ïl SKHUER. net mmim Een Juffrouw van iezelsckp. HEI MEISJE 1 ~tsT~ko@p UIT BEVERWIJK UIT DE ZAANSTREEK KERKNIEUWS AAR BESTEDINGEN STATEN-GENERAAL LAATSTE NIEUWS Landbouw en Visscheril MARKTNIEUWS Advertentiën. Rijwielhersteller NI lemnipg „HU WITTE MUIS." fie sags van de hond van Oaskerville ANT. v. d. WEIDEN, Zijlstraat 79. ingezonden. VERKOOP1NGEN. TELEGRAFISCH WEERBERICHT BRENNABQR HEEREN- Bioscoop-Exploitatie HERMAN SMITS Co. per intasanie Biosco&pjournaiJ HEEREN- en DAMES- Schoen- en Laar^enmagazijn De R.-K. Politieke Propagandabond in het District Beverwijk. c. wijnands, STGOMVAARTLIINEN STEPHANUS DE.JAGER en Mevrouw gevraagd, voor loop- en winkelwerk. Zon- en Feest- dagen vrij. 3033 Aanb. Barteljorisstr. 16. MODEL B. S. A. Afdeeling Haarlem. TOT EN MET DONDERDAG .Comedie in 3 Acten Woensdagmiddag 2 uur Matinee. Explicatie van deir keet EiERMMI piano-viool. TT ••TOniwrrdiqyi'" ftj— (3653) MEISEN HNTVANGEN STERKE JSifGEëüS SCHOOLLAARZEN ELK PAAR GEGARANDEERD. Uiterst lage Prijzen. 3645 TELEFOON 700. bijaa al deze bedrijven ia gemeen- te4jk beheer zijn gekomen. Set exploiléeren dezer monipolie-bedrij- Ven door de gemeente-overheid is niet in 8trijd met de Katholieke beginselen, zeide 'Pr;, omdat voldaan wordt aan de noodza kelijke voorwaarde, dat hier is een rede- bjke oorzaak tot het bedrijf, wijl het alge meen welzijn daarmee wordt gediend. Het monipolie is geoorloofd, mits de prijs van bet tc verkoopen product rechtvaardig is. Die rechtvaardige prijs wordt gevormd «oor de samenvoeging van den kostprijs," '•et benoodigde procentcijfer voor de reser- ve, de kosten der retributies voor gebruik vau buizen, kabels enz., welke minstens Selijk dienen te zijn aan de werkelijke kosten van de buizen enz. en' de wipst.. En hiermee was spreker gekomen aan de eerste zijner stellingen, waarin hij verklaar de, dat „uit een oogpunt van rechtvaardig-' beid winst uit Gemeentebedrijven is te ver werpen omdat deze winsten de verbruikers van het product dier bedrijven in verhou ding tot hun inkomsten ongelijkmatig be lasten." In zijn tweede stelling gaf de inleider aan, dat „bij de tegenwoordige inrichting der Gemeentefinanciën de bedrijfswinsten niet kunnen worden gemist en zij dus noodza kelijk zijn"; terwijl hij in een derde en laatste stelling verdedigde dat „om de on rechtvaardigheid der noodzakelijke winsten wit Gemeentebedrijven op te heffen, in de verkoopsprijzen der producten van de Ge meentebedrijven, een zekere progressie zou moeten worden ingevoerd, welke progressie verband houdt met de inkomsten der ver bruikers." Men zou b.v. prijzen kunnen vaststellen1 naar de inkomens der verbruikers, in cata* goriën van hen die minder dan f 1000 per jaar inkomen hebben, van inkomens tus- schen f 1000 en f 3000 en van boven de f 3000. Deze wijze van prijsbetaling zeide spre ker is niets nieuws: in Amsterdam be staat iets dergelijks bij den dienst der wa terleiding en bij de tramvervoerprijzen door vroagritten. Met een korte peroratie sloot de spreker zÜn inleiding. Van de gelegenheid, zich in de pauze aan te melden om met den inleider van gedacht ten te wisselen, werd een tamelijk ruim ge bruik gemaakt. Over het algemeen waren de debater's bet ten opzichte van de eerste stelling met den spreker eens; doch