40 HE NMRLEUE CH4HT! WELLICHT RUIM 12.000 GEZINNEN. ADVERTENTIE N. Vraag- en Aanbod-Advertentiën 1=1 ff TT AANGEWEZEN blad voor nu Ei I DE PLAATSING UWER BINNENLAND™ KERKNIEUWS SPORT EN WEDSTRIJDEN v RECHTSZAKEN. SOCIALE BERICHTEN 'Si fi STATEN-GENERAAL cents kosten onze goedkoopep in andere bladen, doch NIMMER met zooveel succes als inde VERSCHIJNT DAGELIJKS IN r 5 if - INGEZONDEN. .v/i w'j*. aft-V*.;** ,»&&&-■■. «i$Qf genoeg. Neen dat Bureau zelf geeft de Kroniek udt en de Directeur Tan dat Bureau de heer Joh. Göbel Jr. ia tevens de redacteur van dat blad. Zwart op wit, dus duidelijk voor ieder staat dit aan den kop der Kroniek te leien. De inhoud ran dit enkele nummer doet ook scherp uitkomen dat de opvattingen der redac tie omtrent paedagogie ten een.male geheel verschillen van de onze. Zoo wordt het mis plaatste preutschheid genoemd daf jonge meis jes vreemd gehouden worden van het intieme huwelijksleven. Het Bureau blijkt weer eens te zijn een niet- neutraal Bureau. Zijn orgaan „De „Kroniek" stalt lectuur uit die de Katholieken niet als ontwikkelinga- of ontspanningslectuur kunnen genieten. Dat Bureau zoo vol van wetenschap begrijpt nog maar niet dat boeken zooalt zij daar staan in bedoelde advertentie door de atudeerende jongelieden worden besteld, niet uit zucht naar kennis maar om zich te wente len in da modderpoelen van. het zingenot. Dat er nog «enige achterlijke en bekrompen wezens bestaan (in ons vaderland ongeveer 2 millioen) die het bovennatuurlijk leven der ziel als hun grootste schat beschouwen, dis vanaf hun prille jeugd geleerd hebben, dat hun eerste plicht is, de onsterfelijke del met angstvallige zorg tegen d« zonden te behoeden, daarvan heeft het zoovele wetenschappen doeecrende Bureau nog nooit gehoord. De Katholieke ouders die hun jongens of oohters een aohrifteüjkan cur sus laten volgen zijn hiermede gewaarschuwd. Het leven ran hun kinderen kan worden ver woest door de boekenlijst die het orgaan van het Bureau van Publiciteit van Wetenschappe lijk nieuw» zoo onverantwoordelijk opneemt onder zijn advertenties. Hoe vaak hebben hoogbeschaafde hoeren, heeft hot witgebefte Liberalendom onze overtuiging, onze beginselen met voeten getreden. Die mannen van 't Bureau rijn ongetwijfeld hoogst beschaafd, van fijne vormen en politeese. Hun politieke richting ie mij onbekend maar In elk geval verstaan ook zij de kunst om mot ons Katholieken te doen zoo- als zij verkiezen. Zoover hebben zij het in inner lijke beschaving nog niet gebracht dat rij in hun neutraal orgaan aan ons ook maar even zouden denken. Daar is van onzen kant reeds zoo vaak gezegd dat wij worden genegeerd. Het schijnt by velen nog niet te hebben geholpen. Het spreekwoord „Wie niet hooren wil moet voelen" dient door de Katholieken die een cursus volgen aan dat Bureau, Keizergraobt 168, maar eens flink te worden toegepast. Th. W. TAMAN, pr. verplaatsbare villa's hieraan schuld hebben ia ongetwijfeld waar; en moet zoo'n kara vaan buiten de gemeente worden gebracht dan komt het geheele gemeente-personeel op de been, maar zelden of nooit gebeurt het, dat deze of gene van zoo'n woonwagen familie wordt gesnapt, men durft hen zeker niet aan, het is dan ook veel gemakkelijker om een fietsrijder(ster), of een landbouwer die in het donker van zijn land Komt, en zonder licht rijdt, aan te klampen. De bedoeling van dit schrijven Is het pu bliek te