DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. Mantelcostuums TENNISSCHOENEN. DE VALSGNE lIEGEliill. NASSAULAAN 49, HAARLEM DE OORLOG P. J. JANSSEN, Van hedenmorgen BUITENLAND BINNENLAND P. W. TWEEHUIJSEN, FEUfiLLETOM grootme sorteering fènegang, huek Warmoesstraat. THE0D. G. v. DUSSELD0RP 5 Barieljorissiraat 5. - Welaan 2144. Barteljorisstraat 27. Dinsdag 11 April 1916 't t 4l«te Jaargang Intercomm» Telefoonnummers 1426 en 2741 HAARLtlflSCHE ALLEDAG]ES No. 1890 ZONDAGSRUST. Wat ook maar eenigszins de Zondagsrust bevordert, heeft immer onze levendige belang stelling en zoo doet het ons genoegen dat nu weer B. en W. een stap in deze richting deen door een bepaling te willen invoeren om voortaan de bruggen des Zondags alleen tusschen 9 en 11 uur en 3 en 5 uur open te stellen voor de door vaart. Indertijd hebben wij reeds enkele malen op de invoering van deze bepaling aangedrongen, zoo dat het voorgestelde raadsbesluit ons niet anders dan kan verheugen. We willen hopen dat de kerkgangers tusschen 9 en 11 uur niet te veel 'ast van de open bruggen zullen hebben, vooral van de bruggen over het Spaarne. Of kan daar voor misschien nog een ander uur bepaald wor den? Want voor de kerk van 9 uur, half tien, tot half elf toe is het juist een bijzonder druk moment, omdat dan niet alleen de hoogmissen voor de katholieken aanvangen, maar ook de dien sten bij andere gezindten. En we weten liet wel, precies wanneer we haast, groote haast hebben, zijn juist een, twee bruggen geopend. Ook zouden wij de vraag willen stellen er op aandringen kunnen wij niet, omdat wij de noodige statistische gegevens missen of de drukte der scheepvaart op Zondag niet toelaat de bruggen op dien dag geheel te sluiten, zooals in vele plaatsen geschiedt. Alleen op bepaalde uren kan dan in dringende gevallen aan de brugwachters verzocht worden om met schepen de bruggen te moeten passeeren. In bedoelde steden ondervindt men weinig last van bedoelden maat regel, maar we kunnen ons voorstellen dat het hier bezwaarlijker zou gaan. AGENDA. 12 APRIL. LAAGSTE PRIJZEN. TAFELKlEEOEN bij VERSPREIDE BERICHTEN KORTE BERICHTEN TELEGRAMMEN ahbbika. VOLGENS DE LAATSTE MODE. 6044 Adv. Berichten in drie regels. f 4000 bij levensl, ongeschiktheid tot werken f 500 bij overlijden f 300 bij veriies van een hand of voet f 150 bij verlies van een oog f IOO bij verlies van een duim f 75 bij breuk van een arm of been f 60 bij verlies van een wijsvinger I 25 bij verlies van een anderen vinger DE WATERSNOOD. Vereenigin a van landeigenaren. Op eene te Amsterdam gehouden vergadering is in beginsel besloten tot oprichting eener Ver- eeniging van Landeigenaren in Waterland. Er TELEFOON 1770. 6316 traden reeds 107 personen als lid toe. Het ligt in de bedoeling, dat de Vereeniging o. a. invloed zal uitoefenen op de verkiezingen in het waterschaps bestuur, zich actief zal bezighouden met de kwestie van den opbouw van vernielde woningen en advies geven aan de door den watersnood ge troffenen. Officieel bezoek. Zaterdag hebben de heeren jhr. Röeil, com missaris der Koningin in Noord-ilolL jhr. Bo- reel v. Hogelanden, lid van Gedep. Staten, en jhr. Reigersman, hoofdopzichter van den provin cialen waterstaat, een bezoek aan het overstroom de gebied gebracht. WOL-VORDERING. Vanwege het Algemeen Hoofdkwartier wordt medegedeeld, dat door den hoofdintendant van het leger dit jaar weder alle inlandsche wol zal worden gevorderd. 