omtrent de twee anderen kon men het niet zoo goed eens worden. De heer Michielsen was van meening, dat de bedrijfswinsten wel gemist kunnen wor den, wijl die winsderving ondervangen kan en moet worden door zoonoodig ver hooging der directe belastingen, waarmee aan de verdeelende rechtvaardigheid wordt voldaan. Volgens spreker, komt ook de der de stelling hieraan, niet voldoende tegemoet wordt, ook met' de progressie, de recht vaardigheid niet geheel gered. Van den heer mr. Bomans, die niet ter vergadering kon zijn, was een schrijven in gekomen, waarin hij ten'opzichte van de stelling' deed opmerken, dat hij deze bes/jat verwerpelijk acht. „Progressie zoo schreef hij aehfc ik publiekrechtelijk rechtvaardig. In zooverre ieder eenzelfde (geldelijk) offer moet bren gen voor de gemeenschap, voor allenvan het zelfde nut. Maar hier staat de zaak niet zuiver publiekrechtelijk. De gemeente treedt veeleer privaatrechtelijk op en de afnemer is zuiver individueel consument, zonder eenig publiekrechtelijk tintje." Staatkundig en economisch acht de schrijver daarom tie stelling verwerpelijk. De heer Ilooij had ook bezwaren, doch niet zoozeer van principieelen aard. Spre ker veroordeelde het stellen van een ho'bg procentcijfer retributie, wijl dit een mis bruik zou zijn om het winstcijfer stelsei- tnati" te verkleinen. Ook 'n progressie-re geling in een klassificeering naar een in komen van f 30ÜO vond hij te drukkend voor den middenstand en de kleine luiden. Ook de keer Langeveld meende een re tributie-afschrijving van 50 pCt. te hoog, hoewel hij daartegenover voor do reserve een flink bedrag wil uittrekken. -Vadat de inleider van antivoord had ge diend kwamen de verschillende- debaters nog weer eehs aan het woord, waarop an- de^naal de inleider het woord voerde; doch over de stellingen werd geen beslissing ge nomen. In zijn sluitingsrede bracht de voorzit ter een woord van hulde en dank aan dei? inleider en deelde mede, dat in de volgende vergadering de laatste van het seizoen de heer Mr. Heerkens ïhijssën al3 inleider zou optreden. Hierna volgde sluiting. De politieke actie in het district Beverwijk gaat nu in de goede richting. Men werkt hard, en als de ijver der jongeren zoo groot is ais die der ouderen, staat een rijke toe komst en blijde verwachting in 't verschietl Men weet, dat nu systematisch en naar vaste plannen hier wordt gearbeid, om bij de as. verkiezingen voor Provinciale Sta ten en He Kamer de schande der -geleden nederlagen uit te. wisschen. Een der eerste en krachtigste onderdéelen van dat systeem is de vorming van een samenhangende, één geheel vormende propaganda,-organisatie, "Waaracin doorverschiliencLe ijverige voorv- mannen reeds is gewerkt, en die nu nadat plaatselijk nl héél wat is gedaan a.s. Don derdagavond voor héél het district zal tot 6tand komen. Dan Donderdagavond zal ml. de op richtingsvergadering gehouden worden van den R.