Landbouw en Visscherii SPORT EN WEDSTRIJDEN STATEN-GENERAAL KERKNIEUWS SOCIALE BERICHTEN fINANCIEELE BERICHTEN VERKOOPINGEN. INGEZONDEN. gewisselde stukken. STOOMVAARTUINEN UITLOTINGEN 1413 9211 19729 22920 3.1166 37255 44283 543» 1677 13177 21033 25514 33189 40984 46761 561»» 5228 14245 21540 25794 35545 42294 48712 o84»» 8762 14634 22456 Serie 1413 n. 16, s. 1677 nos. 9 17 elk fr. 750, 5228 n. 25 fr. 1000, s. 8762 nos. 3 22, e. 92H s. 131 n. 5, s. 14245 n. 17, s. 19729 n. 9, 8. W* nos. 12 17, a 22456 n. 17 elk fr. 750, s. 224jO 18 fr. 2000 22456 n. 19 fr. 750, 6. 22920 n. 10.000, s. 31166 n. 1 fr. 750, s. 33189 n. 10 fr- - s. 40984 o. 17. 44283 n. 25, s. 48712 n. 7 el« 750, 54354 n. 6 fr. 1000, s. 54354 n. 25, *- n. 6, e. 58455 n. 6, elk fr. 750. De overige nommors der getrokken e frs. 240. Betaalbaar 15 April- il OBBRF leden met ontslag hebben gedreigd en anderen de liberale raadsleden tot verantwoording1 wil len roepen! De voorzitter, het raadslid van ïtoeuwijk, kan daarvan nog plezier beleven, wanneer li-t irvloedrijko lid zijner vereeniging, de heer Vincent, blijft in de lijn van zijn vroe gere roemrijke daden en een flinke motie ter tafel neerlegt, van alle kanten door de jonge vrijzinnigen met kracht ondersteunt! Oppervlakkig beschouwd zou een buiten staander zoo meenen, dat er toch eigenlijk ook wel iets hapert in deze geschiedenis. In ae n.sand Juni 1915 is het spel begonnen; liet heeft geduurd tot half Juli. Pij na zes weken lang heeft de liberale „Veerbode," in deze gemeente de spreek- t" onj <u van de groote en kleine liberale woordvoerders, aan de kiezers verteld en r.og •>-aas verteld dat de Godsvrede liier moest wor- Xs'l verbrokendat er een felle, vinnige ver kiezingsstrijd moest worden gevoerd; dat de rechteehe meerderheid in den raad moest wor den vervangen door een linksche; dat cr nieuwe krachten in den raad moesten vor- d-H gebracht; dat een eind moest worden ge maakt aan het heerschende regime; dat er een dementi moest worden gegeven aan hen die meewerkten tot het aftreden van do beide v.<thouders Evelein en Biesheuvel; dat de bei:coming door het raadslid Knaap aan den wmiiouder Biesheuvel moest 'worden gewro ken dat de openbare school in ernstige ge- vorm kwam; enz. Met groote letters werd er geadverteerd: eoenkt aan de afgetreden wethouders; het krijgsplan der vrijzinnigen was om alle recht se V raadsleden te wippen; voor elke „ja knikker" een waschechte vrijzinnige; vooral het jaadslid Knaap moest het ontgelden; van u-.i'. had de liberale opperbevelhebber in Vijf- nrzc-ri gezegd, dat alle zijn wagens en paar den beschikbaar zouden zijn om hem (Knaap) er uit te rijden. Ook de leden van het bestuur van de afclee- ling „Volksonderwijs" wisten alarm te bla zen; zij wezen er op in een zeer lezenswaard en geleerd betoog dat de gemeentebelangen wal het openbaar onderwijs betreft, bij de ou.didaten der rechterzijde niet veilig zijn; er werd gewaarschuwd voor de belagers der o\ abare school. G'en geld werd er gespaard; geen moeite Ontzien sprekers ^overal; op de verkiezings dagen werd er gerost en gereden; van heinde tn rei werden de kiezers opgehaald; in zacht- vcomde kussens eener auto of in een aan- spanwagentje van een motorfiets; op sigaren 011 bier getracteerd. Aan het verkiezings-bareau zaten heele da gen zelf. vrouwelijke helpers ijverig te pen- pen en de propagandisten tot het uiterste kite htsbetoon te prikkelen. Want.... de vrij zinnigen wilden en moesten zegevierenen n ie der geval Knaap moest er uit. Die stem vond weerklank