waarschuwen wanneer men van plan is een bezoek aan onze gemeente te brengen vooral goed uit te zien, wie men tegen kom t, want ^werkelijk men wordt met adelaarsblikken nagestaard- en men bevindt zich op gevaarlijk terrein. dankende voor do verleende plaats ruimte noem ik mij Een bewoner der gemeente Haarl.liede en Spaarnwóude. Naschrift. Bovenbedoelde waarschuwing lijkt ons niet geheel van overdrijving vrij te pleiten. Het is best mogelijk, dat de politie in de gemeente Haarlemmerliede veel processen- verbaal maakt, maar men moet ook niet vergeten, dat die gemeente over een groote lengte gelegen is aan een van de drukste verbindingswegen van ons land. De zorg voor de veiligheid in deze gemeente, waar toe het gevaarlijk gelegen dorp Halfweg behoort, eischt van de politie speciale nauw lettendheid. Wij stellen ons voor, dat in die uitgestrekte en eigenaardig gevormde ge meente van een goed politieman nogal veel zal gevorderd worden. Nu willen wij volstrekt niet beweren dat alle politiebeambten ideaal-menschen zijn, maar wij moeten niet vergeten dat zij veel aan den weg timmeren en dus veel bekijks hebben. Wij moeten ook van hen, die hunne gebreken hebben als iedereen, wat door de vingers leeren zien. Dat de politie let, streng let, op het rijden zonder licht, achten wij prijzenswaardig, want verschillende ongelukken, in verloop van tijd daardoor voorgevallen, zijn als zoo vele vingerwijzingen. Wij herinneren hier terloops aan het droevige ongeluk voor een paar weken terug, hetwelk aan een vracht rijder te Haarlemmerliede is overkomen en waarbij de voerman zwaar gewond werd en een paard gedood. Zoo ook het laten staan van karren op den weg bij nacht moet niet voorkomen. Daartoe dient Üe weg niet en wat is de moeite om zoo'n voertuig elders te plaatsen toch gering 1 Wat de woonwagenplaag betreft constar teeren we met voldoening dat inzender toe stemt, dat de politie hierin steeds gestreng optreedt om de bevolking tegen de zigeu ners in bescherming te nemen. De daders van die diefstallen te vinden, welke vaak 's nachts plaats vinden, terwijl zij de plaats doortrekken, is niet altijd ge makkelijk. En wordt de politie steeds tijdig gewaarschuwd? Een politieman, die, zonder overdrijving, zijn plicht doet, vindt bij ons waardeering. (Bed.) ZONDAGSRUST 1 Aan het geachte Publiek to„ Haarlem en Omatreken. Zeker mag onderstaande afdeeling, zooals zij dat altijd bij 't naderen van voor- of najaar- aeizoen gewoon is, wederom met een beleefd doch dringend verzoek tot u komen. Op de allereerste plaats een woord van warme hulde en dank aan de firma Peek en Cloppen- burg hier ter stede, die, zooals men uit de advertentie van 16 Maart j.l. heeft kunnen lezen, een prachtig voorbeeld heeft gegeven, door voortaan het geheele jaar door hare maga zijnen des Zondags te sluiten en haar personeel daardoor in in het genot van den vrijen Zondag te stellen. Bravo P. O. Om nu de andere firma's in de gelegenheid te stellen spoedig dit mooie voorbeeld te kunnen velgen, doen wij een beroep op u, geacht pu bliek. Koopt uwe kleeding niet cp Zondag! Gij hebt wellicht reeds grootendeels uwen vrijen Zaterdag-middag. Welnu, komt dan koopen en gunt ons onzen vrijen Zondag, en gij steunt ons. d eviea Koopt Uwe Meeding met op ZondagI Geeft Rast, Neemt Rust. Hoogachtend, Ned. Bond van Gonfectie- Bedienden, afd. Haarlem. ADALBEBTUS SMIT, Secretaris. Portugal