UIT DE ZAANSTREEK STATEN-GENERAAL SPORT EN WEDSTRIJDEN Veerde dat aan de opmerking van den heer jonckbloedt zoo weinig aandacht ia geschonken en dat 't op hem den indruk maakt dat men nu met geweld het voorstel er door wil jagen. Kan 'men nu de zaak niet aanhouden? De heer LOOSJES merkt aan dat.al voteert men nu de gelden, men nog niet dade..jK met den bouw gaat beginnen. De VOORZITTER zegt dat ia dien zin de Directeur van Openbare Ntveiken bijna ïedeien dag adviseert. De "heer LASSCHU1T dient in een voorstel, mede namens den heer Elffers, om de zaak aan te houden. De VOORZITTER adviseert dat met aan te nemen, maar aan te nemen punt a. van 't voor stel van en W. en dan aan B. en W- den tijd der uitvoering over te laten. Het voorstel-Lasschuit wordt met 1615 stem men aangenomen. Vóór stemden de heeren: Modom v d. Kamp, van Liemt, Wolzak, Visser, Hoog, Ëlffers, jonck bloedt, Lasschuit, v. d. Berg, Koen, kuenen, v. d Boogaard, Andreae, van Rossum en Bomans. Grondaankoop. B. en W. doen den Raad een voorstel tot aan koop van een stukje grond aan de Kleverlaan van J. O. Opbroek en L. Klaassen. Wordt aangenomen. De brugwachters. B en W. deelen mede, dat het hun gewenscht voorkomt, om de noodhulp-brugwachters at te schaffen en om jn verband daarmede liet vaste personeel met twee hoofdbrugwachters uit te breiden en die dan te plaatsen in de oe loon- klasse Ze doen daartoe een voorstel en verder om de brugwachters van de bruggen over liet Spaarne te plaatsen in de 2e loonklasse. Ein delijk stellen zij voor te bepalen, dat tusschen Zaterdagnacht 12 uur en den daaropvolgenden Zondagnacht 12 uur de beweegbare bruggen uitsluitend zullen geopend zijn van 9—11 uur voormiddags en van 3—5 uur des namiddags. De heer v. d. KAMP stelt voor om dit stuk aan te houden en in te winnen liet advies van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. De VOORZITTER deelt mede, dat B. en W. er geen reden in zagen om voor deze zaak de Kamer van Koophandel te raadplegen. De heer DE BREUK vesdedigt het voorstel en doet daarbij opmerken, dat 't beter' is dat men de bruggen aan vast personeel toevertrouwt. De heer KLEIN zegt dat hij reeds eerder be- toogde, dat men geoefend personeel noodig heeft en dat'hij er tegen is, dat telkens een stukje van 't Werkliedenreglement wordt behandeld. Wan neer kan eene generale herziening van 't Werk liedenreglement worden tegemoet gezien? De VOORZITTER deelt mede, dat dit laatste binnen zeêr korten tijd kan geschieden. De heer WOLZAK dringt er op aan om de uren van openstelling op Zondag anders te stellen, daar de protestantsche kerken om lCFuur beginnen De VOORZITTER deelt mede, dat de uren met zorg zijn gekozen. De heer HOOG verklaart, dat, naar 't hem voorkomt de Kamer van Koophandel en Fabrie ken er niet prijs op zal stellen, om in dezen een advies te geven. De heer v. d. KAMP trekt in verband met de laatste opmerking zijn voorstel in. De heer ELFFERS dringt er op aan, om de uren zoodanig te stellen, dat de menschen hun kerkdienst kunnen vervullen. De VOORZITTER zegt: er zal nu meer Zon dagsrust komen. Maar de uren dienen te worden geregeld in verband met de scheepvaart natuur lijk en niet in verband met den kerkdienst. