OM BU1LKMMR. f Dagmeisje ^TE HUUR Openbare vrijwillige verkooping. Len neiuwyeuouwu woonhuis Openbare Vrijwillige verknoping. STATEN-GENERAAL SPORT tui Wtt»SfRI]DEN KERKNIEUWS LAATSTE NIEUWS RECHTSZAKEN.* Landbouw en Visscherii MARKTNIEUWS KESSELS& TELEGRAFISCH WEERBERICHT Adverientiën. Behangersleerling JONGMAATJE Flink Jongmensch N. V. Mij. tot Expi. van Onr. Goederen Door eendracht sterk" J«1Cb Ja SON Zaterdag 25 Maart 1916, Uitslag Welling ZMtHUAG 25 MAART 1315, J EINDHOVEN Ad*t, Gevraagd een net bij J. J. HU1BERS, Doel- straat 35, Haarlem. 4272 Gevraagd een nette bij J. J. HUiBERS, Doel- straat 35, haarlem. 4273 Tec* overname Te Schoten.^ Het spreekuur van Tandarts, wordt wegens angesteld- heid tijdelijk waargenomen van 81/2 tot 10 uur 's morgens (behalve Dins dag) en volgens afspraak. (4290) Voor f 30 fcocarïs VAM ül£li£iti( kwouaris J. ^liKKbH5 0" HAARLEMMERLIEDE C.A. K. Kiesvereeniging. De R. K. Kiesver eniging „Kiesrecht is Kiesplicht" houdit borgen, Donderdag 9 Maart, by den heer N. Van Geldorp aan de Die, des avonds te 7 unr, ®en algemeen© vergadering. De bekende motie- Schotert komt* daar in behandeling, die door en heer Hooy zal worden toegelicht. Het ontwerp-statuten en huishoudelijk regie fout voor.den Bond van R. K. Prop.-clubs in h^t district Beverwijk, zal worden voorgelezen, waana gepoogd zal worden een vaste propa- 8anda-club in deze gemeente op te richten. Ho punten zijn dus wel zoo belangrijk, dat 8" ?r opkomst wenschelijk is. H A A KLEM M EK MEER. Boefjes. Een tweetal jongens werden ge gapt tobn zij uit een wagen van den krui denier F. aan'den Aalsmeerderweg éen paar Ontbijtkoeken wegnamen. 'Een hunner had aet deksel van den wagen opengebroken met e«i spijker. Tegen de jongens is proces-ver- haal opgemaakt. HALFWEG. Ernstige aanrijding. Gisterenavond omstreeks 734 uur heeft op den Rijksstraatweg tusschen de Liedebrug en Vingebrug een ernstige aanrijding plaats ge bonden. Ken uit Amsterdam komende automobiel van den .heer B. kwam in botsing met een vracht wagen, bespannen met één paard welke uit de richting Haarlem kkram aangereden, Doordat de vrachtwagen niet van. licht was voorzien, en de geweldige sneeuwjacht, die Woedde, het uitzicht over den weg aanmerklijk belemmerde, zag de chauffeur der auto den Vrachtwagen, die midden op den weg reed niet crrder, voordat hij er nagenoeg „boven op" zat Ken botsing was onvermijdelijk, alhoewel de chauffeur door een vlugge manoeuvre met zijn toto bezijden den straatweg uitweek, en pïm. 1 feter door den daarlangs gelegen grasberm 0Cl?.wenkte. Het achterste gedeelte der automo biel kwam iu aanraking met een boom der hen wagen waardoor deze opzij van den weg Werd geworpen. Het paard werd door de rond vliegende glasscherven der auto terstond ge bood. De voerman, een 19-jarige zoon van den e'genaar van den wagen bekwam ernstige ver wondingen. Per tram werd hij naar het St. Elizabeths-Gaethuis te Haarlem vervoerd, al- Waar bij is opgenomen. Zijn toestand is zorg wekkend. De chauffeur en een in de auto zit tend© beer bekwamen wènder boven wonder "iet bet minste letsel, alhoewel de glasscher ven overal door de automobiel lagen verspreid. Ho auto is echter zwaar beschadigd, men schat he aangericht© schade op 500. De eigenaar, hio de auto zelf chauffeerde, heeft vermoedelijk 8eén schuld aan dit ongeval, de "snelheid waar mede hij reed was niet groot, en op het eritie- he moment stelde hij alle pogingen in het