan werkkrachten, die zich voor dienstneming in het Engelsche leger meer en meer aanmelden, zoodat de fabrieken niet in staat zijn haar verplichtingen betreffende leve ring na te komen. Het is te vreezen, dat dientengevolge de weve rijen in Twente moeilijkheden zullen ondervin den en genoodzaakt zuilen zijn opnieuw den ar beidstijd in te krimpen. De biermede gepaard gaande loonsvermindering zou voor de arbeiders met bet oog op do dure tijden zeer ongelegen komen en het ware te wensclien, dat er midde len konden gevonden worden deze storing in bet bedrijf te voorkomen. Om veel melk van de koeien te kunnen trekken, moet de boer in staat zijn den dieren groenvoer te verschaffen. Dat gaat van zelf iii aen zomer en in den herfst, maar in den winter en de lente, dan i3 daaraan gebrek. Vooral in het najaar beschikt de landman over een macht groenvoer, dau heeft mj be slist overvloed. In de weide groeit nog de derde snede gras, op het veld staan vbiop spurrie en rapen en van den bietenoogst kernen karre vrachten bladeren en koppen, die als veevoeder oneindig meer waarde heb ben dan als mest. Waren de dagen nog maar lang en gal de zon nog voldoende warm te, da'n kon men het overtollige gras en de kiaver tot hooi maken, maar de nachten worden steeds langer, de warmte vermiaderd en niet zelden gudst de regen in stroomen neer. Aan drogen valt niet meer te denken. En ais al dat groenvoer op het veld moet achterblijven, dan zal het spoedig verdorren en verrotten. Enkele dezer groene voeder- middelen kunnen nog geruimen tijd op het veld blijven, het knol groen b.v., daarvan kan men bij eenigszins open weder profiteren tot Kerstmis en langer. Maar die bieteublareó komen in massa opeens, zoodat men er geen mee weet. Toch achten wij het ver standig daarvan niet in overmaat te voeren, □e dieren kunnen de nadeelige gevolgen van een te groot kwantum wel eens ondervimieu. Beter komt bet ons voor dio groote massa bladeren en koppen te verzamelen on ju te kuilen en daarbij ook al bet groen te voeren, dat men momenteel te veel heeft. Het aan leggen van zuik een groenvoederkuil is tóch waarlijk geen moeilijk werk. Men kiest een voudig een tamelijk hoog punt uit ilriht bg huis, om zoo weinig mogelijk last te hebben van groudwater. Daar stapelt men ai het de kanten behoeft niet zooveel zorg te wor den besteed, wij zagen ten minste ingekuild voer, waar de kanten geheel bloot waren gebleven en het yoer toch niets had geleden. Als het groenvoer in het veld op is en de koeien worden vergast op dit silo voer, dan tonnen zij haar groote dankbaarheid door verhoogde melkgift. HET WEDER-OPTREDEN VAN HET MOND- EN KLAUWZEER. Ziij, die de bericliteu. over de bestrijding? dezer ziekte hebben gevolgü, -»e^t het „Frie-sch Week- blad," orgaan der Eriesche Maatschappij van I Landbouw, hebben, kunnen zien dat aan de grenzen, vooral in Limburg, onafgebroken het afmaakstelsel ia toegepast en dat ook in Zuid- Holland herhaaldelijk stallen zijn afgemaakt. Het beeft wel eens precair geleken, maar ten slotte is men overal baas gebleven en nu in Zuid-Holland de strijd gewonnen is, is vol doende uitgemaakt dat de door de regeering toe gepaste methode succes kan hebben. Dit geeft een gevoel van rust, en al zullen in onze provincie, nu de ziekte neiging vertoont om zich naar bet noorden te Verbreiden (gan zen?), ook eenige slachtoffers vallen, wij mogen ditmaal aan de regeering ten volle medewer king verleenen in de stellige overtuiging dat de moeite niet tevergeefsch zal zijn. De commissies van waakzaamheid kennen hun plicht, de zuivelfabrieken moeten klaar staan om te pasteuriseeren, de afdeelingen der Frie- sche Maatschappij kunnen fokverzekeringen ia 't leven roepen en verder: ieder voor zich. Ge lukkig nadert de staltijd, waardoor bet gevaar vanzelf zooveel geringer wordt. Hoe eerder het vee op stal komt hoe veiliger. En da» voorloopig alle aanraking met