0e gevaarlijke zee. De Eenidijk. In zake de Eemdijk wordt gemeld, dat het schip door een ontploffing in ruim 2 aan bak boordzijde is beschadigd, dat het Engelsehe gou vernement beslag op het schip heeft gelegd en het laat lossen en dat het daarna in een droogdok zal worden opgenomen. De „Rijndijk", Naar de „N. R. Ct." verneemt, ië de „Rijn dijk", met lading van de Belgium Relief Com mission, te Port Kewell (Z. O. van Newport) binnengebracht. De vaart op lndii. De stoomschepen Kambangan, Krakaiau en Baroean, der Mij. „Nederland", zullen heden avond van Amsterdam vertrekken om morgen ochtend vroeg in zee te gaan. De beide eerstge noemde varen met lading van hier naar Java; de Baroean gaat in ballast in den dienst New- York—Java. De drie schepen nemen de noorde lijke route. INVOERING VAN DEN ZOMERTIJD. Men meldt dat de Nederlandsche spoorweg maatschappijen aan de regeering hebben voorge steld, in navolging van Duitschland, ook hier te lande den zomertijd in te voeren, in verband met de dienstregeling op de spoorwegen. DE HEEREN ZIJN BELEEDIGD! De „Bond van Ned. Onderwijzers" hield te Den Haag eene vergadering om te protesteeren tegen het W. O. tot het verleenen van een duurte- toeslag aan de Rijksambtenaren, waaronder de onderwijzers. De heeren achten zich door dien duurtetoeslag beleedigd en willen hem niet aanvaarden. Want de stand der openbare onderwijzeres is er een, die booger staat dan die van andere Rijksambte- 24) den buitengewoon dwazen stap had kunnen doen, om in het theater naar miss Bolero te vragen, terwijl het toch in zijn eigen belang was, dat die vr-ouw hem het eerst in tegenwoordigheid van zijn grootvader en zijn bruid ontmoette. Onwille keurig kwam bij hem het vermoeden op, dat de beschuldigde iets op zijn geweten had hetwelk hij zoowel voor zijn verdediger als voor zijn bruid en zijn grootvader met zorg trachtte te verbergen.- spreken." „Ik begrijp," antwoordde de jonge man kalm, „maar ik ben onschuldig. Ik heb echter de uit spraken ook noodig om wille van mijn bruid en van grootvader. De menschen spreken graag kwaad. Men gelooft mij op dit oogenblik zoowel schuldig aan ontrouw als aan moord. Dat ls mij niet naar den zin „Natuurlijk zal ik mijn best voor u doen," zei mr. Rymer. Wanneer wij kunnen bewijzen, dat u niet de man was, waarmee de vrouw trouwde, dan hebben we veel gewonnen. Tusschen twee haakjes gezegd" de advocaat teekende met zijn wijsvinger een driehoek op de tafel en scheen eenigszins verstrooid JJc neem aan, dat zij in Chicago gehuwd i»?* Dat kan ik niet bewijzen, antwoordde Lionel. „Ik' weet slechts, wat Walford Hij brak den zin plotseling al, keek den advocaat vorschend aan en ging voort: „U gelooft toch niet, dat ik iets voor u verberg?" „Dat zou zeer dwaas van u zijn," antwoordde mr! Rymer. „Als u miiniet ten volle vertrouwt, kan ik u niet helpen. Dit zou ik u nogmaals in overweging willen geven. U ls een verstandige jonge man, meneer Hamilton, maar u moet niet al te veel op u zelf vertrouwen. Met het gerecht valt niet te spotten en terwijl u zit te philosofee- ren stapt de beul binnen f' Een oogenblik scheen de man, die Lionel Ha milton's naam gestolen had, zijn kalmte te ver liezen. Zijne oogen staarden met een zonderlinge uitdrukking in de ruimte, maar dan perste hij de lippen op elkander alsof hij bang was, dat zij zijn geheim verraden zouden. „Ik heb u alles gezegd, wat ik kon zeggen," zeide hij eindelijk. „U moet nu voor mij doen, wat u In de gegeven omstandigheden kan doen, meneer Rymer. Laten we hopen, dat Walford dit keer waarheid sprak en dat het huwelijk wer kelijk te Chicago gesloten werd. In ieder geval was de vermoorde vrouw een Amerikaansche. Dit zeggen al haar kennissen. Het lijdt dus geèn twijfel, of onze oproep moet een bekende of bloed verwant van haai onder de oogen komen." „Ik hoop het," antwoordde Rymer. „We zul len zien. „Maar in zulke gevallen kan men nooit te veel getuigenissen voor zijn onschuld aanvoeren. Dat moet u bedenken, meneer Ha