Werk om een aanrijding te voorkomen. De jachtwagen was niet noemenswaardig besclia- fot zoover onze correspondent. Van bevoegde - zijde vertjemen wij, dat Ge wagen stilstond en nog wel links van den weg, zonder licht. De voerman, ('ie naast het paard stond, kreeg door de botsing licht letsel, en' een jongen, die op hen bok zat, werd daar af geworpen, en ter Verpleging van zijn bekomen kwetsuren in het gasthuis te Haarlem opgenomen; de dokter constateerde daar, dat niets gebroken Was en de toestand vrij goed is. De botsing was onvermijdelijk, doordat de voerman links aan-den weg stond, in- plaats van rechts, zoodat de automobilist, ondanks de beste pogingen een .aanrijding niet kon voorkomen, naar onze zegsman mededeelde. ^«g een ongeluk. De voerman B. had Maan dagavond het ongeluk, terwijl hij met zijn wagen over den overweg- der spoor reed, door het schokken der wagen van den bok te vallen, Waardoor hij ernstig aan het hoofd werd ge- Woud. In het „Sector Park" werd hij door een militaire geneesheer verbonden en daarna per< tjjtuig'naar zijn woning vervoerd. N OORD W IJ KEKJtiO UT. De liefdadigheidsuitvoering ten hate van .het ziekenfonds „St. Vincehtius a Paulo," die Maandagavond piaats had, gege ven door de Tooneelvereenig ing „Ueleniiig baart Kunst," is wederom goed geslaagd/ Kr is goed gespeeld .en er was een tairijk pu bliek. De voorzitter dankte dau ook de aan wezigen voor hun opkomst want daardoor was men iu de gelegenheid gesteld om gen aar dig bedrag af te dragen aan he' ziekenfonds. R, K. V O I k s b O n d. Aanstaanden Vrijdag vergadert de aldeeuug van den Ned. R. K. Volksbond, des avonds te haif acht, in de zaal Van den heer J. LJ Brama. Door de beiang- Hikheid der agenda is trouwe opkomst zeer gewenscht. i IJMU1DEN. -Vastenavondfeest voor de militairen, hla^idagavond hadden de R. K. Militairen in het tehuis in de Zusterschool een vastenavond feestje, dat door de goede zorgen van het be stuur met den WeiEerw. Kapelaan uitnemend van stapel liep. Medewerking verleenden het bubbel Gemengd Kwartet uit Haarlem onder hiretie van den heer Pielage, en een mannen- b'Wartet onder leiding- van den heer A, Smit Van hier. Verder werden eenige voordrachten fan beste gegeven. De zaal was stampvol.'Onder genoodigden merkten wij op den Zeer Eerw. Heer Pastoor, eh een drietal hier te IJ muiden 1 Sgende officieren, /eer verdienstelijk werden "e zangnummers en eenige solo's en duetten ge vangen. Ieder der uitvoerenden deed zijn best Wat goeds te geven, waarin zij volkomen slaag- ®n. De Haarlemsche dames ontvingen bloemen, a atloop bedankte de Wel.Eerw .Kapelaan, als 'recteur van het militair tehuis, allen voor uQne medewerking. (Van een bezoeker gewerd ons verder nog «e*1 mededeeliDS, waarin ingenomenheid met pQ dank voor den feestavond wordt betuigd. 48 e d.) DE EERSTE KAMER. In de zitting van gisteren legde het nieuw inkomend lid Mr. Kappeyne van de Coppelle de vereischte eeden af en nam, na een woord van gelukwenseh door den voorzitter, zitting. - Daarna werd verder gegaan met de behande ling van de Begrooting van Waterstaat. Minis ter LELY eenige gedane opmerkingen beant woordende, besprak daarbij o.m. de neodrege- ling in zake de bestrijding der werkloosheid. Hij betoogde, dat deze regeling niet het ka rakter van een blijvende verzekering moest krijgen, in dien yorm dat de Staat alle kosten draagt. Steun kan wel verleend worden, doch niet als verzekering van de