letteren en kunst Landbouw en Visscherii HOLLAND'S NOORDEN ÜIT DE ZAANSTREEK Agent voor Egmond-Binnen Agent voor Akersloot. PINANCIEELC BERICHTE* RECHTSZAKEN. BERICHTEN UIT ONZE VORlüE OPLAAG burgerlijke stand STOOMVAARTLIJNEN yan de „werf conrad". Ernstige gebeurtenissen op til? EGMOND BINNEN. Kruisvcrlxmd. De afdeeling hield Woens dagavond een belangrijke vergadering. De statuten en het huishoudelijk reglement wer den aan een grondige herziening onder worpen. De Bisschoppelijke en de Konink lijke goedkeuring zullen worden aa nge- vr ia d Li de aa.ige' rajhte wijzi ingen ver melden we de nieuwe contributie-regeling, Betaaiden de leden tot heden slechts 25 cent per jaar, dit bedrag is nu tot een gul den verhoogd, waarvoor elk lid een koste loos abonnement krijgt op „Onze Kruis tocht." Voor meerdere leden uit hetzelfde gezin blijft de contributie 25 cent. Ook de minimum donateurs-bijdrage werd verhoogd. Aan elk lid werd een keurig mooi aflaat- prentje uitgereikt. Verder werd meegedeeld, dat op den oprichtingsdag der afdeeling op Dinsdag 4 April een H. Mis voor het Kruis- verbond zal worden opgedragen, waarbij ze ker alle leden zullen tegenwoordig zijn, ge tooid met het insigne. De volgende verga dering werd vastgesteld op 30 April. Kintlelijk! Nadat een desbetreffend voor- Cel reeds herhaaldelijk was verworpen, is nu door den gemeenteraad besloten tot ver- ..i' .<e:, ovi.r te gaan. Voorzeker een langgewenscht verbetering. Het is te hopen, (lat de andere betrokken gemeenten 'nu spoedig een dergelijk besluit sternen. VOORHOUT. Gemeenteraadsvergadering. De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Donderdag 6 April a.s. des voormiddags 10 uur. Do onderwerpen ter behandeling zijn: 1. D*;dedeeHng ingekomen stukken. 2. Aanbeste ding grind en puin. 3. Adres veldwachter om jaarweddeverhooging. 4. Adres onderzijzend personeel om jaarweddenverhooging. 5. Onder houd gemeentewerken. 6. Comptabiliteit. 7. Controle melkvooziening. 8. Reclames Hoofd. Omslag 1915. Veilingen. Volgens de in dit nummer voor komende advertentie zal de heer W. G. Droog-, secretaris-administrateur van het Hollandsch- Bloembollenkweekers Genootschap a.s. Dins- dagavond in café Gooi te Piet-Gijzenbrug voor de at'deelingen Voorhout en Noordwijkerhout, spreken over het veilen in het a.s. seizoen. Tot deze bijeenkomst" hebben ook toegang leden van afdeelingen uit de omgeving. Piet-Gijzenbrug achtte de besturen Woor deze gecombineerde vergadering de meest aangewezen plaats om per spoor te bereiken. HOOBN. Landbouw. De afdeeling Hoorn en Omstre ken yan de Hollandsche Maatschappij van Landbouw heeft besloten om in samenwer king met de Vereeniging „Hét Rundveestam boek Noord-Holland" aan den Raad der ge meente Hoorn te verzoeken, in te stellen een jaarlijksche stierenmarkt, te houden op den dag der gewone jaarlijksche stieren keuring n.l. op den laatsten Zaterdag in de maand Juli. Tot 'bestuursleden werden her kozen de heeren J. Best Nz., te Berkhout, en A. A. de Jongh, te Hoorn, en gekozen de heeren A. Groot, te .Wijdenes en J. Kos ter Pz., te Avenhorn. Eon tjalk gezonken. Op de Zuiderzee, Tïïij het Hoornsehe Hop, is gistermorgen de tjalk „Nieuwe Zorg" gezonken. De schipper en zijn