-K. P. B. in het Beverwijksehe district, ten 7 uur in het R. K. Vereenigingsgobouw. Behalve reglementsbehandeiing zal dan tevens aan de orde zijn de verkiezing van «en bestuur. Alle propagandaclubs uit het district behoor en zich bij dezen Bond, die de centrale actie op het doeltreffendst regelen zal, aan te sluiten, en van de plaatsen waar geen pro pagandaclubs nog zijn, hopen wij de bestu ren der plaatselijke kiesveroenigingeu op vergadering te zien. Laat nu in het district van Passtoors eens niet eene kiesvereeniging of prop. club achterwege blijven, opdat Donderdagavond met aller medewerking een groote stap worde gezet naar de victorie! Personalia. De heer J. H. Frommé, tot nog toe boekhouder aan de Tuindersvereeniging „Kennemeidand" is thans tot Directeur daar van benoemd. Mariavereeniging en Krnisverbond. De tweede uitvoering gisterenavond in Hotel de Zon gegeven, doch thans voor betalend publiek, mocht zich in een zeer groote be langstelling verheugen. De groote zaal was geheel gevuld. Evenals den eersten avond, werd hetzelfde programma afgewerkt en met niet gering succes. Met genoegen mo gen de besturen van Mariavereeniging en Krnisverbond op deze beide welgeslaagde uitvoeringen terugzien. Het tramongeval. Groote opschudding ont stond er gistermorgen in onze gemeente bij het vernemen van het tramongeval en het mag wel een wonder heetên, dat er geen per soonlijke ongelukken zijn voorgekomen. Ge zien de groote kracht waarmede de pékel- wagen op het terras bij den heer Sant werd geslingerd, moeten de beide locomotieven, welke daarachter geplaatst waren, wel met groote snelheid hebben gereden. Het muurtje, welke om het terras is aan gebracht, werd tenminste geheel vernield. Ondanks de onmiddellijk begonnen werk zaamheden duurde het geruimen tijd alvo rens de pekelwagen en locomotief wederom in het goede spoor waren gebracht. ZAANDAM. Regeeringsgroenten. De prijzen de<r régee- ringsgroenten zijn boor den. Burgemeester als i volgt vastgesteld: Roode kool 7 cent. Gele kool 1 65? et. Uien 10 ct. Peen (fijne) 6 ct. Knolrapen (gewone) 5 ct. Knolrapen (Geldersche) 5 ct. Pronksnijboonen 20 ct. Zuurkool 11 ct. Dubbele spercieboonen 20 ct. Enkele id. 22 ct. Andijvie (gesneden) 14 ct. Alles per K.G. WORMER. Loop der bevolking. Het aantal inwoners dezer gemeente bedroeg op 31 Dec. 1914 1494 m. en 1398 vr. totaal 2892 inwoners. Vermeerderd door geboorte 50. m. en 51 vr. totaal 1Q1. Door vestiging 155 m. en 135 vr. to taal 290. Verminderd door overlijden 13 m. en 11 vr. totaal 24. Door vertrek 82 m. en 68 vr. totaal 150. Geeft een totale vermeerdering van 110 m. en 107 vr.,-totaal 217 personen. De bevolking bedroeg alzoo op 31 Dec. 1915 1604 m. en 1485 vr. totaal 3089 personen. Wanneer zich dit totaal der bevolking hand haaft tot 1 Januari 1920 wanneer de 10-jaar- lijksche volkstelling plaats heeft zal in dat jaar het aantal raadsleden van 7 op 11 gebracht moeten worden. PASTOOR J. DE WIT Gister-morgen is na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der stervenden, overleden de Zeereerw, heer Jac. de Wit, pastoor te Hui ten (N.-Br.) maatregelen, verband houdende met de buiten gewone omstandigheden, die tot dat onder de wapenen, houden leiden 1,200,000." Dit bedrag wordt noodig geacht voor bedoel de uitgaven gedurende de eerste drie maanden van het jaar 1916. i AAN TE BESTEDEN. "Woensdag, 1 Maart. HAARLEM. Gebouw Prov. oestuur, 'des v.m. j*1 uur, -Door de Commissie van be stuur over het Geneesk. Gest. „Duinenbosch," het maken van eene rioleering met tank nabij den Bakkummerweg; op bovengenoemd gesticht, te Castricum. GEWISSELDE STUKKEN. Ouderdomswet en Invalidi teitswet. Het Kamerlid de heer Rutgers heeft, naar „De Rott." mededeelt, bij den voorzitter der Kamer de volgende twee reeksen vlagen inge diend De eerste reeks luidt aldus: 1. Is de Regeering nog toegedaan het in den aanhef van de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag betreffende het ontwerp- Ouderdomswet geuite gevoelen, dat de Tweed-.