wam LESSEN leienop J. VERDEL Rz. Alle winst door ons paalt wordt gedeeld 3 eieren cadeau met 5 stempels iste Klas Daitias Rijwiel Fransch en Duitsch RIJWIELEN. AANKOMENDE STRIJKSTERS ALGEMEEN BELANG, Kamperstraat 16 goederen-magazijn DE KROON, STATEN-6ENERAAL SOCIALE BERICHTEN LETTEREN EN KUNST AANBESTEDINGEN F1NANC1EELE BERICHTEN MARKTN1EUWS da„k. In iSS^KiïiKSSS het personeei van Haarlem's Goedcen- en Personenstation van de H. IS. M. fvoor de laatste eer hem bewezen. The Internationa! Language Schooi, Ia Klas Rijwielen in diverse soorten. m Strijksters gevraagd. Adverteert in de Nieuwe Haarl. Courant. Een nette Juffrouw gevraagd P. LUBBERS TE KOOP Kamperstr. 16. Tel. Int. 2252. Kamperstr. 16. is dus een zaak voor gezamelijke winst. INGEZONDEN. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Advertentie». Dankbetuiging. Ual uil uw Rijwiel Nikkelen en tmailleeien. CHEMISCH ZUIVER N.V. Drogisterij K. v. EDEN. Te' Koop kunnen direct geplaatst worden. 6422 Loon naaf bekwaamheid. Zich aan te melden bij: 6182 haverschmidt en klaje. ROOMBOTER (Rijksm.) Gouden medaille 83 ct. p.p. Onze Room-mélange vervangt Roomboter met bak ken en braden. Gratis proet, eerstdaags bak- en kook demonstratie SOg 55 en 60 cent per pond. Tafelboter 42 en 47 Stempel-méSange (Stempels inwisselbaar] 52 - 45 - 40 ct. p.p. Hard mooi Ossenvet 53 ct., bij' 5 pond 50 cent. Zuiver gesmolten Vet 41 cent per pond. Reuzel 46 Kaas 6, 7, 8 en 9 cent per ons Vol vet (belegen)9' II en 12 BIJ 5 POND KORTING. Groote eieren 7 cent per stuk. met het publiek; dus huismoeders elke cent bij ons ons besteed komt weer in uw huishouding terug. Om nu het dividend uit te keeren geven wij Maandag en Dinsdag a.s. op ELK PONO BOTER van 40- 45- 52 cent Elke stempel heeft een waarde van 5 ct. dus op elk pond boter 25 ct. aan stempels en 21 ct. aan eieren is 46 ct. toe» De stempels zijn geleidelijk in te wisselen iirhet* Kleine Houtstraat 14. Hoe grooter onze omzet hoe grooter de winst voor het publiek, Dus naar de Kamperstraat 16 Schoevaart, G. M. Haazer en A. van Zoelen, •Hen alhier. PltOV. STATEN VAN NOORD-HOFLAND. Bij de opening der heden gehouden buitenge wone zitting, der Provinciale Staten van Noord- Holland wijdde de VOORZITTER een woord van waardeering aan het overleden lid L. Serru- rier, in den breede diens verdiensten schetsende. Verder bracht de Voorzitter woorden van dank en erkentelijkheid aan de heeren Posthumus Meijjes en Kappeijne van de Coppello, waarvan eerste bedankte als lid der Staten en de Matste benoemd is als lid der Eerste Kamer. Hij Verzekerde dat de beste wenschen van de .Staten *n van hun voorzitter hen op bun verderen levensweg zullen vergezellen. En eindelijk sprak de voorzitter een woord van afscheid tot den heer Jhr. G. S. Boreel, die om .redenen van gezondheid de betrekking van lid van Ged. Staten heeft neergelegd. Het besluit van Jhr. Boreel, om afstand te doen van een werkkring die hem lief was en die hij gedurende bijkans 18 jaren met eere heeft Vervuld, zoodra hij meende, dat hij dien niet meer naar den eisch kon waarnemen, teekent, aldus spr., uw medelid, wiens hooge plithisop- vatting een ieder tot voorbeeld strekken'kan. Toegerust met eene zeldzame kennis der pro vinciale aangelegenheden, die niet minder door zorgvuldige studie dan door langjarige ervaring was verkregen, was hij in het College van Gede puteerde Staten aller zelden falende vraagbaak en zijn heengaan beteekent dan ook in de eerste plaats voor dat College een gevoelig verlies. Doch ook de Staten zullen met leedwezen een 'oan