knecht zijn gered door de botter vu JL29.. ZAANDAM. De gemeentelijke duurtetoeslag. Naar uit de best® bron vernomen wordt is binnen enkele dagen een voorstel van B. en W. bij den Rand [te verwachten betreffende het verleenen van ieen bijslag op het loon der gemeentewerklieden en ambtenaren, als gevolg van de duurte dei- tijden. Deze bijslag zal niet bestaan in een vervroeg de periodieke verhooging, doch in èen toeslag per maand en alleen gelden voor gehuwde Werklieden en ambtenaren, benevens de kost winners, wier salaris 1000 's jaars of minder bedraagt. De bijslag zal bedragen6 per maand voor bon die een jaarwedde genieten van 701 800; 5 per maand voor salarissen van 801qqq en 4 per maand voor 901 1000. Bovendien wordt voor elk kind beneden 16 jaar per maand 50 cent uitgekeerd, onge acht het aantal. DR geldt ook voor de losse en tijdelijke werk lieden,'met dien verstande, dat de losse 0.20 per dag toeslag krijgen. Deze regeling, die 1 April e, k. zal ingaan, geldt tot wederopzeggings toe, doch is alleen yan toepassing voor hen die een hoofdbetrek king bij de gemeente bekleeden. De onderwij zers die door de Rijksregeling geliolpen worden, Vallen niet onder deze bepalingen. Jubileum. Heden (1 April) herdacht de heer J. Kool het feit dat, hij 40 jaar verbonden is als onderwijzer aan school G. (M. U. L. O.) Des morgens werd hij gecomplimenteerd door het gemeentebestuur, van frien hij de gebruikelijke gratificatie ontving. Vervolgens werd hij ge feliciteerd door het onderwijzend personeel van ttvien hij een gouden horlogeketting in ent- Vangst had te nemen. Van de leerlingen ont- Viif- o iobiiarig een nieuw rijwiel, terwijl hem jool' 0 °u -leerijrjggr, een geschenk in enve loppe Wetd Overhandigd. Het gemeente-wapen. 26sten Juni a;s. tal het 100 jaar geleden zijn, uat ae stad Zaan- ïam vanwege de Regeering in het bezit werd gesteld van haar Wapen. Zaanlandsclie Dekschuiten-Mij. De Alge. toeene Aandeelhouders-vergadering bepaalde let dividend over .het afgeloopen jaar op 8 pCt. Tot Commissaris werd herbenoemd de heer J. Eirnonsz Hz. te Overveën. 5-jarig jubilé. Maandag a.s., 3 April, zal de Wr Klaas Klaver het, feit herdenken dat hij 'oor 50 jaar in dients kwam bij de firma Klaas &hins (Rijstpellerij), alhier. Burgemeester Ter Laan gehuldigd. Gister- "od is aan den heer Ter Laan, ter gelegen- meester geïnstalleerd werd, een ovatie gebracht door het Zaandamsche Muziekcorps, en de Ge mengde Arbeiderszangvereeniging „Excelsior." De Burgemeester hield van het gemeentehuis een toespraak om te bedanken voor deze hulde betuiging en voor de waardeerende woorden die door den heer O. Root, voorzitter van bet Mu ziekcorps, en het raadslid K. Prins-, tot hem werden gericht. Er was natuurlijk veel volk op de been. Dat kan je begrijpen 1 Personalia. In de plaats van J. S. Ruppert Jr. is tot secretaris van den Amsterdamschen Christelijken Besturenbond benoemd G. Baas Kzn. alheir, propagandist van de Ned. Ver. van ChristelijkeaKantoor- en Handelsbedienden. ASSENDELFT R. K. Kiesvcreeniging. Deze hield Woensdag avond haar jaarvergadering; aanwezig 81 leden. Het batig saldo bedroeg ruim 70. Hiervan moesten nog enkele kleine bedragen betaald worden. De beer J. Stam, werd met