1 DAMES DE LEEUW VAN REES Korting voor Naaisters en V erge vorderden. TELEGRAMMEN Van hedenmorgen BINNENLAND De watersnood. UIT DE ZAANSTREEK UIT DE PROVINCIE ODE-ACADEMIE VERSPREIDE BERICHTEN KORTE BERICHTEN die zoeken naar de vinden deze 35 jaar bestaande Vakschool alleen op de HEERENGRACHT 459 b.h. Koningsplein te Amsterdam. Naaisters en vergevorderden die als Coupeuse, Directrice en Leerares opgeleid willen worden, in 4 a 6 weken, bekomen een Diploma en krijgen tot April 30% korting op onze bekende prijzen; geen betaling voor Diploma. Dames, bewaart dit adres. {('laats te maken voor meer troepen. Uit het eit, dat het aantal kabelballons, die dag' en nacht ter observatie boven het Duitsehe ter rein zweven, meer dan verdubbeld is, zou men moeten opmaken, dat er een aanval van Fransche zijde gevreesd wordt, en dat de aanvoerder Duitsehe versterkingen in ver band staat met het aangekondigde offensief der geallieerden. Geen Godsvrede in Frankrijk. Maurice Barrès, de felle vaderlander en vurige katholiek, doet in de „Echo de Paris" een boekje open over den geest in de Fran sche Kamer. In het begin van den oorlog heerschte er de godsvrede. In een ware en diepe geestdrift reikten tegenstanders elkaar beide handen. Wij konden, zegt Barrès, geen tegenstanders meer hebben in Frankrijk. Waarom? Omdat wij onder onze oppervlak kige geschillen den geestelijken ondergrond gevonden hadden, die ons gemeenschappelijk is. De vraag, hoe thans de atmosfeer in het Palais-Bourbon geworden is, beantwoordt Bar rès op de volgende wijze: De atmosfeer is onmogelijk meer in te ade men door platheid, vooringenomenheid, dom heid en haat. De onreinen overheerschen de veigadering, maken haar bang, bevuilen haar en neerschen er. Het publiek kan nog! niet beseffen hhoe diep het riool i3. Barrès brengt dan enkele betreurenswaar dige voorvallen uit de Kamer in herinnering en zegt ten slotte: Er is geen enkele voorzorgsmaatregel voor de toekomst genomen. Ik moet mijn getuige nis laten hooien, opdat vaderlanders niet kun nen zeggen: „Niemand heeft ons gewaar schuwd, allen waren medeschuldig cf slie pen." De overgroote meerderheid der afge vaardigden komt in opstand tegen een per manent schandaal, dat den geestelijken on dergrond, die ons gemeen is, bevuilt. Barrès brengt het woord in herinnering, dat het Ka merlid Bouge onlangs in de vergadering ge sproken heeft. Een dier onbezonnenen, zegt hij, riep togen den minister van oorlog: „Wij Zijn bier niet in de kazerne." „U behoorde ipr te zijn," antwoordde Bouge. De redding van schipbreukelingen. In DuitschLand blijft men het gebeurde met de „L. 19" en het wégstoomen van de „King Stephen," zonder de Zeppelin-bemanning mede ie nemen, natuurlijk druk bespreken en de „Berliner Lokal-Anzeiger" geeft een voor beeld van wat de Duitschers in een dergelijk geval hebben gedaan. Begin Mei kruisten de beide Engelsen© tor pedojagers „Maorie" en „Crusader voor Zee- brugge. Toen jle „Maorieop een mijn liep ton in het bereik onzer kustbatterij geraakte, jwerd zij door ons geschut onder vuur geno men. Weldra bemerkte men te Zeebrugge, (dat de bemanning de zinkende „Maorie" ver liet. Onmiddellijk staakten onze batterijen het .vuur en de „Maorie" was spoedig gezonken. De „Crusader" had inmiddels de vlucht genomen voor een onzer vliegers, en liet zijn kameraden van de „Maorie" in den steek. Een Onzer bewakingsschepen precies zulk een .trawler als de „King Stephen" stoomde 'toen met een bemanning van 20 man naar de sloephn van de „Maorie," om de inzittende (te redden. Toen het de sloepen genaderd was, die zich inmiddels 12 mijl van de kust ver wijderd hadden, bemerkte de Duitsehe zee officier, dat hij zes vaartuigen, vol met En- gelschen