bij velen, helaas Zelfs enkele rechtsche kiezers raakten liet 6C*ao spoor bijster en toch.Knaap bleef er in met één stem!! Dat was in Juli 1915. Kuim een half jaar later werd ditzelfde raadslid Knaap met de medewerking van bijna alle liberale raadsleden wethouder; w; rschijnlijk zelfs wethouder van onderwijs! Ra ral hoe rijmt ge dit? In Juli 1915 te slecht, te partijdig, te dom, lo gevaarlijk om raadslid te zijn. In Maart 1916 de uitverkorene; de meest gtscHkto uit 15 raadsleden, zelfs om de bö- iargen van het openbaar onderwijs te be hartig en. K'ezersl die U hebt laten verschrikken en iL.slf ideln door het verkiezingsgeschreeuw der jonge vrijzinnigen; zegt mij: hebt gij u bij den neus laten nemen of niet? MEERMAN. VEIBEN. Gemeenteraad. Vrijdagmiddag vergaderde Ae gemeenteraad. Afwezig waren de lieeren Gerritsen, Polderman en de Boer. Van de ingekomen stukken vermelden wij eest schrijven van de hoefden van scholen AG, waarbij een afschrift wordt gezonden van de klacht aan B. en W., over handelin gen der schoolcommissie en van haar secre taris met betrekking tot benoeming onder wijzend personeel. Do secretaris, de heer A. P. M. de Lau were, berichtte ontslag te nemen als lid der Schoolcommissie en tevens als lid der Comm. tot wering van schoolverzuim te Velseroord. Het schrijven der schoolhoofden wordt naar de schoolcommissie gezonden. He heer dr. F. H. Veldman bericht zijn benoeming tot lid der schoolcommissie niet aan to nemen. Naar B. en W. gaan een verzoek van K. L. G. Molievanger om uitvoering van een bouwplan vaD de Ver. Volksonderwijs te IJmuiden om uitbreiding van het instituut schoolartsen (de Plaatselijke schoolcommis sie heeft hieraan adhaesie betuigd) en, een verzoek van re Ver. tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer te Santpoort om Sant poort en Jan Gijzenvaart dee nachts elec- trisch te verlichten. He voorzitter deelt mede dat verschillende gemeenten adhaesie hebben betuigd aan het adres tot verkrijging van een tweede varen- do stoompont. He hp er Vermeulen deelt mede dat het na- deelig soldo van den verkoop der kalkzand- steen niet is «2200, doch 933. Voorstel tot uitbreiding van het secretarie- personeel. He raad gaat in geheime zitting, daar de voorzitter eenige mededeelingen heeft te doen. Na heropening, wordt het voorstel van B. en W, aangenomen. Tegen de heeren Van Tuyll en Brink. Een langdurige discussie wordt gevoerd bij het voorstel tot aanwijzing van onderwijzers in bepaalde vakken. Sommige leden zien er een bevoorrechting van de Hoofden in, an deren hebben tegen financieelen achteruit gang bezwaar. He-heer Netscher dient een voorstel in om ddt punt aan te houden^ om het Hoofd van school A nit te noodigen een schoolvergadering te beleggen en van de be sprekingen daarvan aan den raad verslag te doen- Bit voorstel wordt aangenomen. Op voorstel van den heer Brink zal dan tot de beslissing de tijdelijke salarisregeling gelden als die vóór 1 December. Het voorstel tot tijdelijke voorziening In de betrekking van schrijver bij de politie wordt aangenomen. Verschillende voorstellen! worden gOedge- KCUïd. voorzitter zegt dat ondanks spoed werk - geen besMesiiyg genomen kan worden in zake het verzoek der Woningbouwvereeni- ging Velsen om een voorschot en grond in erfpacht. Gunstig wordt beschikt op de adressen der Haudelsvereeniging IJmuiden en Omstreken om subsidie voor haar handelscursus, van Jhr. Mr. J. W. J. Boreel van Hogelandeu en B. van der Ploeg om afwijking der bouw verordening. He burgemeester wordt benoemd