Etn MEEIEHCHT ii ten nnkomend MEISJE HOLLAND'S NOORDEN UIT BEVERWIJK VRAGENBUS RECHTSZAKEN. MARKTNIEUWS KERKNIEUWS Landbouw en Vlsscherif SOCIALE BERICHTEN SPORT EN WEDSTRIJDEN LAATSTE NIEUWS FINANCIEELE BERICHTEN Dankbetuiging. een eerste klas Eng. leren-lijwiel INGEZONDEN. RHEUMATISCHE PIJNEN. TËLË6RAFISCH WEERBERICHT Adlwertetffiëgi. Gevraagd R.-K. Jonge Dam< TER OVERNAME Te koop aangeboden voor de plakkamer gevraagd bij W. H. KL0ES. SfoomwasscSiei*ij) Scheepmakersdijk 32, Haarlem- N erüronlcen. Onze correspondent seint: Ten Eevclge der sneeuw misleid, is de 35-jarige werkman K., alhier, des avonds aan de Poel- laan te water geraakt en verdronken. NIEUW-VENNEP. B K. Middenstands ver eenig'ing <>u e Hanze." Op Dinsdag 23 Febr. a.s. zat ia de zaal van den heer Duivenvoorden te kieuw-Vennep, voor -de afdeeling Haarlam- rienneer van „de Hanze," als spreker op- I'l'len de groote populaire redenaar Pater r-rromeua de Greeve. "et zal wel niet noodig' zijn hier nog een 5?01 d van - opwekking' aan toe te voegen. Unit wij twijfelen niet af alleen de naam >»'ater de Groeve" zal alle It. K. midden- Luader's van Haarl.meer en niet hen vele ^^-middenstanders,, zoowel dafnes als heeren «aar JViöuw-vennep aoen siroomen om aen juinen ton redenaar te hooren. De tijd wordt zoo geregeld dat men zeer gemakkelijk van 'oofüdorp per spoor de verg adering kan bij - nonen. HALFWEG. Do krijgsraad eisclite tegen J. Z., landweer- 1 kektige der artillerie; afkomstig uit Halfweg, 'er zake van 2e desertie 2 maanden, militair© feestavond. De R.K. Volksbond alhier or ganiseert a.s. Donderdag 2 Maart een feest avond. Deze feestavond zal gegeven wor den door de R.K. Propagandaclub tot be- v ordering van Volkszang onder leiding van den heer Jac. de Jong te Haarlem. Voor desbetreffende bijzonderheden verwijzen wij laar de in dit nummer voorkomende adver tentie. SANTPOORT; Diefstal. Meermalen gebeurde het dat van meisjes die 's avonds den zangcursus in de 9- L. School mede maakten uit kleeding- stukken die zij in den gang van dat ge bouw ophingen, een portèmönnaie werd ver nist, wat aan diefstal deed denken. De politie alhier mocht het gelukken de. pand te leggen op een tweetal jeugjdigo meisjes n.l.«J. p. en Hi G., te Jan Gijzen- eevm ,Wooriachtig; zij werden in' het bezit r Vaa gelden weggenomen uit deze kleedmgstukken. LcoddiefstaL Tevens wérd door de politie egeii een tweetal Haarlemsche jeugdige oieven proces-verbaal opgemaakt, daar zij ren nadeele van den aannemer J. B. alhier, l'uim 100 K.G-. lood hadden ontvreemd. Het lood werd bij opkoopers in beslag genomen. De daders zijn opgeborgen. HEEMSKERK. Do krijgsraad heeft geeischt tegen H..J. J. da- H., landweePplichtig soldaat, afkomstig uit Heemskerk, vrijspraak van ten laste gelegde dienstweigering. Aan hem was gelast om te helpen een wagon cokes te lossen. Bekl. beweerde zulks niet te kunnen als zijnde lijdende aan heupgewriehts- Dekte. Hij werd diaarop geneeskundig onder zocht door den overste officier van gezondheid Dare en dr. Mile, die hem ongeschikt achtten lwaren arbeid te verrichten of marsohoefeniu- te maken. Bekl. was door den krijgsraad Weid, nit het het ar reet ontslagen op 29 Januari IJ MUIDEN. Desertie. De auditeur-militair bij den. Haag- ftohen krijgsraad heeft geeischt tegen P. V., mili_ eien der infanterie afkomstig ui IJmuïden, tor cake van le desertie 8 weken militaire detentie. VELSEN. Staten verkiezing. De .Vrijz. Kies- tereeniging