bemand, vóór zich had. Er moesten naar schatting1 100 man in die booten zijn. Maar de Duitsehe officier aar- Belde geen oogenblik om alle schipbreuke lingen, ondanks hun viervoudige overmacht, an boord te nemen. Bij nauwkeurige telling bleken de sloepen 88 man en 7 officieren te bevatten. De commandant van de „Maorie' vond het vanzelf sprekend dat de Duitschers aldus han delden. „Wij zijn allen zeelieden zeide hij, wanneer de tegenpartij in nood verkeert, is het met de vijandschap gedaan." Thans denkt men daaromtrent in Engeland Anders, voegt de „Lokai Anzeiger" erbij. De burgemeester van Saloniki. Volgens een. bericht in de Parysehe bladen heeft de En- gelsch-Fransche politie te Saloniki den burge meester van die stad, Ismail Bei in hechtenis genomen. Bij het eerste verhoor zijn echten de tegen hem ingebrachte beschuldigingen iiiet bewezen kunnen worden. Conferentie der Ententc-mogendheden. Naar de Lokal Anz. uit Lugano verneemt, zal volgens de Stampa een conferentie der Entente mogend heden te Parijs op 27 Februari worden gehou den. De Messaggero weet mede te deelen, dat Italië vertegenwoordigd zal zijn door Sonnino, Oadorna, Tittoni en Porrg. Gebrek aan krantenpapier in Italië. Gisteren vond te Rome een vergadering plaats van uit gevers en eigenaars van drukkerijen om te be raadslagen over do tegen den papiernood te nemen maatregelen. In een adres aan de regee ring wordt verzocht de noodige spoorwegwagons ter beschikking te stellen voor het kolentran- •port uit verschillende havens naar de papierfa brieken en om het uitvaardigen van een verbod van uitvoer voor papier, en het vrije invoeren van courantenpapier. Versterking van het Grieksche leger. Naar ie „Voss. Ztg." uit Konstantinopel verneemt, heeft de Grieksche generale staf besloten, de getalsterkte van het Grieksche leger tot B00.000 man op te voeren. Grieken die tot dusver vrij Van dienst waren, zijn nu voor de oefeningen opgeroepen. Koning Nikita als banneling. De koning van Montenegro en de verdere koninklijke familie komen binnenkort in Larmont, dicht bij Bor deaux, te wonen. Bezuiniging in Engeland. De Nationale Com missie ter Bevordering van Oorlogsbezuiniging heeft een beroep op het publiek gedaan om op te houden met voor genoegen in een auto te tijden. Verscheiden bladen erkennen, dat het noodig is, maar zijn van meening dat alleen dwang iets zal baten. Oorlogskosten voor de neutralen. De Zweed sche regeering heeft gisteren een wetsvoorstel ingediend, waarbij in verband met de hand having van de neutraliteit een nieuw orediet Pas beginnende concurrenten ontzien zich niet alles uit ons prospectus te adverteeren en woord voor woord er uit te nemen, om ieder in den waan te brengen dat het precies hetzelfde is, waar men gaat'en dat is lang niet het geval. Wij geven 8 uur Bes per dagj de Directrice en ervaren Coupeuses zijn den ganschen leertijd bij U, zoodat U bij ons in korten tijd ééns zooveel leert als bij andere, ook de Coupeurs coupe en de „Coupe au Moulage"; circa 3©0 modellen komen in Uwe Boeken. Uit ons prospectus zult U dra bemerken dat het niet hetzelfde is jvaar men gaat. In geheel Nederland is niemand die zooveel aanbevelingen en dankbetuigingen kan laten zien dan wij, orgineele en geboekte meer dan duizend, zegge 1000. Thans is de tijd voor inschrijving al komt U later, Er is plaats voor 60 Dames. Het Atelier is 28 Meter lang, keurig ingericht, paskamer met spiegels en alles 1ste Etage. Adv. van 25 millioen kronen wordt aangevraagd. Een Zweedsch protest. De Zwoedsctie. regee ring heeft bij de Duitsehe geprotesteerd tegen het leggen van mijnen in den ingang van de Sont, daar de scheepvaart hierdoor wordt be lemmerd. Invloed op de Zweedsche volksmeening. Uit