groote meerderheid herkozen. Van den voor zitter, den heer Barnhoorn, was een schrijven ingekomen, dst hij om reden van gezondheid als be-uuurslid bedankte. Dit besluit werd be treurd en geëerbiedigd. Hierna hield de Eere Voorz. de jZ.Ew. Pastoor van den Berg een redevoering overDe Strijd tusschen twee wereldbeschouwingen. Aan het slot werd Z.Ew. bedankt voor zijn genomen moeite en werd»de vergadering met gebed gesloten. v Gemeenteraad. Deze vergaderde gisteren avond. Aanwezig alle leden. Voorzitter: de heer K. de Boer Cz., burgemeester. Aan niej. Antje de Boer werd eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan dé O. L. School No. 3. Nu werd behandeld het verzoek van de heeren Boon en Kuiper in zake noleermg van hun terreinen in de Kerkbuurt. De kosten daar voor zijn ruw berekend pl.m. 700. Op voorstel van B. en W. wordt de zaak tot nader onder zoek aangehouden tot de volgende vergadering. Het jaarverslag van het G. E. B. luidt ze- gunstig. Men heeft op gebouwen en materiaal over 1915, het bedrag van 3400 kunnen af schrijven. Schrijven van watersnood-com missie dat ruim 2600 is gecollecteerd. De strafverordening wordt herzien en opnieuw goedgekeurd. Hierna rondvraag en sluiting. WESTZAAN. Wethonderswisseling. De heer D. Latenstein van Voorst heeft bedankt als wethouder dezer gemeente; in zijn plaats is gekozen de heet M. G. Grootes. Terstond gevraagd voor de „NIEUWE HAAHLEMSCHE COURANT een Persoonlijke of schriftelijke aanbieding aan het bureau der N. H. Ct», Nassaulaan. to'd Vn f n het feit, dnt hij voor 2 jaar als burge- Terstond gevraagd voor de „NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT" een Persoonlijke of schriftelijke aanbieding aan het bureau der N. H. Ct., Nassaulaan. HAARLEM. MANNEN-COMITE VOOR HAARLEM EN O. NED. ROODE KRUIS. Dit comité hield Donderdag in een lokaal van de Nood-ziekeninrichting „Sophiadal" zijn jaarlijksche algemeene vergadering, waarin dooi den penningmeester, dr. Land. rekening en ver antwoording werd gedaan van zijn beheer in 't afgeloopen jaar en daarna door den secretaris den heer W. M. ten Iloute de Lange, verslag uitgebracht werd over den toestand en de ver richtingen der transportcolonne. Aan dat ver slag ontleenen wij het volgende: Het aantal leden der colonne bleef ongeveer t zelfde, de colonne is thans 81 man sterk. Hier van zijn 2 grpepen .elk van 24 man geheel van uniform en van uitrusting voorzien. Van mobiele groep hebben, op enkele na, alle leden zich ver bonden bij den vrijwilligen ongewapenden dienst. De oefeningen onder leiding van dr. Steffelaar werden trouw gevolgd Aan 24 leden kon na afgelegd examen het diploma van „hel per" worden uitgereikt. Besloten werd aan de gewone werkzaamheden nog toe te voegen oefe ningen in pioniersarbeid, welke oefeningen ge houden werden in de duinen bij O verveen, met medewerking van eenige militairen. Den 26sten Sept. hebben een vijftal leden der colonne op verzoek van het Nederl. Gymnastiek- Verbond den afstandsmarsch van 36^2 Kilometer meegemaakt en daarbij aan verschillende deel nemers zeer gewaardeerde diensten bewezen. Aan het slot der vergadering werd nogmaals uiteengezet de wenschelijkheid, pogingen in het werk te stellen om het getal der