alhier, plaatste op le gros ijs voor de Staten-verkiezing m dit district, de heeren Dr. H. Heslinga alhier en B. de Boer te 'IJmuiden. ALKMAAR. Personalia. Te Den Haag is geslaagd voor het machinisten-examen de heer W. J. N. van der Molen van hier. waarna het vaandejlied door allen werd gezongen. Vervolgens kregen we het hoofdnummer van dezen avond, de opvoering van het drama in vier bedrijven: Clothildas, Koningin der Franken. Wel mochten we in een vorig verslag getuigen dat er op gebied van Roomseh Tooneel hier zeer veel gedaan wordt. Ook dit stuk was een schoone uiting daarvan en de opvoering daarvan verdient allen lof. Zouden we in bijzonderheden afdalen en eene breedvoerige beschouwing over het drama en de medewerkenden willen houden, dit zou ons ongetwijfeld te ver voeren. Het was echter een prachtig stuk werk, en de verschillende rollen werden uitstekend ver tolkt. Meer in het bijzonder willen we daar bij noemen de keurige uitbeelding van Lut- gardis, de heidensche prinses, die door haar levendige actie en werkelijk gevoelig spel zich - als een zeer goede dilettante deed kennen. Ook Maria een der edelvrouwen van Clothildis verdient een bijzonder woord van lof. Men staat werkelijk verbaasd, dat met deze meisjes, door langdurige oefening zulk een resultaat werd verkregen en we kunnen dan ook de tweede uitvoering wel ke op Maandag a.s. wórdt gegeven tegen een lagen entreeprijs niet genoeg aanbevelen. Iedereen kan daarvan profiteeren en-men kan ervan verzekerd zijn zich zelve een zeer genotvollen avond te verschaffen. ENKHUIZEN. Een stoom pont g© strand. De stoom pont „Leeuwarden," die Donderdag van Sta veren kwam, Is bij onstuimig weer gestrand op het Kooizand bij den Gelder.schea Hoek. De reserveboot 'Groningen" en de stoompont pStaverenz^ijn van hier uit te huip gekomen. De „Leeuwarden" zat evenwel muurvast, alle pogingen om het vaartuig van de bank los ta krijgen waren vergeefsch. De „Groningen" is des avonds hier teruggekeerd; de „.Stave ren" is blijven liggen in Se onmiddellijke nabijheid van de gestrande pont. Dammen. De Enkhuizer damclub heeft besloten ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan een groepen-wedstrijd te organiseeren, welke gehouden zal worden 21 April en waar voor de deelneming open staat voor alle dam- Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Re- dactie zich niet aansprakelijk. mers. Feestavond Mariavereeniging en Kruis-' verbond. Men behoeft waarlijk niet te den ken, dat onze drankbestrijdsters en drank bestrijders geen feest weten te vieren. Hun eerste uitvoering tenminste, gisterenavond in hotel de Zon gegeven, gaf een duidelijk bewijs dat zij zulks al zeer goed'weten te doen. Een varieerend programma werd den tal rijken aanwezigen aangeboden, waarvan het eerste nummer: gymnastische stokoefenift- gen door 12 lpden van den Meisjesbond, een uitbundig succes had. De tribulatiën van mijnheer Zoetekoek, kluchtspel in een bedrijf, werd dóór eenigé leden van het JKruisverbond aardig weerge geven. Bij sommigen is echter eenige meer- dero vrijheid van beweging aan te bevelen; het spel van Gust Zoetekoek en Peper waren wel het meest verdienstelijk. Bij den aanvang -van den avond had ook nog eene bijzondere plechtigheid plaats, n.l. onthulling van het vaandel van de Maria- völ'eeniging door den geestelijken adviseur. Spoedig aus zagen het besttfur van de Mariavereeniging en de dames, welke zoo geijverd hebben voor de bijeénzamelingvan gelden, hunne