werkloosheid, doch zuiver als ondersteuning. Na repliek werd de begrootirg goedgekeurd. De Landbouwbegrooting werd zonder discussie en z. h. s. goedgekeurd. Eveneens werd goedgekeurd het wetsontwerp tot aanvulling en verhooging van hoofdstuk X der Staatsbegrooting voor 1915 (beschikbaar stelling van levensmiddelen en veevoeder en kosten van tijdelijke rijksbureaux.) Bij de nu volgende behandeling der Begroo ting van Suriname hield de heer VAN KOL een rede, die hij begon met den minister van koloniën met zijn herstel geluk te wenschen en de hoop uit te spreken, dat de minister nog veel zal mogen doen tot heil onzer koloniën. Verder behandelde spr. eenige punten uit de Be- gTooting. De Kamer is daarop tot heden verdaagd. GEWISSELDE STUKKEN. Het leenings-ontwerp. Verschenen is het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer nopens het wetsontwerp tot het aangaan van een geldleéning of -leenin gen van f 125.000.000. Ednige leden merkten op, dat naar de uit eenzetting des Ministers tot dekking der cri sisuitgaven eene leening van s.eehts 50 mil lioen noodig zou zijn. De Minister zegt echter in de Memorie van Toelichting, dat het bedrag der leening op 100 millioen behoort bepaald te worden wegens de tekorten op de normale uitgaven en ontvangsten over 1914 en 1915, en - dat verdere verhooging van dat bedrag noodig is wegens het te verwachten tekort op den dienst van 1916. Deze leden, die om trent de beteekenis dezer mededeoliugsn gaar ne eene nadere duidelijke toelichting zou den ontvangen, waren van meenpig, dat de cr'sisuitgaven scherp behooren te worden af gescheiden van de uit andere oorzaken voort vloeiende tekorten op de staatsuitgaven en ontvangsten, en dat op dit oogenbiik alleen voor de eerstgenoemde uitgaven geleend mag wordeü. Enkelen vestigden de aandacht op de mede- deeling c^r Memorie van Toelichting, dat het gebodenT=chnut om naar ge.atig de As.em van de crisis stijgen die voor een grooter deel door de meei'vermogenden te doen dragen. Waar de leans, dat de crisisuitgaven belang - meer zullen bedragen dan het voorshands door den Minister becijferd bedrag van 450 millioen niet gering schijnt, zouden deze le den, alvorens hunne stem over dit wetsont werp te bepalen,gaarne nadere inlichting ontvangen omtrent de wijze, waarop de Re geering in de dekking der crisisuitgaven denkt te voorzien, ind.en de opbrengst der oorlogs winstbelasting, der heffingen voor eens en eer voorgestelde leening daartoe niet voldoende blijkt. Vrij algemeen was men van gevoelen, dat bet wensciielijk is thans tot het aangaan van eene nieuwe ieenlng over te gaan. Slechts en kelen waren van oordeel, dat het op dit oogen biik niet noodig is eene leening te sluiten. Deze leden meenden, dn* de Ooriogswinstbe- lasting wel het dubbele van het door den Minister geraamde bedrag zou opbrengen en men, in afwachting van het binnenkomen der opbrengsten van de heffingen voor eens, tij delijk door het uitgeven van sclia'kisipap.er in de kasbehoeften zou kunnen voorzien. Eenige leden, die, geiijk zij bij de beh inde ling der voorgestelde heffingen voor eens na der wenschten aan te toonén, van oordeel waren, dat de tot 1 Aug# 1916 noodige crisis uitgaven uit de opbrengst van een of meer heffingen voor eens bestreden moeten wor den, waren van oordeel, dat. voor consolida tie der vlottende schuld een ieeuing tot een minder groot bedrag dan 125 miliioen vol doende is to achten. II. i. behoefde