- Kamer, alvorens dit ontwerp in openbare be handeling te kunnen nemen, de voornemens der Regeering in zake herziening der. Invaiileits- we.fr moet kennen? 2. Drukt het in 6 der Memorie van Toe lichting bij het ontwerp-Ouderdomswet mede gedeelde omtrent, den vèrstrekkenden invloed van dat ontwerp op do Invaliditeitswet nog het gevoelen dier Regeering uit? 3. Wordt het ontwerp van wet tot herzie ning der Invaliditeitswet door de Regeering gehandhaafd? Da tweede reeks heeft dezen inhoud: 1. Is de minister, aan wien bij kon. besluit van 12 Februari 1916 de zorg voor de uitvoe ring van de Invaliditeitswet is opgedragen, van oordeel, dat op hem de verplichting rust, om zoo veel hem mogelijk is, tijdig de maatregelen te nemen welke noodzakelijk zijn met het oog op het krachtens het derde lid van art. 411 van genoomde wet met 3 December 1916 in wer king treden van de"bepalingen dier wet, die dan nog niet in werking mochten getreden zijn? 2. Is de minister van oordeel, dat hij van die verplichting ontheven is tengevolge van het ingediend zijn van een ontwerp van wet, strek kende tot uitstel van den termijn met welken de bedoelde bepalingen uiterlijk in werking treden 8. Is de minister van oordeel, dat hij van die verplichting ontheven is tengevolge van het in gediend zijn van een ontwerp van wet, inhou dende een bepaling welke het genoemde derde lid van axt. 411 der Invaliditeitswet doet ver vallen 4. Is de minister van oordeel, dat hij van die verplichting ontheven is, omdat de bedoelde maatregelen niet alle tijdig zullen kunnen wor den genomen, tengevolge van de omstandigheid-, dat de minister van Financiën, welke te voren met de zorg voor de uitvoering der Invaliditeits wet belast was, nagelaten heeft, een aanvang te maken met de voorbereiding dier maatregelen? Suppletoire Marinebe- grooting 1916. Ingediend is een W.O. om aan de Marineb®- grooting 1916 een nieuw artikel toe te voegen: „Uitgaven, voortvloeiende uit het buitenge woon onder de wapenen houden van de dienst plichtigen der, zeemilitie en uit alle verdere EEN DUITSCH VLIEGTUIG GEVALLEN. Men seint ons uit Wijclien, bij Nijmegen: Gistermiddag' te-vijf uur is te Bergharen, bij Wijeken, een Duitsch vliegtuig door een defect aan den motor gevallen. Het vlieg- tug was bemanid door twee militairen, die geïnterneerd worden en per auto .werden weg gevoerd. De vliegmachine wordt thans door mili tairen bewaakt; het is een ééndekker, die uit DuitschLand over Beek kwam gevlogen. Vol gens een later telegram koerste het vliegtuig gisterenmiddag boven Nijmegen. DE MIDDENSTAND. In de jongstleden te Utrecht gehouden be stuursvergadering van den. Middenstandsbond werd besloten tot het instellen van een alge meen Secretariaat. He-t Bestuur zal trachten aan het hoofd van dit bureel iemand te vinden die in Middenstandszaken volkomen ver trouwd is. Door dén grooten omvang die de werkzaamheden van den Bond