pogingen met succes be kroond. Want, dit zij voorop gezegd, het vaandel, door den heer van de Wiel te [Breda vervaardigd, ziet sr werkelijk keu rig uit. Door des geestlijken adviseur werd de beteekenls van het vaandel uiteengezet, DE FEEST VERGADERING VAN DE HANZE TE BEVERWIJK. Ofschoon uw verslaggever reeds enkele w aar- deerende woorden over de feestvergadering van onze afdeeling heeft gezegd, zou u mij toch zeer verplichten het volgende ouder de rubriek „Beverwijk", of als ingezonden stuk op te nemen. Wij hebben een waren, echt roomschen feest avond gehad; men kan zoo merken, dat bij ons tér -plaatse het roomsche tooneel ingang be gint te vinden, en de krachten ieder jaar beter spel beginnen te geven, dezen avond was het tenminste, eenige aanmerkingen daargelaten, subliem. I)och nu is het zeer opvallend, dat ons plaat selijk, zoogenaamd neutraal blad „De Ken- nemer" in zijn kolonJmen een zeer afbrekende critiek heeft geplaatst, waaruit geproefd kan worden, dat hier meer dan een zakelijke be schouwing moest gegeven worden, het persoon lijk element moest hier te voorschijn komen De tableaux vivants waren, eenige onregel matigheden niet te zwaar gewogen, echte uitin gen van roomsche kunst. Waarom moest de verslaggever van de „De Kennemer" hier Mleen de onregelmatigheden, die zeer miniem waren, mededeel en Kon hem soms de mooie sombere gregoriaansche zang niet bekoren, door Maria zoo mooi en innig schuchter vertolkt en de zeer goede houding door de schriftgeleerden in genomen, of heeft hij geen gevoai voor room sche kunst; of weet hij niet waarin de ware kunst bestaat? Het drama de H. Philomena was in één woord prachtig. De hoofdrol werd vertolkt door een reuzenkracht, waarvan sommige beroepsspelers wel eens wat konden overnemen. Maar ook de verdere speelsters waren goed, en als dilïefctan- ten op 't tooneel, moet haar een eeres&luuit ge- braeaht worden, vooral Olympia, Theopliista, Dorothea en Metella. Natuurlijk aanmerkingen zpn er te maken, maar in betrekking tot het overige spel mg men ze geenszins te zwaar wegen en bij een volgende, gelegenheid zullen ook deze gemakkelijk verbeterd kunnen worden. De verslaggever van „De Ken nemer" mag, voordat hij nog eens een recensie geeft over roomsoh tooneel, wel eens moer zich erin wer- ken. Zijn critiek op het derde bedrijf is beneden alle peil. De man schijnt veel w.ereldsche stuk ken te hebben gezien, waarin de mensch als louter stoffelijk wezen ten toneele wordt go- voerd, dat in niets geestelijks of bovennatuur lijks zijn kracht weet te vinden, om bij kruisen en moeilijkheden des levens gesteund te wor den. Vandaar dan ook, dat hij het derde bedrijf saai vond. Neen, de dames vertolkten heerlijk haar rol. Welk een gelatenheid lag er niet in heel de houding v'an Dorothea, toen Tlieophiata haar en Metella verhaalde over den marteldood van haar geliefde vriendin, Philomena. en met welk een élan droeg Theophista dat verhaal voor? Men kon het des speelsters aanzien, dat zij na van de eerste schrik en droefheid bekomen te zijn, haar kracht zochten in haar geloof, in overgave aan Gods wil, dat maakte haar sterk. Neen op roomseh tooneel moet met depassil tten tooneele gevoerd wordenop roomseh tooneel moet niet bij smart en droefheid zoo geweend of gessikt worden; maar er moet hij dergelijke stukken opvoeding van hot tooneel uitgaan, daar moet geleerd worden bij tegen spoed des levens in zijn geloof kraclit te vinden. En dit hebben de