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. s aan genomen. Geen goedkcope brand, stoffen meer! Voorstel van B. en W. om het raadsbesluit in zake beschikbaarstelling van goedkoope brand stoffen voor de ingezetenen, met 1 Mei a.s. buiten werking te stellen. Op eene vraag van den heer Wolzak deelt de VOORZITTER mede, dat totaal is geleverd 47925 H.L. cokes en 3181 H.L. steenkolen, tegen bedragen van onderscheidenlijk f 14,377.50 en 552.40. Het voorstel van B. en W. wordt daarna z. h. s. aangenomen. Benoemingen. B. en W. stellen voor opnieuw, en thans voor den tijd van 5 jaar te benoemen tot bestuurslid van het gemeentelijk werkloozenfonds de heer J. F. Hulswit. De VOORZITTER deelt mede, dat de heer Hulswit verzocht, wegens drukke werkzaamhe den, niet meer te worden herbenoemd. In verband daarmede wordt dit punt aange houden. B. en W. bieden den Raad deze dubbeltallen aan voor de benoeming van 5 leden van 't Be stuur der vereeniging „De Ambachtsschool": Eerste dubbeltal: de heeren J. J. Beijnes, werk- tuigk. en electr. ingenieur en C. H. Holst, Direc teur N. V. Werf Conrad. Tweede dubbeltal: de heeren J. van Hasselt, voorz. Mij. van Nijverheid te Heemstede en A. Stoop, ingenieur te Bloemendaal. Derde dubbeltal: de heeren P. J. van Voorst Vader, ingenieur 's Riiks waterstaat en W. Post- huma, ambtenaar H. IJ. S. M. Vierde dubbeltal: de heeren J. van den Ban, architect en J. W. van Santé, aannemer. Vijfde dubbeltal: de heeren J. J. van Noppen, architect en W. Bogtman, teekenleeraar en fabri kant. v Benoemd worden de eerst voorgedragenen en als de raadsleden, die in 't Bestuur moeten zit ting hebben de heeren Schreuders en Wolzak, de laatste na herstemming met den heer Jonck bloedt. Op de voordracht voor een ouderwijzer aan de school voor gewoon 1. o. No. 6 zijn geplaatst de heeren: II M. van der Hart, van liooge- en Lage Zwaluwe, J. J. Waagmeester, van Bever wijk en D. W. Broekmeijer van Leiden. Benoemd wordt de heer H. M. van der Hart. B. en W. stellen voor in de vacature-Winkler te benoemen tot bezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand, meer in het bijzonder belast met het voltrekken der huwelijken, Mr. J. W. Kool. De heer VAN DEN BERG merkt op„ naar aanleiding dezer voordracht, dat er weer geen katholiek wordt voorgedragen. Spr. zegt dat niet voor zichzelf, al heeft hij deze betrekking wel eens geatnbiëerd: hij heeft er toch geen tijd toe. Maar de burgemeester heeft hem toen medege deeld, dat z. I. een katholiek niet als ambtenaar van den B. S. kon in aanmerking komen, wegens de katholieke opvattingen over het huwelijk. Daartegen protesteert spr.: elders waren en zijn veel katholieken ambtenaren van den B*S., o. a. te Amsterdam, en de katholieken leven de wet na Cu vervullen die, zoo goed als anderen. De VOORZITTER zegt boos, dat de heer van den Berg poogt, wat hij in een particulier ge sprek zeide, hier in den Raad openlijk te doen afkeuren. Wat heeft .dit met de voordracht te maken?.... Benoemd wordt de heer Schram, met 19 stem men, tegen 12 op den heer Kool. De heer SCHRAM zegt de benoeming te aan vaarden. B. en W. stellen voor om voor 't vergunniugs- jaar 1916—1917 te benoemen tot deskundige, belast met de schatting der huurwaarde van de verguuningslocaliteiten, de heer H. H. van Asch, Benoemd wordt de heer van Asch. Rondvraag. De heer POPPE brengt nog eens ter sprake de geschiedenis van 't „verwaarloozen van ge meentemateriaal" en vertoont een paar potten, die Maandagavond op 't Hofdijkplein uit den grond zijn gehaald, om daaruit te concludeeren, dat mitsdien de officiëele rapporten onjuist waren, welke rapporten de heer de Breuk aanhaalde in een vorige zitting. Verder houdt spr. vol dat vele steenen in de Brouwersvaart liggen