Stokholm wordt gemeld dat van ententegezin- de zijde een poging is gedaan om de meerder heid der aandeelen van drie grpote Zweedsche bladen, die zeer scherp de Éngelsche blokkade- politiek afkeurden, in handen te krijgen; maar het plan is mislukt, ofschoon zeer hooge prij zen zijn geboden. Verkleining der kranten in. Frankrijk. De Parijsche bladen „Journal," Matin", „Petit Journal", en „Petit Parisien", zullen, voortaan gedurende vijf dagen van de week nog slechts in een formaat van vier pagina's verschijnen, en op de overige dagen in een formaat van 6 pagina's. DE STRIJD IN ALBANIË. WEENEN, 18 Febr. (Wolff.) (Officieel.) Onder onze leiding staande en met O.-H. troe pen versterkte Albaneesche strijdkrachten heb ben Kawaja bezet. De bezetting, bestaande uit gendarmen, van Essad pasja, heeft zich slechts door de vlucht per schip aan gevangenneming kunnen onttrekken. Eergister heeft een O.-H. duikboot voor Du_ razzo een Franseh stoomschip getorpedeerd. Het stoomschip is daarop op 't strand geloopen. DURAZZO GENOMEN? AKEN, 19 Febr. (Part.) Ilicr loopt het ge rucht, dat Durazzo door de Ocstenrijkseho troe pen is bezet. Uit Zaandam. In den toestand kwam gisteren weinig verandering. Het water in den polder Oost- zaan is niet meer dan een paar centimeters gezakt. Men was in den middag in de West zijde met kracht bezig de kistdammen te versterken, om als onverhoopt de Zaan over mocht loopen, het water te beletten den polder .Westzaan binnen te stroomen. In de Zaan stond het water echter nog on geveer 20 c.M. beneden A.P., zoodat er nog geen oogenblik gevaar was. Van gisterenavond II uur meldde men ons: In den toestand is een weinig verbete ring gekomen, als men zes centimeter da ling van den vloed zoo mag beschouwen. De peilschaal wees heden als hoogtestand aan 70 centimeter boven A. P. en in. den loop van den avond was het gedaald tot 64 c.M. boven A. P. De Oostzijde staat zoo goed als geheel onder water en het stroomt nog steeds over den kistdam heen do Zaan in. Ondanks dezen geweldigen druk op den kistdam, die loopt van het Stadhuis naar het Heerenhuis, een afstand van ongeveer 5 K.M. is hij niet bezweken. Ook de dijken van de polders houden zich goed, ofschoon het water er hier en daar over heen stroomt. De kistdam aan de West zijde werd voor alle zekerheid nog met zand zakken versterkt. Onder de enkele gebou wen, die nog vrij van water zijn, behoort de kerk aan de Oostzijde, waar een 250-tal bewoners, wier huizen zijn ondergeloopen, een toevlucht hebben gevonden. .De banken uit het schip zijn opgeruimd en op de steenen vlper zijn langs de kanton planken gelegd waar bedden zijn verspreid. Een aantal kinderen hadden daar reeds een plaatsje gevonden, toen we er hedenavond nog een bezoek brachten. De ouderen zaten in het midden bij elkaar zich te goed te doen aan koffie, hun door het gemeentebe stuur verstrekt. j Het was niet voor de eerste maal, dat deze Igerk een schuilplaats biedt voor wa tersnoodvluchtelingen. Ook in 1825 vonden do bewoners van Zaandam er een onderdak, zelfs met hun vee. De schilder I. D. Rijk heeft dit vereeuwigd, welk doek aan één der kerkwanden prijkt. Het schilderij had op dezen dag vervaardigd kunnen worden, alleen de kleeding der vluchtelingen ver schilt met die van de oogenblikkelijke. Nader meldt men ons nog, dat de Zaan op het Noordzeekanaal ^puft, zoodot v,opr Wes telijk Zaandam geen gevaar bestaat. De stemming onder de bevolking is echter niet opgewekt. Velen, ook aan de .Westzijde zijn reeds begonnen hunne meubelen zooveel mogelijk naar bovenverdiepingen te brengen Indien de wind niet weer gaat opsteken, zal vermoedelijk het water in den loop van den nacht wel zakkende blijven. Uit Volendam. Nadat