speelsters in hot derde be drijf zeer goed toegepast, en geenszins was dit stuk boven hnar krachten, doch een zeer geluk kige keuze. Daarom zal de verslaggever van „De Kenne- mer" voortaan beter doen zich eerst rekenschap te geven, wat de geest van het stuk is waarvan hij verslag gaat geven, anders zal dit niet de eerste flater blijven, die bij begaan. Dit, mijnbeer de redacteur, wilde ik gaarne in nw blad geplaatst zien, wat „eere wien eere toekomt" en bij beschouwingen in bladen moet altijd-,,zaak" gegeven worden».- EEN HANZE-LID VAN BEVERWIJK. Beverwijk, 24 Febr. '16. Vr. In mijn Duitsch kerkboek van den H. Franciscus van Sate (Philothea), maakt deze een vergelijking tussehen de valsche vriendschap en de honing van Heraklea en zegt o. a. van deze, dat zij zoeter op de tong is, dan de ge wone, doch in werkelijkheid vergiftig. Zoudt ti mij ook kunnen zeggen wat de Heilige bedoelt met de honing van Heraklea. Is dit soms een bijensoort? Antw. De stad Heraklea aan de Zwarte Zee was eertijds bekend om haar honing. Vandaar de vergelijking van den Heilige. Vr. Mijn dienstbode heb ik met November 1.1. haar betrekking opgezegd. Zij kon Februari vertrekken. Dit is geschied. Hèeft zij nu recht op een Nieuwjaarsfooi? Antw. Neen. Vr. Weet u misschien een middel om een vlek uit een zwarte lakensclie rok te verwijderen? Antw. Welk soort vlek is het? Suiker, vet, inkt of wat anders. We moeten dat weten om een probaat middel aan de hand te doen. Schrijf ons dat nog even en sluit postzegel in voor antwoord, dan zullen wij u per post antwoorden. Vr. In het orgaan van den Algem. Ned. Geheel-Onthouders Bond sto*d o. a. te lezen: De bekende drankbestrijder kapelaan L. Simonis, te 's-Hertogenbo'sch, heeft aan den Bisschop ontslag uit de geestelijke bediening gevraagd. Dat is hem verleend. Voortaan zal hij zich geheel aan de katholieke drankbestrijding wijden. Dit bericht werd bij mij op liet werk voorgelezen en nu waren er, die-beweerden dat die kapelaan burger werd en zijn priesterschap er aan gaf. Ik heb hen gezegd dat zulks niet kan, want als men eenmaal priester gewijd is, dan blijft men priester. Kap, Simonis blijft priester en blijft ren, Margarinefabrieken, Plantenfboterfa- brieken, Melkinrichtingen enz., enz. de bedoeling is in dezen Bond te organisee- Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoro logisch Institunt te De Bildt. Hoogste barometerstand: Hernosand 769.8. Laagste barometerstand: Vlissingen 752.3. Verwachting- tot Zondagavond: meest ma tige oostelijke tot zuidelijke wind; verander lijke bewolking; waarschijnlijk eenige regen of sneeuw; des nachts eenige vorst. Overdag HET DIENSTWEIGERINGSMANIFEST. Naar uit goed bron vernomen wordt, heeft dooi weder, juffrouw A. v. d. V., publiciste onder pseudo niem Enka, te Schiedam, die gisteren door de rechtbank alhier 'ter zake van het verspreiden van een geschrift, waarin tot militaire dienst weigering wordt opgeruid, met het doel aan den opruienden inhoud ruchtbaarheid te geven, ALKMAAR, 25 Febr. Fabriekskaas. Kleine oj 83.50; kleine boerenkaas 80; commissie tot f 20 boete, subs 10 dagen hechtenisvêroor-boerenkaas 'f 73. Aangevoerd 110 stapels, we- deeld is, het voornemen te kennen gegeven, de I gende 49,354 K.G. Handel kleine goed hechtenisstraf te ondergaan. DE HAAGSCHE BIOSCOOPVERORDE NING GEEN BINDENDE KRACHT. De rechtbank te 's-Gravcenhage heeft beves tigd het vonnis van den kantonrechter, waarbij een bioscoopondernemer