contribueerende leden van het comité te vergrooten. Herinnerd werd aan wat in verbinding met het Vrouwen- comité door het comité was tot stand gebracht: het Noord-ziekenhuis aan het Prinsen Bolwerk dat sinds begin Maart in exploitatie is en waar een 50-tal zieke militairen worden verpleegd. Verder werden nog gereleveerd de nog onver vulde wenschen van het comité; het hebben van een eigen gebouw voor de oefeningen van de transport-colonne en voor het onder dak brengen van haar materiaal, een gebouw waar tevens gevestigd zal zijn het 'hier sinds Januari 1.1. opgerichte Provinciaal depót. Besloten werd ter bestrijding van de met eën en ander gepaard gaande groote kosten nog maals een beroep te doen op den liefdadigheids zin van Haarlem's ingezetenen. Dr. Land, die als bestuurslid aan de beurt was van aftreden, werd als zoodanig herkozen. DE GESTOLEN SCHAPENHUID. De schapenhuid, die een paar dagen gele den van een wagen op het Spaarne werd ge stolen, is reeds opgespoord en in beslag ge nomen. Tegen een 23-jarigen los werkman, die de huid bad gtstolen en haar voor een gulden verkocht, is proces-verbaal opge maakt. GEMEENTEZAKEN. Kasopneming. B. en W. hebben, ingevolge art. 81 der ge meentewet, inzage genomen van kas en boeken van dengem.-ontvanger en daarbij bevonden dat in kas f 380.040.49V6 aanwezig moest zijn en dat de ia de kas bevonden som hiermede overeen stemt. ST. JOSEFSGEZELLEN. In Mei aj». viert de Haarlemsche St. Jo- zefs-Geasellenvereeniging het feest van haar vijfjarige aansluiting bij de Kolping-veree- nigingen, haar eerste officieele lustrum. Wij vernemen dat dit heugelijk gedenk feest niet onopgemerkt zal voorbijgaan: het plan bestaan, dit feest te oombineeren met een ander feest, dit dit jaar gevierd staat te worden: het 12/4-jarig Priesterfeest van den ijverigen praeses der Gezellen, pater Carni- nada, dat in September plaats vindt. In die maand zoo bestaat het voornemen zal nu een groote tentoonstelling worden gehou den van de werkstukken en producten op allerlei gebied der leerlingen van de St. Jo- zefsg-ejsellen-vereenigin^ terwijl het plan is, om den praese6 een feestgave aan te bieden, die hem de groote zorgen van het nieuwe Tehuis zal helpen dragen. Een feestcommis sie en ook een dames-comité zullen eerlang worden gevormd. NA ARBEID KUNST. Deze muziekvereeniging (directeur de heer J. H. J. Mulder) geeft Zaterdag 8 April een uitvoering in het Brongebouw. Aan het filiaal der „Werf-Conrad" te Zaandam zal binnenkort de kiel gelegd wor den voor een vrachtschip van 6660 ton. De hoofdafmetingen van dit schip zijn: lengte- 105 M., breedte 16.50 M., hol 8.15 M., met een diepgang van 6.80 M. EEN MODI SUCCES, De vier leerlingen der R. K. Jongensschool voor M. U. L. O., die zich onderwierpen aan het toelatingsexamen tot eene R. K. Kweek school, n.l. de jongeheeren A. Klaver,' G. Hout kamp, J. de Nes en j. yintges zijn alle vier geslaagd. DE BUITENGEWONE STATEN ZITTING. Bij Kon. besluit is aan den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland mach tiging verleend tot het bijeenroepen van de staten in buitengewone .zitting op Donderdag, 13 April» ten einde alsdan aan de orde te stel len de door ons reeds vermelde onderwerpen. VERKIEZING PROVINCIALE staten. De afdeeling Haarlem der S. D. A. P. stelde als eandidaten voor de a.s. verkiezing der Pro vinciale Staten van Noord-Holland de heeren: D. Peereboom, M. A. Rcinalda en L. J. C. Poppe. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID. De Directerice der K. N. Kantwerkschool te 's-Gravenhage, mej. H. A. P. van Bergen zal in de eerste helft van April in het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem eene openbare les geven, waarin de kenmerken en eigenaardighe den der'.verschillende oude kantwerken zullen besproken worden. De verzameling oude kanten van het. Museum, als ook die van genoemde Kantwerkschool zullen daarbij ter bezichtiging worden gesteld en ter voorlichting worden ge bruikt. besmettelijke ZIEKTEN. Blijkens opgave in de „St. Crt zijn, in 'net tyhvajv van 22 tot en met 28 Maart nihil» voa.-g -Jcp.men, een geval van Roodvonk, de beluien kwajn een geval van JDiphtiicritis VOÓfj te Beverwijk 2 gevallen van D/p/itlm- ïitis; 0° Uhge een geval van Roodvonk; Akersloot 2 ge vuile 11 van Roodvonk; te Noordwijkerbout 1 geval van Dip thelitis en to Noordwijk 3 gevallen iclem. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 29 Maart. z. van Molenaar— Out. 30 Maart. d. van O. Baert—Walgrave. z. van tl. Mirck—Jonker. 31 Maart. d. van A. J. E. van der Meij—Sanders. z. van M. G. Groen—de Zwart. z. van J. Monné— Tieskens. Overleden: 29 Maart. J. Roek, 77 jaar, M. v. Heemskerkstraat. 39 Maart. A. Beuüe- ker—Groot, 79 jaar. Nieuwe Gracht. P. Spoor, 65 jaar,.Rozen prieelstraat. M. M. Kossen, v., 23 jaar, Oranjestraat. G. Over man, 77 jaar, Lange Lieerenstraat. J., 6 mnd., d. van M. Hartog, Kampeiiaan. 31 Maart C. van Norden, 57 jaar, Zuidpolder straat. W. M. J- v&u Haeften, 20 jaar, Schotersingel. BINNENLAND. Wij vernamen gisteren uit 's Gravenbage: Naar wij vernemen worden er voorloopig geen verloven bti 2CC" en landmacht meer verleend. De hoogste militaire autoriteiten van zee- en landmacht waren hedenochtend met elkaar in drukke conferentie. De Mi nister van Binnenlandschè Zaken had heden, ochtend conferenties met den Directeur van het Kabinet der Koningin en met den Minis, ter van Buitenlaiidsciie Zaken. Naar ver luidt zou zeer op handen zijn een comité-ge neraal der Tweede Kamer. Hedenmorgen neei't do voorzitter der He Khmer, Mr. Goeman Botgesius, geconfereerd met den voorzitter van den Miuisterraad^Mr. Cort van der Linden. Omtrent het Comité-Generaal was heden middag nog geen beslissing genomen. NAGEKOMEN stoomvaaktberichten. Iiotterdamsclic Lloyd. Djocja. thuisreis, arriveerde 29 Maart te Fal mouth; gaat om de Noord. Samarinda, thuis reis, 25 Maart van New-York. Kon. Holl. Lloyd. Gelria" passeerde hedenochtend 10 uur Gal loper begeleid door de sleepboot „Zwarte Zee" en wordt hedenavond te Ijmuiden verwacht. SCHOTEN. Geboren: z. van A. M. Comman deur-de Groot. d. van H. Hensen-de Vries. d. van M. M. Dekker-de Haan. z. van P. E. Beringen-Ockeloen. d. van C. M. Beeke laar-Verdel. Overleden: J. S. Duijn, echtg. van J. Baalé- man, 44 jaar. SCHOTEN. Ondertrouwd: J. Zeeman en A. West. J. Liesker en J. J. M. van Waard. D. de Graaf en J. Westerbeke. BLOEMENDAAL. Geboren: D. van P. F. Hogenberg-de Winter. Z. van