tot lid der Comm. van Toezicht op den Handelscur- sus te IJmuiden. Bij de rondvraag criüseercn de heeren Landeweerd, Brink en Handgraaf de lovens- middelenvoorzieiiing en verwijt de lieer Brink den voorz. tot Jakchbeid in dezen. He heer Netscher wijst in verband met het druk ke verkeer AmsterdamIJmuiden op het pokkengevaar voor onze gemeente, waarop de voorzitter overweging van vaccine-maat regelen toezegt. He heer Tuyll wersclit hier de nagedach tenis van den overleden geineentebode G. van Schinkel te huldigen. Nog lang zullen wij hem gedenken. Be voorzitter dankt den heer Van Tuyll voor deze woorden, waarmede de raad door applaus ziju instemming betuigt. IJ M3 ID EN Maatschappijen „Rolaud" en „Centrum." De St. Ct. behelst de Statuten dezer beide Viss ibe- rijmaatschappijen. Van de eei-9te bedraagt het maatschappelijk kapitaal vijftien duizend guldon, verdeeld in dertig aandeelen, elk groot vijfhonderd gulden, in welk kapitaal bij het verlijden der akte door de oprichters te zamen wordt deelgenomen voor vijftien aandeden, welke geheel zijn volge stort. En van de tweede vijftien duizend gulden, verdeeld in dertig aandeelen, elk groot vijfhon derd gulden, in welk kapitaal bij het verlijden der akte door de oprichters te zamen wordt deelgenomen voor vijftien aandeelen, welke ge heel zijn volgestort. Van de laatste zijn voor de eerste maal be noemd: tot directrice de te IJmuiden, geves tigde N. V. Exploitatie en Administratie Maat schappij „Shamrock I", en tot commissarissen de heeren O. de Vries Czn„ Velsen, G. F. Per- quin, Haarlem en S. Koster te IJmuiden. ALKMAAR Chr. Bakkersgezellen. Alhier is cene af- deeliug van den Chr. Bond van Bakkersge zellen opgericht. Tot bestuursleden werden aangcwrezen de heeren J. H. -Groot, voor zitter, W. Punner, secretaris, en D. Mei boom, penningmeester. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Re dactie zich niet aansprakelijk. Haarlem, 27 Maart 1916. Mijnheer de Redacteur. Met opname van het onderstaande in uw geëerd blad van beden zult u ten zeerste ver plicht-ja uw dw., W. J. A. MATLA. Spaarne 92rd. Zaterdagavond leidde mijn weg mij door do No ord er- Se boo!steeg. 'k Zag daar twee bierhuizen, lustig speelde daar do antoma- tisch-bewogen muziek-instrumenten en werd er gedanst. Allerlei buitenjongens en ook militai ren, de laatsten zoo pac van buiten in mi litairen dienst gekomen, gingen die kroagen in en uit. 'k Zag een meid van verdacht al looi, een dezer kroegen ingaan en even later mot ecu zeeman, welke onder den invloed van sterkon drank was, uil die kroeg komen eii met hem in haar krot verdwijnen. Ik dacht toen: waarom verbiedt men in derge lijke inrichtingen niet eenvoudig het doen voortbrengen van muziek zonder meer? En wanneer het nu in Haarlem niet strafbaar gesteld is, waarom stelt men het dan niet strafbaar, evenals in andere plaatsen. De geheele buurt, maar vooral ook d© Janestraatbewoners, zouden het Gemeente bestuur hoogst dankbaar zijn, en zoo zou het dan ook niet meer noodig zijn, dat daar voortdurend twee politieagenten surveilleer den, terwijl er niet tevens een massa jongens daar zedelijk en maatschappelijk zouden ten onder gaan. Wnyt hoofdzakelijk om die walgelijke mu ziek worden die kroegen bezocht.. In 't begin der mobilisatie was het den militairen verboden daar te komen. Is dat verbod opgeheven! Zoo neen, mag ik dan de militaire autoriteiten wijzen op andere ste den, b.v. Den Haag, waar voor dergelijke buurten eenvoudig een schildwacht gezet wordt, om te beletten dat militairen er ko men. VOETBAL. H. F, C.