werd' ontslagen van rechtsvervolging ter zake van overtreding van de verordening op bioscoopvertooningen aldaar, aangezien die verordening niet bindend en dus hare overtreding niet strafbaar werd geacht, op grond dat zij inhoudt eene ongeoorloofde dele gatie van bevoegdheid op de Bioscoopcommissie. VERVALSCHING EENER ANTIIENTfEKE AKTE. De rechtbank te Winschoten heeft Egturt eiken'dagle iTmiV lezem SkmVhij"nu; ™>eger deurwaarder bij kot kan on- naar aanleidinn van vnn tnpo-pstaan verzoek. -cht te Winschoten, Terzake lat hij een zevental expkStlen van beteekenmg valsche- lijk heeft opgemaakt veroordeeld tot negen naar aanleiding van zijn toegestaan verzoek, niet meer in een parochie werkzaam, omdat hij hef te druk heeft met de drankbestrijding. Het werd mij echter bestreden, dat dit de beteekenis van het ontslag was. Antw. Zooals u dé zaak uitgelegd hebt, is zij juist weergegeven. Bedoeld bericht beteekent dat kap. Simonis van parochiewerk is ontheven om zich beter aan de drankbestrijding te kun nen wijden. Wat uw vrienden vertelden is te dwaas om los te loopen. Vr. van mevr. J. B1. 'te O. Antw. De dienstbode heeft* recht op den godspenning. Op de Nieuwjaarsfooi niet. De godspenning is verdiend na drie maanden die nen. Dat de dienstbode zelf de betrekking op zegt doet niets ter zake. Het aannemen der Nieuwjaarsfooi houdt in dat men niet op 1 Fe bruari zal vertrekken. Vr. Ik heb een paar mooie eeridenvlerken, die ik graag^ draagbaar zou .maken. Kunt u mij ook een middeltje opgeven om ze te bereiden? Antw. Spreidt de vleugels uit en steek er een houten pen door. De vleezige deelen moet u vol komen afsluiten door er lak op te smeren. Vr. Kunnen wettige erfgenamen, na het over lijden van mijne vrouw of mij, de overblijvenden noodzaken den boedel te verkoopen, of moet men zich tevreden stellen met eene uitkeering vol gens taxatie? Antw. De wettige erfgenamen kunnen ten allen tijde boedelscheiding eischen. Aan den rechter staat het intusschen te beoordeelen of het in sommige gevallen geweigerd kan worden. Vr. Wanneer moet het 3e regiment huzaren, lichting 1915, opkomen? Antw. In het tijdvak van 1620 Maart. Vr. van mej. B. te L Antw. Uw inlichtingen zijn onvolledig. We moeten weten of u de ziekte al had toen u in betrekking kwaamt en deze toen hebt verzwegen. Ook of u uit eigen beweging naar huis zijt gegaan of op aanraden van mevrouw. Schrijf ons dit nog even uitvoerig en sluit postzegel in. voor antwoord, dan ontvangt u antwoord per post. Vr. Kunt u mij ook zeggen wat eigenlijk de Canon der H. Mis is? Antw. De Canon is de reeks van onverander lijke gebeden in de H. Mis (van Sanctus tot „Pater Noster'"). Vr. Wat is de kosten van een telegram naar Ned.-Indië? Antw. Naar Java per woord f 0.50; naar de overige eilanden per woord f 2 75. Vr. Kan ik een postpakket naar Duitschland verzenden met hoop op goede overkomst' Antw Vervoeg u om inlichtingen aan het Postkantoor. 6 Iijn„,r°ai Woont Duisburg (Duitschland) is gehuwd en daar werkzaam; h« vraagt mrj als vader voor hem te -willen aanvragen een bewijs van Nederlandschap of nationahtcitsbewijs. Moet ik dit aauv™ gen ter secretarie der gemeente waar hb ge boren ie of in de gemeente waar hij ge huwd is? Antw. In de geboorteplaats. Ongeteekende vragen worden door ons niet beantwoord. Wij ontvingen verleden week ook een vraag over een kerkelijk viaagstuk. Daar de goede beantwoording er van te veel plaats zou vergen, verzoeken wij den vrager zich te willen wenden tot een Eerw. Heer geestelijke, die hem zeer zeker gaarne te woord zal s.aan. Ook kan de vrager zich ten onzen bureele vervoegen. Dr. H. A. POELS. Op 9 September a.s. zal Dr.