voors hands nieUvoorzien te worden in de vlekking van het over 1916 verwachte tekort, voor al nu de' waarschijnlijkheid bestaat, dat de opbrengst der Rijksinkomstenbelasting de raming belangrijk zal overtreffen. Verscheidene leden konden zich niet ver- eenigen met het voorstel om bepalingen be treffende de eventualiteit eener gedwongen leening in 't wetsontwerp op te nemen. Waar zelfs in de oorlogvoerende landen van een gedwongen leening nog geen sprake is ge weest, liad het dezen leden bereemd, dat de Regeering, ondanks het schitterend slagen yan 275 millioen, nu voor deze leening van der leening van 275 millioen, nu voor deze leen ing van 125 millioen dezen „stok achter de deur" noodig acht. Ook in het buitenland zal het een oügunsti- gën indruk maken, dat Nederland telkens tot het dreigmiddel, der gedwongen leening zijn toevlucht neemt. Dat dit noodig zou zijn, kon men niet inzien, w7aar de geldruimte in ons land zoo groot is. Met de meening des ministers, dat het met het oog op de bestaande omstandigheden wenschelijk is geen maatregelen te nemen tot aanwijzing'van de middelen, noodig tot dekking van de kosten van rente eu aflos sing der leening, konden verscheidene leden zich niet vereenigen. Daar de thans in be handeling genomen belaslingontwerpen die nen tot dekking van het bestaande tekort en van de meerdere kosten der ouderdoms renten, ging het huns inziens niet aan een blijvende uitgave van 6 millioen per jaar te scheppen, zonder dat voor dekking hiervan gezorgd wordt. Duurte-toeslag, Thans zijn ingekomen de wetsontwerpen belreffenuc een duurte-toeslag aan de Rijks ambtenaren en -beambten. De hoofdzaak is neergelegd in een wets ontwerp tot wijziging en verhooging van hoofdstuk II der Staatsbegrooting voor 1916, naar welks toelichting alle betrokken Mi nisters, voor zoover de door hen te dien .einde ingediende wetsontwerpen, verwijzen. De maatregel wordt toegepast volgens den op 1 Januari 1916 bestaanden toestand en strekt zich uit tot de ambtenaren en be ambten, die in vasten burgerlijken- of mili tairen dienst zijn van het Rijk, of, indien zij niet vast zijn aangesteld, wat hunne dienst- praestatie en hunne verdere verhouding tot den Staat betreft, een overeenkomstige po sitie innemen als de Rijksambtenaren. Voorts worden de onderwijzers der open bare en bijzondere scholen en zij, die in zijdelirgscheL. Staatsdienst zijn, met Rijks ambtenaren gelijkgesteld. De maatregel wordt echter beperkt tot hen, die gehuwd zijn of als weduwnaar (we duwe), eventueel als gescheiden echtgenoo- te, een of meer kinderen beneden den leef- tij'd van 16 jaar te hunnen la^te hebben en een belooning genieten, welke beneden de na te noemen grens blijft. De toesla; wordt voor eens toegekend en bedraagt, behoudens, een nader omschreven vermindering, zes ten lionuerd van hét op 1 Jan. 1911 genoten jaarloon. Ter bepaling van het bedrag van het jaarloon wordt be- halv het in geld vastgesteld tractement, in rekening gebracht hetgeen in de betrekking wordt genoten als kindertoeslag, stand plaats-toelage en andere vaste toelagen. Voor de bepaling van het jaarloon wordt geen rekening gehouden met de voordeelen wegens het genot van vrije woning, vrij vuur §n licht e.d. "Deze uitsluiting berust op de overweging, dat degene, die koste loos is .gehuisvest en brandstof en licht zon der betaling ontvangt, in deze opzichten niet lijdt onder de stijging der prijzen, zoo dat er ook geen reden