en dat bij de brug men de jeugd over de steenen door het water kan zien loopen. Hij concludeert dat dus juist was 't geen door hem is medegedeeld bij de behandeling van de Gemeentelegrooting. De heer DF. BREUK meent dat men niet een blaam op den directeur van openbare werken kan werpen, omdat steenen in de Brouwersvaart door de jeugd zijn geworpen en releveert dat de heer Poppe een vorigen keer repte van buizen van de gasleiding op het Hofdijkplein, die in den grond zouden verborgen zijn en niet van potjes van de waterleiding, die de heer Poppe nu liet zien. Dat die potjes in den grond werden gevonden is natuurlijk niet in den haak. Dit zal worden onderzocht. Indien eenigen steenen hadden zien weghalen zooals de heer Poppe zegt, dan -had men de politie moeten waarschuwen. Dan waren de steenen .terechtgekomen Na re- en dupliek eindigden over it punt de beschouwingen, nadat de VOORZHTER nog had opgemerkt, dat 't niet noodig is al deze zaken in den Raad te behandelen. De heer POPPE handelt in de hveede plaats over het nieuwe contract aan de leden van 't orkest van de Haarlemsche Concertvereenigino- aangeboden, dat z. i. eer slechter is dan 'n vorig. Hij acht, dat de Raad kan verlangen dat een contract eerst aan hem ter goedkeuring wordt aangeboden en dat de Raad aan de te verleenen subsidie nadere voorwaarden kan verbinden in t belang der gezinnen van de orkestleden. Aan B. en W. doet spr. de vragen of B. en W weten, dat nieuwe contracten worden aangebo den of hun bekend is, dat die slechter dan de bestaande waren. Heeft de Concertvereeniging 4 recht en moet de Raad niet aan de submdie een paar voorwaarden verbinden OM TE SNOEPEN. Procesverbaal is opgemaakt tegen een 17-jarlg haar .mevrouw bij een Kruidenier chocolade, be schuit enz. had gehaald, tot een gezamenlijk bedrag vün f 11.35. Ze had met een meisje van 14 jaar gedeeld. R.-K. HAVEN- EN TRANSPORT- ARBEIDERSBOND. Op de gisterenavond gehouden vergadering der afd. van den R.-K Haven- en Transport arbeidersbond werd door den heer Leising met eenige hartelijke woorden de nieuw benoemde vowzitter, de heer Houweling, geïnstalleerd. Nadat de heer Houweling daarvoor had be dankt, werd het woord gegeven aan den heer Mooijman, die een geestdriftige rede hield over de Encycliek Rerum Novarum Hij wekte krachtig op allen die nog niet aangesloten waren bij de vakorganisatie, zulks te doen, en om te maken eene voortdurende propaganda. De voorzitter bracht den spreker een woord van dank en deed dat tevens aan de Nieuwe Haarl. Courant, die ten bate van dezen propa- gandaavond eene opwekking had geplaatst. HINDERWET. f 150,000 en een eenigszins grooter maar toch ook nog onbeduidende verhooging van het tarief der inkomens boven f 150,000. De omstandigheid, dai de-belasting* van kleine en middelmatige vermogens door den Minister matig is gehouden, maakt het z. i. onnoodig nog een verderen kinderaftrek vast te stellen, dan die welke voor allen, die onder de heffing in eens vallen, volgt uit de overneming van de be trokken bepaling der inkomstenbelasting. Wenscht men echter vooi hen, die in de Ver dedigingsbelasting lb vallen, iets te doen in dit opzicht, dan ware te bepalen, dat van alle aan slagen (of wel van die tot f 1000) vermogen van ruim f 200,000 5 per kind wordt afge trokken Hoewel de Minister tegen dien aftrek, welke, op alle aanslagen toegepast, de opbrengst ongeveer f 310.000 zou doen dalen en beperkt tot apnslagen oi I er f 1000 ongeveer f 240,000 zou