-JI. A. Pools,-aal moezenier voor de Limburgache injjnatreek, oud- hoogleeraar te Washington, zijp zilveren Pries terfeest vieren. IJMUIDEN, 25 Febr. Van de treilende log gers kwamen heden aan den afslag: Wilhel- miha I, KW 25, met 262Noordzee IV, KW 161, met 93; De Dna Kees, KW 30, met 275; Twee Gebroed ere, KAV. 21, met 189; Hugo en Greta, KW, 1-9. met U; en Ada, IJM 216, met 156 besomming. Van de beugvisseberij kwaaien heden bin nen de stoombeugers Burgeon, Ripping MA. 1, met 2458; Clara, VL 172, met 4290; Neer- landia I, VL 200, met 3400; Neerlandia II, VL 83, met 3130; Maria Josepha, VI, 3, met 8322; en de-sloep Keuchehius, MA IÖ2, met 1950 besomming. NEDERL. R.K. ZUIVEL- EN MARGARI- NEBEWEEKERSBOND. Op Zondag 5 Maart a.s. zal te Utrecht on der leiding van het „Bureau voor de R.-K. Vakorganisatie" de stichting van bovenge- noemden Bond plaats hebben. De vergade ring daartoe wordt gehouden des middags ten 1 ure in het gebouw van de R.-K. Werk- lieden-Vereeniging, in de O'brechtstraat. Er wordt nog eens aan herinnerd, dat' het maanden met aftrek der preventieve bech- tensi FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard: 16 Febr., A. van der Sluis houder van een afbetalingsmagazijn in manufacturen, Jan van Vuchtstraat 50, Rotterdam. VOETBAL. R. F. O.—SPARTA UITGESTELD. Naar wij vernemen, is het H. F. C.-terrein thans olücieel afgekeurd, zoodat de wed strijd H. F. C.—Sparta*thans voor den twee den keer is uitgesteld. Rheumatiseh pijnen vertoonen zich het sterkst bij verandering van hot weer. Zij worden, veroorzaakt door do onzuiverheden, die ten ge volge van niet behoorlijke werking der nieren, in het lichaam achterbleven en zich konden kristalliseeren in de spieren en gewrichten. Verschietende pijnen, die zich nu eens hier, dan. weer daar doen gevoelen treden op. Wanneer de onzuiverheden zich eenmaal vastgenesteld heb ben, ia het lichaaam door zijn natuurlijke bron nen zelden in staat om haar te verwijderen en indien aan de nier én geen hulp geboden wordt, lioopen dë onzuiverheden zich meer en meer op. De pijnen worden ondraaglijk, de patiënt kan zich ten slotte niet neer bewegen, de ge wrichten worden verwoest, terwijl de handen knobbels gaan vertoonen en misvormd worden. De ziekte kan zich tot een chronische kwaal ontwikkelen. Bet is daarom van belang om bjj het cptre- den van de eerste pün in de lendenen en ge wrichten Foster's Rugpijn Nieren Pillen te ge bruiken. Door hun versterkenden invloed op de nieren bewerken zij, dat deze organen hun werk naar behooren verrichten en voortdurend en ge regeld de schadelijke stoffen afvoeren. Te Haarlem verkrijgbaar bij de heeren K. v. Eden, Spaarne 38, en J. J. Göppinger, Gr. Houtstraat 147 a. Toezending geschiedt fran- co na ontvangst van e Jgi postwissel h t 1,75 voor één, of f 10,voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos die niet. voorzien is van nevenstaand handelsmerk 8017 Adv. BUITENLAND. EEN FORT VAN VERDUN DOOR DE DUITSCIIERS VEROVERD. BERLIJN, 26 Febr. De panteérvesting Do- naumont (fort de Donaumont) ten noordoos ten van de hoofdverdedigingslinie van Ver dun liggende, is gisterenmiddag door het 24e Rrandienburgisehe regiment stormenderhand genomen en vast in ons bezit. RUSSISCHE VORDERINGEN AAN HET RUSSISCH-TUIIKSCHE