bestaat om hem des wege tegepioet te komen. De zooeven bedoelde loongrens zal niet voor het geheele Rijk gelijk zijn, maar af hangen van de klasse, waarin de gemeente (eventueel onderdeel), waarin de betrokke ne woont, voor de pcrsoneele belasting was gerangschikt volgens de classificatie, zools dit laatstelijk bij. de wet van 19 Juni 1915 (Staatsblad, no. 280) is gewijzigd. De grens wordt gesteld op een bedrag van; f 1200 voor de gemeenten der 1ste; f 1150 voor de gemeenten der 2de; f 1100 voor de gemeenten der 3de; f 1050 voor de ge meenten der 4de; f 1000 voor de gemeen ten der 5de; f 950 voor de gemeenten der 6de; f 900 voor de overige gemeenten. Behalve den, volgens bovenstaande rege len berekenenden, toeslag, wordt aan hen, die niet meer dan Het voor elke groep van gemeenten vastgestelde maximum genieten, voor elk kind beneden den leeftijd van 16 jaar een vast bedrag uitgekeerd va:; f 5. Deze extra-uitkeering kan boven het gestelde maximum worden genoten. Met betrekking tot de kosten, welke uit, den maatregel zullen voortvloeien, teekent de Minister aan, dat met het oog op den beperkten tijd, een volledig onderzoen niet kan worden ingesteld, zoodat een juiste op gave van die kosten niet kan worden ver strekt. Intusschen hebben de gemaakte be rekeningen tot de overtuiging geleid, dat de-toelagen een totaal bedrag van 2 milli oen niet zullep te boven gaan. NEDERL. OLYMPISCH COMITé. De spelen te Amsterdam. Thans is vastgesteld, dat de Olympische Spelen van het N. O. C. te Amsterdam zul len plaats vinden in het Stadion, en wel op 31 Augustus, 1, 2 en 3 September 1916. De opzet is grootsch. De beste Nederland- sche sportmen op allerlei gebied zullen el kaar ontmoeten. Behalve de gewone ^takken van sport, als voetbal, korfbal, scfiermen athletiek en hockey, zal cr een springconcours met paar den plaats hebben, benevens een afstond rit per rijwiel, met het Stadion als einddoel. Verder een marathonloop, terwijl tevens reei en zeilwedstrijden zullen plaats hebben, en ook waarschijnlijk in Bellevue boks wedstrijden. Op de schietbanen van Zeeburg zullen schietwedstrijden georganiseerd wor- len. Den eersten avond zullen in 't Stadion een zanguitvoering en een vuurwerk piaats hebben. In alle takken lan sport zal aan den bes ten sportman een zilveren beker worden uit gereikt, terwijl verschillende medailles als prijzen beschikbaar zijn gesteld. De prijsuitreiking zal op den avond van den laatsten dag op feestelijke wijze plaats vinden, waarschijnlijk in het American hotel. VAN HUSSEM PASTOOR DE GRAAF De Zeer Eerw. Heer M. P. H. J. de Graaf pastoor te 't Vela, die sedert eenigen tijd ziek was, is thans overleden. Z.Eerw. was geboren te Leiden, 8 Octo ber 1843, en priester gewijd in Augustus 1870. Ilij was acbtereenvolgeus kapelaan te Bodegraven, Weesp, en Amsterdam, werd ver volgens pastoor-te Hansweert, ea daarna, tot zijn dood, te 't Veld. Einde Februari her dacht pastoor de Graaf zijn zilveren pnesfter- mbileum. R. I. P. ZILVEREN PRIESTERFEEST DR. POELS. Het plan bestaat volgens „Het Centrum" om dr. Poels te WettenHeerlen, die 9 September a. s. zijn zilveren priester-jubi leum viert, een bijzondere school aan te bie den voor zijn rectoraat. Heel Katholiek Ne derland zal in de gelegenheid worden gesvld hiervoor.bij te dragen. DE ONLUSTEN IN SPANJE. LONDEN, 8 Maart (Part.) Volgens den cor respondent van de „Times" te Barcelona nemen de arbeiderstroebelen daar ter plaatse érnstige verhoudingen aan. De carnaval-feesten zijn af gelast. Door militairen worden do fabrieken en openbare gebouwen bewaakt. WEER DUITSCÉE SCÖEPEN IN BESLAG GENOMEN. KAAPSTAD, 8 Maart. Ook door de regee ring van Laurenco Marques werd Zaterdag be slag gelegd op 4 Duitsche schepen n.m. Admiral „Kronprinz" „Essen" en „Hof". 