gisteren het zeewater weer was op gezet tot 1.70 meter plus A.P., stroomde het water door de dijkbreuken met ontzettend ge weld naar binnen. De harde Westerstorm maakte het binnenwater tot een woeste zee, welke op de onder en in bet water staande huizen verschrikkelijk beukte. Niet alleen moesten de buizen, waarvan de vloeren nog balt' onder water stonden en weer bewoond werden, dadelijk ontruimd, maar ook de bui zen aan bet Noordeinde van bet dorp, welke steeds nog waren bewoond geweest en waar van sommige als schuilplaats diendien voor daklooze gevluchte inwoners, werden in al- lerhaast ontruimd, doordat muren werden ingeslagen door de woeste golven. Wat van huisraad en inbcedel nog te redden was, werd aan den dijk gesleept en later wegge voerd. De bewoners zijn weer hier en daar onder dak gebracht of bobben bun toevlucht In de vaartuigen genomen. Uit Monnikendam. Nu bet buitenwater valt, is er reeds terug gang in de stad merkbaar. Op sommige plaatsen staat nog meer dan een meter. Ge- beele straten zijn verlaten. Het verschil bin nen en buiten is meer dan 30 cM. Met razen de vaart stroomt het uit do gaten in den dijk. Te Katwoude is een zinkstuli met be lasting uitgeslagen. Op het R. K. kerkhof was het gisteren treurig gesteld. Tot leed van velen raakten doodkisten vlot. Een bedrukte groep meii- sehen staarde het aan. Do losgerukte kisten werden per boot naar den wal gebracht. Een vijftal werd op de openbare begraafplaats tijdelijk ter aarde besteld.' Uit Buiksloot. Het water was gisterenavond 10 cM. ge zakt, Als bewijs hoe sterk het water gister nacht is gestegen, zij gemeld, dat ©en oud vrouwtje, dat 's avonds gewoon n^ar bed ge gaan was, 's morgens voor haar ledikant tot aan de knieën in bet water stond. De Hekwieler, het militaire patrouillevaar tuig, beeft des middags voortdurend Water land doorkruist cfn drenkelingen opgehaald. In Ilpendam vondende redders een oude zieke vrouw. Deze is'in bet gemeentehuis van Buiksloot de eerste hulp verleend en verder ter verpleging naar Amsterdam doorgezon den. Slachtoffers. Uit Anna-Paulowna wordt gemeld: Bij het weder overstrooiden- van Breezand teen gedeelte- van den Westpolder) zijn, naar thans met vrij groote zekerheid kan worden aangenomen, twee vrouwen, vrouw en doch ter van den landbouwer Hoogvorst aan cïen Meerweg, om het leven gekomen. Naar men vermoedt zijn beide vrouwen (60 eu 30 jaar oud) bij het in veiligheid' brengen van een paard door het water verrast en in een sloot geraakt. Amsterdam in gevaar. Nader is gebleken, dat ook Amsterdam last van de overstrooming gehad heeft. Donder dagmiddag kwam het water over den Buik- sloterweg bij de Willemsluizen. Dadelijk werd de afdeeling Publieke Werken gewaarschuwd. In den loop van den avond kwam een 150-tal militairen, die den weg met zand begonnen op te hoogen en bij het Tolhuis een nooddijk legden. Den geheelen nacht werd overal door gewerkt en ook een aantal werklieden van Publieke Werken togen aan den arbeid. UIT DE STAATSCOURANT. Bij beschikking van den Minister van Ju stitie, is benoemd tot Rijksklerk 1st© klasse ter griffie van de arrondissements-rechtbank te Zutphen, J. H. F. Oh. Kippenbroek, thans Rijkslderk 2de klasse Ier griffie van bet kan tongerecht te Rotterdam. DE „DAILY MAIL" OVER DE N. O. T. De „Daily Mail" Bchrijft, naar Reuter seint, dat de onmacht van de N. O. T. om een volledig toezicht uit te oefenen en te voor komen, dat voorraden Duitschland bereiken, zoo duidelijk wordt, dat een wijziging nabij is. Spoedig kan men het bericht tegemoet zien van een nieuwe regeling om toezicht uit te oefenen op voorraden, dia door Nederland worden gevoerd. - c Men zal verstandig doen ïeekent 3e „N. Ct." hierbij aan door zich