kosten, geeri overwegend bezwaar zou heb ben, meent hij die wijziging zijnerzijds niet te moeten aanbrengen. Met hét denkbeeld van een.ige leden om het voor het belastingjaat 1915/1916 vastgestelde inkomen in ontwerp van wet 11 tot grondslag voor de heffing te nemen, kan de Minister zicïi niet vereenigen. Aan den wensch van sommige leden om den in liet aanhangige w o. tot wijziging der in komstenbelasting voorgestelden kinderaftrek in het ontwerp over te nemen, kan de Minister niet voldoen. INGEZONDEN. OEWISSELDE STUKKEN." Buitengewone belastingen. De Memorie van Antwoord is verschenen op het Voorl. Verslag der Tweede Kamer betref fende het wetsontwerp tot heffing van buiten gewone belastingen ter gedeeltelijke bestrijding der kosten van de voortduring van den oorlogs toestand. Niet geheel ongegrond acht de Minister, blij kens deze Memorie, de klacht, dat in zijn voor stel van meer kleine inkomens te veel wordt ge vraagd. Al meent de Minister arbeidsinkomens tot f 1600 niet geheel vrij te mogen stellen, hij is toch tot een kleine vermindering van het voor de inkomens onder f 4000 voorgestelde tarief overgegaan; het daardoor te lijden verlies zal gedeeltelijk zijn ie vinden door een uiterst geringe verhooflfing van de inkomens van f 4000 HET POLITIEKE HUICHELSPEL. STOOMVAARTLIJNEN JJe VOORZITTER deelt mede, dat uu de zaak aan B. en W. bekend is, dat de Concert vereeniging tot de zaak 't recht heeft en dat de Raad bij de behandeling der gemeentebegrooting kan beslissen welke voorwaarden hij aan de te verleenen subsidie wil verbinden. De heer SCHREUDERS deeit mede, dat de orkestleden weigerden om 't nieuwe contract aan te gaan en dat men nu in 'n ongeordenden toe stand verkeert. Verder dat de Concertvereeniging m verband jnet de subsidie, die zij van de ge meente krijgt, niet contracten voor den tijd van een jaar kan aangaan. Daarna gaat de Raad in eene zittino- met ge sloten deuren over. NIEUWE PLANNEN BIJ DE KENNEMER PADVINDERS. Men schrijft ons: Het Bestuur der Kennemer Padvinders heeft ingezien, dat de methode bij het Padvinden te wenschen heeft overgelaten. Aan de vele eisehen van het Technisch Reglement, zooals dit nu door de vereeniging „De Nederlaudsche I advinders" is vastgesteld, kan alleen dan vol daan worden als er vakonderwijzers worden aan 't werk gesteld. Van geen leider kan worden ge vergd of verwacht, dat hij les kan geven in pad vinderij, rjj wielherstellen, koken, zwemmen, gids-zijn, seinen, pionieren, paardrijden, scher men, schieten, fotografeeren, lasso-werpen, eerste hulp by ongelukken, tamboer-hoornblazen brandweermannenwerk, timmeren, smeden, olec- trotechniek, schoenmaken, natuurkennnia en landbouw. Het zal ook wel ondoenlijk zijn om terstond leerkrachten voor al die vakken te vinden, maar er kan een begin mee worden ge maakt. Daarvoor moet dan echter eerst da loods van het klubgebouw van houten vloer, ramen, gla zen dakpannen en dwarsschotten worden voor zien, zoodat er 6 goed verlichte, van elkaar ge scheiden werkplaatsjes ontstaan, waar les ge geven kan worden in 1 seinen, 2 electrotechniek, 8 pionieren of schermen, 4 ry wielherstellen, 5 timmeren en 0 smeden (batikwerken). In den tuin is dan plaats voor verder pionierswerk, voor liet graven van keuken en koken, voor las so-werpen, smeden, (veld-smidse) en seinen. Op den zolder van 't gebouw zelf i8 gelegenheid voor den schoenmaker om les te geven. En in de «roote kamer van het klubgebouw, waar ban ken, tafel en kachel