400 officieren en matrozen werden geïnterneerd. FAILLISSEMENTEN IN NEDERLAND. "Volkene mededeeling van het Handelsinfor matiebureau van Van der Graaf Co.'s Bu reaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 4 Maart, in Nederland uit gesproken 18 faillissementen tegen 31 faillis sementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met bovengeitoemden datum 196 faillissementen tegenover 239 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar, IJMUIDEN, 7 Maart. Van de beugvisscbe- rjj kwamen heden aan den afslag de sloe pen: Nelly Johanna MA 112 met 1725; Mi nister Keucheuius M A 102 met 2200 en Paul Kruger MD 14 met 1700 besomming. Van de treilende loggers kwam heden binnen Marian SCH 235 met 428 besom ming. naar waarnemingen verricht in den morgen van Woensdag 8 Maart. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoro logisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand: Haparanda 775.8. Laagste barometerstand: Vlissingen 753.6. Verwachting tot Donderdagavond: zwakke tot matige, later wellicht toenemende zuid oostelijke tot oostelijke wind; tijdelijk opkla rend; later toenemende bewolking met kans op sneeuw. Temperatuur om het vriespunt. BODEGRAVEN, 7 Maart. Kaas. Aange voerd 97 wagens tezamen 4343 stuks, wegende 26.058 K.G. Prijs Goudsche 1 soort 7880; 2e soort 7577zwaardere 79—82gestem pelde 7882. Handel vlug. LEIDEN, 6 Maart. Vette varkensmarkt. Aan gevoerd 150 stuks, vette varkens 70, van 0. to); 3.licht soort 70, van 0.80 tot 0.84. Handél matig. Vette varkens geen noteering. AMSTERDAM' 7 Maart. Offic. notoeringen van do „O. V. V. L. E. T." Groenten Appelen 46.80 per 14 H.L.; Peren (stoof) 4.25 4.50 per H.L.; Prei 6.50 per 100 bos. AMSTERDAM. Veemarkt van heden (Per Telegraaf.) 175 vette kalveren le kw. 1.651.70 2e kw. 1.55; 3o kw. 1,50; 307 nuchtere kalveren 1536; 267 vette varkens, geen handel. Door deze brengen ondergeteekenden hun oprechten dank aan allen die door hunne bewijzen van belangstelling hunne deelneming hebben betoond in het voor ons zoo smartelijk verlies van onzen dierbaren eenigen Zoon, in het bijzonder aan zijne vrienden, voor hun geestelijk en stoffelijk eerbetoon en voor de laatsfe eer aan hem bewezerf. H. KROON en Echtgenoote. Lisserbroek, 8 Maart '16. 4278 Aankomend LETTERZETTER kan geplaatst worden ter drukkerij GEBR. SMINK, Doelstraat 31, Haarlem. kap in een Boek-Kantoorboekhandel ge plaatst worden. Met het vak bekend genieten de voorkeur. Salaris f5 per week. Zich te vei voegen bij DROSTt's boekh., Gr. Houtstr. 185. '4280 Ter overname voor 3 maanden van April tot 1 Juli, een Huis met tuin, .voor den halven huurprijs, r Br. onder no. 4247 bur. v. d. blad. een fonkelnieuw 1ste klas lhe Royal Standard, Damesrijwiel, voor de helft van den gewonen winkelprijs. Br. fr. No. 4282 -Bur. van dit Blad. JAARVERGADERING op Woens dag 22 Maart, 's avonds 8 uur, in de vergaderzaal van den Heer SLOT, Pretoriaplein. Voor het bijwonen dezer vergadering moeten de Aandeelhouders hun Aandeel deponeeren bij den Secre taris, Schoferweg 216, des avonds van 8 to. 10 uur, waar ook de Agenda, Balans, Winst- en Verliesrekening en Ingekomen Stukken ter inzage liggen. 