milton." Hij wachtte een oogenblik op antwoord, maar toen dit uitbleef, stond hij plotseling op, alsof hij haast had om te vertrekken. Eer hij echter de deur had bereikt, trad de jonge man hem in den weg. Er was iets in zijn wezen veranderd. Een weekhartige uitdrukking lag er op zijn ge laat. „Meneer Rymer," zeide hij zacht, „ik bied u mijn verontschuldiging aan voor mijn onhoffe lijkheid. Ik weet, dat u slechts spreekt in mijn belang en ik ben daarvoor niet ondankbaar." „Dusu zal mijn woorden overwegen?" „Er valt niets te overwegen. Ik heb u immers mijn geschiedeais meer dau een3 verteld." „Zijn geschiedenis ja, maar de waarheid?" dacht Rymer, toen hij de gevangenis verliet. Zijn waarschuwing was intusschen niet vergeefs ge weest, want Lionel liep-onrustig zijn cel op en neer. De advocaat had aan een reeks van om standigheden herinnerd, die zeer bedenkelijk voor hem worden kon. In onze eeuw behoort het tot de onmogelijkheden, dat er een huwelijk gesloten' wordt zonder dat iemand, een geestelijke, een koster, een vriend, daarvan getuigenis afleggen' kan. Zulk een getuige te vinden kon zelfs in een stad als Chicago niet moeilijk zijn, wanneer de geheime politie en de pers te hulp geroepen werd. Daarop bouwde bij al zijn hoop. Men zou hem niet veroordeelenÓf... stond zijn zaak toch slechter dan hij meende? „Aangenomen, dat zij niet te Chicago in 't huwelijk is getreden, dacht hij, „of geen der bij de huwelijksvoltrekking aanwezige personen was te vinden wat dan? Maar wij zullen wel iemand via den! Rymer maakt zich angstig, omdat hij mij wantrouwt. Vermoedelijk denkt hij, dat het huwelijk ergens anders plaats gevonden heeft, en dat ik me veilig voel in het bewustzijn dat alle navorschingen niets zullen uithalen. Als hij wist, hoezeer hij het mis heeft! Overigens, het is zooals hij zegt: „Wij zullen zien." (Wordt vervolgd.) 15. 5 !I1 I gWE HUUUMSCHE COURttT ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Haarlem en de agentschappen (kom eener gemeente) j 1.60; voor de overige plaatsen in Nederland per post f 2, per week voor Haarlem en de agentschappen 0,125; afzonderlijke nummers 0,05. -s Gebouw St. Bavo Smedestraat 23 Finantieele Commissie 8)4 uur. Hoofd bestuur 8 uur. Bestuur Bouwver. St. Jo- tef 8A uur. Statenzaal Prinsenhof IA uur Ge- hieouteraad. Biefectioppelük Museum Jansetraat 78 geopend eiken dag van 105 uur tegen betaling van 25 ceute. Uitgezonderd Zater dagen en K K feestdagen. ZAJtfDVOOBT team. half 8 gemeente raad. Lokaal Ged. Volders# ra c lit 22 (vroegere Ryiksleerechool) Herijk van 8A tot 12 uur: Ooelstraat, Wilsonsplein, Korte en r,ange Vlamingstraat en Wolstraat. Pan 1—4 uur voor: Oude- en Nieuwe Raam straat, Zijlvest, Nieuwe Kerkspleiu, Drappe- aienstraat, Korte- en Lange Lakenstraat. OVERZICHT. Er is op heden niets In den oorlog dat V zoozeer weer de belangstelling in beslag neemt, als de strijd tn het .Westen, de strijd om Verdun. In het Fransche iegerbericht van gisteren wordt evenals in het Havastelegram mede gedeeld, dat de te voren beraamde ont ruiming van de stelling bij Béthincourt ls ten uitvoer gelegd, en wordt dus deze nieu we overwinning der Duitschers erkend. Maar ook verder hebben de Huitschers Weer vorderingen gemaakt. Een later ont vangen Havasbericht meldt namelijk, dat de Duitschers er ook In geslaagd, zijn over 6014 Adv. een lengte van 600 meter door te dringen in de vooruitgeschoven loopgraaf van heu vel 295; dat is dus op den Mort Homme. Volgens ditzelfde bericht zouden deze ge vechten in de streek 'van Verdun als on- derdeelen moeten worden beschouwd van een nieuw algemeen offensief, dat daar gaat beginnen en zich .uitstrekt over een front van 20 K.M. Öok volgens de Duitsehe lezing