over dit bericht van het bekende sensatieblad niet ongerust t<a maken. Het is hoogstwaarschijnlijk pen poging om de (voor Nederland niet zeer be langrijke) veranderingen welke in -de rege ling tusschen de N. O. T. en de .Engelsche Regeering binnen korten tijd te verwachten zijn en waarover reeds sinds November van het vorige jaar een gedachtenwiS3eling loo- pende is, bij voorbaat toe te schrijven aan den invloed van de campagne, door de „Daily Mail" vooral in den laatsten tijd met bijzon dere hevigheid voor het stopzetten van onze overzee-aanvoeren gevoerd. Naar wij vernemen, gaat een der bestuur ders van de N. O. T. in het eind dervol gende week weer naar Londen om met de Engelsche Regeering besprekingen te hou den over een door deze gewenschte (gelijk wij zeiden, voor do Nederlandsche behoefte niet belangrijke) uitbreiding van Je ten aan zien van sommige artikelen en grondstof fen bestaande rantsoeneering met enkele nieuwe. Slechts met de regeling der maïs-aanvoeren na 1 April schijnt er op 't oogenblik weer eenige strubbeling te zijn. Mr. M. W. F. TRÉUB EN HET NAT. STEUNCOMITÉ. Wij vernemen dat mr. Treub zich bereid heeft verklaard eerste algemeene voorzitter te blijven van het Koninklijk Nationaal Steun comité 1914 en zulks in overeenstemming met den persoonlijken- wensch van de Konin gin, hem, in de afscheids-audientie, welke Hare Majesteit hem heelt verleend en welke bijna een uur heeft geduurd" kenbaar ge maakt. POSTMISERE8. Wij lezen in „Het Vad.": 1 Een onzer lezers ontving dezer dagen een brief uit de Vereenigcle Staten, welke geopend was door de Engelsehén en na geopend te zijn wederom geheel gesloten was met de beken de strook „Opened by censor." De afzendster meiddo dat haar brieven uit Holland komende en ontvangen in do maan den November en- December 1915, alle ge opend waren door de Engolscben en het strookje Opened by censor droegen. De beide correspondeerenden droegen goed klinkende Hollandscke namen en woonden in neutrale landen. Bovenstaande klacht is tc vermeerderen met de volgende: Een Hollandsche familie met een zuiver Hollandschen naam ontving 2 brieven uit Brazilië eerst, 5 weken na de verzending uit Rio Janeiro (normaio duur 3 weken), cii risp. 9 en 10 dagen na aankomst van de „Hollan- dia" van den Kon. Holl. Lloyd, te Amster dam. De brieven (volmaakt onschuldige fa milie-correspondentie) waren al dien tijd in Engeland opgehouden, en kwamen hier aan, voorzien van het bekende strookje. Gevolgen van den storm. Te Graauw (Zeel.) is bij den hevigen wind van Woens dagnamiddag een schuurtje omvergeworpen. Vier kinderen, die er in speelden, geraakten er onder, met het gevolg, dat een vier-jarig knaapje er dood onder uit werd gehaald. Twee kinderen waren ernstig gekwetst. Schipbreukelingen. Gisterenmiddag zijn zeven schipbreukelingen,, door de SCH 268 in de Scheven!ngsche Visschershaveu binnenge bracht. Zij maakten de bemanning uit van den motorsehoener Tbeodoor, die up weg was van Londen naar New Castle, en Don derdag dwars voor Katwijk tengevolge van hot stormweer is volgeloopen met water en daarna gezonken. De bemanning, die met eigen boot hét schip had verlaten, is gister- ocditeud door de SCH 268 dwars voor opg'e- pikt. Twee der schipbreukelingen waren lioht ge kwetst en zijn door den Eerste Hulpdienst per auto afgehaald. De een had een rib gebro ken, en de ander had ecu verwonding aan een been opgeloopen. De overigen werden door de zorgen van den Engelsellen consul in Den Ilaag voorloo- pig. aan logies geholpen in de Dageraad, in de As&endelftstraat. Het schip, dat met kopererts was geladen, was Zondagnacht uit Londen vertrokken. Door den hevigen storm was het nit den koei's geraakt en later lek geslagen. Twee