staan, waar alle benoodigde gegevens, kaarten en overzichten aan den wand hangen, geeft de leider les in gidswezen en ver dere padvinderzaken, terwyl in de achter- nu bpstuurskamer een verpleegster les kan geven in eerste hulp hij ongelukken. De admini strateur zorgt .voor het bijschrijven van de* jon gens, voor het bijhouden van hun kwitantie boekjes, voor de bibliotheek in het voorkamer tje, waar de boeken staan enz. In de genoemde bestuurskamer komen doktoren de nieuwelin gen keuren. Ziedaar een gebouw vol werkende elementen tot verhooging van het peil der jeugd. Om hier echter toegang te krijgen, zullen de knapen eerst een half uur ouder vakkundige leiding moeten loopen, marscheeron en exerceeren, ter wijl, als de .werktuigen opgeborgen zyn in de daarvoor bestemde kisten, de middag weer met loopen, marscheeren eu exerceeren buiten nan Rol huizen, Nnssauplein of Kcnaupark besloten wordt. Ier wijl zoo de eene helft dien middag dus binnen cn gedeeltelijk buiten werkt, in eu om het klubgebouw, is de andere helft buiten bezig met springen, speerwerpen, marscheeren, spelen/verslag maken, brfiggèn slaan en spel letjes doen. De volgende vrije middag wordt omgekeerd gewerkt; wie eerst buiten in bosch en duinen was, neemt dan bezit van het klub gebouw. Zoo worden de Woensdag- en (Zaterdag middag van 25 uur nuttig en aangenaam doorgebracht en de belangstellenden zullen in loods en tuin de jongens aan 't werk kunnen zien, want het Bestuur geeft hun gaarne vrijen toegang. Ziedaar in hoofdzaak de plannen van het Be stuur der Keuuemer Padvinders. Zullen ze ver wezenlijkt worden! Zal dus op een niet te ver verwijderd oogenblik de Haarlemsche burgerij aan de Rolhuizen een stel nijvere jonge en oudere menschen aan 't werk kunnen zien I Dit zal afhangen van vele omstandigheden. gullen wij steun vinden bij onze leden! Zullen de ouders het nut beseffen en de jongens het leuk vinden, om zoo spelenderwijs van alles te leeren? Zullen niet-ouders en toch wel-leden, want ook dat kan (men schijnt dat in Haarlem nog niet recht te weten) ons willen helpen, eenvoudig, omdat het hun goed lijkt voor de jeugd? Zullen ons de 750 verschaft worden, benoo- digd voor de inrichting van de loods en het aan schaffen van de gereedschappen? Bii de vak- menschen vonden wij veel steun al, in raad en daad. Zij gaven op, welke werktuigen we noodig hadden, wezen menschen aan, die wel les zouden willen geven, boden zich zelf daartoe aan. Maar zullen ook diegenen, die tot nog toe zich weinig om de padvinderij bekommerd hebben, nu gaan inzien, dat er nog meer goeds in zit dan zij dach ten? Zullen.wij in staat zijn later ook andere vak ken, waarin wij nog geen les kunnen gaan geven te beoefenen? Voorloopig zijn de vakonderwijzers voor de-in deze beschrijving genoemde vakken al gevonden zoodat men zelf kan zien wat er nog ontbreekt, als men de vakken van het technisch reglement hierboven naziet. Men behoeft nie.t. ineens alles te gaan doener moet iets te wenschen over blijven. Als het Bestuur nu eerst maar in staat gesteld wordt liet genoemde te volbrengen, als ouders- en niet-ouders-leden, als leden en niet- leden onzer vereeniging, ons nu maar willen helpen en ons de 750 verschaffen, die er- voor noodig zijn, dan is het Bestuur voorloopig te vreden. VERPACHTING VAN HET WEGHALEN DER PAARDENMEST. Hedenmorgen is in de Cavaleriekazerne op nieuw door deu commandeerenden officier der Depot Huzaren alhier, aanbesteed het wegha len van den mest der paarden gedurende het tijdvak van 1 Mei 1916 tot en met den 30en April 1917. Ingeschreven werd voor: a. voor paarden geplaatst op stroo; b. voor paarden geplaatst op turfstrooisel.; c. voor paarden geplaatst op stroe met een onderlaag van turfstrooisel door: P. v. Beveren, Loosdiunen, A. 2i/2 ct.; B. 1% ct.; O. 2'A ct. A. v. Beveren, Delft, A. 2 ct.; B. 2 ct.; C. 2 ct. F. Boomstappel, Den Haag, A. 2 ct.; B. 1 ct.; C. 2 ct.; G. van Veen, te Veur, A. 1.8 pt.