schijnen deze jongste gebeurtenissen meer van voor bereidenden aard te zijn en is men er dus vermoedelijk weer cou groot offensief te wachten. De krijgsverrichtingen in Mesopotamia worden weer belommerd door de zicli uit breidende overstroomingen en dus zal er voorioopig uog geen vrees zijn, dat de En- gelschen Bagdad zullen bedreigen; daaren tegen blijven de Bussen nog altijd vorde ringen in Herzie melden, zoodat de onmo gelijkheid niet uitgesloten zou zijn dat Bag dad door het opdringen der Bussen uit het Oosten en Noord-Oosten in gevaar kwam. Zou 't waar ïfjn? De „Voss. Ztg." verneemt uit Lugano, dat volgens berichten uit Rome aan Italiaansche bladen, een toenadering van Frankrijk tot het Vaticaan binnenkort te verwachten is. De on derhandelingen zouden reeds zoover zijn gevor derd, dat spoedig de benoeming van oen inter nuntius te Parijs en een Franschen gezant bij het Vaticaan zou plaats hebben. In dien dit bericht,, dat wfj edit er- nog voor rekening laten van de Vossis-ohe," wair mocht blijken, zou de oorlog hier toch iets goeds bob ben uitgewerkt. Wie weet, wat er dan nog meer gebeurt 1 Van den Balkan. Het broeit blijkbaar weer in Macedonië. Er komen allerlei berichten, die er op wijzen dat de strijd daar weer zal worden hervat. Reeds werd, naar aanleiding der onlanga plaats gehad heb bende schermutselingen, al eerder gemeld, ver ondersteld, dat de gevechten zich tot een offen sief zouden ontwikkelen en tlxana komt het te Athene rvesehynende blad „Hestia" het gerucht bevestigen, dat een offensief op den Balkan aanstaande is. Volgens dit blad zouden de ver bondenen de inwoners van Nikrita en van do omliggende gemeenten al gewaarschuwd heb ben hun dorpen te verlaten, zoodra de vijand binnendrong. Dit offensief zou dan door de geallieerden worden ondernomen; althans naar ie „Neue Zürcher Ztg." weet mede te deelen, zou op de l'arijsche conferentie besloten moeten zijn om met de verhonden legers een doorbraak naar Konstantinopel uit te voeren. Dit blad noemt den toestand op den Balkan thans kritiek. Ook ons komt de toestand daar bedenkelijk voor en daarom verwondert het ons niet, dat het „Berl. Tageblatt" een bericht geeft uit de „Dépèsche de Lyon" waarin gezegd wordt, dat een heftige artilleriestrijd reeds plaats vond aan het front in Macedonië. De vierde Hongaarsche oorlogsleening. Waarschijnlijk zal de vierde Hongaarsche oor logsleening nog in den loop van deze maand worden uitgeschreven. Ook ditmaal zal de rente 0 procent bedragen en er zullen slechts vrije stukken worden uitgegeven. Bovendien zullen in tien jaar aflosbare 6Va procents schatkist biljetten worden uitgegeven. Een oiUliarden-begrooting, De Russische iloerna heoft de staatsbegrooting goedgekeurd. De uitgaven beloopen 8,040,584,677 roebel, de inkomsten 3,191,149,318 roebel. Het tekort zal door een kredietoperatie worden gevonden. Licbknecht gestraft. Toen Liebkneeht, die ook op de lijst van sprekers stond, gisteren in den Rijksdag het woord vroeg om over de orde van werkzaamheden te spreken, verklaarde de voorzitter onder algcmcene instemming, hem het woord niet meer te verleenen omdat hij her haaldelijk deze gelegenheid gebruikt om de waardigheid van den Rijksdag te schenden. De U- en nijjnoorlog in vollen gang. De Engelsehe stoomschepen „Zafra," „Yonne" (v/h „Fastalia"), „Silksworth," „Glenalmond," „Eas tern City" en „Margaa Abbey," het Spaansche s.s. „Santanderino" en hot Deensche s.s. „Caledonia zijn getorpedeerd of op een mijn gcloopen. Do bemanningen zijn gered. W eer n Brieksch.prjji^ incident. Naar de B. .Z. aan Miltag uit Konstantinopel verneemt is de Grieksehe mailboot Itliaka, die tusschen Athene en Konstantinopel vaart, door een Eranscben kruiser