dagen en nachten heeft de bemanning met pompen het schip drijvende weten te houden, tot men eindelijk de SCH 268 in het zicht kreeg. De bemanning bestond uit 4 Engelschen, 1 Rus, 1 Japannees en 1 neger uit Engelsch- Indië. Een kind verbrand. Aan den Voorheu vel te Zeist is Donderdagmiddag een droe vig ongeluk gebeurd. De 6-jarige Johanna R., die met nog twee zusjes, waarvan de oudste 9 jaren, alleen thuis was, wilde de brandende kachel openzetten. Haar kleertjes vatten vlam en het kind liep schreeuwend naar buiten, waar men de ongelukkige kleine nog in een plas wierp. Het geheele lijfje was reeds met brandwonden overdekt. De arme kleine werd naar het ziekenhuis vervoerd en is des avonds overleden. Een spoorwegramp voorkomen. Naar men verneemt, is door do buitengewone op lettendheid en tegenwoordigheid van geest van den te Zwolle gestationneerden machi nist der S.S. Reuten, een zeer ernstige spoor wegramp voorkomen. Deze was Donderdag avond machinist van trein 169, die om 7.40 van Nijmegen vertrokken, te 8.05 te Arnhem moest aankomen. Bij station Oosterheek- Laag moest hij stoppen voor onveilig sig naal, omdat de goedenrtrein no. 1727, komen de van Eist, voor hem uitreed en deze eerst op het station Arnhem moest aankomen. Terwijl hij wachtte tot het sein op veilig zou worden gesteld, zag hij plotseling in de duisternis twee roode lichten in snellen vaart op zich toekomen. Hij bracht zijn .trein, waarin een groot aantal pasagiers was,in gang en stoomde zoo spoedig mogelijk ach teruit. Hierdoor heeft hij zeer waarschijnlijk een groot aantal pasagiers lfbt leven gered. Van den goederentrein was, toep deze reeds op bet goederen emplacement te Arnhem was, een gedeelte losgeraakt Twintig zwaar beladen goederenwagens liepen terug, den vrij sterk hellenden weg af naar Oosterbeek Laag, met eer; steeds toenemende vaart. Op dit treingedeelte waren slechts twee reizigers, die er niet in konden slagen met hun hand rem de wagens tot staan te hrengen. De machinist van den personentrein reed nu zoover achteruit, tot hij het durfde wagen het treingedeelte op te vangen. De schok was nog zeer krachtig, de reizigers van den per sonentrein werclén door elkaar geschud^ DAmacWne vantoëïFpërsonêntrem en wnrr» ge goederenwagens werden licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken'kwamen niet voor. De lijn was evenwel versperd. ZAANDAM. „Beginselen" en praktijk. Het gaat met bpel wat „beginselen" als met zekere kistdammen, ter beveiliging voor het overstroomiugswater< Oogenschijnlijk, in theorie, zeer sterk. Maai als het over&troomingswater van de praktijk komt, dan sypelen zc door en blijken de toets van d« praktijk niet te kunnen doorstaan. On danks alle wetenschappelijke vasttselling van de deugdzaamheid. Men zou zoo denken, zoo schrijft H(arms) in het „Weekblad" indien ergens elders, dan moest thans in Zaandam op zeer krachtige wijze, in dezen bijzonderen tijd, in deze buiten gewone omstandigheden, de overlieidsbe moeiing en hot overheidsingrijpen gevoeld wor den. Dat brengt toch het sociaal-democratisch be ginsel, krachtens de sociaal-democratische theorie, mee. En zie! Do praktijk maakt dien „prineipieelen" kist dam waardeloos. Individueel werken ook de leden van bet Zaandamsche gemeentebestuur en inzonder heid de Burgemeester kraebtig mee tot leni ging van den algemeenen noodtoestand. Maar krachtiger dan ooit bloeit het parti eulier initiatief. Men lette op wat het plaatselijk Watersnood- comté in Zaandam, omzetting van het'ook door particulier initiatief gestichte Steuncomté, tor stand bracht. Theorie en praktijk bleken twee. Merkwaardige tijd, die we beleven, ook i/ dat opzicht. De zaak-Brinkman. Men weet dat hét raads lid Emmer onlangs in den gemeenteraad inter pelleorde omtrent frauduleuze handelingen die door het vrijz.