hebben ver kregen is het noodzakelijk geworden, dat langs dezen weg gestuurd wordt tot het ver krijgen van een Bondsbureau. DE DüÏTSCHE NOTA AAN AMERIKA. WASHINGTON,' 29 Febr. In het memo randum wordt beweerd, dat de nieuwe or der voor onderzeeërs geen wijziging brengt in dé vroeger gedahë beloften, omtrent de veiligheid van passagiersschepen die geen tegenstand bieden. „Gedurende de onderhandelingen inzake de „Lusitania", zegt het memorandum, „was er geen sprake van gewapende koopvaardij schepen." In het stuk wordt voorts de aan dacht gevestigd op de z.g. verklaring der regeeriug van de Vereenigde Staten aan do havenautoriteiten, dat het feit dat een schip gewapend is, het vermoeden wekt, dat die bewapening voor aanvalsdoeleinden moet dienen. Voorts wijst het op de gehei me vertrouwelijke instructies van de Brit- sche regeering aan commandanten van ge wapende koopvaardijschepen en bevat het de verklaring, dat de nieuwe instructies overeenkomen met de opvatting der regee ring van de Vereenigde Staten, zooala die gebleken is uit het jongste memorandum van Lansing aan de geallieerden in zake de ontwapening v-an koopvaardijschepen. De Duitsche commandanten hebben vol gens het memorandum opdracht gekregen om geen koopvaardij schepen in den grond te boren, tenzij zij zeker weten, dat ze ge wapend zijn. Duitschland heeft met genoegen gezien, dat de Vereenigde Staten hebben getracht een modus vivendi te vinden in zake de bewapening. Dan volgt (la verklaring, dat Duitschland niet langer wil toelaten, dat onderzeeërs aangevallen worden en dat daar om de nieuwe instructies niet uitgesteld of gewijzigd kunnen worden. Aan dit door Bernstorfl' onderteekend me morandum was een lijst toegevoegd van ongeveer twintig gevallen, waarin gewapen de koopvaardijschepen onderzeeërs hebben aangevallen. Het stuk bevat hoegenaamd geen aandui dingen van. hetgeen als een verdedigings bewapening beschouwd wordt en stelt even min voor Amerikanen te Waarschuwen tegen het reizen mét gewapende schepen. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Re dactie ziel» niet aansprakelijk. Mijnheer de Redacteur, Ondergct. verklaren hierbij, dat de persoon J. Sou wen, toen hem katerdagavond het on geval met de tram overkwam, in hun gezel schap was en volstrekt niet in beschon ken toestand was, wat ook door meerdere getuigen kan worden bevestigd. Tegen het bericht in „Haarlem's Dagblad" is dan ook door hen geprotesteerd. Hoogachtend, Fabriciusstraat 30. G. {DE GROOT-BAKKER, hoek van Zomp els tra at 13b. Het offieieele politierapport bevat, naar w(i nader hebben onderzocht, niet de in „Haariem's Dagblad" voorkomende uitdruk- king dat S. „in beschonken toestand" ver keerde. Trouwens, deze uitdrukking kwam in onze Courant ook niet voor, en volgens door ons ingewonnen inlichtingen was er van éeuige „onbekwaamheid" in deu bij dit ongeluk betrokken persoon geen sprake. Red. Alkmaar, 28 Febr. '10. Geachte Redactie! De Directie der Delftsehe Verzekeringa-Maat- 8chapp(j noodzaakt ons, door haar stukje in uw no. van Zaterdag j-L, nogmaals een weinig plaatsruimte te vragen. Wij schreven aan het slot var» ons eerste ar tikel in ons orgaan van 28 Januari j.l., het t volgende: „Wanneer wij de Directie de gelegenheid geven zLch te verdedigen, dan