van karakter en bekwaamheid als de beer Boreel uit Gedeputeerde Staten zien heengaan en zeken met mij instemmen, als ik van deze P'aats een woord van warme hulde breng aan zijne onmiskenbare verdiensten en hem openlijk dank betuig voor zijne trouwe en veeljarige be hartiging der belangen van ons gewest. Onderzocht werden de geloofsbrieven van de nieuwgekozen Amsterdarnsche Statenle den de heeren Dumos, Jonckheer, Ter Haar. N amene de commissie van onderzoek rap porteerde de heer KETELAAR tot toelating. Aldus werd besloten, waarna de heeren Werden binnengeleid, in handen van den voorzitter de bij de wet voorgeschreven eeden aflegden en na door den voorz. te zijn geluk- gewenscbt, zitting' namen. Leden van Ged. Staten. Daarna was aan de orde de verkiezing van twee leden van Ged. Staten. In de vaca ture Kappeyne van de Coppellc werden uitr gebracht op de heeren Mr. M. Slingenberg (vrijz.-dem.) 48, Van Tienen (TJ. L.) 6, Ger hard (S. D.) 16, Van Embden (V. D) 1 en in blanco 2. Derhalve is gekozen tot lid van Ged. Sta ter. de heer M. Slingenberg, die de benoe ming aanvaardde. i In de vacature Boreel werden uitgebracht op do heeren Jhr. Mr. D. E. van Lennep (C.-H.) M, Hendrix (R.-K.) 2, Gerhard (S.-D.) 16 stemmen en in blanco 1. Derhalve' is gekozen als lid van Ged. Sta ten Jhr. Mr. D. E. van Lennep, thans burge meester van Heemstede. De heer VAN LENNEP zeide, hoeveel l't hem bijzonder leed deed nu een ambt te moeten neer leggen, dat hem lief is, de benoeming te zullen aanvaarden en verzekerde zijne beste krachten te zullen wijden aan de belangen van dit achoone gewest. Nadat de voorstellen inzake den watersnood Waren commissoriaal gemaakt, werd de vergade ring verdaagd tot 27 April te 10% ure. PROVINCIALE STATENVERKIEZING. De vrijzinnig-democratische kiesvereeniging beeft gisteravond candidaat gesteld de heeren jhr. mr, J. W. G. Boreel van Hogelanden, vrij liberaal, aftredend, mr. J. H. Thiel, vrijzinnig- democraat. en dr. J. Timmer, Unie-liberaal. CONCERT. Het programma van het concert, Vrijdag avond a.s. in de bovenzaal der Vereenïging, te geven door. Mevrouw Marie Andriessen-Bies, alt, en de heeren Jao. van Kempen, tenor en Hans Goeman8, piano, bevat Duetten van Bach, liederen van Cornelius, Wolf-Terrari, Loots, ,W. Andriessen en Zweers voor alt, liederen van Strauss, Smulders, Landré, Zweers e.e. voor tenor, en piahosoli van OhopLn, Frangoia de Paule en Liezt. 1 laEi tweede kamer. (Zitting van gisteren.) Staaisbedeeling. Er is een zenuwachtige haast bij links om met de behandeling van het W O. gereed te komen. En zoo kwam gisteren al weder eene regeling van werkzaamheden aan de orde! Nu was er een voorstel van den Voorzitter om, indien 't noodig is, Donderdagavond en zoo noodig Vrij dagavond te vergaderen, ten einde dat deze week de algemeene beschouwingen kunnen afioopen. Van rechts was daartegen verzet. Terecht voerde de heer NOLENS aan dat het eene eigen aardige wijze van werken is, om vast te stellen wanneer het einde der algemeene beschouwingen er moet zijn. Dat is niets meer of minder dan een belemming in de vrijheid van spieken! En desgelijks oordeelde de heer LOHMAN. Daarbij kwam nog iets anders, dat 't wellicht onmogelijk maakt deze week dé algemeene be schouwingen te doen afioopen en waarop de heer RUTGERS den nadruk liet,vallen. Er schijnt zoo iets van een compromis in de maak te zijn! In de rede van den heer Limburg werden nl. eenige nieuwe gezichtspunten geopend, die misschien daartoe zouden kunnen leiden. Door dezen afgevaardigde is een poging ondernomen om tot