- b' 0.75 ct.; O. 1% ct. meisje, dat in de maand Maart op naam van Door B. en W. is aan de firma J. Sabelis en Co., vergunning verleend tot oprichting van eene inrichting tot het malen van verfwaren en slypen van glas in de werkplaats, staande op het «lid-westelijk gedeelte in het perceel aan de Bloemertsteeg No. 12 rood, waarbij als be weegkracht zal worden gebezigd een electromo tor van 20 P.K. tot het aandrijven van werktui gen. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: J. Mathot, v. Marum- str. 29, portemonuaie met inhoud H. de Vries, Scheepmakersdijk 20, taxhoud. D. v. Veen, Tuin- laantje, 10 rood. D.uitsch muziekboek. H. van Heerden, Patientiestr. 15 rood, zakmes. H. M. W, Verboom, Ilarmeujansweg 29, wondelstok. P. Keesman, Leidscbestr. .57, kinderportemou- naietje met inhoud. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De afd. Haarlem van de Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plautkunde heeft gisteravond in de tuiuzaal van Brinkman vergaderd. Medegedeeld word, dat aan de prijsvraag voor boordbedden zal worden deelgenomen door drie tuiniers. Besloten werd, voor de groote bloemenkleu- ring te Nijmegen 25. te schenken aan deze afdeeling. Verslag wprd uitgebracht van den 'door de afdeeling gehouden Tuinbouw winteren rsu», die zeer goed geslaagd was. 14 leerlingen kregen het diploma. De voorzitter bracht dank en hulde aan beide heeren, O. H. Gevers en Spaargaren. By de bespreking van het leerlingwezen werd de commissie, die toeziet op degenen, die ztoh sis lid hebben laten «schrijven, in overwegng gegeven, eens in vergadering bij een te komen, om haar werkwijze te bespreken. De heer Brouwer delde vervolgens eenige wetenewaardigheden omtrent de bemesting mede. De volgende inzendingen waren ingekomen: 4 Kalmia latifolia en 1 Cocoa Weddeliana van do firma J. J. van Cruyningen; 1 vaas raet bloemen tan AntHirrium, van den heer H. Oar- lee; 1 Milthonia Blouana (orchidee), van den heer G. Sohut; 1 bouquet Tropacotum lobbia- num Darmstadt 1 vaas met Forstjthia, 1 vaas met Fuchsia miss Rundier en 1 vaas et Lyonia, van de Stadskweekery. De Commissie kende toe: aan Kalmia 4 pun ten C0008 Weddeliana 5 punten; Anthirrium 8 puntenMiltonia Bleuana 5 puntenen dankbe tuiging aan de Stadskweekerjj voor de inzen ding mooie' bloemen ter opluistering ingezon den. LIJSTEREIEREN. Op het terrein der bloemisterij van de firma wed. Teeuwe, onder Schoten, is giste ren door den heer J. H. Spanjaard een nest gevonden met 3 lijstereieren. EEN COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREEN KOMST. Aan de afdeeling Haarlem en Omstreken van den Ned. Stucadoorspatroonsbond is namens de afdeeling Haarlem van don Alg. Ned. Stuca- doorsbond een ontwerp collectieve arbeidsover eenkomst ter behandeling gezonden met een ver zoek om tot het sluiten daarvan te willen over gaan. UITSPRAKEN. De knatonreohter deed gisteren o.m. de vol gende uitspraken: A. O. A. te Schoten en 8 anderen, overtre ding Arbeidswet, 4 boete of 4 d. h-, f 3 