A. van Twisk- Pfeiffer. D. van E. Nordstrom-Atkinson, wo nende te Stokholm. D van M. van Kessel- Mense. Z. van V. Verdegaal-Meier. Z. van L. M. Schreurs-Wamienhoven. Overleden: J. van Gelder 82 j. K. M. Schreurs, II. M. Koudenburg, 81 j. HEEMSTEDE. Geboren: z. van M. P. Rö- benBloemzaad. z. van J. StormWall- brink. Overleden: Th. van Galen, wed. van S. Vink, 80 jaar. W. van Suijlichem, 60 jaar. J, P. Holst, 51 jaar. D. J. Heuvelink, 73 jaar. ZANDVOORT. Geboren: d. van S. Paap- Schaap d. van D. Koper-Kern, BEVERWIJK. Geboren: z. van O. va.n der Wal-Henkes d. van C. G. Loa-Schol t«. Overleden: M. Slobbe, 2 j, G. Nu man, 17 j. W. Grapendaal, 60 j. BEVERWIJK. Ondertrouwd: G. Welge moed en G. A. Burink. Geboren: z. van L. M. Bakker—Koster. Overleden: W. Grapendaal, 60 jaar. M. Slobbe, 2 jaar. J. Komen, 20 jaar. A. Vlek, 71 jaar. M. van Zutphen, 71 jaar. F. B. Swalve, 60 jaar. E. Teerbrood, 1 j. C. J. Bakker, 7 jaar. HILLEGOM. OndertrouwdN. Persoon en M. E. Veenegoor. Geboren: z. van W. C'. O. Hopman-Hoek d. van M. van Ruiten-Turk z. van M. E. de Groot-Oud z. van E. Krieger-Van Dooien z. van P. O. Disseldorp-Schakenboa z. van G. B. Staats-Lensen d. van J. Huis-Van Heusden d. van D. G. K. Fransen-Ruigrok. Overleden: G.-Flentrop 76 j. O. Tb. Lorn- morse 8 j. B. C. M. Béyersbergen 1 j. UITGEEST. Geboren: z. van Z. Schilper- 00 fd en T. Bakker. ENKHUIZEN. Getrouwd. A. Hoogervorst en O. Brobbel. Overleden- Corn. Prins 22 ia'.r. BOVENKARSPEL. Geboren: d. van W. -Groot en M. Zegwaard. GROOTEBROEK. Geboren: z. vap J. Bak ker en T. Komen. z. van A. Slagter en M. Groot. Overleden: G. Besseling, oud 28 jaar, echt- ge noote van M. Blokker. LISSE. Geboren: z. van J. O. van Velzen en van A. Sanders. z. van P. Koomen en va:1 F. van der Lans. d. van K. van t Wou' en van W. A. Heijkoop. zi. van Z J. Jong en van O. M. de Mooij. Ovr rieden :\M. S. O. Schlattmann, wed. van J. II. W. Griindemann, 64 jaar. B. Lera- irfrs, 9 maanden. S^SSENHEIM. Geboren: d. van D. 1 lag- ijer en A. v. d. Voet. d. van G. Kros- sr lmll en N. Dorst. d. van J. van Egmond en A L v. d. Zwaan. z. van G. van Breu- kelen en Th. W. van Bentem. d. van G Schrama en E. Peetam. d. van Nv. Pi oog en B. B. Blom. Overleden: M Hogendorp, echtgen. v u A. Ord?hoorn, 32 j. W. van Dijk, wed. van N. Noordermeer, 78 jaar. WQRMERVEER. Geboren: d. van IJ. Roos en A. Veenman z. van J. K. J. Post en G. Pallemans z. van P. A. Teuthof en A. A. Nloon. Ondertrouwd: J. Pranger en T. Gootjea O. J. Sneevlied en R. Windhouwer GehuwdA. Scheur en C. SteiJing:. Overleden: E. Kok, 80 jaar M. Wakker, 31 jaar A. Altink, 46 jaar. WORMER. Geboren: z. van K. H. Entjes en H. Cornelissen, d. van P. Ris en W. Bloem- raad d. van A. Kaper en A. Taaman z. van J O. Knijn en A. van Ederen d. van K. van Dijk en A. Wit d. van N. Rozemeijer en A. Steen. d. van P- van der Wiel en A. Dijkstra z. van H. Heijnis en M. O. Tanns. d. van L. den Brave en M. Rijlaarsdam. Gehuwd: Jan Groot en SientjVvau Zijp (van Jisp.) Jan Schoenmaker (van Wormerveer) en Lotje Langenberg. Overleden: J. H. O. Hazel zet, oud 46 jaar. (wonende te Rotterdam) G. J. Smit, oud 13 jaar M. Prins, oud 71 jaar, ASSENDELFT. Geboren: zoan van G. Zui dervaart en A. Boon. zoon van H. Faas en G. van Mekeren, wonende te Hoogeveen. Overleden: Antje de Leeuw, 13 jaar Jan van der Laan, 81 jaar. LISSE. Getrouwd: J. Birkhoff en A. van del' Laan. T -c» Geboren: z. van P. Roodeniburg en J. Baart- man. - d. van J. Hrvan Steeneel en H. van der Bent. - d. van H. Zweegman en C. W. Froolik. - d. van P. Overdum -en M. J. W. Noort. mi Overleden: A. Kortokaas, wed. van Th. Wassenaar, 75 jaar. M. M. Punaoker, 27 3. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Getrouwd: 'H. J. Otte en A. C. Wernke. Geboren: z. van J. Semems—Pesch. VOORHOUT. Geboren: z. van D. Huns- man-van der Eist. d. van A. J. de Win ter-Alkmade. z. van H. Berbee—van-dei 1 KROMMENIE. Geboren: d. vaü M. W. Wouda en-Ouweltjes. Ondertrouwd: J. Blank en J. de Roo. Getrouwd: J. Kosten en T. Kerkhoven. Overleden: B. de Boer, gek. met J. Piro- vano, 59 jaar. - B. Ch. Fleumer, geh. met Jb. Leguyt, 72 jaar. NOORDWIJK. Gebgren: d. van Pb. G01- dijn en J. M. de Groot. z. van, G. Ottevan- vanger en C. Hoek. - d. van P Barnhoorn en C. Barnhoorn. z. van E. Hazenoot en T. xan der Niet. d. van E. Lindhout en L. van der Kooy. z. van C. Colijn en D- v. d. Waal. u Overleden: J. M. Heemskerk, 55 naar, geh. met J. M. van der Plas. J. Kivits, 18 naar, zoon van J. Kivits en P. v. d. Wiel, te Nieuw- kuijk. - Th. C. Westgeest, 2 jaar, z; van C. J Westgeest en C. H. Duivenvoorde. NOORD WIJKERHOUT. Geboren: d. van P J. Warmerdam eu G. Weijers. Overleden: Casper J. Hoogstraten, VA 3., Noordwijkerbout. ZAANDAM. Geboren: d. van H. G. F«n- vandraat en A. Arendsen. z. van J. Lcun- gen en J. Eikerbout. d. van C. N. Galjé en H. van Til. z. van C. Knikker en N. Wals. d. van A. H. Blokland en J. Klaaeeen. z. van M. Schipper en F. de Jong..d. van P. K. Peerlkamp en L. W. Spiers. d. van A. M. T. Kampbuijs en M. J. J. van Puijen- broek. d. van J. C. Kabel en M. Schol. d. van S. Karpershoek en A. J. Zwart. d. van C A W. Pauw en E. van de Stadt. d. van K. Flens en T. Rep, wonende te Oost- zaam d. van J. Kaal en T. de Jong. Ondertrouwd: H. J. Visser en H. Brouwer. G. Kuiper en D. Jonker. M. Ensel en M. Englander. L. Soesan en S. Presser. L. Lever en G. Cohen. S. Wolf en S. Wolf Getrouwd: S. Zwaap en S. Manheim. Overleden: G Houtzager, 87 jaar, wed. van A. Zwart. Hendrik Frederik, 3 maanden, z. van B. van Prooijen en M. C. Nieuwenimij- zen. G. Prins, 42 jaar, gehuwd met J. Wes terink. Jan, 2 maanden, z. van J. Schaap en N Bosschieter, wonende te Ilpendam. J. van den Bosch, 60 jaar, ongehuwd. C. Blikslager, 73 jaar, gehuwd met G. van der Meer. Albert, oud 7 maanden, z. van J. Lust en J. Vonk, wonende te Oostzaan. DE KATHOLIEKE ILLUSTRATIE van deze week bevat de volgende PLATEN: De weg naar Bethlehem Prin ses Juliana met H. M. de Koningin in haar ponny-wagentje aan het strand te Scheve- ningen Mist en rijp in de Meerwijk Het. afbreken der oude St. Catkarinakerk te 's- Bcscli (2 foto's) De droeve overblijfselen van het verstrooide Servische leger Negen foto's van den Boeschen Kunstkring Twee foto's van de begrafenis van Jhr. Mr. Victor de Stuers Massa-inenting tegen de pok ken te Amsterdam H. J. L. M. van Scke- vichaven Consummatum est, schilderij var A. van Weezei Errens Elf oorlogsfoto e uit Oost en West Nog vijf kiekjes