-HEBCULES 0-1. Wat 'n wedstrijd!.... De voorteek enen be drogen niet: H. F. C. een onvolledig team, zonder Nieo Bouvy, en dat zegt watl En Hercules ook met een voorraad invallers. Daarbij een vervelende wind, die dwars over het veld kwam waaien, en iedoren fatsoen lijken center de weinige die er dan nog waren! dwarsboomde. Zoo werd het. een slechte wedstrijd, in den elechtsten zin des woords. Enthousiasme was er niet, of heel weinig, noch op het veld, noch d'r omheen, of op de tribune. Het weer was koud, het spel miserabel slecht, niets aantrekkelijk, koud, en het pu bliek maakte zich ook niet warm. Nu en dan klonk een roffelend gestampvoet van de tri bune, van de groote en kleine supporters,, die kou leden, en door beweging wat warmte zochten. Overigens wa® het een saaie, doode, onge zellige boel en de verslaggeverij onder zulke omstandigheden was niets prettig. Het lust me dan ook niet, om d'r veel van ons tegenwoordig toch al zoo kostbare po pier voor vuil te maken. Over de vertooning van voor de rust kan worden gezegd, dat het spel toen nog aan trekkelijkheid had door de legio aanzetten van H F. C„ waarvan er verschillende tech nisch goed in elkaar zaten, en die een koe lijken voorraad kansen brachten van prima kwaliteit, die echter alle snoodelijk werden mishandeld en misbruikt. We zagen v. d. Weerd, den Stichtschen doel man, heerlijk-zeker' z'n doel bewaken, en de twee Utrechtsehe backs stevig en goed ver dedigen, de middenlinie aardig werken, soms wat vreemd haspelen, en de voorhoede alleen goeden wil en prachiigen ijver toonen> waar echter van spel droef-weinig terecht kwam. Alleen door flinke activiteit van 't geheel en door snelle handigheid van den linkenving kwam er nog wel eens een aar dige aanval, die niet altijd bijster gevaarlijk was. H. F. C. speelde op halve kracht. Nico Bou vy was nog niet in staat tot spelen. En dat deed 't 'm! Jhr. van Spengler had een zware taak op de plaats van den spil, maar het dient erkent, dat hij zich dapper heeft ge weerd en heel wat meer handigheid en ac tiviteit ontwikkelde, dan tegen D. F. C. De Jong deèd 't vrij-goed en Peddy Franeken gaf door zijn vasthoudend spel en kranig volhouden eene belofte voor de toekomst: een speler, waar het eerste- wat aan heeft. Het backspel van Ben Verwey stak als ge woonlijk, loffelijk-gunstig af bij het in door- snee-derde-klassig gedoe van het naeerendeel der anderen. George Sypesteyn ook goed; de keeper had een ijzig-kalmen dag. Vóór dient het ijverige werken van Jacques Francken genoemd. Hij gaf ook nu en dan aardige ge routineerde staaltjes van fatsoenlijk spel. Wicekert had leuke H. V. B.-trucjes, die op een eerste klasse-veld echter geen succes hebben. Laan miste verschrikkelijk, veel kan sen en Delf Bouvy, die nog eens z'n laatste wedstrijd speelde en nog eens andermaal zal trachten weg te komen naar Insulinde, had misschien de schrik van de Tubantia nog in de boenen. Veel bijzonders deed hij niet, al mogen we eenige aardige oplevingen niet onvermeld laten. Breda Kolff mocht op een oogenblik te recht klagen, dat-ie te weinig te doen kreeg. Na de rust deed hij veel aardige dingen. Het gekste van het geval is nu, dat we als eind-conclusie moeten trekken, dat H. F. C. teehniscli minder slecht speelde dan Hercu les, en dus had moeten winnen. En toch gin gen de punten naar Utrecht, Hat was ook wel wat gelukkig. Heel Hercules stónd zelf verbaasd, toen één van de vijf voor de rust het eenige doelpunt maakte op niet onfor tuinlijke wijze. Maar