aangehouden en Saloniki binnengesleept. De postzakken werden openge maakt en nagesnuffeldook de stukken an den Griekschen koerier. De Grieksehe regoering heeft geprotesteerd. Een reeks Entente-berichten tegengesproken. Het Grieksehe gezantschap te Parijs geeft een officiëele tegenspraak van het bericht, dat op Korfu een uitgebreide organisatie ter appro viandeering van dnikbooten ontdekt zou zijn. Eveneens vordt het bericht. teg"enge3proken, dat vier basis van duikbooten op andere Griek sehe eilanden zouden zijn ontdekt. De zomertijdregeliug in Duitschland. In den nacht van 30 April op 1 Mei zullen alle treinen in Duitschland een uur vroeger vertrekken, zoo dat op 1 Mei reeds volgens nieuwe tijdrekening aaukomen, die tot 80 September in werking blijft. Om technische redenen zal men echter gedurende den overgangstijd niet alle aanslui tingen kunnen waarborgen. Roemeensch graan naar Duitschland. De „Lokalanzoiger" verneemt uit Braila dat tot heden 15000 Duitsche spoorwegwagens zijn bin nengekomen, waarvan er 13000 met graan be laden weder zijn weg geridon; de volgende week begint de levering in gevolge het tweede afge sloten contraot. Dagelijks zullen 250 spoor weg- wagona' Roemenië binnen komen en even veel met koren beladen vertrekken. WATERSNOOD IN FRANKRIJK. GENEVE, 10 April. (Part.) Naar door Fran sche bladen bericht wordt, ia Toulon en zijne omgeving eergisteren door een. kevigen storm, geteisterd, waarbij het water buiten de oevers trad en de daaraan gelegen huizen overstroom de, zoodat de bewoner» met booten gered moes ten worden. Ofschoon des avonds de waterstand weder was gedaald, was het gevaar nog niet geweken. DE MINISTERCRISIS IN GRIEKENLAND. GENEVE, 11 April. (Part.) Naar uit Athene aangaande het aftreden van den minister van financiën, Dragoemis, bericht wordt, zal Chat- zakos de portefeuille van. justitie overnemen in plaats van Rhallis, di« minister van financiën wordt. BAGDAD IN GEVAAR! ZURICH, 11 April. (Part.) Volgens berich ten uit Klein-Azië, beeft een groot gedeelte der Muzelmaansché bevolking in Bagdad bevel ge kregen, de stad te ontruimen, omdat deze stad tegen de Russen verdedigd tal moeten worden. De presidentszetel. De strijd om den presidentieelen zetel be- PRI?S DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels 0,75, iedere regel meer 0,15; buiienland per regel 0,20 advertentiën in de rubriek „Vraag en Aan bod" van 1—5 regels 0,40, elk regel meer 0,10. e r! looft weer belangwekkend te worden. Behalve de candidatuur van Wilson, waarover al zoo veel te doen is geweest en de waarschijnlijkheid, dat ook Roosevelt opnieuw naar de hoogste post in de Vereenigdo Staten zal dingen, wordt ook reeds actie gevoerd voor 'n candidatuur van Root, den voormaligen minister van Staat. Een vijf-en-zeventig-tal gezaghebbende Repu blikeinen uit de Oostelijke Staten der Unie heb ben namelijk een manifest uitgevaardigd, waar in zij er op aandringen, dat de oud-minister Root tot Republikeinsch candidaat voor het presidentschap-gekozen zal worden. Root is evenals Roosevelt een voorstander van een pootig Amerikanisme. In het gevangenkamp van Erding, bij Munehen bovindt zioh ook de schoonzoon van Poincaré, den president van Frankrijk. Vermoedelijk ral de Londonsohe bakkeis- vereeniging besluiten dit jaar geen Paascli- koekjes te bakken'n Tegenvallertje! Volgens een boricht uit Rome bestaat weer gevaar voor vernieling door lavastroomen, wijl de Etna weer in werking moet zijn gekomen. In Roemenië ziju de staatsrenteu neer teruggebracht tot de bedragen uitgekeerd voor den oorlog, Roemenië beeft een belasting gesteld van 20 op de ontvangsten van hazardspelen in 'de casino's te Constantza en Sinaia. - Volgens de „Eclio