FRONT. ST. PETERSBURG, 26 Febr. De Russische troepen namen stormenderhand bij het Kau- kasisch front de stad Ispia. In de streek van Kerm an dsjak hebben de Russen na den vijand ui't zijn stellingen te hebben verdreven, de stad Sakne èn Ker- mandssjak zelf genomen. De Russische troepen zijn ten zuiden van Teheran de stad Kasjan binnengerukt BEURS VAN AMSTERDAM. Noteeringen van 25 Februari. Staatsleningen. NEDERL. Ned. WH. O. ƒ100 Ned. W.S. O. 200 Ned. W.S. O. ƒ500 Ned. WH, O. ƒ1000 Ned. W.S. Oblig. Ned. WH. Certif. Ned. W,S. Certif. pet. V.K. L.K. H.K. 5 102 'A 102.15/16' 5 102 'A 102,7/16 5 10211 102K 5 101.15/16 101K 102 3 69/4 69 K 70% 3 69.3/16 693A 70 'A 2)4 60?i 60.15/16 61.3/16 naar waarnemingen verricht in den morgen van Zaterdag 26 Februari. ALKMAAR, 25 Febr. Graanmarkt. Aan gevoerd, 440 H.L. Tarwe 11.65; gerst ehev 11.25; haver 7.S0; bruine boonen 25—26; witte hoonen 25. t J Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven, dat onze geliefde Echtgenoot, Va der, Behuwd- en Grootvader, de Heer JOHANNES WILHELMUS BONTJE, na een geduldig lijden en voorzien van de laatste H.H. Sacramenten, in den ouderdom van 63 jaren is overleden. Uit aller naam, Wed. J. B. BONTJE, Gcb. VAN BEEK. J. T. HARDVELD. Leimuiden. A. BONTJE-HARDVELD. A. J. BONTJE. C. BONTJE. E. BONTJE en Kleinkinderen. De Uitvaart zal plaats hebben op Maandag 28 Februari W16, ten 9l/z ure, in de R.-K. Kerk St. Joannes de Dooper te Hoofddorp. (3567) Hiermede vervullen wij den treu rigen plicht U kennis te geven van het onverwachts overlijden van onzen dierbaren Vader, Behuwd- Groot- en Overgrootvader, LEONARDUS v. d. WEIDEN, Weduwnaar van CAROLINA ANNA PETRONELLA KOLK, in dén ouderdom van 88 jaren. Uit aller naam, J.jG. v. d. WEIDEN, Pastoor Heemstede, 25 Fehr. 1916. Bleekersvaart 6, Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. (3590) Door deze brengen ondergeteekenden hun hartelijken dank aan allen, die door hunne deelneming, blijken van belang» stelling hebben getoond tijdens de ziekte en het overlijden van onzen geliefden Vader en Grootvader, in het bijzonder aan den WelEd. Heer Dr. SCHOON HOF en ZijnEerw. Heer Pastoor ENGERING. Familie KUIJS. Castricum, 25 Febr 1916. (3600) Voor de blijken van deelneming, on dervonden bij 't overlijden van Mejuf frouw M. L. S. DE CHARRO. betuig? de familie haren hartelijken dank. (3604) J. OOLGAART, Executeur-testamentair, Haarlem, 26 Februari 1916. Ondergeteekende betuigt bij deze mede namens haar kinderen, haar wek' gemeen den dank, in het bijzonder aan de H.H. van de Bleekerspairoons-Ver- eenigyig van de Midd.-Ver. „D( Hanze", voor de vele .blijken van deel neming bij het plotseling overlijden vaff haar Echtgenoot ondervonden. Wed. F. J. VASEN-KASTERCLHVt (3626) en Kinderen. Haarlem, 26 Febr. 1916. Amsterd. Vaart 16-18 niet beneden 25 jaar, gewend me. beschaafd publiek om te "gaan. eel goede hand schrijvende en met admn nistratie bekend. Aanvangsalaris f 2J per maand. Bij gebleken geschiktheid spoed ge verhooging. Blieven onde^ no. 6483 aan het bureau van dit blad» een tb klas Dames-Rijwiel voor spotprijs. Br. Fr. no. 3628 Bu reau van dit Blad. merk The Chase Cycle voorz. van stuur met dubbele Remmen. Vree- wbeel kettingkast. zoo goed als nieu we banden met B. S. A, drie versnel iingsnaaf en een bijna geheel nieuw Engelsch Damesrijwiel met dubb, remmen. Zijn te bezichtigen Lange Veerstraat 17, 3627 detentie.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 3