heeft voor den oorlogsduur enkele grondwettelijke waarborgen geschort. Een wet is aangenomen op de dagbladcensuur. Baron Otori, Japansch gezantschapsraad te Borne, is met een zending belast naar Grieken land, en door köning Konstantijn nntvagen. De Fransche gezant te Londen heeft in totaal 3j>,000 pd. st. ontvangen uit Nieuw-Zuid- Walesvoor de vluchtelingen uitNoord-Frankrijk Niettegenstaande de gevaran op ze®, zijn in het vorig jaar 400.000 personen uit Amerika naar Europa vertrokken. HET VERGAAN VAN DE „TUBANTIA". Een der vrouwelijke passagiers aan boord van de „Tubantia", mejuffrouw GreteEürth uit Hamburg, geeft in de „Neue Hambur ger Zeitung" een. uitvoerig relaas van hare avonturen ten beste. Ze begint met mede te deelen, dat ze van plan was haar aanstaande in Chili op te zoeken en dat ze passage tot Buenos- Ayres had genomen; verhaalt verder van hare bevindingen op de Tubantia en van de redding in een sloep na den ondergang van het schip totdat zij met anderen op de Breda werd opgenomen, waarna zij voort gaat: Wij strompelden over het dek dat vol manden stond. Ik zag de kooi van een stoker of zoo open staan en ging in het nog warme bed liggen, maar zelfs dit kleine bed moest ik met een moeder en een kind deelen. Uitgeput door zwakte viel ik in slaap, maar we kregen allen last van de verraderlijke zeeziekte. Toen heb ik mij naar den machinegang' gesleept. Alles liep over mij heen. Ik werd telkens betrapt, maar ik voelde njets. Langzaam brak de morgen aan. Wij be gonnen elkander weder te herkennen, maar wij waren bijna bang om elkander aan te zien. Wij voelden dat eiken blik het ge beurde opnieuw in onze herinnering zou doen ontwaken. En toch verlangden wij naar een goed woord, ik zelf gevoelde mij zoo ziek en zoo gedeprimeerd, dat ik naar den dood ver langde. Telkens weer die medelijdende vragen en blikken van de matrozen, leder kwam zijn hulp aanbieden. Een matroos bracht mij zijn deken, want wij hadden bijna allen be vroren beenen. De lucht van de machine, en de geuren, die uit de keuken opstijgen, maakten mij zoo ellendig, dat ik weggedra gen en op een hoop touw gelegd werd. Het leek mij een bespotting, dat de zon te voor schijn kwam. Naast mij lag een stoker. Hij kreunde als een kind. Zijn voeten waren bevroren. In zijn koorts trok hij mij voortdurend aan het haar. Maar ook dat liet mij koud. In de friaeche lucht gevoelde lk mij ten slotte een beetje beter. Allerlei gesprekken, die wij verre van aangenaam vonden, werden gevoerd. Hoe waa de ramp gebeurd? Het schip had vier uur noodig gehad om te zinkan. Toen wij op de „Breda" «tapten, hadden wij het bovendek, van de „Tuban tia" nog geulen. Bij de ontploffing had men niets van een schok gevoeld, zoouls men zich dat toch bij een torpedeering voorstelt. Desniettegenstaande gaven de meesten, zonder eenige reden de Duitschers de sohuld van het gebeurde. Een vrouw zei tegen mij; „Dat hebben Jou Duitschers gedaan." Ik verloochende mijn nationaliteit niet. Toen iemand mij vroeg: „Hebben de Duit schers nog soldaten?" antwoordde lk trotsch „Zooveel soldaten ais gras op het land". Op die manier maakte ik een einde aan het gesprek. Een Portugeeache jammerde luid: „Natuurlijk, de Duitschers. Die bjj de han- de Duitschers. Alles hebben zij vernield. Al mijn juweelen zijn weg." Dat was het toppunt. Wij zeiden: „Weeat B blij dat uw drie kinderen gezond geble ven zijn." De