-dem. raadslid Brinkman zouden zijn gepleegd in zijn funktie van taxateur van het vee, dat door de boeren wegens den watera. nood moest worden verkocht. Het „Volk" verneemt thans, dat hieromtrent op het gemeentehuis een onderzoek heeft plaats gehad in tegenwoordigheid van den heer Reitsma, vertegenwoordiger van het ministerie van Landbouw, en het bestuur der Maatschaj pij van Landbouw. Hoe de uitslag van dit onderzoek is, zal waar. scbjjnlijk niet eerder blijken dan in de volgende Raadszitting. P. F. Poederbach. Bij K. B. is aaD den heer P. F. Pooderbach, voorheen directeur van den gemeentelijken reinigingsdienst alhier, thans te Arnhem woonachtig, een pensioen verleend van 2134. WORMERVEER. Nieuwe stenidistricten-verdeeling. Do minis ter van staat, minister van binnen]andschf zaken heeft voor de verkiezing van leden vu da Tweede Kamer de verdeeling van de ge meente Wormerveer in stem district ennader geregeld als volgt: stemdistriet I, omvattende het noordelijk doei der gemeente, ingesloten door de spoorlijn KoogZa;«tidijkKrommenie en de Stationfl» sraat, inbegrepen alle aan die straat grenzend huizen stemdistriet II, omvattende bet overig de*1* der gemeente. ASSENDELFT. Verkooping. Hot huis met tuin van wijlen den heer J. J. Kramer Ez., in leven kerkmees ter alhier, heeft Vrijdagmorgen hij publieke verkooping opgebracht de som van 3530. Kooper de heer Gauwe Bz. Boon, alhier. R. K. Kiesvereeniging. De jaarvergadering der R. K. Kiesvereeniging wordt begin Maart gebonden. Behalve de huishoudelijke zaken, als verkiezing van bestuursleden door periodieke aftreding van de heeren O. Barnhoorn en J- Stam enz. die behandeld moeten worden, staat op de agenda: Redevoering, te houden door den Eere-voorzitter, den ZeerEerw. Heer Pastoor L. v. d. Berg. Onderwerp: „De strijd tusscher de twee wereldbeschouwingen." OVERVEEN. Bloemententoonstelling in Café Ruim zicht van den heer Jongkees. Ter gelgen- heid van het 10-jarig bestaan der afdeeling van den R. K. Volksbond was besloten niet alleen van bloemen, maar ook van huisvlijt eau tentoonstelling te orgauiseeren. waaraan alleen de leden konden deelnemen. De tentoonstelling werd gistereunriddaU omstreeks 2 uur geopend door den Weleer* Heer P. J. de Roos, kapelaan der parochie die het verdere gedeelte vau vakkennis over gaf aan de juryleden, welke bestond uit dft heeren H. A. J. Lokman, A. F. Bijvoet en P. Rijnierse, die langen tijd noodig hadden om uitspraak te doen en de volgende prijze* toekenden: aan Jac. van der Veldt^le prijs voor een collectie van 80 pannen mef tulpen; F. J. van Bnggenum 30 hyacinten in potten, le prijs; J. W. Philippo 30 hyacinten op gla zen, Ie prijs. Een gecombineerde groep van hyacinten, tulpen eu narcissen van J. G. van Kessel, le prijs. Verder behaalden de vol gende heeren voor een inzending van 85 petten hyacinten -van F. J. van Buggemim een 2e prijs; 30 hyacinten op glazen van J.W. Pbilippo 2en prijs; 25 potten hyacinten van J. G. v. Kessel 3en prijs. Als gewoon was dit jaar ook weder de heer J. M. Barnhoorn ds milde gever om de zaal tor opluistering t® versieren met bloemen en planten, en komt hem hiervoor een woord van bartel ij kei* dank toe. Voor huisvlijt hadden de heeren W. J. Jansen schilderwerk en J. G. van Kessel bloemwerk, vervaardigd van postzegela, ingezonden en behaalden resp. een len en n 3en prijs. De heer Jac. van der Veldt sprak na de opening een hartelijk woordje namoua de commissie en de heer F. Bijvoet namcuift de uitspraak der jury, voor het schoone doelt welke deze tentoonstelling beoogde en aaw

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 2