krijgt men .weer „veel geschreeuw en weinig wol." We willen bescheidenlijk opmerken dat onze menschenkennis misschien zeer gering is, maar ze is groot genoeg om uit de voor ana liggende stapel brieven op te maken, dat we als antwoord op onze aanvallen kunnen krij gen als we zelf geen paal en perk stellen een krant vol lawaai." Om haar bekende leugenadvertentie in uw no. van 12 Februari j.l. nu goed te praten, zegt de Delftsehe Directie, „blijkt hieruit „niet duide lijk, dat de redactie het vaste plan had elk „stuk onzerzijds te weigeren?" Och kom, wat onnoozelof brutaal?" Eerstens is het te gek om over te praten, dat de redactie van een blad een persoon of raak aan sckei*pe critiek zou onderwerpen, en dan tegelijk zou zeggen,"dat de aangevallene niet de gelegenheid krijgt ziel» te verdedigen; twee dons zouden wij niet hebben te spreken over „paal en perk stellen" al» wij, volgens de uit legging van do Delftsehe „het vaste plan had den elk stuk hunnerzijds te weigeren." De Directie der Delftsehe wist wel beter. Er is al zooveel gepasseerd 1 Niet voor niots hebben wij vier maanden briefwisseling gehouden, om een openbare be>- spreking van hare landbouwongevallenverzeke- ringssystemen te voorkomen. Eu die briefwisseling juist gaf ons het bewijs in handen, dat we een krant vol lawaai zouden krijgen, als we zelf geen paal en perk stelden. Als 'n kat in 't nauw zit, maakt ze rare spron gen 't is met de Delftsehe ditol Belanghebbende lezers, (land- en tuinbou wers) die geen lid zijn den L. T. B. en dus ons orgaan niet lezen, zullen mogelijk naar de kwes tie zeker wel nieuwsgierig worden. Op aanvrage zullen wij hen gratis de no's van ons orgaau toezenden, waarin de artikelen, on der het opschrift „Lang genoeg gezwegen", zijn verschenen. Geachte redactie, we hopen voor al die bijko mende kwestie'a geen plaatsruimte meer noo dig te hébben en zeggen u voor ditmaal nog eens onzen dank. Hoogachtend, NICO VAN OMMEN. Redacteur van ,De R.-K. Land- en Tuinbouwer". IJMUIDE1J. 28 Febr. Van de beugvisscherij kwamen heden binnen de stoombeugersKo ningin Emma VL 156 met f 3298; Vooruit VL86 met 2930; Mercurius VL208 met f 4000, en Dina VL203 met 3150 besom ming. Van de treilende loggers kwamen heden aan den afslag; Gijsbert Karei v. Hogendorp KW 110 met 336, Adm. de Ruijter KW 73 met f 390, Neerlandia KW 107 met f 384 en Jacoba KW 172 met f 394 besomming. Kon. Ncd. Stoomboot Mij. Themis, van Amsterdam naar Cadix, pas seerde 27 Febr. Folkestone. Rottordanisebe Llnyd. Malang, uitreis, vertrok 27 Febr. van Gra- vesond Holland-Amerika Lün. Sloterdijk, arriv. 28 Febr. van New-Orleans te Rotterdam. Kon. Holl. Lloyd. Gelria, arriveerde 28 Febr. van New-Orle ans te Bue»ios-Ayres Salland, arriv. 27 Febr. van Amsterdam te Buenos-Ayres. TE VERKOOPEN. Woensdag, 1 Maart. HAARLEM. Voor het perc. Kleine Hout weg 77, des morgens 10 uur, Not. A. J. G. Daamen, Mak. J. J. O. Sarlet, Inboedel. HAARLEM. In café „De Korenbeurs," des v.m. 10 uur, Planten. HOOFDDORP. In café „de Beurs," des n.m. 2 uur, Notarissen A. Snoodijk van Rotterdam en J. H. Wildervanck de Bló- courl van Bloemendaal, Re boerenhofstede „Reintjeshoeve," en landerijen. 