oudste zoon schaamde zich over zijn moeder en tfachtte haar te kalmeeren. Des avonds te zes uur ongeveer kwamen wij in Boterdam aan, twee schipbreukelin gen zonder have en goed, slechts van de allernoodzakelijkste kleedingstukken voor zien. De Rotterdammers deden wat zij kon den. Zij gaven ons rokken, kousen en alles wat wij noodig hadden. Het lichtzinnig rondgestrooide gerucht dat de Duitschers de schuld waren van het ge beurde werden de menschen echter ontstemd en wij moesten menig boos woord, menig boozen blik verdragen. Maar wij hebben op. de onvriendelijke vraag of wij Duitschers waren steeds vol trotsch bevestigend geantwoord. Sociaal gevoel in de dierenwereld. Men meldt «an de „Besbode"Oji een mijner wande lingen door het Raagsche Bosch zag ik twee mussohen zich te goed doen aan de voor hen zoo gewilde versnapering, toen opeens een sper wer neer viel en een hunner opnam. Een eindje Terder wilde de roover zijn prooi beter omklem men, toen op het hulpgeschreeuw der andere munch twee kraaien tegelijk zich op den roover wierpen en met hun gekras hem too benauwd wisten te maken, dat hij genoodzaakt waa zijn prooi los te laten, waarop het kleine tweetal gelukkig tjilpend verder vloog. Een vermakelijke historie. Men schrijft zan de Maasbode: Op de secretarie van een der Twentsche gemeenten werd Woensdagmorgen een lang telegram ontvangen van den Nederlandschen eoteul-generaal te Londen. Op zieh zelf was dit feit Van weinig beteekenis, doch daar dit telegram van den Nederlandecben consul in bet Engelech gesteld was, had het heel wat voeten in de aarde, voordat men wist, wat de oonsul verlangde. Het eerste gevolg van het Engelsche tele- Cram was dat een Engclech-Nederlamkob woordenboek gekocht werd. Dit had echter niet het gewenechte resultaat Wel had men onder de Engelsche woorden de Nederland- mndsche vertaling geschreven, maar wat de eoneul nn eigenlijk verlangde, wist men niet Men bemerkte, dat er te Londen een Neder- lander wa* gevangen genomen, die in Dritechland had gewerkt. En men begreep .zeer goed, dat de Nederlandsche oonsul werk zaam was, om de invrijheidsstelling van dien Nederlander te bewerken. Maar wat daar nn voor gedaan moest wor den, wat de consul verlangde van de secre tarie dier gemeente, dat begreep men niet Hulpvaardige personen, met iete meer ken nis van de Engelsche taal, brachten de wijs heid en er kon 'n antwoord gezonden worden. De vraag ie echter: Waaróm seint onze Nederlandsche consul-generaal te Londen in het Engelsch? Op de meeste secretariën des lande zal men met die taal verlegen zitten. 't Ia even bespottelijk als: aan die of deze Nederlandsche consul in 't buitenland mag in de Nederlandsche taal geschreven worden. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Re dactie zich niet aansprakelijk. WAARSCHUWING!! BUREAU TOT PUBLICITEIT YAN WETENSCHAPPELIJK NIEUWS. Door de groote advertenties in allerlei dag bladen zal het lezend publiek wel voldoende weten, dat te Amsterdam een Bureau gevestigd ia tot Publiciteit van Wetenschappelijk nieuws, Keizersgracht 153, Dir. Joh. Göbel Jr. Mie- •ohien echter ia aan velen die dit lezen nog niet bekend welk een schandelijke houding voor noemd Bureau aanneemt ten opzichte zijner leer lingen. Door iemtand'i welwillende tuesohenkomet ben ik van het volgende op de hoogte gebracht. Een meisje van oir ca 10 jaar oud nam bij het Bureau herhalingska