van de „Tubantia" Kardinaal Gotti Jbr. Mr. V. de Stuers J. Kuster L. Van Opstal G. II. F. van de Loo H. Wijnands De laatste levensdagen van Maria. TEKST: Westerveld.Moor Agatlia de Haan Zielenadel, door Maria van Friesland Brabantsche Kunst, door Vincent Cleerdin Een hart van goud, door Jeusun H J. L. M. van Scheviehaven Trouwe mak- kers~drror Jensum. IJMUIDEN, 31 Maart. Van de beugvis- scherij kwamen heden binnen de stoomoeu- gers: Neerlandia I VL 200 met f 2400, Neerlandia I VL 83 met f 1960, Jeannettc H VL 201 met f 2560, Hendrika VL 192 met f 18.50 en Martha Maria VL 199 met f 2450 besomming. BEURS VAN AMSTERDAM. Noteeringen van 31 Maart. Staatsleeniugen. Ned. W.S. O. 100 5 102.7/16 102)4 Ned. W.S. O. 200 5 102.7/16 102.7/16 Ned. W.S. O. ƒ500 5 102 ri WH 102 Ned. W.S. O. ƒ1000 5 101.15/16 VIA 102 Ned! WH. Oblig. 3 A 82 A 82 A Ned. W»S. Oblig. 3 71.3/16 70)1 71& Ned. W.S. Certif. 3 71 70A Ned. W.S. Certif. 2A 60.11/16 59 A 60H Stoomvaart Mij. Nederland. prins der Nederlanden, thuisreis, vertrok 28 Maart des namidd. 6 u. van Plymouth. Verb.) Kon. Ned. Stoomboot Mij. Niobe vertrok 31 Maart van Amsterdam naar Kopenhagen. Themia arriveerde 1 April van Cadiz te Amsterdam. HollandAmerika Lijn. Algenib arriveerde 31 Maart van New-York te Rotterdam. Gorredijk, arriveerde 29 Maart van Roterdam te New-York. Kon. Holl. Lioyd. Frisia, uitreis, arriveerde 29 Maart te Mon« tevideo. Gelria arriveerde 31 Maart van Bue> nos-Ayrse te Amsterdam. Drechterland, thuis» reis, passeerde 28 Maart Fernando Noronlia. Gelria, thuisreis, passeerde hedenmiddag 4 u, het Maas-vuurschip. Hollandia, thuisreis, ver» trok 28 Maart van Bakia. Stoomvaart Mij. Oceaan. Artyanax, van Batavia naar Liverpool, ver» trok 28 Maart wan Kaapstad. Rott. Lloyd. Djebros, thuisreis, vertrok 28 Maart van Gï* braltar. (Verb.) VERDUISTERING VAN 183,000. De rechtbank te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den voortvluchtig gen G. H., vroeger lid der gefailleerde firma Mees en Moeus, aldaar, ter zake van ver duistering van 183,000. Bekl. werd veroor» deeld tot een gevangenisstraf van twee jaar. FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard: 23 Maart O. L. J.Cou turier, rijtuigschilder, 's Gravenhage. 27 Maart. A. Verheul, wed. J. Buitendijk, Berkel en Rodenrijs. 29 Maart. G. ,W- 'E. Muller, Amsterdam, 2de Jan Steenstraat 100. C. Terdu, bakker, Strijen. 30 Maart. W. F. de Vries, winkelbediend^ Naald wij kschestragt 27, 's Gravenhage. Geëindigd door het verbindend, worden der uitdeeliugsiijst het faill. A. Haarscherp boekhandel, Sclieveningen. Opgeheven het faill. A. J. van den Breuk, landagent, Rotterdam. Vernietigd het faill. J. B. G. Vieler, wo nende te Brussel, tijd. verblijvende te Nij megen. Failliet verklaard: 24 Maart. A. Weiten, rij wielhandelaar Breda. 27 Maart. W. A. de Groot, rentenier, 's-Gra* venhage, Laan van Nieuw Oost-Indië 125. J. Zalmstra, melkslijter, te Amsterdam, Reinwardtstraat 112. Geëindigd door het verbindend worden dei uitdeelingslijst het faill. J. P. de Hosson, boek handelaar, Rotterdam, handelende onder de firma Peter's Boekhandel. Opgeheven bet faill. C. Wonnekers, landbou» wer, Naaldwijk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 3