'Oinn»" 1 ff WMj naar waarnemingen verricht in den morgen van Dinsdag 29 Februari; Medegedeeld door liet Kon. Ned. Meteoro logisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand: Oost-Duitsehland onder 765. Laagste barometerstand: Vlissingen 748.3. Verwachting tot Woensdagavond: meest matige zuidwestelijke tot zuidelijke wind; veranderlijke bewolking;; waarschijnlijk eenige regen- Zelfde temperatuur. - 1 HAARLEM, 28 Febr. Heden werden aange voerd 70 H.L. appelen f 9,14.60 H.L. peren, f 6.a 8.150 pond druiven, f 0.55 a 0 70, 1000 stuks boerekool, 0.50 a 0.80 per mand; 50 manden gele kool, 1.30 a 1.60, 150 K.G. wortelen, 9 a 11 ct, 150 bos prei, 9 A 11 ct., 1000 stuks bieten, f 1.50 A 2.— per 100 stuks; 3000 sinaasappelen, f 3.A 4. per 10O stuks, 1000 citroenen, 2— A 2.75 per 100 stuks. Aangevoerde regeeringsgroenien: zuurkool, roodekool, gele kool. PURMEREND, 29 Febr. Aangevoerd: 22 partijen kleine fabrieksbaas 83 per 50 kilo; 23 partijen boerenkaas 81 per 50 kilo; 84 K.G. boter 185 per kilo; 302 vette runderen 0.80—1.05 per kilo; 88 melk- en geldekoeion 180270 per stuk; 10 stieren; 10 paarden; 1010 n. kalveren; 149 vette varkens ƒ0.95—1.03; 165 biggen 15—26; 4S7 schapen 27—45; kipeieren 6.50—7 per 100 stuks; 20 zak zure appelen 24; 14 zak peren 33.50. AMSTERDAM, 28 Febr. Offieieele notee- ï-iugen van de O. V; V.-L. E. T. Groenten: appelen 2.754.50 per K ILL.; boerenkool 2.50—3 per 100 stuks; rabarber 7.50—10 per 100 bos. Heden overleed plotseling onze zoo dierbare eenige Zoon LEONARDUS ANTONIUS, in den ouderdom van 23 jaar. H. KROON en Echtgenoote. Lisserbroek, 28 Febr. '16. (3649) G. M. CAPTEIN en M. C. J. CAPTEIN-LOOTS, geven kennis van de geboorte van hun Zoon GERARD. Haarlem, 28 Febr. 1916. (3655) Voor de bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van mijne geliefde ouders, den Heer ANTJE DISKS REERINK, betuig ik mijnen hartelijken dank. Wed. A. SMITS-H. DE jAGER. Haarlem, 28 Februari 1916. 3611 Ter expeditie van de Nieuwe Haai- lemsche Courant kan een geplaatst worden. Bekendheid me» vouw- en expeditiewerk strekt tot aan beveling. Aanmelding terstond, Nas- saulaan 49. (3585) GEVRAAGD iemand, genegen alle reparatiën voor winkel te verrichten. Uitsluitend net werk genaaid en gepend en prima leder. Brieven met opgaaf van ongeveer den 5rijs met bij levering van leder onder no. 639 aan het Bureau van dit Blad. GEVRAAGD aankomend Rijwielher steller en een vlugge Jongen. Lange Veerstraat 17. (3652) prachtig nieuw Heerenrijwiel f 35, en een Meisjesfiets f 17.50, door financ. omst. te koop aangeboden. Te zien Oude Raamstr. 11, bij de Raamvest. (3657) Ledenvergadering op Don derdag 2 Maart I9J6, des avonds 8 Utir in de Bovenzaal „De Kroon" Agenda: I. Notulen, II. Ingekomen stukken én mede delingen. III Jaarverslag van den Secretaris. IV. Rekening en Verantwoording van den Penningmeester. V. Periodieke verkiezing van een bestuurslid;' Dr. Götte treedt af en is niet herkiesbaar. VI. Rondvraag. De Secretaris der Afd. J, WESTERMAN HOLSTIJN en Coventry Damesrijwiel ter overname zoo goed als nieuw. Br. fr. No. 3650 Bur. van dit Blad. Drama in 3 Acten. GEVRAAGD RIJW1ELEN te koop gevraagd, onver schillig in welken staat; aan te melden 's av. na 7 uur, Lange Veerstraat 17 2 drachtige GEITEN bij Th. VELD- MANS, Vinkebrug bij Halfweg;

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 3