b. of 3 d. h., 2 boete of 2 d. h., 4 boete en 8 keer 1 boete of 4 d. en 3 keer I dag hecht, «n 6 boete of 0 dagen hechtenis. J. de J. te Haarlem en 3 anderen, overtreding meikverordening Haarlem, 25 boete of 10 d. h., 3 boete of 3 d. h., en 0.50 boete of 1 dag hechtenis. J. D. te Velsen en 3 anderen, overtreding Meikverordening Velsen, 25 boete of 10 d. h., en 2 boete of 2 dagen hechtenis. Voorts werden er nog 20 personen veroor deeld wegens openbare dronkenschap, tot 12 boete of 6 d. h., 5 boete of 5 d. k., 3 boete of Sd.h., en 2 boete of 2 dagen hechtenis. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de K<?< dactie zich ulet aansprakelijk. ZAANDAM. Het gouden jubilé van de H. B. S. De viering van het 50-jarig bestaan der H. B, S., dat aan vankelijk 10 April was bepaald, is uitgesteld cu wordt nu op 20 April gehouden; zulks in ver- band met de Paasclivacantie, die- 18 dezer zal beginnen. Dan zal in café „Suisse" receptie worden gehouden en zal bij die gelegenheid ook het „Sportfonds" worden overgedragen. Daags te voren, op Woensdag 19 dezer, zullen de leerlingen, onder leiding van de leeraren, een fietstocht maken in de „richting Haarlem. Vertrek van de H, B. S. 's morgens 9 uur. Voor het Sportfonds der H. B. S. is reeds een bedrag van ruim 1000 ingekomen. Terecht. De verpleegde uit het gesticht voor „Ouden van dagen," omtrent wien men vreesde dat hem een ongeluk was overkomen, had, zon- der daartoe verlof te li ebben gevraagd een fa- milieTïd bezocht in Westzaan en is daarna eige ner beweging weer naar het gesticht terugge keerd. Besmettelijke ziekten. Blijkens opgave in de St.Gt., zijn tijdens* de week van 5 tot en met 11 April alhier 2 gevallen van rood vonk voorgekomen. ASSENDELFT. Personalia. De vooTdracht voor onjler wijzores aan school No. 3, hoofd de lieer G. Barnhoorn, te Assendelft luidt ais volgt: No. 1. Mej. A. C. van Hoorn te K. a/d. Zaan. No. 2. Mej. M. M. de Vries te Zaandam. No. 3. Mej. J. O. de Groot te Zaandam. Kerkdiefstal. Het „Zl. News. bi." meldt: In de R.-K. Kerk te Assendeft is een collectebus, welke daar was neergehangen ten bate van liet Watersnoodcomité, ontvreemd. Dader onbekend. WESTZAAN. Werkloosheid in 't zicht. Aan 52 oagehuwdo arbeiders, werkzaam in de cacao- en chocolade fabrieken van de firma Gebr. D. en Mi. Grootes te Westzaan, zal binnen enkele dagen ontslag moeten worden gegeven. Geheele afwezigheid van grondstoffen is oorzaak hiervan. Wel lig>- gen er 1000 balen eacaoboonen te Amsterdam, doch do N. O. T. wil ze niet vrij geven. WORMERVEER. De uiotordienst nnar de Hflp. Door de ingeze tenon van de Rijp, die voor eenige wekon voor gezamenlijke rekening een motorbootdienst-heb ben geopend naar hier in aansluiting met de treinen van en naar Amsterdam, hebben beslo ten, de boot die in huur was genomen, te koopen en een naamlooze vennootschap te stich ten mot voorloopig een aandeelenkapitaal van 3250. Spoedig zal tot vaststelling der statuten, waarvan 't concept gereeds ti, worden overge gaan. Duurtetoeslag. In zijn zitting van Dinsdag avond heeft de gemeenteraad aan alle gemeen tewerklieden, beambten an ambtenaren, onder wie het onderwijzend personeel, een duurtetoe slag toegekend. Geachte Hoofdredactie. Ia uw blad van Maaudag j.l. geeft u ccn socialistisch oordeel ooitreut „de Ouder domswet". Het vrij-socialistisch orgaan geeft Mr. Aalberse duizendmaal méér gelijk dan zijn tegeuachreeuwers Duys en Marchant. De vakbeweging evenavel, het orgaan vim het