Staphor- sters vermijden. De bestrijding der ziekte heeft ons land hand den vol 'geld gekost, maar de verkregen voor- deelea zijn ook nauwelijks te hoog aan te slaan. Wij mogen in deze voordeelen, direct aan de veehouders bezorgd uit 's lands kas, een soort compensatie zien voor de lasten die hun ten be hoeve van de binnenlandschd concumptie zijn opgelegd, lasten, die niet zoo zwaar beb en ge drukt dat 1915 tot dusver geen o Jaar zou mogen heeten. EENE SCHADEVERGOEDINUS-QUaESTIE. Men zal zich herinneren (z0° so^fljft het U. D.) dat eenige jaren geleden een groote diefstal werd ontdekt van goeueren die tijde lijk waren geborgen geweest w een huis, toebehoorende aan de Duitscne Balije van Utrecht en staande in de Hofpoort aan de Nieuwe Gracht, aldaar. In kisten waren daar in bewaring gegeven kostbare schilderijen, linnengoed, tafelzilver en tal van kostbaar heden, waarvan het grootste deel op een goe den dag bleek gestolen te zijn. De concierge van dit huis werd deswege veroordeeld. Intusschen sprak de eigenares se dezer goederen, mej. J- van 's-G. de Duitsche Balije aan voor schadevergoeding. Duitsche Balije aan voor schadevergoeding, die echter door de Balije werd geweigerd, wat ten gevolge had, dat de tusschenkouist des rechters werd ingeroepen. De Rechtbank te Utrecht besliste in Jnti 1914, dat de Duitsche Balije wel degelijk tot schadever goeding was verplicht, doch van dit vonnis ging de Balije in hooger beroep. De zaak diende daarop voor het Gerechts hof te Amsterdam; dit college heeft nu in hooger beroep beslist, dat het vonnis van de Ulrecntsche Rechtbank juist werd gewezen en de Duitsche Balije derhalve veroordeeld tot het betalen van schadevergoeding. Deze vergoeding moet een aanmerkelijk bedrag beloopen. Overtreding der arbeidswet. Voor het Kantongerecht te Tilburg heeft terechtgestaan een fabrikant, wien niet minder dan 2-68 overtredingen van de arbeidswet waren ten laste gelegd, n.l. het medegeven na 7 uur des avonds van werk naar huis aan meisjes van zijn fabriek. De ambtenaar van het O. M. eischte voor iedere overtreding 3 boete, dus totaal Y 804. Geen p.euleschilletjel Het auto-gevaar. Do Haagsche rechtbank heeft S. Del M., 37 jaar, scheikundig-ingenieur te Rotterdam ter zake het veroorzaken van den dc od door schuld veroordeeld tot 4 maanden hechtenis, overeen komstig den eisch van het O. M. Bekl. heeft 9 Februari j.l. op den Leidseheu straatweg tus sehen Wassenaar en Den Haag zoo roekeloos snel gereden met zijn auto en aan de verkeerde zijde van den straatweg, dat een aanrijding plaats had met een hem tegemoet rijdenden auto, ten gevolge waarvan een wielrijder van zijn fiets werd geslingerd en bekl.'s chauffeur uit den auto sloeg. Beiden zÜn kort daarop over leden. Twee personen op één motorrijwiel. Voor de Rechtbank te Arnhem werd Dinsdag middag een zaak behandeld die in de motor- wielrijderswereld met belangstelling wordt ge volgd. Wij lezen daaromtreat in het Hbld.: De heer Henri Meyer te Arnhem, technisch adviseur en journalist, werd Ln den afgeloopen zomer bekeurd omdat hij in strijd met de plaat selijke verordening rijdende op den Zijpendaal- schen weg te Arnhem op zijn voor 1 persoon bestemd motorrijwiel twee personen heeft ver voerd. De kantonrechter veroordeelde hem terzake van het in de gemeente Arnhem op een motor rijwiel meer personen vervoeren dan waarvoor dit blijkens zijn constructie bestemd is, tot 3 boete subsidair 3 dagen hechtenis. Bij de behandeling der zaak in hooger beroep erkende de heer Meyer het vervoeren van een tweede persoon zijn vrouw op zijn motor rijwiel, doch voegde er terstond aan toe dat zijn motorrijwiel is geconstrueerd voor het ver voer van twee personen. De agent van politie, die de overtreding con stateerde, verklaarde, dat de bekeuring ge schiedde omdat het rijwiel niet ingericht was voor 2 personen. President: U is geen deskundige! Getuige: Het was een