in hetgeen op de lagere school geleerd werd. Als deelneemster aan dien sohriftelijken cursus werd haar „de Kroniek'' een weekblad voor Nederland gratis toege zonden. „De Kroniek" voert als haar devies „In alles waar, van allee het beate". Eén enkel nummer al echts van dat weekblad viel mij in handen maar dat ééne nummer spreekt luide genoeg. Het neutrale blad neemt daarin o.a. de vol gende advertentie op: „Gij «telt belang in staatkundig» vraagstukken 1" Gij abonneert u dus op de Vrijzinnig Democraat, volgt opga ven van inhoud en adres. De Kroniek die zoo gaarne komen wil in handen van alle deelnemers aan de schrif teljjke cursussen van dat Bureau vindt natuurlijk die handelwijze, zeer juist, kan natuurlijk ook niet begrijpen, hoe nog iemand uit onzen verlichten tijd, al ware hy dan ook een driedubbele domper uit de voorgeschiedenis, het bestaan durft daar op een aanmerking te maken. Maar dit ie nog maar een Tooreohoteltje. Het diner moet nog zomen. Ik lees verder. Onder de vorige advertentie staat een an dere, die aardig wat plaatsruimte inneemt en heel wat dubbeltjes het kantoor der Kroniek binnenbrengt. Het is een boeken aanbieding. Daar komt nog bij dat ieder die minstens voor f van die prachtboeken koopt, (want die zijn er by!) door bemiddeling van den adver teerder gratis gedurende don tijd van 1 jaar het beate weekblad voor Nederland (zoo wordt het daar genoemd) „De Kroniek" ontvangt. Gewetensbezwaren of zou men tegenwoordig zeggen gemoedsbezwaren (een geweton houdt men er niet meer op na.) heeft het blad bij het opnemen van deze advertentie blijkbaar niet gehad. Die Roomschen hebben altyd ook zulke streng redelijke of onzedelijke (zooals den hee- ren het belieft) opvattingen dat men zich daar aan maar niet storen moet. Die groote advertentie dan, maakt u bekend met eenigo boeken, daar prachtromans gehee- ten. De namen alleen van die boeken die, hetzij hier even aangestipt de wetenschap, niet erg zullen bevorderen, spreken luide genoeg. In die ■elfde advertentie 10 «oxueeie boeken met pakken® titels en anatomisch© afbeelingen en toelichtende illustraties, zoo als het daar heet oor waar een prachtig en nooi t gene eg te waar. deeren standpunt dat de Kroniek ten opzichte barsr lezers en vooral van de atudeerende jeugd inneemt aan wie allen tij toch zoo gaarne ont wikkeling wil bijbrengen. Nu moet men niet denken dat dit blad een op zichzelf sta and blad is «n dat het door bemiddeling v. h. Bureau tot Publiciteit van Wetenschappelijk nieuws gratia den leerlingen wordt toegezonden. Reede dan waa het bedrijf der. Kroniek schandelijk MOET DAT ZOO NOG DANGER BLIJVEN? Men schrijft ons uit de gemeente Haar lemmerliede en Spaarnwóude. Het komt in de laatste dagen veelvuldig voor, dat in onze gemeente process en-ver baal worden opgemaakt van overtredingen, waarvan men zou kunnen zeggen: ,4e sop is de kool niet waard." Wat toch is het geval: rijdt men zonder het te willen op een fiets bij avond zonder licht, laat men een voertuig aan den weg staan waar niemand last van heeft, komt men laat van zwaron arbeid thuis, zoodat menschen en paarden naar rust verlangen, en opdat men vóór donker nog denkt thuis te zijn, met paard en wagen wegrijdt, zon der het onontbeerlijke lantaarntje en het la een kwartier na bezetten tijd en wat al niet meer, eeniga dagen na dien tijd wordt men verzocht om te Haarlem voor het Kan tongerecht te