een compromis met rechts te geraken. Een compromis op dezen grondslag: Wij verande ren de Invaliditeitswet, nemen er de fouten uit, die ook.een deel van reehts (de heer Snoeck Hen- kemans bijvoorbeeld) toegeeft. Wij behouden de uitkeering zonder premiebetaling voor de 7U-ja- rigen, doch bestemmen die alleen voor behoef- tigen. Echter.daarin ligt besloten een aannemen van het Staatspensioen tegelijk met behoud van de rest van Talma's verzekering. Het zal dan worden iets van dezen aard: links ontvangt, doch belooft zijnerzijds en geeft niets reeds nu. En voor zulk eene belofte zou rechts dan Staatspensioen moeten aanvaarden, beginsel- bezwaren terzijde moeten stellen en allen afkeer van bedeeling? Och kom, wij gelooven dat rechts niet zoo onnoozel zal zijn om hier in te vliegen 1 Het is rechts te doen om -de invoering van Talma's verzekering en die kan het niet waar borgen. Inmiddels achtte de heer RUTGERS onderbre king van de algemeene beschouwingen niet onge- wenscht om te trachten die mogelijkheid om te komen tot eene bevredigende oplossing, te over wegen In verband hiermede wenschte hij Vrij dagavond niet te vergaderen. Na nog eene discussie is ten slotte z. h. 8. besloten beden, Donderdagavond, te vergaderen en verder met 3632 stemmen (links tegen rechts) dat ook Vrijdagavond te doen. In den loop der discussie deed de heer DUY- MAER VAN TWIST een voorstel om het ont- werp-duurtetoeslag, dat in ambtenaarskringen met verlangen wordt tegemoet gezien, aan de orde te stellen, zoodra de debatten in eersten termijn over de ouderdomsrentewet zullen zijn afgeloopen. Het voorstel werd met 3633 ttem- men (links-rechts) verworpen. Om te onthouden! Wat aangaat het compromis waarop wij doel den verneemt „De Ned.'* dat de Regeering een bemiddelend voorstel zal doen, ongeveer van' de strekking der door de heeren Limburg en Tyde- man ontwikkelde denkbeelden. De heer DUIJS zette verder gisteren zijne rede voort in den toon van brutaliteit, dien men van dit Kamerlid gewend ia Het geheel vormde een bestrijding van rechts. Wij halen er dit uit aan: Tegen het amendement-Lohman om den naam van ouderdomsrente te wijzigen In armen zorg, heeft hij ernstig bezwaar. Het staatspen sioen is het kind der linkerzijde en spr. eischt voor de linkerzijde het recht op om het kind den naam te geven die haar goeddunkt De heer DUYMAER VAN TWIST ontwik kelde nog een bezwaar van rechts tegen het W. O. en nam de vrijzinnigen er kranig tusschen. Hrj toonde aan dat het nu aangeboden Staats pensioen verre beneden het in 1913 aan de kiezers beloofde is en zette uiteen, dat het voorstel der regeering onaannemelijk is, omdat de arbeiders-" belangen niet gediend worden met het verstrék ken van een aalmoes op 70-jarigen leeftijd, maar wel een rente als de wet-Talma "geeft. Natuurlijk vond men van links een en ander minder aan genaam en men poogde een relletje te maken. Dat wordt in de Kamer zoo de manier bij links 1 Eindelijk trachtte de heer TEENSTRA de Kamer wijs te maken dat het ontwerp niet socia listisch is en niet anti-kerkelijk. Hij gaf eene ver dediging van de zaak van Staatspensioen op een manier als wij dat wel kennen van de zijde van den Bond voor Staaatspensionneering. GEWISSELDE STEKKEN. Duurte toeslag. Verschenen is de Memorie van Antwoord op het V.V. der Tweede Kamer, nopens de wetsontwerpen betreffende tegemoetkomin gen wegens duurte van levensmiddelen. Dat de voorgedragen regeling zou beant woorden aan de verwachtingen, die ln de kringen der belanghebbenden werden ge koesterd, heeft de Regeering zich