rijwiel ingeficht voor één persoon. De zitplaats voor de tweede per soon was een witte doos of kistje met riemen vastgemaakt. Beklaagde: Getuige vergist zich. Het zou te absurd zijn, dat ik mijn vrouw zou vervoeren op een kistje op den bagagedrager van een motor rijwiel dat aan schokken onderhevig is. Zoo zou men misschien wel zijn vijand maar niet zijn vrouw vervoeren. Hechterplaatsvervanger, mr. Bondam, VTOeg of beklaagde zijn motorrijwiel voor de perso- neele belasting aangaf als voor 2 personen be stemd. Beklaagde antwoordt ontkennend. Hij heeft na die bekeuring zijn rijwiel niet meer voor 2 personen gebezigd. Hij had een reeks van proe ven genomen om na te gaan hoe de tweede zit plaats op het rijwiel het best was ingericht en toen de beuring geschiedde was het rijwiel voor zien van een handgreep achter het zadel en van een beugel als voetvast. Beklaagde constateerde voorts dat het den agent onmogelijk was, daar met een snelheid van 30 K.M. werd gereden, te constateeren, dat het rijwiel niet voor twee per sonen was bestemd. Getuige: Ik had het rijwiel te voren meer malen gezien en bekeken, Pres.: Hoe wist u dat 't hetzelfde rijwiel was dat bereden werd bij de bekeuring? De subst.-off. van justitie, mr. Van Haren- carspel, was van oordeel dat door het minder nauwkeurige constateeren van den verbalisant niet kon worden vastgesteld hoe de construc tie van het rijwiel was. De juiste toestand van de machine is nie geconstateerd op het oogen- blik dat de overtreding werd vermoed. De be klaagde heeft medegedeeld dat de machine was voorzien van een beugel voor de voeten en een handgreep, zoodat de tweede persoon die op bet rijwiel zat in staat was zich te beveiligen voor vallen. Spreker deed uitkomen dat de bepaling in de Arnhemsche verordening van groot be lang is. Van groot belang voor den motorrijder is de aanwezigheid van een inrichting waaraan de tweede berijder zich kan vastklemmen; h.ïer- bjj herinnerde spreker aan het noodlottig on geluk te Laren (N -H.) voorgevallen. Ten slotte requireerde spr. voor den beklaagde vrijspraak De heer Meyer deelde ten slotte nog mede dat de Burgemeester van Arnhem hem gemachtigd had hier te verklaren dat de verordening in deze z. i. verkeerd werd geïnterpreteerd. Uitspaak 16 November. Failliet verklaard; 27 Oct. T. Rijsdijk, vleeschhouwer en veehan delaar, Rijsoord. 1 Nov. J. van der Draai, timmerman en aan nemer, Gorredijk. A. van der Velde, kleermaker, 's-Graven- hage, Paviljoensgracht 54. Geëindigd door het verbindend worden der uitdeelingslijst de faillissementen J. P. Post, tuinder, Schiebroek; J. W. Emmelot, bloemist Utrecht. Opgeheven de faillissementen van A. F. G. W Nijs, 's-Gravenhage; A. J. W. Nellen—Struyck Kerkrade. Failliet verklaard: 1 Nov. D. Kampman, tim merman, Noordwijk. 2 Nov. G. Spreger, hotelhouder, Beilen. Geëindigd door het* verbindend worden der uitdeelingslijst de faill. G. U. F. Bindennk echtg. W. de Kreek, gewoond h<^>be° 0 rln" sengracht, Amsterdam; J- B. C. Sangeleer, hulplooda, "VlLs&ingvn* Leveren franco huis, Haarlemen Omstreken puike winteraardappelen Zeeuwscha home en blauwen f 3,75 en Bravo'» t 3 65 per H. L. betaal ik voor Otters-, Bunsings- Kat ten-, Hazen-, Konijnen-, Geiten- en Mol- lenvellen, Koestaarten, Paardenhaar ei Matrassenhaar enz, Levering van alle voorkomende (Betteilmgen worden aan hu.s bezorgd.) PK1JS PER FLACON t 0.35. Voor en gros: L. DE WOLF, feper- straat A> 1 lO, l'urmerend. verkoop ie Haarlem: ra. KLINKSFOOR, Kamperstraat 2, hoek Kampersingel. UHUk.KlV.rir 1840, KANTOOR ln HAARLEM: verzekert iegeu vaste eu niiiijke pre- miën aiie Uuioereade en Roeiend» Goederen biuneu bet Koninklijk de Nedenauden tegen schade, ontstaan door brand, door het insiaan van tea bliksem en het ontpioüen van HUIS- EN DECOR SCHILDER BREESTRAAT 34 TELEPHOON Z086 Ol 2073

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1915 | | pagina 10