verschijnen. Zoo hoorde ik van een goeden kennis eeni ge dagen geleden, dat er proces-verbaal was opgemaakt van iemand, die voor zijn brood een café houdt en wiens sluitingsuur wegens .de mobilisatie een uur werd ver vroegd, na dat uur nog familie bij zich in huis had, doch genoeg, het blijkt, dat onze politie wel actief ia. Geen wonder dat in eene vergadering der vroede vaderen in 1914, het voorstel werd gedaan om het tractement van het Gemeen te-personeel te verhoogen, omdat er zich personen onder bevonden die meer dan 1200 processen-verbaal in één jaar hadden opge maakt waarvan misschien wel 1000 naai de prullemand hadden moeten verhuizen. Nog sedert kort hoort men hier niets anders dan van diefstal en roof. Van alles wordt er vermist zooals boerengerij, land bouwgereedschappen, veevoeder enz. Dat de bewoners van woonwagens of van andere GEWISSELDE STUKKEN. De aardappelenvoorziening. In zijn antwoord op de desbetreffende vraag van den heer Schaper zegjt Minister Posthuma, dat de verwachting mag worden uitgesproken, dat de prijzen voor het bin nenland niet al te zeer zullen stijgen, om dat de soorten, die hier algemeen als eet- aardappelen worden gebruikt, niet ten uit voer zullen worden toegelaten. Mochten echter niettemin de prijzen voor het binnenland neiging tot stijgen hebben, zoo zal daartegen krachtig .worden opgetre den door het geheel stopzetten van den uitvoer. In elk geval zullen voldoende aardappe len voor de consumptie in het binnenland tot den nieuwen oogst worden gereserveerd. T. a.v. de campagne 1916 wordt ernstig overwogen maatregelen te nemen om de hoeveeLheid aardappelen, door de fabrieken te verwerken, tot een nog vast te stellen aantal H.L. te beperken. Met het oog hierop wordt aan de ver bouwers van "fabrieksaardappelen in over weging gegeven zooveel mogelijk soorten te celen die behalve voor de meelbereiding ook voor de consumptie geschikt zijn. GEHEIM-KAMERHEEREN. Het heeft aldus meldt de „Tijd" Z. H. Paus Benedictus XV behaagd te be noemen tot Zjjne Geheim-Kamerheeren de HoogEerwaarde Heeren L. J. H. Janssens, Kanunnik van het Kathedraal Kapittel, pas toor en deken te Horst, J. S. Canoy, Ka nunnik van het Kathedraal Kapittel, pastoor en deken te Sittar-d en Lu N. Le Bron da Vexela, Kanunnik van het Kathedraal Ka* pittel, plebaan en deken te Roermond. De weleerw. pater Borromeus de Greeve O. F. M., tot dusverre wonende in het Mid" derbroedersklooster te Vorden is door Zijne Hoogeerw. Overheid verplaatst naar hef Minderbroedersklooster te Woerden. ST CLEMENS-RETRAITENHUIS VOOR MANNEN TE NOORDWIJKERHOUT. R'.oster der Rctraiten April-Juni 1916. 8-11 April. Heeren Onderofficieren. (Ver goeding f 4.Door een Pa ter Redemptorist. 17-20 April. Heeren Deftigen stand. (Verg. f 10.Door een Pater Au gustijn. 22-25 April. Sint-Jozefsgezellen. (Verg. f4.) Door een Pater Redemptarist 27 3C April. Leerlingen H. B. Sch. en Gyuin. (Verg. f 4.Door een Pater Redemptorist. 4-7 Mei. Mannen en Jongelingen Gewo nen stand. (Verg. f 4.Door een Pater Capucijn. 9-12 Mei. B&arlemsche Hanze bond. (Ver goeding f 6.—). Door een Pa- - ter Carmeiiet. 14-17 Mei. Tuinders en Landbouwers Mid denstand. (Verg. f 6.Door een Pater Dominikaan. 20-22 Mei. Gemobiliseerden. (Verg. f4. Door e^n Pater Redemptorist. fi-8 Juni. Haarlemsche Hanze bond. (Ver goeding f 6.Door een Patei Carmeiiet. 10-13 Juni. Parochie Assendelft en Krom menie. (Verg. f 4.Door een Pater Franciskaan. 