heel Hercules speelde ook met meer ijver en goeden wil dan H. F. C. En, waar een wil is, daar is een weg. En deze leidde ditmaal naar twee voor de Utrechtenaren kostbare puntjes, die mis schien niet direct dubbel en dwars ver diend werden door een .partij, waarvan 3/5 van de voorhoede net deed, of ze van voetbal geen spaan snapten. Maar, arbeid is loon waard! He scheidsrechter kweet zich correct van zijn taak. HENK. E. D. O. IV—«SCHOTEN III. 2-0. Gisteren speelden bovengenoemde vereeni- gingen hun laatsten wedstrijd voor de nar competitie. Hoor Schoten met 20 te slaan, werd E. D. O. kampioen in haar afdeeling. VERKOCHT. Zaterdag 25 Maart. HAARLEM. Notitie van de perceelen, die verkocht zijn in 't Notarishui», Bil- derdijkstraat 1, b.d. Zijhveg, des avonds na 5* uur. Notaris J. 0. BURKENS, No. 1. Een HUIS met afzonderlijk opgaande Boven woning, SCHUUR en ERF te Haarlem aan de ^oetestraat. Get. No. 42 zwart en rood. Kooper de lieer J. G. van Gasteren voor 5150. No. 2. Een HUIS en ERF te Haarlem aan de de Clerqstraat. Get. No. 140. Niet geveild. No. 3. Een HUIS en ERF aan de Voorzorgstraat. Get. No. 64. Kooper de heer J. L. Winnubst voor 1225. Notaris A BERTL1NG. No. 4. De VILLA genaamd „Pieve Tessino" met ERVE en TUIN ia het Haarlemmerhoutpark te Heemstede aan de Oosterhoutlaan. Get. No. 20. Kooper de heer J. A. van Eerden voor ƒ16400. Notaris D. W. VAN NIEKERK. No. 5. De aan water gelegen Fabrieksgebouwen, be vattende ruime werkplaatsen of pakhuizen, groote zolders, kantoorlokalen, open terrein, enz. te Haarlem aan de Kinderhuisvest. Get. No. 29, 81 en 83, en wel in 3 perceelen, als: No. 5a. Een ruime werkplaats, benevens een strook open terrein. Get. No. 83. No. 5 b. Het huis met open terrein, waarop achter flink pakhuis met zolder, benevens breedo inrij poort. Get." No. 81 zwart en rood, No. 5 o. Een ruime werkplaats met groote zolder. Get. No. 29. Kooper da heer P. Hoogevcen voor 18575. Notarissen J. KOOLHOVEN en A. v. d. POEST CLEMENT. No. 6. Een huis en erï to Haarlem aan den Korten Dijk. Get. No. 7. Opgehouden voor 4000. Notaris J. RATELBAND. No. 7. Een huis en erf met tuin te Haarlem aan de Ged. Oude Gracht. Get. No. 126. Kooper de heer, P. J. Nieuwenhovon voor 7200. 3,i No. 8. Twee winkelhuizen met erf en bovenwoning met afzonderlijken opgang te Haarlem aan de Spaarnwouderstraat. Get. No. 100, 100a en 100 rood. Opgehouden voor f 6200. j Notaris J. O. BURKENS. No. 9. Een Knie, Ingericht tot café, met afzonderlijk opgaande bovenwoning en erf te Schoten aan de Dr. Leydstraat. Get. No. 54 zwart en rood No. 10. Een pakhuis, ingericht tot smidswerkplaats, met poort te Schoten aan de Goetzeestraat, ach ter het voorgaande perceel. Get. No. 21. Kooper de heer T. G. O. Hooy q.q. voor ƒ4600. No. 11. Een huis en erf te Schoten aan de Dr. Leyds- straat. Get. No. 89. Opgehouden voor 1900. No.. 12. Een huis en erf te Schoten aan de Dr. Leyds- straat, met uitgang naar de Kritzingerstraat. Get. No. 91. Opgehouden voor 2100. No. 13. Een pakhuis achter de perceelen 11 en 12 aan de Kritzingerstraat. Kooper de heer J. Slabber voor 200. No. 14. Een hui3 en erf met tuin te Schoten aan de Spaansehevaartstraat. Get. No. 111. Kooper de heer W. P. Gato q.q. voor 2500. No. 15. Een huis en erf met tuin te Schoten aan de Spaansehevaartstraat met uitgang naar de Delistraat. Get. No. 115. Als voren voor '2625. No. 16. Een pakhuis en erve te Schoten achter de perceelen 14 en 15 aan de Delistraat. Opgehouden voor 1925. Notaris P. F. DE BORDES. No. 17. De villa „Prines