nimmer voorgesteld aldus wordt daarin opge merkt. Niet die verwachtingen echter mo gen hier den doorslag geven. Van den aan vang ai heeft de Regeering zich de vraag gesteld boe, zonder den reeds zóó sterken druk op 's Rijks schatkist al te zeer to vermeerderen, eene bevredigend® oplossing zou verkregen kunnen worden. Zij meent nog steeds hierin te zijn ge slaagd, al is zij bereid, uit overweging van de inderdaad groote moeilijkheden, welke voor de betrokkenen zijn ontstaan, op eeni ge punten verder dan haar aanvankelijk voorstel te gaan. Tot een regeling, welke nog zwaardere offers van 's Rijks schatkist zou vergen, meent zij echter niet te mogen, medewerken. Waar bij herhaling nlt den boezem der Kamer is aangedrongen op het betrachten in deze benarde tijdoH van zuinigheid bij het besteden van 's lands'gelden, daar vleit de regeering zioh, dat dit bezwaar- zal ge billijkt worden. Overweging van hetgeen omtrent het be drag van den toeslag'werd aangevoerd heeft de Regeering erToe geleid haar voorstel in dezen zin te wijzige^ dat de toeslag zal bedragen 8 pCt. van het loon, met dien verstande, dat nimmer meer dan f 75 zal worden uitgekeerd. Vooral voor de kleinere inkomens zegt de Regeering heelt deze wijziging groot belang. Personen met een Inkomen van f 800 zullen thans f 64 ontvangen tegen f 48 in het oorspronkelijk plan. Betreft het een gezin met 4 kinderen dan zal de totale uit keering f 92 beloopen. De Regeering meent aan een der geopper de bezwaren te kunnen tegemoet komen door den toeslag voor elk kind beneden 16 jaren te verhoogen van f 6 tot f 7. Het schijnt haar echter alleszins aanbeveling te verdienen de aanvankelijk gestelde leeftijds grens te handhaven. Verder zegt de Regeering bereid te zijn eenige wijziging te brengen in de bepaling dat de kindertoeslag niet wordt genoten door hen, wier loon het gestelde maximum overschrijdt. Het kan zegt de Regeering niet ontkend worden, dat deze bepaling tot onbillijkheid aanleiding kan geven. In verband hiermede zal eventueel in dier voege te werk worden gegaan, dat ook zij wier loon de bepaalde loongrens te boven gaat, den kindertoeslag zullen ontvangen eoh ter met dien verstande, dat het loon en de kindertoeslag te zamen de loongrens met niet meer dan f JO mogen te boven gaan. Wat aangaat den omvang der regeling wordt opgemerkt: Zooveel mogelijk zal aan het begrip „tijdelingsohe staatsdienst" eene vrij zedige lnterpraetatie worden gegeven. Burgercorveeërs en werklieden Dij mili taire inrichtingen zullen den toeslag ontvan gen. Hetzelfde geldt echter in het algemeen niet ten aanzien van de onderofficieren en korporaals van de landmacht. Van deze personen heeft de staat, sedert den aan vang der mobilisatie de kosten van levens onderhoud te zijnen laste genomen. Anders staat het ten opzichte van het overeenkomstig personeel bij de marine. De gemobiliseerde ambtenaren en werk lieden zullen niet onder dé regeling vallen. In het algemeen verkeeren de ongehuw- den en kinderlooze .weduwnaren, 'met be trekking tot de duurte, in zooveel gunsti ger positie dan de gehuwden,'dat, er geen aanleiding bèstaat ook op hen den voorge stelden maatregel zonder meer van toepas sing te verklaren. Een uitzondering wenscht de Regeering ïooreerst te maken ten behoeve van hen die wonen in de in het V.V. bedoelde plaatsen, waaV, ten gevolge van d.e .mobilisatie tijde lijk een groot aantal militairen is gevestigd en uit dien hoofde eene belangrijke stijging der pensionprijzen valt'te constateeren. Het zelfde zal gelden ten aanzien van die ge meente, waar