de paris" heeft Morgan voor 375 millioen dollars op do nieuwe Canadee- sche oorlogsleening ingeschreven. In plaats van de afgebrande R. K. Kerk in 't Seunekamp, heeft de bisschop van Paderbom nu voor de krijgsgevangenen oen kerk gebouwd. Uit Athene wordt geseind, dat de Venize- listen 1.1. Zondag een bijeenkomst hebben go- houden in de stadsschouwburg aldaar. De nieiswe oproep van het Relief Com.it- tee voor België heeft veel succes. Donderdag werd reeds voor 44000 pd. st. ingeteekend. Italië heeft nog altijd een tekort van 19.000.000 Lire aan te zuiveren van de in 1911 te Rome en Turijn gehouden tentoonstellingen. De chef van de Engelsehe marinemissia te Athene, vice-admiraal Kèrr, heeft rijn ontslag gevraagd. Aan de Fransche kust drijven zooveel mijnen, dat men van plan is' de haven te Havre voor de scheepvaart te sluiten. Een Engolsch-Ganadeesoh syndicaat heeft in den. Oeral (Rusland) 250 goud- en platina- wasscherijen aangekocht. Na medisch onderzoek te Woenen van prins Mirko van Montenegro is gebleken, dat hij vermoedelijk zonder operatie ls te genezen. In Ontario zal op 10 Sept. dit jaar een ver bod van sterken drank in werking treden en van kracht blijv-en tot Juni 1010. Alle betalende abonnés op dit Blad, die in het bezit zijn van eene Verzekeringspolis, zijn, volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor: De uifkeering dezer bedragen wordt gega randeerd door de „Hollandsche Algemeen* Verzekeringsbank" le Schiedam. De vóór 1 October 1911 uitgegeven polissen zijn niet geldig. Blijkbaar had Je moordenaar gozxxsht naar dapiereu, die voor hem van belang waren, *U>n daar niet de huwelijksacte bij geweest (ijn, waarvan Lionet bet bestaan had geloo- j ®üdDaarbij kwam nog zijn bewek aan theater en het verhaal der kamerver- van een naohtelijken bezoeker. Ti ?ne' bewaarde nog altijd zijn kalxute. Jk ben onschuldig,"- zeide hij. „hoe zullen ze lus kunnen bewijzen, dat ik de dader ben! *ymer moet trachten uit te voreoheo, waar in het huwelijk is getreden en eenige ge tuigen uit Amerika hier brengen, die vast tellen, dat ik niet de bruidegom ben geweest. Kt zal voldoende zijn om bet praatje te niet doen, dat ik motieven had voor den noord." Dit zelfvertrouwen, dat niet gehuicheld was, verkte bemoedigend op Anny, maar zoowel sir .dhot a's mr. Kymer zagen den toestand donker P* te ij waren niet meer jong en Lionel's verde rf?" y°eide zich alles behalve zeker van zijn ,n5' 'i za£> Bat zijn cliënt een verstandige "ge man was en kon niet begrijpen, dat hij Wat kon dit zijn Mr. Rymer had bereids een intiem onderhoud met hem gehad, hem daarin op het hart gedrukt van welk een gewicht het was, dat hij de volle waarheid sprak, maar de jonge man had hem ietwat droevig aangestaard en gezwegen.- Ook vandaag was de advokaat, van Anny en str El lot vergezeld, naar den arrestant gegaan en toen laatstgenoemde door den gevangenbe waarder, die volgens voorschrift bij de bezoeken aanwezig moest zijn, weer uit de cel gevoerd waren, was mr. Rymer met den jongen man alleen achter gebleven. Andermaal deed de advo caat een poging om zijn cliënt te bewegen open hartig tegenover hem te zijn „Ik heb den oproep met de uitgeloofde beloo ning van tienduizend dollar in alle bladen van Chicago doen plaatsen," zeide hij. „Ook heb ik mij met een privaat-detective in verbinding ge steld. Als de vrouw werkelijk te Chicago in net huwelijk getreden is, dan moet toch de een of andere ambtenaar of geestelijke de noodige op heldering weten te geven. Ik moet u er echter opmerkzaam op maken, dat, waar een motief zonder bewijs u niet van de misdaad overtuigt, een bewijs zonder een motief u niet kan vrij

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 1