Juliana'' te Zandvoort aan den Parallelweg. Get. Nos. 43 en 45. Kooper de heer D. A. Rodrigues voor 7250. Oandidaat-Notaris J. J. COOK, plaatsvervan ger, waarnemende hot vacante kantoor van wijlen den Notaris U. J. K. VERSPELT. No. 18. Een huis en erf met bovenwoning met afzon derlijken opgang te Haarlem aan de Nassau- straat op den hoek van de Kruisstraat. Get. No. 1 en 3. Kooper de heet P. F. de Bordes q.q. voor 11550. Notaris RATELBAND. Nos. 19—23. Vijf huizen en erven met bovenwoningen met afzonderlijken opgang te Haarlem aan de Langendijkstraat, als: No. 19. Get. No. 4 zwart en rood. No. 20. Get. No. 6 zwart en rood. No. 21. Get. No. 8 zwart en rood. No. 22. Get. No. .10 zwart en rood. No. 23. Get. No. 12 zwart en rood. Opgehouden voor 31850. Notaris A. J. O. DA AMEN. No. 24. Een nieuw gebouwde vilta met tuin te Heem- Btedo aan do Vijverlaan in liet Hrarlenunerlioutr park. Get. No. 7. Opgehouden voor 26000. Notaris R. G. A. VAN ORANENBURGH. No. 25. Een winkelhuis met erf en afzonderlijk op gaande bovenwoning te Haarlem aan de Wol straat. Get. Nos. 7 en 7 rood. Niet geveild. No. 20. Een woonhuis en erf te Haarlem aan de Oranjeboomstraat. Get. No. 30. Niet geveild. No. 27. Een woonhuis met erf en tuintje en afzonder lijk opgaande bovenwoning te Haarlem aan de Kerkstraat. Get. Nos. 8 en 8 rood. No. 28. Een perceel, bevattende twee benedenwonin gen met erven en afzonderlijken opgang voor twee bovenwoningen te Haarlem aan de Korte Houtstraat. Get. Nos. 7, 7 a en 7rood. Opgehouden voor 8750. Notaris A. BERTLING. No. 29. De villa „de Zonne" met erve en tuin te Heemstede aan den Heerenweg, tegenover de Zandvoortsche laan. Get. No. 74. Kooper de heer Ysman voor 10.000. Notaris J. H. WILDERVANOK DE BLéG'OFRT, te Bloemendaal. No. 80. Een huis met erf en tuin te Haarlem aan de Tetterodestraat. Get. No. 4. Kooper de heer J. van Opzeeland voor 5000. Notaris P. F. DE BORDES. No. 31. Een winkelhuis meVafzonderlijk opgaande bovenwoning en erf te Haarlem aan de Van Marumstraat. Get. No. 25 zwart en rood. Kooper de heeT J. J. Beekelaar voor 2855. De suikerbieten. Door het Kamerlid Ter Laan (Rotterdam) zijn de volgende vragen aan den minister van Landbouw gesteld: le- I» het den minister bekend dat tenge volge van de goede vooruitzichten in de beet wortelsuikerindustrie door d« fabrikanten tegen zeer hooga prijzen voor de campagne 1916 wordt geoonstraoteerd met gevolg, dat een veel grooter aantal hectaren land dan in normale tijden voor den verbouw van suikerbieten zal worden bestemd en de landbouwer» vermoede lijk met wintertarwe bezaaid land Eullan om ploegen en erveneens landerijen, oorspronkelijk bestemd voor den verbouw van andore produo- ten, aan de teelt van suikerbieten zullen dienst baar makent 2e. Is de minister bereid, indien hier gevaar dreigt voor den verbouw van een voldoende hoe- veelhed graan en andere voor de volksvoeding benoodigde producten, maatregelen tot voor- komng te treffen! GEWISSELDE STUKKEN. De zeemiliciens. In antw.oord op vragen van den heer Hugen- holtz heeft de Minister van Marine medege deeld „Het ligt in het voornemen de oudste licht:"? der zeemilitie met klein verlof huiswaarts te zen den nadat de in Maart ingelijfde eerste ploeg van de lichting 1916 voldoende zal zijn gc03" fend om de door het vertrek der lichting open- komende plaatsen te kunnen innemen. Diens volgens wordt 't vertrek de lichting met uitzon dering van de zeemiliciens-kustwsehter, vtc- waelit in den loop der maand Juni a.s en >iat der kustwachters omstreeks half