zich als gevolg van het vreem delingenverkeer een gelijke stijging voor doet. Het ligt in de bedoeling aan de bier- bedoelde ongehuwden en kinderlooze we- duwnaren de helft van "den normalen toe slag toe te kennen. In de tweede plaats schijnt een uitzon dering. gewettigd voor de kinderlooze we- duwnaren, die op overeenkomstige wijze le ven als gehuwden en dus een eigen huis houden voeren. Het komt zegt de Re geering logisch voor aan deze personen den vollen toeslag te verleenen. [Wat de kostwinners betreft ligt 't bij na dere overweging in de bedoeling der Re geering den toeslag te verleenen aan die genen, Kïie in dien zin als kostwinner kun nen aangemerkt worden, dat zij hunne volle inkomsten tot het onderhoud van het be trokken gezin besteden. Indien man en vrouw beiden ambtenaar zijn, zullen hunne gezamenlijke Inkomsten voor de toepassing van de regeling als loon worden aangemerkt. Tegenover de gepensionneerden staat het' Rijk niet als werkgever, zoodat zij voor den toeslag niet in aanmerking kunnen komen. Voor ambtenaren die eerst na 1 Januari 1916 nijn aangesteld ls de dienstverboudmg tot den Staat nog slechts van zoo korten duur, dat er geen termen bestaan de voor ziening tot hen uit te strekken. Wijze van uitbetaling. De Regeering ver dedigt ten slotte de door haar voorgestane wijze van uitbetalen. Voor den inbond dezer rubriek stelt de Re dactie zich niet Amsprakeliik. Oeachte Redactie! Veroorloof mij een paar woorden als protest tegen uw bericht ln uw blad van Dinsdag 11 April, waarin U sprak over de meeting, doof den Bond van Ned. Onderw. in Den Haag ge houden. De vergaderden weigerden de „aalmoes" (duurte-toeslag) van den Minister. IJ schrijft die weigering toe aan belachelijke zelfverheffing. Naar miinebescheiden meening Is U hier in uw oordeel te hard en onbillijk. De weigering geschiedde niet, omdat jlie onderwijzers te voor naam waren om den duurtetoeslag te aanvaar den, doch omdat het een achijngift ia: nog geen 3 percent der onderwijzers zal er van profiteeren en wat krijgen die gelukkigen(??) dan nog? Vergeet niet, mijnheer de Redacteur, dat ook de Bijzondere onderwijzers dien duurtetoeslag afwijzen en er tegen protesteeren. (Zie het request I3r- van het salariscomité, namens 13000 onderwij zers, zoowel bijzondere als openbare, den Minis ter toegezonden). Met beleefden dank voor de plaatsing, Uw dw. dr. Z. ZONDAGSSLUrCTNG VAN KAPPERS- EN BARBIERSZAKEN. Ter bevordering der Zondagsrust zullen met ingang van 4 Juni a-s. te Is Hertogem- boach slis kappers- en barbierezaken des Zondags den geheel en dag gesloten zijn. 10 PCT. LOONSVER0OOGING EN GRATIS PENSIOEN. Men meldt uit Almelo aan het „Dbld. van A.-Br.": Wij vernemen uit betrouwbare bron, dat arm de we very „De Grenzen", van dv N". V. Textielfabriek voorheen H. en B. Schol ten, waar men tot nu toe een duurtetoeslag voor elk niet werkxend kind van f 0.50 pei week ontving-, thans, daar deze regeling voai de andere arbeiders te onbillijk bleek te zijn, een verhooging ingevoerd van 10 pet. óp het bruto-loon voor de stukwerkers, en van 10 tot 17 pet voor het vaste personeel. Te vens heeft deze firma een pensioensregeling getrpffen ingaande op 60-jarigén leeftijd met een minimnm-uitkeering vpn f 5.per week, waarvoor door de arbeiders niet bijgedragen behoef™ te worden, terwijl deze personen te vens gratie genet:*;- cu heelkundige hulp, me. diieijnen enz. krijgen. MEER ZONDAGSRUST VOOR BRUG WACHTERS. Naar aanleiding van een verzoek van dt afd. Dordrecht van den Chr. Bond van Ge meentewerklieden „Plicht en Recht" om den brugwachter» in het genot van vrüe Zonda- u* 'te'!