N. V. V. verklaart, dat de kerkelijke heeren Aalberse, Snoek Henkemans, Rut gers ouz., den ouden man zijn twee gul den niet gunnen. Natuurlijk wordt gcou woord gerept, van hetgeen deze heeren te berde brachteu, dat is gevaarlijk voor zelfbewuste hersenen. Maar, indien het do-' linkerzijde en de socialisten incluis inder daad te doen is oui don oudea man zijn twee gulden .to helpen, wa»r0tn c*ai1 niet eerst de verkiezingen voor de Prov. Staten afgewacht? Aan ieder die het Iiooren wil, verklaren zij de overtuiging te bezitten, dat de tegenwoordige Eersto Ka mer deze wet verwerpt, wat geeft dan toch die haast? Wint Links dozen zomer zoodat de Kamer „om" gaat, dan immers is het in een ommezien in orde. .Waarom moet we der eerst niet den ouden man op lago en huichelachtige wijze gesold worden? Eerst moot hij met pen twee gulden rente „lek ker" gemaakt worden en dan, zie je wel, die nechtsche heeren gunnen het je niet, je krijgt niet! En mochten ze met huni connectie winnen dan... i« er geen geld eu gaan andere .wetten voor, waar meer haast bij is. Doch er is* nog iets. Bij de verkiezingen was f 2 te weinig en de leef tijd te hoog, waar blijft nu de inlossing der belofte door de Concentratie gedaan? Er móet nu hunnerzijds .een voorstel komen om meer geld te geven en op %r oeger leeftijd ingaande. Roodhuizen, ,wat doe je in de kou? Een rijksdaalder voor .een „dooie", is nu vervangen door een harde twee gulden voor een „springlevende". Het moet zoo'n komiek Kamerlid toch wel een beetje iu de keel „stokken" om bij de eind stemming het vóór ,te laten liooren, maar hij doet het, want.jnen meent hiermede van het ouderdomsvraagstuk af ,te zijn en te vens.... stemmen te .winnen, nmar het zal niet gaan. .Wij achten lrct Nederiandsche volk dan toch nog ietwat hooger dan zijhet zal toonen zelfkennis te bezitten. Rechts zegt: Verzeker ju voor den ou den dag en .wij zullen u helpen op eetï eervolle wijze uwe (lagen te slijten." Links zegt: „Laat maar met je sol len en wij zullen je weihonger laten lijden; wij geven .wel oen aalmoes." Als ge maar lang genoeg .wacht. Het is meer ge beurd, dat een bom anders barstte dan men vooraf meende dat gebeuren zou. Dankend voor de plaatsing. AÜJUVANDUS. VOETBAL. Het wedstrijdprogrtunma. Do Commissie voor het .Wedstrijdprograui- ma, van oordeel dat het ongewenscht zou zijn, do competitie .1915-16 niet te dooij uitspelen acht het noodzakelijk, dat het seizoen gesloten kan worden op 88 Mei a.s. Hiermode rekening houdende heeft «Ij hei reeds gepubliceerdo programma latsn ver» vallen en de nog te spelen wedstrijden als onderstaand vastgesteld. De Commissie, overtuigd van de moeltt« lijkheden waarin de vereenlgingen bij be« stendiglng- der tegenwoordige omstandigha» den kunnen worden gebracht, vertrouw^ dat men met haar zal inzien, dat een andore regeling onmogelijk 1» p» dat daarom haac besluit, van dat programma niet meer af tf wijken, zal worden gebillijkt. Westelijke Ie klasse. 16 April H.V.V.—-Haarlem, B.F.O.Sparta. .Quick—V.O.O. H.B.8.D.F.C. 28 April D.F.O.—Haarlem, Sparta—H.F.O. H.B.S.—Hercules. 30 'April SpartaQulók\ D.F.O.—Hercules. 7 Mol y.O.O.—Hercules. Stv. Mij Nederland. Prinses Juliana, thuisreis, vertrok 11 Apl van Folmouth (om de Noord.) Kon. Ncd. Stooinb. Mij. Adonis arriveerde 10 April van Napel» ii Huelva. Helena arriveerde 10 April van Baroelona te Lissabon. Minerva vertrok 11 April van Valparaiso naar Tquikue.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 6