20-23 Juni. Heeren Middenstand. (Verg. f 6.—) Door een Pater Jezuïet 24-27 Juni. Jongenspatronaat. (Verg. f 4. Door een Pater Redemptorist N.B. Hij, die wenscht deel te nemen, ge lieve aan een der Eervv. H.H. Geestelijken te .verzoeken, een toegangsbewijs voor d€ gownachte retraite bij ondergeteekende aan te vragen. Hij, die van het reeds ontvangen toegangs bewijs onverwachts geen gebruik kan mar ken, gelieve dit (met 21/» ct. gefrankeerd) aan ondergeteekende zoo spoedig mogelijk terue te sturen. De retraitanten worden des avonds te half 7 in het Retraitenhuis, dat 15 minuten van het station Piet-Gijaeubrug verwijdeid ligt, ver wacht. De retraiten worden gesloten des namid dags omstreeks 4 uur. Het Retraitenhuis is ingericht voor 56 Re traitanten. M anneer een retraite voltallig is, wordt zulks aangegeven in de Dagbladen. Noordwij kerhout, 1 April 1916. Rector E. H. RIJKENBERG, Gedelegeerde van het Hoofdbestuur V, h- Liefdewerk d. retraiten. NEDERLANDSCH OLYMPISCH COMITÉ- De Nationale Olympische Spelen. Van 31 Augustus tot 8 September worden te Amster" dam Nationale Olympische Spelen gehoud^® voor zoover mogelijk in het Stadion, tervfl wat betreft do roei-, zeil-, zwem-, schiet-i worstel- en bokswedstrijden, besloten is dez* eveneens te Amsterdam te doen plaatsvinden- De bedoeling ia, dat de wedstrijden of demon straties worden gehouden door de besten in ken tak van sport. Het voorloopig programma luidt; Donderdag 81 Augustus. 's Morgens: athletiek. Stadion. 'a Middags: voetbal en aviatiek, Stadion, 'a Avonds: zang- en muziekuitvoering, op* tocht met lampions. (Dit avondfeest kan even tueel verschoven worden naar Zaterdag 2 Sejp tember, Stadion). Vrijdag 1 September. Morgens: athletiek, Stadion. Middags: hockey en athletiek; schermen o. d. sabel. Stadion. 's Avonds: boksen en worstelen, in een na «ie® aan te wijzen zaal. Zaterdag 2 September. Morgens: roeiwedstrijden. Aanvang achiob" wedstrijden op Zeeburg. 's Middags: afatandsrit voor wielr$d©rs (veN trek en aankomst in het Stadion); honkbal schermen o. d. degen, springconcours voor paar den, Stadion. Avonds: eventueel avondfeest, Stadion. Zondag 8 September. Morgens: zwemwedstrijden (Obelt) Voort zetting schietwedstrijden op Zeeburg. Vereeni' gingsturnen, personeel© wedstrijden, Stadion Middags: Marathonloop, Gymnastiek (mas saal optreden). Korfbal, Stadion. 's Avonds: Prijsuitreiking in nader aan wijzen zaal. f NED. R.-K. BOND VAN GEëMPLOYEEB DEN IN HET LOGEMENT- EN KOFFlE- HUISBEDRIJF. De Ned. B. K. Bond van Geëmployeerden het Logement- en Koffiehuisbedryf viert feestelijke wijze zijn eerste lustrum op Dinsdag 23 Mei a.«. te Utrecht, den zetel van den Bood- Het feest zal kerkelijk worden ingezet een H. Mis te 8% uur in de St- Antoniuske1^ Daarna gemeenschappelijk ontbijt. Te 10 vangt de Bondsvergadering aan. Van 2 tot uur is er reeeptie, te 6 uur gemeenschapP^U diner en te 8 uur 'a-avonda eene propagond*" feest vergadering. Failliet verklaard 20 Maart M. J- Y&° Heiden, timmerman, Baarn. G. van Staveren, 's-Gravenhage, M» straat 19. Geëindigd door het verbindend worden uitdeelingsiyst de J- W. van Kr Utrecht; J. Spijker, bloemboUenkweri"*'^ woond hebbend® te Heemstede; R- vlLU r {g en S. Roach ar, bki-en aannemer, *®ne® Wijk aan Zee; L. O. van Leka, fiiisalh Heerlen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 2