Sept. d.a.v- Z. D. H. de Bisschop van Breda heeft eer vol ontslag verleend aan den Hoogeerw. heer G. van Heijst, als pastoor-deken te IJzendij- ke, en heeft benoemd tot deken van Aardeii- burg den ZcerEerw. heer Fr. Luijkx, tot pas toor te IJzendijke den WelEerw heer P. Buijs- rogge, tot kapelaan te Steenbrgen den Wel Eerw. heer Al. Konings, tot professor aan het seminarie Ypelaar Giuneken den Wel Eerw. heer Is. de Poorter. Z. D. H. Mgr. Schrijnen, bisschop van Roer mond, heeft benoemd tot pastoor der pastoor O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen te Veulo, den ZeerEerw. heer S. J. Ophey, rector aan voornoemde kerk. DEKEN J. J. N. VAN HEYST. t Te Amsterdam is na een langdurige ziekte, in het Maria-paviljoeu- overleden, de Zeer. Eerw. Heer J. J. N. van Heyst, sedert 1909 deken en pastoor te IJzendijke. De overledene werd in 1860 geboren en in 1885 priester ge wijd. Stoomv. Mjj. Nederland. Ambon, thuisreis, vertrok 24 Maart van. Port-Said. Banda (uitreis) passeerde 24 Mrt. Perim. Celebes arriveerde 25 Oct. van Rot terdam te Galveston. Kon. Ned. Stoomboot Mij. Hebe vertrok 26 Maart van Amsterdam naar Kopenhagen. Rott. Lloyd. Djocja, thuisreis, passeerde 24 Maart Gi braltar. Tabanan, uitreis, arriveerde 24 Mrt. te Durban. Holland—Amerika Lijn. Nieuw Amsterdam, van Rotterdam naar New-York, passeerde 24 Maart 5 uur aam. Wight. Oosterdijk, vaa Norfolk naar Rotter dam, passeerde 24 Maart 9 u. 30 nam. Wight Stoomvaart-Mij. „Oceaan','. Agamemnon, van Batavia naar Londen en Amsterdam, vertrok 21 Maart van Port NataL E. K. POST-, TELEGRAAF- EN TELE FOONPERSONEEL. De heer M. van den Broek, lid van de" gemeenteraad van Utrecht, is bij gehouden referendum met groote meerderheid stemmen gekozen tot voorzitter van den R-K* Bond van Poet-, Telegraaf- en Telefoonper soneel „St. Petrus". BEURS VAN AMSTERDAM. Noteeringen van 25 Maart. Staatsleeningen. pet. V. K. L. K. H. K NEDERL. Ned. WB. O. ƒ100 Ned. W.S. O. ƒ200 Ned. WB. O. ƒ500 Ned. W.S. O. ƒ100 Ned. WB. Oblig. Ned. W.S. Certif. Ned. W.S. Certif. 5 102 102.7/16 5 102 101* 5 102 101* 5 101.15/16 102 3 71* 71 71* 3 71.13/16 70* 71 2* 60.15/16 60* 60* IJMUIDEN, 25 Maart. Van de trawlende logger® kwamen heden aan den afslag: Vriendschap tvW 137, met f 46; Maria Cor nelia, KW 20, met f 154; Willem KW 26, met f 49; Twee Gebroeders, KW 21, met f S77; Wilhelmina I, KW 25, met 76; Johan Hein de rs, KW 116, met f 354; Noordzee VI. KW 168, met f 298; Wilhelmina VI, KW 101, met f 880; Prinses Juliana, KW 17, met f 147; Neptunus, KW 45, met f 340; Willem e" Leen der t, KW 170, met f 123; Gijsbert Karei van Hogendorp, KW 110, met f 369; Cornelia Marinas KW 48, met f 445; Noordzee IV KW 16L met f 141; Cornelia, KW 175, met f 130; Nieo laas KW 55, met f 196; Maria Jo hanna, KW 125, met f 350; Jacobue Verhey. SCH 100, met f 278; Johanna, SOH 888, root f 117; Edam, SCH 463, met f 428; Anna Jo hanna, MA 140, met f 352; Willem Barcndz, MA 14, met f 148; Joanna Saturna I, VL, 74, met f 319; Stella, IJM 237, met f 167; Corne lia, IJM 172, met f 242 en Catharine IJM 252, met f 269 besomming. IJMUIDEN, 25 Maart. Van de IJsland- vaart kwam terug de stoomtreiler Hercules IJM 196, die voor versche en gezouten vise" ongeveer 30,000 besomde. HONGAARSCHE ROODE KRUIS 1883 fl. 8' Trekking van 1 Maart, Serie 7432 n. 73 Kr. 30,009; a. 6654 n. 29 Rr' 2000; e. 950 n. 47, a. 7938 n. 50 en 6957 n. 70, Kr. 1009. Congo-Loten 1883 fr. 190. Trekking van 20 Februari. Getrokken seriën: - ti

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 6