4288 De Secretaris, A. VAN RIGTEREN een HKEREN- en voor f 27.50 een DAMESRIJWIEL TE KOOP, beide in prima staat. Br. fr. No. 4281 Bur. v. d. Blad. te Haarlem, zal op V avonds na 51 ƒ2 in het Notaris huis te Haarlem, publiek verkoopen: De zeer gunstig aan water ge legen met Üpen Terrein te Haarlem aan de Kinderhuis vest, gemerkt 29, 31, 33, groot 4 Aren, 51 centiaren; voorheen in gebruik bij de Drukkerij der „Nieuwe Haarlemsche Courant". Te veilen in drie perceelen en combinaties, Alles breeder bij bil jetten omschreven Op de perceelen kan 3/4 ad 5% als eerste hypotheek gevestigd blijven. (3642) Nadere inlichtingen en kaarten' ten kantore van genoemden Notaris, Nieuwe Gracht hoek Kenaupark. iNOians VtknoEEr ie Aveiiiioin, zal op V RIJD AO 10 MAART 1016 bij afslag, des middags 1 ure, in het Café van den Heer G. BOS, aan het Waagplein te ALKMAAR, ten ver zoeke van den heer N. DROOG te Oudorp, publiek verkoopen: met VELoiaLlhno en huoiöLKÜ en zeer vruchtbaar WEI- en BOUW LAND gunstig gelegen nabij de stad Alkmaar, aam den Schermer weg,- ge meente Oudorp, ter grootte van 4.20./0 H.A bij uitstek gescnikt voor groenten- cultuur. 4265 Breeder bij biljetten omschreven. Meerder? inlichtingen bij den eige naar en bewoner, den lieer N DROüU, bij A. v. DIEPEN, Spoorstraat t 3, Alkmaar, en ten kantore van voornoem den Notaris bij opboü, op Vnjdag 3 Maart, ieu 1 ure, bij den heer BOS Waagpiein, Alkmaar, ten verzoeke van den heer N DKOOü, te Oudorp, Schernferweg bij Alkmaai, en ten overstaan van den Notaris VERHOEFF te Avenhfrn, ge- houueii 1 Huismanswoning met hooiberg :n veestalling voor 10 koeien, groot pijn. 12 Are Str. van Diepen f 2975 2. Weiland, groot 1 84.10 H.A. Str Jacob Borstes 6110 3. Weiland, groot 1.12.60 H.A. Str. A. van Diepen 2990 4. Bouwland, gr. 1.12 60 H.A Str. C Kuiper 3000 1 tot 4 gr. 4.20 70 H.A. Heeft te zamen slechts kunnen gelden f 15075 De afslag blijft bepaald op Vrijdag 1 uur, bij C. BOS, Waagplein. 426f is voornemens op in het veixwploKaal ,,'i Notarishuis" publiek te veilen; 1. Een zeer ruim HUIS en ERF met afzonderlijke opg. BOVENWONING, aan de Zoetestraat 42 zw. en rd., sectie C, no. 260, groot 84 c.A. 2. Een HUIS en ERF in de De Clercqstraat 140. sectie H, no. 167, groot 1 A. 26 c.A. 3. Een HUIS en ERF in de Voor zorgstraat 64, sectie H, no. 425, groot 45 c.A. 4. Een zeer gunstig gelegen CAFE met afz. opg. BOVENWONING en ERF te Schoten, Dr. Leydsstraat 54 zw. en rd., sectie B, no. 3060, groot 1 A 12 c..A 5. Een SMEDERIJ met Poort al daar, üoetzeestraat 21, Sectie B, no. 3061, groot 27 c.A. De perceelen sub 4 en 5 worden ge combineerd, 6. TWEE HUIZEN aldaar, Dr. Leydstraat resp. 89 sectie B no. 3353, groot 65 c.A en no. 91, Sectie. B, no. 3354, groot 65 cA. en een PAKHUIS dan de Kritzingerstraat, Sectie B., no. 3271, groot 23 c.A De perceelen sub 6 worden ieder eerst afz., daarna gecombineerd verkocht. 7. Een HUIS aan de Spaansche- vaarstraat aldaar, no. Ill, kad. Sectie B., no. 3960, groot 99 cA. 8. Een HUIS aan de Spaansche- vaartstraat aldaar, no. 115. Sectie B, no. 3962, groot 1 A. 3 C.A. 9. Een groot PAKHUIS en ERF aan de Delistraat, Sectie B, no. 3963, groot 1 A. 3 c.A. Bezichtiging Dinsdags en Donder dags en op den verkoopdag van 2 tot 4 uur. Nadere inlichtingen bij genoemden Notaris, Nieuwe Gracht, hoek Kruis straat 4286

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 3