®11, hebben B. en W. van- Dor drecht een regeling voorgesteld, waarbij zooveel mogelijk aan dat verdoek wordt vol daan; de Baad lieeft zich xnet deze regeling vereenigd. JOURNALISTIEK. Naar wij vernemen is de heer A. Raven, sedert de oprichting van „Ons Noorden" te Groningen (1 October 1913) redacteur van dat blad, met ingang van 1 Mei benoemd tot redacteur van „Het Centrum" aan hetl bureau te Amsterdam. AAN TE BESTÉDEN. Vrijdag 14 April. SANTPOORT Gesticht Meerenberg door de Commissie van Bestuur de leve ring der benoodigde boter. BEOKS VAN AMSTERDAM. Noteeringen van 12 April. Staatsleeningen. NEDERL. Ned. W.S. O, 100 Ned. WH. O. 200 Ned. WH. O. 500 Ned. WH. O. 1000 Ned. W.S. O. 100 Ned. W.S. O. 500 Ned. W.S. O. 1000 Ned. W.S. Oblig. Ned. WH. Oblig. Ned. W.S. Certif. Ned. WH. Certif. pet V.K. L.K. H.JL 5 102 101.9116 5 101X 102.3T6 5 101X 101.15/16 5 101X 101.18/16 101K 4X 99 99.1/16 4X 98X 98X 4X 98.15/16 99 8X 83 82X 8 69 X 69 70X 8 69X 69 X 70.1/16 SX 59X 59X 52 X naar waarnemingen verricht in den morgen van Douderdag 18 April. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoro logisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand: Haparanda 754-L Laagste barometeretand: Skudanees 138.1 Verwachting tot Vrijdagavond: meest ma tige tot krachtige zuidwestelijke tot weste lijke wind; betrokken of zwaarbewolkt, mei tijdelijk© opklaring; regenbuien. Zelfde tem- peratnur. HOORN. Nieuwe veemarkt van Woensdag 12 April 1916. Aangevoerd 43 koeien, melkkoeien f 400 A 450, vette koeien f 350 A 450, per K.O. f 0.90 A 1.15; 18 nuchtere slachtkalveren f 24.A 32.—; 18 vette varkens f 0.80 A 0.92 per K.O.; 26 schapen, melkschapen met lam meren 45 A 57. overhouders f 38.— a 50. 20 jonge lammeren; 4 geiten, melkgeiten f 8.— A 12.jonge geiten f 2.Handel vlug. Voor de vele hartelijke bewijzen van belangstelling mij betoond blihet overlij Wed. M. LOERAKKER- Stals. Haarlem, Leidschestraat 145. eangeboden voor f 40. zoogoed als nieuw. Brieven franco Bureau van dit Blad, onder No. 6434. methode waarhii rL n gemakkelijke metnoa-, waaroij men werkeliik poèd en zurver spreken leert, zonder ai de moeilijkheden en tijdverlies, die ge paard gaan met de verouderde, leer wijzen 6165 Ook lessen in door buitenlanders. Privaatles billijk. Cursusles f 1.50 per maand. Proefles gratis. Venspronckweg 10. door een solied staande zaak, beslist le klas werk, Geheimh. verzekerd. Br. onder No. 6410 Bureau van dit Blad. Ondanks de tegenwoordige tijds- omstandighecjjsn ben ik nog rijk voorzien van Ruime voorraad Banden en Onderdooien. Het goedkoopst en soliedst adres is bij mij. Vraagt Prijs en Conditiën. Nog een paar beste 2e hands-rij wielen voorradig. 6409 W» Ha AARTS. REITZSTRAAT III. - Schoten. - VAN DE Munt uit in kwaliteit en prijs per ons 12 cent» 6058 5 H.L. POOT AARDAPPELEN.' Due of York, of in ruil voor Eigenheimer Poters van de klei, bij P, DUIVEN VOORDE, Café, Lisse. Zijlstraat 85. P. L. KERKVLIET. Brouwersvaart 74. voor kantoor werkzaamheden. Eigenhandig geschreven brieven onder no. 8260 aan het bureau van dit blad, HUIS- EN DECOR SCHILDER BREESTRAAT 3 3045 TEE.EP HO ON 2086 2073. 100 bakken FRIESCHE bonten met spruit, bij - - - LEGP0TERS, 6392 GEBR. VALLENTG'OED, Spaarndam. Noteert. Vrij thuis bezorgd. Leverworst 5'/2- ct. p. ons. Bloedworst 6 ot. p.ons. Ham 18 ct.p.ons. Ossen Rookvleesoh 22 ot. p. ons. Rookvleesch 13 ct. per ons. enz. enz. 6431 ZEGT HET VOORT. ZEGT HET VOORT. f

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 3